Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 14:44:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 [314] 315 316 317 318 319 320 321 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4732053 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
brumesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új hozzászólás #15650 Dátum: 2017.12.18 hétfő, 21:18:20 »

Nah igen erre van  szükségem. Most itt az ölembe a lámpa, szét van szedve. Valakinek valami ötlete? Vagy hol tudom megnezni Mi-mire való benne? Van itt takarolemez, állító csavar, mindent lehet állítani.

Nah akkor :
Ha valaki hasonló problémával küzd :
Búra ki, búra hátulja leszed, xenon ki, lencse és burkolat belsején felül az izzó előtt van egy kis lapka amit szintén takarítani kell, evvel lehet a magassagot állítani. Ez a lapka nekem matt volt, és nem jól szórta a fényt. Ennek van egy feszítő csavarja, azzal lehet a magassagon is állítani. Szopos, mert csak beszereles és probakor után tudod meg h jó e. Nekem 2 ilyen köröm volt, 3-ikra jó lett. Köszi a figyelmet. Smiley
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #15651 Dátum: 2017.12.18 hétfő, 22:37:40 »

Nah akkor :
Ha valaki hasonló problémával küzd :
Búra ki, búra hátulja leszed, xenon ki, lencse és burkolat belsején felül az izzó előtt van egy kis lapka amit szintén takarítani kell, evvel lehet a magassagot állítani. Ez a lapka nekem matt volt, és nem jól szórta a fényt. Ennek van egy feszítő csavarja, azzal lehet a magassagon is állítani. Szopos, mert csak beszereles és probakor után tudod meg h jó e. Nekem 2 ilyen köröm volt, 3-ikra jó lett. Köszi a figyelmet. Smiley
És a mattsággal kezdtél valamit?
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #15652 Dátum: 2017.12.19 kedd, 13:00:42 »

Súgj neki legalább, mit kellene csináljon a fentieken kívül.

AndyA

Korábbi autónál ugyanilyen érzésem volt. Amiket ellenőriztem:
- búra állapota (sárgult, fakult, párás, poros...),
- vetített kép (pl. a falra 1 méter távolságból),
- vetített kép magassága (sok szembejövő autónál van az az érzésem, hogy az egyik lámpája mintha refin menne),
- foncsor állapota (matt, égett, lepattogzott, koszos...)
- izzó fizikai beépítése (láttam már helytelenül beépített izzót, aminek már a vetítési képe is rossz volt),
- közvetlenül az izzón mérhető feszültség (a xenonnál nem tudom, hozzá lehet-e férni).

Az én esetemben a foncsor matt volt (nem szennyeződéstől), az izzókon mérhető feszültség alacsony volt (járó motornál 10,5 V). Új foncsor és új bajuszkapcsoló után nem kellett semmi spéci izzó bele, rendesen láttam.

https://totalcar.hu/magazin/technika/2012/12/03/mit_tud_az_illegalis_kinai_xenon/

Bonca
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.19 kedd, 13:13:11 írta Bonca » Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
brumesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új hozzászólás #15653 Dátum: 2017.12.19 kedd, 13:09:53 »

És a mattsággal kezdtél valamit?

Hahó.

A mattságra ablaktisztító segített valamelyest, nem is igazán matt, hanem finom szürke poros volt. Kicsit ronggyal dörzsöltem, sokkal jobb lett.
Jelenleg látok rendesen, remélem nem csak placebo, majd vizes úton kiderül, ott volt katasztrófa a dolog.
Most már látom értelmét egy komolyabb, 140%-os xenonnak, ha lesz rá pénzem Smiley.
Naplózva
brumesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új hozzászólás #15654 Dátum: 2017.12.19 kedd, 13:15:22 »

Korábbi autónál ugyanilyen érzésem volt. Amiket ellenőriztem:
- búra állapota (sárgult, fakult, párás, poros...),
- vetített kép (pl. a falra 1 méter távolságból),
- vetített kép magassága,
- foncsor állapota (matt, égett, lepattogzott, koszos...)
- izzó fizikai beépítése (láttam már helytelenül beépített izzót, aminek már a vetítési képe is rossz volt),
- közvetlenül az izzón mérhető feszültség (a xenonnál nem tudom, hozzá lehet-e férni).

Az én esetemben a foncsor matt volt (nem szennyeződéstől), az izzókon mérhető feszültség alacsony volt (járó motornál 10,5 V). Új foncsor és új bajuszkapcsoló után nem kellett semmi spéci izzó bele, rendesen láttam.


Bonca


Búra lakkja apró karcos, felverődéses, de abszolút nem matt, és kristálytisztán látni benne mindent.
Vetített képpel nem tudok mit kezdeni, állítási lehetőségem kívülről nincs, mivel ez gyári xenon (nem tudod baszogatni)
Foncsor tökéletes.
Izzót belehet rosszul rakni, aláírom, de ebben az esetben elég nehezen/vagy bénázva sikerült volna, ez jó.
Nagyfesz trafós, elvileg a trafó vagy megy, vagy nem. Sőt ugye canbus alapú (vagy profibus?) visszajelzéses a történet, nem gondolom hogy ezt nem szúrná ki az fedélzeti.

Az én esetemben a tisztítás, a terelőlapka állítás segített, de mivel nem tudom egy új állapothoz mérni, ezért nem tudom megmondani mennyire lett jó. Jobb, az tuti. Most látok. Most sem teljes az örömöm, mert még mindig haloványnak érzem, de már nem balesetveszélyes.

Köszi!

Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #15655 Dátum: 2017.12.19 kedd, 14:07:12 »

Hahó.

A mattságra ablaktisztító segített valamelyest, nem is igazán matt, hanem finom szürke poros volt. Kicsit ronggyal dörzsöltem, sokkal jobb lett.
Jelenleg látok rendesen, remélem nem csak placebo, majd vizes úton kiderül, ott volt katasztrófa a dolog.
Most már látom értelmét egy komolyabb, 140%-os xenonnak, ha lesz rá pénzem Smiley.
Majd tavasszal szétborítom az egészet, aztán meglátom.  vigyor3
Köszi az infókat!
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #15656 Dátum: 2017.12.19 kedd, 18:09:13 »

Kb két éve van bent a Hella G3 projektor Osram NBU csővel a dizli mk3-ban, és nincs okom panaszra.
De azért csak hajt a kíváncsiság, hogy mit tudnak a LED-es projektorok  vigyor3

Szóval itt a következő projekt:





Igazi Koito Bi-LED projektor.
Szerencsére semmi különleges nem kell hozzá, csak + a tompítotthoz és a refihez, közös -, és egy kis logikával DRL is kijön belőle megfelelő pin letestelésével.
A trafó megmarad gyújtó nélkül, hogy a szintezés működjön, hibakódot dobni fog, de attól nem áll meg a világ.
A mérete kicsit nagyobb a hűtés miatt, szóval itt majd némileg nagyobb kreativitás kell a rögzítéshez. De mivel kijön belőle a refi a tompított nélkül is, szabadabb a kialakítás, mert belelóghatok a gyári refi helyébe is   Smiley

Szóval majd ha túl sok időm lesz az ünnepek környékén, akkor elkezdem nézegetni a témát, hogy lehet betenni szépen.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #15657 Dátum: 2017.12.19 kedd, 21:17:23 »

Kb két éve van bent a Hella G3 projektor Osram NBU csővel a dizli mk3-ban, és nincs okom panaszra.
De azért csak hajt a kíváncsiság, hogy mit tudnak a LED-es projektorok  vigyor3

Szóval itt a következő projekt:

Igazi Koito Bi-LED projektor.
Szerencsére semmi különleges nem kell hozzá, csak + a tompítotthoz és a refihez, közös -, és egy kis logikával DRL is kijön belőle megfelelő pin letestelésével.
A trafó megmarad gyújtó nélkül, hogy a szintezés működjön, hibakódot dobni fog, de attól nem áll meg a világ.
A mérete kicsit nagyobb a hűtés miatt, szóval itt majd némileg nagyobb kreativitás kell a rögzítéshez. De mivel kijön belőle a refi a tompított nélkül is, szabadabb a kialakítás, mert belelóghatok a gyári refi helyébe is   Smiley

Szóval majd ha túl sok időm lesz az ünnepek környékén, akkor elkezdem nézegetni a témát, hogy lehet betenni szépen.

úúúúú, ez jól néz ki eljen valami linked van róla?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #15658 Dátum: 2017.12.19 kedd, 21:40:19 »

Kb két éve van bent a Hella G3 projektor Osram NBU csővel a dizli mk3-ban, és nincs okom panaszra.
De azért csak hajt a kíváncsiság, hogy mit tudnak a LED-es projektorok  vigyor3

Szóval itt a következő projekt:


Igazi Koito Bi-LED projektor.
Szerencsére semmi különleges nem kell hozzá, csak + a tompítotthoz és a refihez, közös -, és egy kis logikával DRL is kijön belőle megfelelő pin letestelésével.
A trafó megmarad gyújtó nélkül, hogy a szintezés működjön, hibakódot dobni fog, de attól nem áll meg a világ.
A mérete kicsit nagyobb a hűtés miatt, szóval itt majd némileg nagyobb kreativitás kell a rögzítéshez. De mivel kijön belőle a refi a tompított nélkül is, szabadabb a kialakítás, mert belelóghatok a gyári refi helyébe is   Smiley

Szóval majd ha túl sok időm lesz az ünnepek környékén, akkor elkezdem nézegetni a témát, hogy lehet betenni szépen.


A kötelező olajcseréknél meg mehet a kis picivacok venti cseréje is Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #15659 Dátum: 2017.12.19 kedd, 22:07:22 »

úúúúú, ez jól néz ki eljen valami linked van róla?

https://www.hidplanet.com/forums/forum/general-discussion/leds/63235-koito-bi-led-showcase
http://www.koito.co.jp/english/technology/koito/system.html
^itt a Single-LED Bi-functional Projector név alatt.

A kötelező olajcseréknél meg mehet a kis picivacok venti cseréje is Cheesy

Gyárilag teszik egy rakás toyotákba, szerintem nem lesz gond  vigyor3
Amúgy panasonic a venti.
Naplózva
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #15660 Dátum: 2017.12.20 szerda, 14:16:23 »

Sikerult vennem GE Sportlight H7-et.

Vettem melle “kanyarodasbevilagitoba” (MK4) is H1-et. Ezt cserelte mar valaki? Hogyan kell? Nem látom hogyan férhetnék hozzá
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.20 szerda, 15:50:51 írta ABR » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #15661 Dátum: 2017.12.20 szerda, 16:14:54 »

Sikerult vennem GE Sportlight H7-et.

Vettem melle “kanyarodasbevilagitoba” (MK4) is H1-et. Ezt cserelte mar valaki? Hogyan kell? Nem látom hogyan férhetnék hozzá
kiveszed a lámpatestet, 2 csavar.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #15662 Dátum: 2017.12.31 vasárnap, 00:03:13 »

Tegnap végre kicseréltem a foncsorokat,

Cseredarabot tudok adni. Keressetek PÜ-ben.

AndyA


ma én is megejtettem a cserét, az eredmény mondhatni brutális változás!!!
Osram Night Breaker van most mindenhol! a xenoncső állítólagosan +70% fényerejű, a refi +110%, a köd ... fogalmam sincs mennyi +os, de az is valahol 70 és 110% közötti.

az új foncsorokkal akkora fényt ad ki a xenon, h a távolsági szó szerint "csak" távolsági! a közelben fényerőváltozás nem is észlelhető! brutál jó lett!

Köszönöm AndyA rugalmas közreműködésed! a csomag útra készen várja a posta nyitást Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #15663 Dátum: 2017.12.31 vasárnap, 21:59:04 »

Tegnap végre kicseréltem a foncsorokat, és ha már arra jártam, tettem új izzókat is. Ég és föld...

Nekem közel sem volt egyik foncsorom sem olyan gatya, mint Domié, és mégis. A jobbos látszólag hibátlan, de amikor a frissen tükrösítettet mellé tettem, már nagyon is látszott a különbség. A balos sem égett még meg annyira, hogy eltűnjön a tükröző réteg, mint Dominál, de kb. olyan volt, mint amikor párás a tükör a fürdőszobában, halvány, fehéres réteg ül rajta.

A két cső egy GE Xensation, meg valami Philips. GSR-ék szerelték be újonnan mind a kettőt kb. 2 éve, amikor kétszer is lezúzták az autól fél éven belül. Hát, ennyit bírtak... Most a hatdolláros Aliexpress csövek vannak benne.

Szóval akinek a leghalványabb (pun intended! Smiley) kétsége van afelől, hogy valami nem kerek, bízvást nézzen utána, és hamarjában foncsoroztassa újra a lámpásait. Cseredarabot tudok adni. Keressetek PÜ-ben.

AndyA
Van esetleg egy pár fotó a műveletről? Mindig bújik egy apró pöcök, patent, akármi-bármi, amit jó lenne előre tudni.

Bonca
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.31 vasárnap, 23:03:03 írta AndyA » Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15664 Dátum: 2017.12.31 vasárnap, 23:07:04 »

Van esetleg egy pár fotó a műveletről? Mindig bújik egy apró pöcök, patent, akármi-bármi, amit jó lenne előre tudni.

Bonca

Nincs. A három csavarból, ami a foncsort tartja, egyet simán ki lehet tekerni. Egy másodikhoz kis feszegetés árán oda lehet férni, a harmadikat oldalról, fogóval szoktam kitekerni. Utána addig kell hajtogatni és forgatni, míg ki nem jön - és jól megjegyezni az irányt, mert vissza is csak úgy fog menni. Smiley

Arra kell ügyelni, hogy a három csavar közül kettő alatt van egy gumi alátét, ami nem jó, ha beleesik a fényszórótestbe, mert be tud úgy szorulni, hogy nem szeded ki egykönnyen.

Ezek visszarakása sem egyszerű feladat - én konkrétan takonynyomó pisztollyal a foncsorra szoktam ragasztani, ahol a helye van, azután próbáljon ugrálni.

Összeszerelés fordított sorrendben, ennyi. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #15665 Dátum: 2018.01.06 szombat, 09:16:51 »

Nincs. A három csavarból, ami a foncsort tartja, egyet simán ki lehet tekerni. Egy másodikhoz kis feszegetés árán oda lehet férni, a harmadikat oldalról, fogóval szoktam kitekerni. Utána addig kell hajtogatni és forgatni, míg ki nem jön - és jól megjegyezni az irányt, mert vissza is csak úgy fog menni. Smiley

AndyA

legjobb pontosan a csavar fölött fúrni 1 10mm-es lyukat azon keresztül ki és be lehet hajtani gond nélkül. amikor pedig kész a művelet egy ilyen dugó (a képen a sárga) egyik oldálán levágni a peremet, és egyszerűen beledugni.



vagy a jobban felkészültek, esetleg nagyüzemi mennyiségben cserélgetők elkocoghatnak villamossági boltba, és vehetnek vízzáró dugót, kb ilyet:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.06 szombat, 09:25:43 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #15666 Dátum: 2018.01.08 hétfő, 11:44:54 »

Sikerult vennem GE Sportlight H7-et.

Vettem melle “kanyarodasbevilagitoba” (MK4) is H1-et. Ezt cserelte mar valaki? Hogyan kell? Nem látom hogyan férhetnék hozzá

Nem kell kivenni a lámpát, a gumifedelet kell levenned a lámpák belső oldaláról. Elég ravasz zár tartja a helyén, könnyű ferdén betenni az izzót...

 wave wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15667 Dátum: 2018.01.12 péntek, 17:27:38 »

http://www.kephost.com/images/2018/01/12/Xenon123.jpg

A felső kép a kiindulási állapot, 1/50 másodperc expozíció, F1,7-es rekesz.
A középsőn a jobb oldaliban már az új foncsorral és új csővel, azonos felvételi értékek mellett.
Az alsó mindkét oldalon új foncsorral és csövekkel, az expozíció ideje ugyanúgy 1/50, de a rekesz hozzá már csak F2,6, és még így is fényesebb, mint az eredeti.

Ez csak a rekeszértékek alapján több, mint 120% plusz fényerőt jelent, azaz az eredetihez képest legalább kétszeres, de inkább olyan 2,5x a felújítás után a fényerő.

Szóval van elég rendesen különbség, érdemes kicsit sportolni vele. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #15668 Dátum: 2018.01.12 péntek, 18:13:42 »

http://www.kephost.com/images/2018/01/12/Xenon123.jpg

A felső kép a kiindulási állapot, 1/50 másodperc expozíció, F1,7-es rekesz.
A középsőn a jobb oldaliban már az új foncsorral és új csővel, azonos felvételi értékek mellett.
Az alsó mindkét oldalon új foncsorral és csövekkel, az expozíció ideje ugyanúgy 1/50, de a rekesz hozzá már csak F2,6, és még így is fényesebb, mint az eredeti.

Ez csak a rekeszértékek alapján több, mint 120% plusz fényerőt jelent, azaz az eredetihez képest legalább kétszeres, de inkább olyan 2,5x a felújítás után a fényerő.

Szóval van elég rendesen különbség, érdemes kicsit sportolni vele. Smiley

AndyA

bár tudnám miről beszélsz... hehe
Nem baj,a lényeg, hogy te elégedett vagy. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #15669 Dátum: 2018.01.12 péntek, 18:29:01 »

bár tudnám miről beszélsz... hehe
Nem baj,a lényeg, hogy te elégedett vagy. nyes

 poigneemain
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #15670 Dátum: 2018.01.24 szerda, 13:01:13 »

A második garnitúra ledes helyzetjelzőt cserélem az első lámpákban. 1-2 hétig bírták. Piszkálja a csőrömet, mi a fenétől mennek tönkre ilyen hamar? Arra jutottam, hogy nem a kici-óccó az oka, hanem a fényszóróban keletkező hőmérséklet. Egyre inkább azt gondolom, hogy az nyírja ki a ledeket. Sehol nem látok olyan adatot, hogy milyen hőmérsékleten lehet használni. A gáztöltéses izzószálas izzókkal nincs ilyen gond, ők eleve nagy meleget csinálnak maguknak is. De a led kristálynak ez már sok lehet. Egyetlen helyen találtam egy utalást, hogy hova építhetem be és hova nem.


https://lumenet.hu/neolux-nt1060-0-5w-12v-6000k-w5w-led

De itt sem a magas hőmérsékletre utalnak, hanem (már megint a bürokrácia) az ECE engedélyre. Közúti forgalomban használható vagy off-road. Ha leszűröm az ECE engedélyes W5W fényforrásokat, ki is esnek az ledesek.

Bonca
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.24 szerda, 13:03:54 írta Bonca » Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #15671 Dátum: 2018.01.24 szerda, 15:11:11 »

A második garnitúra ledes helyzetjelzőt cserélem az első lámpákban. 1-2 hétig bírták. Piszkálja a csőrömet, mi a fenétől mennek tönkre ilyen hamar? Arra jutottam, hogy nem a kici-óccó az oka, hanem a fényszóróban keletkező hőmérséklet. Egyre inkább azt gondolom, hogy az nyírja ki a ledeket. Sehol nem látok olyan adatot, hogy milyen hőmérsékleten lehet használni. A gáztöltéses izzószálas izzókkal nincs ilyen gond, ők eleve nagy meleget csinálnak maguknak is. De a led kristálynak ez már sok lehet. Egyetlen helyen találtam egy utalást, hogy hova építhetem be és hova nem.

De itt sem a magas hőmérsékletre utalnak, hanem (már megint a bürokrácia) az ECE engedélyre. Közúti forgalomban használható vagy off-road. Ha leszűröm az ECE engedélyes W5W fényforrásokat, ki is esnek az ledesek.

Bonca
nem az nyírja, hanem a töltőfesz ingadozás. fordokban ráadásul ez elég jelentős tud lenni. tegyél osram w5w cool blue-t és kész

https://lumenet.hu/osram-2825hcbi-w5w-cool-blue-jelzoizzo-bl2a
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15672 Dátum: 2018.01.24 szerda, 16:08:06 »

nem az nyírja, hanem a töltőfesz ingadozás. fordokban ráadásul ez elég jelentős tud lenni. tegyél osram w5w cool blue-t és kész

https://lumenet.hu/osram-2825hcbi-w5w-cool-blue-jelzoizzo-bl2a

Erősen autófüggő és izzófüggő. Volt, aki panaszkodott, hogy 2-3 hónap alatt tönkremennek a mindenféle kínai fénykardok a helyzetjelzőben. Nekem 4 éve kifogástalanul üzemelnek, semmi bajuk.

Viszont műszerfali T10-ekből a 2,5. készletet fogyasztom. Az első elég hamar elgyengült, alig volt fénye, cseréltem. A második szett elkezdett pislogni majd elaludt. Kettőt kicseréltem, azután megnéztem, mi baja a harmadiknak, ami még éppen csak kezdett pislogni. Azután a kici kínai ócka forrasztászát megcináltam rendeszen, és azóta jó... Ezért 2,5 készlet eddig a felhasználás. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #15673 Dátum: 2018.01.24 szerda, 17:42:00 »

nem az nyírja, hanem a töltőfesz ingadozás. fordokban ráadásul ez elég jelentős tud lenni. tegyél osram w5w cool blue-t és kész

https://lumenet.hu/osram-2825hcbi-w5w-cool-blue-jelzoizzo-bl2a
így van.azóta is jó...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #15674 Dátum: 2018.01.25 csütörtök, 07:38:13 »

Üdv!
Szeretnék az ajtóba építeni egy alábbi lámpát:
https://www.ebay.com/itm/2x-Car-Door-Step-Ghost-LED-Welcome-Laser-Projector-Shadow-Light-For-Ford-Mondeo/162788270784?epid=2076030057&hash=item25e6efe2c0:g:o6oAAOSweExaJWzO&vxp=mtr

Sajnos ahova raknám, nincs vezetékelés, mert az ajtóban csak egy prizma van, nem pedig lámpa. hogyan oldható meg, hogy oda vigyek 12 V-ot, valamint csak ajtó nyitáskor kapcsolódjon fel az új lámpa?
Köszi!
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15675 Dátum: 2018.01.25 csütörtök, 07:57:46 »

Üdv!
Szeretnék az ajtóba építeni egy alábbi lámpát:
https://www.ebay.com/itm/2x-Car-Door-Step-Ghost-LED-Welcome-Laser-Projector-Shadow-Light-For-Ford-Mondeo/162788270784?epid=2076030057&hash=item25e6efe2c0:g:o6oAAOSweExaJWzO&vxp=mtr

Sajnos ahova raknám, nincs vezetékelés, mert az ajtóban csak egy prizma van, nem pedig lámpa. hogyan oldható meg, hogy oda vigyek 12 V-ot, valamint csak ajtó nyitáskor kapcsolódjon fel az új lámpa?
Köszi!

Áthúzol az átvezetőn egy plusz vezetéket, nem nagy ügy.

A plafonvilágításról hozd, ami ajtónyitásra kapcsolódik, és helyben is vagy.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #15676 Dátum: 2018.01.25 csütörtök, 16:10:01 »

Áthúzol az átvezetőn egy plusz vezetéket, nem nagy ügy.

A plafonvilágításról hozd, ami ajtónyitásra kapcsolódik, és helyben is vagy.

AndyA
Köszi. Ahhoz elég sok mindent le kell bontanom, gondolom, nem 2 perces művelet.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15677 Dátum: 2018.01.26 péntek, 08:33:05 »

Köszi. Ahhoz elég sok mindent le kell bontanom, gondolom, nem 2 perces művelet.

A kárpitot, meg belül egy-két panelt. A plafonvilágításhoz hozzáférsz kívülről, ha kiveszed a lámpát és a panelt is körülötte, onnan egy behúzószállal el tudsz jutni a biztosítéktábláig. Legrosszabb esetben a bal A-oszlop borítást is leveszed, de én megoldottam anélkül. A műszerfal mögött-alatt átjutsz a másik oldalra, ahhoz is elég a kormány alatti burkolatot levenni és a kesztyűtartót kivenni (a lágynyitót ne felejtsd el kiakasztani előbb!).

A B-oszlopot onnan kezdd bontani, hogy a tetején egy sctnitzer hegyével nagyon óvatosan, hogy meg ne sérüljön, kipattintod a kis feliratos kupakot, és kitekered a csavart alatta. A többit már látni fogod.

Amúgy majdnem tovább tart leírni, mint megcsinálni... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #15678 Dátum: 2018.01.26 péntek, 12:12:20 »


Amúgy majdnem tovább tart leírni, mint megcsinálni... Smiley

AndyA

Köszi! Azt hiszem akkor már a GPD antennát is behúzatom, ha le lesz bontva fél belseje az autónak.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #15679 Dátum: 2018.01.26 péntek, 12:24:57 »

A kárpitot, meg belül egy-két panelt. A plafonvilágításhoz hozzáférsz kívülről, ha kiveszed a lámpát és a panelt is körülötte, onnan egy behúzószállal el tudsz jutni a biztosítéktábláig. Legrosszabb esetben a bal A-oszlop borítást is leveszed, de én megoldottam anélkül. A műszerfal mögött-alatt átjutsz a másik oldalra, ahhoz is elég a kormány alatti burkolatot levenni és a kesztyűtartót kivenni (a lágynyitót ne felejtsd el kiakasztani előbb!).

A B-oszlopot onnan kezdd bontani, hogy a tetején egy sctnitzer hegyével nagyon óvatosan, hogy meg ne sérüljön, kipattintod a kis feliratos kupakot, és kitekered a csavart alatta. A többit már látni fogod.

Amúgy majdnem tovább tart leírni, mint megcsinálni... Smiley

AndyA
az se baj, ha neki mk4e van? vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15680 Dátum: 2018.01.26 péntek, 12:47:08 »

az se baj, ha neki mk4e van? vigyor3

Folyton elveszel az apró részletekben... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15681 Dátum: 2018.01.26 péntek, 12:59:59 »

na, ma vettem 2db osram W5W LED izzót a rendszámtábla világáshoz. ezekkel is villog, illetve csak halványan világít. Nem találok olyan LED-et, ami jó volna.  falbav
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #15682 Dátum: 2018.01.26 péntek, 13:04:42 »

na, ma vettem 2db osram W5W LED izzót a rendszámtábla világáshoz. ezekkel is villog, illetve csak halványan világít. Nem találok olyan LED-et, ami jó volna.  falbav
Ez esetleg?
https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-12V-LED-License-Plate-Light-Number-Plate-Bulbs-Lamp-For-Ford-Fiesta-Focus-Kuga-C/32789674907.html?spm=2114.search0204.3.78.3fa8023aV0wV6B&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10615_10307_10302_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_32,ppcSwitch_5_ppcChannel&algo_expid=eeb39d01-a07d-460c-bd53-a9c645a2374b-11&algo_pvid=eeb39d01-a07d-460c-bd53-a9c645a2374b&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=2
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15683 Dátum: 2018.01.26 péntek, 14:18:10 »


Én MK3-hoz vettem ilyet, teljesen faca.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #15684 Dátum: 2018.01.26 péntek, 18:25:18 »

Én MK3-hoz vettem ilyet, teljesen faca.

AndyA
Nekem is faxa az mk4ben.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15685 Dátum: 2018.01.27 szombat, 11:05:35 »

Nekem is faxa az mk4ben.

 eljen
mióta van beszerelve? Egyetlen egy LED volt jó, egyik fórumtársunk küldte Németországból. Nem villogott, nem pislogott, tökéletesen tette a dolgát csak kb 4-5 hónapot bírt ki... falbav
Próbáltam sokfélét, vmelyiket be sem kapcsolta, valamelyik folyamatosan villogott, vmelyik folyamatosan halványan világított azután is, mután lekapcsoltam a pilácsot, stb. Szóval a tö**m tele tőlük.
Múltkor bementem itt Zegen egy autóhifi, tuning boltba, mondtam a srácnak adjon végre egy normális LED izzót, ami jó. Annyit mondott, felejtsem el mk4hez.
Gondoltam jó, akkor veszek OSRAM-ot, azt mindenki isteníti. Felkapcsolt állapotban kihúztam az egyik sima W5W-t (másik bent maradt), LEd bele, tökéletesen világít!!! mondom királyság, jó lesz ez!
Kihúztam a másik sima izzót is, erre a LED nekiállt villogni. Gondoltam semmi baj, nincs nagy ellenállás, barakom a másikat, és abbahagyja. Hát nem! AHogy a másik LED a helyére került, halványan pislákolt csak mindkettő.
Na, szóval ha ez jó, amit belinkeltél, akkor tuti rendelek egyet!
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15686 Dátum: 2018.01.27 szombat, 11:13:27 »

Valaki tudja, mk4be milyen izzó kell a tolatólámpába így hirtelen? Rendelnék bele vmilyen jó erős fényű fehér LED izzót.  nyes
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #15687 Dátum: 2018.01.27 szombat, 11:23:24 »

Valaki tudja, mk4be milyen izzó kell a tolatólámpába így hirtelen? Rendelnék bele vmilyen jó erős fényű fehér LED izzót.  nyes
P21W

https://am-application.osram.info/en#

 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15688 Dátum: 2018.01.27 szombat, 11:39:16 »


Köszi Tomi!  taps worship
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #15689 Dátum: 2018.01.27 szombat, 12:43:42 »

eljen
mióta van beszerelve? Egyetlen egy LED volt jó, egyik fórumtársunk küldte Németországból. Nem villogott, nem pislogott, tökéletesen tette a dolgát csak kb 4-5 hónapot bírt ki... falbav
Próbáltam sokfélét, vmelyiket be sem kapcsolta, valamelyik folyamatosan villogott, vmelyik folyamatosan halványan világított azután is, mután lekapcsoltam a pilácsot, stb. Szóval a tö**m tele tőlük.
Múltkor bementem itt Zegen egy autóhifi, tuning boltba, mondtam a srácnak adjon végre egy normális LED izzót, ami jó. Annyit mondott, felejtsem el mk4hez.
Gondoltam jó, akkor veszek OSRAM-ot, azt mindenki isteníti. Felkapcsolt állapotban kihúztam az egyik sima W5W-t (másik bent maradt), LEd bele, tökéletesen világít!!! mondom királyság, jó lesz ez!
Kihúztam a másik sima izzót is, erre a LED nekiállt villogni. Gondoltam semmi baj, nincs nagy ellenállás, barakom a másikat, és abbahagyja. Hát nem! AHogy a másik LED a helyére került, halványan pislákolt csak mindkettő.
Na, szóval ha ez jó, amit belinkeltél, akkor tuti rendelek egyet!


Peti

Amit küldtem neked stabilizátort azt  kipróbáltad, hogy ha a led elé teszed akkor mi van, működik-e
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #15690 Dátum: 2018.01.27 szombat, 13:09:50 »

eljen
mióta van beszerelve? Egyetlen egy LED volt jó, egyik fórumtársunk küldte Németországból. Nem villogott, nem pislogott, tökéletesen tette a dolgát csak kb 4-5 hónapot bírt ki... falbav
Próbáltam sokfélét, vmelyiket be sem kapcsolta, valamelyik folyamatosan villogott, vmelyik folyamatosan halványan világított azután is, mután lekapcsoltam a pilácsot, stb. Szóval a tö**m tele tőlük.
Múltkor bementem itt Zegen egy autóhifi, tuning boltba, mondtam a srácnak adjon végre egy normális LED izzót, ami jó. Annyit mondott, felejtsem el mk4hez.
Gondoltam jó, akkor veszek OSRAM-ot, azt mindenki isteníti. Felkapcsolt állapotban kihúztam az egyik sima W5W-t (másik bent maradt), LEd bele, tökéletesen világít!!! mondom királyság, jó lesz ez!
Kihúztam a másik sima izzót is, erre a LED nekiállt villogni. Gondoltam semmi baj, nincs nagy ellenállás, barakom a másikat, és abbahagyja. Hát nem! AHogy a másik LED a helyére került, halványan pislákolt csak mindkettő.
Na, szóval ha ez jó, amit belinkeltél, akkor tuti rendelek egyet!

Ez kb. nyár óta, és azóta is tökéletes. De nekem előtte is volt benne led, azok is mind működtek, csak van amelyik 1 évet bírt, van amelyik 2 hetet, úgyhogy bepróbáltam ezt. A rendszámnál nálam is villogott a led, hogyha csak egy db volt benne, de amint beraktam a másikat, megjavult, és jól világított mindig.  vigyor3
Elöl a helyzetjelzőben osram van, és azok is olyan május óta faxák benne.

Hátra a tolatólámpába ilyet vettem, és azok 1 éve jók, színre szép fehér (minimális kékséggel, kb. mint a xenon), illetve erősségre is jobb, mint a sima izzó, de azért nem olyan brutális:
https://www.aliexpress.com/item/1156-P21W-7056-BA15S-33-smd-5630-5730-led-Car-Brake-Lights-fog-bulb-auto-Reverse/32830725164.html?spm=2114.search0204.3.184.11946982dIL5n6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10615_10307_10302_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_28,ppcSwitch_5_ppcChannel&algo_expid=16b7ade1-e2f1-4053-93ff-05634144d467-26&algo_pvid=16b7ade1-e2f1-4053-93ff-05634144d467&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=2

Illetve ebből a típusból vettem a helyzetjelzőkbe hátra is ledeset, viszont azokkal az volt a baj, hogy alapból sokkal világosabb volt, mint a sima izzó, viszont fékezésre alig lett erősebb. Mivel akkoriban nagyon ráértem, így szétszedtem őket, és kicseréltem a bennük lévő megfelelő ellenállást nagyobbra, amíg jól sikerült beállítani a fék-helyzetjelző fényviszonyt  vigyor3. Úgyhogy most hátul azok is ledesek 1 éve, és szintén hibátlanok (Szerintem azért bírnak ennyit, mert normális teljesítményű ellenállást raktam bele, nem a legkisebb xart, ami nem bírja, és elég benne).

UI: Ha pest/halásztelek körül jársz, átpróbálhatjuk a tiedbe, és kiderül, de látom elég messze vagy. Van ilyen tólatólámpából is egy pár, meg 2 fajta t10 led.  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.27 szombat, 13:34:12 írta xrobe » Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15691 Dátum: 2018.01.27 szombat, 22:00:11 »

Peti

Amit küldtem neked stabilizátort azt  kipróbáltad, hogy ha a led elé teszed akkor mi van, működik-e

Szia T!
sajnos azzal is villogott... falbav
Tele van a hócipőm, ha ez sem lesz jó, amit rendeltem, hagyom a francba...
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15692 Dátum: 2018.01.27 szombat, 22:02:24 »

Ez kb. nyár óta, és azóta is tökéletes. De nekem előtte is volt benne led, azok is mind működtek, csak van amelyik 1 évet bírt, van amelyik 2 hetet, úgyhogy bepróbáltam ezt. A rendszámnál nálam is villogott a led, hogyha csak egy db volt benne, de amint beraktam a másikat, megjavult, és jól világított mindig.  vigyor3
Elöl a helyzetjelzőben osram van, és azok is olyan május óta faxák benne.

Hátra a tolatólámpába ilyet vettem, és azok 1 éve jók, színre szép fehér (minimális kékséggel, kb. mint a xenon), illetve erősségre is jobb, mint a sima izzó, de azért nem olyan brutális:

Illetve ebből a típusból vettem a helyzetjelzőkbe hátra is ledeset, viszont azokkal az volt a baj, hogy alapból sokkal világosabb volt, mint a sima izzó, viszont fékezésre alig lett erősebb. Mivel akkoriban nagyon ráértem, így szétszedtem őket, és kicseréltem a bennük lévő megfelelő ellenállást nagyobbra, amíg jól sikerült beállítani a fék-helyzetjelző fényviszonyt  vigyor3. Úgyhogy most hátul azok is ledesek 1 éve, és szintén hibátlanok (Szerintem azért bírnak ennyit, mert normális teljesítményű ellenállást raktam bele, nem a legkisebb xart, ami nem bírja, és elég benne).

UI: Ha pest/halásztelek körül jársz, átpróbálhatjuk a tiedbe, és kiderül, de látom elég messze vagy. Van ilyen tólatólámpából is egy pár, meg 2 fajta t10 led.  vigyor3

Nekem is osram van elől, igaz csak 2 hónapja. Az hibátlan.Egyébként elől is uolyan volt, mint hátul a rendszámtábla világításnál. Azzal az volt a baj, h random módon kikapcsolt állapotban is néha villant egyet. Aztán kicseréltem osramra, hibátlan.  Ezért is gondoltam, h megpróbálom a rsz. világításba.
Mind1, délután megrendeltem amit linkeltél + hátsó tolatóba pont olyan, amit írtál. csak ott 2 van egy csomagba 2.80ért. Akkor neked is működik azzal rendesen?
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.27 szombat, 22:09:51 írta Cs12 » Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #15693 Dátum: 2018.01.27 szombat, 22:39:14 »

Nekem is osram van elől, igaz csak 2 hónapja. Az hibátlan.Egyébként elől is uolyan volt, mint hátul a rendszámtábla világításnál. Azzal az volt a baj, h random módon kikapcsolt állapotban is néha villant egyet. Aztán kicseréltem osramra, hibátlan.  Ezért is gondoltam, h megpróbálom a rsz. világításba.
Mind1, délután megrendeltem amit linkeltél + hátsó tolatóba pont olyan, amit írtál. csak ott 2 van egy csomagba 2.80ért. Akkor neked is működik azzal rendesen?
Működik vele rendesen.  vigyor3
De nekem eddig nem volt olyan, ami rendellenesen működött volna, csak olyan, hogy mondjuk 2 hét után meghalt. Remélem jó lesz neked is!  wave
UI: Indexbe is rendeltem sárga ledet ugyanolyan típust, mint a tolatót, de az kicsit halványabb mint a sima izzó, így nem hagytam benne végül.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.27 szombat, 22:41:17 írta xrobe » Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #15694 Dátum: 2018.01.27 szombat, 23:10:21 »

Nekem is osram van elől, igaz csak 2 hónapja. Az hibátlan.Egyébként elől is uolyan volt, mint hátul a rendszámtábla világításnál. Azzal az volt a baj, h random módon kikapcsolt állapotban is néha villant egyet. Aztán kicseréltem osramra, hibátlan.  Ezért is gondoltam, h megpróbálom a rsz. világításba.
Mind1, délután megrendeltem amit linkeltél + hátsó tolatóba pont olyan, amit írtál. csak ott 2 van egy csomagba 2.80ért. Akkor neked is működik azzal rendesen?

Tolatólámpába nekem LED van. Többet nem látni vele...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15695 Dátum: 2018.01.27 szombat, 23:42:41 »

Működik vele rendesen.  vigyor3
De nekem eddig nem volt olyan, ami rendellenesen működött volna, csak olyan, hogy mondjuk 2 hét után meghalt. Remélem jó lesz neked is!  wave
UI: Indexbe is rendeltem sárga ledet ugyanolyan típust, mint a tolatót, de az kicsit halványabb mint a sima izzó, így nem hagytam benne végül.

 eljen
annyira már nem akarok LEDezni, h mindent körberakjak vele. De jó tudni az infót, h igazából semmivel sem tud többet. vigyor3
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #15696 Dátum: 2018.01.27 szombat, 23:45:30 »

Tolatólámpába nekem LED van. Többet nem látni vele...

egyik ügyfelünk rakott bele most az új megane-ba Osram tolatólámpa LED-et. Na az brutálisát világít... azért gondoltam, h ezek a kis kínai vackok is legalább a normál halogénnél azért egy kicsit nagyobb fényt adnak.

https://lumenet.hu/osram-9213cw-02b-3w-w2-1x9-5d-12v-6000k-cool-white-w16w-921-led-premium
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #15697 Dátum: 2018.01.28 vasárnap, 03:06:02 »

egyik ügyfelünk rakott bele most az új megane-ba Osram tolatólámpa LED-et. Na az brutálisát világít... azért gondoltam, h ezek a kis kínai vackok is legalább a normál halogénnél azért egy kicsit nagyobb fényt adnak.

https://lumenet.hu/osram-9213cw-02b-3w-w2-1x9-5d-12v-6000k-cool-white-w16w-921-led-premium

MK3-nál nekem is nagyon bejött a LED a tolatólámpában.
MK4-nél viszont sokkal bentebb van az izzó, a foncsor rész szinte semmit nem ér és még van egy méhsejtrács forma is, ami tompítja a fényerőt. Gyakorlatilag semmivel nem látni jobban, mint sima izzóval Sad

Amcsi rendszámtábla tartóból találtam olyat, aminek az oldalába LED van és hátrafele vilgáít, de EU-s verzióból nem sikerült találni. Még olyanon gondolkodtam, hogy valami pici DRL szerű megoldást felrakni hátulra rákötve a tolatólámpára, de nem is találtam olyat, ami úgy tetszene és nem is nagyon van szívem összegányolni az autót.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #15698 Dátum: 2018.01.28 vasárnap, 10:12:02 »

MK3-nál nekem is nagyon bejött a LED a tolatólámpában.
MK4-nél viszont sokkal bentebb van az izzó, a foncsor rész szinte semmit nem ér és még van egy méhsejtrács forma is, ami tompítja a fényerőt. Gyakorlatilag semmivel nem látni jobban, mint sima izzóval Sad

Amcsi rendszámtábla tartóból találtam olyat, aminek az oldalába LED van és hátrafele vilgáít, de EU-s verzióból nem sikerült találni. Még olyanon gondolkodtam, hogy valami pici DRL szerű megoldást felrakni hátulra rákötve a tolatólámpára, de nem is találtam olyat, ami úgy tetszene és nem is nagyon van szívem összegányolni az autót.

Olyat nézz, ami Cree-LED-es, optikás. Azt nem érdekli, milyen prizma meg lófüle van mellé, magától teszi a dolgát.

Pl.: https://www.aliexpress.com/item/1156-BA15S-BAU15S-12-SMD-Cree-chips-5730-py21w-p21w-R5W-Car-Brake-Reverse-Lights-Fog/32793154639.html?spm=2114.search0104.3.1.4277e537bNJ0PT&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10615_10307_10302_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_36,ppcSwitch_5&algo_expid=58932a1e-bcd9-4bb6-964e-872ff103f7f9-0&algo_pvid=58932a1e-bcd9-4bb6-964e-872ff103f7f9&priceBeautifyAB=3

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #15699 Dátum: 2018.01.28 vasárnap, 12:14:55 »


Ilyesmi van benne. Pontosabban ilyen:
http://www.volumerate.com/product/1156-ba15s-p21w-7-5w-400lm-5-led-white-car-steering-light-tail-light-signal-light-12-24v-277989

A másik, hogy nagyon bent ül az izzó MK3-hoz képest.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 [314] 315 316 317 318 319 320 321 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.065 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.