Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 02:18:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SCi motor  (Megtekintve 483115 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #350 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 13:13:05 »

Az lehet, de a benyásban nincs adagoló, porlasztócsúcs, csak, hogy a drágábbakat említsem. Egyébként inkább benyás vagyok én is, ahogy az előttem szólók írták. Az, hogy nem megy úgy, különösebben nem érdekel, nem vagyok versenyző, mint ahogy korábban írtam. Annyira megy a mostani 110 pacis 1.8-asom is, amennyire kell neki.

Nyomaték nagyobb a dízeleknél, ez nem kérdés. De azért a nyomatéktöbbletért előbb-utóbb sokat kell fizetni.  vigyor3
Azért egy 2.0 benzin bőven sok és kell is egy ilyen méretű autóba.
Minden autóval lehet teljesíteni a megengedett maximális sebességeket....szóval, hogy mi mennyire megy az nem döntő szempont, szerintem.
A családban van egy 17 éves 1.3 Swift 318.000 kilométerrel, vígan üzemel és sehol nem marad le. Nyáron 5.2-5.3 liter/100 télen a melegítés miatt 6.2-6.3 liter/100.
Családdal a háta mögött az ember már versenyző....mint fiatalon  Grin
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #351 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 13:18:39 »

Nyomaték nagyobb a dízeleknél, ez nem kérdés. De azért a nyomatéktöbbletért előbb-utóbb sokat kell fizetni.  vigyor3
Azért egy 2.0 benzin bőven sok és kell is egy ilyen méretű autóba.
Minden autóval lehet teljesíteni a megengedett maximális sebességeket....szóval, hogy mi mennyire megy az nem döntő szempont, szerintem.
A családban van egy 17 éves 1.3 Swift 318.000 kilométerrel, vígan üzemel és sehol nem marad le. Nyáron 5.2-5.3 liter/100 télen a melegítés miatt 6.2-6.3 liter/100.
Családdal a háta mögött az ember már versenyző....mint fiatalon  Grin

Amikor vettem az enyémet még a hengerűrtartalom után kellett fizetni. Akkor az döntött, hogy az 1.8-as volt a legnagyobb, ami még kifizethető volt. (1.9-nél volt a váltás, ami a 2000-esnél már kb 15000+lett volna) A mondeoból meg nincs 1.9-es motor. Már az audinál, VW-nél sincs vagy 5 éve.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #352 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 13:54:56 »

Az lehet, de a benyásban nincs adagoló, porlasztócsúcs, csak, hogy a drágábbakat említsem. Egyébként inkább benyás vagyok én is, ahogy az előttem szólók írták. Az, hogy nem megy úgy, különösebben nem érdekel, nem vagyok versenyző, mint ahogy korábban írtam. Annyira megy a mostani 110 pacis 1.8-asom is, amennyire kell neki. Ha valami csoda folytán mégis dízelt vennék, akkor is inkább a TDDI-t, csak olyat nem fogok találni, főleg nem 2006-ost, mert nem adják el. Ahogy olvasgattam itt, azzal kevesebb a gond, mint a TDCI-vel.
8 éve használom a TDDi-t a motoron még soha nem romlott el semmi (az üzemanyagrendszeren sem)...ami ahhoz köthető a kinyomó csapágyam már kezdett halkan szólni ezért cseréltem minden kuplung dolgot..meg ha már le volt szedve egy 6-os váltót is kapott. De tényleg nem romlanak egykönnyen.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #353 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 13:59:51 »

8 éve használom a TDDi-t a motoron még soha nem romlott el semmi (az üzemanyagrendszeren sem)...ami ahhoz köthető a kinyomó csapágyam már kezdett halkan szólni ezért cseréltem minden kuplung dolgot..meg ha már le volt szedve egy 6-os váltót is kapott. De tényleg nem romlanak egykönnyen.

Erről beszéltem. Na ezért lenne TDDI, ha dízelt vennék. Már sokan panaszkodtak a TDCI-re és nem itt. Sokakkal beszélgettem már erről. A Cromaxos eladó csávó is mondta, hogy k... sok baj van a TDCI-kel. Meg olvastam is róla, hogy a Fordnak a TDCI motorja kapufa lett.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #354 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 14:07:37 »

Erről beszéltem. Na ezért lenne TDDI, ha dízelt vennék. Már sokan panaszkodtak a TDCI-re és nem itt. Sokakkal beszélgettem már erről. A Cromaxos eladó csávó is mondta, hogy k... sok baj van a TDCI-kel. Meg olvastam is róla, hogy a Fordnak a TDCI motorja kapufa lett.
Maga a motor jó, a befecskendező rendszerre kell az átlagnál jobban odafigyelni, de annyi biztos, hogy akkor sem megy le annyit mint a di,  meg a csökkentett alapjárat miatt vannak még furcsaságok ami  némi pénzkiadással és szereléssel orvosolható.. vigyor3
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #355 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:00:09 »

Meg akinek vastag a pénztárcája, mert a dízelek nyitogatják..... vigyor3
ez nagyon egyoldalú vélemény.
vázolom:
Benzines:
Ugyan olyan 2 tömegű lendkereke van ami ugyanúgy tönkre is megy.
a szívósor szívás.lehulló örvénylapátok tönkreteszik a motort.
Gyujtásrendszer örök mumus
És ott van amit egyre gyakrabban hallani,hogy bizony oválra kopik 150e felett a henger,és 1 generál 5kilóban van.

Dízel:
2tömegű halál ugyan úgy mint a benyásnál
üzemanyagrendszer,ami simán elmegy 300e km-t,ennek viszont valóban sok a cseréje
A fogyielőnyből viszont futja az összes javítási költség,pláne hosszú távon.

nem a hibalehetőségek darabszámát nézve,hanem a realitást.ha valaki belenyúl a kakiba az tök mind1,hogy dizel vagy benyás.Kikel választani-kikell fogni,és megfelelően gondozni karbantartani.aki mást mond,hazudik vagy nagyon tapasztalatlan.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 vasárnap, 15:02:57 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #356 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:09:55 »

Erről beszéltem. Na ezért lenne TDDI, ha dízelt vennék. Már sokan panaszkodtak a TDCI-re és nem itt. Sokakkal beszélgettem már erről. A Cromaxos eladó csávó is mondta, hogy k... sok baj van a TDCI-kel. Meg olvastam is róla, hogy a Fordnak a TDCI motorja kapufa lett.
Volt egy kollégám,aki ugyan ilyen maflaságokat beszélt,el is neveztük "kapufának"! nyes

7ik éve van meg a mondim.tdci.nem költöttem rá 200e ft sem.és használtan vettem.évente kb 200e ftot spórolok meg az üzemanyagon.
az saccra majdnem másfél milla.és kösz szépen jól van a lendkerék,az üzarendszer,és minden egyéb.a vizsgasoron csak simán átgurul,és kapja a matricákat,ahogy kell,és nem görcsölök előtte,hogy valyon mennyit kell ráverni.
Hallani régi klubos mondikról amik 600e kmen túl vannak eredeti motorral.

Nem szeretnék már senkit sem győzködni-NEM kell venni tdci-t!! Pláne,aki nem ért az autókhoz,mert azokat nagyon hamar csőbehúzzák a gerinctelen szerelők-szagszervízek.De az olyan embert a benyással is átbaxxák!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #357 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:12:22 »

Az lehet, de a benyásban nincs adagoló, porlasztócsúcs, csak, hogy a drágábbakat említsem. Egyébként inkább benyás vagyok én is, ahogy az előttem szólók írták. Az, hogy nem megy úgy, különösebben nem érdekel, nem vagyok versenyző, mint ahogy korábban írtam. Annyira megy a mostani 110 pacis 1.8-asom is, amennyire kell neki. Ha valami csoda folytán mégis dízelt vennék, akkor is inkább a TDDI-t, csak olyat nem fogok találni, főleg nem 2006-ost, mert nem adják el. Ahogy olvasgattam itt, azzal kevesebb a gond, mint a TDCI-vel.
meg turbó sincs  Wink   a szíjrendszere nemtom olyan e mint a dízelnek, de ha nem akkor az is sokkal olcsóbb.  Az sci a 6-os váltó miatt lehet sokkal dinamikusabb mint a többi 1.8 és 2.0  nemtom milyen az elosztása.

Az átlag benzinessel nekem az a bajom, h ami lóerőkkel vannak az kevés..  a 125-145 lóerő addig "jó" amíg 1 ember ül benne és sík úton használja. nyomatéka ugye meg alig van.  4-en 5-en, vagy sok csomaggal meg gyönge lendület autó lesz belőlük.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #358 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:15:49 »

Volt egy kollégám,aki ugyan ilyen maflaságokat beszélt,el is neveztük "kapufának"! nyes

7ik éve van meg a mondim.tdci.nem költöttem rá 200e ft sem.és használtan vettem.évente kb 200e ftot spórolok meg az üzemanyagon.
az saccra majdnem másfél milla.és kösz szépen jól van a lendkerék,az üzarendszer,és minden egyéb.a vizsgasoron csak simán átgurul,és kapja a matricákat,ahogy kell,és nem görcsölök előtte,hogy valyon mennyit kell ráverni.
Hallani régi klubos mondikról amik 600e kmen túl vannak eredeti motorral.

Nem szeretnék már senkit sem győzködni-NEM kell venni tdci-t!! Pláne,aki nem ért az autókhoz,mert azokat nagyon hamar csőbehúzzák a gerinctelen szerelők-szagszervízek.De az olyan embert a benyással is átbaxxák!
akinek nincs pénze kis kilométeresre, az sokat fog rá költeni, mind1 mit kell bele tankolni. kivétel persze van. szerintem röviden ennyi   Wink
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 vasárnap, 15:32:26 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #359 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 15:26:37 »

Volt egy kollégám,aki ugyan ilyen maflaságokat beszélt,el is neveztük "kapufának"! nyes

7ik éve van meg a mondim.tdci.nem költöttem rá 200e ft sem.és használtan vettem.évente kb 200e ftot spórolok meg az üzemanyagon.
az saccra majdnem másfél milla.és kösz szépen jól van a lendkerék,az üzarendszer,és minden egyéb.a vizsgasoron csak simán átgurul,és kapja a matricákat,ahogy kell,és nem görcsölök előtte,hogy valyon mennyit kell ráverni.
Hallani régi klubos mondikról amik 600e kmen túl vannak eredeti motorral.

Nem szeretnék már senkit sem győzködni-NEM kell venni tdci-t!! Pláne,aki nem ért az autókhoz,mert azokat nagyon hamar csőbehúzzák a gerinctelen szerelők-szagszervízek.De az olyan embert a benyással is átbaxxák!


Nem kell mindjárt megsértődni. Te a dízelekre esküszöl. Azért ugye nem baj, ha nekem fenntartásaim vannak a dízellel? Neked valszeg szerencséd volt, vagy ahogy mondani szokták belenyúltál. Ha valaki eladja a TDCI-jét, annak három oka lehetséges. Vagy kell neki a pénz (ők vannak kevesebben) vagy valami gondja van az autónak és meg akar tőle szabadulni, hogy ne ő kínlódjon vele. Az a legritkább, hogy azért adja el, mert fiatalabbat akar venni. Van olyan is, hogy azért adja el, mert nem jött be neki és egy teljesen más típust vesz. A TDCI-kről nem tuok nyilatkozni, mert nekem soha nem volt. Egyszer olvastam a totalcar.hu-n a népítéletet és mit mondjak, nem voltak jó véleménnyel a TDCI-ről. Lehet, hogy a fl utániban már javítottak sokat a motoron, nem tudom. Tehát nem kellene valakit azért leszólni, mert nincs odáig meg vissza a dízeltől. Te mit szólnál, ha lepancseroznának azért, mert a dízelért vagy oda? Nekem benzinesem van és a fontosabb cuccokon (lengéscsillapító 180e-nél, fék, olaj)és a kuplungon kívül még nem kellett semmit javítani az alatt a 5 év alatt, amióta nálam van. Sima lendkereke van, szívósor is köszöni jól van. Van az autóban 200000 km, ebből én tettem bele 90-et. Egyezzünk meg abban, hogy neked dízel, nekem benzines a favorit. Lehet, hogy csak annyi a különbség kettőnk között, hogy én vennék dízelt, te viszont nem vennél benzinest. És nem a fogyasztás miatt elsősorban.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 vasárnap, 15:28:53 írta Lacika71 » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #360 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:00:47 »

A családban van egy 17 éves 1.3 Swift 318.000 kilométerrel, vígan üzemel és sehol nem marad le. Nyáron 5.2-5.3 liter/100 télen a melegítés miatt 6.2-6.3 liter/100.
havernak van olyan. hidd el, hogy lemarad egy modern 2.0-ás dízeltől nyes haver is elkezdett végre autókat nézegetni dízel motorral nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #361 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:03:56 »

akinek nincs pénze kis kilométeresre, az sokat fog rá költeni, mind1 mit kell bele tankolni. kivétel persze van. szerintem röviden ennyi   Wink
mi vettünk egyett óra szerinti 300ekm-rel, olaszpiacos, szóval van benne 500-600ekm tutira vigyor3 de még mindigmegy vigyor3 most patikára szedve 1.1mft-ban van 180ekm-es motorral.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #362 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:48:16 »


Nem kell mindjárt megsértődni. Te a dízelekre esküszöl. Azért ugye nem baj, ha nekem fenntartásaim vannak a dízellel? Neked valszeg szerencséd volt, vagy ahogy mondani szokták belenyúltál. Ha valaki eladja a TDCI-jét, annak három oka lehetséges. Vagy kell neki a pénz (ők vannak kevesebben) vagy valami gondja van az autónak és meg akar tőle szabadulni, hogy ne ő kínlódjon vele. Az a legritkább, hogy azért adja el, mert fiatalabbat akar venni. Van olyan is, hogy azért adja el, mert nem jött be neki és egy teljesen más típust vesz. A TDCI-kről nem tuok nyilatkozni, mert nekem soha nem volt. Egyszer olvastam a totalcar.hu-n a népítéletet és mit mondjak, nem voltak jó véleménnyel a TDCI-ről. Lehet, hogy a fl utániban már javítottak sokat a motoron, nem tudom. Tehát nem kellene valakit azért leszólni, mert nincs odáig meg vissza a dízeltől. Te mit szólnál, ha lepancseroznának azért, mert a dízelért vagy oda? Nekem benzinesem van és a fontosabb cuccokon (lengéscsillapító 180e-nél, fék, olaj)és a kuplungon kívül még nem kellett semmit javítani az alatt a 5 év alatt, amióta nálam van. Sima lendkereke van, szívósor is köszöni jól van. Van az autóban 200000 km, ebből én tettem bele 90-et. Egyezzünk meg abban, hogy neked dízel, nekem benzines a favorit. Lehet, hogy csak annyi a különbség kettőnk között, hogy én vennék dízelt, te viszont nem vennél benzinest. És nem a fogyasztás miatt elsősorban.
nem sértődom-sértődtem meg.még csak nem esküszöm a dízelekre-volt A6om 2,5tdi triptonic quattro és nem kellett.16litert evett go-ból.
Ne hidd,hogy nem vennék benzinest,de volt.és tapasztalatom is.nem mondeóból,hanem A4 1.8 20v.mondeóból viszont nem lesz,ez biztos.
és én leszek a szűk réteg aki azért adja el a jó tdci-jét,hogy vegyen egy fiatalabbat!persze az is tdci lesz csak nem mondi.
Az a helyzet,aki a tc-n olvasottak alapján ítél meg egy tipust vagy márkát,az nem elég erős ellenfél egy tipusfórumon!Harag és lebecsülés nélkül.
ja és még a pancseros kérdésedre is megadom a választ: nem érdekel ha valaki lepancserozna,mert tdci-t vettem.nekem ez +másfél milliót hozott.
Akkor lennék pancser,ha ugyanennyit vitt volna el......... nyes Wink wave






És bocs az offért!Vegyen ebben a topicban mindenki SCI mondeót! vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #363 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:54:13 »

mert tdci-t vettem.nekem ez +másfél milliót hozott.

akkor biztos olcsó lesz  hehe       gondolom  családba marad?!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #364 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 16:56:43 »

nem sértődom-sértődtem meg.még csak nem esküszöm a dízelekre-volt A6om 2,5tdi triptonic quattro és nem kellett.16litert evett go-ból.
Ne hidd,hogy nem vennék benzinest,de volt.és tapasztalatom is.nem mondeóból,hanem A4 1.8 20v.mondeóból viszont nem lesz,ez biztos.
és én leszek a szűk réteg aki azért adja el a jó tdci-jét,hogy vegyen egy fiatalabbat!persze az is tdci lesz csak nem mondi.
Az a helyzet,aki a tc-n olvasottak alapján ítél meg egy tipust vagy márkát,az nem elég erős ellenfél egy tipusfórumon!Harag és lebecsülés nélkül.
ja és még a pancseros kérdésedre is megadom a választ: nem érdekel ha valaki lepancserozna,mert tdci-t vettem.nekem ez +másfél milliót hozott.
Akkor lennék pancser,ha ugyanennyit vitt volna el......... nyes Wink wave






És bocs az offért!Vegyen ebben a topicban mindenki SCI mondeót! vigyor3

Hidd el én is vennék pl focus ecoboost-ot, vagy bármilyen másikat ha lenne rá pénzem. Tudod nem mindenki engedheti meg magának az 1-2 éves autót. Én örültem, hogy ezt is meg tudtam venni. Ja és ami a legfontosabb, van egy elvem: autót hitelre soha! Manapság meg nem is éri meg cserélgetni az autót, mert mire papíron is a tied, az legalább egy százas. Jövőre ehhez még hozzájön az az agyatlan ötletből fakadó regionális rendszám, ami +70-80 e kiadás. A végére pedig dentcraft-ot idézem: "akinek nincs pénze kis kilométeresre, az sokat fog rá költeni, mind1 mit kell bele tankolni. kivétel persze van. szerintem röviden ennyi"




Itt kérek elnézést dentcraft-tól a scmittezésemért.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 vasárnap, 17:06:01 írta Lacika71 » Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #365 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:11:33 »

Hidd el én is vennék pl focus ecoboost-ot, vagy bármilyen másikat ha lenne rá pénzem. Tudod nem mindenki engedheti meg magának az 1-2 éves autót. Én örültem, hogy ezt is meg tudtam venni. Ja és ami a legfontosabb, van egy elvem: autót hitelre soha! Manapság meg nem is éri meg cserélgetni az autót, mert mire papíron is a tied, az legalább egy százas. Jövőre ehhez még hozzájön az az agyatlan ötletből fakadó regionális rendszám, ami +70-80 e kiadás. A végére pedig dentcraft-ot idézem: "akinek nincs pénze kis kilométeresre, az sokat fog rá költeni, mind1 mit kell bele tankolni. kivétel persze van. szerintem röviden ennyi"




Itt kérek elnézést dentcraft-tól a scmittezésemért.
sajnos tapasztalatból írom  szomoru1    de ez volt az első és utolsó ilyen az biztos!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #366 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:12:33 »

sajnos tapasztalatból írom  szomoru1    de ez volt az első és utolsó ilyen az biztos!

Mármint micsoda?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #367 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:23:03 »

Mármint micsoda?
az hogy sokat költök 1 öreg szarra.    Wink
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #368 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:33:53 »

Hidd el én is vennék pl focus ecoboost-ot, vagy bármilyen másikat ha lenne rá pénzem. Tudod nem mindenki engedheti meg magának az 1-2 éves autót. Én örültem, hogy ezt is meg tudtam venni. Ja és ami a legfontosabb, van egy elvem: autót hitelre soha! Manapság meg nem is éri meg cserélgetni az autót, mert mire papíron is a tied, az legalább egy százas. Jövőre ehhez még hozzájön az az agyatlan ötletből fakadó regionális rendszám, ami +70-80 e kiadás. A végére pedig dentcraft-ot idézem: "akinek nincs pénze kis kilométeresre, az sokat fog rá költeni, mind1 mit kell bele tankolni. kivétel persze van. szerintem röviden ennyi"




Itt kérek elnézést dentcraft-tól a scmittezésemért.
és nincs is ezzel semmi baj.van aki nem tudja megvenni,és van aki igen.van aki jaguárt vesz,van aki mk1es mondeót.az biztos,hogy mindenki csak addig nyújtózkodjon,ameddig a takarója ér.azért korábban 2-3 évente hacsak tehettem,lecseréltem az autóimat.a mondi 7ik éve van meg.jövőre 9 éves lesz,misem bizonyítja jobban,hogy érdemes volt megtartani.sőt cserélni mindig rossz befektetés.de mit lehet tenni?vagy rárohad az emberre,és bontószökevény lesz belőle,vagy ha lehetséges befiatalít valamit az ember,ha van hozzá tehetsége.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #369 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:37:43 »

az hogy sokat költök 1 öreg szarra.    Wink

Tudod mindenki olyat vesz, amire pénze van. Az autóhitel meg egy lehúzás. Fizetsz havi 70-80 ezret 5 éven keresztül (az 4200000 ft) egy 2,5 milliós autóért. És akkor nem beszéltünk a nem olcsó kötelező szervizről, kötelező cascoról stb. Nyilván, ha kifizeted egy részét előre, akkor kevesebb a törlesztő, de akkor is csak fölösleges plusz pénzkidobás. Úgyhogy autót hitelre nem. Marad az 5-6 éves.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #370 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:38:43 »

és nincs is ezzel semmi baj.van aki nem tudja megvenni,és van aki igen.van aki jaguárt vesz,van aki mk1es mondeót.az biztos,hogy mindenki csak addig nyújtózkodjon,ameddig a takarója ér.azért korábban 2-3 évente hacsak tehettem,lecseréltem az autóimat.a mondi 7ik éve van meg.jövőre 9 éves lesz,misem bizonyítja jobban,hogy érdemes volt megtartani.sőt cserélni mindig rossz befektetés.de mit lehet tenni?vagy rárohad az emberre,és bontószökevény lesz belőle,vagy ha lehetséges befiatalít valamit az ember,ha van hozzá tehetsége.


Meg pénze.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #371 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:40:54 »

Tudod mindenki olyat vesz, amire pénze van. Az autóhitel meg egy lehúzás. Fizetsz havi 70-80 ezret 5 éven keresztül (az 4200000 ft) egy 2,5 milliós autóért. És akkor nem beszéltünk a nem olcsó kötelező szervizről, kötelező cascoról stb. Nyilván, ha kifizeted egy részét előre, akkor kevesebb a törlesztő, de akkor is csak fölösleges plusz pénzkidobás. Úgyhogy autót hitelre nem. Marad az 5-6 éves.
eljen ma csak ezzel a hozzá állással szabad autót venni!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #372 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:41:13 »

Meg pénze.
nyilván! tehetsége=pénze
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #373 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:46:48 »

nyilván! tehetsége=pénze

Ha nincs "tehetség", marad az "öreg". Tudom, hogy nem létszükséglet az autó, de sokszor olcsóbb azzal közlekedni, mint a tömegközlekedés. Nem vagyok időhöz kötve, kényelmes, nem kell egy retkes hajléktalant szagolnom stb. Ha be kell mennem a központba, én se kocsival megyek. Amikor "haza" megyünk, olcsóbb kocsival menni, mint busszal, vonattal. Főleg busszal, mert a vonat már nem is megy arra, amikor meg ment akkor is a vasútállomás 1,5 km-re volt a falutól.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #374 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:47:51 »

Na jól szétoffoltuk a fórumot. Elnézést az illetékesektől.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #375 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:49:21 »

Tudod mindenki olyat vesz, amire pénze van. Az autóhitel meg egy lehúzás. Fizetsz havi 70-80 ezret 5 éven keresztül (az 4200000 ft) egy 2,5 milliós autóért. És akkor nem beszéltünk a nem olcsó kötelező szervizről, kötelező cascoról stb. Nyilván, ha kifizeted egy részét előre, akkor kevesebb a törlesztő, de akkor is csak fölösleges plusz pénzkidobás. Úgyhogy autót hitelre nem. Marad az 5-6 éves.
Hogyne tudnám!   De az a baj sokan nem.  Mer kell a hárommiliós kocsi úgy, h van öt kilója.   Ők vettek hitelre, és most nyögnek, vagy már bebukták.  Megtanulták, h nem így kell.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #376 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:50:31 »

Hogyne tudnám!   De az a baj sokan nem.  Mer kell a hárommiliós kocsi úgy, h van öt kilója.   Ők vettek hitelre, és most nyögnek, vagy már bebukták.  Megtanulták, h nem így kell.
az okos ember a más kárán tanul! vigyor3 Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #377 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:51:15 »

Na jól szétoffoltuk a fórumot. Elnézést az illetékesektől.
úgyse lássák (üdv Andy A  Wink ) eplus2       Melyiket nézted ki?  Link?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #378 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:55:31 »

úgyse lássák (üdv Andy A  Wink ) eplus2       Melyiket nézted ki?  Link?

Ezt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_sci_titanium-6381611
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #379 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 17:58:02 »

eljen
szép.az enyém ugyan ilyen.színű...... vigyor3
ja,meg ez már f2.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #380 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:02:45 »

eljen
szép.az enyém ugyan ilyen.színű...... vigyor3
ja,meg ez már f2.

Ez sem lenne rossz, csak a színe..... duhos2
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #381 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:02:58 »

jól néz ki!  hívtad?   felszereltségek közt van 1-2 badarság
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #382 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:04:07 »

eljen
szép.az enyém ugyan ilyen.színű...... vigyor3
ja,meg ez már f2.
ez nem grafit? a mienk kékes valami
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #383 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:06:40 »

jól néz ki!  hívtad?   felszereltségek közt van 1-2 badarság

Még nem. Lehet, hogy nem ez lesz, mert ahogy végigolvastam a fórumot, hááááááát. Mi az, ami badarság?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #384 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:08:53 »

Vagy ez:
Mondjuk ez TDCi, de most mindegy. Ha azt mondjátok, hogy nem rossz az a motor, elhiszem.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-6282423
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #385 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:10:08 »

Ez sem lenne rossz, csak a színe..... duhos2

Lemaradt a link

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia-6210624
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #386 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:12:12 »

Vagy ez:
Mondjuk ez TDCi, de most mindegy. Ha azt mondjátok, hogy nem rossz az a motor, elhiszem.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-6282423
ez érdekes.miért f1es a löksi valyon?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #387 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:13:33 »

ez érdekes.miért f1es a löksi valyon?

Az autó fl2-es? Miből látszik?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #388 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:14:34 »

akkor biztos olcsó lesz  hehe       gondolom  családba marad?!
megpróbáltam,de meglesz hirdetve a hahun!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #389 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:15:16 »

Vagy ez:
Mondjuk ez TDCi, de most mindegy. Ha azt mondjátok, hogy nem rossz az a motor, elhiszem.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-6282423
ez bödön kék.   
 
Még nem. Lehet, hogy nem ez lesz, mert ahogy végigolvastam a fórumot, hááááááát. Mi az, ami badarság?
pl részecskeszűrő
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #390 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:15:52 »

Az autó fl2-es? Miből látszik?
a fészlift 1-en a lökös 3szög lámpás,de a löksiben középen van egy vízszintes krómozott léc.
A fészlift 2ben a lökös alja grillrács!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #391 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:16:26 »

Vagy ez:
Mondjuk ez TDCi, de most mindegy. Ha azt mondjátok, hogy nem rossz az a motor, elhiszem.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-6282423

Vedd meg inkább alfét!  lehet nemtudod de eladó lesz a övé.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #392 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:19:03 »

Vedd meg inkább alfét!  lehet nemtudod de eladó lesz a övé.

Tudom.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #393 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:19:38 »

a fészlift 1-en a lökös 3szög lámpás,de a löksiben középen van egy vízszintes krómozott léc.
A fészlift 2ben a lökös alja grillrács!

Ez OK, de miből gondolod, hogy ez az autó fl2-es?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #394 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:20:06 »

Vedd meg inkább alfét!  lehet nemtudod de eladó lesz a övé.
jövőhéten kiderül,hogy beborul-e.mindenképp fenn lesz a hahun.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #395 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:21:20 »

Ez OK, de miből gondolod, hogy ez az autó fl2-es?
szerintem abból, h nincs díszléc az oldalán
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #396 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:22:41 »

Ez OK, de miből gondolod, hogy ez az autó fl2-es?

ez f1: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-6282423

ez meg f2: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia-6210624

A löksiket simán lehet cserélgetni.Egy időben fészlift 2es autón,ha f1es löksi van,akkor az már gyanút ébreszt!Érted?!!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #397 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:22:55 »

szerintem abból, h nincs díszléc az oldalán
is,de az is leszedhető...........
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #398 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:25:30 »

ez f1: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_trend-6282423

ez meg f2: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ghia-6210624

A löksiket simán lehet cserélgetni.Egy időben fészlift 2es autón,ha f1es löksi van,akkor az már gyanút ébreszt!Érted?!!

Azt értem, hogy más az alsó rács. Egyéb másból?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #399 Dátum: 2012.12.23 vasárnap, 18:28:46 »

Azt értem, hogy más az alsó rács. Egyéb másból?
korban a 2006os autó már mindenképpen f2!azokon minden f1es elem gyanút kelt.
az f2 nagyvonalakban: első löksi grillrácsos és az alsó szoknya más,hátsó krómozott védővel,és az alsó szoknya más,ajtón nincs díszléc,...kívülről nagyjából ennyi,ami azonnal szembetűnik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.