Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.24 szerda, 14:53:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ethanol - E85  (Megtekintve 302238 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2010.01.27 szerda, 11:10:34 »

látom, a tied is működik Tongue

Akarcsak a tobbieke  vigyor3 Wink
Naplózva

blah blah blah
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #401 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 12:07:58 »

Sziasztok!
Mar eleg sok mindent elolvastam a neten a tobbfele atalakitokrol, es itt, ezt a topic-ot is atolvasgattam.
Izgatja az en fantaziam is az E85. Talaltam tobb fele cuccot is, szeretnem a velemenyeteket kerni, ha van, az egyes kutyukrol, melyikbe lenne erdemes befektetni. A bioetunt neztem, de talaltam olcsobb cuccokat is:
http://e85kft.hu/
http://www.e85power.hu/viewpage.php?page_id=4
Az utobbit lattam, hogy egy "kolega" a multkor beszereltette. Olvastam, hogy van leiras a beszerelesrol. Inkabb bizzauk ezt a szakmuhelyre? Bar kicsit remiszto a 10-15k-s beszerelesi koltseg.
Esetleg tudnatok ajanlani valami masikat, amirol meg nem olvastam?
Jelenleg meg nem all keszen a vasam az atalakitasra, meg legalabb 1 honap kell, hogy az alapjarati problemanak utana tudjak jarni, a nagy resze mar megvan, csak 1-2 dolog van vissza.  hehe
Elore is koszi a segitseget!
 wave
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.08 hétfő, 12:14:13 írta StripeZ » Naplózva
kopszsm
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2010.02.09 kedd, 22:47:26 »

no mindenki fikaza a ecut taps
marciusban halotam leg eloszor a e85 rol s tankoltam is batran 40=e85 a 20=benzin  :duhos2:gond nelkul indul s megy lehet magas fardulaton hiaba nyomom nem negy tovab egycer csak nincs nyomatek de kit zavar 4500 folot eplus2
csak tisztan regel indul poc rof 2 3perc meg be melekszik  nyes utana indulasra kesz (fug kinti hotol) varosba jo de pajan 130 tol tobet nem megy rinya
ecu reszet nelkul mert csak most tutam meg hogy ien is van wow1
kutyu nincs s nem is lesz
-10 alat 50 :50 ha nem akarsz gondot meg le hagyny a verda melet bene eplus2 integet2
ja MKl 1,8 16v
Naplózva

Mk1 1.8 16v
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 10:47:09 »

Tegnap addig állítgattam a kütyüt, hogy legalább már gázadásra nem fulladozik.  taps
Egy kicsit azért kivár, mielőtt reagálna rá, de ez most még mindig jobb, mint ami eddig volt.
Cserébe elkezdte 1x a fordulatszám hintázást alapjárat helyett.  falbav

Ha beviszem csütörtökön a szervízbe olajat cserélni és szólok, hogy állítsanak a kocsin 100-as oktánszámra, akkor van valami esélye a javulásnak?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 10:57:41 »

Tegnap addig állítgattam a kütyüt, hogy legalább már gázadásra nem fulladozik.  taps
Egy kicsit azért kivár, mielőtt reagálna rá, de ez most még mindig jobb, mint ami eddig volt.
Cserébe elkezdte 1x a fordulatszám hintázást alapjárat helyett.  falbav

Ha beviszem csütörtökön a szervízbe olajat cserélni és szólok, hogy állítsanak a kocsin 100-as oktánszámra, akkor van valami esélye a javulásnak?

azt mondom erre, hogy van olyan mk3 tulaj, akinek kütyü nélkül megeszi tisztán
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 11:55:58 »

Tegnap addig állítgattam a kütyüt, hogy legalább már gázadásra nem fulladozik.  taps
Egy kicsit azért kivár, mielőtt reagálna rá, de ez most még mindig jobb, mint ami eddig volt.
Cserébe elkezdte 1x a fordulatszám hintázást alapjárat helyett.  falbav

Ha beviszem csütörtökön a szervízbe olajat cserélni és szólok, hogy állítsanak a kocsin 100-as oktánszámra, akkor van valami esélye a javulásnak?

Kb zéró az esélye hogy javulni fog.
Naplózva
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 12:43:51 »

Kb zéró az esélye hogy javulni fog.

És ha egyszer valahol tényleg normálisan beállítanák?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 13:07:03 »

És ha egyszer valahol tényleg normálisan beállítanák?
Lehet, de akkor úgy hívnák, hogy flexifuel.
Naplózva
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 15:29:27 »

Lehet, de akkor úgy hívnák, hogy flexifuel.

Akkor letojom.

Most már simán használható, ha meg jön a jó idő már nem is lesz aktuális a kérdés!  wave
Naplózva
KIZS
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új hozzászólás #409 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 15:37:01 »

Tegnap addig állítgattam a kütyüt, hogy legalább már gázadásra nem fulladozik.  taps
Egy kicsit azért kivár, mielőtt reagálna rá, de ez most még mindig jobb, mint ami eddig volt.
Cserébe elkezdte 1x a fordulatszám hintázást alapjárat helyett.  falbav

Ha beviszem csütörtökön a szervízbe olajat cserélni és szólok, hogy állítsanak a kocsin 100-as oktánszámra, akkor van valami esélye a javulásnak?


Nekem a reggeli első indítás hercehurcáját leszámítva tökéletesen üzemel a gép E85-tel. És kifejezetten jól megy.
A fogyasztásom meg olyan 13.5 liter körül mozoghat (pesti viszonylatban) - benzinnel 11-11.5 körül mozgott így télen.
Naplózva
harrys
Vendég
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2010.02.24 szerda, 17:18:01 »

Sziasztok!
Három hónapja van egy MKIII-om.(2.0 16V 147LE 80.000km) Szeretném megtudni, hogy kinek melyik kűtyű vált be ,és melyik felejtős? Két hete használom 50/50%-ba és most készülök szűrőt cserélni. 100% E85 használata foglalkoztat a mai emelés végett  gun. Minden segítséget köszönök.
Harrys
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.24 szerda, 21:26:52 írta harrys » Naplózva
kopter
Vendég
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2010.02.24 szerda, 18:05:04 »

Sziasztok! Nemrég értesültem erről az üzemanyagról. help kérdésem a következő lenne. Benzines vasamba mindenféle átalakítás nélkül tankolhatok E85-öt, vagy kell bele valami drága átalakító kütyü?  Huh?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #412 Dátum: 2010.02.24 szerda, 18:23:56 »

Sziasztok! Nemrég értesültem erről az üzemanyagról. help kérdésem a következő lenne. Benzines vasamba mindenféle átalakítás nélkül tankolhatok E85-öt, vagy kell bele valami drága átalakító kütyü?  Huh?
fifti-fifti alapon nem kell hozzá semmilyen kütyü!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kopter
Vendég
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2010.02.24 szerda, 18:51:39 »

Ez mit jelent? Huh?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2010.02.24 szerda, 18:56:26 »

tapasztalati alapon lehet vele további arányban is kísérletezni, van olyan autó, amely lekezeli
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #415 Dátum: 2010.02.27 szombat, 14:07:09 »

no mindenki fikaza a ecut taps
marciusban halotam leg eloszor a e85 rol s tankoltam is batran 40=e85 a 20=benzin  :duhos2:gond nelkul indul s megy lehet magas fardulaton hiaba nyomom nem negy tovab egycer csak nincs nyomatek de kit zavar 4500 folot eplus2
csak tisztan regel indul poc rof 2 3perc meg be melekszik  nyes utana indulasra kesz (fug kinti hotol) varosba jo de pajan 130 tol tobet nem megy rinya
ecu reszet nelkul mert csak most tutam meg hogy ien is van wow1
kutyu nincs s nem is lesz
-10 alat 50 :50 ha nem akarsz gondot meg le hagyny a verda melet bene eplus2 integet2
ja MKl 1,8 16v

Én nem szoktam ezzel foglalkozni, de ne is haragudj, botrányos, ahogy írsz... szomoru1
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2010.02.27 szombat, 14:08:27 »

Lehet, de akkor úgy hívnák, hogy flexifuel.

Neked mi a véleményed erről?
Azaz etanol, stb-stb. Hogyan, mi képpen ajánlják a tudorok?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2010.02.27 szombat, 17:44:50 »

Neked mi a véleményed erről?
Azaz etanol, stb-stb. Hogyan, mi képpen ajánlják a tudorok?
Az én véleményem benne van az aláírásomban: 2,2TDCi szerintem ez elmond mindent akár az E85 akár a gázzal kapcsolatban. Kényszer bohóckodás mind a kettő. Az E85 messze nem annyira környezetbarát mint aminek elsőre mondják csak dobjuk át a döglött macskát a szomszéd kertjébe effektus  Undecided Az energia növényekhez is gázolajjal működő traktorok kombájnok teherautók kellenek meg műtrágya meg rohadjanak meg az afrikai éhezők, hadd menjen fel a buza és a kukorica ára pont e miatt. Hogy megnyugodjon mindenki szerencsére még csak nem is homogén néhány tulajdonságában de erről illik hallgatni. Gáz meg lehet hogy olcsó csak macerás és alkalmatlan komoly teljesítményt kicsikarására gépjárműveknék (arról nem szabad megfeledkezni, hogy amíg a gázturbinák meg nem jelentek addig több MW-os dugattyús gázmotorok működtek és részben még működnek ma is a csővezetéki gázszállításnál. A bajom az vele hogy szívó dugattyús motorokra ideális de feltöltős motort én még nem hallottam hogy gázzal ment volna. Viszont van egy harmadik út ami szerencsére kezdődik itthon is. Hidrogén hajtás. Ahogy hallom pakson az éjszakai árammal akarnak elektrolizissel hidrogént termelni. A digóknál már egészen korrekten működő hidrogén kutak vannak. Úgy néz ki hogy a hidrogén biztonságos járműben tárolása is megoldodott. Sajnos egyelőre még 6x annyiba kerül egy km mint szénhidrogénnel. De ez csak szabályozás kérdése. Egy biztos hidrogénes autokhoz a mostani motorok teljesen alkalmatlanok.  Rövidtávra meg úgyis győzni fognak a kis elektromos autók. Ami még látszik 5-10 éven belül a downsized turbos még dizel vagy benzines hibrydek lesznek a nyerők.
Naplózva
Ronin
Vendég
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2010.02.27 szombat, 20:22:57 »

Nekem,jól működik tiszta E85-tel,persze átalakítóval.3 átalakító közül választottam ki[E85Power]szerintem ez a legprofibb.Eddigi pár ezer km után,úgy tűnik,jobb mint benzinnel.Hát még amikor fizetek a kútnál..... 
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2010.02.27 szombat, 21:37:58 »

Az én véleményem benne van az aláírásomban: 2,2TDCi szerintem ez elmond mindent akár az E85 akár a gázzal kapcsolatban. Kényszer bohóckodás mind a kettő. Az E85 messze nem annyira környezetbarát mint aminek elsőre mondják csak dobjuk át a döglött macskát a szomszéd kertjébe effektus  Undecided

Ezt értem, de erre nincs lóvé. Hozott dolgokból kell dolgozni, azaz ami után fizetem a luxusadót...
Inkább az után érdeklődtem, hogy van e vmi rálátásod, mint bennfentes, hogy mennyire jó ez tudva azt, hogy kb 100HUF-val olcsóbb/liter...
A motornak, az AC-nak, a csöveknek.............
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #420 Dátum: 2010.02.27 szombat, 21:40:20 »

Az én véleményem benne van az aláírásomban: 2,2TDCi szerintem ez elmond mindent akár az E85 akár a gázzal kapcsolatban. Kényszer bohóckodás mind a kettő. Az E85 messze nem annyira környezetbarát mint aminek elsőre mondják csak dobjuk át a döglött macskát a szomszéd kertjébe effektus  Undecided Az energia növényekhez is gázolajjal működő traktorok kombájnok teherautók kellenek meg műtrágya meg rohadjanak meg az afrikai éhezők, hadd menjen fel a buza és a kukorica ára pont e miatt. Hogy megnyugodjon mindenki szerencsére még csak nem is homogén néhány tulajdonságában de erről illik hallgatni. Gáz meg lehet hogy olcsó csak macerás és alkalmatlan komoly teljesítményt kicsikarására gépjárműveknék (arról nem szabad megfeledkezni, hogy amíg a gázturbinák meg nem jelentek addig több MW-os dugattyús gázmotorok működtek és részben még működnek ma is a csővezetéki gázszállításnál. A bajom az vele hogy szívó dugattyús motorokra ideális de feltöltős motort én még nem hallottam hogy gázzal ment volna. Viszont van egy harmadik út ami szerencsére kezdődik itthon is. Hidrogén hajtás. Ahogy hallom pakson az éjszakai árammal akarnak elektrolizissel hidrogént termelni. A digóknál már egészen korrekten működő hidrogén kutak vannak. Úgy néz ki hogy a hidrogén biztonságos járműben tárolása is megoldodott. Sajnos egyelőre még 6x annyiba kerül egy km mint szénhidrogénnel. De ez csak szabályozás kérdése. Egy biztos hidrogénes autokhoz a mostani motorok teljesen alkalmatlanok.  Rövidtávra meg úgyis győzni fognak a kis elektromos autók. Ami még látszik 5-10 éven belül a downsized turbos még dizel vagy benzines hibrydek lesznek a nyerők.


Szia!
Bocs,hogy beleszólok,de a te dizeled több károsanyagot bocsájt ki,mint az én benzinesem!

Üdv:oszi
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #421 Dátum: 2010.02.27 szombat, 21:47:04 »

Ezt értem, de erre nincs lóvé. Hozott dolgokból kell dolgozni, azaz ami után fizetem a luxusadót...
Inkább az után érdeklődtem, hogy van e vmi rálátásod, mint bennfentes, hogy mennyire jó ez tudva azt, hogy kb 100HUF-val olcsóbb/liter...
A motornak, az AC-nak, a csöveknek.............
ha lenne, azért már kellene jelentkeznie
tudok olyanról, aki immár 3 éve használja gond nélkül, pedig nem csak bevásárlásra használja a kocsit
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2010.02.27 szombat, 23:04:46 »


Szia!
Bocs,hogy beleszólok,de a te dizeled több károsanyagot bocsájt ki,mint az én benzinesem!

Üdv:oszi
Ne legyél ebben ennyire biztos károsanyag meg több fajta van CO2-ból biztosan egy benzines bocsájt ki többet pl. A koromnál meg pont a benzinesek kiseb átmérőjő koromszemcséi rohadtabbak mint a nagyob dizel szemcsék. Egyébként az enyém Euro IV azaz 10-es kategória és a tied?

Egyébként meg senki nem kérdezte se tőled se tőlem, hogy egy benzines vagy dizel a környezetszennyezőbb. Az eredeti kérdés az volt hogy mi a vélemény az E85-ről. Nem akarsz inkább erre válaszolni mint felesleges benzin vagy dizel vitát gerjeszteni?



« Utoljára szerkesztve: 2010.02.27 szombat, 23:12:59 írta stealt » Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2010.02.27 szombat, 23:21:41 »

Ezt értem, de erre nincs lóvé. Hozott dolgokból kell dolgozni, azaz ami után fizetem a luxusadót...
Inkább az után érdeklődtem, hogy van e vmi rálátásod, mint bennfentes, hogy mennyire jó ez tudva azt, hogy kb 100HUF-val olcsóbb/liter...
A motornak, az AC-nak, a csöveknek.............
Olcsóbb ez tény (bár szerintem a gáz jóval gazdaságosabb Én inkább a gázra szavaznék mint az E85-re ) macerásabb az is tény ha csak nem eleve flexifuel a motor. Azt meg úgyse veszi észre a mezei halandó hogy van némi szórás.  Mondjuk én egy hónap után biztos, hogy csákány vágnék egy blokbba ha állandóan arra kellene figyelnem, hogy fele benzin fele E85 legyen mindig a tankba.   Undecided Ez nem fikázás, csak én egy évben minimum 100x tankolok  Undecided
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #424 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 09:52:02 »


Szia!
Bocs
Biztosan megbocsájt,nem haragtartó.... nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 13:49:46 »

Olcsóbb ez tény (bár szerintem a gáz jóval gazdaságosabb Én inkább a gázra szavaznék mint az E85-re ) macerásabb az is tény ha csak nem eleve flexifuel a motor. Azt meg úgyse veszi észre a mezei halandó hogy van némi szórás.  Mondjuk én egy hónap után biztos, hogy csákány vágnék egy blokbba ha állandóan arra kellene figyelnem, hogy fele benzin fele E85 legyen mindig a tankba.   Undecided Ez nem fikázás, csak én egy évben minimum 100x tankolok  Undecided

A gáz nálam azért nem játszik, mert a VR6-nál lenne 300e a beépítés, és pont azt veszíteném el az egyterűnél, amiért vettem, illetve érdemes tartanom...
Engem nem a fele fele tankolás miatt zavarna, inkább azt nem tudom még elképzelni, hogy nehezen indul, esetleg fuldoklik... szomoru1
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 13:55:59 »

Hol találok aktuális friss listát a kutakról(etanol persze...), és áraikról?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #427 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 13:57:02 »

A gáz nálam azért nem játszik, mert a VR6-nál lenne 300e a beépítés, és pont azt veszíteném el az egyterűnél, amiért vettem, illetve érdemes tartanom...
Engem nem a fele fele tankolás miatt zavarna, inkább azt nem tudom még elképzelni, hogy nehezen indul, esetleg fuldoklik... szomoru1
a dolog lényege, hogy csakis jó állapotú autóba szabad berakni, egyébként gondok lesznek
mint nálam, alapjárati motor csere, lambda csere
meg lett csinálva a 3. henger és tökéletesen indul és működik
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 16:03:39 »

Hol találok aktuális friss listát a kutakról(etanol persze...), és áraikról?
http://etanol.blog.hu/
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 18:15:14 »

Ne legyél ebben ennyire biztos károsanyag meg több fajta van CO2-ból biztosan egy benzines bocsájt ki többet pl. A koromnál meg pont a benzinesek kiseb átmérőjő koromszemcséi rohadtabbak mint a nagyob dizel szemcsék. Egyébként az enyém Euro IV azaz 10-es kategória és a tied?

Egyébként meg senki nem kérdezte se tőled se tőlem, hogy egy benzines vagy dizel a környezetszennyezőbb. Az eredeti kérdés az volt hogy mi a vélemény az E85-ről. Nem akarsz inkább erre válaszolni mint felesleges benzin vagy dizel vitát gerjeszteni?




Köszi a kioktató válaszodat!Látom ide csak nagytudású emberek írhatnak!Nem tudom mi váltotta ki belőled ezt a választ,de ezt a hangnemet ne a fórumon használd!Itt ezidáig nem volt szokás!Ha meg ez a hangnem a mérvadó,akkor én nem vagyok ide való!
Üdv Mindenkinek! Undecided
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 18:47:20 »

Köszi a kioktató válaszodat!Látom ide csak nagytudású emberek írhatnak!Nem tudom mi váltotta ki belőled ezt a választ,de ezt a hangnemet ne a fórumon használd!Itt ezidáig nem volt szokás!Ha meg ez a hangnem a mérvadó,akkor én nem vagyok ide való!
Üdv Mindenkinek! Undecided
témához nem kapcsolódóan szóltál hozzá, flame jelleggel, mégis mit vártál?
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 21:02:34 »

témához nem kapcsolódóan szóltál hozzá, flame jelleggel, mégis mit vártál?

Itt mindenki ilyen okostojás?Úgy látom,hogy nem értettétek meg a mondanivalóm!
De itt a témát én lezárom a magam részéről!
Úgy látom ez a fórum már nem az a fórum,aminek indult!Nagyon sajnálom!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 21:45:56 »

Itt mindenki ilyen okostojás?Úgy látom,hogy nem értettétek meg a mondanivalóm!
De itt a témát én lezárom a magam részéről!
Úgy látom ez a fórum már nem az a fórum,aminek indult!Nagyon sajnálom!
mi a mondanivalód lényege?
elejtettél egy szubjektív véleményt, ahova esett, oda esett
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #433 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 08:28:49 »

Vazze már válaszolni sem lehet a fórumon?Mi van itt diktatúra?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 08:39:01 »

Vazze már válaszolni sem lehet a fórumon?Mi van itt diktatúra?

Azt nem tudom, de én minden esetre viss zaraktam....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 08:52:27 »

mi a mondanivalód lényege?
elejtettél egy szubjektív véleményt, ahova esett, oda esett

Kedves Yooccoo!
Olvasd vissza légyszi,hogy mire írtam!Akkor megérted!Minden rosszindulat nélkül!És nem vitát szerettem volna gerjeszteni!
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 08:53:06 »

Azt nem tudom, de én minden esetre viss zaraktam....

Köszönöm szépen!

Üdv:oszi
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 08:59:59 »

Kedves Yooccoo!
Olvasd vissza légyszi,hogy mire írtam!Akkor megérted!Minden rosszindulat nélkül!És nem vitát szerettem volna gerjeszteni!
Stealt egy szóval nem illette a benzineseket, azt írta, hogy a dízelnek nem lehet alternatívája az E85/gáz téma
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #438 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 09:03:22 »

Kedves Yooccoo!
Olvasd vissza légyszi,hogy mire írtam!Akkor megérted!Minden rosszindulat nélkül!És nem vitát szerettem volna gerjeszteni!
Nemtudsz néhány apró részletet.Stealt egy olajipari társaságnál-nak dolgozik.Elég nagy rálátása van az üzemanyagokra és azok felhaszálására,összetevőire,tulajdonságaira,jellemzőire,előnyeire,hátrányaira és még sorolhatnám,hogy mi mindenre amit földi halandó még csak hallomásból sem tud.
Ezek tükrében  nehéz lesz neki megmagyarázni bármit is amit ő másképp tud,és valószínűleg úgy is van!

Szóval ne vedd a szívedre,használd az autódat úgy,ahogy szeretnéd! Wink wave worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #439 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 09:13:47 »

Nemtudsz néhány apró részletet.Stealt egy olajipari társaságnál-nak dolgozik.Elég nagy rálátása van az üzemanyagokra és azok felhaszálására,összetevőire,tulajdonságaira,jellemzőire,előnyeire,hátrányaira és még sorolhatnám,hogy mi mindenre amit földi halandó még csak hallomásból sem tud.
Ezek tükrében  nehéz lesz neki megmagyarázni bármit is amit ő másképp tud,és valószínűleg úgy is van!

Szóval ne vedd a szívedre,használd az autódat úgy,ahogy szeretnéd! Wink wave worship

De senki sem ír adatokat! vigyor3
Döntsük el a "vitát" azokkal! nyes
(a többi lehet elfogultság is, sőt......)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #440 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 09:25:36 »

De senki sem ír adatokat! vigyor3
Döntsük el a "vitát" azokkal! nyes
(a többi lehet elfogultság is, sőt......)
Kösz,én elfogult vagyok-dízelpárti.Engem az adatokkal sem tudsz meggyőzni!A vitába meg nem szállok be,mert én sem akarok senkit meggyözni! Smiley
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #441 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 09:28:06 »

Stealt egy szóval nem illette a benzineseket, azt írta, hogy a dízelnek nem lehet alternatívája az E85/gáz téma
Összességében ez a lényeg,és a válasz a feltett kérdésre! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #442 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 09:45:06 »

Sziasztok!
Részemről a vita lezárva!Én senkit nem akartam sem megbántani,sem meggyőzni!

Üdv:Mindenkinek! wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2010.03.04 csütörtök, 21:14:33 »

50-50%-ban tankoltam a Galaxyba. Se hidegen, se melegen semmi változás. Max annyi, hogy sajna azon a kúton nyomtam a Benzint is (AVIA), így talán nem megy úgy.
A fogyiban sem vettem észre változást...
Viszont 272,4HUF/l lett átlagosan, ez 1600HUF spórolást jelentett 40l-nél... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
takee
Vendég
« Új hozzászólás #444 Dátum: 2010.03.05 péntek, 16:34:29 »

A fogyiban sem vettem észre változást...


Azt hogyan? Olyan nincs, hogy nem eszik belőle többet. laugh
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #445 Dátum: 2010.03.05 péntek, 16:48:39 »

Azt hogyan? Olyan nincs, hogy nem eszik belőle többet. laugh
Most 14 vagy 16....nem mind1? nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
takee
Vendég
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2010.03.05 péntek, 18:03:11 »

Most 14 vagy 16....nem mind1? nyes
Jah értem már! Nem azt mondta, hogy nem eszik többet, hanem, hogy nem vette észre. Így már mindjárt más. taps
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2010.03.05 péntek, 19:58:58 »

50-50%-ban tankoltam a Galaxyba. Se hidegen, se melegen semmi változás. Max annyi, hogy sajna azon a kúton nyomtam a Benzint is (AVIA), így talán nem megy úgy.
A fogyiban sem vettem észre változást...
Viszont 272,4HUF/l lett átlagosan, ez 1600HUF spórolást jelentett 40l-nél... nyes
én is most próbálom ki.Én is AVIA-nál tankoltam benzint és Agip-nál etanolt...(épp ott ment le a tank,igaz én kb.35 literhez 15 litert engedtem) és ugyanezt tapasztaltam,hogy erőtlenebb a motor...se a fogyi se más nem változott...még,bár nálam a fogyasztás nagyon ingadozik....Igaz,a benzinszűrőt még nem cseréltem ki.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2010.03.05 péntek, 20:06:49 »

Jah értem már! Nem azt mondta, hogy nem eszik többet, hanem, hogy nem vette észre. Így már mindjárt más. taps

Én látok aktuális adatokat, mert nekem tulképpen két komputerállásom van. Van egy, ami az utolsó nullázás után mutat mindent, és van a napi, ami igazából nem napi, mert kb 3-4 órás állás után nullázódik, és ott látok pl egy Bp-Esztergom utat külön is, és ehhez tudom mérni a korábbi adatokat. A hazafelé út, és az azóta megtettek is ugyan azokat az eredményeket hozták, mint eddig, így gondolom, hogy nem történt ebben sem változás...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2010.03.05 péntek, 20:07:31 »

Most 14 vagy 16....nem mind1? nyes

Áááá nem engedhetek meg ilyen gazdasági helyzetben szinte egyetlen kósza padlógázt sem... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.