Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.13 csütörtök, 19:02:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bontott alkatrészek  (Megtekintve 866918 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2004.04.29 csütörtök, 20:17:00 »

HI emberek!
Szükségem lenne 1 első és 1 hátsó elektromos ablakemelő szettre monde I.hez!
 Győr-Moson-Sopron megyében ha lehetne! kösz!
tomykacsa@freemail.hu 70/2915262 Tamás! Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2004.04.29 csütörtök, 23:39:00 »

srácok a klimás és a nem klimás között mi a külömbség?Huh? mert én nem jötem rá . A hütö geto ugyan az a klimahütö az + a hütöre van szerelve!az 1esnek a kartervédöje 1az 1ben fölment a ketes moncsira lukak is stimelnek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2004.04.30 péntek, 10:37:00 »

srácok a klimás és a nem klimás között mi a külömbség?Huh? mert én nem jötem rá . A hütö geto ugyan az a klimahütö az + a hütöre van szerelve!az 1esnek a kartervédöje 1az 1ben fölment a ketes moncsira lukak is stimelnek.
Ez jó hír, ha a keskeny alsó burkolatról van szó. Hol van ilyen fillérekért? (Hol élek? :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2004.05.01 szombat, 19:44:00 »

Továbbra is eladó mondeo egyeshez műszerfal fényerö szabályzó.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2004.05.02 vasárnap, 00:09:00 »

norbertio,
 
Ugyan azt a üzetenet, csak 1 helyre, lécci!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2004.05.04 kedd, 10:17:00 »

napu, Joe, Look! (meg akit még érdekel)
 
Az első (hűtő alatti) motorvédő burkolatot a Vidámvásár úton 9900 HUF -ért a Cromaxnál pedig az alábbiak szerint lehet beszerezni (mondjuk MK1-re, mert nekem az van tehát azokat néztem)
Takaró lemez hütő alá +AC Mo93-96  
Ford 9824 rendelésre Légkondicionálóval
Ford 9630 raktáron Légkondi nélkül
 
(más a nyomat formája, ha légkondi van a gépben és ha nincs)
 
bundi! A Vidámvásár úti emberke is tervezi egy nyomóformát készíteni erre, de ő is csak számolgat, hogy megéri-e.....
Kalci
Bocsesz hogy most reagálok de nem nagyon neteztem mostanában nekem sajnos a nagyobb darab is kellene ha arról tudtok valamit külgyetek e-mailt légyszives persze ha nem 30e pénz mert én anyiért tudok köszönöm szépen!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2004.05.04 kedd, 10:22:00 »

Kérdésem az lenne az mk1-es kollegákhoz hogy a világítás kapcsolónak világítania kell vagy sem?!
Továbbá kiégett az olajnyomás jelzőm és az lenne a kérdés hogy a rákba lehet szétszedni a műszerfalat hogy ne törjön el semmi vagy inkább vigyem villamosságis hoz??? Köszönöm előre is!!!
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2004.05.04 kedd, 11:20:00 »

Kérdésem az lenne az mk1-es kollegákhoz hogy a világítás kapcsolónak világítania kell vagy sem?!
Továbbá kiégett az olajnyomás jelzőm és az lenne a kérdés hogy a rákba lehet szétszedni a műszerfalat hogy ne törjön el semmi vagy inkább vigyem villamosságis hoz??? Köszönöm előre is!!!
Look, nekem ha jól emlékszem alapban világít mindig a világítás kapcsoló.  
Nagyon egyszerű szétszedni a műszerfalat - igaz én már legalább 5x szétszedtem. Óvatosan ki kell pattintani műanyag burkolatot. A széleken kezd, a bal oldalon a ködlámpa visszajelővel, a jobb oldalon az óra mellett lévő kis sarok elemmel. Utánna könyedén ki lehet pattintani a többi elemt is. Figyelj arra, hogy a kábeleket óvatosan hózd le. Utánna látod a csavarokat, van két csavar a kilóméter óra felett, amit a kormány mellől ferdén tudsz kicsavarni. Ha ezeket kiszedted már ki lehet mozgatni a nagy burkolatot. Nyomd le a kormányt alsó pontba. Utánna csak ki kell csavarni a kilóméteróra lefogató csavarokat és a kilóméter spirált kiakasztani. Ne ez nem túl egyszerű, mert össze kell nyomni a spirál végén lévő műanyagot és kihúzni. Ha szerncséd van, akkor neked már újabb a Mondid és nincs ez a csati, csak ki kell emelni a helyéről. Vedd le a kábeleket és kinn is van az egység, amiben ki tudod cserélni az izzókat. Van benne egy két visszjelző mai nem működik, én azokból cseréltem ki.
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2004.05.04 kedd, 16:55:00 »

Kérdésem az lenne az mk1-es kollegákhoz hogy a világítás kapcsolónak világítania kell vagy sem?!
Továbbá kiégett az olajnyomás jelzőm és az lenne a kérdés hogy a rákba lehet szétszedni a műszerfalat hogy ne törjön el semmi vagy inkább vigyem villamosságis hoz??? Köszönöm előre is!!!
Csak megerősítés képpen: gyújtáson már világítania kell a kapcsoló konzolnak, illetve a kapcsolónak. Két izzó van a konzolba, az egyik a világításkapcsoló körüli részt, a másik a fényszóró magasság állító körül világít.(ezeket pont most cseréltem) Ha jól tudom a kapcsolóban lévő izzót nem lehet cserélni, csak a kapcsolóval együtt. A konzolt csak fém bolhák tartják, amit óvatosan ki lehet pattintani, akár csavarhúzó bedugásával roncsolás nélkül is!
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2004.05.04 kedd, 21:54:00 »

Csak megerősítés képpen: gyújtáson már világítania kell a kapcsoló konzolnak, illetve a kapcsolónak. Két izzó van a konzolba, az egyik a világításkapcsoló körüli részt, a másik a fényszóró magasság állító körül világít.(ezeket pont most cseréltem) Ha jól tudom a kapcsolóban lévő izzót nem lehet cserélni, csak a kapcsolóval együtt. A konzolt csak fém bolhák tartják, amit óvatosan ki lehet pattintani, akár csavarhúzó bedugásával roncsolás nélkül is!
 
Tisztelettel!
azt is lehet cserélni
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2004.05.05 szerda, 08:11:00 »

Hi !
Mindent lehet cserelni, csak akarni kell Cool
LOOK,  
Biztos hogy kiegett azaz ego ? Csak azert kerdem, mert enis azt hittem, hogy kiegett, oszt kiderult, hogy tonkre ment az olajgomba. Az erzekeli az olajnyomast. Kb. 1e forint az ara. Mondjuk az eredeti izzonak is kb. 600ft darabja 8((( Na a lenyeg, hoa kicserelted az izzot, es megsem vilagit, akkor olajgomba.
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2004.05.05 szerda, 09:52:00 »

azt is lehet cserélni
Bocs!:)))))))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2004.05.05 szerda, 11:09:00 »

Hi !
Mindent lehet cserelni, csak akarni kell Cool
LOOK,  
Biztos hogy kiegett azaz ego ? Csak azert kerdem, mert enis azt hittem, hogy kiegett, oszt kiderult, hogy tonkre ment az olajgomba. Az erzekeli az olajnyomast. Kb. 1e forint az ara. Mondjuk az eredeti izzonak is kb. 600ft darabja 8((( Na a lenyeg, hoa kicserelted az izzot, es megsem vilagit, akkor olajgomba.
bye
zacci
LOOK!
Csatlakozom zaccihoz! Amikor megvettem a Mondit nekem sem világított az olajnyomás visszajelző. A szerelő barátom (neki is Mondija van)élből olajgombát cserélt (1K) és láss csodát: égett a visszajelző! Érdemes előbb megnézned a gombát, csak utánna bozbázd szét a műszerfaladat, ha az jó......

Kalci
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2004.05.05 szerda, 11:15:00 »

Jut eszembe!!!!
 
Fényszóró magasság állító kapcsolót keresek!!!
 
Ha van v.kinek 1 felesleges, akkor vevő lennék rá!!!  
/lehet rossz is, mivel csak optikai tuningra kell/  
(nem állíthatóak a fényszóróim, de olyan hülyén néz ki a világítás meg a műszerfal világtás kapcsoló közt az a vakdugó amit a helyére raktak!!!
 
Kalci
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2004.05.05 szerda, 12:10:00 »

Jut eszembe!!!!
 
Fényszóró magasság állító kapcsolót keresek!!!
 
Ha van v.kinek 1 felesleges, akkor vevő lennék rá!!!  
/lehet rossz is, mivel csak optikai tuningra kell/  
(nem állíthatóak a fényszóróim, de olyan hülyén néz ki a világítás meg a műszerfal világtás kapcsoló közt az a vakdugó amit a helyére raktak!!!
 
Kalci
Bontóban keressél! Én most vettem egyet ugyan ezért!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2004.05.05 szerda, 12:52:00 »

Bontóban keressél! Én most vettem egyet ugyan ezért!
 
Tisztelettel!
How match many???  
Mennyiért osztogatták???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2004.05.05 szerda, 13:16:00 »

A Mondiba térelválasztó rácsra is szeretnék szert tenni!!!!
 
Járunk evezni-túrázgatni ahol elég sok cuccra szükség van, és néha szükség lenne a csomagtartó felső részét is kihasználni, úgy hogy ne zúduljon minden cucc egy erősebb fékezésnél a család nyakába!
Ha tudtok olyan helyet ahol bontottat lehet venni, netalán lenne is 1 eladó, akkor légyszi jelezetek nekem!
 
Köszönöm: Kalci
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2004.05.05 szerda, 14:24:00 »

How match many???  
Mennyiért osztogatták???
Én 500HUF-ért vettem, amit még nem fizettem még ki. Ez egy kicsit soknak tűnik egy biszb*ért, de jól mutat. Ha tovább keresek, az még többe lett volna!
 
A térelválasztóhoz csak annyit, hogy múltkor láttam a Praktikerben fém rácsot(gondolom tudod, hogy miről beszélek) univerzális, mert hossz és keresztirányban állítható minden része. 6000HUF volt, ami szerintem nem drága! Az Opelbe a hálót múltkor 60000HUF-ért (azaz hatvanezer) adták újonnan.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2004.05.05 szerda, 14:59:00 »

Bontóban keressél! Én most vettem egyet ugyan ezért!
 
Tisztelettel!
ghiázunk barátim?? ;-) ééén iiiis akarok ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2004.05.05 szerda, 16:29:00 »

© kalci.
 
Nekem van.
Érdekesség képpen megkérdeztük a Petrányinál mert a kollégám is meg akarta venni tőlem.
A kuly miatt.
SEGGRE ÜLTÜNK !!!  
85.000,- Ft a gyári.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2004.05.05 szerda, 16:30:00 »

kuly = kutya
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2004.05.05 szerda, 16:40:00 »

© kalci.
 
Nekem van.
Érdekesség képpen megkérdeztük a Petrányinál mert a kollégám is meg akarta venni tőlem.
A kuly miatt.
SEGGRE ÜLTÜNK !!!  
85.000,- Ft a gyári.
Zombi,
 
de várj, mert 2 féle van rácsból is! Az egyik a fix szerelésű, ez ami 85e, a másik, ami kivehető, illetve leengedhető az üléstámlával egyvonalba, ez 40e.
Nekem az utóbbi van, szintén 2 kutyus miatt, akik imádtak előremászni útközbe. Smiley Na meg így a rendőr se szólhat, a kutya miatt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2004.05.05 szerda, 17:35:00 »

Zombi,
 
de várj, mert 2 féle van rácsból is! Az egyik a fix szerelésű, ez ami 85e, a másik, ami kivehető, illetve leengedhető az üléstámlával egyvonalba, ez 40e.
Nekem az utóbbi van, szintén 2 kutyus miatt, akik imádtak előremászni útközbe. Smiley Na meg így a rendőr se szólhat, a kutya miatt.
Én egy olcsóbb megoldást választottam: megneveltem a kutyát, hogy ne ugráljon előre.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2004.05.06 csütörtök, 00:20:00 »

Én egy olcsóbb megoldást választottam: megneveltem a kutyát, hogy ne ugráljon előre.
p-rello,
 
így könnyű... De ezek úgy szeretnek engem, hogy nem birják ki, hogy ne jöjjönek oda. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2004.05.06 csütörtök, 09:41:00 »

Az enyém elméletileg fix.
De 5 percel és egy 13-as villáskulcs segítségével ez is mobil.
Ami viszont nem tetszik, hogy ha a rács benne van akkor nem lehet kivenni a csomagtérrolót.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2004.05.08 szombat, 20:28:00 »

Engem is érdekelne a térelválasztó a huncut "kis" kutyám miatt, de ennyi pénzért inkább eljáratom suliba had diplomázzon, oszt akko tudni fogja hol a helye nekije.
A kutyamindenit!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2004.05.10 hétfő, 17:11:00 »

Opel Astra Caravan elválasztóját raktam be 20 perc alatt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2004.05.10 hétfő, 18:48:00 »

Opel Astra Caravan elválasztóját raktam be 20 perc alatt
És nincs már meg? Mert megvenné egy barátom.
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2004.05.12 szerda, 18:08:00 »

Meg van, csak benne. Igy nem eladó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2004.06.09 szerda, 15:19:00 »

Szasztok!
 
most bukkantam rá a siter-ra és nagyon örülök hogy mást is ver a jóisten Mondeóval (amúgy naon szeretem a jószágot)
Kérdésem a klímásokhoz szól: a tiétek is bazi nagyot ránt amikor bekapcsoljátok? Az enyém naon megfogja a gépet, alig merek vele kklímával előzni (93-as egyeske, 1,8 - 16V)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2004.06.09 szerda, 15:23:00 »

Mér verne a jóisten? A mondeo egy jó autó. Minden autónál megérezni, ha bekapcsol a klíma (Audi S8 is). Ha lepadlózod a gázt, a klíma kikapcsol (ha igaz). Nekem is volt 1,8-as, és ha vad előzésbe kezdtem, kikapcsoltam a klímát. De ha az autó jól megy, annyira nem fogja vissza a klíma dolog. Próbálnát az egyik ismerősömét: peugeot 206, 1,4 klímával és automata!!!!!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2004.06.09 szerda, 15:32:00 »

Szasztok!
 
most bukkantam rá a siter-ra és nagyon örülök hogy mást is ver a jóisten Mondeóval (amúgy naon szeretem a jószágot)
Kérdésem a klímásokhoz szól: a tiétek is bazi nagyot ránt amikor bekapcsoljátok? Az enyém naon megfogja a gépet, alig merek vele kklímával előzni (93-as egyeske, 1,8 - 16V)
Azért bazi nagyot nem ránt, de tényleg visszafogja az autót! Előzésnél pedig hirtelen nagy gázadáskor, főleg ha visszaváltassz, akkor kikapcsol. Meg lehet tanulni, és akkor már nem kell kapcsolgatni előzés előtt.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2004.06.09 szerda, 17:34:00 »

Azért bazi nagyot nem ránt, de tényleg visszafogja az autót! Előzésnél pedig hirtelen nagy gázadáskor, főleg ha visszaváltassz, akkor kikapcsol. Meg lehet tanulni, és akkor már nem kell kapcsolgatni előzés előtt.
 
Tisztelettel!
Ez "manuális" klímára is igaz?... a kollégám folyton kapcsolgatja...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2004.06.09 szerda, 21:47:00 »

Szasztok!
 
most bukkantam rá a siter-ra és nagyon örülök hogy mást is ver a jóisten Mondeóval (amúgy naon szeretem a jószágot)
Kérdésem a klímásokhoz szól: a tiétek is bazi nagyot ránt amikor bekapcsoljátok? Az enyém naon megfogja a gépet, alig merek vele kklímával előzni (93-as egyeske, 1,8 - 16V)
Csiha/B !
 
Ha arántás azt jelenti, hogy menet közben ha klíma bekapcs, akkor érezhető teljesítményesés jelentkezik, akkor ez normális, az én 1.8-asomban anno engem is zavart, de egy lengőcsöves rezonátorral pont annyi plusz levegőt adtam, hogy utána nem volt érezhető.
Ha a rántás alapjáraton is megvan, azaz fullad vagy esika fordszám, nézesd meg a klímakompresszor kuplungját, mivel ahogy Angel "hitsorsosunk" is írta bizonyos terhelésnél a klíma ékszíjtárcsáját leoldja, hogy segítsen a motornak.
 
Joe
Nem vitatkozom, csak jelzem, hogy már az én szekeremben sem érezhető a klíma fenti visszafogó hatása, holott hol vagyok még az S8 340 pacijától, úgyhogy hidd el mert próbáltam S8-at semmit sem érzel.
 
Maffy  
A különbség ebben a tekintetben a manuális és a digit között semmi, mivel te is ugyanúgy kapcsolod, csak a hőmérséklet beállítás szenzoros mérés útján lehet automata.
 
Üdv
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2004.06.09 szerda, 23:17:00 »

Csiha/B !
 
Ha arántás azt jelenti, hogy menet közben ha klíma bekapcs, akkor érezhető teljesítményesés jelentkezik, akkor ez normális, az én 1.8-asomban anno engem is zavart, de egy lengőcsöves rezonátorral pont annyi plusz levegőt adtam, hogy utána nem volt érezhető.
Ha a rántás alapjáraton is megvan, azaz fullad vagy esika fordszám, nézesd meg a klímakompresszor kuplungját, mivel ahogy Angel "hitsorsosunk" is írta bizonyos terhelésnél a klíma ékszíjtárcsáját leoldja, hogy segítsen a motornak.
 
Joe
Nem vitatkozom, csak jelzem, hogy már az én szekeremben sem érezhető a klíma fenti visszafogó hatása, holott hol vagyok még az S8 340 pacijától, úgyhogy hidd el mert próbáltam S8-at semmit sem érzel.
 
Maffy  
A különbség ebben a tekintetben a manuális és a digit között semmi, mivel te is ugyanúgy kapcsolod, csak a hőmérséklet beállítás szenzoros mérés útján lehet automata.
 
Üdv
Köszönöm.  Ez új információ... megosztom a kollégával.  
Peppin: köszi a véleményt gumiügyben...segített Shocked) és valóban nagyon jók.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2004.06.10 csütörtök, 09:15:00 »

Csiha/B !
 
Ha arántás azt jelenti, hogy menet közben ha klíma bekapcs, akkor érezhető teljesítményesés jelentkezik, akkor ez normális, az én 1.8-asomban anno engem is zavart, de egy lengőcsöves rezonátorral pont annyi plusz levegőt adtam, hogy utána nem volt érezhető.
Ha a rántás alapjáraton is megvan, azaz fullad vagy esika fordszám, nézesd meg a klímakompresszor kuplungját, mivel ahogy Angel "hitsorsosunk" is írta bizonyos terhelésnél a klíma ékszíjtárcsáját leoldja, hogy segítsen a motornak.
 
Joe
Nem vitatkozom, csak jelzem, hogy már az én szekeremben sem érezhető a klíma fenti visszafogó hatása, holott hol vagyok még az S8 340 pacijától, úgyhogy hidd el mert próbáltam S8-at semmit sem érzel.
 
Maffy  
A különbség ebben a tekintetben a manuális és a digit között semmi, mivel te is ugyanúgy kapcsolod, csak a hőmérséklet beállítás szenzoros mérés útján lehet automata.
 
Üdv
Kedves Peppin, az S8-ast én hoztam fel, és igenis érezhető amikor bekapcsol, no azért nem torpan meg. Sőt, próbáltam a mondeo 2.0-ás benzinesét is, azon is érezhető, sőt, még a TDCi-n is, bár azon már alig. Az igazi megoldás az inverteres lenne, ahol nem ki-be kapcsol, hanem egy villanymotor hajtja a légkondit, és ahogy ingadozik a teljesítményszükséglet, úgy változtatja a fordulatot, vagyis beáll a szükséges teljesítményre. Van már ilyen autóban is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2004.06.10 csütörtök, 10:32:00 »

Csiha/B !
 
Ha arántás azt jelenti, hogy menet közben ha klíma bekapcs, akkor érezhető teljesítményesés jelentkezik, akkor ez normális, az én 1.8-asomban anno engem is zavart, de egy lengőcsöves rezonátorral pont annyi plusz levegőt adtam, hogy utána nem volt érezhető.
Ha a rántás alapjáraton is megvan, azaz fullad vagy esika fordszám, nézesd meg a klímakompresszor kuplungját, mivel ahogy Angel "hitsorsosunk" is írta bizonyos terhelésnél a klíma ékszíjtárcsáját leoldja, hogy segítsen a motornak.
 
Joe
Nem vitatkozom, csak jelzem, hogy már az én szekeremben sem érezhető a klíma fenti visszafogó hatása, holott hol vagyok még az S8 340 pacijától, úgyhogy hidd el mert próbáltam S8-at semmit sem érzel.
 
Maffy  
A különbség ebben a tekintetben a manuális és a digit között semmi, mivel te is ugyanúgy kapcsolod, csak a hőmérséklet beállítás szenzoros mérés útján lehet automata.
 
Üdv
Olvass utánna és ne velem vitatkozz!:-)))))))))))
 
Ezt én is le akartam írni, csak nem mertem!:-))))
Infóim szerint kb. 250LE-nél már nem érezni, legalábbis nem zavaró.
Nekem is ki lett cserélve az a cső a rezonátor helyett, és érezhetően kevesebbet vesz el a klíma!:-)
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2004.06.10 csütörtök, 10:55:00 »

Én még sosem vettem észre az autó viselkedésén, ha bekapcsoltam a klímát...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2004.06.10 csütörtök, 22:06:00 »

Én még sosem vettem észre az autó viselkedésén, ha bekapcsoltam a klímát...
Ez baj:)
Én azt is megérzem ha valaki a kocsiban hagyta a tollát (kb. 20g)  Smiley))
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2004.06.10 csütörtök, 22:21:00 »

Ez baj:)
Én azt is megérzem ha valaki a kocsiban hagyta a tollát (kb. 20g)  Smiley))
Biztosan kell pár hónap, amig érezni fogom minden rezdülését...végülis alig két hónapja az enyém. Van viszont ami nem tetszik rajta... konzultálnunk kellene Shocked(
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2004.06.10 csütörtök, 23:17:00 »

Ez baj:)
Én azt is megérzem ha valaki a kocsiban hagyta a tollát (kb. 20g)  Smiley))
Jaaaa, szóval ezért nem akartad, hogy benn üljek versenyzéskor... én ugyi elhagytam a 100 kilót, vagyis embörösre nőttem. Toll... én mindig elhagyom. Nem véletlenül a tiédben marad? Arany a felső része.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2004.06.11 péntek, 08:40:00 »

Ez baj:)
Én azt is megérzem ha valaki a kocsiban hagyta a tollát (kb. 20g)  Smiley))
Nem csodálkozom! Nézz mindig az ülésre mielőtt beülsz!!!:))))))))))))
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2004.06.11 péntek, 20:41:00 »

Nem csodálkozom! Nézz mindig az ülésre mielőtt beülsz!!!:))))))))))))
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2004.06.11 péntek, 20:51:00 »

Biztosan kell pár hónap, amig érezni fogom minden rezdülését...végülis alig két hónapja az enyém. Van viszont ami nem tetszik rajta... konzultálnunk kellene Shocked(
Valamikor ütközhetünk.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #144 Dátum: 2004.06.11 péntek, 22:33:00 »

Valamikor ütközhetünk.
ok... de csak óvatosan
Asszem egyszerűbb megmutatni, mint megpróbálni elmagyarázni. A te kezedbe nyugodt szívvel adom a kedvencem.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2004.06.11 péntek, 22:34:00 »

Még mielőtt lecsapná valaki a magas labdát... az autómról beszéltem
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2004.06.12 szombat, 00:34:00 »

Még mielőtt lecsapná valaki a magas labdát... az autómról beszéltem
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2004.06.12 szombat, 09:59:00 »

Mikor, merre? (Holnap nem vagyok pesten...de nem sürgős, jó a jövőhét valamelyik estéje is)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2004.06.13 vasárnap, 19:16:00 »

Hahó...Koris Mester
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2004.06.13 vasárnap, 20:42:00 »

Hahó...Koris Mester
A hétköznapok számomra kiszámíthatatlanok a munkám miatt(szervíz).Péntek este esetleg ,vagy valamikor 7végén.
De beszéljünk addig:06209263141
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.033 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.