Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 01:10:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10543929 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
petvi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


E-mail
« Új hozzászólás #4100 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 10:39:44 »

A visszapillantótalpában vannak a fényszenzorok.(első szélvédő, tükör lábának a talákozásánál)

köszi
azt saccoltam én is

valamiért mindig felkapcsolja a lámpát
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #4101 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 10:45:01 »

köszi
azt saccoltam én is

valamiért mindig felkapcsolja a lámpát

Lehet hogy koszos? ha jól emlékszem 2 érzékelőt használ a lámpa. Eggyet amelyik a közeli, és egy másikat amelyik távolabb érzékeli/figyeli a fényviszonyokat és ez alapján dönt, hogy kapcsol-e. (Pl ha alujáron mész át, ne kapcsolja fel a lámpát arra 5mp-re)
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #4102 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 10:45:33 »

köszi
azt saccoltam én is

valamiért mindig felkapcsolja a lámpát

Nekem is automata a Trend, megsem kapcsolja fel soha a lampat. Merthogy en kapcsolom fel azonnal, amint beinditom a motort.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4103 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 11:44:09 »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy tud-e valaki egy 6000 CD rádiót eladót, Mondeom 2004-es, . Fontos, hogy trapézformájú, vagyis a tetejénél 1,5 cm-el szélesebb, mint alul! Sajnos megbikázták az aksimat, és elszállt benne egy panel... ha csak alkatrész lenne az is megoldható!  Nagyon köszönöm a segítséget! András  worship   egy link a rádióról: http://cgi.ebay.co.uk/FORD-NEW-SHAPE-RDS-6000-CD-PLAYER-/270692284144?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item3f068476f0

sajnos segíteni nem tudok, de:
ezért kell követni a gépkönyvben lévő leírást a bikázásnál, mely szerint a testet nem az akksi (-)-ra kell kötni, hanem valahova a blokkra.  wave
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #4104 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 12:32:29 »

sajnos segíteni nem tudok, de:
ezért kell követni a gépkönyvben lévő leírást a bikázásnál, mely szerint a testet nem az akksi (-)-ra kell kötni, hanem valahova a blokkra.  wave

Mi a kulonbseg? Ugyanis a minusz az esetek tobbsegeben egy rovid, am annal vaskosabb kabellel kozvetlenul a karosszerian vegzodik. Vagy Mondeonal nem?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
balatoni_mondeos
Vendég
« Új hozzászólás #4105 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 13:29:56 »

sajnos segíteni nem tudok, de:
ezért kell követni a gépkönyvben lévő leírást a bikázásnál, mely szerint a testet nem az akksi (-)-ra kell kötni, hanem valahova a blokkra.  wave

Nem én raktam rá a bikát, hanem "kedves" segítők..... Székesfehérváron a madarastesco melletti autójavítónál. Ott adta meg az aksi magát, és se előre, se hátra....
Kösz az infót, egy életre megtanultam, én nem is gondoltam, hogy ilyen nagy gáz lesz belőle.... szerintem az illető sem. Sad
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4106 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 16:02:00 »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy tud-e valaki egy 6000 CD rádiót eladót, Mondeom 2004-es, . Fontos, hogy trapézformájú, vagyis a tetejénél 1,5 cm-el szélesebb, mint alul! Sajnos megbikázták az aksimat, és elszállt benne egy panel... ha csak alkatrész lenne az is megoldható!  Nagyon köszönöm a segítséget! András  worship   egy link a rádióról: http://cgi.ebay.co.uk/FORD-NEW-SHAPE-RDS-6000-CD-PLAYER-/270692284144?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item3f068476f0

hello

Franconero cserélt fejegységet, kérdezd meg tőle, hátha eladja az ő régiét
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
balatoni_mondeos
Vendég
« Új hozzászólás #4107 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 21:39:46 »

hello

Franconero cserélt fejegységet, kérdezd meg tőle, hátha eladja az ő régiét

Köszönöm, írtam üzenetet Neki.  worship bízom a lehetőségekben. Üdv, András
Naplózva
belaplus
Vendég
« Új hozzászólás #4108 Dátum: 2011.01.21 péntek, 09:13:06 »

Sziasztok!

Tegnap kapott a (nekem) új gép sebváltózárat és fix gps táp bekötést.
Miután elhoztam vettem észre, hogy a hamutartó világítás elment. A szivargyujtó működik, és egyéb műszerfal-, stb világítás is, úgyhogy - gondolom - az izzó szállt el.
Tud valaki segíteni abban, hogyan lehet/kell cserélni? És mlyen izzó kell bele?

Előre s kösz! worship
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #4109 Dátum: 2011.01.21 péntek, 09:42:47 »

Sziasztok!

Tegnap kapott a (nekem) új gép sebváltózárat és fix gps táp bekötést.
Miután elhoztam vettem észre, hogy a hamutartó világítás elment. A szivargyujtó működik, és egyéb műszerfal-, stb világítás is, úgyhogy - gondolom - az izzó szállt el.
Tud valaki segíteni abban, hogyan lehet/kell cserélni? És mlyen izzó kell bele?

Előre s kösz! worship

A szivargyújtó kürüli zöld müanyag foglalat aljában van az ízzó. Ilyen kell bele, vagy max a 2W verzió:
(http://bolthely.hu/tungsram/id/00202_5301_12V_1_2W_W1_2W_W2x4_6d)
Kiszedése úgy megy, hogy az a műanyag fedőt amiben a szivargyújtó+pohártartó van azt kell felfelé kipattintani a pereménél, utánna már adja magát a dolog.
 
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
belaplus
Vendég
« Új hozzászólás #4110 Dátum: 2011.01.21 péntek, 10:02:11 »

A szivargyújtó kürüli zöld müanyag foglalat aljában van az ízzó. Ilyen kell bele, vagy max a 2W verzió:
(http://bolthely.hu/tungsram/id/00202_5301_12V_1_2W_W1_2W_W2x4_6d)
Kiszedése úgy megy, hogy az a műanyag fedőt amiben a szivargyújtó+pohártartó van azt kell felfelé kipattintani a pereménél, utánna már adja magát a dolog.
 
Kösz a gyors választ! Szerzek izzót és nekilátok! smile
Naplózva
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4111 Dátum: 2011.01.21 péntek, 16:38:56 »

hello szakik!
Két kérdést dobnék fel amik izgatják a fantáziámat...
1. Diesel műszerfalból van többféle? Az enyém nem írja az átlag fogyit meg ilyesmit a bal oldali kijelzője csak a külső hőmérsékletet írja C fokban vagy fahrenheitben...
2. ebayen elég olcsón találtam automata belső tükröket de nem láttam egyiken sem kábelt Huh? most akkor kell ennek valami fesz vagy elvan magában(fotoszintetizál  hehe)esetleg valami elemes megoldás?

Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #4112 Dátum: 2011.01.21 péntek, 16:43:21 »

hello szakik!
Két kérdést dobnék fel amik izgatják a fantáziámat...
1. Diesel műszerfalból van többféle? Az enyém nem írja az átlag fogyit meg ilyesmit a bal oldali kijelzője csak a külső hőmérsékletet írja C fokban vagy fahrenheitben...
2. ebayen elég olcsón találtam automata belső tükröket de nem láttam egyiken sem kábelt Huh? most akkor kell ennek valami fesz vagy elvan magában(fotoszintetizál  hehe)esetleg valami elemes megoldás?
A műszeregységed kell tudja a fedcomp funkcióit, ha szeretnéd hogy kiírjon mindenfélét és kell egy info-s indexkar és utána fel kell programozni. De igen van többféle ami tudja a fedcompot megaminem  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #4113 Dátum: 2011.01.21 péntek, 16:44:48 »

hello szakik!
Két kérdést dobnék fel amik izgatják a fantáziámat...
1. Diesel műszerfalból van többféle? Az enyém nem írja az átlag fogyit meg ilyesmit a bal oldali kijelzője csak a külső hőmérsékletet írja C fokban vagy fahrenheitben...
2. ebayen elég olcsón találtam automata belső tükröket de nem láttam egyiken sem kábelt Huh? most akkor kell ennek valami fesz vagy elvan magában(fotoszintetizál  hehe)esetleg valami elemes megoldás?

2. Megy bele drot, kap tapot, de amugy automatice mukodik. Azt nem tudom, hogy a tukorbol indul a zsinor vege vagy a karosszeria felol megy oda.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4114 Dátum: 2011.01.21 péntek, 17:47:54 »

2. Megy bele drot, kap tapot, de amugy automatice mukodik. Azt nem tudom, hogy a tukorbol indul a zsinor vege vagy a karosszeria felol megy oda.

AndyA
köcce akkor majd utánajárok valszeg le lehet venni 12V-t a belső világításról Cheesy már találtam egyet amin van csati na nekem az nincs de simán kábellel is meg lehet azt oldani

A műszeregységed kell tudja a fedcomp funkcióit, ha szeretnéd hogy kiírjon mindenfélét és kell egy info-s indexkar és utána fel kell programozni. De igen van többféle ami tudja a fedcompot megaminem  nyes
köcce Neked is. Gondolom ha nem info gombos az indexem akkor az óracsoport sem fed comp-os :S
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #4115 Dátum: 2011.01.21 péntek, 18:00:45 »

A 12V-nak gyújtás által kapcsoltnak kell lennie, e belső tükörről nem jó.
Gyárilag a tolatólámpa is bele van kötve, tolatáskor kivilágosodik.

sz.G.



köcce akkor majd utánajárok valszeg le lehet venni 12V-t a belső világításról Cheesy már találtam egyet amin van csati na nekem az nincs de simán kábellel is meg lehet azt oldani
köcce Neked is. Gondolom ha nem info gombos az indexem akkor az óracsoport sem fed comp-os :S

Naplózva
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4116 Dátum: 2011.01.21 péntek, 18:38:15 »

A 12V-nak gyújtás által kapcsoltnak kell lennie, e belső tükörről nem jó.
Gyárilag a tolatólámpa is bele van kötve, tolatáskor kivilágosodik.

sz.G.




aham... köszi a felhomályosítást szerinted ha nem is az van benne gyárilag elképzelhető hogy a kábelköteg azért fent van a tetőkárpitban? vagy gyártottak annyi féle fajtát hogy új kábelköteg kéne..
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
szg
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


E-mail
« Új hozzászólás #4117 Dátum: 2011.01.21 péntek, 19:10:28 »

Nekem nem volt, szerintem kicsi az esélye.
Ha veszel, mindenképp csatlakozóval vegyed.
A rögzítési pontban is van valami mizéria, de már nem emlékszem, hogy mi.
Keresd meg Motocraft fórumtársat, én tőle vettem, ő talán tudja a különbséget.




aham... köszi a felhomályosítást szerinted ha nem is az van benne gyárilag elképzelhető hogy a kábelköteg azért fent van a tetőkárpitban? vagy gyártottak annyi féle fajtát hogy új kábelköteg kéne..
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #4118 Dátum: 2011.01.21 péntek, 19:14:36 »

aham... köszi a felhomályosítást szerinted ha nem is az van benne gyárilag elképzelhető hogy a kábelköteg azért fent van a tetőkárpitban? vagy gyártottak annyi féle fajtát hogy új kábelköteg kéne..
a sima tükrösben nem vitték oda a tolatólámpaszálat! szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
putyi
Vendég
« Új hozzászólás #4119 Dátum: 2011.01.22 szombat, 08:16:21 »

 sziasztok!
 van egy kis gondom az elektromos ablakemelővel!
ha a vezető oldali gombbal lehúzom az utas felőli ablakot,akkor vissza sajna nem tudom húzni csak a másik gombbal tudom felhúzni!
néha azért beindul és normálisan működik! sajnos igy vettem!
2004,2 tdci  85kw motor
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #4120 Dátum: 2011.01.22 szombat, 10:29:20 »

sziasztok!
 van egy kis gondom az elektromos ablakemelővel!
ha a vezető oldali gombbal lehúzom az utas felőli ablakot,akkor vissza sajna nem tudom húzni csak a másik gombbal tudom felhúzni!
néha azért beindul és normálisan működik! sajnos igy vettem!
2004,2 tdci  85kw motor

a kapcsoló megadta magát.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4121 Dátum: 2011.01.22 szombat, 13:01:31 »

Sziasztok!
egy olyan problémám van, hogy a kesztyűtartóban levő AUX in bemenetemről hiányzik a csatlakozó. Megnéztem és a fejegységen sincsen rajta viszont a helye az megvan. Hol lehet ilyet beszerezni? Nekem egy 6000 cd RDS fejegységem van.
Naplózva
agostonb_OFF
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


E-mail
« Új hozzászólás #4122 Dátum: 2011.01.22 szombat, 13:22:57 »

Hahó!
Volt már valakinek hasonló problémája?
A 4 ajtós szekeremen nem nyílik a csomagtartó ajtó, csak kizárólag mechanikusan a kulccsal. Elektromosan se a hátsó mikrokapcsolóval, sem a középkonzol kapcsolóval, se a kulcson lévő távirányítóssal nem nyílik.
Ebből arra következtetek hogy nem megy feszültség a nyitóhoz, amit 2 dolog idézhet elő.
- biztosíték (de melyik?)
- vezetékszakadás ami az ajtónyitóhoz megy

5let?
Naplózva

2003/1/28 MkIII 2.0 TDCi Ghia automata durashift+Tempomat+utólagos D2s+minden Silver
Tike
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 196



« Új hozzászólás #4123 Dátum: 2011.01.22 szombat, 13:53:58 »

Sziasztok!
egy olyan problémám van, hogy a kesztyűtartóban levő AUX in bemenetemről hiányzik a csatlakozó. Megnéztem és a fejegységen sincsen rajta viszont a helye az megvan. Hol lehet ilyet beszerezni? Nekem egy 6000 cd RDS fejegységem van.

Mindenkinek lenne vagy van ott olyan csati?
Naplózva

2013.10 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 163 Le, Titanium Luxury
2011.12 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 140 Le, Titanium
2001.11 hó, Mondeo MK III 2.0 TDDi 115Le, Ghia, kombi
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #4124 Dátum: 2011.01.22 szombat, 14:00:52 »

Mindenkinek lenne vagy van ott olyan csati?
Én pl. alapfelszereltségű vagyok és nekem van... nyes igaz nekem az újabb 6000cd volt benne!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #4125 Dátum: 2011.01.22 szombat, 14:01:30 »

Mindenkinek lenne vagy van ott olyan csati?
Gyárilag van a kesztyűtartó bal alsó sarkában egy szürke csati, amin egy AUX in felirat van. A családban van másik ilyen mondeo és azon működik. Nekem ott a csati de a kábel hiányzik. A fejegységen zöld a dugalj! Hát ehez kellene a kábel
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #4126 Dátum: 2011.01.22 szombat, 14:56:46 »

Hahó!
Volt már valakinek hasonló problémája?
A 4 ajtós szekeremen nem nyílik a csomagtartó ajtó, csak kizárólag mechanikusan a kulccsal. Elektromosan se a hátsó mikrokapcsolóval, sem a középkonzol kapcsolóval, se a kulcson lévő távirányítóssal nem nyílik.
Ebből arra következtetek hogy nem megy feszültség a nyitóhoz, amit 2 dolog idézhet elő.
- biztosíték (de melyik?)
- vezetékszakadás ami az ajtónyitóhoz megy

5let?

ugyanez volt az én autómmal is amikor mentem megnézni vásárlás előtt. kicserélték a csomi zárat ha nem tévedek. persze nem az én költségemre...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #4127 Dátum: 2011.01.22 szombat, 15:22:23 »

ugyanez volt az én autómmal is amikor mentem megnézni vásárlás előtt. kicserélték a csomi zárat ha nem tévedek. persze nem az én költségemre...

tipushiba. a fooldalon talalsz szerelesi utmutatot, addig esetleg taknyold meg wd 40nel a zarat a kulcslyukon keresztul. noha nincs kozvetlen kapcsolatban a mikrokapcsoloval, de nekem ugyanez volt a bajom, es fel eve semmi tunet azota.
Naplózva
boczus
Vendég
« Új hozzászólás #4128 Dátum: 2011.01.22 szombat, 15:41:43 »

Sziasztok!

Mondeomnál tegnap vettem észre, hogy indulás után nem sokkal felgyulladt a légzsák-visszajelző lámpa. Azóta minden elindulás után sajnos ezt teszi. Nem rögtön folyamatosan világít, először olyan, mintha lassan villogna, majd gyorsabban, és kb. 2 perc után már folyamatosan világít.
Tudtok segíteni, mi lehet ez? Karambolom, koccanásom az autóval nem volt.

üdv, köszi előre is!
B.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #4129 Dátum: 2011.01.22 szombat, 15:59:02 »

Sziasztok!

Mondeomnál tegnap vettem észre, hogy indulás után nem sokkal felgyulladt a légzsák-visszajelző lámpa. Azóta minden elindulás után sajnos ezt teszi. Nem rögtön folyamatosan világít, először olyan, mintha lassan villogna, majd gyorsabban, és kb. 2 perc után már folyamatosan világít.
Tudtok segíteni, mi lehet ez? Karambolom, koccanásom az autóval nem volt.

üdv, köszi előre is!
B.

welcome to da club  falbav
vagy az ulesek alatti, vagy a motorternyito zar alatti csati kontaktos valszeg. akkusaru le egy orara, aztan nezd at oket levett akkusarunal!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #4130 Dátum: 2011.01.22 szombat, 15:59:48 »

Sziasztok!

Mondeomnál tegnap vettem észre, hogy indulás után nem sokkal felgyulladt a légzsák-visszajelző lámpa. Azóta minden elindulás után sajnos ezt teszi. Nem rögtön folyamatosan világít, először olyan, mintha lassan villogna, majd gyorsabban, és kb. 2 perc után már folyamatosan világít.
Tudtok segíteni, mi lehet ez? Karambolom, koccanásom az autóval nem volt.

üdv, köszi előre is!
B.
hibakódot kellene olvastass!ülések alatti csati szokot kontaktos lenni-vagy szétcsúszik.vagy a súlyérzékelő az üléslapban.Nem játék!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tbandee
Vendég
« Új hozzászólás #4131 Dátum: 2011.01.22 szombat, 16:01:49 »

Szia!

A hibakódot villogja el azt hiszem háromszor, ez a hibakód két számjegyből áll, először elvillogja az elsőt, tart egy rövid szünetet, majd a másodikat és kezdi előröl és utánna világít folyamatosan ahogy írtad. Szóval számold meg a villanásokat és abból ki lehet deríteni a hibakódot, ami segít a hiba felderítésben. A hibakódok értelmezését a következő linken találod: http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Airbag_Flash_Codes
Sziasztok!

Mondeomnál tegnap vettem észre, hogy indulás után nem sokkal felgyulladt a légzsák-visszajelző lámpa. Azóta minden elindulás után sajnos ezt teszi. Nem rögtön folyamatosan világít, először olyan, mintha lassan villogna, majd gyorsabban, és kb. 2 perc után már folyamatosan világít.
Tudtok segíteni, mi lehet ez? Karambolom, koccanásom az autóval nem volt.

üdv, köszi előre is!
B.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #4132 Dátum: 2011.01.22 szombat, 16:07:35 »

Hahó!
Volt már valakinek hasonló problémája?
A 4 ajtós szekeremen nem nyílik a csomagtartó ajtó, csak kizárólag mechanikusan a kulccsal. Elektromosan se a hátsó mikrokapcsolóval, sem a középkonzol kapcsolóval, se a kulcson lévő távirányítóssal nem nyílik.
Ebből arra következtetek hogy nem megy feszültség a nyitóhoz, amit 2 dolog idézhet elő.
- biztosíték (de melyik?)
- vezetékszakadás ami az ajtónyitóhoz megy

5let?
Külön annak nincs biztije,mert a gem vezérli az összes ajtót!A közös az a F24es!
Vezetékszakadás nem szokott lenni!Inkább ez:
http://mondeo.hu/index.php?page=120
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #4133 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:37:48 »

kiegeszito futest (akinek van) lehet javitani Febi: 15956 kodszamu gyertyaval. Picit rovidebb mint az eredeti de a tobbi parametere ugyanaz.
Igyhat nem kell kidobni a regi hazat vagy utangyartottat buheralni.

Jo barkacsolast!
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4134 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:41:35 »

kiegeszito futest (akinek van) lehet javitani Febi: 15956 kodszamu gyertyaval. Picit rovidebb mint az eredeti de a tobbi parametere ugyanaz.
Igyhat nem kell kidobni a regi hazat vagy utangyartottat buheralni.

Jo barkacsolast!
Szuper!  eljen Ez igazán jó hír, eddig senki sem tudott rá megoldást.  worship
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #4135 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:44:00 »

Szuper!  eljen Ez igazán jó hír, eddig senki sem tudott rá megoldást.  worship
Az is tönkre tud menni? Izzítógyertyák vannak benne?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


mferkó
Vendég
« Új hozzászólás #4136 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:46:17 »

Sziasztok!

Elsötétedett a fordulatszám mérőben lévő kis ablakocska, ahol a külső hőmérsékletet jelzi. Azt izzó világitja meg? és milyen?

kösz
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4137 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:50:16 »

Az is tönkre tud menni? Izzítógyertyák vannak benne?
monden tönkre tud menni eplus2

gondolom
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4138 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:50:58 »

Sziasztok!

Elsötétedett a fordulatszám mérőben lévő kis ablakocska, ahol a külső hőmérsékletet jelzi. Azt izzó világitja meg? és milyen?

kösz
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/mk3_muszerfalvilagitas_hu.pdf

t5 1,2w
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
mferkó
Vendég
« Új hozzászólás #4139 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:59:04 »


KÖSZ!!!!! worship
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4140 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:06:31 »

Sziasztok!

Elsötétedett a fordulatszám mérőben lévő kis ablakocska, ahol a külső hőmérsékletet jelzi. Azt izzó világitja meg? és milyen?

kösz
wow1 Ez ám a lottó ötös! Most jöttem fel a garázsból és a fordulatszám alatti kijelzőnek cseréltem a lápáját! Mondjuk én ledet barkácsoltam bele, pirosat!
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #4141 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:10:18 »

wow1 Ez ám a lottó ötös! Most jöttem fel a garázsból és a fordulatszám alatti kijelzőnek cseréltem a lápáját! Mondjuk én ledet barkácsoltam bele, pirosat!
Hogyhogy barkácsoltál?? Nem csak úgy vettél t5-ös ledet? Nincs róla kép hogy hogyan mutat?  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4142 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:20:11 »

Hogyhogy barkácsoltál?? Nem csak úgy vettél t5-ös ledet? Nincs róla kép hogy hogyan mutat?  vigyor3
Hát úgy is lehet, hogy veszel készen t5-ös foglalatos ledet. Bár annak a foglalata nem szokott passzolni, mert szélesebb, de a lényeg, hogy mindkét esetben meg kell reszelni a led tetejét, hogy matt legyen, és akkor nem lesz benne az a világos karika. Baról a harmadik az a jelenség amiről beszélek, szóval, ha megreszeled nem lesz az a kör, hanem olyan lesz mint a negyedik.

Képet még nem csinálatm, mert nem biztos, hogy piros marad. Lehet, kék vagy fehér lesz. vigyor3
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4143 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:21:02 »

Hogyhogy barkácsoltál?? Nem csak úgy vettél t5-ös ledet? Nincs róla kép hogy hogyan mutat?  vigyor3
le kell róla csiszolni a zöld festőanyagot
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #4144 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:22:10 »

kiegeszito futest (akinek van) lehet javitani Febi: 15956 kodszamu gyertyaval. Picit rovidebb mint az eredeti de a tobbi parametere ugyanaz.
Igyhat nem kell kidobni a regi hazat vagy utangyartottat buheralni.

Jo barkacsolast!
Mi pénz a 3 gyertya???
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4145 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:23:59 »

Hát úgy is lehet, hogy veszel készen t5-ös foglalatos ledet. Bár annak a foglalata nem szokott passzolni, mert szélesebb, de a lényeg, hogy mindkét esetben meg kell reszelni a led tetejét, hogy matt legyen, és akkor nem lesz benne az a világos karika. Baról a harmadik az a jelenség amiről beszélek, szóval, ha megreszeled nem lesz az a kör, hanem olyan lesz mint a negyedik.

Képet még nem csinálatm, mert nem biztos, hogy piros marad. Lehet, kék vagy fehér lesz. vigyor3
akkor ezek szerint más is kedvet kapott hozzá vigyor3

az enyém így néz ki:



én 2-2 db ledet forrasztottam be, és oldalra hajtottam őket ki, megcsiszoltam őket, így egyenletes a megvilágítása
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4146 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:24:37 »

le kell róla csiszolni a zöld festőanyagot
Annyira nem szedtem szét, csak simán bafaragtam a színes ledet, mondjuk, ha fehéríteni akarom, akkor meg kell oldanom.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4147 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:25:30 »

akkor ezek szerint más is kedvet kapott hozzá vigyor3

az enyém így néz ki:



én 2-2 db ledet forrasztottam be, és oldalra hajtottam őket ki, megcsiszoltam őket, így egyenletes a megvilágítása
Lájkolom!  taps
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #4148 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:27:50 »

Mi pénz a 3 gyertya???
Darabja 1610 Ft. Itt: http://www.autoalkatreszklub.hu/index.php?cPath=77_109
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4149 Dátum: 2011.01.22 szombat, 21:29:11 »

Lájkolom!  taps
sajna a hátteret csak t10-es leddel tudtam megoldani, így nem az igazi
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.176 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.