Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 01:36:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3219798 alkalommal)
0 Felhasználó és 95 vendég van a témában
drof
Vendég
« Új hozzászólás #10000 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 13:25:53 »

lehetséges.azonban a bürokrata rendszerünkben maximálisan kihasználják a fogások lehetőségeit.

A4es kombimon hátul tök setét volt,de előre is rakattam fóliát.Természetesen prezentálni tudtam a műbizit,de rögtön a forgalmit nézte a  police néni,hogy miért nincs beleiratva,hogy hivatalos legyen.Nem büntizett meg(akár meg is tehette volna.... finom eplus2 ),utamra engedett.Viszont nem mondta,hogy csak az elsők miatt kell benne lennie a forgalmiban.
Amúgy a törvényt,hogy te úgy értelmezed,az közel sem biztos,hogy más is úgy teszi.Úgy is az erősebb kutya baxik.Van rá példa bőven.

Nem is kell a hatóságnak jól értelmeznie, nem az a dolga. Elég, ha én értelmezem jól. Szerencsére jogállamban élünk és van olyan szerv (bíróság) ahol annak adnak igazat, aki helyesen értelmezi a jogszabályt.

De ez már egy másik történet.
Naplózva
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #10001 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 13:39:45 »

Ez az egyik. A másik meg az, hogy tapintható, látható, hogy egy sötétítés gyári, tehát az üveg anyaga sötét, vagy fólia van rajta. Az üveg felső élénél körömmel meg kell kicsit kapargatni, és ha beleakad a körmöd, akkör fólia.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, bár úgy látom, hogy itt sincs teljes egyetértés az ügyben Smiley Egyébként megnéztem, hiába kapargatom, nincs rajta fólia, és látszik az üveg tetejénél is, hogy az egész üveg fekete. Igazából műszakin nem lenne problémám, elsősorban  police-től "félek" Smiley
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #10002 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 16:40:46 »

Ez sem rossz technika.  nyes nyes nyes nyes
http://auto.indavideo.hu/video/Folia_helyett
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10003 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 17:27:08 »

hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10004 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 18:59:21 »

Én nem olvastam sehol, csak tudom, hogy így van.  nyes

Nálam ez jogszabályértelmezési kérdés. Hátul bármit csinálhatsz, nincs megkötés. Ha van 2 oldalsó tükröd, akkor a KöHÉM rendelet szerint bármivel eltakarhatod a hátsó részt. Fóliázhatsz, rakhatsz rá OSB lapot, függönyt, temperát, vagy ki is szedheted az üveget és fémlemezt tehetsz a helyükre, esetleg csak simán tetőig pakolhatod a hátulját WC papírral. Senkit nem érdekel, hatóságilag se.

Előre is tehetsz fóliát, ha megmarad a 70%-os áteresztés. Na ehhez kell a műbizonylat, mert valamivel tudnod kell igazolni, hogy a fólia megfelel a 70%-os szabálynak. És ez a szélvédőre is vonatkozik, oda is lehet fóliát tenni.

Hátra minek műbizonylat? Azt nem kell igazolni, hogy nem lehet belátni, vagy hogy mennyire lehet, mert hátul nincs erre előírás. Azt sem kell igazolni hátul, hogy szakszerűen lett letakarva a kilátás hátul, mert nincs előírás a hátsó rész plafonig WC papírral pakolására. Nincs olyan megkötés, hogy csak Zewa papírral lehet telepakolni az autót és csak szakképzett ember pakolhatja tele szakműhelyben. Így a fólia is lehet bármilyen, bárki által felrakott, ha hátul van és van 2 oldaltükör. 

Ennyi. nyes
itt van az igazság  eljen
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10005 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 19:00:48 »

lehet,hogy így van,de én ezt sehol nem olvasom a leírtakban!
és a te állitásod hol olvastad?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10006 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 19:13:33 »

és a te állitásod hol olvastad?
a te cikkedben-illetve azt hiszem te linkelted.....

http://www.llumar.hu/autofolia/jogszabalyi-hatter.html
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10007 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 20:06:55 »

a te cikkedben-illetve azt hiszem te linkelted.....

http://www.llumar.hu/autofolia/jogszabalyi-hatter.html
vigyor3  nyes   Grin  smile   Wink   eljen
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10008 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 20:09:17 »

Nem is kell a hatóságnak jól értelmeznie, nem az a dolga. Elég, ha én értelmezem jól. Szerencsére jogállamban élünk és van olyan szerv (bíróság) ahol annak adnak igazat, aki helyesen értelmezi a jogszabályt.

De ez már egy másik történet.
hát alf megkövetett a saját linkemmel  rinya
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #10009 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 20:11:32 »

hát alf megkövetett a saját linkemmel  rinya
így jár az, aki csak linkelget körültekintés nélkül nyes Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10010 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 20:12:43 »

így jár az, aki csak linkelget körültekintés nélkül nyes Wink
olvastam én de hol van az már  wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10011 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 21:07:34 »

hát alf megkövetett a saját linkemmel  rinya
hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
drof
Vendég
« Új hozzászólás #10012 Dátum: 2012.01.22 vasárnap, 23:14:08 »

olvastam én de hol van az már  wave

Meg mit számít? Az csak egy cikk valakinek a tollából, aki azt hiszi ért hozzá.

A rendőr is szívózhat bátran a csak hátsó fólia miatt, ha nincs műbizonylat és meg van róla győződve, hogy igaza van és ahhoz is kell. Csak aztán ha közigazgatási/szabálysértési ügy lesz belőle, akkor rájön, hogy nem volt igaza.

Én is találkoztam már sok okos rendőrrel, sőt olyan is akadt, aki közölte, hogy kusspofabe, mert ő tanult jogot is az RF-en és neki van igaza. Aztán nem lett. Én meg írtam 4-5 irritáló levelet a napi 10-20 rutinlevél mellé az ügyben, aztán elmentem nyaralni abból a pénzből, amit az ügyből kifolyólag kaptam.

A hátsó fólia is olyan, mint a többi autós dolog. Ha éppen unatkozik vagy baxakodhatnékja van, akkor beleköt, kapsz csekket és mindketten tudjátok, hogy 10-ből 9-en befizetik, mert se idejük, se energiájuk, se képzettségük az igazukat kiharcolni. Ilyen dolog ez.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #10013 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 17:18:32 »

5-1990-KÖHÉM

4. A gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képessége vizsgálatának technológiai műveletei
4.1. Követelmény
A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:
a) a szélvédő esetében - kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület - ha a fényáteresztő-képesség legalább: Tmin = 75%;
b) a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyeken keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükörrel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van), valamint a személygépkocsi hátsó ablaküvege esetében legalább: Tmin = 70%;
c) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és - személygépkocsi kivételével - hátsó ablakok) üvegei esetében nincs követelmény.
4.2. A vizsgálat műveletei
4.2.1. A vizsgálathoz a következő feltételeket kell biztosítani:
a) a mérést az ablaküveg legsíkabb felületén, a rögzített mérőmaszk által kijelölt helyen kell végezni,
b) a vizsgált felület legyen száraz és tiszta,
c) mérés közben 3 m sugarú körben semmilyen felület nem mozoghat,
d) a fényforrás fényerőssége és helyzete legyen állandó, a mérendő felületre merőleges és attól 1000 +- 10 mm távolságra,
e) a fényforrás stabilizált tápegységről működjön (akkumulátor vagy stabilizált 12 V).
4.2.2. A mérés végrehajtása:
a) a megfelelő méréstartományba állított fénymérő, illetőleg Lux-Meter érzékelőjét az üveg külső felületén rögzített pozícionáló maszkon kell elhelyezni, és a stabilizálódott értéket le kell olvasni, ez t1 = ... Lux;
b) az érzékelőt az üveg belső felületére kell helyezni a külső méréssel megegyező helyre, és a stabilizálódott értéket le kell olvasni, ez t2 = ... Lux.
4.2.3. A mérési eredmények kiértékelése:
a) a fényátbocsátási tényezőt a T1 = (t2/t1)x100 képlet alapján kell kiszámítani;
b) a mérést ötször kell megismételni (T1, Z2, T3, T4, T5), és az így kapott fényátbocsátási tényezők közül a legkisebb és a legnagyobb értékűt elhagyva a maradék három számtani átlagát szorozva a mérési összeállításból számolt 1,08 korrekciós tényezővel kapjuk az üvegfelület átlagos fényátbocsátási tényezőjét
Ta (%) = [(T1+T2+T3)/3] x 1,08;
c) az üvegfelület fényátbocsátása megfelelő, ha Ta>Tmin;
d) a mérés elrendezését és a mérőeszköz részeinek javasolt kialakítását tartalmazó ismertetőt a Közlekedési Főfelügyelet bocsátja rendelkezésre.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #10014 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 17:21:35 »

Azt hozzátenném hogy egy gyárilag sötétitett üveg már eleve kevesebb mint 75%.....igy arra bármilyen fóliát is teszünk fel, nem felel meg.
tehát nem az van hogy körbe bedeszkázom, mert hátsónak is 70% kell lennie legalább rendelet szerint...na erre kellene a műbizonylat hogy megfelel elvileg.
Nemigen nézik de láttam már pár helyen ahol úgy letépték mint a sz@rt, és olyat is ahol a tulaj kapargatta le mint a kisangyal.. eplus2
Lehet nagykirálynak lenni, de mikor berendelnek hatósági vizsgára akkor eléggé bekussol mindenki...mert úgyis találnak valamit ha akarnak...persze lehet perelni, de nem szokták megnyerni...álltalában.

« Utoljára szerkesztve: 2012.01.23 hétfő, 17:29:46 írta Bunyek » Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10015 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 17:30:13 »

Azt hozzátenném hogy egy gyárilag sötétitett üveg már eleve kevesebb mint 75%.....igy arra bármilyen fóliát is teszünk fel, nem felel meg.
arra nem is kell csak az a baj,hogy a gyári eleve nem felel meg a jogszabálynak és az mégis  jó  falbav
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #10016 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 17:34:11 »

arra nem is kell csak az a baj,hogy a gyári eleve nem felel meg a jogszabálynak és az mégis  jó  falbav

Az azért mert nem tudnak mit kezdeni a külföldön legyártott gyári gépjárművekkel...arra meg nem kötelezhetnek hogy cseréld le a gyári üvegeket, meg mire ugye? ugyaolyanra?
Tegyük hozzá nem egy rugalamas rendelet a mienk,lehetne sorolni a baromságokat csak fölösleges ugyse tudunk rajta változtatni, de nem hinném hogy ez lenne az egyetlen ebben az országban...ez van.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10017 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 17:47:23 »


b) a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyeken keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükörrel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van), valamint a személygépkocsi hátsó ablaküvege esetében legalább: Tmin = 70%;
c) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és - személygépkocsi kivételével - hátsó ablakok) üvegei esetében nincs követelmény.



akkor sokan leszedhetnék személyautóról.
 persze a mögöttem jövő k ö c s ö g meg világit befelé a tarkómra nem.az én csomitartómba ne bámuljon bele senki.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #10018 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 18:49:11 »

akkor sokan leszedhetnék személyautóról.
 persze a mögöttem jövő k ö c s ö g meg világit befelé a tarkómra nem.az én csomitartómba ne bámuljon bele senki.

Én a jó kis tuningkeszonos barmot fordítanám fejjel a reflektorába, hogy a retinalenyomata beleégjen a koponyája hátfalába, aki megáll mögöttem a pirosnál, és akkor világít a tuningkeszon az én visszapillantom fölött a plafonra!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10019 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 18:55:22 »

Én a jó kis tuningkeszonos barmot fordítanám fejjel a reflektorába, hogy a retinalenyomata beleégjen a koponyája hátfalába, aki megáll mögöttem a pirosnál, és akkor világít a tuningkeszon az én visszapillantom fölött a plafonra!

AndyA
1-2-ttönek bele villantanák 10-centiröl a szeme közé,majd elengedném egy sötét erdöben  eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #10020 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 18:59:32 »

1-2-ttönek bele villantanák 10-centiröl a szeme közé,majd elengedném egy sötét erdöben  eplus2

Én csak a saját reflektorába verném bele az orrát, hogy "Látodbarombarátom, hogy mennyire vakít...?"

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #10021 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 19:41:34 »

akkor sokan leszedhetnék személyautóról.
 persze a mögöttem jövő k ö c s ö g meg világit befelé a tarkómra nem.az én csomitartómba ne bámuljon bele senki.

Nyugi nekem is a legsötétebb fólia van fennt.... eplus2
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10022 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 19:55:14 »

Nyugi nekem is a legsötétebb fólia van fennt.... eplus2
hát ennyi  vigyor3  beka3
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10023 Dátum: 2012.01.23 hétfő, 20:06:40 »

Azt hozzátenném hogy egy gyárilag sötétitett üveg már eleve kevesebb mint 75%.....igy arra bármilyen fóliát is teszünk fel, nem felel meg.
tehát nem az van hogy körbe bedeszkázom, mert hátsónak is 70% kell lennie legalább rendelet szerint...na erre kellene a műbizonylat hogy megfelel elvileg.
Nemigen nézik de láttam már pár helyen ahol úgy letépték mint a sz@rt, és olyat is ahol a tulaj kapargatta le mint a kisangyal.. eplus2
Lehet nagykirálynak lenni, de mikor berendelnek hatósági vizsgára akkor eléggé bekussol mindenki...mert úgyis találnak valamit ha akarnak...persze lehet perelni, de nem szokták megnyerni...álltalában.


akkor mégis csak az van amit mondok.mindenképp kell a műbizi. smile
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #10024 Dátum: 2012.01.24 kedd, 09:25:06 »

akkor mégis csak az van amit mondok.mindenképp kell a műbizi. smile

Persze, hogy kell. B-től hátra főleg!
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10025 Dátum: 2012.01.24 kedd, 18:42:47 »

Persze, hogy kell. B-től hátra főleg!

naja.ennyit a "jogszabályértelmezési kérdés"-ről. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10026 Dátum: 2012.01.24 kedd, 18:50:06 »

naja.ennyit a "jogszabályértelmezési kérdés"-ről. nyes
jó, hogy már tudom a dolog bonyolultságát! kell a francnak a fólia, ha ennyi szarral jár  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10027 Dátum: 2012.01.24 kedd, 18:52:22 »

jó, hogy már tudom a dolog bonyolultságát! kell a francnak a fólia, ha ennyi szarral jár  Grin
pedig nincs sok xarság vele.megcsináltadod műbizivel,és beiratod a forgalmiba.ha az elsőket nem fóliáztadod,akkor semmi probléma nincs vele.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10028 Dátum: 2012.01.24 kedd, 19:03:28 »

pedig nincs sok xarság vele.megcsináltadod műbizivel,és beiratod a forgalmiba.ha az elsőket nem fóliáztadod,akkor semmi probléma nincs vele.
De akkor lényeg a lényeg, hogy műbizonylat mindenképpen kell és csak hátsó ablakokat lehet, beleértve a hátsó szélvédővel! na meg az első ablakra a csíkot! Ezen kívül semmit!

műbizonylatot ki ad?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10029 Dátum: 2012.01.24 kedd, 19:04:35 »


műbizonylatot ki ad?
A fóliás, akinél csináltatod.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10030 Dátum: 2012.01.24 kedd, 19:06:00 »

A fóliás, akinél csináltatod.
Ezzel a sok vitával egy kicsit elment a kedvem tőle, de így lehet mégis betervezem  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


drof
Vendég
« Új hozzászólás #10031 Dátum: 2012.01.24 kedd, 19:14:34 »

naja.ennyit a "jogszabályértelmezési kérdés"-ről. nyes

Naja, ennyit arról, hogy mennyire értesz ahhoz, amiről beszélsz, mármint a fóliázásra vonatkozó jogszabályok helyes értelmezéséről. nyes

Itt van az összes vonatkozó, olvasd végig, aztán ha utána is úgy gondolod, hogy kell műbizonylat hátra és be kell vezettetni a forgalmiba, akkor hajrá. Max, jót nevetnek az ügyintézők a talált pénzért, amit legombolnak rólad.

Annyit súgok, hogy a "H engedély" (magyarországi minősítés) nem azonos a műbizonylattal.

6/1990 (IV. 12.) KöHÉM rendelet:
(5) A személygépkocsi ablakain - kivéve a lakófelépítmény ablakait - menet közben nem szabad függönyt, vagy olyan más megoldást (fólia, üvegre felhordott fényelnyelő vagy fényvisszaverő réteg stb.) alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az átlátást megakadályozza.

84/2005. (X. 11.) GKM rendelet
a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet módosításáról
A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 48. §-a (3) bekezdése b) pontjának 11. alpontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:

3. §
Az MR. 97. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:
"(6) Az (5) bekezdésben meghatározott követelmény nem vonatkozik a gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képességét csökkentő olyan eszközre, amely alkalmazására a KKF az ER. 2. § (3) bekezdés h) pontja alapján, az ENSZ-EGB 43. számú előírás 21. számú mellékletében meghatározott, a biztonsági üvegezés járműbe szerelésére vonatkozó műszaki követelmények figyelembevételével engedélyt adott."


84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, a hátsó oldalsó ablakok, és a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen telepíthető, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva.

De hiába is magyarázok itt, meg vagytok róla győződve, hogy kötelező a műbizonylat, mert a legtöbb helyen azt mondják. Akkor legyen az és vigyétek magatokkal minden útra és műszakira, oszt mutogassátok.

Én nem tartok magamnál semmi ilyet, amikor kérik, akkor csak nevetek egy jót és rámutatok a fólián lévő H jelre. És ezzel el is van intézve.  

Ahhoz nekem semmi közöm, hogy nektek bemagyarázták, hogy főleg hátra idiota kell műbizonylat és ti el is hiszitek.
Tőlem lehetek én a hülye, hogy az ellenkezőjét állítom. Nekem nem fáj. wave
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #10032 Dátum: 2012.01.24 kedd, 19:21:34 »

5-1990-KÖHÉM

4. A gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képessége vizsgálatának technológiai műveletei
4.1. Követelmény
A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:
a) a szélvédő esetében - kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület - ha a fényáteresztő-képesség legalább: Tmin = 75%;
b) a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyeken keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükörrel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van), valamint a személygépkocsi hátsó ablaküvege esetében legalább: Tmin = 70%;
c) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és - személygépkocsi kivételével - hátsó ablakok) üvegei esetében nincs követelmény.

Ami mit is jelent?

Azt, hogy hátsó oldalablakon bármi lehet, hátsó szélvédőre meg van előírás. És mi is pontosan az előírás? Lásd korábbi hsz-em. (H jel és 2 tükör).

Fólia milyensége és a műbizonylat itt szóba sem jött. 

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10033 Dátum: 2012.01.24 kedd, 19:22:59 »

na akkor ennyit erről! Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10034 Dátum: 2012.01.25 szerda, 18:46:42 »

töllem soha sem kérték sem igazoltatás közben sem müszakiztatáskor söt én kédeztem ,hogy adjam-e a mübizonylatot a válasz "nem kell minek" volt
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10035 Dátum: 2012.01.26 csütörtök, 19:04:46 »

töllem soha sem kérték sem igazoltatás közben sem müszakiztatáskor söt én kédeztem ,hogy adjam-e a mübizonylatot a válasz "nem kell minek" volt
Műszakin tőlem se kérték, igazoltatáskor egyszer kérdezte a rendőr, hogy van-e. Mondtam igen, ezek után már nem nézte meg.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10036 Dátum: 2012.01.26 csütörtök, 19:14:07 »

Műszakin tőlem se kérték, igazoltatáskor egyszer kérdezte a rendőr, hogy van-e. Mondtam igen, ezek után már nem nézte meg.
Velem is ez történt,csak el is kérte a műbizit.és a forgalmit is megnézte,hogy abban nincs beíratva.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #10037 Dátum: 2012.01.26 csütörtök, 19:17:33 »

Nekem a fóliás csávó mondta a B oszloptól hátra nem kell..de azért adott bele ilyen vonalkódos akármit...előre meg nem rakhat semmit...hivatalosan..
Naplózva
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #10038 Dátum: 2012.01.27 péntek, 09:26:35 »

Nekem is azt mondta a fóliás ember, hogy B oszloptól hátra bármi, akár a legsötétebb is lehetne (nekem 1el világosabb van). Viszont az első ajtókra hivatalosan már nem mehetne semmi a gyárilag színezett üvegre, bár nekem oda is lett téve, nem is a legvilágosabb, de rendőr még nem állított meg azóta, hogy feltették. Viszont azóta kevésbé melegszik nyáron az utastér, ez tény. Meg nem is nagyon látni, mit hagyok a kocsiban.
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10039 Dátum: 2012.01.27 péntek, 09:50:47 »

Nekem is azt mondta a fóliás ember, hogy B oszloptól hátra bármi, akár a legsötétebb is lehetne (nekem 1el világosabb van). Viszont az első ajtókra hivatalosan már nem mehetne semmi a gyárilag színezett üvegre, bár nekem oda is lett téve, nem is a legvilágosabb, de rendőr még nem állított meg azóta, hogy feltették. Viszont azóta kevésbé melegszik nyáron az utastér, ez tény. Meg nem is nagyon látni, mit hagyok a kocsiban.
Ugyanígy vagyok én is. Ha meg igazoltat a rendőr, akkor lehúzom mindkét első ablakot Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10040 Dátum: 2012.01.27 péntek, 11:00:42 »

Ugyanígy vagyok én is. Ha meg igazoltat a rendőr, akkor lehúzom mindkét első ablakot Smiley

A kicsit rafináltabb rendőr azért fel szokta húzatni legalábbis errefelé.
Főleg télen furcsa ha este megállít én meg lehúzom mindkét első ablakot.
Persze lehet mondani, hogy be van kapcsolva az ülésfűtés meg szeretem a friss levegőt, de nem minden rendőr hülye.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #10041 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 14:09:11 »

vettem a neten mk2-re szemöldököt aztán kaptam a postát kibontva néztem egy nagyot ugy néz ki a szemöldök mint a görbe bot de szó szerint.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #10042 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 19:20:25 »

Nekem is azt mondta a fóliás ember, hogy B oszloptól hátra bármi, akár a legsötétebb is lehetne (nekem 1el világosabb van). Viszont az első ajtókra hivatalosan már nem mehetne semmi a gyárilag színezett üvegre, bár nekem oda is lett téve, nem is a legvilágosabb, de rendőr még nem állított meg azóta, hogy feltették. Viszont azóta kevésbé melegszik nyáron az utastér, ez tény. Meg nem is nagyon látni, mit hagyok a kocsiban.
Meg szürkülettől, főleg esőben tolatni sem kell tükörből, csak nyitott ajtóval... vigyor3
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #10043 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 19:34:44 »

Meg szürkülettől, főleg esőben tolatni sem kell tükörből, csak nyitott ajtóval... vigyor3
Amennyi a biztonságos tolatáshoz kell, annyit simán látok. Minden másra meg ott a tolatóradar  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10044 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 20:34:54 »

Amennyi a biztonságos tolatáshoz kell, annyit simán látok. Minden másra meg ott a tolatóradar  nyes

Láttam olyat is, aki kikuldi az asszonypajtast, hogy nezze meg, mehet-e meg. Valahogy most ékezetek nélkül írtam  wow1 vigyor3 ilyenek a véletlenek.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #10045 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 21:34:20 »

Láttam olyat is, aki kikuldi az asszonypajtast, hogy nezze meg, mehet-e meg. Valahogy most ékezetek nélkül írtam  wow1 vigyor3 ilyenek a véletlenek.

 nyes nyes nyes nyes
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10046 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 21:54:40 »

Láttam olyat is, aki kikuldi az asszonypajtast, hogy nezze meg, mehet-e meg. Valahogy most ékezetek nélkül írtam  wow1 vigyor3 ilyenek a véletlenek.
Tapasztalatom szerint a csaj rosszabb mint a tolatóradar eplus2! Mondjuk az utóbbival még nem volt dolgom  vigyor3

De az biztos, hogy ha a kocsim épségéről van szó jobban bíznék egy gépben mint egy nőben eplus2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10047 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 21:54:56 »

Láttam olyat is, aki kikuldi az asszonypajtast, hogy nezze meg, mehet-e meg. Valahogy most ékezetek nélkül írtam  wow1 vigyor3 ilyenek a véletlenek.
Most mé' pickálod Zaccit? eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #10048 Dátum: 2012.01.31 kedd, 21:14:03 »

Láttam olyat is, aki kikuldi az asszonypajtast, hogy nezze meg, mehet-e meg
Ahogy a vicc is mondja: "jó, gyere, gyere, jó, jó, na most szállj ki és nézd meg mit csináltál!"
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10049 Dátum: 2012.02.06 hétfő, 15:41:26 »



Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.