Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 08:18:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: átverés  (Megtekintve 6904 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Dátum: 2012.04.07 szombat, 13:46:08 »

ez sem rossz csak egy nagy lehuzás (külföldi a tutalj.utalj elöre majd küldi az autót)

http://aprod.hu/hirdetes/ford-mondeo-tdci-IDegTl.html

http://www.topauto.hu/default.aspx?Action=DetailView&Ad=1896722

http://www.topauto.hu/default.aspx?Action=DetailView&Ad=1891062
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.09 hétfő, 08:47:50 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.04.09 hétfő, 18:44:28 »

nem értem, miért lenne lehúzás? Nem látom az előre utalási módot  Huh?
Azért mert olcsó autók? Lehet , hogy csak lopottak  nyes
Viszont utolsónál érdekes a leírás :
"Egy tulajdonos, mindig is az Audi, a fordulatszám-szabályozó, iPod csatlakozás, központi acoudoir. Nemdohányzó jármű, mindig hazudik garázs, kifogástalan állapotban van."
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.04.09 hétfő, 19:26:29 »

nem értem, miért lenne lehúzás? Nem látom az előre utalási módot  Huh?
Azért mert olcsó autók? Lehet , hogy csak lopottak  nyes
Viszont utolsónál érdekes a leírás :
"Egy tulajdonos, mindig is az Audi, a fordulatszám-szabályozó, iPod csatlakozás, központi acoudoir. Nemdohányzó jármű, mindig hazudik garázs, kifogástalan állapotban van."
az átutalási mód az érdeklödést követö e-mail-ekben lesz.de ha rákérdezel a rendszámra vagy ilyesmi többet nem is válaszolnak.tudok ilyen hirdetést azonnal mutatni 10-15 biztos.a szöveg mindig ugyan az itt dolgozott a tulaj,(persze egy sem tud magyarul)angliába vagy irországba nem tudja használni rendesen,mivel magyar okmányos autó itt akarja eladni.nekem az egyik két külön autó hirdetésre elküldte szó szerint ugyan azt a választ.a fenti fordot már árulta kb.3 honapja ugyan ott ahol most de akkor is ugyan azt a választ küldte mint tegnap   eplus2

ja autó kb.nincs is


itt egy paraszt pl.

ezt a választ irta,de a rendszámrol való érdeklödésem valószinü nem tetszett neki  action

Elôször is, elnézést kérek a késôi válaszért, de nagyon el voltam foglalva a munkámmal.
Mivel nem beszélek magyarul, ezért angolul válaszolok, remélem megérted.

Köszönöm az érdeklôdést a 2005 Audi A4 Avant 2.0 TDI DPF (119.000 km)
Az autó ára csak 4.700 Euro

Az autó nagyon jó kondicióban van. Semilyen hibája nincs. A motor tökéletes. Nincs megkarcolva, behorpadva és semmi rejtett hibája sincs.

Ez egy magyar autó, minden adó fizetve van és a papirok készen állnak az eladásra.
Magyarországon vettem, amikor a rendôrségen, egy program körében dolgoztam.
Mielôtt visszakötöztem Észak-Írországba, nem volt idôm eladni a kocsit, ezért csak most hirdetem. Az autó Belfast-ban, Észak-Írországban van.

Ha meg szeretnéd venni az autót, biztosithatom, hogy egyszerû és biztonságos lesz a tranzakció.

Képeket a következô oldalon találsz:

http://aprod.hu/hirdetes/2005-audi-a4-avant-20-tdi-dpf-IDe3Tx.html

LégyszÍves add a tudásomra, ha még mindig érdekel az autó és mindent pontosan megbeszélünk.

« Utoljára szerkesztve: 2012.04.09 hétfő, 19:39:06 írta coboy » Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.04.10 kedd, 14:36:49 »

Én is e-mail-eztem egy ilyen eladóval. De nem tudtam sokáig leplezni, hogy nem akarok utalni. hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 23:06:07 »

Sziasztok!

Én is levelezgettem egy "csalóval", aki már sok embert megkárosított.
A hirdetésben egy Ford Mondeo TDCI autót kínált 501 200 Ft-ért.
Íme, egy részlet az általa írt levélből:

"Hello,
A járművet még eladó ezen az áron. Ez jó állapotban van, nincs műszaki sérülés, sem karcolás vagy horpadás, nem rejtett hiba. Jön az összes eredeti kulcs, kézikönyvek, karbantartási könyv, téli gumik és az összes magyar dokumentumot. Az autó volt a bátyám, aki Magyarországon élt, a bátyám halt meg 3 hónappal ezelőtt egy hülye motorbalesetben . Én nagyon szomorú, a fájdalom nagyon nagy nekem, ez volt az egyetlen testvérem, és én szerettem őt nagyon. Élek az Egyesült Királyságban, Glasgow és az autó velem. Felesége adott nekem az autót eladni, mert költözött az otthonom, és nem tudja használni, hogy itt az Egyesült Királyságban, mert itt a kocsik már a kormánykerék jobb oldalán. Ő nem akar meggazdagodni a halála az én testvérem, hogy miért tettem alacsony áron . Ez a magyar modell, valamint a dokumentumok és a lemezeket, azt az összes adót fizetett, és most az összes irat és dokumentum van a nevem, ha meg akarja vásárolni, hogy nincs semmi gond, mert én küldi az autót az Ön országában és én majd fizetni a szállítási adók. További részletek várom, hogy küld nekem egy választ.

Köszönöm!
 
PS: Nagyon sajnálom a rossz magyar, ha tud angolul, hogy jobb lesz nekem."
 
Aki felismeri, vagy hasonló levéllel találkozik, az biztos csalóba botlott.

Én mindenesetre jeleztem a csaló jelenlétét a Használtautó.hu-n, amit a szerkesztőség megköszönve törölt.
Tehát csodák nincsenek, na meg normál állapotú fél millás MK3-asok. hehe

Üdv.

Tomi76
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.04.21 szombat, 12:53:44 »

Sziasztok!

Én is levelezgettem egy "csalóval", aki már sok embert megkárosított.
A hirdetésben egy Ford Mondeo TDCI autót kínált 501 200 Ft-ért.
Íme, egy részlet az általa írt levélből:

"Hello,
A járművet még eladó ezen az áron. Ez jó állapotban van, nincs műszaki sérülés, sem karcolás vagy horpadás, nem rejtett hiba. Jön az összes eredeti kulcs, kézikönyvek, karbantartási könyv, téli gumik és az összes magyar dokumentumot. Az autó volt a bátyám, aki Magyarországon élt, a bátyám halt meg 3 hónappal ezelőtt egy hülye motorbalesetben . Én nagyon szomorú, a fájdalom nagyon nagy nekem, ez volt az egyetlen testvérem, és én szerettem őt nagyon. Élek az Egyesült Királyságban, Glasgow és az autó velem. Felesége adott nekem az autót eladni, mert költözött az otthonom, és nem tudja használni, hogy itt az Egyesült Királyságban, mert itt a kocsik már a kormánykerék jobb oldalán. Ő nem akar meggazdagodni a halála az én testvérem, hogy miért tettem alacsony áron . Ez a magyar modell, valamint a dokumentumok és a lemezeket, azt az összes adót fizetett, és most az összes irat és dokumentum van a nevem, ha meg akarja vásárolni, hogy nincs semmi gond, mert én küldi az autót az Ön országában és én majd fizetni a szállítási adók. További részletek várom, hogy küld nekem egy választ.

Köszönöm!
 
PS: Nagyon sajnálom a rossz magyar, ha tud angolul, hogy jobb lesz nekem."
 
Aki felismeri, vagy hasonló levéllel találkozik, az biztos csalóba botlott.

Én mindenesetre jeleztem a csaló jelenlétét a Használtautó.hu-n, amit a szerkesztőség megköszönve törölt.
Tehát csodák nincsenek, na meg normál állapotú fél millás MK3-asok. hehe

Üdv.

Tomi76
itt a barátod,bár nekem audit árult  wave

ime a válasz levele

Remélem érti az angol nyelvet, mert nem beszélnek magyarul ... már szerepel az autó ezen a magyar honlapon, mert az autó magyar dokumentumokat. A tulajdonos az autó volt a bátyám, hogy a volt diák halt meg Magyarországon, és szeptemberben egy tragikus motorbalesetben Londonban a nyári szünidőben. A bátyám volt egy bérelt lakás, garázzsal Magyarországon és az autó még mindig ott van. Van egy megbízást a közjegyző által elismert magyar hatóságok, amely lehetővé teszi számomra, hogy eladja az autót bátyám nevében, de ehhez el kell utazni ismét Magyarországon.
   Az autó olyan, mint új és a képek a közelmúltban készült, Magyarországon voltam, hogy megfeleljen egy személy volt kíváncsi, hogy Győr megvásárolni az autót, és soha nem jelenik meg a találkozási pont a Ferihegyi Nemzetközi Repülőtér, soha nem válaszolt a Saját hívások vagy Saját e-maileket. Nagyon csalódott voltam, mert vettem mentes nap a munkám, töltöttem egy kis pénzt, ezt az utazást, egy rossz vicc. Remélem, hogy Ön olyan személy, a jóhiszeműség, és ha tényleg érdekel, hogy autót vásároljon írj nekem vissza, mert nem akarjuk, hogy ugyanazt a hibát 2-szer.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.04.21 szombat, 19:24:51 »

itt a barátod,bár nekem audit árult  wave

ime a válasz levele

Remélem érti az angol nyelvet, mert nem beszélnek magyarul ... már szerepel az autó ezen a magyar honlapon, mert az autó magyar dokumentumokat. A tulajdonos az autó volt a bátyám, hogy a volt diák halt meg Magyarországon, és szeptemberben egy tragikus motorbalesetben Londonban a nyári szünidőben. A bátyám volt egy bérelt lakás, garázzsal Magyarországon és az autó még mindig ott van. Van egy megbízást a közjegyző által elismert magyar hatóságok, amely lehetővé teszi számomra, hogy eladja az autót bátyám nevében, de ehhez el kell utazni ismét Magyarországon.
   Az autó olyan, mint új és a képek a közelmúltban készült, Magyarországon voltam, hogy megfeleljen egy személy volt kíváncsi, hogy Győr megvásárolni az autót, és soha nem jelenik meg a találkozási pont a Ferihegyi Nemzetközi Repülőtér, soha nem válaszolt a Saját hívások vagy Saját e-maileket. Nagyon csalódott voltam, mert vettem mentes nap a munkám, töltöttem egy kis pénzt, ezt az utazást, egy rossz vicc. Remélem, hogy Ön olyan személy, a jóhiszeműség, és ha tényleg érdekel, hogy autót vásároljon írj nekem vissza, mert nem akarjuk, hogy ugyanazt a hibát 2-szer.

Itt a másik haverotok!

Bár ő az én autómat akarta megvenni, meg még plusszba egy kis zsetont akart elhelyezni nálam. Miután írtam neki, h rápacsált, mert a csapattársam épp az amerikai hadseregben szolgál, és utánakérdezek, h valójában ki is ő, azonnal abbahagyta az irogatást. eplus2

Íme:

Hello Peter,
 

Thanks for geting back to me, am actually interested to buy your car.Am also writing with regards to sincerely seek your assistance which will in the future, make us richer and get us together as good friends.Please take time to read this mail.I am a military personnel with the United States troop in Iraq . Based on the United States decisions for withdrawing troops from Iraq soonest, I have been listed for redeployment to another military base.Our mission is to help beef up security in Terrorist targeted states, mostly the United States and allied countries. I will actuallybe in need of a car for myself.
 

In addition, I want to inform you that I have in my possession the sum of ($15,990,000-fifteen million, nine hundred and ninety thousand USD) cash secured in a portable compactment. This was part of the money recovered from one of our raids on terrorists here in Iraq this year.  For more information, go through this news site : http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/2988455.stm
 

I deposited this money with a Red Cross warehouse agent in absolute confidence.I did not let him know that the content in the compactment is money, so please note that. I wish to use this money for charity purposes around the world where we currently have increasing numbers of refugees displaced as a result of war.
 

So I need someone I can trust for this. If you accept and assure me of your trust and honesty , I have a sure means within the Red Cross diplomatic service through which I can move the money to your location where you will be the beneficiary and believe me, there is no risk involved.
 

If you are interested in this transaction i will inform you on further details needed for us to carry out this deal successfully and you will take 30% of the funds for your share, and keep the rest for me until I arrive your country. I will appreciate if you respond me back and send me the following:
 

1.your full name,
2.your address and
3.your contact phone number
4.and your age,


Please send me your response to this my email id:   carl2peters@live.com
 

I decided to find someone real and not imaginary ,that was why I contacted you. Where I am right now ,we can only communicate through email which is more secured so that nobody can monitor this deal, and then I can explain in details to you.But even if you are not interested in this partnership, do me the favour of keeping this secret because it is very very confidential.
 

Thanks so much.
Carl Peters


Szóval, nem igazán értem miért is jó ilyennel szórakozni, mi előnye származik belőle?
Eladásnál még rendben van, h pénzt húzzon le, na de ebből ...  falbav
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.04.23 hétfő, 09:56:46 »

Szóval, nem igazán értem miért is jó ilyennel szórakozni, mi előnye származik belőle?

Nemrég volt itt felénk egy lövöldözésbe fajult ellopási kísérlet. A vevő a közeli erdő egyik parkolójába hívta az eladót az autóval, és megpróbálta ellopni... gondolom, hogy itt is hasonló a cél...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.04.23 hétfő, 18:24:11 »

Nemrég volt itt felénk egy lövöldözésbe fajult ellopási kísérlet. A vevő a közeli erdő egyik parkolójába hívta az eladót az autóval, és megpróbálta ellopni... gondolom, hogy itt is hasonló a cél...
hogy mehet valaki egy erdöbe eladni az autóját   falbav
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.04.25 szerda, 10:36:37 »

hogy mehet valaki egy erdöbe eladni az autóját   falbav

Kb. megérdemelte...
Igaz, hogy viszonylag forgalmas, de a hangsúly a viszonylagos szón van...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.05.04 péntek, 16:36:19 »

Ez se semmi....:

http://vateraauto.hu/hirdetes/ford-mondeo-20tdci-ghia-model-2005-IDg9Gh.html

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-31149937/

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-31167920/

Mindhárom hirdetés ugyanaz az autó. Mivel már vagy egy éve keresek ilyen Mondeo-t mindeddig sikertelenül, írtam is emilt. Szinte azonnal jött is a gondolom előre megírt automatikus válasz, ami felismeve a nyelvet gyorsan google által magyarosítva lett:

Jó napot,

A nevem Anton Balmer vagyok értékesítési ügynökként Autohan LTD . Sajnálom a néhai választ az e-mail, de nagyon elfoglalt voltam a munkámmal.
Van egy e-mailt érdeke ezt az autót. Autohand Ltd. Mazda kereskedő és eladni használt autó jó áron, mert vettünk aukciós autó diferent bank. Az autók behajtását a vásárlók, akik nem tudták fizetni a jelzáloghitelek, amelyek garantálják autóval.
Kérjük, válaszoljon az angol, mert a német nem olyan jó, és mi fog folytatni ezt a vitát.
Ha kérdése van, kérjük ne habozzon kapcsolatba lépni velem.
Várja a választ!
Szívélyes üdvözlettel,


Üdvözlettel,
Autohan LTD


Óriási... Nem értem manapság ki dől be ezeknek? Ráadásul az expresszes hirdetésben megadott városban vagyok (nyes), úgyhogy bosszantó a dolog.

Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.05.05 szombat, 15:00:00 »

Nemrég volt itt felénk egy lövöldözésbe fajult ellopási kísérlet. A vevő a közeli erdő egyik parkolójába hívta az eladót az autóval, és megpróbálta ellopni... gondolom, hogy itt is hasonló a cél...

Hasonló történt haverommal is. Csak ő megvenni ment a kocsit, mondták hozza a pénzt magával...  Undecided
Naplózva
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.05.05 szombat, 17:35:56 »

Ez se semmi....:

http://vateraauto.hu/hirdetes/ford-mondeo-20tdci-ghia-model-2005-IDg9Gh.html

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-31149937/

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-31167920/

Mindhárom hirdetés ugyanaz az autó. Mivel már vagy egy éve keresek ilyen Mondeo-t mindeddig sikertelenül, írtam is emilt. Szinte azonnal jött is a gondolom előre megírt automatikus válasz, ami felismeve a nyelvet gyorsan google által magyarosítva lett:

Jó napot,

A nevem Anton Balmer vagyok értékesítési ügynökként Autohan LTD . Sajnálom a néhai választ az e-mail, de nagyon elfoglalt voltam a munkámmal.
Van egy e-mailt érdeke ezt az autót. Autohand Ltd. Mazda kereskedő és eladni használt autó jó áron, mert vettünk aukciós autó diferent bank. Az autók behajtását a vásárlók, akik nem tudták fizetni a jelzáloghitelek, amelyek garantálják autóval.
Kérjük, válaszoljon az angol, mert a német nem olyan jó, és mi fog folytatni ezt a vitát.
Ha kérdése van, kérjük ne habozzon kapcsolatba lépni velem.
Várja a választ!
Szívélyes üdvözlettel,


Üdvözlettel,
Autohan LTD


Óriási... Nem értem manapság ki dől be ezeknek? Ráadásul az expresszes hirdetésben megadott városban vagyok (nyes), úgyhogy bosszantó a dolog.



Jelentettem az expressen, h csalás.  vigyor3
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.05.06 vasárnap, 15:07:55 »

Jelentettem az expressen, h csalás.  vigyor3
[/quote]


Jól tetted  worship
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.057 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.