Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 22:05:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 / Vákumelosztó javítása 2.5 V6-os motoron  (Megtekintve 9050 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Dátum: 2011.02.13 vasárnap, 16:46:25 »

Vákumelosztó javítás a véhatos motoron
írta:misi107

A mai otthon is elvégezhető javítás tárgya az egyik -szerintem- leggyengébb pontja a véhatos motoroknak. Ez a tűzfal és a blokk között található vákumelosztó (a hivatalos neve nem tudom mi, nekem ez illik rá a legjobban). Az autóm vásárlásakor is már törött volt a csövek közül egy, később a le-fel szereléskor az összes eltört.Az anyaguk elöregedett a hő hatására az évek múlásával.Kaptam cseredarabot,de a legutolsó szereléskor az is tört,bontott ablakmosó csövet is próbáltam, de az meg túl vastag és ugyanolyan törékeny mint az eredeti. Mit is csinál ez a kicsi, de létfontosságú alkatrész? Elosztja a motor vákumát. Többek között az EGR, hűtés-fűtés szabályozás és az üzemanyag nyomásszabályozó felé. Főleg emiatt fontos a jó állapot, mert különben egyszerűen nem fog menni az autó csak nagyon betegesen. Az új ára tizenezer forint,amit nemigen óhajtottam kiadni rá, de nem tudtam, mivel váltsam ki a gyári műanyag csöveket. A megoldás az orrom előtt volt, de csak most tudatosult bennem. Ez pedig a lányom és a nyalókája, pontosabban annak pálcája. Feltűnt, hogy szemre mintha akkora lenne az átmérője, mint ezeknek a csöveknek. Kipróbáltam és tökéletesen illeszkedett az összes gumi elemhez, nem lötyögött, rendesen szorult a lyukakban, de nem nyomta szét azokat. Az eredeti csövekből az EGR-re menőt megtartottam, nem találtam rajta repedést, törést.
A szerelés kellékei:
  • 4 db nyalókapálca (chupa chups...)
  • az eredeti gumi idomok
  • olló, penge
  • szövet ragasztószalag
  • melegítésre alkalmas eszköz (nálam gázforrasztó)
  • némi idő

A szerelés lépései:
-húzzuk le óvatosan az EGR mágneskapcsolójáról, az üa. nyomásszabályzóról, a hűtés-fűtés csövéről az EGR-ről a gumi idomokat. Van egy negyedik cső is, amit nem tudtam azonosítani mit is csinál, valahol eltűnik a mélységben. A képen látható,hogy az eredetit lefényképeztem. A későbbi összeszereléskor nagyon hasznos segítség, ha tudjuk, melyik cső hová csatlakozik. Ha az üa. csövét nem bírjuk széthúzni, inkább vegyük le a szívósort, mert ha eltörik, akkor gyalogolni kell a
legközelebbi boltba gumicsőért a toldáshoz. A fűtés csöve vastagabb falú, mint a többi, de a belső átmérője kisebb. Nálam cm-s darabokban is képes volt törni, vigyázzunk rá! Szerencsére gyárilag elég hosszú... A szívósorból jövő egyenes műanyag cső törékeny, én már eltörtem egyet, pótlása kishazánk viszonyai közepette nehézkes... a rásegítő csövét nem húztam ki, mert nem zavart. Ha kellő figyelemmel és óvatossággal járunk el, akkor több bosszúságtól is megkímélhetjük magunkat.

-a leszedés után a képen látható pókszerű akármit tartjuk a kezünkben.Én nem pont a gyári szerint raktam össze, hogy a csövek a lehető legkevésbé nyomják egymást. A hűtés-fűtés csövét melegítés után meghajlítottam, mert az idom felrakása után a legegyszerűbben így lehet a fűtőboxba menő csövet törés nélkül beledugni. Többszöri bepróbálás után méretre vágtam a pálcákat és a szövetszalaggal egymáshoz rögzítettem a csöveket. Figyeljünk a helyes összerakásra, mert nem igazán jó érzés, ha az EGR kapcsolója lekapcsolja az ü.a. vákumellátását... A szövetszalag tapasztalatom szerint a hő hatására száradás után a szövetrétegek egymáshoz tapadnak és nem engedik el egymást.

-Ha mindent jól csináltunk,akkor vis***akás után egyenletesen járó motor és fulladás nélküli gázadás lesz a jutalmunk (feltéve, hogy minden más rendben van...)
Jó szerelést kívánok!




« Utoljára szerkesztve: 2015.10.11 vasárnap, 23:00:47 írta Zsolteey » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.048 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.