Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 09:46:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 [112]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1548568 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
BRoland
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203



E-mail
« Új hozzászólás #5550 Dátum: 2023.09.29 péntek, 08:53:19 »

Sziasztok,

Megint én Wink hát na, tanulni kell az újdonságokat...
AdBlue...ki hogyan védekezik a kristályosodás ellen? Sehogy vagy használtok adalékot?
Most Petrányiéknál jóárasítva van a lötty, általánosságban van tapasztalat a különböző beszerzési források között?

Szép napot!
Naplózva

Ford Mondeo MK5 2.0 TDCI EcoBlue Titanium, 2019, 5D
---------------------------------------------------------
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium Individual, 2013, Turnier;
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium, 2008, 5D;

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van...ez nem lehet véletlen
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5551 Dátum: 2023.09.29 péntek, 22:47:03 »

Sziasztok,

Megint én Wink hát na, tanulni kell az újdonságokat...
AdBlue...ki hogyan védekezik a kristályosodás ellen? Sehogy vagy használtok adalékot?
Most Petrányiéknál jóárasítva van a lötty, általánosságban van tapasztalat a különböző beszerzési források között?

Szép napot!

Valami 30%-os karbamid oldat az AdBlue. Mitől kellene egyik vagy másik jobb vagy rosszabb legyen...?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
BRoland
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203



E-mail
« Új hozzászólás #5552 Dátum: 2023.09.30 szombat, 20:26:12 »

Valami 30%-os karbamid oldat az AdBlue. Mitől kellene egyik vagy másik jobb vagy rosszabb legyen...?

AndyA

Passz…lehet nincs , lehet van, ezért kérdeztem. Bár nehezen képzelem el, hogy pl.a JP és egy Ford AdBlue koppra ugyanaz. Ki tudja…
« Utoljára szerkesztve: 2023.10.01 vasárnap, 12:53:02 írta AndyA » Naplózva

Ford Mondeo MK5 2.0 TDCI EcoBlue Titanium, 2019, 5D
---------------------------------------------------------
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium Individual, 2013, Turnier;
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium, 2008, 5D;

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van...ez nem lehet véletlen
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5553 Dátum: 2023.10.01 vasárnap, 12:53:36 »

Passz…lehet nincs , lehet van, ezért kérdeztem. Bár nehezen képzelem el, hogy pl.a JP és egy Ford AdBlue koppra ugyanaz. Ki tudja…

Mindig a /quote után írj, ne az eredeti üzenet közébe.

NIncs különbség. Azt vedd, ami a legolcsóbb.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
papabahama
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új hozzászólás #5554 Dátum: 2023.10.03 kedd, 16:22:57 »

Srácok, egy kérdés.

Akinek sima halogénes MK5 van: mennyivel gyengébben lehet látni egy normál nappalifehér izzóval, mint ha xenon lenne? A LED más világ, azt tudom.
Amiatt kérdem, mert vennénk a családban egyet, de halogén a lámpája, és kicsit félek tőle.  rinya   

Köszönöm előre is!  worship
Naplózva

Mondeo Titanium-S 2.2L Duratorq DOHC CR DI (200PS), 6-sebességes automata AWF21 FWD váltó - 170.000 km
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5555 Dátum: 2023.10.03 kedd, 17:12:20 »

Srácok, egy kérdés.

Akinek sima halogénes MK5 van: mennyivel gyengébben lehet látni egy normál nappalifehér izzóval, mint ha xenon lenne? A LED más világ, azt tudom.
Amiatt kérdem, mert vennénk a családban egyet, de halogén a lámpája, és kicsit félek tőle.  rinya   

Köszönöm előre is!  worship

A halogén izzó jellemzően olyan 1000-1100 lumen körül teljesít, a nagyon "megfeszített" példányok 1500-1600 lm-t tolnak, de cserébe nem is nagyon hosszú életűek. A keszon kapásból 3000 fölött, 2-3-szoros fénymennyiséget ad.

Ugyanakkor a halogén 2700K (max. 3000K) körüli színhőmérséklete sokkal "kellemesebb" a szemnek, sárgásabb színű, emiatt jobb a kontrasztkiemelő hatása is, mint a keszon legjobb esetben is 3700, de inkább 4300K-s színhőmérsékletű fényének (alapból az eredeti xenonok meg 6000-esek voltak). Vagyis pont akkor, amikor vacak a láthatóság, esőben-ködben-havazásban, olyankor a színe miatt sokkal jobb, a rengeteg extra lumen meg pont nem biztos, hogy előny, mert saját magad vakítod el a visszavert, szórt fénnyel.

Szóval ne foglalkozz ezzel, legyen benne valami jóféle, rendes izzó, és hajrá. Annyira nem rossz azért, sőt. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5556 Dátum: 2023.10.04 szerda, 21:44:08 »

Sziasztok!

Bő 2 hónapja én is Mondeo tulaj lettem.  Smiley Egy Fiesta-ról váltottam.

A téma: Láttam, hogy a Sync2 cserélhető Sync3-ra. Ez valóban működik? Milyen tapasztalatok vannak? Foglalkozik itt vele valaki, akihez lehet fordulni?

Köszi!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5557 Dátum: 2023.10.04 szerda, 21:55:56 »

Sziasztok!

Bő 2 hónapja én is Mondeo tulaj lettem.  Smiley Egy Fiesta-ról váltottam.

A téma: Láttam, hogy a Sync2 cserélhető Sync3-ra. Ez valóban működik? Milyen tapasztalatok vannak? Foglalkozik itt vele valaki, akihez lehet fordulni?

Köszi!
Működik. Jók. Passz.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
papabahama
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új hozzászólás #5558 Dátum: 2023.10.04 szerda, 23:05:55 »

A halogén izzó jellemzően olyan 1000-1100 lumen körül teljesít, a nagyon "megfeszített" példányok 1500-1600 lm-t tolnak, de cserébe nem is nagyon hosszú életűek. A keszon kapásból 3000 fölött, 2-3-szoros fénymennyiséget ad.

Ugyanakkor a halogén 2700K (max. 3000K) körüli színhőmérséklete sokkal "kellemesebb" a szemnek, sárgásabb színű, emiatt jobb a kontrasztkiemelő hatása is, mint a keszon legjobb esetben is 3700, de inkább 4300K-s színhőmérsékletű fényének (alapból az eredeti xenonok meg 6000-esek voltak). Vagyis pont akkor, amikor vacak a láthatóság, esőben-ködben-havazásban, olyankor a színe miatt sokkal jobb, a rengeteg extra lumen meg pont nem biztos, hogy előny, mert saját magad vakítod el a visszavert, szórt fénnyel.

Szóval ne foglalkozz ezzel, legyen benne valami jóféle, rendes izzó, és hajrá. Annyira nem rossz azért, sőt. :-)

AndyA



Köszönöm! Smiley
Naplózva

Mondeo Titanium-S 2.2L Duratorq DOHC CR DI (200PS), 6-sebességes automata AWF21 FWD váltó - 170.000 km
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5559 Dátum: 2023.10.05 csütörtök, 10:49:06 »

Sziasztok!

Nem találtam erre külön topikot és hasonló hozzászólást sem...

A tompított vetítési távolsága max. 40 méter, nem lehet rajta a szabályzóval tovább emelni (0 állásban van). Ezt nagyon kevésnek találom, a kézikönyvben is azt írja, hogy 35 és 100 méter közé kellene állítani (az igaz, hogy közte van  Grin ). Nálatok mi a helyzet ezzel? Milyen mértékben állítható, vagy normális, hogy csak ekkora távolságot világít be. Nekem zavaró.

Próbáltam körbe nézni, az elektronikus szabályzáson kívül nem találtam állítási lehetőséget. Okozhatja ezt valami hiba?

Köszi!
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5560 Dátum: 2023.10.05 csütörtök, 11:20:47 »

Sziasztok!

Nem találtam erre külön topikot és hasonló hozzászólást sem...

A tompított vetítési távolsága max. 40 méter, nem lehet rajta a szabályzóval tovább emelni (0 állásban van). Ezt nagyon kevésnek találom, a kézikönyvben is azt írja, hogy 35 és 100 méter közé kellene állítani (az igaz, hogy közte van  Grin ). Nálatok mi a helyzet ezzel? Milyen mértékben állítható, vagy normális, hogy csak ekkora távolságot világít be. Nekem zavaró.

Próbáltam körbe nézni, az elektronikus szabályzáson kívül nem találtam állítási lehetőséget. Okozhatja ezt valami hiba?

Köszi!

Nekem is elég "rövid" a bal fele, ahol a szembejövőknek nem akar szembevilágítani. Ugyanakkor a jobb szélen magasabb, ahogyan lennie is kell, ott messzebbre is elmegy. Nekem nem kézi állítású, magától állítja be induláskor ennyire, és nem is tudok hozzányúlni. "Szemre" magamnak biztosan kicsivel magasabbra állítanám.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5561 Dátum: 2023.10.05 csütörtök, 14:17:29 »

Sziasztok!

Bő 2 hónapja én is Mondeo tulaj lettem.  Smiley Egy Fiesta-ról váltottam.

A téma: Láttam, hogy a Sync2 cserélhető Sync3-ra. Ez valóban működik? Milyen tapasztalatok vannak? Foglalkozik itt vele valaki, akihez lehet fordulni?

Köszi!

Gyári bontott egységeket -kijelző és  APIM modul-kell szerezni. GPS antenna is kell, abból szerencsés esetben jó a kínai is. Meglehetősen drága a szett, kb. 200e volt amikor kerestem. Nekem szerencsém volt, mert az ebay-en sikerült egyet jóval olcsóbban megvenni. A beépítéskor programozni is kell.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5562 Dátum: 2023.10.05 csütörtök, 18:47:12 »

Nekem is elég "rövid" a bal fele, ahol a szembejövőknek nem akar szembevilágítani. Ugyanakkor a jobb szélen magasabb, ahogyan lennie is kell, ott messzebbre is elmegy. Nekem nem kézi állítású, magától állítja be induláskor ennyire, és nem is tudok hozzányúlni. "Szemre" magamnak biztosan kicsivel magasabbra állítanám.

AndyA

Igen-igen, a bal rövidebb. Én a jobb oldalra gondoltam, hogy max. 40 méter. Nem érzem túl biztonságosnak így.  Embarrassed
Naplózva
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5563 Dátum: 2023.10.05 csütörtök, 18:48:59 »

Gyári bontott egységeket -kijelző és  APIM modul-kell szerezni. GPS antenna is kell, abból szerencsés esetben jó a kínai is. Meglehetősen drága a szett, kb. 200e volt amikor kerestem. Nekem szerencsém volt, mert az ebay-en sikerült egyet jóval olcsóbban megvenni. A beépítéskor programozni is kell.

Köszi, az infókat. Valahol látom "komplett" szettet is. De ezek szerinte nem csak annyi hogy átszerelem, ha programozni is kell. Te csináltad magadnak az egész átalakítást?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5564 Dátum: 2023.10.06 péntek, 09:24:41 »

Köszi, az infókat. Valahol látom "komplett" szettet is. De ezek szerinte nem csak annyi hogy átszerelem, ha programozni is kell. Te csináltad magadnak az egész átalakítást?

De, csak annyi... Nézegess lengyel fészbuk csoportokat... de van egy belga fickó is...
Általában a szetteket úgy küldik, hogy minden szükséges benne van, és hozzá van igazítva az autódhoz (illetve fel is van oldva, hogy plusz mod-okat tudjál rátenni). De ha darabonként szeded össze, akkor sem egy agysebészet a "programozás".
Az ár inkább 180e szerintem és alatta.
Ami szükséges:
apim modul+kijelző (ez általában egybe van csavarozva)
sync3 kompatibilis usb hub
az usb-hoz egy csati, ami minimálisan módosítja a pin-eket
és egy új gps antenna

A szerelés kb 30-45 perc, nem egy nagy móka... és tele van a youtube segítő videókkal.

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5565 Dátum: 2023.10.06 péntek, 09:44:41 »

De, csak annyi... Nézegess lengyel fészbuk csoportokat... de van egy belga fickó is...
Általában a szetteket úgy küldik, hogy minden szükséges benne van, és hozzá van igazítva az autódhoz (illetve fel is van oldva, hogy plusz mod-okat tudjál rátenni). De ha darabonként szeded össze, akkor sem egy agysebészet a "programozás".
Az ár inkább 180e szerintem és alatta.
Ami szükséges:
apim modul+kijelző (ez általában egybe van csavarozva)
sync3 kompatibilis usb hub
az usb-hoz egy csati, ami minimálisan módosítja a pin-eket
és egy új gps antenna

A szerelés kb 30-45 perc, nem egy nagy móka... és tele van a youtube segítő videókkal.



Amúgy a Sync 3 egy eléggé Butácska Jeromos... Miért nem lehet egy közönséges droidos fejegységet betenni az autóba, oszt' jó' van?

Én az MK3-ba raktam egy ilyet, és azóta az MK5-ben úgy érzem magam, mintha tíz évet utaztam volna visszafelé az időben, vagy inkább huszat. GPS navigáció már akkor is volt, de manapság már az lenne a minimum elvárás, hogy tudja, hol van dugó az úton, keressen menekülőutat stb. Ahogyan az droidon egy Waze-zel simán meg is van. Meg olyanok, hogy simán tappintok négyet a fejegységen, és ott van az app az időjárási radarképpel, pl. látom, hogy Bécsbe menet Győrnél esőbe fogok belefutni, és az összes többi hasonló.

És még a telefonomnak sem tudtam egy olyan helyet találni, ahová kényelmesen le tudom tenni, elérhető, nem nyújtózkodni kell utána stb. Erre kinek milyen megoldása van? A régi cuppantós kart nem tudom sehová rendesen felrakni, minden üveg olyan messze van, hogy kb. Barbapapának kellene lennem, hogy elérjem. Vagy olyan helyre tudom rakni, ahol kiesik a látómezőből, az meg az Álmoskönyv szerint nem sok jóra vezet, ha vezetés közben nem látom, mi folyik előttem az úton.
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5566 Dátum: 2023.10.06 péntek, 09:54:06 »

Amúgy a Sync 3 egy eléggé Butácska Jeromos... Miért nem lehet egy közönséges droidos fejegységet betenni az autóba, oszt' jó' van?

Én az MK3-ba raktam egy ilyet, és azóta az MK5-ben úgy érzem magam, mintha tíz évet utaztam volna visszafelé az időben, vagy inkább huszat. GPS navigáció már akkor is volt, de manapság már az lenne a minimum elvárás, hogy tudja, hol van dugó az úton, keressen menekülőutat stb. Ahogyan az droidon egy Waze-zel simán meg is van. Meg olyanok, hogy simán tappintok négyet a fejegységen, és ott van az app az időjárási radarképpel, pl. látom, hogy Bécsbe menet Győrnél esőbe fogok belefutni, és az összes többi hasonló.

És még a telefonomnak sem tudtam egy olyan helyet találni, ahová kényelmesen le tudom tenni, elérhető, nem nyújtózkodni kell utána stb. Erre kinek milyen megoldása van? A régi cuppantós kart nem tudom sehová rendesen felrakni, minden üveg olyan messze van, hogy kb. Barbapapának kellene lennem, hogy elérjem. Vagy olyan helyre tudom rakni, ahol kiesik a látómezőből, az meg az Álmoskönyv szerint nem sok jóra vezet, ha vezetés közben nem látom, mi folyik előttem az úton.


TMC, elvileg osztrákiában működik, itthon nem.
Frissítsd a sync-et, majd jailbreak... és mehet rá időjárás app is  Wink

 https://brodit.hu/search?device-brand=0&device-model=0&vehicle-brand=2&vehicle-model=3065&year-span=2019&filter%5Bwithout-case%5D=0&filter%5Bwith-slim-case%5D=0&filter%5Bwith-case%5D=0&filter%5Bwithout-charger%5D=0&filter%5Bwith-fixed-charger%5D=0&filter%5Bwith-cig-plug%5D=0
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5567 Dátum: 2023.10.06 péntek, 09:58:57 »

Amúgy a Sync 3 egy eléggé Butácska Jeromos... Miért nem lehet egy közönséges droidos fejegységet betenni az autóba, oszt' jó' van?

Én az MK3-ba raktam egy ilyet, és azóta az MK5-ben úgy érzem magam, mintha tíz évet utaztam volna visszafelé az időben, vagy inkább huszat. GPS navigáció már akkor is volt, de manapság már az lenne a minimum elvárás, hogy tudja, hol van dugó az úton, keressen menekülőutat stb. Ahogyan az droidon egy Waze-zel simán meg is van. Meg olyanok, hogy simán tappintok négyet a fejegységen, és ott van az app az időjárási radarképpel, pl. látom, hogy Bécsbe menet Győrnél esőbe fogok belefutni, és az összes többi hasonló.

És még a telefonomnak sem tudtam egy olyan helyet találni, ahová kényelmesen le tudom tenni, elérhető, nem nyújtózkodni kell utána stb. Erre kinek milyen megoldása van? A régi cuppantós kart nem tudom sehová rendesen felrakni, minden üveg olyan messze van, hogy kb. Barbapapának kellene lennem, hogy elérjem. Vagy olyan helyre tudom rakni, ahol kiesik a látómezőből, az meg az Álmoskönyv szerint nem sok jóra vezet, ha vezetés közben nem látom, mi folyik előttem az úton.


https://www.fmods.net/community/dlext/details?df_id=46#prettyPhoto

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #5568 Dátum: 2023.10.06 péntek, 10:23:33 »

Amúgy a Sync 3 egy eléggé Butácska Jeromos...
Cheesy

Képben vagy....

Videót játszik le, tükrözöd a google térképpel vagy waze-val,bt rendben üzemel akár több telóval is,és egy csomó applikáció futtatható rajta.
Van egy csomó újdonság,csak törődni kell vele.Thomi linkelte is a megfelelő oldalt lejjebb.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5569 Dátum: 2023.10.06 péntek, 13:46:16 »

Amúgy a Sync 3 egy eléggé Butácska Jeromos... Miért nem lehet egy közönséges droidos fejegységet betenni az autóba, oszt' jó' van?

Én az MK3-ba raktam egy ilyet, és azóta az MK5-ben úgy érzem magam, mintha tíz évet utaztam volna visszafelé az időben, vagy inkább huszat. GPS navigáció már akkor is volt, de manapság már az lenne a minimum elvárás, hogy tudja, hol van dugó az úton, keressen menekülőutat stb. Ahogyan az droidon egy Waze-zel simán meg is van. Meg olyanok, hogy simán tappintok négyet a fejegységen, és ott van az app az időjárási radarképpel, pl. látom, hogy Bécsbe menet Győrnél esőbe fogok belefutni, és az összes többi hasonló.

És még a telefonomnak sem tudtam egy olyan helyet találni, ahová kényelmesen le tudom tenni, elérhető, nem nyújtózkodni kell utána stb. Erre kinek milyen megoldása van? A régi cuppantós kart nem tudom sehová rendesen felrakni, minden üveg olyan messze van, hogy kb. Barbapapának kellene lennem, hogy elérjem. Vagy olyan helyre tudom rakni, ahol kiesik a látómezőből, az meg az Álmoskönyv szerint nem sok jóra vezet, ha vezetés közben nem látom, mi folyik előttem az úton.


Én vadásztam egy belső visszapillantóra tehető teló tartót. Arra kell figyelni, hogy a tükörre kerülő rész állítható legyen, mivel az átlagnál szálesebb az a rész az autóban.

Ez volt az, egész vállalható: https://www.emag.hu/mobiltelefon-tarto-a-visszapillanto-tukorre-rogzitessel-hold-20-am03289/pd/DFZ0RYYBM/
Naplózva
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5570 Dátum: 2023.10.06 péntek, 13:48:08 »

De, csak annyi... Nézegess lengyel fészbuk csoportokat... de van egy belga fickó is...
Általában a szetteket úgy küldik, hogy minden szükséges benne van, és hozzá van igazítva az autódhoz (illetve fel is van oldva, hogy plusz mod-okat tudjál rátenni). De ha darabonként szeded össze, akkor sem egy agysebészet a "programozás".
Az ár inkább 180e szerintem és alatta.
Ami szükséges:
apim modul+kijelző (ez általában egybe van csavarozva)
sync3 kompatibilis usb hub
az usb-hoz egy csati, ami minimálisan módosítja a pin-eket
és egy új gps antenna

A szerelés kb 30-45 perc, nem egy nagy móka... és tele van a youtube segítő videókkal.




Köszi!
Jaja, a videókat nézegettem, valóban nem agysebészet. Keresek cuccot.  Grin
Naplózva
DrSchwarcz
Vendég
« Új hozzászólás #5571 Dátum: 2023.10.31 kedd, 18:11:24 »

Igen-igen, a bal rövidebb. Én a jobb oldalra gondoltam, hogy max. 40 méter. Nem érzem túl biztonságosnak így.  Embarrassed

Nos, nem hagyott nyugodni a téma... Van a lámpatest tetején egy fehér színű csavar, amivel lehet állítani az alap magasságot, amihez képest állít az elektronika. Valamiért az enyémben teljesen le volt buktatva, ezért világított ennyire közel. Elgurultam szerelőhöz és szépen be lett állítva a magfelelő pozícióba. Esetleg, ha másnak is hasznos lehet...
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5572 Dátum: 2023.10.31 kedd, 18:36:49 »

Nos, nem hagyott nyugodni a téma... Van a lámpatest tetején egy fehér színű csavar, amivel lehet állítani az alap magasságot, amihez képest állít az elektronika. Valamiért az enyémben teljesen le volt buktatva, ezért világított ennyire közel. Elgurultam szerelőhöz és szépen be lett állítva a magfelelő pozícióba. Esetleg, ha másnak is hasznos lehet...

Ez szerintem köztidott, ami nem, hogy állítás előtt elvileg 0 pozícióba kellene tenni diagnosztikai szoftverrel.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #5573 Dátum: 2023.10.31 kedd, 19:18:58 »

Ez szerintem köztidott, ami nem, hogy állítás előtt elvileg 0 pozícióba kellene tenni diagnosztikai szoftverrel.
Talán az sem köztudott, hogy nem a bal lámpa rövidebb és a jobb hosszabb, hanem mindkét lámpa egyforma, de aszimmetrikus vetítésű.
Ilyesmi.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5574 Dátum: 2023.11.01 szerda, 13:19:02 »

Talán az sem köztudott, hogy nem a bal lámpa rövidebb és a jobb hosszabb, hanem mindkét lámpa egyforma, de aszimmetrikus vetítésű.
Ilyesmi.
meg az sem, hogy a régi állítók nem jók a ledes, meg az egyéb újabb lámpákhoz, mégis vígan állítgatnak vele
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #5575 Dátum: 2023.11.14 kedd, 11:08:48 »

Sziasztok,

téligumi csere után az egyik keréknyomás visszajelző nem működik. Nem dob hibát, csak amikor meg akartam nézni az értékeket, akkor láttam, hogy az egyik keréknél nem jelzi azt. Mi szokott ilyenkor meghalni? Újrakalibrálás segíthet?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5576 Dátum: 2023.11.14 kedd, 11:15:01 »

Sziasztok,

téligumi csere után az egyik keréknyomás visszajelző nem működik. Nem dob hibát, csak amikor meg akartam nézni az értékeket, akkor láttam, hogy az egyik keréknél nem jelzi azt. Mi szokott ilyenkor meghalni? Újrakalibrálás segíthet?
Évjárat?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #5577 Dátum: 2023.11.14 kedd, 11:16:38 »

Évjárat?

2015
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5578 Dátum: 2023.11.14 kedd, 11:17:32 »

2015

Egy tanítást meg lehet próbálni. De a jeladó is lemerülhet…
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #5579 Dátum: 2023.11.14 kedd, 11:18:57 »

Egy tanítást meg lehet próbálni. De a jeladó is lemerülhet…

A jeladóban van valami elem ami cserélhető, vagy ha lemerült akkor kuka?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5580 Dátum: 2023.11.14 kedd, 12:27:35 »

A jeladóban van valami elem ami cserélhető, vagy ha lemerült akkor kuka?

Nem olyasmi, amit cserélhetőre gyártanak... Sad

Aliexpress a barátod, ha 2-3 hét postázási idő belefér. Vagy fizetsz érte sokat.

Amúgy megkockáztatom, hogy ha egy feladta, akkor nemsokára a többi is követni fogja.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #5581 Dátum: 2023.11.14 kedd, 15:55:20 »

Nem olyasmi, amit cserélhetőre gyártanak... Sad

Aliexpress a barátod, ha 2-3 hét postázási idő belefér. Vagy fizetsz érte sokat.

Amúgy megkockáztatom, hogy ha egy feladta, akkor nemsokára a többi is követni fogja.

AndyA

Sejtettem.

https://vi.aliexpress.com/item/1005003949451974.html

Ez megfelelő lehet?
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.14 kedd, 19:11:23 írta AndyA » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #5582 Dátum: 2023.11.14 kedd, 15:55:47 »

A jeladóban van valami elem ami cserélhető, vagy ha lemerült akkor kuka?
mi épp tpms elektronikát is gyártunk... nem cserélhető az elem,5év a garantált élettartam a gyártásban.de km függő is az elem élettartama.
 +ponthegesztve van a nyákra.
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.14 kedd, 15:57:21 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5583 Dátum: 2023.11.14 kedd, 19:12:42 »


Én ilyet vettem többek tanácsára, mint biztosan működő fajtát:

https://www.aliexpress.com/item/1005005067840800.html

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #5584 Dátum: 2023.11.14 kedd, 20:06:12 »

Én ilyet vettem többek tanácsára, mint biztosan működő fajtát:

https://www.aliexpress.com/item/1005005067840800.html

AndyA

És működik? vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5585 Dátum: 2023.11.14 kedd, 20:58:37 »

Én ilyet vettem többek tanácsára, mint biztosan működő fajtát:

https://www.aliexpress.com/item/1005005067840800.html

AndyA

Neki nem ilyen kell.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5586 Dátum: 2023.11.15 szerda, 08:09:15 »

És működik? vigyor3

Nem tudom, holnap-holnapután megyek a téligumikért, azután jön a szerelés.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #5587 Dátum: 2023.11.15 szerda, 08:09:36 »

Neki nem ilyen kell.

Esetleg belinkelnéd azt is, ami igen...? :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #5588 Dátum: 2023.11.15 szerda, 16:55:10 »

Esetleg belinkelnéd azt is, ami igen...? :-)

AndyA
"Figyelem! Amennyiben nem rendelkezik a gépjármű pontos gyártási dátumával, vagy nem tudja egyértelműen beazonosítani, hogy melyik keréknyomás elenőrző szenzor a megfelelő kérem írja meg a rendelés megjegyzésébe a 17 karakterből álló alvázszámát (forgalmi engedély "E" mezője)  és kollégáink leellenőrzik a rendelés rögzítése előtt."

mk5 mondeo 2017ig: https://alkatreszfordpetranyi.hu/ford-guminyomas-erzekelo-tpms-tk-t961
A kinaiban csak meg kell keresni a kiváltó típusát az Alin.

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ev6t-1a180-dc.html
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.15 szerda, 17:02:00 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #5589 Dátum: 2023.11.16 csütörtök, 07:49:15 »

mi épp tpms elektronikát is gyártunk... nem cserélhető az elem,5év a garantált élettartam a gyártásban.de km függő is az elem élettartama.
 +ponthegesztve van a nyákra.
nyersen,de nem nyárson...
https://photos.app.goo.gl/rZ7NArFnTyteHqTi9
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Toumen
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #5590 Dátum: 2024.01.15 hétfő, 09:15:32 »

Tiszteletem!

Lenne egy Mondeo MK5-ös. Annak az alvázszámából kideríthető az autó felszereltsége?
Alvázszáma. WF0EXXWPCEGK42105

Köszönöm a segítséget.
Toumen
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #5591 Dátum: 2024.01.15 hétfő, 16:18:47 »

Tiszteletem!

Lenne egy Mondeo MK5-ös. Annak az alvázszámából kideríthető az autó felszereltsége?
Alvázszáma. WF0EXXWPCEGK42105

Köszönöm a segítséget.
Toumen
ingyen már nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fegya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #5592 Dátum: 2024.03.24 vasárnap, 08:57:53 »

Sziasztok,

 "felszenteltem" a gépállatot, figyelmetlenül álltam be a garázsba és lezúztam a jobb visszapillantó tükröt. Tönkrement az index (~7k HUF), és a visszapillantó tükör keret reccsent meg és tört ki belőle jókora darab -más funkcionális kár nem lett (pocsolyalámpa, maga a tükör és a fűtése, a holttérfigyelő visszajelzés, tükörbehajtás rendben). A burkolat is OK.
Akárhogy kerestem, ilyen vázat nem találtam sehol, csak komplett felépítményeket csiliárdokért. Van valakinek ötlete, merre induljak?...
Köszönöm előre is.
Naplózva

Mondeo Mk5 FHEV Ti
fegya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #5593 Dátum: 2024.03.24 vasárnap, 11:42:13 »

Végülis csak pánikba estem és nem gondolkodtam, mielőtt kérdezek. Találtam az ebay-en: https://www.ebay.com/itm/194270325160


Sziasztok,

 "felszenteltem" a gépállatot, figyelmetlenül álltam be a garázsba és lezúztam a jobb visszapillantó tükröt. Tönkrement az index (~7k HUF), és a visszapillantó tükör keret reccsent meg és tört ki belőle jókora darab -más funkcionális kár nem lett (pocsolyalámpa, maga a tükör és a fűtése, a holttérfigyelő visszajelzés, tükörbehajtás rendben). A burkolat is OK.
Akárhogy kerestem, ilyen vázat nem találtam sehol, csak komplett felépítményeket csiliárdokért. Van valakinek ötlete, merre induljak?...
Köszönöm előre is.
Naplózva

Mondeo Mk5 FHEV Ti
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 [112]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.