Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:22:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3217923 alkalommal)
0 Felhasználó és 106 vendég van a témában
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #9950 Dátum: 2012.01.08 vasárnap, 12:17:08 »

1 szer úgy jártam elvittem a mondimat a helyi kozmetikába oszt jól lejött a tetőkárpít belógott Undecided vissza mentem de basztak rám
oszt ki lett cserélve a tetőkárpít másikra ön költségen  gun

tanulság ha 1 mód van rá a tetőkárpított ne basztassák föleg öreg autón  Lips Sealed
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
chunkh asarurrasagh
Vendég
« Új hozzászólás #9951 Dátum: 2012.01.08 vasárnap, 13:10:01 »

Lurdy mélygarázs, vagy Árkád tető

http://ezwash.hu/

Ugyan a téma nem ebbe a topicba tartozik, de kedvcsinálónak kukkantsátok meg.
Ide kellene Mondeo klubos kedvezmény... Én csak ide hordom az autóimat...

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/dobbenetes_munkat_vegzett_az_ez_wash-5313#


Ha nem Lőrincen mosatom egy nagyon korrekt és a munka minőségét tekintve bevált srácnál, akkor én is a Lurdy-ba hordom az autót.. Nagyon fontos és ami tettszik az EZ Wash minden extra és prémium szolgáltatásra "esőgaranciát" vállal.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9952 Dátum: 2012.01.08 vasárnap, 14:01:12 »

Ha nem Lőrincen mosatom egy nagyon korrekt és a munka minőségét tekintve bevált srácnál, akkor én is a Lurdy-ba hordom az autót.. Nagyon fontos és ami tettszik az EZ Wash minden extra és prémium szolgáltatásra "esőgaranciát" vállal.

Jól hangzik, de mit jelent?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #9953 Dátum: 2012.01.08 vasárnap, 14:03:15 »

Jól hangzik, de mit jelent?
garantálják, hogy nem lesz eső  idiota

egyébként jó kérdés: mit jelent?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9954 Dátum: 2012.01.08 vasárnap, 14:29:41 »

garantálják, hogy nem lesz eső  idiota

egyébként jó kérdés: mit jelent?
www.ezwash.hu

CTRL+C - CTRL+V

Elázott a frissen mosott autója? INGYEN megtisztítjuk, amennyiben az extra vagy prémium tisztítást követő 24 órában visszahozza autóját.

Hogyan igényelheti a garanciális mosást?
Prémium vagy extra szolgáltatás igénylése esetén egy kitöltött és lepecsételt garancialevelet kap munkatársunktól, mellyel ha az elkövetkezendő 24 órában visszajön az esőben elázott autójával, úgy a keletkezett szennyeződést néhány perc alatt eltávolítjuk.

Miért jó ez Nekünk?
Mert szeretnénk, ha akkor mosathatna autót, amikor csak szeretne, függetlenül attól, hogy mit mondanak az időjárás jelentésben. Az akció visszavonásig érvényes.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #9955 Dátum: 2012.01.08 vasárnap, 14:33:26 »

www.ezwash.hu

CTRL+C - CTRL+V

Elázott a frissen mosott autója? INGYEN megtisztítjuk, amennyiben az extra vagy prémium tisztítást követő 24 órában visszahozza autóját.

Hogyan igényelheti a garanciális mosást?
Prémium vagy extra szolgáltatás igénylése esetén egy kitöltött és lepecsételt garancialevelet kap munkatársunktól, mellyel ha az elkövetkezendő 24 órában visszajön az esőben elázott autójával, úgy a keletkezett szennyeződést néhány perc alatt eltávolítjuk.

Miért jó ez Nekünk?
Mert szeretnénk, ha akkor mosathatna autót, amikor csak szeretne, függetlenül attól, hogy mit mondanak az időjárás jelentésben. Az akció visszavonásig érvényes.

áhá  worship

ezek barmok...meg az is aki visszaviszi mikor elázott! ha esik az eső akkor az ritkán szárad fel 24órán belül, főleg ha annyira esett, hogy összekoszolta a verdát!

Hát ha visszaviszed lemosatni és kimész vele újra akkor nem lesz retkes?  falbav vannak még túlélők lol002

de azért rendes tőlük, hogy a kb. ~15eFt-os prémium csomaghoz adnak egy ilyen garanciát is  eplus2

szerk.: aki meg ennyiért mosat kocsi arra szakadjon rá az OTP mellé még egy ház is!!! hehe
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


EZ Wash
Vendég
« Új hozzászólás #9956 Dátum: 2012.01.10 kedd, 12:54:44 »

Kedves Klubtagok!

Az EZ Wash hálózat ügyvezetőjeként köszönöm, hogy ennyit foglalkoztok velünk és nagyon örülök a sok pozitív véleménynek. EZ talán jelzi, hogy jó úton járunk... Smiley

Engedjetek meg, hogy a félreértések tisztázása végett néhány, a hozzászólásokban leírt dolgot pontosítsak.

1. Esőgarancia: Ennek a célja az, hogy ha már lemosatta valaki nálunk az autóját és aznap elered az eső, akkor ne érezze azt, hogy feleslegesen dobta ki a pénzét az ablakon. Másnap visszahozza és újra megtisztítjuk. Ingyen. Persze, ha 1 héten át szakad az eső, akkor ez nem sokat ér, de egy futó zápor esetén elkerülhetitek vele a bosszúságot.
2. Europarkban rosszul mosták le az autóját valakinek. : AZ EZ Wash-nál nagyon figyelünk arra, hogy az autók tisztítása a legkiválóbb minőségben történjen. Ha több panasz érkezik egy mosóra, akkor felülvizsgáljuk a dolgot és akár az együttműködést is megszakítjuk velük. AZ Europarkban működő mosó többek között ezért nem tartozik már a kötelékünkbe.
3. Árkád tetején lévő mosó is EZ Wash. : Már nem. Helyzet vele ugyanaz, mint Europarknál. Ha a mi sztenderdjeinket nem tartja be valaki, akkor nem lehet a hálózat tagja. SZeretnénk, ha mindenhol pontosan ugyanazt a minőséget kapnátok, mint az itt sokat emlegetett Lurdy házban.
4. Prémium tisztítás ~15eFt: A prémium külső-belső tisztítás 6600 Ft, ami a következőket tartalmazza: Kívül: Mosás, felni tisztítás, gumik ápolása, külső műanyagok ápolása, teljes kézi WAXolás. Belül: Beltér takarítása+műanyagápolás, szellőzőrendszer fertőtlenítése, szagsemlegesítés. Ennyi mindent kedvezőbb áron nem nagyon csinál meg senki.
5. 3750 Ft egy alap külső-belső tisztításért nem sok: Ez valóban így van. Kivéve ha nálunk csináltatod! Smiley El is mondom, hogy miért. Mert nálunk már az alap csomagban is benne van a felnitisztítás, gumiápolás, a karosszéria kézi waxolása. Ezeket minden mosóban drága kiegészítő szolgáltatásként veheted igénybe. Ha mindent összeadunk az látszik, hogy a legtöbb mosónál olcsóbbak vagyunk! Smiley
6. Ide kellene Mondeo klubos kedvezmény: Ezen ne múljon! Szívesen látjuk benneteket partnereink között. Keressetek emailben! Smiley

Remélem pár kérdésben tudtam segíteni. És mégegyzser köszönöm a pozitív hozzáállást részetekről!

Jaa, egy pici reklámot had írja ide: Csak nálunk érhető el az autó fényezését védő kerámia bevonat. A bevonat egy vékony, kerámia alapú védőréteg a fényezésen, amely akár az autó egész élettartama alatt fenn van az autón és védi a fényezést a kisebb karcoktól, mattulástól, stb. Ezen felül tovább marad tiszta a felület, és szebben csillog minden mosás után. Ez valódi világújdonság! Európában nálunk próbálhatjátok ki először!

Bocsánat a reklámért, lehet, hogy ez ellentétes a topic szabályaival, de olyan büszke vagyok rá, hogy muszáj volt megosztanom veletek! Smiley

Laci
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9957 Dátum: 2012.01.10 kedd, 13:16:40 »

Kedves Klubtagok!

Az EZ Wash hálózat ügyvezetőjeként köszönöm, hogy ennyit foglalkoztok velünk és nagyon örülök a sok pozitív véleménynek. EZ talán jelzi, hogy jó úton járunk... Smiley

Engedjetek meg, hogy a félreértések tisztázása végett néhány, a hozzászólásokban leírt dolgot pontosítsak.

1. Esőgarancia: Ennek a célja az, hogy ha már lemosatta valaki nálunk az autóját és aznap elered az eső, akkor ne érezze azt, hogy feleslegesen dobta ki a pénzét az ablakon. Másnap visszahozza és újra megtisztítjuk. Ingyen. Persze, ha 1 héten át szakad az eső, akkor ez nem sokat ér, de egy futó zápor esetén elkerülhetitek vele a bosszúságot.
2. Europarkban rosszul mosták le az autóját valakinek. : AZ EZ Wash-nál nagyon figyelünk arra, hogy az autók tisztítása a legkiválóbb minőségben történjen. Ha több panasz érkezik egy mosóra, akkor felülvizsgáljuk a dolgot és akár az együttműködést is megszakítjuk velük. AZ Europarkban működő mosó többek között ezért nem tartozik már a kötelékünkbe.
3. Árkád tetején lévő mosó is EZ Wash. : Már nem. Helyzet vele ugyanaz, mint Europarknál. Ha a mi sztenderdjeinket nem tartja be valaki, akkor nem lehet a hálózat tagja. SZeretnénk, ha mindenhol pontosan ugyanazt a minőséget kapnátok, mint az itt sokat emlegetett Lurdy házban.
4. Prémium tisztítás ~15eFt: A prémium külső-belső tisztítás 6600 Ft, ami a következőket tartalmazza: Kívül: Mosás, felni tisztítás, gumik ápolása, külső műanyagok ápolása, teljes kézi WAXolás. Belül: Beltér takarítása+műanyagápolás, szellőzőrendszer fertőtlenítése, szagsemlegesítés. Ennyi mindent kedvezőbb áron nem nagyon csinál meg senki.
5. 3750 Ft egy alap külső-belső tisztításért nem sok: Ez valóban így van. Kivéve ha nálunk csináltatod! Smiley El is mondom, hogy miért. Mert nálunk már az alap csomagban is benne van a felnitisztítás, gumiápolás, a karosszéria kézi waxolása. Ezeket minden mosóban drága kiegészítő szolgáltatásként veheted igénybe. Ha mindent összeadunk az látszik, hogy a legtöbb mosónál olcsóbbak vagyunk! Smiley
6. Ide kellene Mondeo klubos kedvezmény: Ezen ne múljon! Szívesen látjuk benneteket partnereink között. Keressetek emailben! Smiley

Remélem pár kérdésben tudtam segíteni. És mégegyzser köszönöm a pozitív hozzáállást részetekről!

Jaa, egy pici reklámot had írja ide: Csak nálunk érhető el az autó fényezését védő kerámia bevonat. A bevonat egy vékony, kerámia alapú védőréteg a fényezésen, amely akár az autó egész élettartama alatt fenn van az autón és védi a fényezést a kisebb karcoktól, mattulástól, stb. Ezen felül tovább marad tiszta a felület, és szebben csillog minden mosás után. Ez valódi világújdonság! Európában nálunk próbálhatjátok ki először!

Bocsánat a reklámért, lehet, hogy ez ellentétes a topic szabályaival, de olyan büszke vagyok rá, hogy muszáj volt megosztanom veletek! Smiley

Laci
eljen worship

És a kerámia bevonat mennyibe kerül?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9958 Dátum: 2012.01.10 kedd, 14:11:17 »

Kedves Klubtagok!

4. Prémium tisztítás ~15eFt: A prémium külső-belső tisztítás 6600 Ft, ami a következőket tartalmazza: Kívül: Mosás, felni tisztítás, gumik ápolása, külső műanyagok ápolása, teljes kézi WAXolás. Belül: Beltér takarítása+műanyagápolás, szellőzőrendszer fertőtlenítése, szagsemlegesítés. Ennyi mindent kedvezőbb áron nem nagyon csinál meg senki.
5. 3750 Ft egy alap külső-belső tisztításért nem sok: Ez valóban így van. Kivéve ha nálunk csináltatod! Smiley El is mondom, hogy miért. Mert nálunk már az alap csomagban is benne van a felnitisztítás, gumiápolás, a karosszéria kézi waxolása. Ezeket minden mosóban drága kiegészítő szolgáltatásként veheted igénybe. Ha mindent összeadunk az látszik, hogy a legtöbb mosónál olcsóbbak vagyunk! Smiley


Mi a különbség a prémium és az alap külső között?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #9959 Dátum: 2012.01.10 kedd, 17:34:57 »

És a kerámia bevonat mennyibe kerül?
[/quote

Az nem olcsó móka, ha egyre gondolunk... Ez a nano bevonat, ha jól sejtem. nekem a szélvédőre asszem 5-ért került fel. utána még a bogarak is leszédültek ròla Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.10 kedd, 17:36:31 írta sendrew » Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #9960 Dátum: 2012.01.10 kedd, 18:00:51 »

Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9961 Dátum: 2012.01.10 kedd, 20:28:07 »

Mi a különbség a prémium és az alap külső között?

A külső műanyag ápolás
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
EZ Wash
Vendég
« Új hozzászólás #9962 Dátum: 2012.01.10 kedd, 23:18:23 »

Sziasztok!

Tegnap óta látom, jött néhány kérdés. Ezekre megpróbálok válaszolni:

1. A kerámia bevonat az a nano? NEM. Teljesen más technológia. A nanotechnológiás fényezésre való bevonatok kémiája teljesen más. És megfelelő kezelés karbantartás mellett sem maradnak fenn az autón 2 évnél tovább. A kerámiabevonat sokkal inkább hasonlít egy újabb lakkréteghez, melynek vastagsága 1-3 mikron. Tehát vastagabb a nanobevonatoknál. És mivel végleges kötést alkot a fényezéssel, ezért csak polírozással távolítható el. A nanobevonat karosszériára nálunk 30 000 Ft, míg a kerámia 40 000 Ft. Cserébe viszont ugyanolyan anyag lesz a kocsin, amit a golyóálló mellényekben is használnak illetve a kerámia féktárcsáknak is ez az alkotóeleme. Szóval elég ellenálló! Smiley

2. Mi a különbség az alap és a prémium csomag között.: Sok. Habár az alap csomagot is telenyomtuk olyan dolgokkal, amik máshol extrának számítanak, de van néhány lényeges különbség. Egyrészt a műanyagápolás kívül-belül, ezen felül a prémium csomagban lévő wax sokkal tartósabb és magasabb minőségű (más az összetétele is, időigényesebb felvinni. De egyébként Bentley szalonokban is ezt használják), továbbá ez a csomag tartalmazza a szellőzőrendszer tisztítását is. Ha egyszer kipróbálod látni fogod a különbséget azonnal!
Naplózva
EZ Wash
Vendég
« Új hozzászólás #9963 Dátum: 2012.01.10 kedd, 23:21:06 »

Bocs, most láttam, hogy az alap és a prémium közti különbség kérdés külsőre vonatkozott. Én a külső-belsőről írtam.

Ja, a nano szélvédő bevonat nálunk 3900 Ft. 6 hónap garival.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9964 Dátum: 2012.01.11 szerda, 12:57:50 »

Bocs, most láttam, hogy az alap és a prémium közti különbség kérdés külsőre vonatkozott. Én a külső-belsőről írtam.

Ja, a nano szélvédő bevonat nálunk 3900 Ft. 6 hónap garival.

A nagy számok törvénye miatt tudtok ilyen áron dolgozni?  Nekem is kozmetikám van, mondjuk kicsi és vidéken, de ennyiért nem érné meg csinálni. Az alap külső belsőre gondolok.

A választ az autókozmetika kívűl-belülbe írd mert oda passzol és ott lehet több lesz a kérdés is wave   Ott van ahol ez csak lentebb
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9965 Dátum: 2012.01.11 szerda, 18:53:32 »

Na Urak!

Ezzel kellene kezdeni valamit. Az LCD-t kellene leszedni a ledek cseréjéhez. Ónszippantó nem szedte ki a cuccot eléggé. Vágni nem sok értelme van.













Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #9966 Dátum: 2012.01.11 szerda, 19:14:12 »


A két végén az 5 ill. 6 tüske tartja összesen?

AndyA
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.11 szerda, 19:16:07 írta AndyA » Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9967 Dátum: 2012.01.11 szerda, 19:15:44 »

A két végén az 5 ill. 6 tüske tartja összesen?

AndyA

Igen (+ 2 pöcök, de az likvidálható, nincs rájuk szükség).
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #9968 Dátum: 2012.01.11 szerda, 19:47:07 »

Igen (+ 2 pöcök, de az likvidálható, nincs rájuk szükség).
Ha nincs a pöckökre szükség, akkor lecsíp, habár én jobban szeretek meghagyni mindent gyárinak.
Utána kezdjük mondjuk az 5 lábbal, az egyszerűbb.
Pillanatpákád van, vagy Weller szerű - vagy az?
Utóbbival jobb, szerintem.
Vékony, lapos, picit széles is lehet csavarnyúzó betol a műanyag és a nyák közé, egyelőre nem feszít. Lábak felfele, műanyag lefele. Bemelegedett pákával folyamatosan pásztázz a lábakon keresztül, hogy mind melegedjen, rövid idő múlva olyan hőmérsékletűek lesznek, hogy nem szilárdulnak vissza mielőtt újra hozzáérinted a pákát. Még ezelőtt elkezded feszíteni a csavarhúzóval a műanyagot a nyáktól, ami ki foglya húzni a lábakat a lukakból. Remélem annyit fog engedni a túloldal, hogy teljesen ki tudjanak jönni a lábak.
Előny, ha meg lehet hajtani a túloldalt, akkor a 6 lábat ki sem kell szedni.
Hátrány, cines marad a luk,amit már könnyebben ki tudsz tisztítani ónszippantóval, hogy vissza tudd rakni a lábakat.
Rá kell érezni a melegítésre és kellően, de nem túl gyorsan kell dolgozni, mert azért nem tesz túl jót az alkatrészeknek a sokáig tartó folyamatos melegítés.
Remélem érthető voltam, sok sikert hozzá. Biztos, hogy fog menni, pláne neked, aki lámpát meg tetőt farigcsált Wink.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9969 Dátum: 2012.01.11 szerda, 19:50:00 »

Ha nincs a pöckökre szükség, akkor lecsíp, habár én jobban szeretek meghagyni mindent gyárinak.
Utána kezdjük mondjuk az 5 lábbal, az egyszerűbb.
Pillanatpákád van, vagy Weller szerű - vagy az?
Utóbbival jobb, szerintem.
Vékony, lapos, picit széles is lehet csavarnyúzó betol a műanyag és a nyák közé, egyelőre nem feszít. Lábak felfele, műanyag lefele. Bemelegedett pákával folyamatosan pásztázz a lábakon keresztül, hogy mind melegedjen, rövid idő múlva olyan hőmérsékletűek lesznek, hogy nem szilárdulnak vissza mielőtt újra hozzáérinted a pákát. Még ezelőtt elkezded feszíteni a csavarhúzóval a műanyagot a nyáktól, ami ki foglya húzni a lábakat a lukakból. Remélem annyit fog engedni a túloldal, hogy teljesen ki tudjanak jönni a lábak.
Előny, ha meg lehet hajtani a túloldalt, akkor a 6 lábat ki sem kell szedni.
Hátrány, cines marad a luk,amit már könnyebben ki tudsz tisztítani ónszippantóval, hogy vissza tudd rakni a lábakat.
Rá kell érezni a melegítésre és kellően, de nem túl gyorsan kell dolgozni, mert azért nem tesz túl jót az alkatrészeknek a sokáig tartó folyamatos melegítés.
Remélem érthető voltam, sok sikert hozzá. Biztos, hogy fog menni, pláne neked, aki lámpát meg tetőt farigcsált Wink.

Üdv, HegeGabi.

Köszi, jó ötlet. A nyák és a műanyag között semmi hely nincs, de azért megpróbálom.  integet2
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #9970 Dátum: 2012.01.11 szerda, 20:03:05 »

Köszi, jó ötlet. A nyák és a műanyag között semmi hely nincs, de azért megpróbálom.  integet2
Annyi biztos van, hogy egy órás csavarhúzó befér. Aztán ha azzal csináltál kis helyet, akkor cserélheted picivel nagyobb csavarhúzóra a művelet közben.

Erre jók a képek, hogy látja az ember a munkatárgyat. Ha nincs kép, nem tudtam volna tanácsot adni, mert nem ismerem ezt az alkatrészt. Milyen okos volt aki kitalálta a megörökítőgépet Grin.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #9971 Dátum: 2012.01.11 szerda, 22:13:24 »

Köszi, jó ötlet. A nyák és a műanyag között semmi hely nincs, de azért megpróbálom.  integet2

Schnitzer pengeje biztosan be fog ferni. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9972 Dátum: 2012.01.14 szombat, 10:49:17 »

http://racing-bazar.hu/hasznaltauto/ford_mondeo_93_96/plasma_kilometer_szamlapok_ford_mondeo_mk1_mk2_tipushoz
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #9973 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 16:32:09 »

Sziasztok!

Fóliáztatni szeretném az ablakokat és ebben szeretnék segitséget kérni,
azt tudom hogy az első szélvédőre és az első ablakokra nem lehet rakni semmit, de mi a helyzet a hátsókkal?
A hátsó ablakokra is kötelező a műbizonylat? csak mert elég horror áron csiálják meg a a legtöbb helyen van ahogy 40-50ezret is elkérnek érte, ismerős meg 15ezerből lefoliázná a kocsit, csakhát ugye ő nem tud műbizonylatot adni, azt meg nem szeretném hogy a rendőrök leszedessék vagy esetleg a műszaki vizsgán megbukjon.
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9974 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 16:53:14 »

Sziasztok!

Fóliáztatni szeretném az ablakokat és ebben szeretnék segitséget kérni,
azt tudom hogy az első szélvédőre és az első ablakokra nem lehet rakni semmit, de mi a helyzet a hátsókkal?
A hátsó ablakokra is kötelező a műbizonylat? csak mert elég horror áron csiálják meg a a legtöbb helyen van ahogy 40-50ezret is elkérnek érte, ismerős meg 15ezerből lefoliázná a kocsit, csakhát ugye ő nem tud műbizonylatot adni, azt meg nem szeretném hogy a rendőrök leszedessék vagy esetleg a műszaki vizsgán megbukjon.
A B oszloptól hátrafelé - tudtommal - akár be is tapétázhatod, senki nem szól semmit.
A műbizonylat... Tőlem volt már hogy igazoltatáskor kérte a rendőr, de pl. a műszaki vizsgán most novemberben nem kérték, pedig az NKH-nál voltam. Szerintem a rendőrnek se volt hozzá semmi köze, csak fogást keresett. Én úgy vagyok vele, hogy lehet hogy nem szükséges, de nam baj ha van. Nekem amúgy a kombit B osztloptól hátra LLumar fóliával 24-ért csinálták. Műbizonylattal.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #9975 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 16:59:14 »

A B oszloptól hátrafelé - tudtommal - akár be is tapétázhatod, senki nem szól semmit.
A műbizonylat... Tőlem volt már hogy igazoltatáskor kérte a rendőr, de pl. a műszaki vizsgán most novemberben nem kérték, pedig az NKH-nál voltam. Szerintem a rendőrnek se volt hozzá semmi köze, csak fogást keresett. Én úgy vagyok vele, hogy lehet hogy nem szükséges, de nam baj ha van. Nekem amúgy a kombit B osztloptól hátra LLumar fóliával 24-ért csinálták. Műbizonylattal.

Szia!

Megkérdezhetem hogy csináltattad?
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9976 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 17:04:12 »

Szia!

Megkérdezhetem hogy csináltattad?
Hogy, vagy hol?  vigyor3
A hol kérdésre a válasz: www.nothot.hu
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Intruder007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


E-mail
« Új hozzászólás #9977 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 17:06:28 »

Hogy, vagy hol?  vigyor3
A hol kérdésre a válasz: www.nothot.hu

Bocsi, kicsit elírtam hol akart lenni, köszi worship
Naplózva

2006 MK3 2.0 TDCI Turnier Ghia Executive
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9978 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 17:09:08 »

A B oszloptól hátrafelé - tudtommal - akár be is tapétázhatod, senki nem szól semmit.
A műbizonylat... Tőlem volt már hogy igazoltatáskor kérte a rendőr, de pl. a műszaki vizsgán most novemberben nem kérték, pedig az NKH-nál voltam. Szerintem a rendőrnek se volt hozzá semmi köze, csak fogást keresett. Én úgy vagyok vele, hogy lehet hogy nem szükséges, de nam baj ha van. Nekem amúgy a kombit B osztloptól hátra LLumar fóliával 24-ért csinálták. Műbizonylattal.
igen ez a mübizonylat is jó ha van (nekem is megvan rá)de minek.ugye bár B oszloptol hátrafelé azt csinálsz amit akarsz,akkor minek is adják?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9979 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 17:10:45 »

Sziasztok!

Fóliáztatni szeretném az ablakokat és ebben szeretnék segitséget kérni,
azt tudom hogy az első szélvédőre és az első ablakokra nem lehet rakni semmit, de mi a helyzet a hátsókkal?
A hátsó ablakokra is kötelező a műbizonylat? csak mert elég horror áron csiálják meg a a legtöbb helyen van ahogy 40-50ezret is elkérnek érte, ismerős meg 15ezerből lefoliázná a kocsit, csakhát ugye ő nem tud műbizonylatot adni, azt meg nem szeretném hogy a rendőrök leszedessék vagy esetleg a műszaki vizsgán megbukjon.
nekem viztiszta van a szélvédön és az elsö ablakokon is
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9980 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 19:38:16 »

nekem viztiszta van a szélvédön és az elsö ablakokon is

És az mire jó? Oldalt gondolom egybefogja a üveget ha kitörne.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9981 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 20:26:50 »

És az mire jó? Oldalt gondolom egybefogja a üveget ha kitörne.
igy igaz egybe marad az üveg feltéve ha betud törni lehet a féltégla pofánverne ha hozzá vágnád,és elsödlegesen ezért került fel ezen tipusu fólia körbe körbe.azért kicsit sötétit a hivatalos fényáteresztés elöl 75% ez pedig 70%-ot enged át de ezt az 5%-ot senki meg nem állapitja a vizsgán
http://www.youtube.com/watch?v=Gzal6euEJ-c
http://www.youtube.com/watch?v=XbvWT1sUkz8&feature=rellist&playnext=1&list=PL31D1C09E182DCDBE
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.19 csütörtök, 20:35:12 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #9982 Dátum: 2012.01.19 csütörtök, 21:12:52 »

igy igaz egybe marad az üveg feltéve ha betud törni lehet a féltégla pofánverne ha hozzá vágnád,és elsödlegesen ezért került fel ezen tipusu fólia körbe körbe.azért kicsit sötétit a hivatalos fényáteresztés elöl 75% ez pedig 70%-ot enged át de ezt az 5%-ot senki meg nem állapitja a vizsgán
http://www.youtube.com/watch?v=Gzal6euEJ-c
http://www.youtube.com/watch?v=XbvWT1sUkz8&feature=rellist&playnext=1&list=PL31D1C09E182DCDBE

Ez tetszik..mennyibe állt meg neked?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9983 Dátum: 2012.01.20 péntek, 17:48:14 »

Ez tetszik..mennyibe állt meg neked?
50.000 ft.  Wink  kb 3 éve
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #9984 Dátum: 2012.01.20 péntek, 19:44:50 »

50.000 ft.  Wink  kb 3 éve

ez már annyira nem tetszik... szomoru1
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #9985 Dátum: 2012.01.20 péntek, 19:48:31 »

ez már annyira nem tetszik... szomoru1

Majd tuti erre is találsz valami jó megoldást  Wink
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9986 Dátum: 2012.01.21 szombat, 07:23:52 »

igy igaz egybe marad az üveg feltéve ha betud törni lehet a féltégla pofánverne ha hozzá vágnád,és elsödlegesen ezért került fel ezen tipusu fólia körbe körbe.azért kicsit sötétit a hivatalos fényáteresztés elöl 75% ez pedig 70%-ot enged át de ezt az 5%-ot senki meg nem állapitja a vizsgán
http://www.youtube.com/watch?v=Gzal6euEJ-c
http://www.youtube.com/watch?v=XbvWT1sUkz8&feature=rellist&playnext=1&list=PL31D1C09E182DCDBE

Ez jó!  De, h keményíti meg a 175 mikronos fólia a üveget ennyire? Nem nagyon hiszem el. Nem trükk van itt? 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9987 Dátum: 2012.01.21 szombat, 07:34:58 »

Ez jó!  De, h keményíti meg a 175 mikronos fólia a üveget ennyire? Nem nagyon hiszem el. Nem trükk van itt?  
a mikéntjét ne kérdezd.nekem mondták a kételyek elkerülése végett nyugodtan vigyek 1 oldal üveget magammal és garanciaként bemutatják dijmentesen de akár én is üthetem az üveget.gondolom kamura nem mondtak volna ilyet.vagy biztak benne hogy ettöl a szövegtöl meggyözött vásárló leszek  eplus2
egyébként ezt felteszik épület üvegeire is
azért vannak itt meggyözöbb videok is ha körülnézel
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.21 szombat, 07:41:42 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #9988 Dátum: 2012.01.21 szombat, 07:53:00 »

ez már annyira nem tetszik... szomoru1
http://www.llumar.hu/autofolia/biztonsagi-autofolia.html
http://videa.hu/tagok/1410439
a jelenlegi jogszabály
http://www.llumar.hu/autofolia/jogszabalyi-hatter.html
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9989 Dátum: 2012.01.21 szombat, 09:26:08 »

a mikéntjét ne kérdezd.nekem mondták a kételyek elkerülése végett nyugodtan vigyek 1 oldal üveget magammal és garanciaként bemutatják dijmentesen de akár én is üthetem az üveget.gondolom kamura nem mondtak volna ilyet.vagy biztak benne hogy ettöl a szövegtöl meggyözött vásárló leszek  eplus2
egyébként ezt felteszik épület üvegeire is
azért vannak itt meggyözöbb videok is ha körülnézel

Így már elhiszem! eljen
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #9990 Dátum: 2012.01.21 szombat, 20:55:05 »

Sziasztok! Múlt héten vásároltunk egy használt, 2010-es MK4-es Mondeo-t. A B oszloptól hátrafelé elvileg gyárilag le van sötétítve. Németországból behozott, múlt héten volt műszakin. Akitől vettük, érdeklődtünk a műbizonylat felől, ő azt mondta, hogy mivel gyári a sötétítés, így ilyesmi nincs hozzá, és nem is kell. Erről valaki tud valamit, hogy ez hogyan működik? Ennyi erővel bárki mondhatja, hogy "nézze biztos úr, ez biza gyári.." Előre is köszi a segítséget Smiley
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #9991 Dátum: 2012.01.21 szombat, 22:17:08 »

Sziasztok! Múlt héten vásároltunk egy használt, 2010-es MK4-es Mondeo-t. A B oszloptól hátrafelé elvileg gyárilag le van sötétítve. Németországból behozott, múlt héten volt műszakin. Akitől vettük, érdeklődtünk a műbizonylat felől, ő azt mondta, hogy mivel gyári a sötétítés, így ilyesmi nincs hozzá, és nem is kell. Erről valaki tud valamit, hogy ez hogyan működik? Ennyi erővel bárki mondhatja, hogy "nézze biztos úr, ez biza gyári.." Előre is köszi a segítséget Smiley

"B" oszloptól hátrafelé lehet sötétíteni. Nem kel műbizonylat.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9992 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 02:25:11 »

"B" oszloptól hátrafelé lehet sötétíteni. Nem kel műbizonylat.
Ez az egyik. A másik meg az, hogy tapintható, látható, hogy egy sötétítés gyári, tehát az üveg anyaga sötét, vagy fólia van rajta. Az üveg felső élénél körömmel meg kell kicsit kapargatni, és ha beleakad a körmöd, akkör fólia.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9993 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 10:48:44 »

"B" oszloptól hátrafelé lehet sötétíteni. Nem kel műbizonylat.
de igen.sőt a forgalmiba is belekellene vezettetni az okmányirodában!

"Az előírás szerint a fólia és az üveg közé, eltávolíthatatlan módon kell a „H” vagy „AF” jelölést elhelyezni. A fóliázásról a kivitelezés után a fólia forgalmazó rendszerétől függően papír alapú vagy plasztikkártyás műbizonylatot kell kiállítani, mely igazolja a fólia szakszerű felszerelését és a fólia engedélyének meglétét egy rendőri ellenőrzés vagy a vizsgáztatás során. Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor az autófólia felszerelése szabályos!"
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9994 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 11:55:12 »

de igen.sőt a forgalmiba is belekellene vezettetni az okmányirodában!

"Az előírás szerint a fólia és az üveg közé, eltávolíthatatlan módon kell a „H” vagy „AF” jelölést elhelyezni. A fóliázásról a kivitelezés után a fólia forgalmazó rendszerétől függően papír alapú vagy plasztikkártyás műbizonylatot kell kiállítani, mely igazolja a fólia szakszerű felszerelését és a fólia engedélyének meglétét egy rendőri ellenőrzés vagy a vizsgáztatás során. Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor az autófólia felszerelése szabályos!"

Ez igaz, de ez a B oszloptó hátrafelé nem alkalmazandó. A "teher" verzióknál nincs ablak hátul, mégsem kell műbizonylat, hogy szakszerűen helyezte be a gyár a fém lemezeket.

A műbizonylatot az első ablakoknál kérhetné a hatóság, ha lehetne oda tenni. De hivatalosan nem lehet. Így a műbizonylattal sem foglalkozik senki.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9995 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 12:35:50 »

Ez igaz, de ez a B oszloptó hátrafelé nem alkalmazandó. A "teher" verzióknál nincs ablak hátul, mégsem kell műbizonylat, hogy szakszerűen helyezte be a gyár a fém lemezeket.

A műbizonylatot az első ablakoknál kérhetné a hatóság, ha lehetne oda tenni. De hivatalosan nem lehet. Így a műbizonylattal sem foglalkozik senki.
lehet,hogy így van,de én ezt sehol nem olvasom a leírtakban!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9996 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 12:36:55 »

lehet,hogy így van,de én ezt sehol nem olvasom a leírtakban!

Hát ott én se. vigyor3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9997 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 12:41:38 »

Hát ott én se. vigyor3
nyes
akkor jöhet az,ahol te olvastad így leírva!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
drof
Vendég
« Új hozzászólás #9998 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 13:08:48 »

nyes
akkor jöhet az,ahol te olvastad így leírva!

Én nem olvastam sehol, csak tudom, hogy így van.  nyes

Nálam ez jogszabályértelmezési kérdés. Hátul bármit csinálhatsz, nincs megkötés. Ha van 2 oldalsó tükröd, akkor a KöHÉM rendelet szerint bármivel eltakarhatod a hátsó részt. Fóliázhatsz, rakhatsz rá OSB lapot, függönyt, temperát, vagy ki is szedheted az üveget és fémlemezt tehetsz a helyükre, esetleg csak simán tetőig pakolhatod a hátulját WC papírral. Senkit nem érdekel, hatóságilag se.

Előre is tehetsz fóliát, ha megmarad a 70%-os áteresztés. Na ehhez kell a műbizonylat, mert valamivel tudnod kell igazolni, hogy a fólia megfelel a 70%-os szabálynak. És ez a szélvédőre is vonatkozik, oda is lehet fóliát tenni.

Hátra minek műbizonylat? Azt nem kell igazolni, hogy nem lehet belátni, vagy hogy mennyire lehet, mert hátul nincs erre előírás. Azt sem kell igazolni hátul, hogy szakszerűen lett letakarva a kilátás hátul, mert nincs előírás a hátsó rész plafonig WC papírral pakolására. Nincs olyan megkötés, hogy csak Zewa papírral lehet telepakolni az autót és csak szakképzett ember pakolhatja tele szakműhelyben. Így a fólia is lehet bármilyen, bárki által felrakott, ha hátul van és van 2 oldaltükör. 

Ennyi. nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9999 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 13:22:48 »

Én nem olvastam sehol, csak tudom, hogy így van.  nyes

Nálam ez jogszabályértelmezési kérdés. Hátul bármit csinálhatsz, nincs megkötés. Ha van 2 oldalsó tükröd, akkor a KöHÉM rendelet szerint bármivel eltakarhatod a hátsó részt. Fóliázhatsz, rakhatsz rá OSB lapot, függönyt, temperát, vagy ki is szedheted az üveget és fémlemezt tehetsz a helyükre, esetleg csak simán tetőig pakolhatod a hátulját WC papírral. Senkit nem érdekel, hatóságilag se.

Előre is tehetsz fóliát, ha megmarad a 70%-os áteresztés. Na ehhez kell a műbizonylat, mert valamivel tudnod kell igazolni, hogy a fólia megfelel a 70%-os szabálynak. És ez a szélvédőre is vonatkozik, oda is lehet fóliát tenni.

Hátra minek műbizonylat? Azt nem kell igazolni, hogy nem lehet belátni, vagy hogy mennyire lehet, mert hátul nincs erre előírás. Azt sem kell igazolni hátul, hogy szakszerűen lett letakarva a kilátás hátul, mert nincs előírás a hátsó rész plafonig WC papírral pakolására. Nincs olyan megkötés, hogy csak Zewa papírral lehet telepakolni az autót és csak szakképzett ember pakolhatja tele szakműhelyben. Így a fólia is lehet bármilyen, bárki által felrakott, ha hátul van és van 2 oldaltükör. 

Ennyi. nyes
lehetséges.azonban a bürokrata rendszerünkben maximálisan kihasználják a fogások lehetőségeit.

A4es kombimon hátul tök setét volt,de előre is rakattam fóliát.Természetesen prezentálni tudtam a műbizit,de rögtön a forgalmit nézte a  police néni,hogy miért nincs beleiratva,hogy hivatalos legyen.Nem büntizett meg(akár meg is tehette volna.... finom eplus2 ),utamra engedett.Viszont nem mondta,hogy csak az elsők miatt kell benne lennie a forgalmiban.
Amúgy a törvényt,hogy te úgy értelmezed,az közel sem biztos,hogy más is úgy teszi.Úgy is az erősebb kutya baxik.Van rá példa bőven.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.