Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 00:45:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ford Mondeo MK3 alu felnivel kapcsolatos segítségkérés, keresés  (Megtekintve 7305 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
geeroby
Vendég
« Dátum: 2012.03.21 szerda, 13:53:05 »

Sziasztok!

Először is örülök, hogy egy aktív fórum tagja lehetek. THNX op!  Wink

Közel egy hónapja vásároltam egy Ford Mondeót, ami téli gumikkal volt felszerelve lemez felnin. A nyári papucsokat nem akartam lemez felnire tenni, ezért vásároltam 4 darab 18"-as TSW használt felnit 225/40 R18-as gumikkal a géphez. Smiley
Az örömöm addig tartott, amíg el nem vittem a gumishoz, hogy cseréljük meg a kerekeket. Közel 1/2 órás próbálkozás és tanácskozás után kiderítették, hogy a vásárolt felni lyukosztása 5x110-es és a Mondira nem lehet feltenni mivel arra 5x108-as való.
A probléma akkor kezdett csúcsosodni amikor megnéztük a felni hátulját és az látszott rajta, hogy 120-as és 108-as osztókörűre való.

Sajnos ezzel sem tudtak mit kezdeni a "szakik" és javasolták adjam el a felni és persze vásároljak náluk másikat.

Kérem segítsetek abban, hogy miként lehet feltenni ennek ellenére a felnit a gépre. Több megoldást is találtam a neten, de nem tudom melyiknek mi az előnye és hátránya: mozgókúpos anya, tehermentesítő gyűrű, nyomtávszélesítő...

képet a felnikről:




Aki tud kérem segítsen megoldást találni.

Üdv,

geeroby
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.03.21 szerda, 14:06:17 »

Sziasztok!
hogy a vásárolt felni lyukosztása 5x110-es és a Mondira nem lehet feltenni mivel arra 5x108-as való.

Így jártál esete forog fenn. Eladni ezt és venni egy Mondeora valót.
Minden más megoldás balesetveszélyes.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.03.21 szerda, 14:26:58 »

Sziasztok!

Először is örülök, hogy egy aktív fórum tagja lehetek. THNX op!  Wink

Közel egy hónapja vásároltam egy Ford Mondeót, ami téli gumikkal volt felszerelve lemez felnin. A nyári papucsokat nem akartam lemez felnire tenni, ezért vásároltam 4 darab 18"-as TSW használt felnit 225/40 R18-as gumikkal a géphez. Smiley
Az örömöm addig tartott, amíg el nem vittem a gumishoz, hogy cseréljük meg a kerekeket. Közel 1/2 órás próbálkozás és tanácskozás után kiderítették, hogy a vásárolt felni lyukosztása 5x110-es és a Mondira nem lehet feltenni mivel arra 5x108-as való.
A probléma akkor kezdett csúcsosodni amikor megnéztük a felni hátulját és az látszott rajta, hogy 120-as és 108-as osztókörűre való.

Sajnos ezzel sem tudtak mit kezdeni a "szakik" és javasolták adjam el a felni és persze vásároljak náluk másikat.

Kérem segítsetek abban, hogy miként lehet feltenni ennek ellenére a felnit a gépre. Több megoldást is találtam a neten, de nem tudom melyiknek mi az előnye és hátránya: mozgókúpos anya, tehermentesítő gyűrű, nyomtávszélesítő...

képet a felnikről:




Aki tud kérem segítsen megoldást találni.

Üdv,

geeroby
A nyomtávszélesítő tudtommal műbizonylat köteles. Az összes többi meg kényszermegoldás. Vegyél másik felnit, az egyszerűbb.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.03.21 szerda, 14:32:20 »

A nyomtávszélesítő tudtommal műbizonylat köteles. Az összes többi meg kényszermegoldás. Vegyél másik felnit, az egyszerűbb.

Arról nem is beszélve, hogy nem nagyon egyértelmű a felni ET száma sem. A kendácsolásnak hála pedig olyan terheléseket fog okozni a futóműnek, amelyekre nem lett tervezve. A gumi is kics, így egy felütés esetén nagyobb erők is hatnak, ráadásul nem ott, ahol kellenének. A kocsi szépen fog kinézni, de sokkal több pénzt fogsz költeni a futóműre, mint amennyit buknál a felni eladásán.

Amúgy azt megnézted, hogy erre a felnire mennyi egy gumi ... ha esetleg cserélni kellene?
Naplózva
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.03.21 szerda, 14:46:27 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!  worship

Hirdetés előtt még futok egy kört egy másik gumisnál, ki tudja lehet csak nagyon siettek a srácok (zárás előtt voltam).  szomoru1

225/40 R18-as gumi 30 környékén már kapható tudtommal és ez a méret váltómérete a mondinak.

Bízok benne, hogy egy másik helyen feltudják tenni a felniket és megoldódik ez a probléma.  smile

Biztonságos megoldásokat azért még várok!  wave

Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.03.21 szerda, 15:38:39 »

Ugyan élőben nem láttam, de a kép alapján (felni felfekvő felülete) nekem úgy tűnik, hogy a lukak mintha forgathatóak lennének fejvakaras.
De a másik fontosabb kérdés, hogy a felni középfurata mekkora? És mekkora a Mondidon ennek az átmérője (63,3mm mint a régebbi Mondeokon?) mert erről nem írtál semmit, pedig ez szerintem fontosabb, mint a lukosztás. Ha nem passzol, én még csak nem is kísérleteznék a feltevésével.
Úgyhogy szerintem vagy visszaviszed és az eladó fejére húzod mind a négyet, mert jól átvert (és visszaveszed a pénzed), vagy eladod magad.

Amúgy mellékesen, megkérdezhető, hogy mennyibe volt?

Szerk.: Ja, és nem tudom, hol néztél 30e-ért gumit, de amit én láttam (=1&s[]=1]http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=225&h=40&d=18&b=0&t[]=1&s[]=1) ebben a méretben 30e alatt, azt inkább nem tenném fel.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.21 szerda, 15:43:06 írta HegeGabi » Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.03.21 szerda, 15:52:06 »

Ugyan élőben nem láttam, de a kép alapján (felni felfekvő felülete) nekem úgy tűnik, hogy a lukak mintha forgathatóak lennének fejvakaras.

Az nekem is feltűnt ...  de szerintem nem érdemes ezzel kockáztatni. A macera, amennyibe ezek áthidalása lesz, szerintem többe fog kerülni, mint az a kis bukás, ami az eladásával jár.

30-ért gumi erre a felnire meg nem áll meg csak a szakadékban ...
Naplózva
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.03.21 szerda, 15:58:58 »

Ugyan élőben nem láttam, de a kép alapján (felni felfekvő felülete) nekem úgy tűnik, hogy a lukak mintha forgathatóak lennének fejvakaras.
De a másik fontosabb kérdés, hogy a felni középfurata mekkora? És mekkora a Mondidon ennek az átmérője (63,3mm mint a régebbi Mondeokon?) mert erről nem írtál semmit, pedig ez szerintem fontosabb, mint a lukosztás. Ha nem passzol, én még csak nem is kísérleteznék a feltevésével.
Úgyhogy szerintem vagy visszaviszed és az eladó fejére húzod mind a négyet, mert jól átvert (és visszaveszed a pénzed), vagy eladod magad.

Amúgy mellékesen, megkérdezhető, hogy mennyibe volt?

Szerk.: Ja, és nem tudom, hol néztél 30e-ért gumit, de amit én láttam (=1&s[]=1]http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=225&h=40&d=18&b=0&t[]=1&s[]=1) ebben a méretben 30e alatt, azt inkább nem tenném fel.

A középfuratot megmérem azt még nem tettem meg.  worship

Az eladó állítás szerint egy 2002-es mondeon is voltak a felnik. Lehet annak más az átmérője?  Huh?

Gumit itt néztem: http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=225+40r18+nyari+gumi&page=3
(Infinity INF 05 225/40 R18) 27,2-ért. Jelenleg is ilyen van 2 keréken.

A 4 felnit és kb 80%-os gumikat 110-ért vettem kompletten.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.03.21 szerda, 16:02:02 »

Gumit itt néztem: http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=225+40r18+nyari+gumi&page=3
(Infinity INF 05 225/40 R18) 27,2-ért. Jelenleg is ilyen van 2 keréken.

You mean:

"Utolsó helyen az Infinity Inf-030 „Elégtelen” minősítéssel végzett, különösen a nedves úton produkált hosszú fékút miatt. Az ő esetében a vészfékezés 100 km/h sebességről nedves úton majdnem 20 m hosszabb volt mint a legjobb eredményt elért versenyzők, azaz például amikor a Pirelli gumikkal már megállt az autó az Infinity gumival szerelt autó még 47 km/h sebességnél tartott."

http://bhp.hu/hirek/58-nyarigumi-teszt-2012-adac.html


Nem bántásiból, de a jelek szerint még nem értesz eléggé a dolgokhoz. Majd belejössz, de addig azért van lesikítva a fejed, hogy nehogy bajod essen...
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.21 szerda, 16:20:35 írta Hyperborg » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.03.21 szerda, 20:47:29 »

You mean:

"Utolsó helyen az Infinity Inf-030 „Elégtelen” minősítéssel végzett, különösen a nedves úton produkált hosszú fékút miatt. Az ő esetében a vészfékezés 100 km/h sebességről nedves úton majdnem 20 m hosszabb volt mint a legjobb eredményt elért versenyzők, azaz például amikor a Pirelli gumikkal már megállt az autó az Infinity gumival szerelt autó még 47 km/h sebességnél tartott."

http://bhp.hu/hirek/58-nyarigumi-teszt-2012-adac.html


Nem bántásiból, de a jelek szerint még nem értesz eléggé a dolgokhoz. Majd belejössz, de addig azért van lesikítva a fejed, hogy nehogy bajod essen...

lehet,hogy a vizes úton nem túl jó az inf,de a 30as már egy régi széria,már az 50esek sokkal jobbak.Én 6évig használtam őket minden szempontból nagy elégedettséggel.Száraz úton meg kimondottan kapaszkodik!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.03.21 szerda, 21:01:07 »

lehet,hogy a vizes úton nem túl jó az inf,de a 30as már egy régi széria,már az 50esek sokkal jobbak.Én 6évig használtam őket minden szempontból nagy elégedettséggel.Száraz úton meg kimondottan kapaszkodik!

Valahogy nem hiszek a hirtelen minőségugrásban a gumisoknál. Szárazon az ADAC tesztben sem volt rossz, a vizes rész miatt húzták meg.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.03.21 szerda, 21:08:45 »

Valahogy nem hiszek a hirtelen minőségugrásban a gumisoknál. Szárazon az ADAC tesztben sem volt rossz, a vizes rész miatt húzták meg.
én meg nem hiszek a fizetett teszteknek.Én használtam előtte jóévet is,és az sem nyújtott többet mint az inf-50.az inf-et vettem a 4et 60ért,a jóévből meg kaptam volna 1db-ot 45ért.
Nem mondom azt,hogy a nagy márkáknál jobb.Csak annyit,hogy azok annyival nem jobbak,amennyivel többe kerülnek.pont.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.03.21 szerda, 21:10:42 »

Valahogy nem hiszek a hirtelen minőségugrásban a gumisoknál. Szárazon az ADAC tesztben sem volt rossz, a vizes rész miatt húzták meg.
ja.ez nem minőségugrás.inf50-es több mint 6éve jelent meg.előtte volt az előző széria.A kor hozza a változást!Csak az emberekben az marad meg,mint neked.Olvastál valaohol egy inf-ről valamit.Ja 10évvel ezelőtti gumiról...... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.03.21 szerda, 21:11:37 »

ja.ez nem minőségugrás.inf50-es több mint 6éve jelent meg.előtte volt az előző széria.A kor hozza a változást!Csak az emberekben az marad meg,mint neked.Olvastál valaohol egy inf-ről valamit.Ja 10évvel ezelőtti gumiról...... nyes

A 2012-es ADAC teszt azért nem olyan régi Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.03.21 szerda, 21:15:27 »

A 2012-es ADAC teszt azért nem olyan régi Smiley
a mondi méretében már szerintem nincs 30as.a többit sem tudom pontosan,nekem is a gumis mondta.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 11:01:02 »

Sziasztok!

Tegnap voltam egy másik gumisnál aki megnyugtatott egy picit. Kiderült, hogy a felni (mint ahogy bele van ütve) 5x108-as!  taps

Az első gumisnál a mérésnél valószínűleg ellehetett fordulva a középső ovális rész és így hibás méret jött ki neki a mérés során.  wave

Sajnos még mindig nincs fent a felni a gépen, mivel a felnibe kell még tenni egy tehermentesítő gyűrűt, ami központosít is, valamint még speciális anya is kell mivel nem fér el a krova feje a meghúzásnál.

A gumik tekintetében pedig a 2 Infiniti kerül a hátsó tengelyre és a 2 Dunlop pedig az elsőre. Igaz tartok tőle, hogy a dunlopok hangosabbak lesznek a mintából adódóan.

http://kepfeltoltes.hu/view/120321/2012.02.25._010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Naplózva
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 15:28:55 »

Van valakinek tapasztalata a Dunlop gumikkal kapcsolatban 225/40R18-as méretben?
Az említett spec anyákkal kapcsolatban van tapasztalata valakinek?

Köszi előre is!
Naplózva
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.04.03 kedd, 16:18:46 »

Sziasztok!

Tegnap végre felkerült a mondira a felni. A tehermentesítő gyűrű és a belső kulcsnyílású csavarok is helyükön.

Így fest a gép:



A Dunlop SP Sport gumik nem kimondottan halkak ez kicsit csalódás.

Kíváncsi vagyok, hogy fogyasztásban mennyit fog dobni a 225-ös gumi.
Naplózva
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.04.03 kedd, 17:24:30 »

Sziasztok!

Tegnap végre felkerült a mondira a felni. A tehermentesítő gyűrű és a belső kulcsnyílású csavarok is helyükön.

Így fest a gép:



A Dunlop SP Sport gumik nem kimondottan halkak ez kicsit csalódás.

Kíváncsi vagyok, hogy fogyasztásban mennyit fog dobni a 225-ös gumi.

Szerintem qrva jól néz ki!  taps
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.04.03 kedd, 18:20:54 »


Így fest a gép:




Ez tényleg ütősre sikerült, gratula, legalábbis az optikai részéhez Smiley
Naplózva
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.04.06 péntek, 08:29:59 »

Köszönöm, örülök, hogy másnak is tetszik.
Motorikusan még szűz a kicsike, tervezem, hogy az EGR-t ledugózom, de tartok tőle, hogy hibakódot ír ki.
Van ötletetek, hogy ki profi EGR dugózásban? (a doksit már letöltöttem az oldalról)

Következő lépés tuningbox vagy chiptuning. Még dilemmában vagyok, hogy melyik legyen még nem ástam bele magam a témába.
Ezzel kapcsolatban is megköszönöm az infókat!
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2012.04.06 péntek, 08:37:39 »

Következő lépés tuningbox vagy chiptuning. Még dilemmában vagyok, hogy melyik legyen még nem ástam bele magam a témába.
Ezzel kapcsolatban is megköszönöm az infókat!

Tuningbox felejtős, mert egy ellenállást veszel nagy pénzért, ami meg agyonvághatja a mechanikát.
Menj chip irányába (Bunyek & co). Drágább, de jó visszajelzések vannak.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.06 péntek, 11:19:09 írta Hyperborg » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2012.04.06 péntek, 11:18:25 »

Köszönöm, örülök, hogy másnak is tetszik.
Motorikusan még szűz a kicsike, tervezem, hogy az EGR-t ledugózom, de tartok tőle, hogy hibakódot ír ki.
Van ötletetek, hogy ki profi EGR dugózásban? (a doksit már letöltöttem az oldalról)

Következő lépés tuningbox vagy chiptuning. Még dilemmában vagyok, hogy melyik legyen még nem ástam bele magam a témába.
Ezzel kapcsolatban is megköszönöm az infókat!

EGR dugózás: te magad. Smiley

Hibát, ha dob is, nem érdekes. Ha szervízbe viszed, előtte vedd ki a dugót és töröld ki a hibát, ennyi.

Tuningbox kuka, látszólag működik, de a gyakorlatban hazaverheted vele az egész motort.

Csak chiptuning, abban meg valóban Bunyek kolléga, ahogyan már elhangzott.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #23 Dátum: 2012.04.06 péntek, 15:59:40 »

Sziasztok!

Tegnap végre felkerült a mondira a felni. A tehermentesítő gyűrű és a belső kulcsnyílású csavarok is helyükön.

Így fest a gép:



A Dunlop SP Sport gumik nem kimondottan halkak ez kicsit csalódás.

Kíváncsi vagyok, hogy fogyasztásban mennyit fog dobni a 225-ös gumi.
Fogyasztásodra énis kíváncsi vagyok...nekem 1l-el eszik többet, ami most 6,8-7l-t jelent!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2012.04.11 szerda, 14:22:04 »

Szevasztok!

Megvan az első fogyasztási adat amiben még igaz volt téli gumis menet, de nagyrészt már az új papucsok voltak fent.

Nagyrészt ~60% autópálya 110-120 km/h 6-osban tempomattal, 10% országút 90-100 km/h szintén 6-osban tempomattal, 30% város 50 km/h 4-esben, spuri adalékkal.

Így egy tankkal sikerült 1020 km-et megtennem. Igaz ekkor már nagyon feküdt a mutató és fedcomp szerint a megtehető út 0 km volt. Így sikerült 56,8 litert tankolnom. Nem volt kellemes így szárazra járatni, de a kíváncsiság győzött.  Wink

Normál tempóban és nem teszt kedvéért tojással a lábamon most 6 literes fogyasztással számolok.

Egr ledugózását követően normál tempónál szeretném, ha 6 alá tudnám nyomni a fogyasztást.

Most belekezdtem még egy tesztbe: Normál tempó, EGR-rel nyári gumival spuri nélkül tesztelek.

Erről is beszámolok majd itt a fórumon.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2012.04.11 szerda, 14:54:36 »

Tegnap végre felkerült a mondira a felni. A tehermentesítő gyűrű és a belső kulcsnyílású csavarok is helyükön.

Olyan csavart honnan lehet szerezni és hogyér' adják? Mozgókúpos vagy fix? Milyen a felületkezelése (színe)?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
geeroby
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2012.04.12 csütörtök, 08:29:02 »

Olyan csavart honnan lehet szerezni és hogyér' adják? Mozgókúpos vagy fix? Milyen a felületkezelése (színe)?

AndyA

Szia,

Gyors lefényképeztem az egyik csavart, így néz ki közelről:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A belső kulcsnyílású csavarokat Veresegyházán egy gumisnál rendeltem itt: http://gumigarazs.hu/?p=5

A 20 darab króm csavar a toldat (remélem ez a neve annak ami belemegy a közepébe) a centírozás és felrakás volt 17 ezer.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.