Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 06:49:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 250788 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #600 Dátum: 2021.02.20 szombat, 17:30:58 »

én még csak száraz DPF es autónál állítottam át.
psa motorosnál az sima, az nem is kérdéses
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #601 Dátum: 2021.05.04 kedd, 20:14:24 »

Bad news ( rinya): 4 év (és 131ekm) után, idő előtt vezérlés csere, mert a vízpumpa gyengélkedik...
Ma már az Ecseri-emelkedőn az M0-on úgy mentem felfelé, mint a P126 az Érdin...
Good news: ezenkívül (mert 1x túlhevült a hűtőfolyadék és dobott egy piros tiltást ) más hibakód nincs... 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #602 Dátum: 2021.05.04 kedd, 20:41:19 »

Bad news ( rinya): 4 év (és 131ekm) után, idő előtt vezérlés csere, mert a vízpumpa gyengélkedik...
Ma már az Ecseri-emelkedőn az M0-on úgy mentem felfelé, mint a P126 az Érdin...
Good news: ezenkívül (mert 1x túlhevült a hűtőfolyadék és dobott egy piros tiltást ) más hibakód nincs... 
szivárog a hűtővíz a vízpumpánál?Garin túl vagy.?Nincs kiterjesztett garid?
Mert tolod neki, mint süket a csengőt... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #603 Dátum: 2021.05.04 kedd, 21:04:19 »

szivárog a hűtővíz a vízpumpánál?Garin túl vagy.?Nincs kiterjesztett garid?
Mert tolod neki, mint süket a csengőt... eplus2
Nem szivárog. Az a jelenség, amit leírtam. Van kiterjesztett gari, de ez szvsz, erre nem jó. Persze köszi a tippet, holnap megkérdezem. És nem is tolom neki.
Lassan annyit járok, hogy villanyosra is cserélhetném...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #604 Dátum: 2021.05.04 kedd, 21:41:05 »

Nem szivárog. Az a jelenség, amit leírtam. Van kiterjesztett gari, de ez szvsz, erre nem jó. Persze köszi a tippet, holnap megkérdezem. És nem is tolom neki.
Lassan annyit járok, hogy villanyosra is cserélhetném...
melegszik a hűtővíz? Dugulàs is okozhatja. Gondolom átnézik mielőtt koltsegbe vernek.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.04 kedd, 21:44:15 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #605 Dátum: 2021.05.04 kedd, 21:55:28 »

melegszik a hűtővíz? Dugulàs is okozhatja. Gondolom átnézik mielőtt koltsegbe vernek.
Eléggé. De csak terhelés esetén. Gyökkettővel 6.ban hazagurultam a nulláson. Csak akkor volt baj, mikor 122-vel előztem egy kamiont. Józsit ismerem annyira, hogyha csak dugulás van, nem fizetteti ki velem a vezérlés alkatrészét. Ha megveszem és nem kell, elteszem a 200ekm cseréig. Az április tök light-os volt. Most indul a bolondok háza...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #606 Dátum: 2021.05.04 kedd, 22:24:27 »

Bad news ( rinya): 4 év (és 131ekm) után, idő előtt vezérlés csere, mert a vízpumpa gyengélkedik...
Ma már az Ecseri-emelkedőn az M0-on úgy mentem felfelé, mint a P126 az Érdin...
Good news: ezenkívül (mert 1x túlhevült a hűtőfolyadék és dobott egy piros tiltást ) más hibakód nincs...  

Üdv Blau..!

Én múlt hét csütörtökön voltam vezérlés+vízpumpa cserén (187.000km). Egyelőre happy vagyok. A hűtővíz a kiegyenlítő tartályban a min. szintre süllyedt, de még nem fogok különösebb gondot csinálni belőle. Holnap Győrben veszek egy liter lötyit oszt rátöltök. Ha a második-harmadik... alkalommal is a minimumszintre csökken elkezdem vakargatni a fejem és viszem vissza Érdre. Ha valaki még van gép mellett tudna gyorsan válaszolni, hogy milyen specifikációjú lötyit vegyek. Elég a "piros"?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #607 Dátum: 2021.05.04 kedd, 22:26:20 »

Eléggé. De csak terhelés esetén. Gyökkettővel 6.ban hazagurultam a nulláson. Csak akkor volt baj, mikor 122-vel előztem egy kamiont. Józsit ismerem annyira, hogyha csak dugulás van, nem fizetteti ki velem a vezérlés alkatrészét. Ha megveszem és nem kell, elteszem a 200ekm cseréig. Az április tök light-os volt. Most indul a bolondok háza...
neked nincs a hűtő előtt elektromos zsalu?Nem lehet,hogy csak azok nem nyíltak?Hibakódot nem olvastattál?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #608 Dátum: 2021.05.04 kedd, 22:42:42 »

neked nincs a hűtő előtt elektromos zsalu?Nem lehet,hogy csak azok nem nyíltak?Hibakódot nem olvastattál?
Y. Azt is írtam. Csak egy hiba volt a motorhűtő folyadék túlmelegedése. Töröltük. Utána indítás és semmi új.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #609 Dátum: 2021.05.04 kedd, 22:43:17 »

Üdv Blau..!

Én múlt hét csütörtökön voltam vezérlés+vízpumpa cserén (187.000km). Egyelőre happy vagyok. A hűtővíz a kiegyenlítő tartályban a min. szintre süllyedt, de még nem fogok különösebb gondot csinálni belőle. Holnap Győrben veszek egy liter lötyit oszt rátöltök. Ha a második-harmadik... alkalommal is a minimumszintre csökken elkezdem vakargatni a fejem és viszem vissza Érdre. Ha valaki még van gép mellett tudna gyorsan válaszolni, hogy milyen specifikációjú lötyit vegyek. Elég a "piros"?
Hi, y.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #610 Dátum: 2021.05.04 kedd, 23:16:01 »

Hi, y.

Köszi! Jó éjt...
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #611 Dátum: 2021.05.05 szerda, 16:12:21 »

szivárog a hűtővíz a vízpumpánál?Garin túl vagy.?Nincs kiterjesztett garid?
Mert tolod neki, mint süket a csengőt... eplus2
Kiterjesztett gari ügyileg minden OK. Holnap reggel viszem az autót. Remélem hamar és jól megcsinálják. Kérdeztem, hogy produkáljak-e nekik "Motorhűtő folyadék túlmelegedett" című hibakódot, mondták, hogy inkább ne...
Szóval köszi... 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #612 Dátum: 2021.05.05 szerda, 16:26:45 »

Kiterjesztett gari ügyileg minden OK. Holnap reggel viszem az autót. Remélem hamar és jól megcsinálják. Kérdeztem, hogy produkáljak-e nekik "Motorhűtő folyadék túlmelegedett" című hibakódot, mondták, hogy inkább ne...
Szóval köszi... 
szuper. örülök
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #613 Dátum: 2021.05.06 csütörtök, 10:36:05 »

Sziasztok!

Egy kis segítség, vagy inkább figyelemfelkeltés mindenkinek, akinek (szerintem nagyon hasznos) állófűtés segít a komfortérzetén.

Nem minden szervizkor kerül jobban lebontásra a motortér, ezért lehetséges, hogy a kis kályha környékét nem nagyon nézegetik. Ha megfigyelitek a MONDI szélvédő alatti műanyag fedést látható, hogy annak jobb és bal (mindkét) oldalán nem kicsi rés van a sárvédő és az elem közt és az oda bejutó "trutyi" (falevél, stb.) szépen lerakódik a sárvédő és a karosszéria közé. Az állófűtés kis kipufogójának kivezetése abban a részben van kivezetve (a JE kerék mögött). Ha a "trutyi" szépen megszárad ELŐFORDULHAT, hogy beizzik ESETLEG akár ki is gyullad (bár igaz, hogy nagy visszhangja lenn ilyen esetnek/eseteknek).

Nálam a múlt heti vezérlés cserénél 30-40cm magasságig mindkét oldal meg volt telve száraz falevéllel, oda bepotyogó trutyival. Szerintem érdemes kitisztítani, kitisztíttatni
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #614 Dátum: 2021.05.06 csütörtök, 12:02:04 »

Sziasztok!

Egy kis segítség, vagy inkább figyelemfelkeltés mindenkinek, akinek (szerintem nagyon hasznos) állófűtés segít a komfortérzetén.

Nem minden szervizkor kerül jobban lebontásra a motortér, ezért lehetséges, hogy a kis kályha környékét nem nagyon nézegetik. Ha megfigyelitek a MONDI szélvédő alatti műanyag fedést látható, hogy annak jobb és bal (mindkét) oldalán nem kicsi rés van a sárvédő és az elem közt és az oda bejutó "trutyi" (falevél, stb.) szépen lerakódik a sárvédő és a karosszéria közé. Az állófűtés kis kipufogójának kivezetése abban a részben van kivezetve (a JE kerék mögött). Ha a "trutyi" szépen megszárad ELŐFORDULHAT, hogy beizzik ESETLEG akár ki is gyullad (bár igaz, hogy nagy visszhangja lenn ilyen esetnek/eseteknek).

Nálam a múlt heti vezérlés cserénél 30-40cm magasságig mindkét oldal meg volt telve száraz falevéllel, oda bepotyogó trutyival. Szerintem érdemes kitisztítani, kitisztíttatni
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #615 Dátum: 2021.05.07 péntek, 13:35:23 »

Sziasztok!

Egy kis segítség, vagy inkább figyelemfelkeltés mindenkinek, akinek (szerintem nagyon hasznos) állófűtés segít a komfortérzetén.

Nem minden szervizkor kerül jobban lebontásra a motortér, ezért lehetséges, hogy a kis kályha környékét nem nagyon nézegetik. Ha megfigyelitek a MONDI szélvédő alatti műanyag fedést látható, hogy annak jobb és bal (mindkét) oldalán nem kicsi rés van a sárvédő és az elem közt és az oda bejutó "trutyi" (falevél, stb.) szépen lerakódik a sárvédő és a karosszéria közé. Az állófűtés kis kipufogójának kivezetése abban a részben van kivezetve (a JE kerék mögött). Ha a "trutyi" szépen megszárad ELŐFORDULHAT, hogy beizzik ESETLEG akár ki is gyullad (bár igaz, hogy nagy visszhangja lenn ilyen esetnek/eseteknek).

Nálam a múlt heti vezérlés cserénél 30-40cm magasságig mindkét oldal meg volt telve száraz falevéllel, oda bepotyogó trutyival. Szerintem érdemes kitisztítani, kitisztíttatni

Hogyan lehet kihalászni a trutyit? Valamelyik elemet meg kell bontani? Hol van pontosan a kályha, hol keressem?
Nálad mennyire hangos az állófűtés, nálunk elég rendesen hallható (2016-os 72ekm), főleg kora reggel elég zavaró, a szomszédunk biztos nem örült télen a zajnak.  

« Utoljára szerkesztve: 2021.05.07 péntek, 13:47:15 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #616 Dátum: 2021.05.07 péntek, 16:27:26 »

szuper. örülök
News. Jogos gari. Kedden vagy szerdán kész lesz.  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #617 Dátum: 2021.05.07 péntek, 16:36:57 »

News. Jogos gari. Kedden vagy szerdán kész lesz.  Cheesy
na. Frankó. És kiderült már a konkrét hiba?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #618 Dátum: 2021.05.07 péntek, 17:32:37 »

Hogyan lehet kihalászni a trutyit? Valamelyik elemet meg kell bontani? Hol van pontosan a kályha, hol keressem?
Nálad mennyire hangos az állófűtés, nálunk elég rendesen hallható (2016-os 72ekm), főleg kora reggel elég zavaró, a szomszédunk biztos nem örült télen a zajnak.  



Szia Tibi!

Azt, hogy mennyire bontották le nem láttam (kaptam a szerelőmtől egy cserekocsit és mentem a dolgomra BP-n), de mikor délutánra visszaértem külön félrerakták a mindkét oldalon lerakódott trutyit hogy sokkoljanak.  wow1

Sima kihalászás (fölülről-alulról-oldalról, stb.) szerintem nem működik. A kis kályhát a kocsival szemben állva a bal kerék és motorblokk közt elrejtve keresd. Igen ezeknek van egy jellegzetes "turbinaszerű" hangjuk. Nem ez az első kocsim WEBASTO állófűtéssel és ezeknek gyakorlatilag mindegyiknek ilyen hangja van. Nem egy bonyolult jószág és egészen igénytelen. Ilyen nagyobb szervizek (pl. vezérléscsere, amikor azt az oldalt megbontják) esetében - de nem árt akár gyakrabban is - az odavezető csövek, kábelek, esetleges szivárgások szemrevételezése (nem ismerem a pontos előírásokat, de szerintem a MONDINÁL hibakódot dobna, ha valami olyan jellegű meghibásodás lépne fel, ami a biztonságot befolyásolja - na a lerakódott száraz levelek begyulladása biztosan nem dobna hibakódot  smile)

Volt régebben egy MITSUBISHI GALANT (2.5V6 benzin - szuper!) nagyon szeretett járgányom és abban is volt. Maga a kályha meghibásodása szinte nem is fordul elő, annál inkább a kapcsolódó (akár vele egy blokkban szerelt) elektronika és vezérlés. No nálam is ilyen fordult elő - a sima biztosítékcsere nem segített, én a MITSUN ezt javíttattam. Sem a programozásra nem indult, sem pedig a távirányítóra (érdekes kihúzható antennája volt a távirányítónak, akár egy mérőszalag..) - banális meghibásodás és BP-n WEBASTO szakszerelőnél (még a nevére is emlékszem) javíttattam. Személykocsi szinte alig fordult meg nála, döntő többségben teherkocsik, amelyekben szinte mindegyikbe raknak kályhát (főleg kamionok, ott majdhogynem alap).

Nálam is már volt olyan, hogy jött a szomszéd, hogy a kocsi furcsán zúg-búg a parkolóban, de megnyugtattam, hogy én indítottam távirányítóval az állófűtést. A kályha a távirányító még kb. 40-50 méteres távolságból történő megnyomására is jól reagál. Persze kellenek neki alapfeltételek. Pl. alacsony üa szintnél, vagy ha gondol egyet és azt írja ki, hogy alacsony akku feszültség miatt nem indul el, de ezek nálam alig fordultak elő (azért is cseréltem a legkisebb előjelnél azonnal akksit, mikor a START-STOP i sztrájkba fogott, mert tudtam, hogy a hideg beálltakor búghatom az állófűtést is).

2016-os a kocsid és 72ekm? Hát nem koptatod nagyon a gumikat.. Wink

Üdv:
D
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.07 péntek, 17:35:07 írta Radvany_18 » Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #619 Dátum: 2021.05.07 péntek, 18:26:05 »

na. Frankó. És kiderült már a konkrét hiba?
Ha cserélik, akkor biztos rossz, kopott stb. Majd megkérdezem. De állítólag egy 20x20x20 cm doboz. A szíjat is cserélik. A görgőket nem. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #620 Dátum: 2021.05.08 szombat, 19:16:47 »

Ha cserélik, akkor biztos rossz, kopott stb. Majd megkérdezem. De állítólag egy 20x20x20 cm doboz. A szíjat is cserélik. A görgőket nem. 

A vezérszíjjal a feszítő is megy, azon kívül pedig csak egy görgő van, az pedig szerintem a gyáriban sem tétel.... szerintem  Undecided
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #621 Dátum: 2021.05.08 szombat, 20:39:29 »

A vezérszíjjal a feszítő is megy, azon kívül pedig csak egy görgő van, az pedig szerintem a gyáriban sem tétel.... szerintem  Undecided
gariban így csinálja fosvágen is. feszítő, görgő marad. jó sokat is ér a garancia vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #622 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 09:03:38 »

A vezérszíjjal a feszítő is megy, azon kívül pedig csak egy görgő van, az pedig szerintem a gyáriban sem tétel.... szerintem  Undecided
Válasz (idézem): a görgő egy 70eFt tétel, ha lenne hangja, cserélnénk. Ezt csak úgy nem fizettetjük ki a tulajjal...

Amúgy 2022 március közepéig garis. Szóval, ha addig lenne még baja...
 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #623 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 15:08:38 »

Válasz (idézem): a görgő egy 70eFt tétel, ha lenne hangja, cserélnénk. Ezt csak úgy nem fizettetjük ki a tulajjal...

Amúgy 2022 március közepéig garis. Szóval, ha addig lenne még baja...
 

dehogy 70eft vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #624 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 17:54:57 »

dehogy 70eft vigyor3
Elfogadták a garanciális cserét... Nem állok le vitatkozni... Amúgy Józsi privátba kb. egy százasért megcsinálta volna... Én sem szóltam semmit a 70eFt-re. Mind. Állítólag holnap kész!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #625 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 18:10:14 »

Válasz (idézem): a görgő egy 70eFt tétel, ha lenne hangja, cserélnénk. Ezt csak úgy nem fizettetjük ki a tulajjal...

Amúgy 2022 március közepéig garis. Szóval, ha addig lenne még baja...
 


Ijesztgetni azt tudnak.. vigyor3 A teljes gyári készlet (1 x maga a szíj, 1 x feszítőgörgő, 1 x vezetőgörgő + 1-2? csavar) nem kerül (netto) annyiba.

Bááár ezt a világot ismerve a szórás óriási lehet.
Naplózva
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #626 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 18:33:44 »

Válasz (idézem): a görgő egy 70eFt tétel, ha lenne hangja, cserélnénk. Ezt csak úgy nem fizettetjük ki a tulajjal...

Amúgy 2022 március közepéig garis. Szóval, ha addig lenne még baja...
 


https://cromax.hu/szijak_lancok/vezermuszij/vezermuszij_keszlet/vezermuszij_keszlet_ford_2_0tdci_145534

És még nem is keresgéltem nagyon.  wow1
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #627 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 19:12:44 »

a szervízben simán lehet 3as szorzó.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #628 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 19:19:06 »

a szervízben simán lehet 3as szorzó.

Nem vitatom.
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #629 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 20:44:21 »

Előkerestem és megnéztem a számlámat, hogy nálam milyen gyári alkatrészek került bele és ugyanazt megtaláltam a FORD Petrányi honlapon (https://alkatreszfordpetranyi.hu/ford-vezerles-szett-ws-c23300).

A készlet, ami az enyémbe került a 1876377 cikkszámon fut. A Petrányinál ez 36.974,-HUF, én ezt 34.659,-HUF-ért kaptam (ez netto, de nálam, mivel egy másik EU tagállamba került értékesítésre cég-cég közt ez netto is marad, tehát erre nem kerül ÁFA). A dobozban amiben a szerelőmhöz ezt meghozták még volt 1 (vagy 2) csavar is.

Megtaláltam a hosszbordás ékszíjat is (1865893 cikkszám). Petrányi: 4.193,-HUF, én: 3.930,-HUF

Levegőszűrő (5243186 cikkszám). Petrányi: 4.874,-HUF, én: 5.330,-HUF (no erre ráb..sztam  Undecided, mint Gabesz az Üvegtigrisben...)

Olajszűrő (2193141 cikkszám). Petrányi: 3.235,-HUF, én: 3.538,-HUF, hmmmm...

Pollenszűrő (2346924 cikkszám - állítólag allergia elleni bevonattal). Petrányi: 9.039,-HUF, én: 4.856,-HUF, no itt visszajött a levegőszűrő veszteségem, és látni, hogy mennyit és a jó marketing és a szép kék szín a szűrőn  Cheesy

Üzemanyagszűrő-betét (2171748 cikkszám). Petrányi: 5.895,-HUF, én: 6.447,-HUF, micsodaaaa, lassan hívom a szerelőm...

Vízpumpa (1559259 cikkszám). Petrányi: 66.085,-HUF, én: 19.957,-HUF, no azééé, megúszta a szerelőm  Grin

A teljes műtét nálam 187.090km-nél történt. Megnéztem a kiszerelt vezérszíjat, ami - szerintem - meglepően jó állapotban volt. Bár ha a bordás oldalt kifordítottam nagyon enyhe, szinte alig látható hajszálrepedések már voltak (oszt ki tudja, hogy ezek hány km után jelennek már meg). Egyébként kellemesen meglepődtem. Azt hittem, hogy többe fog fájni a műtét.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #630 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 22:08:36 »

Elfogadták a garanciális cserét... Nem állok le vitatkozni... Amúgy Józsi privátba kb. egy százasért megcsinálta volna... Én sem szóltam semmit a 70eFt-re. Mind. Állítólag holnap kész!
ez így ebben a formában a szharnak egy pofon, de te tudod, te autód vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #631 Dátum: 2021.05.10 hétfő, 22:26:53 »

ez így ebben a formában a szharnak egy pofon, de te tudod, te autód vigyor3
70ekm múlva (1,5..2 év) úgy is kell megint cserélni mindent. Akkor egy keveset futott vízpumpa itten eladó.  Grin
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #632 Dátum: 2021.05.11 kedd, 14:09:36 »

Good news: gariba cserélték az egész vezérlést!  taps
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #633 Dátum: 2021.05.13 csütörtök, 15:42:08 »

A nyugodt alvás érdekében inkább én is megcsináltattam a vezérléscserét 160eKM-nél 1.5TDCI-n Gödön.
Gyári szett vízpumpával, főtengely csavar, (édes)anyák Smiley, lánckerék, fagyálló, hosszbordás szíj: br. 126k + 40k munkadíj.

Elméletileg 15 éves koráig vagy 400eKM-ig nem lesz rá gond. Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #634 Dátum: 2021.05.13 csütörtök, 16:10:36 »

Good news: gariba cserélték az egész vezérlést!  taps
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #635 Dátum: 2021.05.13 csütörtök, 20:24:51 »

kifogyott adblue tartály majd nem induló autóval szívott már valaki? vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Ceben26
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #636 Dátum: 2021.05.29 szombat, 20:59:09 »

Üdv!

Szeretnék mk5 dízelt venni .
2.0 dízeleket néztem,de csak 1.5 motorral találtam olyant ami megfelelne.
Mik a tapasztalataitok az 1.5-120Le dízellel?
Fogyasztás,motor ereje,megbízhatóság?

Köszi
Ben
Naplózva
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #637 Dátum: 2021.05.30 vasárnap, 10:07:59 »

Üdv!

Szeretnék mk5 dízelt venni .
2.0 dízeleket néztem,de csak 1.5 motorral találtam olyant ami megfelelne.
Mik a tapasztalataitok az 1.5-120Le dízellel?
Fogyasztás,motor ereje,megbízhatóság?

Köszi
Ben


Szia!

Hasonló helyzetben voltam én is 1 éve, én PowerShift-et nem akartam, ezért lett 1.5 TDCI (120LE).

Motor ereje:
ha főleg autópályázol nyugodtan vedd meg, simán használható, 120-ról 140-150-re is könnyen mozdul. Emelkedőn nem fogsz tudni vele versenyezni Cheesy, de nem kötelező visszaváltani 6-ból.
ha sokat közlekedsz városon kívül, sokat előzöl, szerintem inkább 2.0TDCI.
ha városi közlekedésre kell, akkor meg úgyis benzin vagy hybrid. Smiley

Megbízhatóság:
Nincs sok tapasztalat, 150eKM -> 164eKM között semmi baja. Nyilván, ha használt, akkor erősen függ attól hogyan bántak vele korábban.

Fogyi:
Ez habitustól függ szerintem.
400km-es távot nézve mostanában 120km/h-val autópályán 5,3L, 140km/h-val haladva 6L felé nehéz felküzdeni.
Szeretek inkább haladni, de nem vagyok idegbeteg, ebben az autóban főleg nem, kényelmes/nyugodt/csendes helyváltoztatásra ösztönöz [legalábbis engem Smiley].
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.30 vasárnap, 10:37:59 írta sadam1989 » Naplózva
sadam1989
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új hozzászólás #638 Dátum: 2021.05.30 vasárnap, 16:48:13 »

+ ezt a videót akartam még belinkelni, csak nehezen találtam meg, nekem ez segített dönteni vásárlás előtt:
https://www.youtube.com/watch?v=tlb07AVCgGQ&t=620s

hozzá kell képzelni:
+ 5 LE
- szállítandó emberek súlya.
Smiley
Naplózva
Ceben26
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #639 Dátum: 2021.06.03 csütörtök, 21:15:19 »

Köszi szépen az infókat! worship

Úgy vagyok vele,hogy szeretem ha van benne erőtartalék,úgyhogy lehet várok még inkább egy megfelelő 2.0 dízelre.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #640 Dátum: 2021.06.09 szerda, 07:09:48 »

Tegnap volt egy kicsit elkésett félidős olajcserém. 116ekm után 131ekm-nél lett volna esedékes. Elfelejtettem. Most így 133ekmnél jelzett is, hogy alacsony az olajszint. Persze, csak 1x villant fel. Tegnap reggel hidegen megnéztem, tényleg az alsó jelölésnél volt. Este azután pótoltam.   
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Laca76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #641 Dátum: 2021.06.21 hétfő, 17:32:03 »

Sziasztok! wave

2015 ös 2.0 Tdci 150 lovas Mondeonál mikor javasoljátok a vezérlés cserét?

Az autóban 90 000 km van.Nem akarok gondot a vízpumpa miatt is.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #642 Dátum: 2021.06.21 hétfő, 17:47:40 »

Sziasztok! wave

2015 ös 2.0 Tdci 150 lovas Mondeonál mikor javasoljátok a vezérlés cserét?

Az autóban 90 000 km van.Nem akarok gondot a vízpumpa miatt is.
200e km vagy 10 év. Ha biztos a km.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Laca76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #643 Dátum: 2021.06.21 hétfő, 19:34:21 »

200e km vagy 10 év. Ha biztos a km.
köszi szépen worship
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #644 Dátum: 2021.06.21 hétfő, 20:32:49 »

200e km vagy 10 év. Ha biztos a km.
psa szerint meg 160 vigyor3 csak ők rakták össze a motort, meg amúgyis van hír, nem egy 160-80 fölött szakadt szíjról
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #645 Dátum: 2021.06.21 hétfő, 20:35:27 »

psa szerint meg 160 vigyor3 csak ők rakták össze a motort, meg amúgyis van hír, nem egy 160-80 fölött szakadt szíjról

Csak ott a szíj nem magától szakad el, hanem vvalami megszorul a rendszerben
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #646 Dátum: 2021.06.21 hétfő, 20:39:02 »

Csak ott a szíj nem magától szakad el, hanem vvalami megszorul a rendszerben
nekem 8, fokozott üzemre meg asszem 140et ad psa (taxi, sokváros, stb). ford meg mindenre 200at
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #647 Dátum: 2021.07.05 hétfő, 21:45:13 »

psa szerint meg 160 vigyor3 csak ők rakták össze a motort, meg amúgyis van hír, nem egy 160-80 fölött szakadt szíjról

Nem ők rakták össze. A ford magának gyártja. Nem is ugyanaz a két motor.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #648 Dátum: 2021.07.05 hétfő, 22:05:40 »

nekem 8, fokozott üzemre meg asszem 140et ad psa (taxi, sokváros, stb). ford meg mindenre 200at
szóval akkor hivatalosan 200 e km vagy 10év. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #649 Dátum: 2021.07.05 hétfő, 22:56:07 »

Nem ők rakták össze. A ford magának gyártja. Nem is ugyanaz a két motor.
hogyne nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.