Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 21:50:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fogyasztás  (Megtekintve 1651971 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6500 Dátum: 2016.09.29 csütörtök, 08:02:40 »

még az de még haza fele úton is volt, hogy aludtam vigyor3

de ilyet amit írtok még úgy se sikerült összehozni, amikor 2-3 napig nem alszok Roll Eyes
mert még nem melóztál 12órás folyamatos műszakban15-20napot.... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6501 Dátum: 2016.09.29 csütörtök, 08:05:02 »

2 hete van nálam az autó, városban ( bp ) lenyeli a 12-14L, forgalomtól illetve araszolástól függően,
pályán győrig nekem 180-200-as tempónál 13L, feleségemnek visszafelé 160-170-es tempónál 10,5L
Előtte a 170 lovas 2010-es w204 C220 mercim ( diesel ) evett pályán 180-200 között 8-9L, városban 10-12 körül ha cammogás volt, 9 körül ha lehetett haladni.
Zsebbe nyúlós, viszont nem azért vettem hogy kamion mögött cammogjak 80-al utána fotózzam a műszerfalat Smiley
Megjegyzem, a mercivel is mentem poénból kint berlin és drezda között 110-el, és a fogyasztás 5,3-ra jött ki, de utána se soha többet Smiley
[img]http://kepfeltoltes.hu/160928/SCR_00048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mercis fórumban is voltak ilyen arcok, megvették a 3 liteteres mercit, aztán fotózgatták hogy elmennek 6L gázolajból is.
Sokat járok külföldre, ott is mindig megmosolygom a fillérjancsikat akik nagyobbnál nagyobb audikkal meg bömösökkel hasítanak 80-al,
csak azért hogy spóroljanak pár litert. Nem mondom, kellemesebb amikor a fedcomp azt írja ki maradt 1000Km tankolás után és nem 600,
de nekem sose azért volt kocsim, hogy azt mutogassam milyen keveset fogyaszt miközben vonatozok 80-al a sorban...
Kb. 20 éve volt utoljára benzines kocsim, a dealerem rá is kérdezett hogy "biztos ez a benzines kell", de azt mondom nem bántam meg, egyrészt
tudja amit a 170 lovas diesel mercim, sőt még 30LE-vel többet is, a motort nem hallom hogy jár, másrészt nem vagyok annyira fillérb@szó hogy
számolgassam hány ezer forint maradna a zsebemben...szóval én elvagyok a benzinessel is, még ha többen azt is mondják mennyire hülye aki azt vesz...
Remélem senkit nem sértettem meg a véleményemmel Smiley
nem kell ahhoz 80al menni,hogy jó legyen a fogyi.ezekkel a feltételekkel az smaxom 210le-vel 8at eszik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6502 Dátum: 2016.09.30 péntek, 00:38:42 »

nem kell ahhoz 80al menni,hogy jó legyen a fogyi.ezekkel a feltételekkel az smaxom 210le-vel 8at eszik.

Bocs, nem vitázni akarok, de tulajdonképpen ezt most miért is írtad ide?
Én mondtam egy véleményt a benzines autókról. Ha KÉRDEZTEM volna, kérdőjel van a mondatok végén...
Szerintem a véleményemben nem az volt a téma, hogy benzines vagy diesel, és azt se nagyon vágom, minek kellett oda lőnöd, hogy mindez Neked 8L.
Volt eddig 32 kocsim, szerintem vagyok már annyira felnőtt, hogy meg tudom állapítani egy diesel és egy benzines fogyasztása közötti különbséget.
Egyébként, ha lecsapnám az általad feldobott lasztit, akkor azt mondanám, oké, ez vagy Te, egy nagy lóerős dieseles, és akkor most menj ki az utcára,
és számold össze, hogy mondjuk 100 dieselből ugyan mennyi az, ami mondjuk jó esetben gyári 170LE felett van, netán mennyi az, ami a Te kategóriád, ami 200 felett van.
Tíz dieselből 8 kb. már eleve 200-nál kb. padlógázzal megy, már ha tud annyival menni,szegény 1.6-os c4 grand picassóm is beérte 7L-el, csak sajnos 180 volt padlón a vége...
a mercisek közé kellene menned, hogy favorizáld a dieselt, kapnál az arcodba, hogy vagy benzines, vagy mezőgazdasági traktor...
Tehát szerintem maradjunk annyiban, hogy nem releváns egyáltalán a hozzászólásod ahhoz, amit én írtam...
Egyébként egyrészt mindenki szíve joga hogy benzinest vagy dieselt vesz, nekem speciál a 32 kocsimnak több mint a két harmada diesel volt, viszont ha hiszed ha nem, mindig
ezek jöttek szembe amikor autót kerestem, sose volt szempont, hogy e szerint válasszak, még akkor se, amikor divat volt a TSZ, és "ingyen" volt a gázolaj a traktorokból...
Kifogni ezek közül pedig használtan jót, kevés km-el, szinte lehetetlen. Mert tíz autósból 9 igáslónak veszi, pont ezért amikor felmész a használtautóra, akkor 180-200.000 km alatt
vagy nem találsz, vagy ha igen, annak is a fele kamu, tekergetett példány amit eleve úgy veszel meg, hogy ha szerencséd van, akkor csak keveset kell ráköltened, ha meg nincs akkor
vagy rámegy a gatyád is, vagy tovább lököd másnak veszteséggel. Így jártam a diesel mercivel is, kívülről makulátlan darab volt, állapítsd meg magad:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercedes-benz/c_220/mercedes-benz_c_220_t_cdi_blueefficiency_avantgarde_leinformalhato_eloelet-10607014
közben meg kell majd bele 4 injektor, vízpumpa, kettőstömegű+kuplung, és csörög a lánc. Mindez egy garantált 195.000 km-es kocsiban. Persze, a kereskedő most se írja oda, hogy
hamarosan kb. 2 millót kell majd rákölteni, mindeközben a tulaj majd örülni fog a 7L-es fogyasztásnak. Utoljára éppen a kormányzár fingott be rajta, 300.000 Ft-ért. Most akkor az hány L benzin is? Smiley
Véleményem szerint, egy kocsi fenntartásának sose az üzemanyag fogyasztás a szűk keresztmetszete, tegnap pl. pest megyében kolbászoltam, 100 km-re kért 9,5L, ezt a mercivel
mondjuk megcsináltam volna 7L-el, na most vesztettem akkor kemény ezer forintot amivel több üa fogyott...
Egyébként a mercisek véleménye pl. az volt, hogy ha valaki azt írta 17-25L fogyaszt a mercije akkor nem azt mondtuk rá hogy "szegénynek milyen sokat fogyaszt" hanem azt, hogy
tök jó, amíg meg tudja magának engedni, pont leszarja, hogy mennyiért tankol, meg mennyivel többet eszik neki a vas, hanem ha üres a tank, tankol, és megy tovább
Tehát vissza kanyarodva a témához, nekem eszemben sincs benzines-diesel hitvitát nyitni, Isten ments, láttam már ebben a témában éppen elég nyálfröcsögést, szerintem mindenki el tudja dönteni
maga, hogy milyet vesz, viszont nem feltétlen hülye, aki benzinest vesz, mint ahogy itt is sokan megjegyezték már, meg "benzinkutas a családja" hanem egyszerűen megengedheti magának és ennyi.
Az se biztos, hogy azért mert milliomos, lehet hogy csak azért, mert nem issza vagy drogozza el, hanem erre megy el a zsé...

« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 01:02:14 írta 20-agh » Naplózva
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #6503 Dátum: 2016.09.30 péntek, 07:24:39 »

ez egy fórum, bárki beleszólhat bármibe  wave
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6504 Dátum: 2016.09.30 péntek, 07:54:06 »

Bocs, nem vitázni akarok, de tulajdonképpen ezt most miért is írtad ide?
Én mondtam egy véleményt a benzines autókról. Ha KÉRDEZTEM volna, kérdőjel van a mondatok végén...
Szerintem a véleményemben nem az volt a téma, hogy benzines vagy diesel, és azt se nagyon vágom, minek kellett oda lőnöd, hogy mindez Neked 8L.
Volt eddig 32 kocsim, szerintem vagyok már annyira felnőtt, hogy meg tudom állapítani egy diesel és egy benzines fogyasztása közötti különbséget.
Egyébként, ha lecsapnám az általad feldobott lasztit, akkor azt mondanám, oké, ez vagy Te, egy nagy lóerős dieseles, és akkor most menj ki az utcára,
és számold össze, hogy mondjuk 100 dieselből ugyan mennyi az, ami mondjuk jó esetben gyári 170LE felett van, netán mennyi az, ami a Te kategóriád, ami 200 felett van.
Tíz dieselből 8 kb. már eleve 200-nál kb. padlógázzal megy, már ha tud annyival menni,szegény 1.6-os c4 grand picassóm is beérte 7L-el, csak sajnos 180 volt padlón a vége...
a mercisek közé kellene menned, hogy favorizáld a dieselt, kapnál az arcodba, hogy vagy benzines, vagy mezőgazdasági traktor...
Tehát szerintem maradjunk annyiban, hogy nem releváns egyáltalán a hozzászólásod ahhoz, amit én írtam...
Egyébként egyrészt mindenki szíve joga hogy benzinest vagy dieselt vesz, nekem speciál a 32 kocsimnak több mint a két harmada diesel volt, viszont ha hiszed ha nem, mindig
ezek jöttek szembe amikor autót kerestem, sose volt szempont, hogy e szerint válasszak, még akkor se, amikor divat volt a TSZ, és "ingyen" volt a gázolaj a traktorokból...
Kifogni ezek közül pedig használtan jót, kevés km-el, szinte lehetetlen. Mert tíz autósból 9 igáslónak veszi, pont ezért amikor felmész a használtautóra, akkor 180-200.000 km alatt
vagy nem találsz, vagy ha igen, annak is a fele kamu, tekergetett példány amit eleve úgy veszel meg, hogy ha szerencséd van, akkor csak keveset kell ráköltened, ha meg nincs akkor
vagy rámegy a gatyád is, vagy tovább lököd másnak veszteséggel. Így jártam a diesel mercivel is, kívülről makulátlan darab volt, állapítsd meg magad:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercedes-benz/c_220/mercedes-benz_c_220_t_cdi_blueefficiency_avantgarde_leinformalhato_eloelet-10607014
közben meg kell majd bele 4 injektor, vízpumpa, kettőstömegű+kuplung, és csörög a lánc. Mindez egy garantált 195.000 km-es kocsiban. Persze, a kereskedő most se írja oda, hogy
hamarosan kb. 2 millót kell majd rákölteni, mindeközben a tulaj majd örülni fog a 7L-es fogyasztásnak. Utoljára éppen a kormányzár fingott be rajta, 300.000 Ft-ért. Most akkor az hány L benzin is? Smiley
Véleményem szerint, egy kocsi fenntartásának sose az üzemanyag fogyasztás a szűk keresztmetszete, tegnap pl. pest megyében kolbászoltam, 100 km-re kért 9,5L, ezt a mercivel
mondjuk megcsináltam volna 7L-el, na most vesztettem akkor kemény ezer forintot amivel több üa fogyott...
Egyébként a mercisek véleménye pl. az volt, hogy ha valaki azt írta 17-25L fogyaszt a mercije akkor nem azt mondtuk rá hogy "szegénynek milyen sokat fogyaszt" hanem azt, hogy
tök jó, amíg meg tudja magának engedni, pont leszarja, hogy mennyiért tankol, meg mennyivel többet eszik neki a vas, hanem ha üres a tank, tankol, és megy tovább
Tehát vissza kanyarodva a témához, nekem eszemben sincs benzines-diesel hitvitát nyitni, Isten ments, láttam már ebben a témában éppen elég nyálfröcsögést, szerintem mindenki el tudja dönteni
maga, hogy milyet vesz, viszont nem feltétlen hülye, aki benzinest vesz, mint ahogy itt is sokan megjegyezték már, meg "benzinkutas a családja" hanem egyszerűen megengedheti magának és ennyi.
Az se biztos, hogy azért mert milliomos, lehet hogy csak azért, mert nem issza vagy drogozza el, hanem erre megy el a zsé...


nem akarsz vitázni,de mégis. nyes

Én tényként írtam le,hogy ennyi.rögtön magaddal állítod szembe.pont téged zavar,hogy ez így van.de pont azért,mert önigazolást keresel a gazdaságtalan benzines autód fenntartásához.Én elhiszem,hogy kitudod fizetni,csak nem érdekel.

Ne mond azt,hogy az üzemanyag nem a szűk keresztmetszet,hiszen ha sokat vezettélmár,akkor pont tudnod kéne az ellenkezőjét.
Havi 2x tankolva,most egy évi üzaköltségem kb 6-700.000 ft.
Ugyan ez 14literes benzines fogyival kb 1,2-1,3millió ft/év.
Nincs miről beszélni,ezek a szigorú tények.Nincs itt favorizáls.Ott van traktorozás,meg Tsz-ezés,de ez mindmind csak önigazolás keresése.
Azért kellett odalőnöm az én fogyasztásomat,mert ez a topic erről szól.Ha fáj,az a te bajod. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #6505 Dátum: 2016.09.30 péntek, 08:18:41 »

Bocs, nem vitázni akarok, de tulajdonképpen ezt most miért is írtad ide?
Én mondtam egy véleményt a benzines autókról. Ha KÉRDEZTEM volna, kérdőjel van a mondatok végén...
Szerintem a véleményemben nem az volt a téma, hogy benzines vagy diesel, és azt se nagyon vágom, minek kellett oda lőnöd, hogy mindez Neked 8L.
Volt eddig 32 kocsim, szerintem vagyok már annyira felnőtt, hogy meg tudom állapítani egy diesel és egy benzines fogyasztása közötti különbséget.
Egyébként, ha lecsapnám az általad feldobott lasztit, akkor azt mondanám, oké, ez vagy Te, egy nagy lóerős dieseles, és akkor most menj ki az utcára,
és számold össze, hogy mondjuk 100 dieselből ugyan mennyi az, ami mondjuk jó esetben gyári 170LE felett van, netán mennyi az, ami a Te kategóriád, ami 200 felett van.
Tíz dieselből 8 kb. már eleve 200-nál kb. padlógázzal megy, már ha tud annyival menni,szegény 1.6-os c4 grand picassóm is beérte 7L-el, csak sajnos 180 volt padlón a vége...
a mercisek közé kellene menned, hogy favorizáld a dieselt, kapnál az arcodba, hogy vagy benzines, vagy mezőgazdasági traktor...
Tehát szerintem maradjunk annyiban, hogy nem releváns egyáltalán a hozzászólásod ahhoz, amit én írtam...
Egyébként egyrészt mindenki szíve joga hogy benzinest vagy dieselt vesz, nekem speciál a 32 kocsimnak több mint a két harmada diesel volt, viszont ha hiszed ha nem, mindig
ezek jöttek szembe amikor autót kerestem, sose volt szempont, hogy e szerint válasszak, még akkor se, amikor divat volt a TSZ, és "ingyen" volt a gázolaj a traktorokból...
Kifogni ezek közül pedig használtan jót, kevés km-el, szinte lehetetlen. Mert tíz autósból 9 igáslónak veszi, pont ezért amikor felmész a használtautóra, akkor 180-200.000 km alatt
vagy nem találsz, vagy ha igen, annak is a fele kamu, tekergetett példány amit eleve úgy veszel meg, hogy ha szerencséd van, akkor csak keveset kell ráköltened, ha meg nincs akkor
vagy rámegy a gatyád is, vagy tovább lököd másnak veszteséggel. Így jártam a diesel mercivel is, kívülről makulátlan darab volt, állapítsd meg magad:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercedes-benz/c_220/mercedes-benz_c_220_t_cdi_blueefficiency_avantgarde_leinformalhato_eloelet-10607014
közben meg kell majd bele 4 injektor, vízpumpa, kettőstömegű+kuplung, és csörög a lánc. Mindez egy garantált 195.000 km-es kocsiban. Persze, a kereskedő most se írja oda, hogy
hamarosan kb. 2 millót kell majd rákölteni, mindeközben a tulaj majd örülni fog a 7L-es fogyasztásnak. Utoljára éppen a kormányzár fingott be rajta, 300.000 Ft-ért. Most akkor az hány L benzin is? Smiley
Véleményem szerint, egy kocsi fenntartásának sose az üzemanyag fogyasztás a szűk keresztmetszete, tegnap pl. pest megyében kolbászoltam, 100 km-re kért 9,5L, ezt a mercivel
mondjuk megcsináltam volna 7L-el, na most vesztettem akkor kemény ezer forintot amivel több üa fogyott...
Egyébként a mercisek véleménye pl. az volt, hogy ha valaki azt írta 17-25L fogyaszt a mercije akkor nem azt mondtuk rá hogy "szegénynek milyen sokat fogyaszt" hanem azt, hogy
tök jó, amíg meg tudja magának engedni, pont leszarja, hogy mennyiért tankol, meg mennyivel többet eszik neki a vas, hanem ha üres a tank, tankol, és megy tovább
Tehát vissza kanyarodva a témához, nekem eszemben sincs benzines-diesel hitvitát nyitni, Isten ments, láttam már ebben a témában éppen elég nyálfröcsögést, szerintem mindenki el tudja dönteni
maga, hogy milyet vesz, viszont nem feltétlen hülye, aki benzinest vesz, mint ahogy itt is sokan megjegyezték már, meg "benzinkutas a családja" hanem egyszerűen megengedheti magának és ennyi.
Az se biztos, hogy azért mert milliomos, lehet hogy csak azért, mert nem issza vagy drogozza el, hanem erre megy el a zsé...



BOX!!!

 eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #6506 Dátum: 2016.09.30 péntek, 08:57:25 »

Bocs, nem vitázni akarok, de tulajdonképpen ezt most miért is írtad ide?
Én mondtam egy véleményt a benzines autókról. Ha KÉRDEZTEM volna, kérdőjel van a mondatok végén...
Szerintem a véleményemben nem az volt a téma, hogy benzines vagy diesel, és azt se nagyon vágom, minek kellett oda lőnöd, hogy mindez Neked 8L.
Volt eddig 32 kocsim, szerintem vagyok már annyira felnőtt, hogy meg tudom állapítani egy diesel és egy benzines fogyasztása közötti különbséget.
Egyébként, ha lecsapnám az általad feldobott lasztit, akkor azt mondanám, oké, ez vagy Te, egy nagy lóerős dieseles, és akkor most menj ki az utcára,
és számold össze, hogy mondjuk 100 dieselből ugyan mennyi az, ami mondjuk jó esetben gyári 170LE felett van, netán mennyi az, ami a Te kategóriád, ami 200 felett van.
Tíz dieselből 8 kb. már eleve 200-nál kb. padlógázzal megy, már ha tud annyival menni,szegény 1.6-os c4 grand picassóm is beérte 7L-el, csak sajnos 180 volt padlón a vége...
a mercisek közé kellene menned, hogy favorizáld a dieselt, kapnál az arcodba, hogy vagy benzines, vagy mezőgazdasági traktor...
Tehát szerintem maradjunk annyiban, hogy nem releváns egyáltalán a hozzászólásod ahhoz, amit én írtam...
Egyébként egyrészt mindenki szíve joga hogy benzinest vagy dieselt vesz, nekem speciál a 32 kocsimnak több mint a két harmada diesel volt, viszont ha hiszed ha nem, mindig
ezek jöttek szembe amikor autót kerestem, sose volt szempont, hogy e szerint válasszak, még akkor se, amikor divat volt a TSZ, és "ingyen" volt a gázolaj a traktorokból...
Kifogni ezek közül pedig használtan jót, kevés km-el, szinte lehetetlen. Mert tíz autósból 9 igáslónak veszi, pont ezért amikor felmész a használtautóra, akkor 180-200.000 km alatt
vagy nem találsz, vagy ha igen, annak is a fele kamu, tekergetett példány amit eleve úgy veszel meg, hogy ha szerencséd van, akkor csak keveset kell ráköltened, ha meg nincs akkor
vagy rámegy a gatyád is, vagy tovább lököd másnak veszteséggel. Így jártam a diesel mercivel is, kívülről makulátlan darab volt, állapítsd meg magad:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercedes-benz/c_220/mercedes-benz_c_220_t_cdi_blueefficiency_avantgarde_leinformalhato_eloelet-10607014
közben meg kell majd bele 4 injektor, vízpumpa, kettőstömegű+kuplung, és csörög a lánc. Mindez egy garantált 195.000 km-es kocsiban. Persze, a kereskedő most se írja oda, hogy
hamarosan kb. 2 millót kell majd rákölteni, mindeközben a tulaj majd örülni fog a 7L-es fogyasztásnak. Utoljára éppen a kormányzár fingott be rajta, 300.000 Ft-ért. Most akkor az hány L benzin is? Smiley
Véleményem szerint, egy kocsi fenntartásának sose az üzemanyag fogyasztás a szűk keresztmetszete, tegnap pl. pest megyében kolbászoltam, 100 km-re kért 9,5L, ezt a mercivel
mondjuk megcsináltam volna 7L-el, na most vesztettem akkor kemény ezer forintot amivel több üa fogyott...
Egyébként a mercisek véleménye pl. az volt, hogy ha valaki azt írta 17-25L fogyaszt a mercije akkor nem azt mondtuk rá hogy "szegénynek milyen sokat fogyaszt" hanem azt, hogy
tök jó, amíg meg tudja magának engedni, pont leszarja, hogy mennyiért tankol, meg mennyivel többet eszik neki a vas, hanem ha üres a tank, tankol, és megy tovább
Tehát vissza kanyarodva a témához, nekem eszemben sincs benzines-diesel hitvitát nyitni, Isten ments, láttam már ebben a témában éppen elég nyálfröcsögést, szerintem mindenki el tudja dönteni
maga, hogy milyet vesz, viszont nem feltétlen hülye, aki benzinest vesz, mint ahogy itt is sokan megjegyezték már, meg "benzinkutas a családja" hanem egyszerűen megengedheti magának és ennyi.
Az se biztos, hogy azért mert milliomos, lehet hogy csak azért, mert nem issza vagy drogozza el, hanem erre megy el a zsé...



Nem is értem miért vettél Mondeo-t, kategóriájában a leglomhábbnak és legtöbbet fogyasztónak(bár ez nem szempont) tartják a 2.0 ecoboostot. A mentalitásod sem nagyon passzol 1 ilyen hétköznapi, egyszerű autóba. Amúgy miért is kell a 180-200nál többet tudnia az autónak? Mármint hiába vagy Schumacher, az autósok 3/4ede nem tudja lereagálni a te tempódat. Tehát eddig szerencse, hogy ebből még nem lett baj. Valószínű a tempó miatt is lehet a fogyasztás annyi, mert ingázol 110 és 200 között, mert nem lehet tempót tartani egy céges autóval, bezzeg ha Mercit BMWt Audit látnának a tükörben, tudnák jobbágy sorsuk.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #6507 Dátum: 2016.09.30 péntek, 09:57:58 »

Én elhiszem,hogy kitudod fizetni,csak nem érdekel.

 nyes nyes nyes
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6508 Dátum: 2016.09.30 péntek, 11:36:32 »

Beleszólhat, vagy beszólhat?  Grin Grin Grin nyes
Naplózva
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6509 Dátum: 2016.09.30 péntek, 11:44:02 »

Válasz
 múgy miért is kell a 180-200nál többet tudnia az autónak?
Például azért, mert nem csak a délutáni csúcsforgalomról, és a magyar autópályáról szól az élet.
Elég sokat megyek németbe, és főleg éjszaka vezetem ilyen esetekbe, oda is, vissza is. Az a pár kamion
nem nagyon futkorászik ki elém hajnal 3 kor, amikor Te is az igazak álmát alszod. A másik, az eddig talpamban lévő 2M km szerintem
már ellátott annyi rutinnal, hogy meg tudjam állapítani, mikor van olyan helyzet, amikor számítani lehet arra, hogy valaki nem ismeri a tükröt
miközben előzni készül...max ott a duda. Nem mentem lassabban, se gyorsabban akkor se, amikor 20cm átmérőjű csillag volt az autómon akkor se.
Amúgy gondolom azért chippeltetted Te is a kocsidat kipréselve +20LE-t a motor stb. rovására, mert szeretsz vánszorogva haladni  eplus2

« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 11:52:07 írta 20-agh » Naplózva
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6510 Dátum: 2016.09.30 péntek, 11:45:19 »

Válasz
mert önigazolást keresel a gazdaságtalan benzines autód fenntartásához.Én elhiszem,hogy kitudod fizetni,csak nem érdekel.
Szerinted ki tartott kést a nyakamhoz hogy ezt vegyem meg, és ne egy dízelt? Ennyi  taps
Én nem értem miért fáj egy dízelesnek mindig az, hogy van olyan ember, aki nem szarrágóskodik azon mennyiért tankol? Nem értem mi ebben a hihetetlen?!  Grin
Ha az általad felvázolt éves 700 ezerrel többet költenék is, és nem érdekelne az se, akkor mi van? Kerestem egy tágas kombit az alkalmankénti családi csomagok
bepakolása végett, plusz ha néha árut hozok, arra is jó, ennyi a fogyasztása, és  beka3? Szóval nem értem...
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 11:49:03 írta 20-agh » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #6511 Dátum: 2016.09.30 péntek, 11:50:18 »

mert még nem melóztál 12órás folyamatos műszakban15-20napot.... Wink
21 nap a rekord, tűző napon, emberekre vigyázva, 12-13órás etapokban Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6512 Dátum: 2016.09.30 péntek, 11:53:19 »

21 nap a rekord, tűző napon, emberekre vigyázva, 12-13órás etapokban Wink

Te börtönőr vagy?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #6513 Dátum: 2016.09.30 péntek, 12:06:53 »

Például azért, mert nem csak a délutáni csúcsforgalomról, és a magyar autópályáról szól az élet.
Elég sokat megyek németbe, és főleg éjszaka vezetem ilyen esetekbe, oda is, vissza is. Az a pár kamion
nem nagyon futkorászik ki elém hajnal 3 kor, amikor Te is az igazak álmát alszod. A másik, az eddig talpamban lévő 2M km szerintem
már ellátott annyi rutinnal, hogy meg tudjam állapítani, mikor van olyan helyzet, amikor számítani lehet arra, hogy valaki nem ismeri a tükröt
miközben előzni készül...max ott a duda. Nem mentem lassabban, se gyorsabban akkor se, amikor 20cm átmérőjű csillag volt az autómon akkor se.
Amúgy gondolom azért chippeltetted Te is a kocsidat kipréselve +20LE-t a motor stb. rovására, mert szeretsz vánszorogva haladni  eplus2


Az élet császára! Ez igen.  eljen



Az autómat nem chipeltettem meg, gyári szoftver van rajta, csak épp a 163 lovasé nem a 140, minden alkatrésze ugyanaz, köszöni szépen jól van. Előző autóm 330d volt, csak épp bő 3-400 kilóval nehezebben(fogyasztásnál maradva 8 körül elvolt, 10nél többet nem sikerült kitaposni belőle).
Sajnos elég sűrűn szoktam éjszaka is vezetni(meg hétvégén, ünnepnap stb stb) pl találkoztam már kamionkerékkel is a 2 sáv között az éjszaka kellős közepén, de biztos 200nál te jól reagálnád le a 2milliócsillió levezetett km-eddel.
Mindenesetre részemről téma lezárva, sajnos nem vagyok méltó a te szintedre.  worship
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #6514 Dátum: 2016.09.30 péntek, 12:30:59 »

...
img]http://img.pandawhale.com/post-22523-Lion-King-Rafiki-throws-Simba-FdzH.gif[/img]
...

Ez a gif  nyes nyes vigyor3 vigyor3
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6515 Dátum: 2016.09.30 péntek, 13:26:45 »

Például azért, mert nem csak a délutáni csúcsforgalomról, és a magyar autópályáról szól az élet.
Elég sokat megyek németbe, és főleg éjszaka vezetem ilyen esetekbe, oda is, vissza is. Az a pár kamion
nem nagyon futkorászik ki elém hajnal 3 kor, amikor Te is az igazak álmát alszod. A másik, az eddig talpamban lévő 2M km szerintem
már ellátott annyi rutinnal, hogy meg tudjam állapítani, mikor van olyan helyzet, amikor számítani lehet arra, hogy valaki nem ismeri a tükröt
miközben előzni készül...max ott a duda. Nem mentem lassabban, se gyorsabban akkor se, amikor 20cm átmérőjű csillag volt az autómon akkor se.
Amúgy gondolom azért chippeltetted Te is a kocsidat kipréselve +20LE-t a motor stb. rovására, mert szeretsz vánszorogva haladni  eplus2



A "német" az vmi áruház? Vagy mi?

Egyébként meg pont így kell széllel szembe p..sálni... Költsél csak sokat üzemanyagra, mert megteheted. De akkor minek mész el otthonról dolgozni, ha a pénzt az ablakon dobod ki?....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6516 Dátum: 2016.09.30 péntek, 13:27:40 »

nem akarsz vitázni,de mégis. nyes

Én tényként írtam le,hogy ennyi.rögtön magaddal állítod szembe.pont téged zavar,hogy ez így van.de pont azért,mert önigazolást keresel a gazdaságtalan benzines autód fenntartásához.Én elhiszem,hogy kitudod fizetni,csak nem érdekel.

Ne mond azt,hogy az üzemanyag nem a szűk keresztmetszet,hiszen ha sokat vezettélmár,akkor pont tudnod kéne az ellenkezőjét.
Havi 2x tankolva,most egy évi üzaköltségem kb 6-700.000 ft.
Ugyan ez 14literes benzines fogyival kb 1,2-1,3millió ft/év.

Nincs miről beszélni,ezek a szigorú tények.Nincs itt favorizáls.Ott van traktorozás,meg Tsz-ezés,de ez mindmind csak önigazolás keresése.
Azért kellett odalőnöm az én fogyasztásomat,mert ez a topic erről szól.Ha fáj,az a te bajod. Wink wave

Ennyi. eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6517 Dátum: 2016.09.30 péntek, 13:45:24 »

Szerinted ki tartott kést a nyakamhoz hogy ezt vegyem meg, és ne egy dízelt? Ennyi  taps
Én nem értem miért fáj egy dízelesnek mindig az, hogy van olyan ember, aki nem szarrágóskodik azon mennyiért tankol? Nem értem mi ebben a hihetetlen?!  Grin
Ha az általad felvázolt éves 700 ezerrel többet költenék is, és nem érdekelne az se, akkor mi van? Kerestem egy tágas kombit az alkalmankénti családi csomagok
bepakolása végett, plusz ha néha árut hozok, arra is jó, ennyi a fogyasztása, és  beka3? Szóval nem értem...
Neked fáj,hogy én kevesebbet tankolok én úgylátom.Az eszetlen költekezés minősíti az embert. nyes
az nem xarrágóság,ha 6év alatt összespórolja nekem a saját árát az autó.Mondtam,ha te megteheted csináld.Nem érdekel,hogy mennyit fröcskölsz el.A megjegyzés éppen addig szól,hogy én ugyan akkora teljesítménnyel,és hasonló körülmények között pont a feléből vagyok el,ugyan olyan komforttal.Pont. Mindenki levonhatja a következtetést.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6518 Dátum: 2016.09.30 péntek, 13:57:02 »

Irigyek vagytok!

Én bevallom és bevállalom, hogy egy fillérbaxó vagyok. És meghalnék még akkor is, ha a Bp-Müncheni távon meg kellene állnom pisilni is, nem hogy tankolni...

 nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6519 Dátum: 2016.09.30 péntek, 14:13:05 »

Az élet császára! Ez igen.  eljen

[img]http://img.pandawhale.com/post-22523-Lion-King-Rafiki-throws-Simba-FdzH.gif

Az autómat nem chipeltettem meg, gyári szoftver van rajta, csak épp a 163 lovasé nem a 140, minden alkatrésze ugyanaz, köszöni szépen jól van. Előző autóm 330d volt, csak épp bő 3-400 kilóval nehezebben(fogyasztásnál maradva 8 körül elvolt, 10nél többet nem sikerült kitaposni belőle).
Sajnos elég sűrűn szoktam éjszaka is vezetni(meg hétvégén, ünnepnap stb stb) pl találkoztam már kamionkerékkel is a 2 sáv között az éjszaka kellős közepén, de biztos 200nál te jól reagálnád le a 2milliócsillió levezetett km-eddel.
Mindenesetre részemről téma lezárva, sajnos nem vagyok méltó a te szintedre.  worship
azért azt vágod,hogy 2millió km levezetett utat személyautóval megtenni legalább 40év.Szóval megkell adni a tiszteletet,mert legalább 58éves lehet a kolléga.Vagy csak kamu az egész...mert ha kamionos,akkor pont nem számít a rutinja a 200as tempónál.Szóval a messziről jött ember története.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6520 Dátum: 2016.09.30 péntek, 16:11:41 »

azért azt vágod,hogy 2millió km levezetett utat személyautóval megtenni legalább 40év.Szóval megkell adni a tiszteletet,mert legalább 58éves lehet a kolléga.Vagy csak kamu az egész...mert ha kamionos,akkor pont nem számít a rutinja a 200as tempónál.Szóval a messziről jött ember története.... eplus2

Kivéve akkor nem 40 év, ha mondjuk üzleti okokból 15 évig ingázol havi 4-5 alkalommal németország nyugati felébe, ami oda vissza ugyebár cca minimum havi 7000 km-t tesz ki.
Szerintem nem kell hozzá matematika professzornak lenni, hogy 15 év alatt ez + az egyéb autó használat kihozza ezt a mennyiséget.
24 éve van jogosítványom, nem tudom miért hihetetlen az, hogy voltak olyan hónapok amikor az autóban "laktam"?
Egyébként sajnálom, hogy úgy tűnik ez a fórum arró szól, hogy legyél birka, vegyél mondeot, abból is kizárólag dieselt, de azzal csak úgy közlekedj mint ha céges lenne, különben sz@r menősködő alak vagy.
( mert mint kiderült fentebb, száguldani csak bmw, audi, vagy mercivel szabad. Pfff. Még nem késő, megyek és visszaveszem a mercimet, és majd jól ledudálok minden fordost... jááááj. Najó nem is.)
Úgy tűnik, ide nem érdemes jönni véleményt mondani, ha az eltér a másikétól, mert akkor már kilóg a lóláb. Ok, semmi gond, én vagyok a hülye, hogy le mertem írni...tévedni emberi dolog.
Ezúton kérek mindenkitől elnézést, legközelebb nem írok a fogyasztás topicba, csak ha majd a későbbiekben esetleg lesz egy diesel mondeom, és majd jól ide kaparom, hogy elmegy 8L-el is...
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 16:16:58 írta 20-agh » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6521 Dátum: 2016.09.30 péntek, 17:08:48 »

Kivéve akkor nem 40 év, ha mondjuk üzleti okokból 15 évig ingázol havi 4-5 alkalommal németország nyugati felébe, ami oda vissza ugyebár cca minimum havi 7000 km-t tesz ki.
Szerintem nem kell hozzá matematika professzornak lenni, hogy 15 év alatt ez + az egyéb autó használat kihozza ezt a mennyiséget.
24 éve van jogosítványom, nem tudom miért hihetetlen az, hogy voltak olyan hónapok amikor az autóban "laktam"?
Egyébként sajnálom, hogy úgy tűnik ez a fórum arró szól, hogy legyél birka, vegyél mondeot, abból is kizárólag dieselt, de azzal csak úgy közlekedj mint ha céges lenne, különben sz@r menősködő alak vagy.
( mert mint kiderült fentebb, száguldani csak bmw, audi, vagy mercivel szabad. Pfff. Még nem késő, megyek és visszaveszem a mercimet, és majd jól ledudálok minden fordost... jááááj. Najó nem is.)
Úgy tűnik, ide nem érdemes jönni véleményt mondani, ha az eltér a másikétól, mert akkor már kilóg a lóláb. Ok, semmi gond, én vagyok a hülye, hogy le mertem írni...tévedni emberi dolog.
Ezúton kérek mindenkitől elnézést, legközelebb nem írok a fogyasztás topicba, csak ha majd a későbbiekben esetleg lesz egy diesel mondeom, és majd jól ide kaparom, hogy elmegy 8L-el is...
Akkor talán 32éves lehetsz. hehe továbbra is a saját önigazolásodat hajszolod.ettől még nem leszel több mint ami.
én pl elhiszem neked a 2 millió km is.meg hiszek az egy istenben is. nyes
de szerintem nem is vagy menősködő alak.Azt szeretem ha valaki lemeri írni,hogy nem úgy közlekedik,mit mások.Nem olyan autót vesz és hajt mint mások.
A baj,hogy neked fáj,hogy ez nem érdekel senkit.A mondeó maga az ésszerűség.Amiről eddig írtál,az messze áll az ésszerűségtől.De ez sem baj,elfér.A "papír" egy türelmes állat,ami sokmindent elbír.

Továbbra is kérlek,hogy írd le a tapasztalataidat tényszerűen,és minden rendben lesz.Véleménye mindenkinek van,és lehet is.Ez a fő szempont. Wink wave

De én 42re tippelek. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6522 Dátum: 2016.09.30 péntek, 20:14:10 »

41  Grin
A többit meg hagyjuk...még az a jó, hogy nem egyedül vagyok a világon aki benzinest vesz, különben nem gyártanák  nyes
Ha ez vígasztal, amikor az első dieselemet vettem 95-ben, ugyanúgy fikázta minden benzines, mint most a benzinest a dieselesek.
Csak mondjuk engem ez marhára nem érdekel, mert nem a szomszédnak veszek autót. Ennyi
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 20:16:12 írta 20-agh » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6523 Dátum: 2016.09.30 péntek, 20:15:43 »

41  Grin
A többit meg hagyjuk...még az a jó, hogy nem egyedül vagyok a világon aki benzinest vesz, különben nem gyártanák  nyes
hidd el,én örülök ennek.mármint annak,hogy te vetted és nem én. nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6524 Dátum: 2016.09.30 péntek, 20:17:47 »

hidd el,én örülök ennek.mármint annak,hogy te vetted és nem én. nyes Wink wave

Egyébként gondolom ha mondjuk hozzá jutnál egy hummerhez, ott is egyből a tartályt méregetnéd  eplus2
Havernak "csak" 40 litert eszik, de egyszer se hallottam még erről panaszkodni, jó nagy hülye az biztos
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 20:21:12 írta 20-agh » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6525 Dátum: 2016.09.30 péntek, 20:22:56 »

Egyébként gondolom ha mondjuk hozzá jutnál egy hummerhez, ott is egyből a tartályt méregetnéd  eplus2
Havernak "csak" 40 litert eszik, de egyszer se hallottam még erről panaszkodni
rosszul gondolod.sose lenne kalapácsom.én a földön élek,két lábbal a realitás talaján.3 gyermekem van,42éves vagyok,családfenntartó,és az ilyen gyermeteg ifjúkori v6hang meg hasonlók,már csak utópia a számomra.Mondhatni,amit lehett már kipróbáltam,a fíling már nem a benzinszagban van.és nem is a dízelben. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6526 Dátum: 2016.09.30 péntek, 20:30:27 »

rosszul gondolod.sose lenne kalapácsom.én a földön élek,két lábbal a realitás talaján.3 gyermekem van,42éves vagyok,családfenntartó,és az ilyen gyermeteg ifjúkori v6hang meg hasonlók,már csak utópia a számomra.Mondhatni,amit lehett már kipróbáltam,a fíling már nem a benzinszagban van.és nem is a dízelben. Wink wave

Nekem csak egy van, 3,5 hónapos, de azonnal vissza szívom amit eddig rólad gondoltam, ha 3 gyereket bevállaltál a mai világban, hát bátrabb
vagy mint hittem, így a jövőben kerülöm a veled való kötekedést  worship
Látod, ki így "hülye" ki úgy. Fikázod a másikat, mert hülye, hogy nem 8L-el jár, hanem 12-vel, ugyanakkor 3x annyit elköltesz a gyerekre mint egy ÁTLAGOS egy gyerekes család.    
Na, az ugyan olyan hülyeség, csak más szemszögből. És ha megkérdezem, amikor a hátad mögött megcsámcsogják hogy valami nem stimmel hogy ennyi gyereket vállalsz
Téged öszintén szólva mennyire érdekel? Szerintem pont sz@rsz rá, ahogy én is az "okosok" véleményére, csak azért mert nem vagyok ÁTLAGOS.Erről ennyit
Amúgy meg, legalább pörög a fórum a bejegyzésemtől és nem unalmas  nyes
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 20:36:56 írta 20-agh » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6527 Dátum: 2016.09.30 péntek, 20:45:14 »

Nekem csak egy van, 3,5 hónapos, de azonnal vissza szívom amit eddig rólad gondoltam, ha 3 gyereket bevállaltál a mai világban, hát bátrabb
vagy mint hittem, így a jövőben kerülöm a veled való kötekedést  worship
Látod, ki így "hülye" ki úgy. Fikázod a másikat, mert hülye, hogy nem 8L-el jár, hanem 12-vel, ugyanakkor 3x annyit elköltesz a gyerekre mint egy egy gyerekes.    
Na, az ugyan olyan hülyeség, csak más szemszögből. És ha megkérdezem, amikor a hátad mögött megcsámcsogják hogy valami nem stimmel hogy ennyi gyereket vállalsz
Téged öszintén szólva mennyire érdekel? Szerintem pont sz@rsz rá, ahogy én is az "okosok" véleményére.Erről ennyit
Amúgy meg, legalább pörög a fórum a bejegyzésemtől és nem unalmas  nyes
és ha megtudod,hogy 3 lányom van.... nyes

Amúgy tényleg magadra vetted ezt a keresztet,mert én annyit írtam az első válaszomban,hogy én ugyan ezekkel a feltételekkel 8-al eljárok.Se nem minősítettelek,se nem fikáztalak.Egy percig nem zavar,hogy neked ez tetszik,ez kell,és boldog vagy vele.Nem vagy egyedül.Ott van SzJani is.Megcsapta a sokezer köbcenti és megőrült(bár szerintem neki kapuzárási pánikja van erőteljesen  hehe ).De neki tetszik is,fenn is tudja tartani, és mindezmellett a földön jár.

A fórumon a fogyasztás mindig központi téma.Könnyű préda,és hamar sikerül vitába is keveredni.Az ugratásba meg nem beleállni kell,hanem beleszállni.Megsértődni meg végképp,mert akkor úgy jársz, mint KOTT(L)A Csabi-leregelsz de iziben. eplus2
És jegyezd meg: A dízel mindig sokkal kevesebbet fogyaszt,a benzines meg mindig sokkal többet.De ez nem újdonság. hehe
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.30 péntek, 20:48:37 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6528 Dátum: 2016.09.30 péntek, 22:49:24 »

Ááá ilyen miatt miért regelnék le? Ha széllel szemben pisálok, természetes hogy visszajön a permet Smiley
A használt autón ebben az évjáratban, ebben a felszerelésben van 3 db benzines mondeo eladó, nyilván nem hittem azt, hogy "tömegcikkbe" ülök bele.
No mind egy, azt hiszem mindent kiveséztünk, holnap megyek és veszek egy dieselt  nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6529 Dátum: 2016.10.01 szombat, 07:27:31 »

Nekem csak egy van, 3,5 hónapos, de azonnal vissza szívom amit eddig rólad gondoltam, ha 3 gyereket bevállaltál a mai világban, hát bátrabb
vagy mint hittem, így a jövőben kerülöm a veled való kötekedést  worship
Látod, ki így "hülye" ki úgy. Fikázod a másikat, mert hülye, hogy nem 8L-el jár, hanem 12-vel, ugyanakkor 3x annyit elköltesz a gyerekre mint egy ÁTLAGOS egy gyerekes család.    
Na, az ugyan olyan hülyeség, csak más szemszögből. És ha megkérdezem, amikor a hátad mögött megcsámcsogják hogy valami nem stimmel hogy ennyi gyereket vállalsz
Téged öszintén szólva mennyire érdekel? Szerintem pont sz@rsz rá, ahogy én is az "okosok" véleményére, csak azért mert nem vagyok ÁTLAGOS.Erről ennyit
Amúgy meg, legalább pörög a fórum a bejegyzésemtől és nem unalmas  nyes

Mondjuk ez egy nagyon xar hasonlat, sőt...

Alfnak csak azért van három gyereke, mert ezzel próbálja fenntartani látszatát, hogy nem az azonos neműeket szereti. eplus2

Egyébként fiatalabb vagyok nálad egy ötössel, és 2 gyerekem van... szóval velem se kötekedj... ezért se... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Jalkin
Vendég
« Új hozzászólás #6530 Dátum: 2016.10.01 szombat, 09:27:15 »

Aki keveset akar "fogyasztani", járjon biciklivel  integet2 eplus2
(az új jövevény Focus elég jól "koplal", kb. 4,5-5 litert fogyaszt 60-40 /kint-város/ mellett,bár fedcomp nincs,és teletank se volt,de 2-3 töltögetés után sacc/kb. ez jött ki  vigyor3 )
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #6531 Dátum: 2016.10.01 szombat, 09:34:39 »

rosszul gondolod.sose lenne kalapácsom.én a földön élek,két lábbal a realitás talaján.3 gyermekem van,42éves vagyok,családfenntartó,és az ilyen gyermeteg ifjúkori v6hang meg hasonlók,már csak utópia a számomra.Mondhatni,amit lehett már kipróbáltam,a fíling már nem a benzinszagban van.és nem is a dízelben. Wink wave
Te, és a néger nő milyen volt? Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6532 Dátum: 2016.10.01 szombat, 10:40:54 »

Válasz
szóval velem se kötekedj... ezért se... eplus2

Kötekedni? Meg se merek szólalni  Grin
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6533 Dátum: 2016.10.01 szombat, 11:45:49 »

Te, és a néger nő milyen volt? Cheesy
popocici. nyes
de sokat fogyasztott. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #6534 Dátum: 2016.10.04 kedd, 10:38:38 »

Kivéve akkor nem 40 év, ha mondjuk üzleti okokból 15 évig ingázol havi 4-5 alkalommal németország nyugati felébe, ami oda vissza ugyebár cca minimum havi 7000 km-t tesz ki.
Szerintem nem kell hozzá matematika professzornak lenni, hogy 15 év alatt ez + az egyéb autó használat kihozza ezt a mennyiséget.
24 éve van jogosítványom, nem tudom miért hihetetlen az, hogy voltak olyan hónapok amikor az autóban "laktam"?
Egyébként sajnálom, hogy úgy tűnik ez a fórum arró szól, hogy legyél birka, vegyél mondeot, abból is kizárólag dieselt, de azzal csak úgy közlekedj mint ha céges lenne, különben sz@r menősködő alak vagy.
( mert mint kiderült fentebb, száguldani csak bmw, audi, vagy mercivel szabad. Pfff. Még nem késő, megyek és visszaveszem a mercimet, és majd jól ledudálok minden fordost... jááááj. Najó nem is.)
Úgy tűnik, ide nem érdemes jönni véleményt mondani, ha az eltér a másikétól, mert akkor már kilóg a lóláb. Ok, semmi gond, én vagyok a hülye, hogy le mertem írni...tévedni emberi dolog.
Ezúton kérek mindenkitől elnézést, legközelebb nem írok a fogyasztás topicba, csak ha majd a későbbiekben esetleg lesz egy diesel mondeom, és majd jól ide kaparom, hogy elmegy 8L-el is...
Nem a véleménnyel, hanem a stílussal van a baj Wink A benzines kocsival sincs baj, ha valaki olyat keres, hát vegye. De az egésze vitát megnyitó hsz-edből pont egy kis dízelfröcsögés jött le, amire egy dízeles válaszolt egy tényt, amire te felkaptad a vizet.

Szóval jöhetnek ide a benzines fogyi adatok, akár a 200 feletti tempósak is, csak ha erre beírja valaki, hogy neki ugyanilyen körülmények között más érték jön ki, akkor nem kell nekiesni. Ennyi.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #6535 Dátum: 2016.10.04 kedd, 10:51:39 »

Aki keveset akar "fogyasztani", járjon biciklivel  integet2 eplus2
(az új jövevény Focus elég jól "koplal", kb. 4,5-5 litert fogyaszt 60-40 /kint-város/ mellett,bár fedcomp nincs,és teletank se volt,de 2-3 töltögetés után sacc/kb. ez jött ki  vigyor3 )
Ha 60-40-el mész, akkor eszik 4,5-5l-t?  eplus2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Jalkin
Vendég
« Új hozzászólás #6536 Dátum: 2016.10.04 kedd, 14:51:56 »

Ha 60-40-el mész, akkor eszik 4,5-5l-t?  eplus2

60% kint -40% város, Domi ne kötekedj Cheesy Cheesy Cheesy
Naplózva
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6537 Dátum: 2016.10.04 kedd, 23:55:23 »

Válasz
Nem a véleménnyel, hanem a stílussal van a baj Wink A benzines kocsival sincs baj, ha valaki olyat keres, hát vegye. De az egésze vitát megnyitó hsz-edből pont egy kis dízelfröcsögés jött le, amire egy dízeles válaszolt egy tényt, amire te felkaptad a vizet.

Szóval jöhetnek ide a benzines fogyi adatok, akár a 200 feletti tempósak is, csak ha erre beírja valaki, hogy neki ugyanilyen körülmények között más érték jön ki, akkor nem kell nekiesni. Ennyi.

Nem esek neki, sőt, viszont a mercedes hiresen keveset fogyaszt "kicsit" áramvonalasabb mint egy S-max, legalább is a C220 CDI, és az 200-210 körül nekem is evett 9-et.
Pl. ezzel a tempoval mentem Hannover és Berlin között éjszaka és megnéztem 100-on 9,5L volt a fogyi, úgy, hogy mint látható a saját képemen hogy 3000-t forgott a motor.

Egyszerűen, ELNÉZÉST kétlem, hogy egy EGYTERŰ ( az említett S-max ) beérné nem hogy ennyivel, hanem kevesebbel. Egyébként ha már itt tartunk,  ALF, dobjál már legközelebb
légyszi egy fotót arról a 8L-ről, de úgy, hogy azért az átlagtempo legyen 190 feletti ( azt hiszem ha jól láttam ez a fordnál külön kérhető le sajnos, a mercinél egymás mellett volt így a "statisztikánál" )
Mert az, hogy mondjuk "csoszogsz" 130-140 körül, aztán nyomsz egy kövéret az esetleges fotó erejéig, azért nem ugyanaz....bár nem tudom szoktál-e kint vezetni, vagy éjszaka, mert mondjuk itthon valóban nehéz
tartani 200 felett maximum csak a trafiknál lassítva, bár hajnal 2-3 körül hétköznap amikor nem jönnek a külföldiek haza, megoldható legalább egy 100km, ami már mutat is valamit
Gondolom ragozni azt se kell, hogy ha kifelé teszed ezt, akkor is kedvezőbb lesz a fogyasztás úgy 1 literrel legalább, a domborzati viszonyok miatt, mint hazafelé.
Ezt a mercis klubban mi anno teszteltük, tankoltam itthon prémiumot, aztán köpködtem rá, hogy ***, mert hazafelé a kinti nyállal ami sima JET volt, kevesebbet kért, aztán kiderült hogy hazafelé "lejt" egy kicsit.
Plusz ekkora sebességnél már számít marhára az is ha 10-el többel mész a légellenállás miatt, vagy ha mondjuk mint én, szeretem kisebb nyomáson tartani a gumit hogy "hintázzon" na az se minuszba fogja vinni.
És mondom utoljára, nem okoskodok, de volt egyterűm is, igaz csak 1.6-os, de tudom jól hogy mekkora légellenállása van egy lapos kombihoz képest mint pl a w204 merci...és igen, KÉTLEM, a 8L-t amit ALF írt. ( 150km/h nél talán... )
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 szerda, 00:10:46 írta 20-agh » Naplózva
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6538 Dátum: 2016.10.05 szerda, 00:07:33 »

És mint látszik, tudtam csinálni 5L-es fogyasztást is 100-as tempónál, meg sikerült városban 14-et is csinálnom, cammogással.

Egyébként, tény hogy kevesebbet eszik egy diesel, ezt nem is vitattam, de azért túl van picit misztifikálva az, hogy akkora húha nagy veszteség érne bárkit is aki benzinest akar/vesz.
Az első hozzászólásomban azt írtam, hogy egyrészt mikor felkerülnek ilyen "enyém ennyivel is elmegy" képek, akkor mindig ott a tojás a pedál alatt, átlagban azért mindig jóval több jön ki,
de még ha nem is, én nem fogom azért gurítgatni a verdát a piroshoz, meg feltartani másokat a cammogva indulással, hogy kedvezőbb legyen a fogyasztás.
Irhattam volna városi 12-13 helyett én is 10-et, mert pl, ma 10 alatt tudtam tartani a fogyasztást, mert nem tudtam tolni, viszont cammogni se kellett. Azért írtam a 12-13-at, mert nem rakok
tojást a lábam alá, és nem gurítgatom a piroshoz a kocsit.Ha azt tenném, akkor meg én lennék a gyógyegér aki miatt nem tud haladni aki akar ( jogosan!, mert oké 50km, de ne legyünk azért már önkéntes rendőrök mint egyesek... )
És szerintem, az is igaz, hogy nem a fogyasztás egy autónak se a szűk keresztmetszete ami a fenntartását illeti.
Ha meg tegyük fel valaki azért veszi meg ( nem, én nem azért vettem meg, de tudok olyanról aki azért vett benzinest ) hogy nem akarja hallgatni a "csattogást", és emiatt rá áldoz pénzt,
még nem feltétlen hülye, mert akkor az is az, aki nem tesco-s "mackófelsőt" vesz, hanem 5x annyiért nike "melegítőt". Mert azért az se ér annyival többet, mégis vesszük nem?
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 szerda, 00:13:36 írta 20-agh » Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #6539 Dátum: 2016.10.05 szerda, 08:01:40 »


És mondom utoljára, nem okoskodok, de volt egyterűm is, igaz csak 1.6-os, de tudom jól hogy mekkora légellenállása van egy lapos kombihoz képest mint pl a w204 merci...és igen, KÉTLEM, a 8L-t amit ALF írt. ( 150km/h nél talán... )

Nem  alf védelmében,de ha annyira ismernéd az autókat tudhatnád a dieselnél nem számit a súly és légellenállás "annyira".
pl saját 2.0tdci  mondi fullon tetőcsomagtartóval sem volt 120ig 6.5 L átlagban 5személlyel klimával kb 50% (3200km-re kivetitve)
Másik 2.8l kisteher Jumper ....üresen 8liter esetleg  8.5l........2tonnával megrakva pedig 9-9-5literrenjött ki.Eleinte el sem hittem.
Pont ezért húznak autópályákon is  trélert ezek a kisteherek.   Wink

9évig voltak benzines 2.0,és 2.3v6 os benzineseim  smile
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6540 Dátum: 2016.10.05 szerda, 08:19:51 »

Nem esek neki, sőt, viszont a mercedes hiresen keveset fogyaszt "kicsit" áramvonalasabb mint egy S-max, legalább is a C220 CDI, és az 200-210 körül nekem is evett 9-et.
Pl. ezzel a tempoval mentem Hannover és Berlin között éjszaka és megnéztem 100-on 9,5L volt a fogyi, úgy, hogy mint látható a saját képemen hogy 3000-t forgott a motor.
[img width=800 height=372]http://kepfeltoltes.hu/161004/SCR_00015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Egyszerűen, ELNÉZÉST kétlem, hogy egy EGYTERŰ ( az említett S-max ) beérné nem hogy ennyivel, hanem kevesebbel. Egyébként ha már itt tartunk,  ALF, dobjál már legközelebb
légyszi egy fotót arról a 8L-ről, de úgy, hogy azért az átlagtempo legyen 190 feletti ( azt hiszem ha jól láttam ez a fordnál külön kérhető le sajnos, a mercinél egymás mellett volt így a "statisztikánál" )
Mert az, hogy mondjuk "csoszogsz" 130-140 körül, aztán nyomsz egy kövéret az esetleges fotó erejéig, azért nem ugyanaz....bár nem tudom szoktál-e kint vezetni, vagy éjszaka, mert mondjuk itthon valóban nehéz
tartani 200 felett maximum csak a trafiknál lassítva, bár hajnal 2-3 körül hétköznap amikor nem jönnek a külföldiek haza, megoldható legalább egy 100km, ami már mutat is valamit
Gondolom ragozni azt se kell, hogy ha kifelé teszed ezt, akkor is kedvezőbb lesz a fogyasztás úgy 1 literrel legalább, a domborzati viszonyok miatt, mint hazafelé.
Ezt a mercis klubban mi anno teszteltük, tankoltam itthon prémiumot, aztán köpködtem rá, hogy ***, mert hazafelé a kinti nyállal ami sima JET volt, kevesebbet kért, aztán kiderült hogy hazafelé "lejt" egy kicsit.
Plusz ekkora sebességnél már számít marhára az is ha 10-el többel mész a légellenállás miatt, vagy ha mondjuk mint én, szeretem kisebb nyomáson tartani a gumit hogy "hintázzon" na az se minuszba fogja vinni.
És mondom utoljára, nem okoskodok, de volt egyterűm is, igaz csak 1.6-os, de tudom jól hogy mekkora légellenállása van egy lapos kombihoz képest mint pl a w204 merci...és igen, KÉTLEM, a 8L-t amit ALF írt. ( 150km/h nél talán... )
kezd az egész megint viccbe átcsapni. nyes
Gondolod sose autóztam hasonló feltételekkel,és éjszakára meg nem szól a jogsim...hollandia,franciaország,horvátország,spanyolország,görögország,belgium,olaszország,csehország.Bár mind1 mit gondolsz. Smiley
Te többet foglalkozol a dízel fogyasztásának a kételkedésével,és a sajátod önigazolásával,mint egy fogyihuszár.Nem baj ez,csak ne mond arra,aki odafigyel a fogyasztásra, hogy fogyihuszár,mert te pont annyit foglalkozol vele,mint bárki más. Wink
Én pl az évi 500.000ft üzemanyag megtakarítás miatt használok dízelt,és mert sokkal jobbak a menet dinamikai matatói.210le 500Nm nyomaték,7személy.
pl 100on 5liter a pillanatnyi,de ezek mind nem számítanak,mert pillanatonként változnak.900-1000km 1tank üza.Nem 500km.Ez számít!
Pont ugyan úgy lehet dízelt használni,mint benzinest az autópályán.Az enyém is megy 260-at óra szerint.22literes fogyival. Cheesy
Hozzá teszem,hogy ha menni kell,nem kell éjszakának lennie,hogy ne zavarjon (esetleg) a fénykép visszatartó ereje.Erre is felkészültem.Tudom,hogy kint nem használható,de sokmindent nem szabad,mégis megtesszük.... hehe
Ha lenne rávalóm, se vennék benzinest már(több mint sok volt),mert felesleges pénzkidobásnak minősítettem a saját részemről.Mindenki más azt csinál amit akar.
Ha tényszerű maradnál,akkor csak simán írd meg mennyi az annyi,és kész.Eddig egy dízeles sem kötött még beléd igazán. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6541 Dátum: 2016.10.05 szerda, 17:36:57 »

Szerintem bátran kimondhatod hogy blokkoló, nekem is volt már a radar korszakban is ( jelző ), más kérdés hogy akkor még minden sarkon jelezte a shopok ajtó nyitását, volt egy csomó fals jel,
csak a tényleges mérésből nem mindet  nyes meg hol volt rendszámkeretbe rejtett blokkoló? Bár az is igaz, hogy most már lassan egy lézerblokkoló/radar blokkoló-előjelző
combó is kétséges, lévén 2 hete dresdából prága felé menet úgy fotóztak le lézer blokkoló, radar blokkoló, wazze combó ellenére hogy leégett a hajam, és bár "csak" 135-el a pályán,
pont egy alagút végén,ahol mit tesz Isten, 80 van, így "csak" 9000 korona kaucióm bánta, meg vszleg ugrik a cseh vezetési jogom egy évre, ez van...pedig állítólag ők is lézerrel lőttek. Szóval hiába a negyed millás technika.
Elárulom, régen még rolós renszámkeretem is volt, pedig azért aztán tényleg főbelövés járt. Az éjszakát azért mondtam, mert tartható a tempo 2 sávon is, nem azért, hogy jön-e utánad a rendőr vagy nem.
Abban meg pont nem kételkedtem, mennyire jártad be a világot. Abban kételkedtem, és továbbra is azt mondom,átlag 200-as tempoval s-maxal sose fogsz 8L fogyasztani,
ezt aki megcáfolja nekem fényképpel alátámasztva az vendégem egy rekesz sörre. De zárjuk le, értelmetlen vita.
Amúgy meg, EGY hozzászólást terveztem, és nem fogyihuszárkodok ahogy megjegyezted, csak vissza olvastam kicsit a fogyasztás topicban, és elég sokszor jött szembe
a "nem vagyok hülye hogy benzinest vegyek" meg a "hülye aki azt vesz" erre szerettem volna reagálni, de mint írtam, széllel szemben pisáltam, miután nyilván itt olyan 100/1 lehet
a diesel benzines arány, hát pisás lett a hajam ez van Smiley Ezúton elnézést mindenkitől akit zavartam a véleményemmel, ígérem nem írok többet a fogyasztásról  nyes
Aki benzinest akar, nyilván nem véletlen akar azt, ha többe kerül is, de sztem ugyan úgy tiszteletben lehet tartani és nem kell hülyézni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 szerda, 19:18:58 írta 20-agh » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6542 Dátum: 2016.10.05 szerda, 20:56:41 »

Szerintem bátran kimondhatod hogy blokkoló, nekem is volt már a radar korszakban is ( jelző ), más kérdés hogy akkor még minden sarkon jelezte a shopok ajtó nyitását, volt egy csomó fals jel,
csak a tényleges mérésből nem mindet  nyes meg hol volt rendszámkeretbe rejtett blokkoló? Bár az is igaz, hogy most már lassan egy lézerblokkoló/radar blokkoló-előjelző
combó is kétséges, lévén 2 hete dresdából prága felé menet úgy fotóztak le lézer blokkoló, radar blokkoló, wazze combó ellenére hogy leégett a hajam, és bár "csak" 135-el a pályán,
pont egy alagút végén,ahol mit tesz Isten, 80 van, így "csak" 9000 korona kaucióm bánta, meg vszleg ugrik a cseh vezetési jogom egy évre, ez van...pedig állítólag ők is lézerrel lőttek. Szóval hiába a negyed millás technika.
Elárulom, régen még rolós renszámkeretem is volt, pedig azért aztán tényleg főbelövés járt. Az éjszakát azért mondtam, mert tartható a tempo 2 sávon is, nem azért, hogy jön-e utánad a rendőr vagy nem.
Abban meg pont nem kételkedtem, mennyire jártad be a világot. Abban kételkedtem, és továbbra is azt mondom,átlag 200-as tempoval s-maxal sose fogsz 8L fogyasztani,
ezt aki megcáfolja nekem fényképpel alátámasztva az vendégem egy rekesz sörre. De zárjuk le, értelmetlen vita.
Amúgy meg, EGY hozzászólást terveztem, és nem fogyihuszárkodok ahogy megjegyezted, csak vissza olvastam kicsit a fogyasztás topicban, és elég sokszor jött szembe
a "nem vagyok hülye hogy benzinest vegyek" meg a "hülye aki azt vesz" erre szerettem volna reagálni, de mint írtam, széllel szemben pisáltam, miután nyilván itt olyan 100/1 lehet
a diesel benzines arány, hát pisás lett a hajam ez van Smiley Ezúton elnézést mindenkitől akit zavartam a véleményemmel, ígérem nem írok többet a fogyasztásról  nyes
Aki benzinest akar, nyilván nem véletlen akar azt, ha többe kerül is, de sztem ugyan úgy tiszteletben lehet tartani és nem kell hülyézni.
de írjál nyugodtan.Kellenek a tény adatok,legalább elrettentés képpen. vigyor3  Wink wave eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6543 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 08:29:15 »

Elárulom, régen még rolós renszámkeretem is volt,

Fogadjunk, hogy a rendszámot is mostad mosogatószerrel. hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6544 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 11:34:29 »

Fogadjunk, hogy a rendszámot is mostad mosogatószerrel. hehe

Ezt nem nagyon értem...láttál már rólós rendszámkeretet?
Naplózva
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6545 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 11:38:35 »

de írjál nyugodtan.Kellenek a tény adatok,legalább elrettentés képpen. vigyor3  Wink wave eljen

Természetesen, illetve majd ha nem haragszol, ha a kedves ismerősöm aki mesekönyv iró, ( majdnem olyan jó mint Andersen  eplus2 ) kifogy
a óvodás gyerekeknek való témából, és írói válságba kerül, majd megemlítem neki, hogy van egy jó mese témám egy Alf nevű emberről aki s-max -al 200 felett 8L-el jár  
addig is, 3 gyermekednek nyugodtan meséld, bár nem írad le a korukat, lehet hogy ha még a mikulásban hisznek, akkor ezt is elhiszik majd  integet2 wave
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 csütörtök, 11:43:00 írta 20-agh » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6546 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 11:51:22 »

Van egy izmos 2,8 VR6-os Galaxym. 11l körül eszik átlagban. Persze 200-nál kissé többet, de lexarom, mivel 150HUF körül tankolom bele a gázt. És minden bezinbaxó hülye, aki képes többet költeni 100km-re, mint én. eplus2

Ja, és 3 gyerekem van, mert futja rájuk is.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6547 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 11:52:29 »

Van egy izmos 2,8 VR6-os Galaxym. 11l körül eszik átlagban. Persze 200-nál kissé többet, de lexarom, mivel 150HUF körül tankolom bele a gázt. És minden bezinbaxó hülye, aki képes többet költeni 100km-re, mint én. eplus2

Ja, és 3 gyerekem van, mert futja rájuk is.

Ja! És aki 200 körül közlekedik 40 felett, az lassan nőjön föl...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
20-agh
Vendég
« Új hozzászólás #6548 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 12:11:52 »

Ja! És aki 200 körül közlekedik 40 felett, az lassan nőjön föl...

Ha már személyeskedünk, akkor az meg akinek 99-es "nagykorú" kocsijai vannak, marha sikeres ember, ne osztogasson már tanácsot...
Majd ha lesz időm veszek leckéket hogy lehetek olyan lúzer, hogy 17 éves kocsival kell járjak...( persze, majd most jön az hogy azért mert szereted a retrót beka3 )
Az A140-et meg nem kommentálom,a mercedes jel az elején maga egy szégyen, még benzinesen is úgy sz ahogy van, de alakíttasd azt is gázra, több nyalókát tudsz venni rajta
De még olcsóbban jössz ki, ha csak hétvégén veszed elő, addig hagyd a ház előtt, jó a tömegközlekedés is
( mondom ezt úgy, hogy életem legnagyobb tévedése volt mikor a feleségemnek A mercit vettem, nem is volt meg 3 hónapnál tovább, ennél nagyobb hülyeséget a mercedes már csak a smarthoz adott névvel csinált )
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 csütörtök, 12:23:05 írta 20-agh » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #6549 Dátum: 2016.10.06 csütörtök, 12:53:21 »

Mind a ketten nyugodjatok le egy kicsit.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.