Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:13:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Riasztók, indításgátlók, rablásgátlók  (Megtekintve 198988 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #350 Dátum: 2015.01.30 péntek, 06:25:06 »

Hol lehet ilyet kapni?
akármelyik esztergályosnál. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #351 Dátum: 2015.01.30 péntek, 06:25:36 »

Nem tudom, de értelme nem sok van.
A párszázas zégergyűrű fogóval kilazítható, például.
...ami minden raboló zsebében van.gyogyó.... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #352 Dátum: 2015.01.30 péntek, 07:14:16 »

...ami minden raboló zsebében van.gyogyó.... hehe

De gyogyó vagy....
Előtte elmegy és vesz egyet bárhol...mondom bárhol!

Ráadásul ez csak az egyenes kipufogó végű autókba beszerelhető, ha pont mondjuk 1 mm-el kisebb a dugó és meg tud szorulni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #353 Dátum: 2015.01.30 péntek, 07:39:57 »

De gyogyó vagy....
Előtte elmegy és vesz egyet bárhol...mondom bárhol!

Ráadásul ez csak az egyenes kipufogó végű autókba beszerelhető, ha pont mondjuk 1 mm-el kisebb a dugó és meg tud szorulni.
a titka nem ebben rejlik,gyogyó! Cheesy

Hanem,hogy a kutya sem nézi a kipuffot.ha el is indítja,azonnal megáll.mijafaxt fog csinálni ott vele?semmit vaze,továbbál....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #354 Dátum: 2015.01.30 péntek, 07:51:51 »

a titka nem ebben rejlik,gyogyó! Cheesy

Hanem,hogy a kutya sem nézi a kipuffot.ha el is indítja,azonnal megáll.mijafaxt fog csinálni ott vele?semmit vaze,továbbál....

A titka az, hogy amit érdemes ellopni annak nem ilyen a kipufogó vége.  Cool
Amelyik autóknak ilyen, azokat nem érdemes ellopni és egyébként is annyira gatya állapotban vannak, hogy amennyi helyen lyukas a kipufogó úgy vígan elmenne a motor a dugóval a végében is!  laugh
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #355 Dátum: 2015.01.30 péntek, 08:07:33 »

A titka az, hogy amit érdemes ellopni annak nem ilyen a kipufogó vége.  Cool
Amelyik autóknak ilyen, azokat nem érdemes ellopni és egyébként is annyira gatya állapotban vannak, hogy amennyi helyen lyukas a kipufogó úgy vígan elmenne a motor a dugóval a végében is!  laugh
Cheesy láccik,hogy nem vagy egy tolvaj típus.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #356 Dátum: 2015.01.30 péntek, 08:11:52 »

Ez se gyenge...

https://www.youtube.com/watch?v=PgiWLuzSDpY

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #357 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:06:10 »

Cheesy láccik,hogy nem vagy egy tolvaj típus.... nyes


Egy autót nem ez a dugó menti meg az ellopástól.  Cool


Régen a Népstadionnál laktam. Egy zárt udvarban parkoltam a kocsival.
Amikor volt valami rendezvény, akkor a környező kis utcákban mindenhova parkoltak ahova elfért autó. (járda, kapualj, fa teteje, zsákutca fullra  idiot2 Természetesen még a kapuba is, ahol be lehet menni az udvarba. Fél óra alatt és jó messze le tudtam parkolni. Majd kijöttem a lakásból 8-10 krumplival és egy seprűnyéllel.  vigyor3

Ügyesen elhelyeztem a krumplikat.  Roll Eyes
Hát reggel 2-3 autó ott volt, ahol este....a többi 1-2 utcát arrébb ment, de volt ami el is ment.
Faxért állnak be a zsákutcába, járdára, kapuba.....  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.30 péntek, 09:08:53 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #358 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:16:24 »


Egy autót nem ez a dugó menti meg az ellopástól.  Cool


Régen a Népstadionnál laktam. Egy zárt udvarban parkoltam a kocsival.
Amikor volt valami rendezvény, akkor a környező kis utcákban mindenhova parkoltak ahova elfért autó. (járda, kapualj, fa teteje, zsákutca fullra  idiot2 Természetesen még a kapuba is, ahol be lehet menni az udvarba. Fél óra alatt és jó messze le tudtam parkolni. Majd kijöttem a lakásból 8-10 krumplival és egy seprűnyéllel.  vigyor3

Ügyesen elhelyeztem a krumplikat.  Roll Eyes
Hát reggel 2-3 autó ott volt, ahol este....a többi 1-2 utcát arrébb ment, de volt ami el is ment.
Faxért állnak be a zsákutcába, járdára, kapuba.....  hehe
köfcsög.... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #359 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:18:08 »


Egy autót nem ez a dugó menti meg az ellopástól.  Cool


Régen a Népstadionnál laktam. Egy zárt udvarban parkoltam a kocsival.
Amikor volt valami rendezvény, akkor a környező kis utcákban mindenhova parkoltak ahova elfért autó. (járda, kapualj, fa teteje, zsákutca fullra  idiot2 Természetesen még a kapuba is, ahol be lehet menni az udvarba. Fél óra alatt és jó messze le tudtam parkolni. Majd kijöttem a lakásból 8-10 krumplival és egy seprűnyéllel.  vigyor3

Ügyesen elhelyeztem a krumplikat.  Roll Eyes
Hát reggel 2-3 autó ott volt, ahol este....a többi 1-2 utcát arrébb ment, de volt ami el is ment.
Faxért állnak be a zsákutcába, járdára, kapuba.....  hehe
taps  2funny
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #360 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:20:24 »


Egy autót nem ez a dugó menti meg az ellopástól.  Cool


Régen a Népstadionnál laktam. Egy zárt udvarban parkoltam a kocsival.
Amikor volt valami rendezvény, akkor a környező kis utcákban mindenhova parkoltak ahova elfért autó. (járda, kapualj, fa teteje, zsákutca fullra  idiot2 Természetesen még a kapuba is, ahol be lehet menni az udvarba. Fél óra alatt és jó messze le tudtam parkolni. Majd kijöttem a lakásból 8-10 krumplival és egy seprűnyéllel.  vigyor3

Ügyesen elhelyeztem a krumplikat.  Roll Eyes
Hát reggel 2-3 autó ott volt, ahol este....a többi 1-2 utcát arrébb ment, de volt ami el is ment.
Faxért állnak be a zsákutcába, járdára, kapuba.....  hehe
Meg szórakozzon akinek két anyja van azzal, hogy minden érkezés után dugót gyömöszöljek a retkes kipufogóba, meg indulás előtt, térdeljek/guggoljak a kocsi mögött, és tekergessek ott valami szhart, majd retkes kézzel üljek be a kocsiba.

Erre a krumplis mókára meg szerintem annyira ne legyél büszke. Azt hogy szedik ki a kipufogóból, ha jól felnyomtad? Megvárják, amíg kifonnyad onnan? Eresztetted volna le inkább a gumijukat, egy cetli kíséretében, hogy tanuljanak belőle, de hazajussanak. Ez így elég pharasztság - szerintem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #361 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:24:08 »

Meg szórakozzon akinek két anyja van azzal, hogy minden érkezés után dugót gyömöszöljek a retkes kipufogóba, meg indulás előtt, térdeljek/guggoljak a kocsi mögött, és tekergessek ott valami szhart, majd retkes kézzel üljek be a kocsiba.

Erre a krumplis mókára meg szerintem annyira ne legyél büszke. Azt hogy szedik ki a kipufogóból, ha jól felnyomtad? Megvárják, amíg kifonnyad onnan? Eresztetted volna le inkább a gumijukat, egy cetli kíséretében, hogy tanuljanak belőle, de hazajussanak. Ez így elég pharasztság - szerintem.

Gonosz dolog de amiert buntetett meg inkabb. Nekem is volt olyan amikor meg Pesten laktam hogy nem tudtam kiallni mert a kapubejaroba parkoltak es a lazas gyereket csak ugy tudtam orvoshoz vinni hogy taxit hivtam. A szabalytalanul parkolonak leszedtem az ablaktorloit es leeresztettem a kerekekt jutalmul.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #362 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:28:26 »

Meg szórakozzon akinek két anyja van azzal, hogy minden érkezés után dugót gyömöszöljek a retkes kipufogóba, meg indulás előtt, térdeljek/guggoljak a kocsi mögött, és tekergessek ott valami szhart, majd retkes kézzel üljek be a kocsiba.

Erre a krumplis mókára meg szerintem annyira ne legyél büszke. Azt hogy szedik ki a kipufogóból, ha jól felnyomtad? Megvárják, amíg kifonnyad onnan? Eresztetted volna le inkább a gumijukat, egy cetli kíséretében, hogy tanuljanak belőle, de hazajussanak. Ez így elég pharasztság - szerintem.

Én voltam a pharaszt....
Ő(k) mik voltak?
Én csak a visszhang voltam......az erdőbe ők kiabáltak be.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #363 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:33:24 »

Gonosz dolog de amiert buntetett meg inkabb. Nekem is volt olyan amikor meg Pesten laktam hogy nem tudtam kiallni mert a kapubejaroba parkoltak es a lazas gyereket csak ugy tudtam orvoshoz vinni hogy taxit hivtam. A szabalytalanul parkolonak leszedtem az ablaktorloit es leeresztettem a kerekekt jutalmul.
Én egyszer kaptam ilyen "ajándékcsomagot", de a mai napig nem értem, hogy miért. Még a Golf-al volt, hogy a környékemen ilyen halszálka módon kellett parkolni az egyik utcában, én megálltam rendesen egy helyen - szabályosan, nem roki parkoló, nem kellett félig felállni a járdásra, tehát nem ez lehetett a baj - majd másnap mikor mentem, akkor kutyaszharos újságpapírral be volt kenve az egész jobb elsó ajtó üvege, a tükör, a kilincs, a szélvédő baloldala, és a szharos újságpapír a tükör és az A oszlop közé volt begyűrve. Ezt még ma sem értem, hogy mivel érdemeltem ki, mert semmi szabálytalant nem csináltam. Jobb 1 felől beültem a kocsiba, elmentem a tőlem 5 sarokra levő benzinkútra, és lemosattam a kocsit. De hogy ezt vajon miért kaphattam az éjjel...  Huh?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #364 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:35:57 »

Én voltam a pharaszt....
Ő(k) mik voltak?
Én csak a visszhang voltam......az erdőbe ők kiabáltak be.  Cool
Azt nem mondtam, hogy ők nem voltak pharasztok. Dehognem voltak. Csak egy leeresztett kerék felfújása után, meg a cetli elolvasása után elgondolkodnak rajta, hogy máskor ilyet ne. A krumplit meg először meg se találják, nem tudják, hogy miért nem megy a kocsi (én is a kocsi hibájára gyanakodnék, és nem a kipufogót vizslatnám, krumpli után nyomozva), meg ha még rá is jönnek, akkor is hogy a 'csába szednek ki egy 30-40cm-re felnyomott krumplit onnan.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #365 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:36:05 »

Én egyszer kaptam ilyen "ajándékcsomagot", de a mai napig nem értem, hogy miért. Még a Golf-al volt, hogy a környékemen ilyen halszálka módon kellett parkolni az egyik utcában, én megálltam rendesen egy helyen - szabályosan, nem roki parkoló, nem kellett félig felállni a járdásra, tehát nem ez lehetett a baj - majd másnap mikor mentem, akkor kutyaszharos újságpapírral be volt kenve az egész jobb elsó ajtó üvege, a tükör, a kilincs, a szélvédő baloldala, és a szharos újságpapír a tükör és az A oszlop közé volt begyűrve. Ezt még ma sem értem, hogy mivel érdemeltem ki, mert semmi szabálytalant nem csináltam. Jobb 1 felől beültem a kocsiba, elmentem a tőlem 5 sarokra levő benzinkútra, és lemosattam a kocsit. De hogy ezt vajon miért kaphattam az éjjel...  Huh?

Azért volt neked ajándékcsomagod egy mélygarázsban is, ha jól emlékszem.....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #366 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:39:52 »

Azért volt neked ajándékcsomagod egy mélygarázsban is, ha jól emlékszem.....  eplus2
De ott ismerem az elkövetőket, meg az alapvetően funny volt. Smiley
De ezt tényleg nem értem. Ott se jöttem rá, és azóta sem értem. Bár szerintem semmi oka nem volt, csak "poénos" akart lenni, és pont az én autóm mellett szhart a kutyája annak a valakinek. szomoru1
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #367 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:41:02 »

Azt nem mondtam, hogy ők nem voltak pharasztok. Dehognem voltak. Csak egy leeresztett kerék felfújása után, meg a cetli elolvasása után elgondolkodnak rajta, hogy máskor ilyet ne. A krumplit meg először meg se találják, nem tudják, hogy miért nem megy a kocsi (én is a kocsi hibájára gyanakodnék, és nem a kipufogót vizslatnám, krumpli után nyomozva), meg ha még rá is jönnek, akkor is hogy a 'csába szednek ki egy 30-40cm-re felnyomott krumplit onnan.

Hát a megoldás pont annyira nem érdekel(t), mint ahogy őket az, hogy a lakók hogyan mennek haza és parkolnak be az autójukkal az udvarba.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #368 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:42:52 »

Én egyszer kaptam ilyen "ajándékcsomagot", de a mai napig nem értem, hogy miért. Még a Golf-al volt, hogy a környékemen ilyen halszálka módon kellett parkolni az egyik utcában, én megálltam rendesen egy helyen - szabályosan, nem roki parkoló, nem kellett félig felállni a járdásra, tehát nem ez lehetett a baj - majd másnap mikor mentem, akkor kutyaszharos újságpapírral be volt kenve az egész jobb elsó ajtó üvege, a tükör, a kilincs, a szélvédő baloldala, és a szharos újságpapír a tükör és az A oszlop közé volt begyűrve. Ezt még ma sem értem, hogy mivel érdemeltem ki, mert semmi szabálytalant nem csináltam. Jobb 1 felől beültem a kocsiba, elmentem a tőlem 5 sarokra levő benzinkútra, és lemosattam a kocsit. De hogy ezt vajon miért kaphattam az éjjel...  Huh?

A legjobb akkor is egy kiló lisztet a szélvédőre szórni. Mit csinál az ember? Nekiáll az ablakmosóval. Ettől meg szép kis csiriz lesz az egészből. Nagyjából a zsilettpenge/festékvakaró + nagynyomású mosó kombó az, ami képes az üvegrők eltávolítani, és akkor még nem beszéltünk arról a részéről, ami a fényezésre került, amit nem lehet vakarni. (Ha esetleg esős időben kerül a dolog alkalmazásra, akkor pláne kiváló eredmény születik. eplus2)

De nyári melegben használva egy kocka sertészsír végigkenése az autó hosszában (meg keresztben is kétszer) igencsak, khmm, szagos élményt tud nyújtani hosszú időn kersztül. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #369 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:43:02 »

De ott ismerem az elkövetőket, meg az alapvetően funny volt. Smiley
De ezt tényleg nem értem. Ott se jöttem rá, és azóta sem értem. Bár szerintem semmi oka nem volt, csak "poénos" akart lenni, és pont az én autóm mellett szhart a kutyája annak a valakinek. szomoru1

Szerintem meg pont arra a helyre parkoltál, ahol az ő kutyája el szokta végezni a dolgot.
Szegény kutya nem tudott élni a szokásával, de a gazdi a végén megmutatta a kutyának, hogy igenis oda került a cucc.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #370 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:43:28 »

Azt nem mondtam, hogy ők nem voltak pharasztok. Dehognem voltak. Csak egy leeresztett kerék felfújása után, meg a cetli elolvasása után elgondolkodnak rajta, hogy máskor ilyet ne. A krumplit meg először meg se találják, nem tudják, hogy miért nem megy a kocsi (én is a kocsi hibájára gyanakodnék, és nem a kipufogót vizslatnám, krumpli után nyomozva), meg ha még rá is jönnek, akkor is hogy a 'csába szednek ki egy 30-40cm-re felnyomott krumplit onnan.

Ü dóga...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #371 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:46:06 »

A legjobb akkor is egy kiló lisztet a szélvédőre szórni. Mit csinál az ember? Nekiáll az ablakmosóval. Ettől meg szép kis csiriz lesz az egészből. Nagyjából a zsilettpenge/festékvakaró + nagynyomású mosó kombó az, ami képes az üvegrők eltávolítani, és akkor még nem beszéltünk arról a részéről, ami a fényezésre került, amit nem lehet vakarni. (Ha esetleg esős időben kerül a dolog alkalmazásra, akkor pláne kiváló eredmény születik. eplus2)

De nyári melegben használva egy kocka sertészsír végigkenése az autó hosszában (meg keresztben is kétszer) igencsak, khmm, szagos élményt tud nyújtani hosszú időn kersztül. Smiley

AndyA


Volt amikor hasonló okból kifolyólag jó minőségű szintetikus motorolajjal "mostam" végig az "okos" autós szélvédőit.  vigyor3
Erre is nyilván ráindít ablaktörlőt....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #372 Dátum: 2015.01.30 péntek, 09:51:20 »

A legjobb akkor is egy kiló lisztet a szélvédőre szórni. Mit csinál az ember? Nekiáll az ablakmosóval. Ettől meg szép kis csiriz lesz az egészből. Nagyjából a zsilettpenge/festékvakaró + nagynyomású mosó kombó az, ami képes az üvegrők eltávolítani, és akkor még nem beszéltünk arról a részéről, ami a fényezésre került, amit nem lehet vakarni. (Ha esetleg esős időben kerül a dolog alkalmazásra, akkor pláne kiváló eredmény születik. eplus2)

De nyári melegben használva egy kocka sertészsír végigkenése az autó hosszában (meg keresztben is kétszer) igencsak, khmm, szagos élményt tud nyújtani hosszú időn kersztül. Smiley

AndyA

Ez is a "Ne kérdezd honnan tudom" kategóriába esik?  vigyor3

(Amúgy jó ötletek!  hehe )
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #373 Dátum: 2015.01.30 péntek, 10:10:35 »

Volt amikor hasonló okból kifolyólag jó minőségű szintetikus motorolajjal "mostam" végig az "okos" autós szélvédőit.  vigyor3
Erre is nyilván ráindít ablaktörlőt....
teeeee.....álszent szentfazék.mocskosabb vagy mint gondoltam. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #374 Dátum: 2015.01.30 péntek, 10:14:14 »

Ez is a "Ne kérdezd honnan tudom" kategóriába esik?  vigyor3

(Amúgy jó ötletek!  hehe )

Az első egy barátom autójával esett meg Raab szigetén, szintén a "faxtudjamiérttörtént" kategóriában.

A másodikhoz még keresem a referenciát, éppen nem találom.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #375 Dátum: 2015.01.30 péntek, 10:23:32 »

teeeee.....álszent szentfazék.mocskosabb vagy mint gondoltam. eplus2

Huh?
Te csak ne gondolkodjál rajtam.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.30 péntek, 11:07:12 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #376 Dátum: 2015.01.30 péntek, 10:33:54 »

Huh?
Te csak nem gondolkodjál rajtam.
Te meg csak írjál hejesen  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
doc711012
Vendég
« Új hozzászólás #377 Dátum: 2015.05.11 hétfő, 15:14:39 »

Sziasztok

Mondeo 1999-es 2.0 benzines gépemen aksi levétel után a kulcs központi zár már nem kapcsolja be a riasztót.
Előtte ahogy a gépkönyv is írja első zárásra bezárt a központi és bekapcsolt a riasztó, második zárásra a reteszek is rázártak.
Nyitásnál kikapcsolt a riasztó és nyíltak az ajtók.

Sajnos most külön kell zárni/nyitni illetve riasztani... Sad
Tud valaki erre valami megoldást?

Én próbáltam már pár helyen, de senkinek sincs fogalma róla...
Előre is köszi
Naplózva
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #378 Dátum: 2015.05.20 szerda, 17:24:00 »

MK4-hez tudtok ajanlani olyan riasztot, ami "szol" ha valaki pl. megloki a kocsit, raut, stb. A gyari meg a beletolatasra se riasztott, pedig az ablakunk alatt allt, legalabb meglett volna az elkoveto.
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #379 Dátum: 2015.06.05 péntek, 09:22:51 »

Feleségemnek vettünk egy Ka-t.

Központizáras, van benne riasztó, viszont nincsen hozzá távirányítós kulcs.

Lehet ezt pótolni szerintetek? Ha igen, mi a módja?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #380 Dátum: 2015.06.05 péntek, 09:59:32 »

Feleségemnek vettünk egy Ka-t.

Központizáras, van benne riasztó, viszont nincsen hozzá távirányítós kulcs.

Lehet ezt pótolni szerintetek? Ha igen, mi a módja?
természetesen.szakszervíz-ha a gyári állapot kell.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #381 Dátum: 2015.06.05 péntek, 10:22:10 »

természetesen.szakszervíz-ha a gyári állapot kell.

kizárólag szakszervíz?

DIY módszer is létezik? Smiley

Azt látom, hogy lehet kapni kulcsot:
http://www.kulcsmasolas.com/immobilizeres-kulcsok-masolasa/category/27.html

Az elektronika ezekben benne lehet? A programozás csak szakszervízben megy?
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.05 péntek, 10:23:59 írta sendrew » Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #382 Dátum: 2015.06.05 péntek, 12:22:05 »

kizárólag szakszervíz?

DIY módszer is létezik? Smiley

Azt látom, hogy lehet kapni kulcsot:
http://www.kulcsmasolas.com/immobilizeres-kulcsok-masolasa/category/27.html

Az elektronika ezekben benne lehet? A programozás csak szakszervízben megy?

ha egy távcsocsó sincs meg akkor csak szervíz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #383 Dátum: 2015.06.06 szombat, 16:03:51 »

Feleségemnek vettünk egy Ka-t.

Központizáras, van benne riasztó, viszont nincsen hozzá távirányítós kulcs.

Lehet eztel pótolni szerintetek? Ha igen, mi a módja?
mikori?

elvileg lehet programozni, talán a ka-n is működik. asszem 4x 0-II-0 kell a gyújtáskapcsolón, amire pittyen egyet a GEM, utána kell nyomni a gombot a távon.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #384 Dátum: 2015.06.12 péntek, 23:19:49 »

Sziasztok,

ugyan ez egy Focus tema Smiley de azert megkerdem toletek, itt megis otthonosabban mozgok a "regi szep idok" utan mint a Focus forumon ....

adott egy 2009-es Focus Titatanium.
Viszonylag keveset jar vele az asszony, ezert rendszeresen nyuglodik az aku, tavasszal vettem is egy ujat...

Akkor kezdte el a "bonnet open" uzenetet, aku csere utan kozvetlenul. Akkor par km gurulas utan megszunt ...

Most a heten megint lemerult az aku, lattam hogy a saru papucsok is eleg lazan vannak, igy hat leszedtem mindet szepen, kaptak jofele WD40-et, bebikaztam, megjarattam, megy is a gyujtas szepen nincs vele gond.

Viszont megint elojott a "bonnet open" es ossze-vissza riaszt is ... gondolom amiatt ...

kapott a motorhaz zarszerkezet is WD40-bol Smile takaritgattam amit lehetett, de tovabbra is ua a hibauzenet.

Tudom ez vmi tipushiba szeru szokasos nyug, valami jo tippek lennenek meg mielott egy fel napot raszanok hogy szervizbe rohangaljak vele ??

koszi szepen !!!
Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #385 Dátum: 2015.06.25 csütörtök, 21:52:10 »

Valakinek van valami infója a laserline 970ir típusú riasztóról, hogyan lehet hangosabbra venni esetleg?
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #386 Dátum: 2015.07.03 péntek, 19:52:26 »

Ma hallottam először a kocsi riasztóját megszólalni.
A kürtre van kötve! Szóval elég gagyi szerintem. Megtudom oldani én is, hogy veszek hozzá egy piezo hangszórót és azt kötöm rá a risztóra vagy szakember kell hozzá?
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #387 Dátum: 2015.07.04 szombat, 16:52:41 »

Ma hallottam először a kocsi riasztóját megszólalni.
A kürtre van kötve! Szóval elég gagyi szerintem. Megtudom oldani én is, hogy veszek hozzá egy piezo hangszórót és azt kötöm rá a risztóra vagy szakember kell hozzá?

Tudtommal külön van. Potosabban egy másik kürt van máshová (csomagtartó) beépítve.
Naplózva
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #388 Dátum: 2015.08.24 hétfő, 20:05:43 »

http://Http://okyautoguard.com

ajánlom őket, rendőrök is benne vannak a cégben akik tudják, hogy viszik a kocsikat! Szerintem érdemes felkeresni őket, ha minőséget akartok.
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #389 Dátum: 2015.08.24 hétfő, 21:15:24 »

http://Http://okyautoguard.com

ajánlom őket, rendőrök is benne vannak a cégben akik tudják, hogy viszik a kocsikat! Szerintem érdemes felkeresni őket, ha minőséget akartok.

Link helyesen: http://okyautoguard.com

Weboldaluk számomra nem túl meggyőző  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.24 hétfő, 21:19:00 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #390 Dátum: 2015.08.24 hétfő, 21:34:49 »

Link helyesen: http://okyautoguard.com

Weboldaluk számomra nem túl meggyőző  szomoru1

Most indultak. Ne a weboldal győzzön meg hanem ők.
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #391 Dátum: 2016.06.01 szerda, 09:35:00 »

Urak! és Hölgyek!

Létezik olyan riasztó rendszer, amit össze lehetne variálni a kocsim beépített telefonos rendszerével?
Adva van egy Citroen C8, gyári egységgel, amibe bele lehet tenni egy SIM kártyát, így működik a telefon része.Eddig ok.
A SIM lehet a sajátomnak a klónja, ami blutuszon automatice érzékeli, ha a primer kártya "beül" mellé és átveszi a hívásokat kérdezés nélkül.Ez is ok.
De erre a mindig bent lévő klónra rá lehet-e kapcsolni olyan riasztót, ami esemény esetén üzenetet küld?
Vagy a két kártya adott esetben nem tud egyidejüleg üzemelni? Teszem azt, pont akkor telefonálok 6,86km-el távolabb, amikor éppen üzenne a kocsi.
Egyáltalán saját magamnak tudok sms-t küldeni?  Huh? vagy másik célszámot kellene megadnom, ha a többi megoldható lenne?
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #392 Dátum: 2016.06.01 szerda, 10:48:53 »

Urak! és Hölgyek!

Létezik olyan riasztó rendszer, amit össze lehetne variálni a kocsim beépített telefonos rendszerével?
Adva van egy Citroen C8, gyári egységgel, amibe bele lehet tenni egy SIM kártyát, így működik a telefon része.Eddig ok.
A SIM lehet a sajátomnak a klónja, ami blutuszon automatice érzékeli, ha a primer kártya "beül" mellé és átveszi a hívásokat kérdezés nélkül.Ez is ok.
De erre a mindig bent lévő klónra rá lehet-e kapcsolni olyan riasztót, ami esemény esetén üzenetet küld?
Vagy a két kártya adott esetben nem tud egyidejüleg üzemelni? Teszem azt, pont akkor telefonálok 6,86km-el távolabb, amikor éppen üzenne a kocsi.
Egyáltalán saját magamnak tudok sms-t küldeni?  Huh? vagy másik célszámot kellene megadnom, ha a többi megoldható lenne?


ez a sms-es riasztás nagyon elavult technológia... Ráadásul drága és macerás a kivitelezés...

http://nyomkoveto.top5.hu/

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #393 Dátum: 2016.06.01 szerda, 22:16:30 »


ez a sms-es riasztás nagyon elavult technológia... Ráadásul drága és macerás a kivitelezés...

http://nyomkoveto.top5.hu/


miért elavult az, ha értesítést akarok arról, ha éppen bizgerálják a kocsit, de mondjuk a jeladó/pager/vagy mittoménmi hatótávolságán kívül vagyok?
Lehet macerás a kivitelezés, fogalmam sincs, azért érdeklődöm.
a klón kártya havi díja kb 2000Ft.mivel ez alapból is lesz majd (ha meggyőzöm magam, hogy használjam a gyári kihangosítót, ha már van  vigyor3 ), így nme tudom, milyen külön üzemeltetési költsége lehet.
a gps nyomkövetőre minden rosszat hallottam már, hogy pár perc kiiktatni.nyilván a mobilos dolgot is ki lehet, de ha elavult, akkor nem számítanak rá, hogy az van benne  eplus2
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
evola78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


E-mail
« Új hozzászólás #394 Dátum: 2017.04.05 szerda, 23:30:08 »

Sziasztok!

A Pajzs nevű védelmet használja valaki?
Mik a tapasztalatok vele, érdekelne ha valakinek van saját tapasztalata és megosztaná..
Naplózva

Ford Mondeo 2,2 TDCI 2013.05  (200LE)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #395 Dátum: 2017.04.06 csütörtök, 12:46:10 »

Sziasztok!

A Pajzs nevű védelmet használja valaki?
Mik a tapasztalatok vele, érdekelne ha valakinek van saját tapasztalata és megosztaná..

annak az árából köss egy teljes cascot és lehet nyugodtan aludni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #396 Dátum: 2017.04.06 csütörtök, 12:49:36 »

annak az árából köss egy teljes cascot és lehet nyugodtan aludni

Ha cascod van, attól még bátran viszik az autót, és több hónapos macera, mire pótlod. Szerintem. Lehet a pajzs rendszer túlzás, de némi egyéni lopás/rablásvédelem mindenképp hasznos. Tudom, tréler ellen nincs orvosság, voltam egy ideig biztosítós, zárt helyről is vittel el gépkocsit/motort ha az volt megrendelve.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #397 Dátum: 2017.04.06 csütörtök, 12:52:45 »

annak az árából köss egy teljes cascot és lehet nyugodtan aludni

Több évre is kijön az árából a casco....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #398 Dátum: 2017.04.06 csütörtök, 12:59:08 »

Ha cascod van, attól még bátran viszik az autót, és több hónapos macera, mire pótlod. Szerintem. Lehet a pajzs rendszer túlzás, de némi egyéni lopás/rablásvédelem mindenképp hasznos. Tudom, tréler ellen nincs orvosság, voltam egy ideig biztosítós, zárt helyről is vittel el gépkocsit/motort ha az volt megrendelve.
ha el akarják vinni elviszik. pajzsnak havidíja van, ami szerintem több mint egy casco. ha a fullost veszed, hogy legyen lopásra kifizetés, akkor 220+áfa a beszerelés + havi 6+áfa a havidíj

casco+pár egyéni lopásgátló, ami 20-30eft-ból kijön és kész. ha a 280 beszerelésre szánt összeget félrerakod, abból bármikor veszel egy életmentő swiftet még ki nem fizetnek vigyor3

ja és ha nem tudják vinni, de szétbarmolják a kocsit, akkor is jól jön a casco.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #399 Dátum: 2017.04.06 csütörtök, 12:59:57 »

Több évre is kijön az árából a casco....
már most nem annyira durva a helyzet, de pár éve még havi 20-40eft volt a havidíj vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.