Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2018.08.14 kedd, 08:36:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: BBM csatornánk: C00379371
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 691 692 693 694 695 696 697 [698]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 5152505 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
Nem elérhető Nem elérhető

« Új hozzászólás #34850 Dátum: 2018.08.12 vasárnap, 21:16:45 »

Ezt gondold át még egyszer. Esetleg guglizd meg  "ford smart charging system"
pl:
https://www.picoauto.com/library/automotive-guided-tests/ford-smart-alternator/

ps:
Attól, hogy furán írod, még hülyeség.  hehe
mire gondol a költő? A "kóboráramra"? nyes

http://mondeo.hu/index.php?topic=5150.0
Naplózva

ticking 2.2 TDCI Űrhajó Grin Titanium-S Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő

RULE: Turbos make torque, and torque makes fun

« Új hozzászólás #34851 Dátum: 2018.08.12 vasárnap, 21:34:10 »

"adjegysörtnagyonmegbaszott" eplus2 eplus2
Naplózva

2008/05/07 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA

múlt:
2001 TDDI 4DOOR és 2003 TDCI 5DOOR
2002/11/05 2.0 TDDI TURNIER JEWEL GREEN GHIA+
2007/07/09 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
Szepi1981
Kezdő
*

« Új hozzászólás #34852 Dátum: 2018.08.12 vasárnap, 23:27:41 »

A műszerfal alatti biztiket még nem néztem végig, de gyanítom hogy jók mivel minden működik az autóban...kezdem feladni...

A belső részén van egy kapcsoló...kiszedtem a kesztyűtartót megjárattam kicsit és működik  nyes
Naplózva

2.0 16V Ghia (2006)
schnee
Kezdő
*

« Új hozzászólás #34853 Dátum: Tegnap - 09:16:11 »

Üdv!

Egy olyan problémám van, hogy nagy melegben a légkondi időnként kikapcsol a városban. Egysyer csak elkezd meleg levegőt fújni  Sad Azt ezután folyamatosan megyünk (nem állunk a lámpánál) pár perc után újra hideget fúj. Országuton nincs gond vele.

A helyi klimás azt mondta, hogy a gáz rendben van benne. Kipucolta a klima hűtőt, ez segitett valamennyit, de továbbra is csinálja a leállást városban. A hűtőventilátor, amikor én néztem működött.

Van valami ötletetek?

Köszi
Naplózva

Schnee

----
Mondeo MK3 TDCi 2.0 Kombi 2004 Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #34854 Dátum: Tegnap - 10:45:43 »

Üdv!

Egy olyan problémám van, hogy nagy melegben a légkondi időnként kikapcsol a városban. Egysyer csak elkezd meleg levegőt fújni  Sad Azt ezután folyamatosan megyünk (nem állunk a lámpánál) pár perc után újra hideget fúj. Országuton nincs gond vele.

A helyi klimás azt mondta, hogy a gáz rendben van benne. Kipucolta a klima hűtőt, ez segitett valamennyit, de továbbra is csinálja a leállást városban. A hűtőventilátor, amikor én néztem működött.

Van valami ötletetek?

Köszi
klímakuplung,és annak a működése-beállítása.
Naplózva

SPANNER
Megszállott

spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #34855 Dátum: Tegnap - 18:20:14 »

Ha ez mind igaz lenne amit ebben a szuper leírásban olvashatunk akkor a PCM lenne az isten de mivel többen is jelezték hogy nem volt töltésük és erről semmilyen formában nem kaptak jelzést ezért annak a leírásnak egy része biztos hogy parasztvakítás kivéve ha maga PCM romlott volna el de mivel a generátor csere/javítás/felújítás után megint minden szép és jó volt ezért én személy szerint biztos vagyok benne hogy a PCM-nek nincs annyi köze a töltéshez mint ahogyan azt te szépen leírtad! Amúgy meg többen is használnak voltmérőt az autójukban ezért biztos hogy nem egy megbízható rendszer sajnos illetve ha rossz adatokat/értékeket kap akkor meg lehet b*ni az egész rendszert mint ahogy itt már páran megírták hogy hogyan jártak az autójukkal! Ha valami túl szép hogy igaz legyen akkor az általában nem is igaz! Hiába tud annyi mindent ha még azt sem tudja jelezni a vezetőnek hogy "hé öreg nincs töltés"!  szomoru1
Naplózva

2004-es MKlll 2.0 16V Duratec Ghia 4 ajtós Manual Octane Blue
SPANNER
Megszállott

spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #34856 Dátum: Tegnap - 18:27:39 »

Üdv!

Van valami ötletetek?

Köszi

A klímás átvert téged feltéve ha nem csinált végig az autódon egy komplett programot!

Menj vissza hozzá és köttesd rá a mérőórákat a rendszerre és nézzétek az értékeket mert akkor szokott kikapcsolgatni a kompresszor ha vagy nagyon alacsony vagy nagyon magas a nyomás valamelyik körben! Tehát ha benne van a megfelelő gázmennyiség akkor vagy nyomáskapcsoló probléma vagy dugulás lesz a rendszerben ergo vagy villanyász vagy szerelő kell hozzá ezért is pattintott le a klímás téged azzal hogy minden rendben mert egyik problémával sem fog foglalkozni mert egyszerűen nem nem akar vagy csak nem ért hozzá ezért mindenképpen keress egy másik klímást! Persze az is lehet hogy kuplungos a klímakompresszorod de általában az szokott lenni a legritkább eset!
Naplózva

2004-es MKlll 2.0 16V Duratec Ghia 4 ajtós Manual Octane Blue
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #34857 Dátum: Tegnap - 20:08:21 »

Ha ez mind igaz lenne amit ebben a szuper leírásban olvashatunk akkor a PCM lenne az isten de mivel többen is jelezték hogy nem volt töltésük és erről semmilyen formában nem kaptak jelzést ezért annak a leírásnak egy része biztos hogy parasztvakítás kivéve ha maga PCM romlott volna el de mivel a generátor csere/javítás/felújítás után megint minden szép és jó volt ezért én személy szerint biztos vagyok benne hogy a PCM-nek nincs annyi köze a töltéshez mint ahogyan azt te szépen leírtad! Amúgy meg többen is használnak voltmérőt az autójukban ezért biztos hogy nem egy megbízható rendszer sajnos illetve ha rossz adatokat/értékeket kap akkor meg lehet b*ni az egész rendszert mint ahogy itt már páran megírták hogy hogyan jártak az autójukkal! Ha valami túl szép hogy igaz legyen akkor az általában nem is igaz! Hiába tud annyi mindent ha még azt sem tudja jelezni a vezetőnek hogy "hé öreg nincs töltés"!  szomoru1
már csak pár apró kérdés.

Szoktad olvasni is ami levan írva,vagy csak kikövetkeztetsz dolgokat?

A másik jelentéktelen kérdés,vajon tudod-e mi az a TIS?

"Töltőrendszer Mondeo 2001 (10/2000-02/2007) ismertetés és működés
'Smart charge' generátorszabályozó rendszer
szerkesztette: alf
forrás: TIS"

Nincs több kérdésem.
Jelen pillanaban ez a szentírás, a tízparancsolat,és minden amiről csak álmodni mertél. Wink
Naplózva

kishamu
Kezdő
*

« Új hozzászólás #34858 Dátum: Tegnap - 20:24:35 »

Sziasztok valaki tudja esetleg 2.0 tddi hűtőventilátort mi kapcsolja?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 691 692 693 694 695 696 697 [698]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.