Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.24 szerda, 10:59:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 19   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mesteremberek  (Megtekintve 627008 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #400 Dátum: 2014.06.09 hétfő, 12:03:44 »

Diktáltam a telefonnak..... nem jól hall az android!  nyes
mért nem blekkbörit vettél?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #401 Dátum: 2014.06.09 hétfő, 15:17:47 »

mért nem blekkbörit vettél?

Ööööö....ööö...hát nem!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2014.06.09 hétfő, 16:03:52 »

Diktáltam a telefonnak..... nem jól hall az android!  nyes

 eljen taps
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2014.06.09 hétfő, 22:41:13 »

Diktáltam a telefonnak..... nem jól hall az android!  nyes

Mosd ki a fülét (mikrofonját), biztos jót fog tenni neki  nyes
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Hanzsi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


hanzsigyuri@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2014.06.12 csütörtök, 14:34:20 »

Tud ajánlani valaki féltengely felújító műhelyt? Ahová futárral lehet küldeni a javítandó alkatrészt, és vissza is küldik.

Köszi.
Naplózva

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

'94 MK I sedan, 1.8 TD - 13 éve velem
'05 MK3 turnier, 2.0 - '17 febr. 17 óta
meg néhány Sierra, többnyire darabokban
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2014.06.12 csütörtök, 16:40:01 »

Tud ajánlani valaki féltengely felújító műhelyt? Ahová futárral lehet küldeni a javítandó alkatrészt, és vissza is küldik.

Köszi.

Itt van pár.
Naplózva
Hanzsi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


hanzsigyuri@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2014.06.13 péntek, 14:13:46 »

Itt van pár.

Köszi szépen!

Közülük ki az ajánlott? Mely műhellyel van rossz, vagy jó tapasztalat, vagy vélemény valamelyikről?
Naplózva

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

'94 MK I sedan, 1.8 TD - 13 éve velem
'05 MK3 turnier, 2.0 - '17 febr. 17 óta
meg néhány Sierra, többnyire darabokban
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2014.06.13 péntek, 20:47:52 »

Köszi szépen!

Közülük ki az ajánlott? Mely műhellyel van rossz, vagy jó tapasztalat, vagy vélemény valamelyikről?

Nekem nincs, de a "sok" jelentkezőből ítélve másnak se. Mi a baja a féltengelyednek? Szerintem inkább hívd fel mk2 fórumtársunk, tőle olcsóbban kapsz 100e km alatt futottat. Ott a száma a profiljában.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #408 Dátum: 2014.06.13 péntek, 21:10:59 »

Nekem nincs, de a "sok" jelentkezőből ítélve másnak se. Mi a baja a féltengelyednek? Szerintem inkább hívd fel mk2 fórumtársunk, tőle olcsóbban kapsz 100e km alatt futottat. Ott a száma a profiljában.
még hiszel a mesékben? Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2014.06.13 péntek, 23:53:14 »

még hiszel a mesékben? Wink

Vettél tőle már egyszer is bármit is? Különben meg azt hiszel, amit akarsz. De ne azokból a bontósokból indulj ki, akik a széthajtott osztrák meg német autókat hordjk be bontásra. Főleg ne abból, hogy a kereskedők sokszor árulnak visszapörgetett órás autókat. (tudod, 2002-es autó megkímélt, orvos tulajtól 86e km-rel) Az angoloknál tudtommal nem szokás, főleg, mert ott nem nagyon dívik a sufnituning, mint itthon.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.13 péntek, 23:55:37 írta Lacika71 » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #410 Dátum: 2014.06.14 szombat, 06:48:59 »

Vettél tőle már egyszer is bármit is? Különben meg azt hiszel, amit akarsz. De ne azokból a bontósokból indulj ki, akik a széthajtott osztrák meg német autókat hordjk be bontásra. Főleg ne abból, hogy a kereskedők sokszor árulnak visszapörgetett órás autókat. (tudod, 2002-es autó megkímélt, orvos tulajtól 86e km-rel) Az angoloknál tudtommal nem szokás, főleg, mert ott nem nagyon dívik a sufnituning, mint itthon.
Jópárszor beszéltem vele, de nem vettem tőle, mert el van szállva a srác nem kicsit, és pont az ilyen 100ezer alatti kamusokat nem szeretem. Az angol autók még véletlenül sincsenek széthajtva, mi?. Drágább a tömegközlekedés, mintha mindenhová kocsival járnának.  Azt viszont tudom(nem hiszem, tudom), hogy az utolsó mondatod egy hatalmas nagy baromság. Te láttál már angol műhelyet, vagy csak elhiszed, amit mondanak az mk2 félék? Az angoloknál jobban nem sok helyen megy a mókolás. Egyszerűen drága a szervíz, az emberek igénytelenek rá, hogy rendesen meg legyen csinálva valami, addig hajtják amíg megy, aztán eladják.
Csak gondolkodj egy kicsit! Mk2 is bontós, ő is ebből akar megélni, mivel is lenne különb, mint a többi?
Ez nem hit kérdés, angliában sem lehet olcsón kapni jó autót. plusz még meg kell érje több ezer km-ről idehozni. Matek Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2014.06.14 szombat, 23:10:45 »

Jópárszor beszéltem vele, de nem vettem tőle, mert el van szállva a srác nem kicsit, és pont az ilyen 100ezer alatti kamusokat nem szeretem. Az angol autók még véletlenül sincsenek széthajtva, mi?. Drágább a tömegközlekedés, mintha mindenhová kocsival járnának.  Azt viszont tudom(nem hiszem, tudom), hogy az utolsó mondatod egy hatalmas nagy baromság. Te láttál már angol műhelyet, vagy csak elhiszed, amit mondanak az mk2 félék? Az angoloknál jobban nem sok helyen megy a mókolás. Egyszerűen drága a szervíz, az emberek igénytelenek rá, hogy rendesen meg legyen csinálva valami, addig hajtják amíg megy, aztán eladják.
Csak gondolkodj egy kicsit! Mk2 is bontós, ő is ebből akar megélni, mivel is lenne különb, mint a többi?
Ez nem hit kérdés, angliában sem lehet olcsón kapni jó autót. plusz még meg kell érje több ezer km-ről idehozni. Matek Wink

Én viszont tudom, hogy honnan veszi az autókat. Mint mondtam, azt hiszel, amit akarsz. Nem kötelező tőle vásárolni. Te megteheted, hogy megvedd a gyári új alkatrészt, de nem mindenki. Én meg tudo tenni azt, hogy személyesen megyek el az adott alkatrészért, és, ha nem tetszik akkor nem hozom el vagy, ha mégsem jó, akkor visszaviszem és visszaadja a pénzt. Én eddig még sz.rt nem vettem tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.14 szombat, 23:15:13 írta Lacika71 » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #412 Dátum: 2014.06.15 vasárnap, 08:28:03 »

Én viszont tudom, hogy honnan veszi az autókat. Mint mondtam, azt hiszel, amit akarsz. Nem kötelező tőle vásárolni. Te megteheted, hogy megvedd a gyári új alkatrészt, de nem mindenki. Én meg tudo tenni azt, hogy személyesen megyek el az adott alkatrészért, és, ha nem tetszik akkor nem hozom el vagy, ha mégsem jó, akkor visszaviszem és visszaadja a pénzt. Én eddig még sz.rt nem vettem tőle.
Ezt a baromságot hol olvastad, vagy miből következtetted ki? Tudod, amíg 35% van a bárdiban, nem is sok bontott cucc kell. Egyébként meg vettem már bontott cuccot, meg árultam is, bontottam több mk1-et 2-t annó, és abból is maradt magamnak is jó állapotú cucc. Itt nem is erről volt szó, csak az ilyen "100ezer kilóméter alatti" hülyítéseket hagyjuk már. Ugyanolyan bontós, mint a többi. Nekd jó, mert közel van, és személyesen meg tudod nézni mit veszel. Aki vidéki, az meg megveszi helyben ugyanazt feléért. Van itt a fórumon még jópár ember, akik bontogatnak, akinek nincs szüksége a reklámra, mégis jó cuccot árulnak, jó áron, és nem nagyképű khöcsögök, mint mk2.
pl:
Ajánlottad valakinek a távos kulcsot, hívja fel mk2-t. Amikor nekem kellett, kb 6e ft lett volna tőle. kaptam egy fórumtárstól 2500-ért postával együtt. Igaz, ez nem 100e alatti angol autóból való, hanem egy állítólag fhos osztrák-német bontott kocsiból  hehe

De hát védd csak őt, ha ekkora szüksége van rá. (lehet más hozzáállással nem lenne)
Nem véletlen nem lép be, nem volt elég az érdeklődés iránta. Ennek érdekében ő mindent elkövetett
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.15 vasárnap, 08:39:14 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Hanzsi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


hanzsigyuri@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2014.06.16 hétfő, 13:37:16 »

Nekem nincs, de a "sok" jelentkezőből ítélve másnak se. Mi a baja a féltengelyednek? Szerintem inkább hívd fel mk2 fórumtársunk, tőle olcsóbban kapsz 100e km alatt futottat. Ott a száma a profiljában.

Hűűűű, mi van itt.....  vigyor3

NA! Szóval már írtam a problémámról tavaly: http://mondeo.hu/index.php?topic=4.msg768012#msg768012 Az utána következő hozzászólás releváns még.
Azóta annyi történt, hogy beszereztem egy bontott féltengelyt, kb egy fél évig jó volt, aztán ismét előjött a hiba (ha nyomom a gázt, 80 felett remeg az egész autó).
Szerelő megtömte grafitzsírral, azóta megint használható, de nem tökéletes. Ezért Úgy döntöttem, hogy kerítek egy jó állapotúnak mondottat, és felújíttatom, csak nem ismerek műhelyt. Viszont most újra elolvasva a régi, fent idézett hozzászólásomra adott választ, meg is keresem Kalap urat, hátha tud tanácsot adni. De azért ide is köszönettel várok minden ötletet.
Naplózva

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

'94 MK I sedan, 1.8 TD - 13 éve velem
'05 MK3 turnier, 2.0 - '17 febr. 17 óta
meg néhány Sierra, többnyire darabokban
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2014.06.16 hétfő, 14:12:42 »

Ezt a baromságot hol olvastad, vagy miből következtetted ki? Tudod, amíg 35% van a bárdiban, nem is sok bontott cucc kell. Egyébként meg vettem már bontott cuccot, meg árultam is, bontottam több mk1-et 2-t annó, és abból is maradt magamnak is jó állapotú cucc. Itt nem is erről volt szó, csak az ilyen "100ezer kilóméter alatti" hülyítéseket hagyjuk már. Ugyanolyan bontós, mint a többi. Nekd jó, mert közel van, és személyesen meg tudod nézni mit veszel. Aki vidéki, az meg megveszi helyben ugyanazt feléért. Van itt a fórumon még jópár ember, akik bontogatnak, akinek nincs szüksége a reklámra, mégis jó cuccot árulnak, jó áron, és nem nagyképű khöcsögök, mint mk2.
pl:
Ajánlottad valakinek a távos kulcsot, hívja fel mk2-t. Amikor nekem kellett, kb 6e ft lett volna tőle. kaptam egy fórumtárstól 2500-ért postával együtt. Igaz, ez nem 100e alatti angol autóból való, hanem egy állítólag fhos osztrák-német bontott kocsiból  hehe

De hát védd csak őt, ha ekkora szüksége van rá. (lehet más hozzáállással nem lenne)
Nem véletlen nem lép be, nem volt elég az érdeklődés iránta. Ennek érdekében ő mindent elkövetett

Hát a kulcsnak nagyon sok köze nincs a futott km-hez, ezzel kár volt példálóznod. A Bárdis 35%-ról meg csak annyit, hogy az is csak a kiváltságosoknak vagy a bennfenteseknek van. Én nem vagyok az. Mint mondtam mk2-ről azt gondolsz, amit akarsz az általa behozott autók futott km-reiről meg főleg. Csak azt nem mond, hogy azok az ismerőseid, akik nem angol autót bontanak, csak keveset futott kocsikat bontanak, mert ezt szerintem te se hiszed el. Mindenkinek szive joga eldönteni, hogy kitől, milyen alkatrészt vesz meg. A másik dolog pedig az, hogy a "ne vásárolj tőle rovatban" sem mk2-t találod meg, hanem azt, akit megemlítesz a mások is bontanak autót kategóriában. Az, hogy miért nem lép be, legyen a saját gondja. Ahogy beszélgettem vele többször is, valószínű azért, mert nincs rászorulva. Amikor találkozunk, nem lehet vele 5 percet sem beszélni, mert folyamatosan csörög a telefonja. Elhiheted, hogy nem a reklamálók hívják. Ha figyelmesen olvastad volna a topikjait, akkor tudnád, hogy ott nem nagyon szokott válaszolni ill. majd mindegyikhez odaírta, hogy telefonon érdeklődjenek, mert mire ott elolvassa, már telefonon eladta az adott alkatrészt.  És még egyszer: Azt gondolsz amit akarsz mk2-ről, engem még nem vert át és még vannak sokan, akik ugyanígy gondolják. Nem kötelező tőle venned semmit és amúgy senkinek sem. Amint írtam, mindenki maga döntse el.

De tudod mit? mk2 ez sz.házi nagyképű f.sz. Sőt pénzt kapok tőle, ha ajánlgatom mindenkinek. Sőt mi több én vagyok az. (amúgy nem, csak azért írtam, hogy megnyugodjon a leked.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.16 hétfő, 16:33:23 írta Lacika71 » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #415 Dátum: 2014.06.16 hétfő, 19:55:45 »

De tudod mit? mk2 ez sz.házi nagyképű f.sz. Sőt pénzt kapok tőle, ha ajánlgatom mindenkinek. Sőt mi több én vagyok az.
eplus2
Ez az!
Tuttttttttam!
 hehe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Bulba
Vendég
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 19:47:15 »

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Budapesten (elsősorban XIX. ker környékén) megbízható szerelőt? Nem indul a Mondeo (2006-os 2.2 TdCi). Először csak nehezen indult, leállt az alapjáraton (kicsi gázt tartva végül beállt), most már be sem indul. Ezt kellene orvosolnia.
Egyébként valami tipp, hogy mi lehet a baja (csak, hogy annyira ne ültethessenek fel)?
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #417 Dátum: 2014.07.07 hétfő, 08:07:27 »

Szia,
MK3 tulaj ismerősöm ajánlotta nekem.
Kerületileg határeset: http://fiestabonto.hu/page.php?4
Nagykőrösi - Debreceni sarkán vannak.
PZs

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Budapesten (elsősorban XIX. ker környékén) megbízható szerelőt? Nem indul a Mondeo (2006-os 2.2 TdCi). Először csak nehezen indult, leállt az alapjáraton (kicsi gázt tartva végül beállt), most már be sem indul. Ezt kellene orvosolnia.
Egyébként valami tipp, hogy mi lehet a baja (csak, hogy annyira ne ültethessenek fel)?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2014.07.12 szombat, 12:23:23 »

Sziasztok!
Meg mindig keresek egy hozzaerto szerelot, ugyanis az alapjarati problemam meg mindig fenn all.
Hideg illetve felig visszahult motornal az alapjaratot 2700 korultol nehezen ejti vissza.
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #419 Dátum: 2014.07.12 szombat, 13:00:02 »

Még mindig nem tudni milyen autóról van szó.
Írd bele az adatait az aláírásodban, ahogyan szinte mindenki.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #420 Dátum: 2014.07.12 szombat, 13:35:14 »

2002.9.havi az auto.
1.8benzines 125 le
Eddig cserelve lett az alapjarati motor (bontott)
Gyertya, illetve gyujtaseloszto plusz kabelek (uj minden)
Lambdaszonda (uj)
Folytoszelep helyzet erzekelo (uj)
Map szenzor (uj)
Illetve a motoron van egy valamilyen jelado, egy pici kis rezkutyu aminek a nevet nemtudom.

A legutobbi szerelo meg a kocsi agyat is programozta, egyebkent ha nem jelentkezik a hiba akkor is eleg lassan ejti le a fordulatot.
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #421 Dátum: 2014.07.12 szombat, 13:40:17 »

2002.9.havi az auto.
1.8benzines 125 le
Eddig cserelve lett az alapjarati motor (bontott)
Gyertya, illetve gyujtaseloszto plusz kabelek (uj minden)
Lambdaszonda (uj)
Folytoszelep helyzet erzekelo (uj)
Map szenzor (uj)
Illetve a motoron van egy valamilyen jelado, egy pici kis rezkutyu aminek a nevet nemtudom.

A legutobbi szerelo meg a kocsi agyat is programozta, egyebkent ha nem jelentkezik a hiba akkor is eleg lassan ejti le a fordulatot.

Így már szerintem senki nem fogja vállalni és esetleg tudni megjavítani, ha már valaki a motorvezérlő programozásával próbáltak meg egy lehetséges más hiba miatti rendellenes jelenséget.

Szerintem szívóoldali tömitettlenség körül lesz valami....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2014.07.12 szombat, 14:07:59 »

Így már szerintem senki nem fogja vállalni és esetleg tudni megjavítani, ha már valaki a motorvezérlő programozásával próbáltak meg egy lehetséges más hiba miatti rendellenes jelenséget.

Szerintem szívóoldali tömitettlenség körül lesz valami....

Akkor folyamatosan jelentkezne a hiba vagy legalabb is rendszeresen nem?!
Most az a helyzet, hogy ujrainditas utan mukodik rendesen.
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #423 Dátum: 2014.07.12 szombat, 14:13:44 »

Akkor folyamatosan jelentkezne a hiba vagy legalabb is rendszeresen nem?!
Most az a helyzet, hogy ujrainditas utan mukodik rendesen.
Nem csak olyan tömítettlenség van, ami állandóan jelentkezik.
A motor működése közben változó nyomásviszonyok vannak. Ezek befolyásolhatják a tömítettlenség, annak mértékét.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #424 Dátum: 2014.07.12 szombat, 14:17:51 »

Így már szerintem senki nem fogja vállalni és esetleg tudni megjavítani, ha már valaki a motorvezérlő programozásával próbáltak meg egy lehetséges más hiba miatti rendellenes jelenséget.

Szerintem szívóoldali tömitettlenség körül lesz valami....

Te most azt mondod, hogy akkor minden szerelő balfax? Mert egyik sem fogja megszerelni?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2014.07.12 szombat, 14:26:11 »

Nem csak olyan tömítettlenség van, ami állandóan jelentkezik.
A motor működése közben változó nyomásviszonyok vannak. Ezek befolyásolhatják a tömítettlenség, annak mértékét.

Bonyolitom akkor meg... Ez a jelenseg csak akkor jon elo mikor az auto mozog.
Ha egyhelyen al es a hiba fenn all akkor rendesen mukodik (ha lenyomod a pedalt felporog a motor es ha elengeded akkor szepen visszaall)
Viszont amint elindulsz es az auto mozgasban van akkor egybol jelentkezik a hiba.
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #426 Dátum: 2014.07.12 szombat, 14:28:08 »

Te most azt mondod, hogy akkor minden szerelő balfax? Mert egyik sem fogja megszerelni?
Nem.
Azt írtam, hogy így nem szívesen vállalja senki.
Ugyanis egy más hibás alkatrész vagy hiba esetén a motorvezérlővel próbálunk kompenzálni, akkor még bizonytalanabb lesz a hiba megállapíthatósága.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #427 Dátum: 2014.07.12 szombat, 14:47:56 »

Nem.
Azt írtam, hogy így nem szívesen vállalja senki.
Ugyanis egy más hibás alkatrész vagy hiba esetén a motorvezérlővel próbálunk kompenzálni, akkor még bizonytalanabb lesz a hiba megállapíthatósága.

Szerintem csak újraprogramozták, ennyi.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2014.07.12 szombat, 18:12:26 »

Szerintem csak újraprogramozták, ennyi.

Igen, de nem hinném, hogy a hibát a programban kellene keresni mert ez pár napja volt és ugyanúgy rossz...
Gondom magát a kocsi nem programozza át.
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #429 Dátum: 2014.07.28 hétfő, 13:40:39 »

Sziasztok,
keresek műanyag-lökhárítót hegesztő szakembert; Budapesten.
MK1 kombi hátsó-lökhárító jobb sarkánál kettétört, és azt kellene összehegeszteni, egy kis hiányzó darabot pótolni, majd fényezni.
Tudtok vkit ajánlani?
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
v.satya
Vendég
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2014.07.28 hétfő, 14:06:02 »

Üdv!Segítséget kérnék tempomat beszereléshez,vic-et ajánlották,hogy érem el?Köszi
Naplózva
tamas21
Vendég
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 14:27:16 »

Sziasztok!

Szakemberre lenne szükségem szívósor ügyben. Valószínű le kellene dugózni a vákumcsövet és kiherélni az örvénylapátokat.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 15:41:38 »

Sziasztok!

Szakemberre lenne szükségem szívósor ügyben. Valószínű le kellene dugózni a vákumcsövet és kiherélni az örvénylapátokat.

Keresd privátban GSR-t, sztem segít!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #433 Dátum: 2014.09.11 csütörtök, 15:47:25 »

Keresd privátban GSR-t, sztem segít!

A herélésben biztos....  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
micaufo
Vendég
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2014.09.18 csütörtök, 10:52:55 »

Sziasztok.

Győrben, vagy környékén keresek megszállott ford  mondeo szerelőt.

Szia!

Sikerült találni szerelőt Győrben? Ha igen, küldenél elérhetőséget?
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2014.11.04 kedd, 14:13:39 »

Autóhűtő műanyag részén keletkezett repedést tud itt valaki megbízhatóan javítani? Budapesten leginkább...
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
w8pxyi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



E-mail
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2014.11.11 kedd, 10:27:33 »

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Egy őzzel találkoztam, és nyílt a kormány alatti légzsák.  szomoru1 Motorháztető, lökhárító sérült. Az autó nem indul be, fokozatosan áramtalanított mindent. A motorházat nem tudtam felnyitni, így a sarut nem tudtam levenni. Tudnátok valakit ajánlani aki megtenné, hogy megnézi Csepelen az elektronikát, hogy járóképessé tehető-e az autó?

2008 MK4 2.0 benzin

Köszi,
István
Naplózva

2008 Mondeo MK4 Ghia 2.0
mendoza
Vendég
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2014.11.12 szerda, 10:16:07 »

Hello.
Sopron es kornteken keresnék szerelot.
Koszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #438 Dátum: 2014.11.12 szerda, 11:21:37 »

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Egy őzzel találkoztam, és nyílt a kormány alatti légzsák.  szomoru1 Motorháztető, lökhárító sérült. Az autó nem indul be, fokozatosan áramtalanított mindent. A motorházat nem tudtam felnyitni, így a sarut nem tudtam levenni. Tudnátok valakit ajánlani aki megtenné, hogy megnézi Csepelen az elektronikát, hogy járóképessé tehető-e az autó?

2008 MK4 2.0 benzin

Köszi,
István
először is visszakellene tölteni az akkut.lehet kapni szivargyujtóról működő akkutöltőt.talán ez addig is segíthet,amíg a motortér nem nyílik....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #439 Dátum: 2014.11.12 szerda, 11:31:41 »

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Egy őzzel találkoztam, és nyílt a kormány alatti légzsák.  szomoru1 Motorháztető, lökhárító sérült. Az autó nem indul be, fokozatosan áramtalanított mindent. A motorházat nem tudtam felnyitni, így a sarut nem tudtam levenni. Tudnátok valakit ajánlani aki megtenné, hogy megnézi Csepelen az elektronikát, hogy járóképessé tehető-e az autó?

2008 MK4 2.0 benzin

Köszi,
István

Nyomd vissza az üzemanyag szivattyú kioldó inercia kapcsolót.
A könyvben keresd meg hol van, de elvileg a bal A oszlop tövében, ha beülsz akkor a bal lában mellett a burkolat alatt. Elvileg van rajta egy lyuk, ahol be lehet nyúlni ujjal.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
w8pxyi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



E-mail
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2014.11.12 szerda, 12:21:04 »

először is visszakellene tölteni az akkut.lehet kapni szivargyujtóról működő akkutöltőt.talán ez addig is segíthet,amíg a motortér nem nyílik....

Köszönöm Alf, utánanézek ilyen töltőnek, ha nem sikerül kinyitni. Emlékeim szerint kb. 3 órát ment a vészvillogó, mellette a helyzetjelző kb. 1-et. A hibakód törlésével (töltött akku mellett) elvileg indulnia kellene?
Karosszériás szakit is keresek, vagy szervizet. Olyan kellene ahol tudnak műanyagot is hegeszteni, ha menthető egy-két dolog, és bontott cuccokat is beszerezni.
Tudtok esetleg jóáras megbízható szervizet ajánlani?
Théta Autójavítóval kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?


Köszi,
István


Naplózva

2008 Mondeo MK4 Ghia 2.0
w8pxyi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



E-mail
« Új hozzászólás #441 Dátum: 2014.11.12 szerda, 12:28:25 »

Nyomd vissza az üzemanyag szivattyú kioldó inercia kapcsolót.
A könyvben keresd meg hol van, de elvileg a bal A oszlop tövében, ha beülsz akkor a bal lában mellett a burkolat alatt. Elvileg van rajta egy lyuk, ahol be lehet nyúlni ujjal.

Köszi, megkeresem!
Naplózva

2008 Mondeo MK4 Ghia 2.0
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #442 Dátum: 2014.11.12 szerda, 13:01:24 »

Köszönöm Alf, utánanézek ilyen töltőnek, ha nem sikerül kinyitni. Emlékeim szerint kb. 3 órát ment a vészvillogó, mellette a helyzetjelző kb. 1-et. A hibakód törlésével (töltött akku mellett) elvileg indulnia kellene?
Karosszériás szakit is keresek, vagy szervizet. Olyan kellene ahol tudnak műanyagot is hegeszteni, ha menthető egy-két dolog, és bontott cuccokat is beszerezni.
Tudtok esetleg jóáras megbízható szervizet ajánlani?
Théta Autójavítóval kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?


Köszi,
István



csepelen van az autó ugye? Halásztelken tudok megbízható karosszéria lakatost.megoldja a hegesztést is.meg a festést is.
ha kell a száma szólj,elküldöm pü-ben.csak hozzá elkell jusson az autó....gondolom.
a hibakódot én is tudom törölni.gondolom nyitható az autó,csak levan merülve az akku.először mindenképp akkutöltés kell,szóval kell az a szivargyujtós töltő.
de van ilyen is: http://www.topshop.hu/haztartas_es_kert/mighty_jump_akkumulatortolto.html
vagy ilyen: http://www.jofogas.hu/baranya/Szivargyujtos_akkutolto_16719043.htm

hát ezek elég gagyik,valami jobbat nézzél.vagy nyissátok fel erővel a motorteret,úgyis javítani kell már,nem?
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.12 szerda, 13:08:21 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
w8pxyi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



E-mail
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2014.11.12 szerda, 13:21:53 »

csepelen van az autó ugye? Halásztelken tudok megbízható karosszéria lakatost.megoldja a hegesztést is.meg a festést is.
ha kell a száma szólj,elküldöm pü-ben.csak hozzá elkell jusson az autó....gondolom.
a hibakódot én is tudom törölni.gondolom nyitható az autó,csak levan merülve az akku.először mindenképp akkutöltés kell,szóval kell az a szivargyujtós töltő.
de van ilyen is: http://www.topshop.hu/haztartas_es_kert/mighty_jump_akkumulatortolto.html
vagy ilyen: http://www.jofogas.hu/baranya/Szivargyujtos_akkutolto_16719043.htm

hát ezek elég gagyik,valami jobbat nézzél.vagy nyissátok fel erővel a motorteret,úgyis javítani kell már,nem?

pü. ment.
Naplózva

2008 Mondeo MK4 Ghia 2.0
grubi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #444 Dátum: 2014.11.24 hétfő, 23:00:32 »

Sziasztok,

Múlt héten Mondeo tulajdonossá váltam. Tudtok ajánlani valakit a XIV. kerület környékén alap szerviz elvégzéséhez (olaj- és szűrők cseréje) és a fékek ellenőrzéséhez.

'02 Mondeo Turnier 2.0 TDDi Trend


A segítséget előre is köszönöm
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI Trend Kombi 2002
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #445 Dátum: 2014.11.25 kedd, 08:09:54 »

Szia,
blau4kombi ajánlott nekem nagyon jó Volvo szerelőt a 14-ben. Keresd blau4kombi-t! http://mondeo.hu/index.php?topic=21.msg938767#msg938767
Nekem azért nem volt jó, mert 96-os a kocsim.
Üdv,
PZs

Sziasztok,

Múlt héten Mondeo tulajdonossá váltam. Tudtok ajánlani valakit a XIV. kerület környékén alap szerviz elvégzéséhez (olaj- és szűrők cseréje) és a fékek ellenőrzéséhez.

'02 Mondeo Turnier 2.0 TDDi Trend


A segítséget előre is köszönöm
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2014.11.25 kedd, 15:23:49 »

Sziasztok,

Múlt héten Mondeo tulajdonossá váltam. Tudtok ajánlani valakit a XIV. kerület környékén alap szerviz elvégzéséhez (olaj- és szűrők cseréje) és a fékek ellenőrzéséhez.

'02 Mondeo Turnier 2.0 TDDi Trend

A segítséget előre is köszönöm
Kerepesi út.
Naplózva
grubi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2014.11.29 szombat, 22:40:46 »

Szia,
blau4kombi ajánlott nekem nagyon jó Volvo szerelőt a 14-ben. Keresd blau4kombi-t! http://mondeo.hu/index.php?topic=21.msg938767#msg938767
Nekem azért nem volt jó, mert 96-os a kocsim.
Üdv,
PZs


Köszönöm a tippet. Felhívtam, de azt mondta, hogy csak Volvókkal foglalkozik és nem vállal mást.
Üdv,
Grubi


Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI Trend Kombi 2002
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #448 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 09:26:32 »

Köszi visszajelzés!  worship Akkor csak Volvosnak fogom ajánlani.
PZs
Köszönöm a tippet. Felhívtam, de azt mondta, hogy csak Volvókkal foglalkozik és nem vállal mást.
Üdv,
Grubi



Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
peterl
Vendég
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2014.12.04 csütörtök, 10:03:07 »

Köszi visszajelzés!  worship Akkor csak Volvosnak fogom ajánlani.
PZs

Hello!

18. kerületben, vagy a vonzáskörzetében (Vecsés, Gyál, stb.) tudtok ajánlani megbízható szerelőt, akivel meg tudnék nézetni pár dolgot? Besence utca nem játszik, nem tudják az embert fogadni normális idő alatt (2+ hét), és olyan óradíjat mondtak, hogy csak néztem. Smiley

Köszi.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 19   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.