Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 14:31:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 547083 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #1350 Dátum: 2019.04.29 hétfő, 15:01:20 »

Üdv Urak!

Hétfőtől lesz akciós a lidl-ben a Menabo tetőcsomagtartó. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Jó lehet MK4-es Mondeo kombira?

Köszi előre is!

Szia,

Csak a sima tető korlátos verzióra jó, az integrált tetősínes és tetősín nélküli verziókhoz sajnos nem.
Off topic kombin használok egy hasonlót, csak anno talán az ALDI árulta. Nem egy thule minőség, de nekem eddig nem volt gond vele a kb. évi kétszeri használatnál. Azért drága box-szal vagy bringákkal nem száguldoznék vele. Smiley

Üdv,
Joe_P
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1351 Dátum: 2019.04.29 hétfő, 15:14:42 »

Üdv Urak!

Hétfőtől lesz akciós a lidl-ben a Menabo tetőcsomagtartó. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Jó lehet MK4-es Mondeo kombira?

Köszi előre is!

FB csoportban állítólag páran használják MK4-en probléma nélkül. Engem már vár otthon egy darab, de csak hétvégén tudom megtapogatni. Valszeg nálunk csak anyum autóján lesz évente egyszer-kétszer pár km-t.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #1352 Dátum: 2019.05.02 csütörtök, 20:55:16 »

Szia,

Csak a sima tető korlátos verzióra jó, az integrált tetősínes és tetősín nélküli verziókhoz sajnos nem.
Off topic kombin használok egy hasonlót, csak anno talán az ALDI árulta. Nem egy thule minőség, de nekem eddig nem volt gond vele a kb. évi kétszeri használatnál. Azért drága box-szal vagy bringákkal nem száguldoznék vele. Smiley

Üdv,
Joe_P


FB csoportban állítólag páran használják MK4-en probléma nélkül. Engem már vár otthon egy darab, de csak hétvégén tudom megtapogatni. Valszeg nálunk csak anyum autóján lesz évente egyszer-kétszer pár km-t.


Köszönöm a hozzászólásokat!

Megvettem, felraktam a kocsira, passzol rá. Nem akarom napi szinten használni, de évente egy-két alkalomra jó lesz szerintem.
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #1353 Dátum: 2019.05.03 péntek, 03:31:30 »

Köszönöm a hozzászólásokat!

Megvettem, felraktam a kocsira, passzol rá. Nem akarom napi szinten használni, de évente egy-két alkalomra jó lesz szerintem.
Cálra megfelel.Nekem régóta van. Amit hoztam legtöbbet vele, az 6db vastag stáfli,és egy köteg tetőléc,plusz csatorna. Simán bírja. Szerintem is megéri a pénzét.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1354 Dátum: 2019.05.03 péntek, 11:22:02 »

Üdv Urak!

Hétfőtől lesz akciós a lidl-ben a Menabo tetőcsomagtartó. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Jó lehet MK4-es Mondeo kombira?

Köszi előre is!

Ha jó lesz, azaz felszerelhető a Mondeo kombira, akkor jó lesz  Wink.
Off autón 4 bicajjal Ausztria, Szlovénia gond nélkül legális autópálya tempóban. Nyekkeneés nélkül bírta.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #1355 Dátum: 2019.05.03 péntek, 13:29:53 »

Ha jó lesz, azaz felszerelhető a Mondeo kombira, akkor jó lesz  Wink.
Off autón 4 bicajjal Ausztria, Szlovénia gond nélkül legális autópálya tempóban. Nyekkeneés nélkül bírta.

 worship
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1356 Dátum: 2019.05.09 csütörtök, 23:27:03 »

Szia

Egy 2014-es MkIV 5 ajtós Mondeó - többnyire - boldog tulajdonosa vagyok. Most sajnos borsot tört az orrom alá, mert a bal hátsó belső, azaz a csomagtérajtóban elhelyezkedő lámpában kiment az egyik LED-csoport. Kiszerelném a lámpát, hogy alaposabban szemügyre vegyem, de ez - állítólag - egy meglehetősen kacifántos művelet. Először a rendszám fölötti, a Ford-emblémát tartalmazó fényezett műanyag burkolati elemet kell lepattintani hozzá, aztán szétszedni szinte mindent. Mennyire nehéz leszedni ezt a műanyag elemet? Igaz, hogy elpattanhat még az óvatos feszegetéstől is? Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata, és tudna segíteni, hogy mire figyeljek?

Előre is köszönöm a tanácsokat!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1357 Dátum: 2019.05.10 péntek, 07:26:42 »

Szia

Egy 2014-es MkIV 5 ajtós Mondeó - többnyire - boldog tulajdonosa vagyok. Most sajnos borsot tört az orrom alá, mert a bal hátsó belső, azaz a csomagtérajtóban elhelyezkedő lámpában kiment az egyik LED-csoport. Kiszerelném a lámpát, hogy alaposabban szemügyre vegyem, de ez - állítólag - egy meglehetősen kacifántos művelet. Először a rendszám fölötti, a Ford-emblémát tartalmazó fényezett műanyag burkolati elemet kell lepattintani hozzá, aztán szétszedni szinte mindent. Mennyire nehéz leszedni ezt a műanyag elemet? Igaz, hogy elpattanhat még az óvatos feszegetéstől is? Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata, és tudna segíteni, hogy mire figyeljek?

Előre is köszönöm a tanácsokat!
1kérdést egy helyre pls.Kaptál választ a másik helyen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1358 Dátum: 2019.05.10 péntek, 19:26:43 »

1kérdést egy helyre pls.Kaptál választ a másik helyen.

Sajnos nincs így. Senki nem írt sem arról, hogy hogyan tudom lebontani a festett műanyag díszburkolatot, hogy hozzáférjek a lámpához (ez a kérdés karosszériás, tehát ide passzoló része), sem arról, hogy hogyan tudom megjavítani az elektromos hibát (ez a kérdés elektromos része).

Továbbra is nagy örömmel venném, ha valaki konkrét, műszaki jellegű tanáccsal tudna segíteni! Előre is köszönöm!!
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1359 Dátum: 2019.05.10 péntek, 19:37:01 »

Sajnos nincs így. Senki nem írt sem arról, hogy hogyan tudom lebontani a festett műanyag díszburkolatot, hogy hozzáférjek a lámpához (ez a kérdés karosszériás, tehát ide passzoló része), sem arról, hogy hogyan tudom megjavítani az elektromos hibát (ez a kérdés elektromos része).

Továbbra is nagy örömmel venném, ha valaki konkrét, műszaki jellegű tanáccsal tudna segíteni! Előre is köszönöm!!

Ugyan ki tudhatná, hogy te mit hogyan tudsz elvégezni?  
A burkolatot patentok és csavarok tartják a lámpa elektromos panel hibáját pedig elektronikai műszerész eszközökkel lehet megállapítani és jobb esetben megjavítani.  wave

« Utoljára szerkesztve: 2019.05.10 péntek, 23:42:26 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1360 Dátum: 2019.05.10 péntek, 19:39:26 »

Sajnos nincs így. Senki nem írt sem arról, hogy hogyan tudom lebontani a festett műanyag díszburkolatot, hogy hozzáférjek a lámpához (ez a kérdés karosszériás, tehát ide passzoló része), sem arról, hogy hogyan tudom megjavítani az elektromos hibát (ez a kérdés elektromos része).

Továbbra is nagy örömmel venném, ha valaki konkrét, műszaki jellegű tanáccsal tudna segíteni! Előre is köszönöm!!
Szerintem meg igen.Nem tudod roncsolás nélkül szétszedni, és a nyákot kivenni.Másikat kell venned sajnos.
A kollégámnak szétfaragtuk a belsejét, majd amikor kézben volt a nyák,minden porcikáján szétégett a vezetőfilm.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1361 Dátum: 2019.05.11 szombat, 19:21:21 »

Szerintem meg igen.Nem tudod roncsolás nélkül szétszedni, és a nyákot kivenni.Másikat kell venned sajnos.
A kollégámnak szétfaragtuk a belsejét, majd amikor kézben volt a nyák,minden porcikáján szétégett a vezetőfilm.

Na látod, mégiscsak segítettél.  Wink Ha mással nem, hát azzal, hogy leírtad, mennyire nem egyszerű ez a művelet.

Nincs senki, aki már lekínlódta a két hátsó lámpa közötti műanyag elemet?
Naplózva
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1362 Dátum: 2019.05.11 szombat, 19:25:15 »

Ugyan ki tudhatná, hogy te mit hogyan tudsz elvégezni?  
A burkolatot patentok és csavarok tartják a lámpa elektromos panel hibáját pedig elektronikai műszerész eszközökkel lehet megállapítani és jobb esetben megjavítani.  wave



Nagyon ügyes vagyok, és bármit megjavítok. :-) Na jó, nem így van, de azért egész sok mindennel elbántam már. Ha tudom, hogy kell kiszerelni a lámpát, mire érdemes figyelni, akkor biztosan megoldom. Magát a lámpát is valószínűleg szét tudom bontani úgy, hogy utána össze is tudjam majd ragasztani. Persze ehhez látni kellene végre. A NYÁK-ot is újra tudom forrasztani, esetleg huzalozni. De erre van jó emberem is.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1363 Dátum: 2019.05.11 szombat, 19:54:54 »

Na látod, mégiscsak segítettél.  Wink Ha mással nem, hát azzal, hogy leírtad, mennyire nem egyszerű ez a művelet.

Nincs senki, aki már lekínlódta a két hátsó lámpa közötti műanyag elemet?

Ez ugye nem komoly kérdés?
12 év alatt szerinted nem szedte senki?  vigyor3
(A lámpa kiszereléséhez ÉN nem szoktam levenni, de el kell feszíteni kicsit. Ha van műszaki érzék, akkor nem tudom mi a probléma.... )

Csak ismételni tudom magam:
"A burkolatot patentok és csavarok tartják a lámpa elektromos panel hibáját pedig elektronikai műszerész eszközökkel lehet megállapítani és jobb esetben megjavítani. "  wave
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.11 szombat, 20:04:06 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #1364 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 08:06:36 »

Nagyon ügyes vagyok, és bármit megjavítok. :-) Na jó, nem így van, de azért egész sok mindennel elbántam már. Ha tudom, hogy kell kiszerelni a lámpát, mire érdemes figyelni, akkor biztosan megoldom. Magát a lámpát is valószínűleg szét tudom bontani úgy, hogy utána össze is tudjam majd ragasztani. Persze ehhez látni kellene végre. A NYÁK-ot is újra tudom forrasztani, esetleg huzalozni. De erre van jó emberem is.
https://www.youtube.com/watch?v=czKtHrfayrk
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1365 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 12:58:53 »


Szia ;-) Neked milyen színü az autód? Csak arra emlékszem hogy nagyon tetszett  nyes Wink Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #1366 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 15:03:22 »

Na látod, mégiscsak segítettél.  Wink Ha mással nem, hát azzal, hogy leírtad, mennyire nem egyszerű ez a művelet.

Nincs senki, aki már lekínlódta a két hátsó lámpa közötti műanyag elemet?

Szia,
Faceliftes kombin már nem lepattintható a rendszám feletti műanyag. Ha sikerül, akkor letörted a műanyagfület. Smiley
Először a csomagtartó ajtó belső, kárpitját kell levenned. Ott megtalálod a csavarokat, amik fogják ezt a műanyagot. Nekem a jobb belső lámpám villogott, de nálam a megoldásra fordítható idő rövidsége miatt komplett csere lett. Ahogy Meg Győző fórumtárs már írta, szét kell vágnod a lámpa fekete műanyag részét (majd utána megragasztani, vagy hegeszteni), a lámpa búrát ne bántsd, mert eltörik. Ha kell valakinek egy villogós jobb belső, akkor szívesen megválok tőle.

Üdv,
Joe_P
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1367 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 15:13:22 »

Szia,
Faceliftes kombin már nem lepattintható a rendszám feletti műanyag. Ha sikerül, akkor letörted a műanyagfület. Smiley
Először a csomagtartó ajtó belső, kárpitját kell levenned. Ott megtalálod a csavarokat, amik fogják ezt a műanyagot. Nekem a jobb belső lámpám villogott, de nálam a megoldásra fordítható idő rövidsége miatt komplett csere lett. Ahogy Meg Győző fórumtárs már írta, szét kell vágnod a lámpa fekete műanyag részét (majd utána megragasztani, vagy hegeszteni), a lámpa búrát ne bántsd, mert eltörik. Ha kell valakinek egy villogós jobb belső, akkor szívesen megválok tőle.

Üdv,
Joe_P


Én átveszem a villogós lámpád.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #1368 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 17:34:00 »

Szia ;-) Neked milyen színü az autód? Csak arra emlékszem hogy nagyon tetszett  nyes Wink Wink
Szia !
Szerintem ilyen:
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1369 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 19:18:01 »


Bár már ismertem ezt a videot, de nagyon köszi a segítő szándékot! :-)
Naplózva
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1370 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 19:22:18 »

Szia,
Faceliftes kombin már nem lepattintható a rendszám feletti műanyag. Ha sikerül, akkor letörted a műanyagfület. Smiley
Először a csomagtartó ajtó belső, kárpitját kell levenned. Ott megtalálod a csavarokat, amik fogják ezt a műanyagot. Nekem a jobb belső lámpám villogott, de nálam a megoldásra fordítható idő rövidsége miatt komplett csere lett. Ahogy Meg Győző fórumtárs már írta, szét kell vágnod a lámpa fekete műanyag részét (majd utána megragasztani, vagy hegeszteni), a lámpa búrát ne bántsd, mert eltörik. Ha kell valakinek egy villogós jobb belső, akkor szívesen megválok tőle.

Üdv,
Joe_P


Köszi az infót! Az enyém nem kombi, hanem ötajtós, éppen olyan, mint nagytomi által linkelt videón. Csak azon valahogy úgy tűnik, hogy a fickó már előre meglazította kicsit. Az enyém úgy áll, mint a beton.

Egyébként van egy sérült jobb, külső lámpám. Azon néztem, hogy valóban irgalmatlanul bele van gyógyítva a LED-nyák. Kb. ugyanilyen megoldás lehet a most meghibásodott bal belsőn is. Ok, hogy nem szétszedhető, de akkor miért nem csinálják meg úgy, hogy legalább azt a természetes igénybevételt bírja, amit egy átlagos használatú autóban kap? (ez persze költői kérdés volt)
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1371 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 20:37:37 »

Köszi az infót! Az enyém nem kombi, hanem ötajtós, éppen olyan, mint nagytomi által linkelt videón. Csak azon valahogy úgy tűnik, hogy a fickó már előre meglazította kicsit. Az enyém úgy áll, mint a beton.

Egyébként van egy sérült jobb, külső lámpám. Azon néztem, hogy valóban irgalmatlanul bele van gyógyítva a LED-nyák. Kb. ugyanilyen megoldás lehet a most meghibásodott bal belsőn is. Ok, hogy nem szétszedhető, de akkor miért nem csinálják meg úgy, hogy legalább azt a természetes igénybevételt bírja, amit egy átlagos használatú autóban kap? (ez persze költői kérdés volt)


A FL előtti, izzós belső lámpák paneljai (az ugye nem nyák) is rozsdásodnak, korrózió. Páralecsapódás, mivel az ajtó két oldalán mindig más hőmérséklet van.
Ezt nem lehet előre megtervezni, hogy milyen lesz....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1372 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 22:19:39 »

Szia !
Szerintem ilyen:
img]https://kepkuldes.com/images/471f81bd971da33142a57fc2c0e50068.md.jpg[/img]

Rendszámot kivéve, mintha a saját autómat látnám Smiley
Forma, kinézet, felni, szín stimmel Smiley
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1373 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 22:21:41 »

Rendszámot kivéve, mintha a saját autómat látnám Smiley
Forma, kinézet, felni, szín stimmel Smiley

Csak ki ne derüljön, hogy közös kocsit használtok más rendszámmal....  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1374 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 22:23:53 »

Csak ki ne derüljön, hogy közös kocsit használtok más rendszámmal....  hehe

Jah, mint a kínai taxisok Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #1375 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 22:27:49 »

Köszi az infót! Az enyém nem kombi, hanem ötajtós, éppen olyan, mint nagytomi által linkelt videón. Csak azon valahogy úgy tűnik, hogy a fickó már előre meglazította kicsit. Az enyém úgy áll, mint a beton.

Egyébként van egy sérült jobb, külső lámpám. Azon néztem, hogy valóban irgalmatlanul bele van gyógyítva a LED-nyák. Kb. ugyanilyen megoldás lehet a most meghibásodott bal belsőn is. Ok, hogy nem szétszedhető, de akkor miért nem csinálják meg úgy, hogy legalább azt a természetes igénybevételt bírja, amit egy átlagos használatú autóban kap? (ez persze költői kérdés volt)

Szia!
FL előtti kombiban szerintem szintén pattintós, FL után csavaros. Én mindenképpen a csomagtérajtó kárpitjának megbontásával kezdeném (legalább tudsz rá vésznyitót is csinálni a hátsó zárnál Smiley ). Sajnos a problémának van vmi köze a 2014-es évjárathoz, mert az ismerősi körben és nálam is csak szinte csak a 2014-es kocsiknál jött elő Visteon gyártású lámpáknál. Szerintem a Ford elspórolta a lámpáról a párazáró sapkát (ezért van minden hátsó lámpában pók, bogár, stb.), utána meg már végez vele a páralecsapódás miatti korrózió. Offtopic francia autónkon 11 éve világit folyamatosan a hátsó ledes lámpa probléma nélkül, tehát szerintem biztosan meg lehetett volna csinálni normálisan is.

Üdv,
Joe_P
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1376 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 22:48:02 »

Szia!
FL előtti kombiban szerintem szintén pattintós, FL után csavaros. Én mindenképpen a csomagtérajtó kárpitjának megbontásával kezdeném (legalább tudsz rá vésznyitót is csinálni a hátsó zárnál Smiley ). Sajnos a problémának van vmi köze a 2014-es évjárathoz, mert az ismerősi körben és nálam is csak szinte csak a 2014-es kocsiknál jött elő Visteon gyártású lámpáknál. Szerintem a Ford elspórolta a lámpáról a párazáró sapkát (ezért van minden hátsó lámpában pók, bogár, stb.), utána meg már végez vele a páralecsapódás miatti korrózió. Offtopic francia autónkon 11 éve világit folyamatosan a hátsó ledes lámpa probléma nélkül, tehát szerintem biztosan meg lehetett volna csinálni normálisan is.

Üdv,
Joe_P

Én is így gondolom. Nagy gáz, hogy egy Mondeo kaliberű autón, ami nem egy filléres kacat, ilyet megenged magának a gyártó.

Egyébként még a múlt héten írtam az ügyben a Ford Magyarországnak. Nyilván kitaláljátok, hogy jött-e tőlük válasz. Pedig ez már a harmadik Fordom. A legközelebbi cserénél emlékezni fogok erre, ahogy az egyéb fura elektromos problémákra (folytonos indokolatlan Low Battery üzenet, csak safe-mód szerűen elinduló oprendszer) is. Csalódott vagyok...
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1377 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 23:33:03 »

Én is így gondolom. Nagy gáz, hogy egy Mondeo kaliberű autón, ami nem egy filléres kacat, ilyet megenged magának a gyártó.

Egyébként még a múlt héten írtam az ügyben a Ford Magyarországnak. Nyilván kitaláljátok, hogy jött-e tőlük válasz. Pedig ez már a harmadik Fordom. A legközelebbi cserénél emlékezni fogok erre, ahogy az egyéb fura elektromos problémákra (folytonos indokolatlan Low Battery üzenet, csak safe-mód szerűen elinduló oprendszer) is. Csalódott vagyok...

Hm.....
Szerinted más márkánál nincsenek gondok?
Megnyugtatlak, vannak. Sokkal komolyabbak és prémiumban is!
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #1378 Dátum: 2019.05.14 kedd, 20:16:52 »

Hm.....
Szerinted más márkánál nincsenek gondok?
Megnyugtatlak, vannak. Sokkal komolyabbak és prémiumban is!

Nem feltétlenül a problémák zavarnak elsősorban, hiszen azok valóban vannak más márkáknál is. A hozzáállás zavar. Legalább annyival megtisztelnének, hogy visszajeleznek.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1379 Dátum: 2019.05.14 kedd, 21:39:15 »

Nem feltétlenül a problémák zavarnak elsősorban, hiszen azok valóban vannak más márkáknál is. A hozzáállás zavar. Legalább annyival megtisztelnének, hogy visszajeleznek.


Az MKIV Mondeo már egy "régi" modell. Vagyis az azokkal előforduló problémákkal foglalkoznak.....szerinted? Roll Eyes  Az Új...újabb típusok (fontosabb) problémáival kell foglalkozni.
Valamint miben segítene egy olyan válasz, hogy "igen, hallottunk már ilyen meghibásodásról....de ilyenre nem lehetett és nem kellett felkészülni a tervezéskor a lámpatest gyártójának....sajnáljuk".

Hidd el, nem vagy vele előrébb! wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #1380 Dátum: 2019.05.15 szerda, 06:16:49 »

Én is így gondolom. Nagy gáz, hogy egy Mondeo kaliberű autón, ami nem egy filléres kacat, ilyet megenged magának a gyártó.

Egyébként még a múlt héten írtam az ügyben a Ford Magyarországnak. Nyilván kitaláljátok, hogy jött-e tőlük válasz. Pedig ez már a harmadik Fordom. A legközelebbi cserénél emlékezni fogok erre, ahogy az egyéb fura elektromos problémákra (folytonos indokolatlan Low Battery üzenet, csak safe-mód szerűen elinduló oprendszer) is. Csalódott vagyok...
.....és szerinted mennyien szpnak a strat/stop rendszerrel? Cheesy
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1381 Dátum: 2019.05.15 szerda, 08:29:20 »

.....és szerinted mennyien szpnak a strat/stop rendszerrel? Cheesy

.....és abból mennyi (nagyon sok) a "téves" panasz, amikor a feltételek nem teljesülnek így user hiba és/vagy a felhasználás körülményei miatt? Cheesy
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #1382 Dátum: 2019.05.16 csütörtök, 03:17:03 »

.....és abból mennyi (nagyon sok) a "téves" panasz, amikor a feltételek nem teljesülnek így user hiba és/vagy a felhasználás körülményei miatt? Cheesy

Sok. Sajnos.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1383 Dátum: 2019.05.17 péntek, 00:10:23 »

Sok. Sajnos.

Ezt írtam én is a zárójelben.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1384 Dátum: 2019.05.24 péntek, 19:00:31 »

Szia !
Szerintem ilyen:

NA..nem is tévedtem   smile eplus2 Wink eljen
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
zsolinnyo01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #1385 Dátum: 2019.08.22 csütörtök, 12:39:12 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék abban, hogy "hála istennek" sikerült egy ügyes sofőrnek megtörnie a kocsim elejét.(mondeo mk4 kombi)Minden ami kellett meg van hozzá ki is tudom cserélni, egy dologban akadtam el, mégpedig a hűtő légterelőknél, amiből 2 db van. Meg van az új de nem jövök rá hogy hol és hogyan van rögzítve az első lökkös mögött..Esetleg van valakinek erről infója, vagy egy kép sokat segítene...
Előre is köszi. 
Naplózva

MKIV 2007.08. 2.0 tdci 140 LE kombi titanium-s
Steve83
Vendég
« Új hozzászólás #1386 Dátum: 2019.08.31 szombat, 14:05:20 »

Üdv hölgyek/urak

Van egy olyan problémám, hogy a tető ablak előtt van egy roló amiről le jött a borítás. Hogy lehet ki venni ezt a rolót?

üdv
Naplózva
Dpontg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #1387 Dátum: 2019.09.16 hétfő, 19:02:38 »

Sziasztok
Az adattáblán hol találom az autó színkódját?
Illetve a szín fantázia nevét?
Köszönöm
Naplózva
Csabi01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #1388 Dátum: 2019.09.16 hétfő, 20:48:27 »

Sziasztok
Az adattáblán hol találom az autó színkódját?
Illetve a szín fantázia nevét?
Köszönöm

Szia. A Ford etis -be a fantázia nevet kiírja.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1389 Dátum: 2019.09.16 hétfő, 21:08:47 »

Sziasztok
Az adattáblán hol találom az autó színkódját?
Illetve a szín fantázia nevét?
Köszönöm
ez ugyan  mk3 de kb szerintem ugyan az a kódolás, bár a színek elnevezései már másak.

http://mondeo.hu/index.php?topic=5305.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fitti2
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #1390 Dátum: 2019.10.11 péntek, 12:39:11 »

Sziasztok!
Valaki vette már le 2008-as Mondi első lökhárítóját,az ablakmosóhoz kellene hozzáférnem.
Van erről valami leírás lépésről lépésre? :wow1:Nem tudom hogy álljak neki ,csavarozva van vagy müa.bolhás stb.
Köszönöm! wave
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #1391 Dátum: 2019.10.11 péntek, 12:52:28 »

Sziasztok!
Valaki vette már le 2008-as Mondi első lökhárítóját,az ablakmosóhoz kellene hozzáférnem.
Van erről valami leírás lépésről lépésre? :wow1:Nem tudom hogy álljak neki ,csavarozva van vagy müa.bolhás stb.
Köszönöm! wave
Sárvédőcserénél találtam ezt az oldalt. Cheesy
http://ford-mondeo-4.dv13.ru/kuzov/snyatie-i-ustanovka-perednego-bampera/
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1392 Dátum: 2019.10.11 péntek, 12:56:19 »

Sziasztok!
Valaki vette már le 2008-as Mondi első lökhárítóját,az ablakmosóhoz kellene hozzáférnem.
Van erről valami leírás lépésről lépésre? :wow1:Nem tudom hogy álljak neki ,csavarozva van vagy müa.bolhás stb.
Köszönöm! wave
Valaki?  laugh

Már nagyon sokan levették.  Roll Eyes
Csavarok is fogják és patentok is. Mindet megtalálni, alul és a fényszórók alatt.
Ha ennyire sem megy, inkább bízd valakire, aki tudja.
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.11 péntek, 12:57:51 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
fitti2
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #1393 Dátum: 2019.10.11 péntek, 15:04:01 »


Köszönöm,ez szuper!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1394 Dátum: 2019.10.11 péntek, 20:15:13 »

Középen a csinos cirilbetűs hölgy is a lököshöz van? vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1395 Dátum: 2019.10.11 péntek, 21:11:34 »

Középen a csinos cirilbetűs hölgy is a lököshöz van? vigyor3

Gyári extra? Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1396 Dátum: 2019.10.12 szombat, 16:55:48 »

Középen a csinos cirilbetűs hölgy is a lököshöz van? vigyor3

Engedd el, rendelj a szokott helyről ezeknek úgyis csak a köldökéig érnél  eplus2
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1397 Dátum: 2019.10.12 szombat, 17:13:34 »

Köszönöm,ez szuper!

Pont a legsz.patósabb rész nincs benne. A csavarok a vészhárító és a sárvédők között.   taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #1398 Dátum: 2019.10.12 szombat, 17:50:12 »

Pont a legsz.patósabb rész nincs benne. A csavarok a vészhárító és a sárvédők között.   taps
Én a dobbetét levételével egész jól hozzáfértem.
Amúgy biztos nem tökéletes az oldal, de szerintem egész jól összeszedi a dolgokat.  vigyor3
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1399 Dátum: 2019.10.12 szombat, 18:07:22 »

Engedd el, rendelj a szokott helyről ezeknek úgyis csak a köldökéig érnél  eplus2
A lényeg a köldöke alatt van. beka3 nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.