Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2019.11.20 szerda, 04:48:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 8480 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Attila 86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

« Új hozzászólás #50 Dátum: 2019.11.05 kedd, 15:20:02 »

Az egy dolog, hogy a termék TÜV engedélyes. Az a termék megfelelősségét igazolja csak.
Viszont a Mondeo nem ezzel kapta a típusbizonyítványát. Tehát amíg nincs a forgalmi engedélybe is bejegyeztetve, addig az nem szabályos.
Amúgy nem legális a szoftver módosítás.... sem.

Köszi! Más ültető rugoval mászkál stb ! Az hogy ki mennyiért és mit vesz és szabályos e vagy sem az más kérdés! Kicsit úgy érzem hogy ellenem szol
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #51 Dátum: 2019.11.05 kedd, 16:07:24 »

Köszi! Más ültető rugoval mászkál stb ! Az hogy ki mennyiért és mit vesz és szabályos e vagy sem az más kérdés! Kicsit úgy érzem hogy ellenem szol

Nem jól érzed, nem ellened szól.  wave
A tény ellen szól. Ami nincs bejegyeztetve, engedélyeztetve.....az nem szabályos. Ennyi.
Az, hogy ki mivel mászkál....az mindenkinek a saját döntése és vállalja ami járhat ezért.
Naplózva
Attila 86
Haladó
**

« Új hozzászólás #52 Dátum: 2019.11.05 kedd, 18:30:13 »

Nem jól érzed, nem ellened szól.  wave
A tény ellen szól. Ami nincs bejegyeztetve, engedélyeztetve.....az nem szabályos. Ennyi.
Az, hogy ki mivel mászkál....az mindenkinek a saját döntése és vállalja ami járhat ezért.

Ez benne lesz a forgalmiba! Nem egyszerű a magyar törvények miatt de nem is lehetetlen!
Naplózva

2015 Mk5 2.0 Tdci Titanium Powershift Panther Black!   2007 Mk4 1.8 Tdci Panther Black!   2002 Mk3 2.0 Duratec he
Meg Győző
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #53 Dátum: 2019.11.05 kedd, 19:03:43 »

Ez benne lesz a forgalmiba! Nem egyszerű a magyar törvények miatt de nem is lehetetlen!

eljen

Máshol sem lehet mindent csak úgy..... Sőt, máshol szigorúbbak és büntetnek is.
Itthon még alig....
Naplózva
szemisun
Haladó
**

« Új hozzászólás #54 Dátum: 2019.11.11 hétfő, 12:26:50 »

Sziasztok,

Hétvégén átcseréltem a papucsokat és a nyárik takarításánál ezeket találtam:
https://photos.app.goo.gl/hw8YiLrAZipaomLA6

Mindkét hiba a belső oldalon volt... Gondolom az egyik tuti kuka (vágás), a másik (fene se tudja) vagy szálszakadás vagy illesztés?
Kicsit bánt, mert idén lettek véve, Goodyear Eagle F1 235/45Z R18 94Y, Vegyek két ugyan ilyet, vagy nézzek inkább mást?

Egy barátom mondta, hogy az ilyen peres gumikat 2.7-8 barig nyugodtan nyomjak fel, mert ha laposabb, akkor a felni vágja így megy. A usermanual erre a méretre előre 2.3, hátra 2.1-et ír.
Ti meddig nyomjátok fel?
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő

Phinabubus, filematológus

« Új hozzászólás #55 Dátum: 2019.11.11 hétfő, 12:42:07 »

Sziasztok,

Mindkét hiba a belső oldalon volt... Gondolom az egyik tuti kuka (vágás), a másik (fene se tudja) vagy szálszakadás vagy illesztés?
Kicsit bánt, mert idén lettek véve, Goodyear Eagle F1 235/45Z R18 94Y, Vegyek két ugyan ilyet, vagy nézzek inkább mást?

Egy barátom mondta, hogy az ilyen peres gumikat 2.7-8 barig nyugodtan nyomjak fel, mert ha laposabb, akkor a felni vágja így megy. A usermanual erre a méretre előre 2.3, hátra 2.1-et ír.
Ti meddig nyomjátok fel?

Ezek kukák. És örülj, hogy nem menet közben pukkant el egyik sem.
Akkor goodyeart sem fogok venni.
Egyébként vegyél hankook-ot.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Bajkonur
Haladó
**

« Új hozzászólás #56 Dátum: 2019.11.11 hétfő, 13:55:29 »

Sziasztok,

Ti meddig nyomjátok fel?

Nyilván számít a terheltség is,de ez szerintem mindenképp alacsony nyomás volt...Anno a 15" használtam 2,3barral. A 2,7-2,8 lehet a jó. Én a nyári Contikat 2,7-en használom.Ja és azok  csak 17"-ak!!
Naplózva

mk5 facelift 2019 1.5 ecoboost Titanium
ex:mk4 facelift 2012 1.6ecoBoost Titanium
titta
Megszállott

« Új hozzászólás #57 Dátum: 2019.11.11 hétfő, 15:22:54 »

Sziasztok,

Ti meddig nyomjátok fel?

Igaz MKIV, de ugyanet a méret. 5 éve járok nyáron vele, és a gyárilag nyomással, sose volt baj a gumival. HA túlfújod és nincs terhelés, elkezd a közepe kopni, nem biztos hogy jól jársz. 3 éven keresztül volt fent GoodYear Assy 2, kopni kopott, de amúgy semmi baja. Szerintem vagy padkát vettél nagyobb sebességgel, vagy nagy méretű úthibát. De sajna ahogy a többek is írták, ezek kukák.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
szemisun
Haladó
**

« Új hozzászólás #58 Dátum: 2019.11.11 hétfő, 15:36:24 »

Igaz MKIV, de ugyanet a méret. 5 éve járok nyáron vele, és a gyárilag nyomással, sose volt baj a gumival. HA túlfújod és nincs terhelés, elkezd a közepe kopni, nem biztos hogy jól jársz. 3 éven keresztül volt fent GoodYear Assy 2, kopni kopott, de amúgy semmi baja. Szerintem vagy padkát vettél nagyobb sebességgel, vagy nagy méretű úthibát. De sajna ahogy a többek is írták, ezek kukák.

2 hónapja van nálam a kocsi, de nem emlékszem kátyúra, a padkázást meg elvből kerülöm ilyen gumikkal. Nem a felelősséget akarom hárítani, de ez szerintem az előző tulaj produktuma. angel
Tavasszal nézek új gumikat, első körben próbálok ilyet. Nem gondolom h ez általánosságban igaz lenne a goodyear-re
Naplózva

Vectron
Haladó
**

« Új hozzászólás #59 Dátum: 2019.11.11 hétfő, 16:34:21 »

2 hónapja van nálam a kocsi, de nem emlékszem kátyúra, a padkázást meg elvből kerülöm ilyen gumikkal. Nem a felelősséget akarom hárítani, de ez szerintem az előző tulaj produktuma. angel
Tavasszal nézek új gumikat, első körben próbálok ilyet. Nem gondolom h ez általánosságban igaz lenne a goodyear-re
Nekem Györben egy sunyin kiállo csatornafedél okozott padkázásos sérülésre utalo sérülést a jobb elsön, ami kb egy héttel a gumik levételekor derült ki. Mive amugy isl a kopásjelzökig kopott, igy nem lesz nagy szívfájdalom megválni töle...
Naplózva

Ex : MKIII 2.0i
Mondeo MKV, ST Line,  5 ajtó, Metallicious
2.0 TDCi,  Powershift 210 LE, 450Nm
Pitt
Kezdő
*

« Új hozzászólás #60 Dátum: 2019.11.16 szombat, 22:55:42 »

Sziasztok.
A téli kerekekhez vettem tpms szenzorokat ,a tanitásban tudtok segiteni .Kell hozzá valamilyen müszeres okosság?

Köszi.
Naplózva
Attila 86
Haladó
**

« Új hozzászólás #61 Dátum: Tegnap - 06:20:21 »

Sziasztok.
A téli kerekekhez vettem tpms szenzorokat ,a tanitásban tudtok segiteni .Kell hozzá valamilyen müszeres okosság?

Köszi.

Szia! Nekem csak be rakták! Mentem vele és minden ok volt vele
Naplózva

Sakos
Megszállott

« Új hozzászólás #62 Dátum: Tegnap - 08:34:39 »

Sziasztok.

Köszi.
Első körben simán szereltesd fel, menj pár km-t és a keréknyomás menüben csinálj reszetet. Ha végképp nem akar működni, akkor aktiváltatni kell a szenzorokat egy gumisnál. Ez egy 2 perces meló. csak odateszi a szelephez a kütyüt és kész.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Pitt
Kezdő
*

« Új hozzászólás #63 Dátum: Tegnap - 18:32:32 »

Első körben simán szereltesd fel, menj pár km-t és a keréknyomás menüben csinálj reszetet. Ha végképp nem akar működni, akkor aktiváltatni kell a szenzorokat egy gumisnál. Ez egy 2 perces meló. csak odateszi a szelephez a kütyüt és kész.

Köszi a segitséget kérek időpontot a gumishoz. Üdv. Wink
Naplózva
Oldalak: 1 [2]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.