Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 10:11:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 554225 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #950 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 18:17:19 »

Szia. Neked akkor ugye SMAX-od van ? Mert nekem is pl Mondiba fel le kapcsolgatja. 45 felett kapcsol be és 25nél le. Nem hiszem hogy ezt megoldaná egy SW frissítés olyanra mint a tiéd, vagy be kellene ülnöm egy 2017 vagy 2018-as Mondiba, ami frissebb SW lehet hogy így működik-e. Vagy rákérdek PF-re.

Igen, smaxi
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #951 Dátum: 2019.10.07 hétfő, 18:34:50 »

Szia. Neked akkor ugye SMAX-od van ? Mert nekem is pl Mondiba fel le kapcsolgatja. 45 felett kapcsol be és 25nél le. Nem hiszem hogy ezt megoldaná egy SW frissítés olyanra mint a tiéd, vagy be kellene ülnöm egy 2017 vagy 2018-as Mondiba, ami frissebb SW lehet hogy így működik-e. Vagy rákérdek PF-re.

már írtam Neki, szerdán megnézzük
Naplózva

szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2019.10.09 szerda, 21:26:06 »

már írtam Neki, szerdán megnézzük

sajnos nem jött össze, a legfrissebb szoftver volt már rajta. ez a refi maszkolgatás úgy néz ki s-max feature  rinya
Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2019.10.11 péntek, 09:09:24 »

Szerintem ilyenkor megy a tompított, csak az alagútból a viszonylag világos részre érve ezt belülről nem érzékeled. Szóval a fényérzékelő csak egy lépcsős.
Azóta is figyelem, és úgy tűnik valóban két lépcsős a fényérzékelés, de másként.
Szóval enyhe szürkületben már bekapcsolja a tompított világítást, de a műszerfal-világítás fényerejét csak később csökkenti. Fordított irányban, azaz alagútból kifelé vagy napfelkeltekor, előbb a műszerfal-világítás fényerejét növeli. Ezt belülről tényleg úgy érzi az ember, mintha a tompított lekapcsolt volna, pedig nem.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #954 Dátum: 2019.10.11 péntek, 10:36:04 »

Azóta is figyelem, és úgy tűnik valóban két lépcsős a fényérzékelés, de másként.
Szóval enyhe szürkületben már bekapcsolja a tompított világítást, de a műszerfal-világítás fényerejét csak később csökkenti. Fordított irányban, azaz alagútból kifelé vagy napfelkeltekor, előbb a műszerfal-világítás fényerejét növeli. Ezt belülről tényleg úgy érzi az ember, mintha a tompított lekapcsolt volna, pedig nem.

Igen, ez is lehet. Gondolkodtam ezen is.

Más. Hangulatvilágítás (ambient light)

Tegnap átállítottam a színét. És azt tapasztalom, hogy nyitáskor más színnel kapcsol, mint amikor világítást adok rá. Nektek is így van?

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #955 Dátum: 2019.10.11 péntek, 11:17:37 »

Igen, ez is lehet. Gondolkodtam ezen is.

Más. Hangulatvilágítás (ambient light)

Tegnap átállítottam a színét. És azt tapasztalom, hogy nyitáskor más színnel kapcsol, mint amikor világítást adok rá. Nektek is így van?


Úgy tapasztalom, hogy ha nincs rajta a gyújtás, és nyitva az ajtó, akkor fix kék a színe.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #956 Dátum: 2019.10.11 péntek, 11:26:39 »

Úgy tapasztalom, hogy ha nincs rajta a gyújtás, és nyitva az ajtó, akkor fix kék a színe.

ez szerintem egy bug...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2019.10.11 péntek, 12:08:57 »

ez szerintem egy bug...  vigyor3
Sőt, egyszer próbáltam ilyenkor állítani a színt, és teljesen ki is kapcsolt a fény váltás helyett. Abban bíztam, hogy külön lehet álló és járó motornál színt állítani, de nem.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Vectron
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547



E-mail
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2019.10.11 péntek, 13:25:03 »

Hja.Asszony autója 2019.máj 17én került gyártásba,és már van hozzá sinc3 frissítés... Roll Eyes Milyen bug-ot kelhetett kijavítani egy 0km-es új gyártáson?
Megcsináltam a frissitést. Usb ki, kocsi bezár. Majd ujra kinyit.
Azt el is tünt a térképröl a 813-as föut. (Nagymegyer-Györszentiváni körforgo közt)
Eddig ott volt.  help
Naplózva

Ex : MKIII 2.0i
Mondeo MKV, ST Line,  5 ajtó, Metallicious
2.0 TDCi,  Powershift 210 LE, 450Nm
Jelenleg : Ford Mustang Fastback 2020, Lucid Red V8 5.0.
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #959 Dátum: 2019.10.11 péntek, 19:37:14 »

Megcsináltam a frissitést. Usb ki, kocsi bezár. Majd ujra kinyit.
Azt el is tünt a térképröl a 813-as föut. (Nagymegyer-Györszentiváni körforgo közt)
Eddig ott volt.  help

Heti szinten, néha többször is gyúrom azt az utat... a Waze-n rajta van  vigyor3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48448



« Új hozzászólás #960 Dátum: 2019.10.11 péntek, 20:25:47 »

ez szerintem egy bug...  vigyor3
Azért ez egy felettéb óriási probléma... zavart2 crazy2 idiot2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Vectron
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547



E-mail
« Új hozzászólás #961 Dátum: 2019.10.11 péntek, 21:05:19 »

Heti szinten, néha többször is gyúrom azt az utat... a Waze-n rajta van  vigyor3
Nahhh, holnap arra megyek.
Dunaszerdahely Tesco.
Kívàncsi leszek a gyári Navi mit produkál?
Naplózva

Ex : MKIII 2.0i
Mondeo MKV, ST Line,  5 ajtó, Metallicious
2.0 TDCi,  Powershift 210 LE, 450Nm
Jelenleg : Ford Mustang Fastback 2020, Lucid Red V8 5.0.
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2019.10.11 péntek, 21:10:23 »

Nahhh, holnap arra megyek.
Dunaszerdahely Tesco.
Kívàncsi leszek a gyári Navi mit produkál?

"Fordulj vissza, fordulj vissza. Hogy kerültél ide, hogy kerültél ide?" Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
dredbirozsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 09:27:21 »

Sziasztok! A héten szervízben volt az autóm és szétbarmoltak valamit. Amikor beülök egy olyan felirat vár amit eddig még soha nem láttam.



Az autó éppen csak elindul, mintha le lenne merülve az akksi.

Ezzel párhuzamosan:

- a tolatóradar hangja nem a hifi rendszeren keresztül szól, mint eddig, hanem a műszerfal mögül püttyög.
- a start -stop sem működik

Van valakinek ötlete?

Más: van valami teljes Reset a Mondeon? A navigásióban lévő master resetet megtaláltam, de gobdolom van egy másik is a többi (ablaktörlő, fényszórók, stb.) beállításra.


Naplózva

2016 Ford Mondeo MkV, Lépcsős hátú, Dízel, 2.0L DOHC CR DSL MID, 169KW (230HP), 6 Speed Powershift 6DCT450
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #964 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 10:00:59 »

Sziasztok! A héten szervízben volt az autóm és szétbarmoltak valamit. Amikor beülök egy olyan felirat vár amit eddig még soha nem láttam.

[img width=800 height=600]http://dmf.hu/files/IMG_0006.JPG

Az autó éppen csak elindul, mintha le lenne merülve az akksi.

Ezzel párhuzamosan:

- a tolatóradar hangja nem a hifi rendszeren keresztül szól, mint eddig, hanem a műszerfal mögül püttyög.
- a start -stop sem működik

Van valakinek ötlete?

Más: van valami teljes Reset a Mondeon? A navigásióban lévő master resetet megtaláltam, de gobdolom van egy másik is a többi (ablaktörlő, fényszórók, stb.) beállításra.

Gondolom lemerítették, nem raktak rá töltőt, amíg csinálták, és most próbálja menteni magát. Márkaszerviz?
Vagy menj vele egy nagyot (hogy legyen ideje), használható fordulaton (hogy tudjon megfelelően tölteni a generátor), vagy töltsd fel egy megfelelő töltővel, ami vezérelt és tud AGM töltést.
1-2 alkalommal nekem is volt ilyen üzenetm, jellemzően, amikor hosszabb ideig volt gyújtáson, mert babráltam valamit, vagy Sync frissítés volt, stb...
Ajánlom ezt a CTEK töltőt, vagy a Bosch-nak is van megfelelője.
Toltatóradar hangja nem, vagy a műszerfal mögül szól, szerintem szintén az akkutöltöttséggel függ össze, nekem az s-max-nál is volt párszor, mármint olyan nem, hogy nem szólt, hanem, hogy a műszerfal mögül szólt, ahonnan az index is "pittyeg".
Master-master reset: akku saru le. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.23 szerda, 21:14:29 írta alf® » Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #965 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 10:04:16 »

Sziasztok! A héten szervízben volt az autóm és szétbarmoltak valamit. Amikor beülök egy olyan felirat vár amit eddig még soha nem láttam.

[img width=800 height=600]http://dmf.hu/files/IMG_000img]

Az autó éppen csak elindul, mintha le lenne merülve az akksi.

Ezzel párhuzamosan:

- a tolatóradar hangja nem a hifi rendszeren keresztül szól, mint eddig, hanem a műszerfal mögül püttyög.
- a start -stop sem működik

Van valakinek ötlete?

Más: van valami teljes Reset a Mondeon? A navigásióban lévő master resetet megtaláltam, de gobdolom van egy másik is a többi (ablaktörlő, fényszórók, stb.) beállításra.




Szétbarmoltak valamit?
Bizonyára.....  laugh

Ellenőtiztesd az akkut.
Az is egy olyan alkatrész, ami egy ideig jó, aztán meg nem ill. gyengül.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
dredbirozsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 10:24:50 »

Félreértesz. Ahogy írtam, a szervízből jövök. Gondolom a gyenge akksi miatt tűnt el az átlagfogyasztás menüpont és a tolatóradar is azért nem a hangrendszeren szól.
Naplózva

2016 Ford Mondeo MkV, Lépcsős hátú, Dízel, 2.0L DOHC CR DSL MID, 169KW (230HP), 6 Speed Powershift 6DCT450
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #967 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 10:39:50 »

Félreértesz. Ahogy írtam, a szervízből jövök. Gondolom a gyenge akksi miatt tűnt el az átlagfogyasztás menüpont és a tolatóradar is azért nem a hangrendszeren szól.

Miért értenélek félre?
Láttam mit írtál.
Te is olvasd el, amit én írtam.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
dredbirozsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 11:03:54 »

Elolvastam és lehet, hogy igazad van, de nem gondolom, hogy a többi felsorolt dolog is emiatt lenne. Illetve az egyéb kérdésekre még keresem a választ.
Naplózva

2016 Ford Mondeo MkV, Lépcsős hátú, Dízel, 2.0L DOHC CR DSL MID, 169KW (230HP), 6 Speed Powershift 6DCT450
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #969 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 11:14:43 »

Elolvastam és lehet, hogy igazad van, de nem gondolom, hogy a többi felsorolt dolog is emiatt lenne. Illetve az egyéb kérdésekre még keresem a választ.

Nem gondolod vagy tudod?  vigyor3
A sok bonyolult elektromos rendszerekkel felszerelt autók érzékenyek a feszültségellátásra.
Funkciók tűnhetnek, korlátozott működés, lefagyás .... stb.

Ott kell kezdeni, hogy stabil feszültség ellátás... esetleg modul reset/újraindítás. Sokszor elég egy akkusaru levétel 15 percre. De visszarakáskor ne egy merült akkura, mert az csak fél siker és az is lehet csak időszakos. Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.13 vasárnap, 11:16:24 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #970 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 13:46:11 »

Félreértesz. Ahogy írtam, a szervízből jövök. Gondolom a gyenge akksi miatt tűnt el az átlagfogyasztás menüpont és a tolatóradar is azért nem a hangrendszeren szól.
He eltűnt egy menüpont, az nem akku gond. Esetleg valamilyen szoftvert frissítettek, de fura, hogy utána kevesebb az info.
Azt javaslom, menj vissza a szervizbe és panaszold el a problémáidat. Előtte jó volt, utána nem, tehát oldják meg.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #971 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 14:14:10 »

Olyan szoftver frissítés nincs, ahol kivesznek alap dolgokat.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2019.10.13 vasárnap, 18:18:16 »

Félreértesz. Ahogy írtam, a szervízből jövök. Gondolom a gyenge akksi miatt tűnt el az átlagfogyasztás menüpont és a tolatóradar is azért nem a hangrendszeren szól.

Új korától nálad van az autó? Nem lehet, hogy valami "extrásított" szoftver volt rajta (nem tudom, hogy Predi féle okosítás van-e MK5-re) és azt mondjuk egy eredeti gyárival felülvágták? Bár egy MK5-ben azért egy átlagfogyasztás kijelzés csak illene legyen minden féle-fajta verzióban.

Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #973 Dátum: 2019.10.14 hétfő, 20:24:28 »

Sziasztok
Pár napja irtam a hideg motornál is induló ventillátor problémámról.Elvittem az autot egy diagnosztikára és "Hűtőzsalu helyzetérzékelő állitó tartományon kivűl" került kiolvasásra.Tudnátok rendelési vagy cikkszámot a Hűtő ventillátor zsalura?Megnéztem hiányoznak a lamellák ,valoszinű eltörtek és nem potolták öket .A motor inditáskor poziciot keres alábujtam megnéztem.Vajon lehet külön lamellákat rendelni vagy egyben kompletten kell cserélni?Külföldi pl: lengyel oldalon találtam,de inkább itthonról rendelnék ha lehet.

Köszi a segítségeteket.

2016 Tdci 2.0 150l       WF0EXXWPCEGC16287
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #974 Dátum: 2019.10.14 hétfő, 20:50:14 »

Sziasztok
Pár napja irtam a hideg motornál is induló ventillátor problémámról.Elvittem az autot egy diagnosztikára és "Hűtőzsalu helyzetérzékelő állitó tartományon kivűl" került kiolvasásra.Tudnátok rendelési vagy cikkszámot a Hűtő ventillátor zsalura?Megnéztem hiányoznak a lamellák ,valoszinű eltörtek és nem potolták öket .A motor inditáskor poziciot keres alábujtam megnéztem.Vajon lehet külön lamellákat rendelni vagy egyben kompletten kell cserélni?Külföldi pl: lengyel oldalon találtam,de inkább itthonról rendelnék ha lehet.

Köszi a segítségeteket.

2016 Tdci 2.0 150l       WF0EXXWPCEGC16287

Erre írta a Tibi, hogy ne foglalkozzunk a zsaluval. Semmi értelme, hogy tudjak a hibakódjáról...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #975 Dátum: 2019.10.14 hétfő, 20:52:52 »

Erre írta a Tibi, hogy ne foglalkozzunk a zsaluval. Semmi értelme, hogy tudjak a hibakódjáról...

Látom, rosszul értelmezted. (azt is)
Megpróbálom még egyszer.

Azt írtam, hogy ha nem működik megfelelően, tudni fogsz róla.
Ahogy most be is igazolódott, hogy ez így van.
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.14 hétfő, 20:55:29 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #976 Dátum: 2019.10.14 hétfő, 21:20:11 »

Látom, rosszul értelmezted. (azt is)
Megpróbálom még egyszer.

Azt írtam, hogy ha nem működik megfelelően, tudni fogsz róla.
Ahogy most be is igazolódott, hogy ez így van.

Egy normál user pont lexarja, ha megy vagy nem megy a ventilátor...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #977 Dátum: 2019.10.14 hétfő, 21:30:21 »

Egy normál user pont lexarja, ha megy vagy nem megy a ventilátor...

Szerinted.....
Látod, feltűnt most is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
dredbirozsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2019.10.15 kedd, 09:35:33 »

Megvan a megoldás: jól sejtettem, hogy a szervízben "elbarmoltak valamit". Konkrétan nem húzták meg az akksi sarukat csak simán ráhelyezték. Így nem tudott elég áramot kivenni az akkuból a rendszer és persze tölteni sem tudott rendesen, ez okozta az összes problémát. Igen, a menüpont eltűnése is ennek köszönhető. Alacsony töltöttségű módban ugyanis a rendszer nem kapcsol be néhány funkciót. Pl.: emelkedő asszsiztens, start-stop rendszer és még ki tudja mit. Amely rendszerek nem aktívak annak a menüpontja sem aktív.
Naplózva

2016 Ford Mondeo MkV, Lépcsős hátú, Dízel, 2.0L DOHC CR DSL MID, 169KW (230HP), 6 Speed Powershift 6DCT450
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #979 Dátum: 2019.10.15 kedd, 09:40:32 »

Megvan a megoldás: jól sejtettem, hogy a szervízben "elbarmoltak valamit". Konkrétan nem húzták meg az akksi sarukat csak simán ráhelyezték. Így nem tudott elég áramot kivenni az akkuból....

ez igen...
biztos nem szándékos, de hogy ennyire figyelmetlen legyen valaki...
Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #980 Dátum: 2019.10.15 kedd, 09:42:25 »

Megvan a megoldás: jól sejtettem, hogy a szervízben "elbarmoltak valamit". Konkrétan nem húzták meg az akksi sarukat csak simán ráhelyezték. Így nem tudott elég áramot kivenni az akkuból a rendszer és persze tölteni sem tudott rendesen, ez okozta az összes problémát. Igen, a menüpont eltűnése is ennek köszönhető. Alacsony töltöttségű módban ugyanis a rendszer nem kapcsol be néhány funkciót. Pl.: emelkedő asszsiztens, start-stop rendszer és még ki tudja mit. Amely rendszerek nem aktívak annak a menüpontja sem aktív.

Tehát az akkuval volt a probléma.
Nem véletlenül írtam.......  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
N0R31
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új hozzászólás #981 Dátum: 2019.10.15 kedd, 11:51:49 »

Tehát az akkuval volt a probléma.
Nem véletlenül írtam.......  wave

Hali,

Teljesen igazad van, ahogy merül az akksi úgy kapcsol ki ezt azt, kezdve a start stoppal. Nekem pl az nem megy de a kocsi pöccre indul szépen, még a sync is megy leállítva a kocsit ha azért előtte nem 5km-ert mentem. A CTEK start stop töltőt én is tudom ajánlani bárkinek, nemrég vettem én is egyet.
Arról esetleg van infód, hogy ha bekövetkezne akksi csere, kell e valamit "resetelni" a BMS-nek vagy sem? (gyári AGM akksi helyére szintén AGM lenne téve, erre mindenképp ügyelnék).

Köszi
Naplózva

Mondeo MK5 2.0 TDCi - 150 Le -  Deep Impact Blue (180 by PF) --> 205 by PF
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #982 Dátum: 2019.10.15 kedd, 12:04:55 »

Megvan a megoldás: jól sejtettem, hogy a szervízben "elbarmoltak valamit". Konkrétan nem húzták meg az akksi sarukat csak simán ráhelyezték. Így nem tudott elég áramot kivenni az akkuból a rendszer és persze tölteni sem tudott rendesen, ez okozta az összes problémát. Igen, a menüpont eltűnése is ennek köszönhető. Alacsony töltöttségű módban ugyanis a rendszer nem kapcsol be néhány funkciót. Pl.: emelkedő asszsiztens, start-stop rendszer és még ki tudja mit. Amely rendszerek nem aktívak annak a menüpontja sem aktív.
Az átlagfogyasztás kijelzéséhez sem volt elég a kraft?  wow1
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #983 Dátum: 2019.10.15 kedd, 17:44:30 »

Hali,

Teljesen igazad van, ahogy merül az akksi úgy kapcsol ki ezt azt, kezdve a start stoppal. Nekem pl az nem megy de a kocsi pöccre indul szépen, még a sync is megy leállítva a kocsit ha azért előtte nem 5km-ert mentem. A CTEK start stop töltőt én is tudom ajánlani bárkinek, nemrég vettem én is egyet.
Arról esetleg van infód, hogy ha bekövetkezne akksi csere, kell e valamit "resetelni" a BMS-nek vagy sem? (gyári AGM akksi helyére szintén AGM lenne téve, erre mindenképp ügyelnék).

Köszi

Üdv!

Ez engem is érdekelne. Már megvan a gyári akksi (paraméterekben egyező a gyárilag most benne lévő, cserére váróval) már csak időt kellenetalálnom arra, hogy belerakják. Azért egyszerű felhasználóként engem is érdekelne, hogy az Mk5 akksicserénél mi mindent kell SW figyelni, beállítani az új akksi bezerelése után (bár nem személyesen fogom cserélni, hanem igazi szaki, aki ebből él...)

Köszi a választ Győző...
Naplózva
Pitt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új hozzászólás #984 Dátum: 2019.10.18 péntek, 21:28:46 »

Sziasztok.
Megoldottam az aktív hűtőrács lamella problémámat és persze ezzel elhárult a ventillátor vészűzemmód hibám is. wave
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2019.10.23 szerda, 21:03:47 »

Érdekes kérdés... 150-200e...

Nekem egy keret is kellene, mi külön nem létezik. Ezért bukott a projekt.

185e-ben megállt a dolog Smiley
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #986 Dátum: 2019.10.23 szerda, 21:13:21 »

185e-ben megállt a dolog Smiley
Powerford?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 09:10:37 »

Powerford?

Igen! Kicsit megizzadt vele, de csak-csak összejött!
Sok videót néztem, anyagot  olvastam a témáról és mindenhol azt mondták, hogy kell egy második GPS a sync3 apimjának és hogy a korábbit bent kell hagyni, mert azt használja az iránytűnek, meg az idő szinkronnak.
Na erről bebizonyosodott, hogy nem igaz. A szélvédőm miatt végül nem az óracsoport mögött/felett lett elhelyezve a GPS vevő, hanem az eredeti GPS helyén az bal oldali A oszlop alján, az eredetit meg kiszedtük. Mint kiderült a két vevő együtt nem is annyira jó, mert összeakadnak. Most csak az utólag berakott vevő van bent, ami az apimba van bekötve és gond nélkül működik az iránytű és az időszinkron is.
PowerFordnak annyira tetszett ez a megoldás, hogy távozásom után a sajátját is átszerelte.
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #988 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 09:42:59 »

Igen! Kicsit megizzadt vele, de csak-csak összejött!
Sok videót néztem, anyagot  olvastam a témáról és mindenhol azt mondták, hogy kell egy második GPS a sync3 apimjának és hogy a korábbit bent kell hagyni, mert azt használja az iránytűnek, meg az idő szinkronnak.
Na erről bebizonyosodott, hogy nem igaz. A szélvédőm miatt végül nem az óracsoport mögött/felett lett elhelyezve a GPS vevő, hanem az eredeti GPS helyén az bal oldali A oszlop alján, az eredetit meg kiszedtük. Mint kiderült a két vevő együtt nem is annyira jó, mert összeakadnak. Most csak az utólag berakott vevő van bent, ami az apimba van bekötve és gond nélkül működik az iránytű és az időszinkron is.
PowerFordnak annyira tetszett ez a megoldás, hogy távozásom után a sajátját is átszerelte.


Egy Focusbók származó sync került be?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #989 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 10:17:14 »

Egy Focusbók származó sync került be?
Nem, hókuszpók.  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 10:44:37 »

185e-ben megállt a dolog Smiley
A régi Sync2 egységgel mit tudtál kezdeni?
USB aljzatot is cseréltél duplára a könyöklő boxban?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 13:58:28 »

Egy Focusbók származó sync került be?

Igen, miért, járt Nálad is? Cheesy
Naplózva

szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 14:00:13 »

A régi Sync2 egységgel mit tudtál kezdeni?
USB aljzatot is cseréltél duplára a könyöklő boxban?

A régi syncet felraktam jófogásra, hátha valaki elviszi
apim, kijelző, hub, gps

usb-t cseréltem, a régire kiírta hogy nem kompatibilis. Amúgy meg maradhatott volna, mert android párti vagyok, nem kell nekem applecar
Naplózva

zalimart
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 14:02:19 »

Sziasztok.
Megoldottam az aktív hűtőrács lamella problémámat és persze ezzel elhárult a ventillátor vészűzemmód hibám is. wave
Megosztanád velem a megoldást?Nekem szóról szóra ez a problémám.Törött volt és nem pótolták.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 14:12:48 »

A régi syncet felraktam jófogásra, hátha valaki elviszi
apim, kijelző, hub, gps

usb-t cseréltem, a régire kiírta hogy nem kompatibilis. Amúgy meg maradhatott volna, mert android párti vagyok, nem kell nekem applecar
De ezen megy az android tükrözés is, nem?
Nekem Predi felrakta a Sync2-re is, de nem igazán használható.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #995 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 14:19:28 »

Megosztanád velem a megoldást?Nekem szóról szóra ez a problémám.Törött volt és nem pótolták.


.....ööö... Talán pótolni kell?  Roll Eyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 14:36:07 »

De ezen megy az android tükrözés is, nem?
Nekem Predi felrakta a Sync2-re is, de nem igazán használható.

Igen, a régi sync2-re fel lett nekem is varázsolva, de nem voltam vele én se megelégedve, ment is meg nem is, de inkább nem, sokszor befagyott
sync3-nál ugyan azzal a kábellel probléma mentesem megy minden, igaz ott nem pont ugyan az a technika a képernyő "tükrözésére"
Naplózva

zalimart
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 15:22:16 »

.....ööö... Talán pótolni kell?  Roll Eyes
Hogy ez eddig nem jutott eszembe Cheesy
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #998 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 15:50:54 »

Igen, miért, járt Nálad is? Cheesy

Mivel nem volt rajta tartó keret, ezért nem maradt az enyémben.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #999 Dátum: 2019.10.24 csütörtök, 18:20:38 »

Mivel nem volt rajta tartó keret, ezért nem maradt az enyémben.  nyes

megtiszteltetésnek veszem, hogy felhasználhattuk Smiley  worship
megnyugtatásodra szeretném közölni, hogy jól működött volna Nálad is, itt jól szuperál  eplus2 nyes Wink
Naplózva

Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.044 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.