Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 21:55:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: V6 motorok  (Megtekintve 1175750 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
drof
Vendég
« Új hozzászólás #650 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 11:22:33 »

Akkor - 140 az alkatrész. Összegezve: kb 140 az alkatrész+kb 30 a munkadíj. Ez nagyjából 170e ft. Ha már szétszedik, akkor célszerű megnézetni a jobb oldali féltengelyen a csapágyat is. Ez +13e ft.

Már majdnem jó. A szett 50e-60e külföldről továbbra is.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #651 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 11:27:16 »

Már majdnem jó. A szett 50e-60e külföldről továbbra is.

Valamint ez bátrabban bevállalható, mert sok varia nincs a V6-nál.
Egyedül a garancia a kérdéses, hogy ki mit vállal be.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #652 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 11:27:29 »

Már majdnem jó. A szett 50e-60e külföldről továbbra is.

Elhiszem, én csak egy példát írtam. amúgy az lehet, hogy onnan olcsóbb, de mi a garancia arra, hogy a megfelelő alkatrészt kapja meg és van rá garancia, ami itthon kötelező?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #653 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 11:40:23 »

Akkor - 140 az alkatrész. Összegezve: kb 140 az alkatrész+kb 30 a munkadíj. Ez nagyjából 170e ft. Ha már szétszedik, akkor célszerű megnézetni a jobb oldali féltengelyen a csapágyat is. Ez +13e ft.
milyen 140?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #654 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 11:59:55 »

Elhiszem, én csak egy példát írtam. amúgy az lehet, hogy onnan olcsóbb, de mi a garancia arra, hogy a megfelelő alkatrészt kapja meg és van rá garancia, ami itthon kötelező?

Ne legyé' má' hivatásos rettegő!

Ebay-ről rendelt cuccokra van mindenféle garancia. Én inkább az itthoni webshopos cuccok miatt aggódnék, ha már mindenképpen aggódni akarunk.

2007 óta még egyszer se sikerült az angoloknak rosszat, mást vagy hibásat küldeni nekem. Pedig mindent onnan veszek.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #655 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:04:34 »

Elhiszem, én csak egy példát írtam. amúgy az lehet, hogy onnan olcsóbb, de mi a garancia arra, hogy a megfelelő alkatrészt kapja meg és van rá garancia, ami itthon kötelező?
arra, hogy a megfelelő alkatrészt kapja, az ebay ad garanciát
ja, kötelező itthon a garancia, amit úgy értelmeznek, hogy szakszerviz által beszerelt alkatrészre vonatkozik
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #656 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:08:50 »

Ne legyé' má' hivatásos rettegő!

Ebay-ről rendelt cuccokra van mindenféle garancia. Én inkább az itthoni webshopos cuccok miatt aggódnék, ha már mindenképpen aggódni akarunk.

2007 óta még egyszer se sikerült az angoloknak rosszat, mást vagy hibásat küldeni nekem. Pedig mindent onnan veszek.


Nem szárad meg a pékárú mire hazaér?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #657 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:10:42 »

Ne legyé' má' hivatásos rettegő!

Ebay-ről rendelt cuccokra van mindenféle garancia. Én inkább az itthoni webshopos cuccok miatt aggódnék, ha már mindenképpen aggódni akarunk.

2007 óta még egyszer se sikerült az angoloknak rosszat, mást vagy hibásat küldeni nekem. Pedig mindent onnan veszek.



én belefutottam nemrég, angol ebayról rendeltem, és 1 hónap alatt nem jött meg. free postás cucc volt, 5font volt az egész.
írtam nekik, elnézést kértek, elküldték újra. Mondták, ha esetleg megjön a másik, örüljek neki Smiley volt olyan is hogy hibás, repedt volt a cucc, írtam nekik, kaptam 30% visszatérítést.
Ebay+paypal az egyik legbiztonságosabb vásárlási mód. Talán még jobb is mint a magyar boltok.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #658 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:24:24 »

Nem szárad meg a pékárú mire hazaér?  eplus2

Nem, mert zacsiban hozzák. eplus2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #659 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:29:14 »


én belefutottam nemrég, angol ebayról rendeltem, és 1 hónap alatt nem jött meg. free postás cucc volt, 5font volt az egész.
írtam nekik, elnézést kértek, elküldték újra. Mondták, ha esetleg megjön a másik, örüljek neki Smiley volt olyan is hogy hibás, repedt volt a cucc, írtam nekik, kaptam 30% visszatérítést.
Ebay+paypal az egyik legbiztonságosabb vásárlási mód. Talán még jobb is mint a magyar boltok.

Ezt ismerem én is. De azt mindenki tudja, hogy itthon "keveredik el" a kis értékű csomag, nem kint. Itthon ami nincs könyvelvbe azt lopják mint a nemistudom mit. De hát kit érdekel, ha kicióccóöccá barátaink 3x is hajlandóak újra küldeni ilyen esetben? eplus2

Egyszer volt olyan is, hogy nem ért ide 2 led. 2x újraküldte, aztán egyszer csak megjött 6 darab együtt.  hehe

De fontos kihangsúlyozni, hogy ez a Hong Kong-i rendelések esetén igaz csak. Ami a ködös Albionból jön, az mindig itt van 2-3 munkanap alatt.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #660 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:42:09 »

milyen 140?

104-et akartam írni.  vigyor3
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #661 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:44:44 »

Ne legyé' má' hivatásos rettegő!

Ebay-ről rendelt cuccokra van mindenféle garancia. Én inkább az itthoni webshopos cuccok miatt aggódnék, ha már mindenképpen aggódni akarunk.

2007 óta még egyszer se sikerült az angoloknak rosszat, mást vagy hibásat küldeni nekem. Pedig mindent onnan veszek.


Nem értem, miért velem kell kötekedni. Én, mint írtam, csak egy példát adtam az alkatrészek beszerzésére. Te miért nem azt tetted ahelyett, hogy belémkötöttél? Azt nem nagyon nevezném segítségnek, hogy külföldről 60e. Honnan külföldről, melyik internetes címről érdemes megrendelni stb., stb.?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #662 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:47:51 »

Nem, mert zacsiban hozzák. eplus2

 eplus2 taps eljen
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #663 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:54:30 »

Nem értem, miért velem kell kötekedni. Én, mint írtam, csak egy példát adtam az alkatrészek beszerzésére. Te miért nem azt tetted ahelyett, hogy belémkötöttél? Azt nem nagyon nevezném segítségnek, hogy külföldről 60e. Honnan külföldről, melyik internetes címről érdemes megrendelni stb., stb.?


nem nekem szólt, de azért egy ebay keresőbe bárki be tud írni annyit hogy "ford mondeo mk3 clutch kit"
és lám az első találat itt is van Wink
Én mondjuk nem mondom hogy itt kell megrendelni
http://www.ebay.com/itm/NEW-CLUTCH-KIT-Ford-Mondeo-Mk3-2-5-V6-24v-2000-2007-/370532830190?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item56457a4bee
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #664 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:54:58 »

Nem, mert zacsiban hozzák. eplus2

Végül is.....  csak furcsa lehet mindig tegnap előtti pékárút enni, ha gyorspostával jön..... ha nem, akkor meg múlthetit.... eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
drof
Vendég
« Új hozzászólás #665 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 12:59:25 »

Nem értem, miért velem kell kötekedni. Én, mint írtam, csak egy példát adtam az alkatrészek beszerzésére. Te miért nem azt tetted ahelyett, hogy belémkötöttél? Azt nem nagyon nevezném segítségnek, hogy külföldről 60e. Honnan külföldről, melyik internetes címről érdemes megrendelni stb., stb.?

Nem kötekedünk, csak nem szeretjük, ha dízlis ember mondja meg a V6 topicban, hogy 200e, meg kettős tömegű lendkerék, miközben szemmel láthatóan lövése sincs a témához.

Igazad van, az nem segítség, hogy 60e külföldről. Ahogy az sem az, hogy 200e itthonról kettős tömegű lendkerékkel. Az, hogy melyikünk árt jobban a kérdezőnek meg relatív. Tőlünk legalább tudja, hogy van 60e-ért szett. Tőled max. annyit tud, hogy kezdjen el félretenni a nagy kiadásra. hehe

http://bit.ly/18OILFD  eplus2

Teszek be közvetlen linket is, hátha:

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-CLUTCH-KIT-Ford-Mondeo-Mk3-2-5-V6-24v-2000-2007-/370532830190

http://www.ebay.co.uk/itm/CONCENTRIC-CLUTCH-SLAVE-CYLINDER-CSC-FORD-MONDEO-MK-III-2000-2007-NSC0003-/111126384379?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AMondeo%7CCars+Type%3A2.5+V6+24V&hash=item19dfa60efb


Persze ha én átmennék a dízel topicba és belinkelnék egy porlasztócsúcs beszerzési forrást, ahol 140e darabja, akkor mindjárt én lennék ott a jótékony lélek, aki segíteni próbál? Muhaha.

Nem véletlenül van ám szétválasztva a V6 topic a dízelektől meg a többi benzinestől. ravasz1 nezze

Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #666 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 13:05:06 »


nem nekem szólt, de azért egy ebay keresőbe bárki be tud írni annyit hogy "ford mondeo mk3 clutch kit"
és lám az első találat itt is van Wink
Én mondjuk nem mondom hogy itt kell megrendelni
http://www.ebay.com/itm/NEW-CLUTCH-KIT-Ford-Mondeo-Mk3-2-5-V6-24v-2000-2007-/370532830190?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item56457a4bee

Ennyi. Csak nem kell kötekedés miatt sipákolni egyből, ha valaki kijavítja, amit rosszul tudsz. wave
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #667 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 13:05:35 »

Végül is.....  csak furcsa lehet mindig tegnap előtti pékárút enni, ha gyorspostával jön..... ha nem, akkor meg múlthetit.... eplus2

 eplus2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #668 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 13:07:30 »

Végül is.....  csak furcsa lehet mindig tegnap előtti pékárút enni, ha gyorspostával jön..... ha nem, akkor meg múlthetit.... eplus2
én mézeskalácsot szoktam rendelni, annak jót tesz egy kis állás  hehe
mondjuk a fasírthoz se friss kenyér kell eplus2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #669 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 13:08:19 »

én mézeskalácsot szoktam rendelni, annak jót tesz egy kis állás  hehe

De szigorúan almával együtt csomagolva. wow1
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #670 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 13:13:32 »

Ennyi. Csak nem kell kötekedés miatt sipákolni egyből, ha valaki kijavítja, amit rosszul tudsz. wave

erre való a fórum  taps

amúgy meg olyan jó kötekedni, meg sipákolni  nyes
de a legjobb a fentieken csendben röhögni  eplus2
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #671 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 14:30:09 »

A hurrogóknak. Keressétek ki azt a hozzászólást, ahol hozzáértők jelentették ki, hogy a Mondeoban nincs sima lendkerék. Pontosabban csak kettőstömegűvel jöttek ki.

Nem kötekedünk, csak nem szeretjük, ha dízlis ember mondja meg a V6 topicban, hogy 200e, meg kettős tömegű lendkerék, miközben szemmel láthatóan lövése sincs a témához.

Lehet, hogy neked újdonság erejével hat, de nekem csak február óta van dízel mondeom. Sőt mi több, ez az első dízelem. Lehet, hogy lövésem nincs a V6-hoz, de én legalább megpróbáltam segíteni. Te mit csináltál? Nekemugrottál. Tudod nem szeretem az olyan embereket, akik tök ismeretlenül "lehülyéznek" másokat csak azért, mert szerinte ő mekkora penge egy adott témában. Olvasd el még egyszer értő olvasással azt az írásom, ahol leírtam neki egy-két árat. Nem mondtam neki, hogy márpedig neki onnan, azonnal és annyiért kell megvásárolnia az adott alkatrészt. Azt is írtam, hogy lehet, hogy rosszul gondolom. Neked is csak ugyanazt tudom javasolni, hogy kersd ki azt/azokat az írásokat, ahol kijelentik "hozzáértők", hogy a Mondeo márpedig kettőstömegű lendkerékkel jött ki. Azt sem akarták (vagy csak nehezen) elhinni, hogy az előző MKIII-as BENZINES Mondeomban sima lendkerék volt.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #672 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 14:33:04 »

A hurrogóknak. Keressétek ki azt a hozzászólást, ahol hozzáértők jelentették ki, hogy a Mondeoban nincs sima lendkerék. Pontosabban csak kettőstömegűvel jöttek ki.

Lehet, hogy neked újdonság erejével hat, de nekem csak február óta van dízel mondeom. Sőt mi több, ez az első dízelem. Lehet, hogy lövésem nincs a V6-hoz, de én legalább megpróbáltam segíteni. Te mit csináltál? Nekemugrottál. Tudod nem szeretem az olyan embereket, akik tök ismeretlenül "lehülyéznek" másokat csak azért, mert szerinte ő mekkora penge egy adott témában. Olvasd el még egyszer értő olvasással azt az írásom, ahol leírtam neki egy-két árat. Nem mondtam neki, hogy márpedig neki onnan, azonnal és annyiért kell megvásárolnia az adott alkatrészt. Azt is írtam, hogy lehet, hogy rosszul gondolom. Neked is csak ugyanazt tudom javasolni, hogy kersd ki azt/azokat az írásokat, ahol kijelentik "hozzáértők", hogy a Mondeo márpedig kettőstömegű lendkerékkel jött ki. Azt sem akarták (vagy csak nehezen) elhinni, hogy az előző MKIII-as BENZINES Mondeomban sima lendkerék volt.
tessék, a hozzáértő hozzászólása
http://mondeo.hu/index.php?topic=1460.msg802596#msg802596

drof pedig nem saját maga szerint penge, hanem nagyon sok más ember szerint
meg persze saját maga szerint is, de ebben semmi kivetnivaló nincs Cheesy
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #673 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 14:41:49 »

tessék, a hozzáértő hozzászólása
http://mondeo.hu/index.php?topic=1460.msg802596#msg802596

drof pedig nem saját maga szerint penge, hanem nagyon sok más ember szerint
meg persze saját maga szerint is, de ebben semmi kivetnivaló nincs Cheesy

Az lehet, (bár ez relatív, mert nekem is ajánlottak már mások által pengének tartott embert, de megbántam, hogy hozzá fordultam) de az még mindig nem jogosít fel senkit arra, hogy másokat "lehülyézzen" azért, mert ő lehet, hogy kicsit jobban ért hozzá. Azt hittem ez a fórum azért jött létre, hogy megpróbáljunk másoknak segíteni, ahogy tudunk és nem azért, hogy nekiessünk a másiknak csak azért, mert szerintem nem ért hozzá vagy, mert nem dobta fel neki az összes beszerzési forrást egy bizonyos alkatrészhez. Más dologban én is tudok sokkal olcsóbb árakat, de mégsem "hülyézem" le az illetőt, aki mást ajánl, hanem a kérdezőnek ajánlom azt az olcsóbb lehetőséget. A reakciókat még mindig várom a kettőstömegű-nem kettőstömegű illetve csak azzal jött ki vagy mással is kijött témára amit felvetettem. (a visszaolvasós)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.01 csütörtök, 15:04:13 írta Lacika71 » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #674 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:08:55 »

Az lehet, (bár ez relatív, mert nekem is ajánlottak már mások által pengének tartott embert, de megbántam, hogy hozzá fordultam) de az még mindig nem jogosít fel senkit arra, hogy másokat "lehülyézzen" azért, mert ő lehet, hogy kicsit jobban ért hozzá. Azt hittem ez a fórum azért jött létre, hogy megpróbáljunk másoknak segíteni, ahogy tudunk és nem azért, hogy nekiessünk a másiknak csak azért, mert szerintem nem ért hozzá vagy, mert nem dobta fel neki az összes beszerzési forrást egy bizonyos alkatrészhez. Más dologban én is tudok sokkal olcsóbb árakat, de mégsem "hülyézem" le az illetőt, aki mást ajánl, hanem a kérdezőnek ajánlom azt az olcsóbb lehetőséget. A reakciókat még mindig várom a kettőstömegű-nem kettőstömegű illetve csak azzal jött ki vagy mással is kijött témára amit felvetettem. (a visszaolvasós)
2,5 V6 sosem volt duplával, 92-07-ig ugyanaz jó hozzá

amúgy sajnos nem te vagy az első dízeles, aki jön és azt gondolja, hogy majd ő megmondja a tutit, holott sejtése sincs erről a motorról
és szerintem az embernek saját magától rá kell(ene) jönnie, hogy amihez nem ért, oda nem vakkant feleslegesen semmit, mint ahogy mi sem pécsúcsozunk meg lendkerekezünk a dízeles topikban
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #675 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:18:45 »

2,5 V6 sosem volt duplával, 92-07-ig ugyanaz jó hozzá

amúgy sajnos nem te vagy az első dízeles, aki jön és azt gondolja, hogy majd ő megmondja a tutit, holott sejtése sincs erről a motorról
és szerintem az embernek saját magától rá kell(ene) jönnie, hogy amihez nem ért, oda nem vakkant feleslegesen semmit, mint ahogy mi sem pécsúcsozunk meg lendkerekezünk a dízeles topikban

Elolvastad, amit írtam vagy csak úgy válaszoltál és mivel drof nincs itt, te folytatod az oltást? FEBRUÁR ÓTA VAN DÍZELEM, ELŐTTE SOSE VOLT ÉS NEM ÉN ÁLLÍTOTTAM AZT KORÁBBAN EGY MÁSIK TOPIKBAN, HOGY AZ MKIII CSAK KETTŐSTÖMEGŰ LENDKERÉKKEL JÖTT KI. Ha végigolvastad a beszélgetést, akkor azt is leírtam, hogy ok, nincs benne kettőstömegű, akkor annak az ára lejön. Egyébként pedig nem ez volt a téma, hanem a beszerzési forrás, amire jött a fórumtársunk és elkezdett oltani, hogy hű de mekkora baromságokat írok stb, stb, ahelyett, hogy megadott volna az illetőnek egy akármilyen lehetőséget az adott alkatrész beszerzésére. De kezdem úgy érezni, hogy ez kezd elmenni az aberrált benzines-dízel háború felé. Tudod a tipikus utállakmerttebenzinesvagyénmegtégedmertdízeleséskülönbenisneszóljbelemertaztántenemtudhatodmerttedízelesvagyésaznemisautóéstenemérthetszhozzámerttedízelesvagy. Ez a neszóljálbeletedízelesmertmisemszólunkbeleapécsébe szerintem elég ovodás hozzáállás.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #676 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:28:40 »

Az lehet, (bár ez relatív, mert nekem is ajánlottak már mások által pengének tartott embert, de megbántam, hogy hozzá fordultam) de az még mindig nem jogosít fel senkit arra, hogy másokat "lehülyézzen" azért, mert ő lehet, hogy kicsit jobban ért hozzá. Azt hittem ez a fórum azért jött létre, hogy megpróbáljunk másoknak segíteni, ahogy tudunk és nem azért, hogy nekiessünk a másiknak csak azért, mert szerintem nem ért hozzá vagy, mert nem dobta fel neki az összes beszerzési forrást egy bizonyos alkatrészhez. Más dologban én is tudok sokkal olcsóbb árakat, de mégsem "hülyézem" le az illetőt, aki mást ajánl, hanem a kérdezőnek ajánlom azt az olcsóbb lehetőséget. A reakciókat még mindig várom a kettőstömegű-nem kettőstömegű illetve csak azzal jött ki vagy mással is kijött témára amit felvetettem. (a visszaolvasós)

Semmi köze ezeknek a dolgoknak ahhoz, amiről most veszekszel magaddal. Alapvető emberi dolog, hogy csak olyan témában szólok hozzá, amiben van tapasztalatom, vagy szaktudásom.

Értem én, hogy a jó szándék vezérelt, de sajnos többet ártasz az ilyen jellegű segítséggel, mint amennyit használsz. Hiába adsz a kérdezőnek fonalat, ha az a fonal rossz felé vezet. Annál lényegesen többet ér (bár nem ellentmondások nélküli ennek elfogadása), ha nem írsz semmit és megvárod, míg olyan valaki válaszol, akinek van már tapasztalata a feltett kérdéssel kapcsolatosan.

Az, meg hogy nem tetszik a stílusa a reakcióknak.... értjük és elfogadjuk. De ezen túlmenően senkit sem érdekel.

Nem kell magyarázkodnod, szabadkoznod azért, mert segíteni akartál. Simán csak vond le a következtetést, hogy legközelebb miként tudsz ennél is hatékonyabban segíteni.  integet2
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #677 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:33:40 »

Semmi köze ezeknek a dolgoknak ahhoz, amiről most veszekszel magaddal. Alapvető emberi dolog, hogy csak olyan témában szólok hozzá, amiben van tapasztalatom, vagy szaktudásom.

Értem én, hogy a jó szándék vezérelt, de sajnos többet ártasz az ilyen jellegű segítséggel, mint amennyit használsz. Hiába adsz a kérdezőnek fonalat, ha az a fonal rossz felé vezet. Annál lényegesen többet ér (bár nem ellentmondások nélküli ennek elfogadása), ha nem írsz semmit és megvárod, míg olyan valaki válaszol, akinek van már tapasztalata a feltett kérdéssel kapcsolatosan.

Az, meg hogy nem tetszik a stílusa a reakcióknak.... értjük és elfogadjuk. De ezen túlmenően senkit sem érdekel.

Nem kell magyarázkodnod, szabadkoznod azért, mert segíteni akartál. Simán csak vond le a következtetést, hogy legközelebb miként tudsz ennél is hatékonyabban segíteni.  integet2

És ismételten eljutottunk oda, hogy úgy húzol le valakit, hogy egy betüt nem tudsz róla.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #678 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:35:47 »

Elolvastad, amit írtam vagy csak úgy válaszoltál és mivel drof nincs itt, te folytatod az oltást? FEBRUÁR ÓTA VAN DÍZELEM, ELŐTTE SOSE VOLT ÉS NEM ÉN ÁLLÍTOTTAM AZT KORÁBBAN EGY MÁSIK TOPIKBAN, HOGY AZ MKIII CSAK KETTŐSTÖMEGŰ LENDKERÉKKEL JÖTT KI. Ha végigolvastad a beszélgetést, akkor azt is leírtam, hogy ok, nincs benne kettőstömegű, akkor annak az ára lejön. Egyébként pedig nem ez volt a téma, hanem a beszerzési forrás, amire jött a fórumtársunk és elkezdett oltani, hogy hű de mekkora baromságokat írok stb, stb, ahelyett, hogy megadott volna az illetőnek egy akármilyen lehetőséget az adott alkatrész beszerzésére. De kezdem úgy érezni, hogy ez kezd elmenni az aberrált benzines-dízel háború felé. Tudod a tipikus utállakmerttebenzinesvagyénmegtégedmertdízeleséskülönbenisneszóljbelemertaztántenemtudhatodmerttedízelesvagyésaznemisautóéstenemérthetszhozzámerttedízelesvagy. Ez a neszóljálbeletedízelesmertmisemszólunkbeleapécsébe szerintem elég ovodás hozzáállás.

Te figy, 2 dolog.

Ad.1. Nem az a kérdés, hogy mióta van dízeled. Az a kérdés, hogy volt-e valaha V6-od és cseréltél-e benne kuplungot meg lendkereket.

Ad.2. Minél tovább magyarázkodsz ezzel kapcsolatosan, annál szebben látszik, hogy nem azért érzed lehülyézve magad, mert konkrétan valaki lehülyézett, hanem valami olyan dolog miatt, ami benned rejlik és semmi köze ehhez a V6 kuplung témához.

Szerintem ugorjál egy számot. integet2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #679 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:37:08 »

És ismételten eljutottunk oda, hogy úgy húzol le valakit, hogy egy betüt nem tudsz róla.

Nem, most oda jutottunk el, hogy szellemi párbajt próbálsz vívni szakmai témában fegyvertelenül és hiányos szakmai ismeretekkel. A legjobb, amit tehetsz, hogy befejezed.  worship
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #680 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:38:26 »

És ismételten eljutottunk oda, hogy úgy húzol le valakit, hogy egy betüt nem tudsz róla.
amit leírtál, az pont elég volt sajnos ....  szomoru1
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #681 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:41:47 »

amit leírtál, az pont elég volt sajnos ....  szomoru1

De most nézd meg. És még meg is sértődik, ha nem kérünk a segítségéből (ami olyan szinten haszontalan, mind a nyél nélküli baltafej wow1).

Csak tudnám, hogy miért jön minden negyedévben valaki, aki úgy érzi, hogy neki be kell segítenie a V6-osok kérdéseiben annak ellenére, hogy szemmel láthatóan semmi köze hozzá tapasztalatilag? Muszáj? Dehogy. Cheesy
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #682 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:42:14 »

Elolvastad, amit írtam vagy csak úgy válaszoltál és mivel drof nincs itt, te folytatod az oltást? FEBRUÁR ÓTA VAN DÍZELEM, ELŐTTE SOSE VOLT ÉS NEM ÉN ÁLLÍTOTTAM AZT KORÁBBAN EGY MÁSIK TOPIKBAN, HOGY AZ MKIII CSAK KETTŐSTÖMEGŰ LENDKERÉKKEL JÖTT KI. Ha végigolvastad a beszélgetést, akkor azt is leírtam, hogy ok, nincs benne kettőstömegű, akkor annak az ára lejön. Egyébként pedig nem ez volt a téma, hanem a beszerzési forrás, amire jött a fórumtársunk és elkezdett oltani, hogy hű de mekkora baromságokat írok stb, stb, ahelyett, hogy megadott volna az illetőnek egy akármilyen lehetőséget az adott alkatrész beszerzésére. De kezdem úgy érezni, hogy ez kezd elmenni az aberrált benzines-dízel háború felé. Tudod a tipikus utállakmerttebenzinesvagyénmegtégedmertdízeleséskülönbenisneszóljbelemertaztántenemtudhatodmerttedízelesvagyésaznemisautóéstenemérthetszhozzámerttedízelesvagy. Ez a neszóljálbeletedízelesmertmisemszólunkbeleapécsébe szerintem elég ovodás hozzáállás.
persze hogy elolvastam
ha azt írják neked egy másik topicban, hogy a 2001-es v6 mondeo-ba tankolhatsz benzint és gázolajat is egyszerre, akkor azt elhiszed?
engem pont nem érdekel, hogy általánosságban ki mit ír (legfőképpen rosszul ...)
itt egy konkrét autó konkrét évjáratáról beszélünk, amit vagy tud valaki jól vagy nem

amit mondasz aberráltság, az az igazi trollkodás, ahol hozzáértés híján sárdobálás megy
ebbe kezdtél bele pont te olyan témában, amiről lövésed sincs, csak valahol hallottál valamit
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #683 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 15:43:44 »

De most nézd meg. És még meg is sértődik, ha nem kérünk a segítségéből (ami olyan szinten haszontalan, mind a nyél nélküli baltafej wow1).

Csak tudnám, hogy miért jön minden negyedévben valaki, aki úgy érzi, hogy neki be kell segítenie a V6-osok kérdéseiben annak ellenére, hogy szemmel láthatóan semmi köze hozzá tapasztalatilag? Muszáj? Dehogy. Cheesy
szerintem ez lélekvándorlással megy, a rontó szellem átszáll egy másik testbe  nyes
Naplózva
RickShaw
Vendég
« Új hozzászólás #684 Dátum: 2013.08.01 csütörtök, 23:18:14 »

2,5 V6 sosem volt duplával, 92-07-ig ugyanaz jó hozzá


Na akkor meg nekem van egy kérdésem:  2005.ös gyártású 2.5 V6-ban tavaly februárban szétszakadt az egész szerkezet.
Cseréltek a teljes belsejét, kettős lendtömeget, csapágyat, etc. Ford szakszervízben. Számla is van róla.
Akkor most engem megvezettek ?  Smiley
 
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #685 Dátum: 2013.08.02 péntek, 07:21:00 »

Na akkor meg nekem van egy kérdésem:  2005.ös gyártású 2.5 V6-ban tavaly februárban szétszakadt az egész szerkezet.
Cseréltek a teljes belsejét, kettős lendtömeget, csapágyat, etc. Ford szakszervízben. Számla is van róla.
Akkor most engem megvezettek ?  Smiley
 
láttad az alkatrészt?  vigyor3
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #686 Dátum: 2013.08.02 péntek, 07:39:38 »

Na akkor meg nekem van egy kérdésem:  2005.ös gyártású 2.5 V6-ban tavaly februárban szétszakadt az egész szerkezet.
Cseréltek a teljes belsejét, kettős lendtömeget, csapágyat, etc. Ford szakszervízben. Számla is van róla.
Akkor most engem megvezettek ?  Smiley
 

Nem csak lendkerék van a számlán?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
drof
Vendég
« Új hozzászólás #687 Dátum: 2013.08.02 péntek, 09:22:12 »

Na akkor meg nekem van egy kérdésem:  2005.ös gyártású 2.5 V6-ban tavaly februárban szétszakadt az egész szerkezet.
Cseréltek a teljes belsejét, kettős lendtömeget, csapágyat, etc. Ford szakszervízben. Számla is van róla.
Akkor most engem megvezettek ?  Smiley
 

Akkor bizony meg. Ha 2.5, akkor nincs benne DMF.

Ha 3.0, akkor lehet benne DMF, de az is eltér modellenként (204 le, vagy 226 le ST220).
Naplózva
RickShaw
Vendég
« Új hozzászólás #688 Dátum: 2013.08.02 péntek, 12:06:27 »

Nem csak lendkerék van a számlán?

Hááát, őszintén mondva nem emléxem rá. Most roamingban vagyok, de otthon le van könyvelve a számla, meg tudom nézni. Jövő héten ha hazaérek, első dolgom lesz, mert most már b@...a a csőrömet ...
Szétbontás után szóban 100% h kettős lendtömeg csapágy, stb. csere szükségességét mondták, szemtől-szembe.
 
Úgy rémlik úgy kb. 260 rugót számláztak csak a szerkezetre, és összesen emlékezetem szerint valahol 400 rugóba került az egész móka. De majd ez konkrétan kiderül. Még mielőtt harsány röhögés lenne (rajtam), a mondeo akkor még céges autóm volt, így nem "fájt" annyira ...
Most már nagyon kíváncsi vagyok rá, mert az elmúlt bő 10 évben vettem tőlük 4 autót ...

Most sokkal jobban cseszi a csőrömet az h erőtlen, és ugyan mindenki elismeri, h a jelenlegi kb. 100LE nem egyenlő a régi (padon mért) kb. 200-zal, de senki semmiféle hibát nem talál rajta ... még jó pénzért sem. Még akkor sem, ha épp fennáll a hiba. De ezt már nemrég kiveséztük...

PS: adósom vagy egy PÜ-vel ... Smiley
 
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #689 Dátum: 2013.08.02 péntek, 12:18:07 »

Hááát, őszintén mondva nem emléxem rá. Most roamingban vagyok, de otthon le van könyvelve a számla, meg tudom nézni. Jövő héten ha hazaérek, első dolgom lesz, mert most már b@...a a csőrömet ...
Szétbontás után szóban 100% h kettős lendtömeg csapágy, stb. csere szükségességét mondták, szemtől-szembe.
 
Úgy rémlik úgy kb. 260 rugót számláztak csak a szerkezetre, és összesen emlékezetem szerint valahol 400 rugóba került az egész móka. De majd ez konkrétan kiderül. Még mielőtt harsány röhögés lenne (rajtam), a mondeo akkor még céges autóm volt, így nem "fájt" annyira ...
Most már nagyon kíváncsi vagyok rá, mert az elmúlt bő 10 évben vettem tőlük 4 autót ...

Most sokkal jobban cseszi a csőrömet az h erőtlen, és ugyan mindenki elismeri, h a jelenlegi kb. 100LE nem egyenlő a régi (padon mért) kb. 200-zal, de senki semmiféle hibát nem talál rajta ... még jó pénzért sem. Még akkor sem, ha épp fennáll a hiba. De ezt már nemrég kiveséztük...

PS: adósom vagy egy PÜ-vel ... Smiley
 

Akkor sem találnak hibát ha fennáll a hiba? Hát olyan nincs.....
Nem jó helyen vagy nem jó eszközzel keresik..... a hiba ott van.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
pethyke18
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


E-mail
« Új hozzászólás #690 Dátum: 2013.08.02 péntek, 21:24:36 »

Sziasztok.Kérdésem az lenne mien lamda szonda van a v6-ban?2001 novenberi évjárat és svájcból lett vásárolva.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #691 Dátum: 2013.08.02 péntek, 21:42:40 »

Sziasztok.Kérdésem az lenne mien lamda szonda van a v6-ban?2001 novenberi évjárat és svájcból lett vásárolva.

Hogyan érted, hogy milyen?

4 vezetékes cirkónium szonda, elvileg. (több is van benne)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #692 Dátum: 2013.08.02 péntek, 22:24:47 »

Hogyan érted, hogy milyen?

4 vezetékes cirkónium szonda, elvileg. (több is van benne)

tényleg, mennyi van benne? 2? 3?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #693 Dátum: 2013.08.02 péntek, 22:39:36 »

tényleg, mennyi van benne? 2? 3?

3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #694 Dátum: 2013.08.02 péntek, 22:44:15 »

3

az igen, 2 éve amikor néha villogott a ce lámpám a szervizben lambda szonda cseréket javasoltak, akkor 5öt mondtak  falbav
amit nem akartam elhinni
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #695 Dátum: 2013.08.02 péntek, 23:03:50 »

az igen, 2 éve amikor néha villogott a ce lámpám a szervizben lambda szonda cseréket javasoltak, akkor 5öt mondtak  falbav
amit nem akartam elhinni

A 2001-es volt a kérdés, mert onnan indult.
Abban 3 van.
A korszerűbb rendszernél meg 4.......az 5 az sehogyan sem jön ki.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
cosfi
Vendég
« Új hozzászólás #696 Dátum: 2013.08.11 vasárnap, 08:25:01 »

Üdv!
Minden V6-os gyárilag 2 kipufogóval jött ki, mert az enyémen csak jobb hátsó van? A bal oldalon is van egy dob, de onnan csak a jobb oldaliba megy tovább.
Kicsit lomhának érzem, bár a szerelőm szerint nincs vele gond. Az én lábamban van a hiba, vagy mi fojthatja vissza? Automata.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #697 Dátum: 2013.08.11 vasárnap, 08:51:23 »

Üdv!
Minden V6-os gyárilag 2 kipufogóval jött ki, mert az enyémen csak jobb hátsó van? A bal oldalon is van egy dob, de onnan csak a jobb oldaliba megy tovább.
Kicsit lomhának érzem, bár a szerelőm szerint nincs vele gond. Az én lábamban van a hiba, vagy mi fojthatja vissza? Automata.
az eu normák Smiley
a régebbi fickósabb volt.
tényleg, van akinek zöld matrica van a rendszámon?
Naplózva
cosfi
Vendég
« Új hozzászólás #698 Dátum: 2013.08.11 vasárnap, 12:09:25 »

az eu normák Smiley
a régebbi fickósabb volt.
tényleg, van akinek zöld matrica van a rendszámon?

Az enyémen zöld van! Smiley
és hogyan variálhatnám a kipuff rendszert, hogy javulást érezzek?
Naplózva
Wadasz_22
Vendég
« Új hozzászólás #699 Dátum: 2013.08.11 vasárnap, 12:37:09 »

Nekem a felső matrica piros az alsó pedig, zöld.


az eu normák Smiley
a régebbi fickósabb volt.
tényleg, van akinek zöld matrica van a rendszámon?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.