Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 19:59:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2886701 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
tamas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 153


E-mail
« Új hozzászólás #50 Dátum: 2009.10.13 kedd, 08:47:48 »

Sziasztok!
2003.11. havi kombi Mondeo első kerekéhez keresek csapágyat.
kaptam egy ajánlatot: SKF BAHB633966   11.425,-Ft
Kérdésem: valóban ez való az autóba, és árban megfelelő-e?
Kösz, Tamás
Naplózva

Mondeo III. Tdci Facelift 115 LE 2003 kombi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #51 Dátum: 2009.10.13 kedd, 12:30:32 »

Sziasztok!
2003.11. havi kombi Mondeo első kerekéhez keresek csapágyat.
kaptam egy ajánlatot: SKF BAHB633966   11.425,-Ft
Kérdésem: valóban ez való az autóba, és árban megfelelő-e?
Kösz, Tamás
Nekem 2003. 09. kombi, és kb. 1,5 éve cseréltem csapágyat. Ugyanennyiért. A típusát viszont nem tudom megmondani hogy jó-e.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
tamas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 153


E-mail
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2009.10.13 kedd, 13:45:49 »

Nekem 2003. 09. kombi, és kb. 1,5 éve cseréltem csapágyat. Ugyanennyiért. A típusát viszont nem tudom megmondani hogy jó-e.
Szia Domi!
Nálad mennyi km-nél történt a csere? Párban cserélted, illetve a csapágyhoz kaptál-e új kerékagy csavart, vagy a régivel rögzítetted?
Szervízben cseréltetted?
Kösz, T
Naplózva

Mondeo III. Tdci Facelift 115 LE 2003 kombi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #53 Dátum: 2009.10.13 kedd, 13:52:14 »

Szia Domi!
Nálad mennyi km-nél történt a csere? Párban cserélted, illetve a csapágyhoz kaptál-e új kerékagy csavart, vagy a régivel rögzítetted?
Szervízben cseréltetted?
Kösz, T
133.000 körül lehetett. Csak a bal elsőt cseréltem. Mivel mikor elkezdett kattogni utána nem vittem el azonnal cserélni, így a rossz csapágy a kerékagyat is kinyírta, tehát azt is cserélnem kellett. És igen, szervízben cseréltettem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2009.10.13 kedd, 16:58:04 »

Sziasztok!
2003.11. havi kombi Mondeo első kerekéhez keresek csapágyat.
kaptam egy ajánlatot: SKF BAHB633966   11.425,-Ft
Kérdésem: valóban ez való az autóba, és árban megfelelő-e?
Kösz, Tamás

Szia!
Kb ennyiért vettem a gyári első csapágyat Wyctoréknál nem olyan régen!
Naplózva
tamas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 153


E-mail
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2009.10.13 kedd, 18:22:59 »

Domi és Btomi köszönöm a választ!
Csütörtökre bejelentkeztem a salgótarjáni Ford szervízbe! Izgatottan várom a diagnózist!
T
Naplózva

Mondeo III. Tdci Facelift 115 LE 2003 kombi
peppino
Vendég
« Új hozzászólás #56 Dátum: 2009.10.17 szombat, 09:08:40 »

SZIASZTOK ! új vagyok még itt. Volna néhány kérdésem - nemrég vettem egy 2005-ös 2.0 benzines mondeo HB-t.
A hátsó futómü 100 km felett elég hangos - szerviz szerint a téli gumik csinálják - azt mondták, hogy a csapágyak rendben vannak - nem tudom nekem akkor is túl hangosnak tünik - lehet más is a gumin /205/55/16 Bridgeston/és a csapágyakon kívül ??
NAGY0N KÖSZI A VÁLASZT !!!

Nem ide tartozik de 80 km felett az első ajtóknál előtörő szélzajjal lehet valamit v csinállni ?
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #57 Dátum: 2009.10.17 szombat, 09:12:48 »

SZIASZTOK ! új vagyok még itt. Volna néhány kérdésem - nemrég vettem egy 2005-ös 2.0 benzines mondeo HB-t.
A hátsó futómü 100 km felett elég hangos - szerviz szerint a téli gumik csinálják - azt mondták, hogy a csapágyak rendben vannak - nem tudom nekem akkor is túl hangosnak tünik ...
Voltak hátul rossz gumik nekem is, énis csapágyra tippeltem. Gumicserével klafa lett.
Tedd fel hátra próbaképp a nyáriakat és rögtön kiderül.  wave
Naplózva
peppino
Vendég
« Új hozzászólás #58 Dátum: 2009.10.17 szombat, 09:22:37 »

Voltak hátul rossz gumik nekem is, énis csapágyra tippeltem. Gumicserével klafa lett.
Tedd fel hátra próbaképp a nyáriakat és rögtön kiderül.  wave

NAGYON KÖSZI A GYORS VÁLASZT !!! NEKED IS NAGYON HANGOS VOLT Huh?
esetleg az ablakoknál a szélzajjal nem tudsz segíteni - azt már tudom, hogy típussajátosság..... worship worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #59 Dátum: 2009.10.17 szombat, 09:34:07 »

NAGYON KÖSZI A GYORS VÁLASZT !!! NEKED IS NAGYON HANGOS VOLT Huh?
esetleg az ablakoknál a szélzajjal nem tudsz segíteni - azt már tudom, hogy típussajátosság..... worship worship
Nekem nincs szélzaj-nem tipus sajátosság.
Nem volt rommá törve a verda,és nem illeszkednek az ajtók?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
peppino
Vendég
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2009.10.17 szombat, 09:43:04 »

Nekem nincs szélzaj-nem tipus sajátosság.
Nem volt rommá törve a verda,és nem illeszkednek az ajtók?

Nem én találtam ki - nem volt rommá törve, itt is írják, de már máshol is olvastam:
http://www.hahu.hu/veteli-tanacsado/kozepkategoria/461/ford-mondeo
Naplózva
KIR-ály
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #61 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 20:14:33 »

Nem én találtam ki - nem volt rommá törve, itt is írják, de már máshol is olvastam:
http://www.hahu.hu/veteli-tanacsado/kozepkategoria/461/ford-mondeo

Nemrég vettem én is egy 2006-ost én is féltem ettöl a szélzajtól Nálam nem zajos még 150-nél se.
Szerintem nézd meg nincs-e megsérülve a gumi szigetelás? Esetleg az ajtózsanér nem lóg? Vagy a zár
nem húzza be rendesen az ajtót?
Naplózva

Ford Mondeo MK3  1.8 Trend  125LE  2006.05.  5 ajtós
Tel:+36309684939
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #62 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 22:51:40 »

SZIASZTOK ! új vagyok még itt. Volna néhány kérdésem - nemrég vettem egy 2005-ös 2.0 benzines mondeo HB-t.
A hátsó futómü 100 km felett elég hangos - szerviz szerint a téli gumik csinálják - azt mondták, hogy a csapágyak rendben vannak - nem tudom nekem akkor is túl hangosnak tünik - lehet más is a gumin /205/55/16 Bridgeston/és a csapágyakon kívül ??
NAGY0N KÖSZI A VÁLASZT !!!

Nem ide tartozik de 80 km felett az első ajtóknál előtörő szélzajjal lehet valamit v csinállni ?
Nincs az ablakodon szélterelő műanyag?Az ablakok rendesen fel vannak húzva?Felhúzás után ha rányomsz az ablakemelőre,nem csúszik feljebb egy centit?
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #63 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 09:12:50 »

hello gyrekek az en automhoz hagy fele meretu kutyacsont letezzik?
Es honnan kell merjem h megnezzem h az enyem meik az?
Elol ,hatul erdekell.
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #64 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 09:47:38 »

Meg 1 kerdes
A hatso hosszanti lengokarokba,nem lehet csak szilenteket cserelni?
Kell az egessz lengokar?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.22 csütörtök, 10:33:23 írta szbela » Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
ron
Vendég
« Új hozzászólás #65 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 09:48:22 »

Mentem már mk3mal, és érezhetően jobban csillapit a futóműve, és még kanyarban is biztosabbnak tűnik, mint az mk2esé... Szerkezetileg miben tér el az mk2től, miben rejlik ez a kifinomultsága? Smiley
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #66 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 15:25:39 »

hello gyrekek az en automhoz hagy fele meretu kutyacsont letezzik?
Es honnan kell merjem h megnezzem h az enyem meik az?
Elol ,hatul erdekell.
Tudtom szerint egy méret van 2001-2007ig!A gömbcsukló és a méretek ugyan az,csak a pálca része,facelift után vastagabb.
A hátsóban meg szerintem is lehetne szilentet cserélni külön is.De csak így árulják egyben lengőkarral.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #67 Dátum: 2009.10.22 csütörtök, 15:39:44 »

Nekem nincs szélzaj-nem tipus sajátosság.
Nem volt rommá törve a verda,és nem illeszkednek az ajtók?

Nekem sincs szélzaj. Teljesen csendes. Én már raktam szélterelőket az ablakhoz, mert szeretek esőben is picit lehúzott ablakkal menni, de felhúzva nincs semennyi szélzaj.

Üdv
Csaba
Naplózva
domino
Vendég
« Új hozzászólás #68 Dátum: 2009.10.23 péntek, 21:28:00 »

Szélzaj akkor jelentkezett nálam mikor az első szélvédő mellett lévő vízvezető guminem volt a hején.
Mikor rendesen a hejére raktam megszünt a szélzaj addig kb 120 nál már zúgott.
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #69 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 09:01:38 »

Sziasztok,
bevittem az egyik neves szervizbe a kocsit ugy ket honapja, keszitsek fel muszakira meg muszakisztassak is le. meg is tortent, valami hatso felfuggeszteshez valami stabilizator vetettek velem, nem volt veszes ar.de azota jobb kanyarnal(autopalya lehajto) es ha kello sebessegel megyek bele (80km/h) vagy szarabb az ut akkor imbolyog a kocsi, kicsit rangat.viszavittem hogy ez eddig nem volt mi az isten van? megneztek es kitalaltak hogy a hatso also lengkoar szilentjei,(28k/db) a hatso elso lengokarok(18k/db), elso futomunel valami gumiharang (5,5k) csere.
Na most ezek azt sem tudom mik, de jo dragak.
mi a velemenyetek errol a dolgorol?
mar gondoltam arra hogy masik szervzbe viszem megnezeti hogy tenyleg kell e ennyi mindent cserelni...kisse gyanus hogy beviszem hozzajuk valamit csinaltatni, valamit csinalnak utana a kocsi rosszabb allapotba kerul es vihetem vissza meg valamit csinaltatni...Az arak realisak ezekre a dolgokra?
Koszi,
Udv
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #70 Dátum: 2009.11.12 csütörtök, 13:41:18 »

Sziasztok,
bevittem az egyik neves szervizbe a kocsit ugy ket honapja, keszitsek fel muszakira meg muszakisztassak is le. meg is tortent, valami hatso felfuggeszteshez valami stabilizator vetettek velem, nem volt veszes ar.de azota jobb kanyarnal(autopalya lehajto) es ha kello sebessegel megyek bele (80km/h) vagy szfhabb az ut akkor imbolyog a kocsi, kicsit rangat.viszavittem hogy ez eddig nem volt mi az isten van? megneztek es kitalaltak hogy a hatso also lengkoar szilentjei,(28k/db) a hatso elso lengokarok(18k/db), elso futomunel valami gumiharang (5,5k) csere.
Na most ezek azt sem tudom mik, de jo dragak.
mi a velemenyetek errol a dolgorol?
mar gondoltam arra hogy masik szervzbe viszem megnezeti hogy tenyleg kell e ennyi mindent cserelni...kisse gyanus hogy beviszem hozzajuk valamit csinaltatni, valamit csinalnak utana a kocsi rosszabb allapotba kerul es vihetem vissza meg valamit csinaltatni...Az arak realisak ezekre a dolgokra?
Koszi,
Udv

szerintem vidd el független futóműveshez (pl. Ficsór). Olyanhoz, ahol van lézeres futóműpad.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
zeordogh
Vendég
« Új hozzászólás #71 Dátum: 2009.11.17 kedd, 14:49:17 »

Sziasztok!

Épp most regisztráltam közétek , bár már régebbi mondeo tulajdonos vagyok.
Korábban egy 1.8 benzines MKIII kombi tulajdonos, most épp egy TDCI sedant használok.
Szeretem a típust, de a benzinessel semmi problémám nem volt.
A TDCI is nagyon bevált , de a kérdés ,amivel hozzátok fordulnék a következő:
Furcsa "zajokat " hallok , valószínűleg a futóműből , de nem tudom egyértelműen megállapítani
hogy mi lehet. A jelenség : egyenetlen úton, mintha egy dobozból zörögne valami hátulról , illetve hallani az első futóműnél is. Már mindent átnéztem ,ami ilyesféle zörgő hangot adhatna, kipakoltam a csomagteret csupaszra,
mégis hallani. Felemeltem  műhelyemelővel , alánéztem gömbfejek, lengőkarok , kutyacsontok épnek tűnnek,szilentek is , bár ez csak szemrevételezés volt. Futóműszervízben még nem voltam , de szándékomban áll, bár nem tudom hol tudnék egy komplett ellenőrzést ( gátlók, szilentek,gömbfejek,kutyacsontok,stb.) megnézetni.
A márkaszervízben Győrben nem tudtak mit mondani rá.
Szeretném ha valaki segítene , hol és mit nézessek át , hogy ne kelljen egy kisebb vagyonért lecseréltetnem mindent feleslegesen, mert korábban már jártam így.
Köszönöm előre is !

Üdv,

Zsolt
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #72 Dátum: 2009.11.17 kedd, 17:45:19 »

Sziasztok!

Épp most regisztráltam közétek , bár már régebbi mondeo tulajdonos vagyok.
Korábban egy 1.8 benzines MKIII kombi tulajdonos, most épp egy TDCI sedant használok.
Szeretem a típust, de a benzinessel semmi problémám nem volt.
A TDCI is nagyon bevált , de a kérdés ,amivel hozzátok fordulnék a következő:
Furcsa "zajokat " hallok , valószínűleg a futóműből , de nem tudom egyértelműen megállapítani
hogy mi lehet. A jelenség : egyenetlen úton, mintha egy dobozból zörögne valami hátulról , illetve hallani az első futóműnél is. Már mindent átnéztem ,ami ilyesféle zörgő hangot adhatna, kipakoltam a csomagteret csupaszra,
mégis hallani. Felemeltem  műhelyemelővel , alánéztem gömbfejek, lengőkarok , kutyacsontok épnek tűnnek,szilentek is , bár ez csak szemrevételezés volt. Futóműszervízben még nem voltam , de szándékomban áll, bár nem tudom hol tudnék egy komplett ellenőrzést ( gátlók, szilentek,gömbfejek,kutyacsontok,stb.) megnézetni.
A márkaszervízben Győrben nem tudtak mit mondani rá.
Szeretném ha valaki segítene , hol és mit nézessek át , hogy ne kelljen egy kisebb vagyonért lecseréltetnem mindent feleslegesen, mert korábban már jártam így.
Köszönöm előre is !

Üdv,

Zsolt
A kézifék kötelet néztétek?Lehet csak azt kell rögzíteni!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zeordogh
Vendég
« Új hozzászólás #73 Dátum: 2009.11.18 szerda, 07:17:25 »

A kézifék kötelet néztétek?Lehet csak azt kell rögzíteni!

Szia!

Néztem, és nem esett ki a tartóból, így sztem nem ez.
Egyszerűen talány hogy mi lehet ez. Ez a halálom, ha vmi "zörög" egy autóban...
Naplózva
Wlas
Vendég
« Új hozzászólás #74 Dátum: 2009.11.18 szerda, 21:33:11 »

hello!!az én MK3 mondeomnál is zörög valami hátul fél éve cseréltem kutya csontkat!de nem lett halkabb söt hangosabb közben szervizben megnézettem az autot s megállapitották hogy  a lengökarok szarok kopognak!jo tegnap kicseréltettem öket zsir ujra 23e/db!tényleg megszünt az hogy bármi gödör máris rohadt hangosan kopog mindkét oldal hátul:)kezdtem örülni aztán ma mentem vele s a fekvörendöröknél s jonéhány gödörnél ujra kopogás bár most nemolyan hangosan de még mindig zavaroan!!hivtam a szervizt hogy valami nem stimmel még mindig!!azt mondta holnap vigyem be!!Viszem is mert nem birom már ezt a kopogást még ha most nemis olyan erös!Olvastam amit a kézifékkel kapcsolatban irtatok,ha nem tudnák,majd mondom nekik nézzék meg,ugyis tapasztaltam hogy olyan furán fog mikor behuzom egészen fent kezd fogni addig mintha nemis lenne s levegöt huznék be,ez eddig nem volt ilyen.amugy jocskán költöttem most a vasra énis kb 400ezret!legyen jo meert mérges leszek!!De imádom ezt az autot:)
Naplózva
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #75 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 10:09:04 »

Szia!

Néztem, és nem esett ki a tartóból, így sztem nem ez.
Egyszerűen talány hogy mi lehet ez. Ez a halálom, ha vmi "zörög" egy autóban...
Szia
A kezifek kotelle nem az agond h kiersik a tartobol,hanem az h kozel van az elorenyullo lengokarhoz (hammegnezed szemmel is latszik)1 ido utan annyira kozel kerul,h egyszeruen eri a lengokart es nagyon csunyan tud kopogni.Sot ojkor a korosszeria is elvezeti,es nehez megalpittani a zaj forrasat.
Nezd meg mind a 2 felol a kezifek kotel burkolatat,h latszik e rajta surlodas utes nyoma.
Vegyel gyorsrogzitto,es rogzisd jo szorosan oda a legngokarhoz,es pdobald ki.
Sokank ez volt a problemaja.Meger 1 probat.Smiley))  integet2 eplus2
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
zeordogh
Vendég
« Új hozzászólás #76 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 15:36:59 »

Szia
A kezifek kotelle nem az agond h kiersik a tartobol,hanem az h kozel van az elorenyullo lengokarhoz (hammegnezed szemmel is latszik)1 ido utan annyira kozel kerul,h egyszeruen eri a lengokart es nagyon csunyan tud kopogni.Sot ojkor a korosszeria is elvezeti,es nehez megalpittani a zaj forrasat.
Nezd meg mind a 2 felol a kezifek kotel burkolatat,h latszik e rajta surlodas utes nyoma.
Vegyel gyorsrogzitto,es rogzisd jo szorosan oda a legngokarhoz,es pdobald ki.
Sokank ez volt a problemaja.Meger 1 probat.Smiley))  integet2 eplus2

Köszi a tippet , már én is gondoltam rá , de attól féltem ha odaspanolom akkor majd nem műxik rendesen a kézifék!
Megcsinálom ,aztán várom mi történik....
A hátsó ablakban a kalaptartó ne tud esetleg ilyet produkálni , mert alatta lemez van ugye és nézegettem , hát nem zárható ki hogy innen is jöhet némi zörej....
Naplózva
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #77 Dátum: 2009.11.20 péntek, 09:35:42 »

Köszi a tippet , már én is gondoltam rá , de attól féltem ha odaspanolom akkor majd nem műxik rendesen a kézifék!
Megcsinálom ,aztán várom mi történik....
A hátsó ablakban a kalaptartó ne tud esetleg ilyet produkálni , mert alatta lemez van ugye és nézegettem , hát nem zárható ki hogy innen is jöhet némi zörej....
En meg nem halottam h a kalaptarto csinalt volna ilyet,de termesztesen nem zarhato ki az sem.Meg meglehet nezni a teleszkopp,porvedoet es nem e ,meglazult,illetve szbadon csiszkal agumi fel le es kopoktatja a teleszkoppot,illetve a rugot is,haba oda nem tud elerni.Nekem ez a problema nyikorgast,okozot...
Ezek azoka  tippek amiket egyszeru lelenorizni,es nagyon sok esetben segitett is. wave
Varjuk a valaszt,ha megkerult a problema forrasa .. nyes taps
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #78 Dátum: 2009.11.20 péntek, 11:53:25 »

hello!!az én MK3 mondeomnál is zörög valami hátul fél éve cseréltem kutya csontkat!de nem lett halkabb söt hangosabb közben szervizben megnézettem az autot s megállapitották hogy  a lengökarok szfhok kopognak!jo tegnap kicseréltettem öket zsir ujra 23e/db!tényleg megszünt az hogy bármi gödör máris rohadt hangosan kopog mindkét oldal hátul:)kezdtem örülni aztán ma mentem vele s a fekvörendöröknél s jonéhány gödörnél ujra kopogás bár most nemolyan hangosan de még mindig zavaroan!!hivtam a szervizt hogy valami nem stimmel még mindig!!azt mondta holnap vigyem be!!


Nekem kombim van és sokáig tartott míg rájöttem mi kopog hátúl.
Hát nem a kézifékkötél .......
A lényeg a lenyitható ölések háttámlája egy vas pöcökkel rögzítődik egy vasban, na ez kopogott nekem!
Javítás tekertem a pöcökre egy pár réteg szigetelőszalagot és visszazártam, picit nehezen ment, de sikerült és a zaj elmaradt.
Ez csak egy másik ötlet.

Sok sikert
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #79 Dátum: 2009.11.20 péntek, 14:22:36 »

Köszi a tippet , már én is gondoltam rá , de attól féltem ha odaspanolom akkor majd nem műxik rendesen a kézifék!
Megcsinálom ,aztán várom mi történik....
Odafogatásnál vigyázni kell, hogy valamennyi mozgást hagyj neki vagy valami alátét anyaggal kell ellátni, mert ha szoros a rögzítés, kikezdi a bowdenház burkolatát, amitől bemegy a víz és berohad a bowden.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
zeordogh
Vendég
« Új hozzászólás #80 Dátum: 2009.11.20 péntek, 15:04:43 »

A kézifékkötelet rögzítettem, "zajok" továbbra is jönnek.... szomoru1
A kalaptartó alá tettem szivacsdarabkákat , legalább ez már tuti nem zörög !
Az ülések rögzítését már szintén csekkoltam, de azok biztos nem adnak ilyen hangot és elég stabilak.
Viszont most a jobb eleje felöl is hallani néha , ha rázós az út.... Lehet hogy gátlok???
Már látom,hogy nem úszok meg egy komplett futómű vizsgálatot falbav
Azért kösz a tippeket , tudósítok a fejleményekről ha már többet tudok....
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #81 Dátum: 2009.11.20 péntek, 17:05:56 »

A kézifékkötelet rögzítettem, "zajok" továbbra is jönnek.... szomoru1
A kalaptartó alá tettem szivacsdarabkákat , legalább ez már tuti nem zörög !
Az ülések rögzítését már szintén csekkoltam, de azok biztos nem adnak ilyen hangot és elég stabilak.
Viszont most a jobb eleje felöl is hallani néha , ha rázós az út.... Lehet hogy gátlok???
Már látom,hogy nem úszok meg egy komplett futómű vizsgálatot falbav
Azért kösz a tippeket , tudósítok a fejleményekről ha már többet tudok....

hátsó hid szilenteket is nézesd meg,azért...
Naplózva
dre
Vendég
« Új hozzászólás #82 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 11:18:40 »

a hátsó szilentek cseréjére reális a 40 ezres ár, amiért a márkaszervíz vállalná? nem márkaszervíznél mennyiért lehet ezt letudni (munka+anyag)? 2003-as faceliftes benzines mk3.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.23 hétfő, 11:21:02 írta dre » Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #83 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 19:41:28 »

a hátsó szilentek cseréjére reális a 40 ezres ár, amiért a márkaszervíz vállalná? nem márkaszervíznél mennyiért lehet ezt letudni (munka+anyag)? 2003-as faceliftes benzines mk3.

16.000ft volt a gyári(csak azt szabad venni ebből) nekem kb egy éve...és 10-es a munkadij...(hátsóhid le,csere,vissza ,futóműállitás)
Naplózva
zeordogh
Vendég
« Új hozzászólás #84 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 11:08:25 »

A héten szerdán megy a szervízbe a verda...
Már többen is megerősítettek , hogy a hátsó stabik lesznek a ludasak.
Szal csak gyárira érdemes cserélni azt mondjátok. Megfogadom.
Tudosítok , amint kiderül mi volt a ludas.... eljen
Naplózva
zeordogh
Vendég
« Új hozzászólás #85 Dátum: 2009.12.02 szerda, 13:39:33 »

.....megvolt a szervíz ( For-Top Győr ).....

Mondanom sem kell NEM TALÁLTAK SEMMIT !!! taps
Minden okés , semol semmi nem lóg ,nem szakadt , miegymás...
A kocsi mégis "zörög"  falbav
Rögtön utána megnézettem egy mesterszerelőnél , a válasz detto !
Szóval ketten biztos nem tévednek.
Ez valahol megnyugtató , ugyanakkor az a fránya zörej még mindíg megmaradt szomoru1
Most aztán végképp tanácstalan vagyok..... help
Naplózva
Meszike007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 821



WWW E-mail
« Új hozzászólás #86 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 09:33:26 »

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy mikor kell = célszerű a vezérmű láncot cserélni? Igen, sokan mondják, hogy többet bír, mint a kocsi, de nekem 240 ezer van a verdában, és nálam nem akarom, hogy ezek legyenek az ultosó kilométerek...

2.0 rdci 131 LE, 2003.03.20, és FMBA motoros.
Valamint ez mennyire költséges mutatvány?

Tisztelettel, és köszi a válaszokat előre is.
Meszike007
Naplózva

2003.03.20 Ford Mondeo 2.0 TCDI Trend tournier kombi fehér 131 LE, 6 seb, 4 kerék, 1 kormány, HHO generátor, EGR off, Catalisator off by Ervin.
2001.01.01 Ford Focus Trend 1.8 TDDI 88 LE 4 kerék, 1 kormány
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #87 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 10:04:02 »

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy mikor kell = célszerű a vezérmű láncot cserélni? Igen, sokan mondják, hogy többet bír, mint a kocsi, de nekem 240 ezer van a verdában, és nálam nem akarom, hogy ezek legyenek az ultosó kilométerek...

2.0 rdci 131 LE, 2003.03.20, és FMBA motoros.
Valamint ez mennyire költséges mutatvány?

Tisztelettel, és köszi a válaszokat előre is.
Meszike007

500.000km-ig ok!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Meszike007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 821



WWW E-mail
« Új hozzászólás #88 Dátum: 2009.12.03 csütörtök, 10:05:41 »

500.000km-ig ok!
Szia!

Köszi!
Naplózva

2003.03.20 Ford Mondeo 2.0 TCDI Trend tournier kombi fehér 131 LE, 6 seb, 4 kerék, 1 kormány, HHO generátor, EGR off, Catalisator off by Ervin.
2001.01.01 Ford Focus Trend 1.8 TDDI 88 LE 4 kerék, 1 kormány
lupus78
Vendég
« Új hozzászólás #89 Dátum: 2009.12.04 péntek, 11:41:20 »

Szevasztok!

Csörög a Mondeómból a szervó olaj a motortér jobb oldalán (ha szemből nézed).
Megnéztük a szerelővel, de elsőre csak annyira jutottunk, hogy az egyik cső csatlakozásánál ereszti el az olajat!

Csatolom a képet, annak reményében, hogy valaki meg tudja mondani, hogy mi ez az alkatrész és hogyan lehet cserélni.


Szilárd
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #90 Dátum: 2009.12.11 péntek, 14:02:20 »

2002-es 1,8 benzines autóm van.

Az lenne a kérdésem, hogy van e valamilyen speciális olaj a kormány szervóba, mert szeretném lecserélni, illetve milyen folyadékkal kell átmosni a rendszert.


Köszönöm.
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #91 Dátum: 2009.12.11 péntek, 21:35:33 »

Tegnap lecseréltem a nyári garnitúrát a télire, és azt vettem észre, hogy a jobb első keréknél kicsit eszi a belső felét a guminak, be is jelentettem futómű állításra az autót, amit ma meg is csináltak....és be is igazolódott a jobb első keréknél az összetartás rossz volt, a megengedett -0,04 és +0,04 helyett -0,16 fok volt az eltérés.
Amit észre vettem, az az, hogy eddig közép állásból kicsit nehezen akart kimozdulni a kormány, ez most megszűnt.
Most jónak tűnik! smile
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
leslie
Vendég
« Új hozzászólás #92 Dátum: 2009.12.11 péntek, 21:44:53 »

Sziasztok!

Fura fémes hang jön a hátsó futómű környékéről, viszont rapszodikusan jelentkezik. Az autószerelőnél mélyen hallgatott. Kis sebességnél, elindulásnál, kanyarodásnál, megállásnál. Viszont csak az alufelnivel (gyári) csinálja. Lemezfelnivel nem. Lehet hogy a felninek van valami baja? (2003 kombi)
Üdv.
Laci

Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #93 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 13:55:19 »

Hali.

Gyárilag gázos vagy olajos a hátsó lengéscsillapító?
Naplózva
leslie
Vendég
« Új hozzászólás #94 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 14:13:21 »

Hali.

Gyárilag gázos vagy olajos a hátsó lengéscsillapító?

Nem emlékszem milyenre lett cserélve, tavaly májusban. Azt tudom, hogy sachs és 41 800 Ft volt a kettő ára.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #95 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 14:39:43 »


Kb. 1 900 km-rel régebben cseréltettem hátsó lengéscsillapítót (gyári Ford került be). Néha amikor nagyobb fekvőrendőrön kell áthajtanom egy nyekergést vagy nyekkenést hallok hátulról. Mi lehet a hiba, illetve mi adhatja ki a hangot.
Naplózva
Nitroboy
Vendég
« Új hozzászólás #96 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 15:05:59 »

Sziasztok!
Az én problémám a kézifékkel kapcsolatos.
Mégpedig az hogy, alig fog. Szinte kitépem a kézifékkart a helyéről, akkor sem blokkolnak a kerekek. rinya
Eddig az összes autómon mindíg probléma volt ez. Aztán jött a mondi, ahol hátul is tárcsafék van.
Na,- mondom majd ebbe tuti lessz. Hát tévedtem! Valami iszonyatossan gyenge hatású a kézifék.
Mi lehet a probléma vele?
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #97 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 15:12:41 »

Sziasztok!
Az én problémám a kézifékkel kapcsolatos.
Mégpedig az hogy, alig fog. Szinte kitépem a kézifékkart a helyéről, akkor sem blokkolnak a kerekek. rinya
Eddig az összes autómon mindíg probléma volt ez. Aztán jött a mondi, ahol hátul is tárcsafék van.
Na,- mondom majd ebbe tuti lessz. Hát tévedtem! Valami iszonyatossan gyenge hatású a kézifék.
Mi lehet a probléma vele?
Szia!
Kézifékkart kell cserélni!
Ne hogy bowdent cseréltessenek veled azzal a címszóval, hogy megnyúlt!...az badarság...a karban van egy utánállító mechanika, az elfáradt...az újak már fixek, azoknál már nem lesz ilyen gond! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Nitroboy
Vendég
« Új hozzászólás #98 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 17:31:06 »

Szia!
Kézifékkart kell cserélni!
Ne hogy bowdent cseréltessenek veled azzal a címszóval, hogy megnyúlt!...az badarság...a karban van egy utánállító mechanika, az elfáradt...az újak már fixek, azoknál már nem lesz ilyen gond! wave
Aham, az jó buli. Most néztem a cromaxnál 22K a kézifékkar!
Simán kézifékkötél nyúlásra, vagy inkább berohadásra gondoltam.
Hát inkább úgy marad! Tavasszal csakmegbarkácsolom valahogy.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #99 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 17:36:23 »

Aham, az jó buli. Most néztem a cromaxnál 22K a kézifékkar!
Simán kézifékkötél nyúlásra, vagy inkább berohadásra gondoltam.
Hát inkább úgy marad! Tavasszal csakmegbarkácsolom valahogy.
Én már megszegeltem az enyémet, az is ilyen volt, be kellett toldanom abba a vasba, amibe a 3db bowden megy kb 5-6cm-t.
Most megtudom csúsztatni kézifékkel a hátsókerekeket...ilyen eddig még nem volt nálam sem.
Azért írtam karcserét, mert azért nem olyan egyszerű móka mint egy EGR dugózás vagy ilyesmi...de megoldható! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.