Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 10:56:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11294849 alkalommal)
0 Felhasználó és 104 vendég van a témában
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #22300 Dátum: 2014.06.04 szerda, 21:30:01 »

mobil telefon felismeri az autót,csak kér valamilyen kódot a telefon a csatlakozáshoz


 honnan tudhatom meg ezt a kódot

segítségért előre is köszi  worship  worship  worship

kiírja a fejegység a párosító kódot.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22301 Dátum: 2014.06.04 szerda, 21:51:33 »

kiírja a fejegység a párosító kódot.


Nem mindegyiknél!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22302 Dátum: 2014.06.04 szerda, 22:58:16 »

kiírja a fejegység a párosító kódot.

Ha a fejegység kiírná a párosító kódot, akkor a Balogh nem itt reszelné a körmét! eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22303 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 10:48:31 »

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, nem rég lettem tulajdonosa egy MKIV 2.0tdci kombinak. Segítéget szeretnék kérni, hogy ilyenkor mire kell figyelni, mit kell lecserélni stb? Olyan hibajelenséget tapasztalok, hogy elinduláskor, kitekert kormánynál kopogó-ropogó hangot hallani. Nem csak teljesen kitekert állapotban és mindkét irányban hallani ezt. Valaki esetleg tapasztalt már ilyet? Az autó egyébként 2010-es évjáratú, magyarországi, flottás autó volt, elméletileg 160e km van benne.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22304 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 11:46:46 »

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, nem rég lettem tulajdonosa egy MKIV 2.0tdci kombinak. Segítéget szeretnék kérni, hogy ilyenkor mire kell figyelni, mit kell lecserélni stb? Olyan hibajelenséget tapasztalok, hogy elinduláskor, kitekert kormánynál kopogó-ropogó hangot hallani. Nem csak teljesen kitekert állapotban és mindkét irányban hallani ezt. Valaki esetleg tapasztalt már ilyet? Az autó egyébként 2010-es évjáratú, magyarországi, flottás autó volt, elméletileg 160e km van benne.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Szia!

Először is üdv itt, másodszor meg én a külső féltengely csuklóra gyanakodnék, de a kevés km (ha valós) miatt valszeg nem kímélték a kocsit, mert ez ekkora futásteljesítménynél nem szokott előjönni. Az MKIII-somnál 240 körül cseréltük, de akkor még nem ropogott, csak egyszer szólalt meg, de nem akartam megvárni amíg baja lesz, amúgy is futómű ellenőrzésen volt, így cserélve lett.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22305 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 13:37:15 »

Szia!

Először is üdv itt, másodszor meg én a külső féltengely csuklóra gyanakodnék, de a kevés km (ha valós) miatt valszeg nem kímélték a kocsit, mert ez ekkora futásteljesítménynél nem szokott előjönni. Az MKIII-somnál 240 körül cseréltük, de akkor még nem ropogott, csak egyszer szólalt meg, de nem akartam megvárni amíg baja lesz, amúgy is futómű ellenőrzésen volt, így cserélve lett.

Köszi az infót! Hát remélem a km valós, van vezetett szervízkönyve az autónak és tudtam is beszélni az utolsó szervízt végző szervízzel. Ők maguktól azt a km-t (147ekm) mondták be ami a szervízkönybe szerepel. De ettől persze még bármi lehetséges. Nekem is a féltengely csukló jutott eszembe először. Neked mennyibe fájt a csere? Felújíttatni lehetséges / érdemes?
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22306 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 13:59:04 »

Köszi az infót! Hát remélem a km valós, van vezetett szervízkönyve az autónak és tudtam is beszélni az utolsó szervízt végző szervízzel. Ők maguktól azt a km-t (147ekm) mondták be ami a szervízkönybe szerepel. De ettől persze még bármi lehetséges. Nekem is a féltengely csukló jutott eszembe először. Neked mennyibe fájt a csere? Felújíttatni lehetséges / érdemes?

A hármasba utángyártottat raktak, az árra már nem emlékszem, unokatesóm intézte. Próbáltam Neked nézni a Bárdinál, de a webáruházban nem hozza, szerintem még nem nagyon kellett... Az MKIII-ashoz se hoz nagy választékot, ott 10 EHuf körül van valami utángyártott.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22307 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 14:38:10 »


A hármasba utángyártottat raktak, az árra már nem emlékszem, unokatesóm intézte. Próbáltam Neked nézni a Bárdinál, de a webáruházban nem hozza, szerintem még nem nagyon kellett... Az MKIII-ashoz se hoz nagy választékot, ott 10 EHuf körül van valami utángyártott.

Kösz a keresgélést! Máshol se nagyon találok (Unix, Láng, autoalkatresz.hu), ritka dolog lehet a cseréje. Elképzelhetőnek tartom még, hogy ez kormánymű vagy toronycsapágy probléma. Valamelyik esetleg gyakoribb hiba mondeoknál?
Ehhez képest apróság de az ablaktörlő lapátok is cserére szorulnának. Abból van valamilyen favorizált márka? könnyű belőle olyat venni ami nem sokáig tart vagy kapásból rosszul töröl.
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22308 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 14:52:55 »

Kösz a keresgélést! Máshol se nagyon találok (Unix, Láng, autoalkatresz.hu), ritka dolog lehet a cseréje. Elképzelhetőnek tartom még, hogy ez kormánymű vagy toronycsapágy probléma. Valamelyik esetleg gyakoribb hiba mondeoknál?
Ehhez képest apróság de az ablaktörlő lapátok is cserére szorulnának. Abból van valamilyen favorizált márka? könnyű belőle olyat venni ami nem sokáig tart vagy kapásból rosszul töröl.

Ha kormány tekerés közben recseg, akkor lehet toronycsapágy is, de ha fixen tartott kormánynál, menet közben, akkor az inkább a csukló. Ha gondolod bárdinál megkérdezem, de nem lehet véletlen, hogy nem találsz Te sem, szerintem ritkán megy tönkre, nem keresik, fiatal autók még ezek.
Az ablaktörlő lapátot a négyesen még nem kellett cserélnem, a hármasra lehet lüke vagyok, de mindig megvettem a gyárit, a cromax-nál, és a párom fordjához szintén gyárit vettem.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22309 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 15:00:59 »

Ha kormány tekerés közben recseg, akkor lehet toronycsapágy is, de ha fixen tartott kormánynál, menet közben, akkor az inkább a csukló. Ha gondolod bárdinál megkérdezem, de nem lehet véletlen, hogy nem találsz Te sem, szerintem ritkán megy tönkre, nem keresik, fiatal autók még ezek.
Az ablaktörlő lapátot a négyesen még nem kellett cserélnem, a hármasra lehet lüke vagyok, de mindig megvettem a gyárit, a cromax-nál, és a párom fordjához szintén gyárit vettem.

Nem annyira tekerés közben, hanem inkább valamennyire kitekert kormányállásban amikor megmozdul az autó, tolatáskor még jobban hallható ez a koppanó-roppanó hang.
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22310 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 15:34:30 »

Nem annyira tekerés közben, hanem inkább valamennyire kitekert kormányállásban amikor megmozdul az autó, tolatáskor még jobban hallható ez a koppanó-roppanó hang.

Akkor az szerintem a külső féltengely csukló lesz.
Egy ilyet találtam Neked, de mindenképp hívd fel őket egyeztetni ha tényleg az a baja.
http://www.fridcar.hu/alkatresz/kerekhajtas/feltengely-csuklo/ford/mondeo/2010/16452/

Egyébiránt igencsak hogyismondjam dinamikusan vezethetett az illető, aki használta... Azt nem bírja ha kipörgetett kerekekkel, nagy gázzal indulsz, pláne kanyarban.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.05 csütörtök, 15:41:40 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #22311 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 16:29:10 »

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy a hátsó led is mindig világítson automatán?
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22312 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 16:48:01 »

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy a hátsó led is mindig világítson automatán?

Ha az automatika bekapcsolja elöl a lámpát, akkor hátul is. Vagy arra gondolsz hogy az első leddel együtt kapcsolja be a hátsót?
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #22313 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 17:02:37 »

Ha az automatika bekapcsolja elöl a lámpát, akkor hátul is. Vagy arra gondolsz hogy az első leddel együtt kapcsolja be a hátsót?

Igen nappal, amikor csak az első led világít, szerintem vagányabb lenne, ha hátul is világítana. (Mint amikor kiriasztom az autót)
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22314 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 17:06:58 »

Igen nappal, amikor csak az első led világít, szerintem vagányabb lenne, ha hátul is világítana. (Mint amikor kiriasztom az autót)

Hát az első az ugye menetfény és ha jól tudom hivatalosan csak előre kell. Nem tudom hogy meg lehet-e valahogy okosítani a rendszert, de lehet nem is lenne szabályos. szerintem felesleges, ha sok a fény, akkor a hátsó úgyis alig látszik, ha meg kevés, akkor úgyis kapcsolja az elsőkkel együtt.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
szurtyogo
Vendég
« Új hozzászólás #22315 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 17:30:13 »

Üdv! Még új vagyok az oldalon segítséget szeretnék kérni.van egy Mondeóm 2010.12.havi és hibaüzenetnek megjelenik a Engine malfunction volt már valakinek ilyen?
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22316 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 17:51:08 »

Üdv! Még új vagyok az oldalon segítséget szeretnék kérni.van egy Mondeóm 2010.12.havi és hibaüzenetnek megjelenik a Engine malfunction volt már valakinek ilyen?


Ez sok minden miatt lehet, hibakódot kellene olvasni. Esetleg ha pesti vagy Pest környéki vagy és megy az autó, holnap lesz minitali a Lurdinál és szerintem lesz ott olyan, aki ki tudja olvasni, vagy vidd el márkaszervízbe. Egy diag tudtommal nem sok, 10 EHuf körül és kiolvassák mi lehet a baj.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22317 Dátum: 2014.06.05 csütörtök, 20:55:51 »

Kösz a keresgélést! Máshol se nagyon találok (Unix, Láng, autoalkatresz.hu), ritka dolog lehet a cseréje. Elképzelhetőnek tartom még, hogy ez kormánymű vagy toronycsapágy probléma. Valamelyik esetleg gyakoribb hiba mondeoknál?
Ehhez képest apróság de az ablaktörlő lapátok is cserére szorulnának. Abból van valamilyen favorizált márka? könnyű belőle olyat venni ami nem sokáig tart vagy kapásból rosszul töröl.

Nekem is van hasonló hang, de csak alacsony sebességnél ( 10 - 30 ) jön elő kb 40°-os forgatástól. Nálam ez inkább kopogás, koppanás. Érdekes, hogy időszakos csak. Van, hogy 1 hónapig meg sem nyikkan, aztán előjön, etc. 3 különböző helyen is voltam vele, nem tanúsítanak neki nagy jelentőséget, sőt valahol észre sem vette a szerelő, ha kifejezetten nem hívtam rá fel a figyelmét ( 1.8 tdci 170e -2007-) Ablaktörlőt én már cseréltem! Valeo 13.500.-; Bosc 14.500.-; Gyári Ford 12.300.- Ft, nyilván utóbbit vettem, melyen egy presztizs márkát sugalló FORD felirat is csücsül, mintha gravírozva lenne. Menő  Cool  eplus2

Klíma: Ma hoztam el az autót. A gázt hál' Istennek tartja ( kopp kopp kopp ) a hűtő csere után, de ugyebár az ominózus 12°C-os levegő itt a gubanc. Nem talált semmi rendelleneset a fickó, szerinte a 3 klíma jeladóból lehet rossz valamelyik, vagy mind, nem tudja. Hiba kódot nem ad ki egyáltalán, nem tudom, hogy hogyan lehetne erre fényt deríteni. Ezen kívül egy tippje van még, hogy a rendszer nem úgy érzékeli, hogy a klíma panelen a hőmérséklet minimum értékre van állítva.
Na most akkor a 4 lehetőség közül mi, hogyan, meddig?  rinya

Más: Vásároltam nem rég krómozott vízlehúzót, de a hátsó 3szög ablakot ( még! ) nem. Amit abból találtam bontottan az 15e/db + ugyebár majdan a beszerelési díj. Ez elég drága érte, meg nem is szívesen bontom meg. Esetleg volna valakinek valami ötlete, hogy ablak csere nélkül hogyan lehetne megoldani ennek a kis résznek a krómosítását?  Huh?
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #22318 Dátum: 2014.06.06 péntek, 10:32:49 »

Gyári Ford 12.300.- Ft,

Klíma: Ma hoztam el az autót. A gázt hál' Istennek tartja ( kopp kopp kopp ) a hűtő csere után, de ugyebár az ominózus 12°C-os levegő itt a gubanc. Nem talált semmi rendelleneset a fickó, szerinte a 3 klíma jeladóból lehet rossz valamelyik, vagy mind, nem tudja. Hiba kódot nem ad ki egyáltalán, nem tudom, hogy hogyan lehetne erre fényt deríteni. Ezen kívül egy tippje van még, hogy a rendszer nem úgy érzékeli, hogy a klíma panelen a hőmérséklet minimum értékre van állítva.
Na most akkor a 4 lehetőség közül mi, hogyan, meddig?  rinya

gyári ford ablaktörlő már van 9000 körül is...
klíma: ohhbazzzzz... szopóálarc fel... nekem is ilyen 12 fokos levegő jön be... merre mész tovább javítás terén?
Naplózva
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22319 Dátum: 2014.06.06 péntek, 12:17:24 »

Nekem is van hasonló hang, de csak alacsony sebességnél ( 10 - 30 ) jön elő kb 40°-os forgatástól. Nálam ez inkább kopogás, koppanás. Érdekes, hogy időszakos csak. Van, hogy 1 hónapig meg sem nyikkan, aztán előjön, etc. 3 különböző helyen is voltam vele, nem tanúsítanak neki nagy jelentőséget, sőt valahol észre sem vette a szerelő, ha kifejezetten nem hívtam rá fel a figyelmét ( 1.8 tdci 170e -2007-) Ablaktörlőt én már cseréltem! Valeo 13.500.-; Bosc 14.500.-; Gyári Ford 12.300.- Ft, nyilván utóbbit vettem, melyen egy presztizs márkát sugalló FORD felirat is csücsül, mintha gravírozva lenne. Menő  Cool  eplus2

Klíma: Ma hoztam el az autót. A gázt hál' Istennek tartja ( kopp kopp kopp ) a hűtő csere után, de ugyebár az ominózus 12°C-os levegő itt a gubanc. Nem talált semmi rendelleneset a fickó, szerinte a 3 klíma jeladóból lehet rossz valamelyik, vagy mind, nem tudja. Hiba kódot nem ad ki egyáltalán, nem tudom, hogy hogyan lehetne erre fényt deríteni. Ezen kívül egy tippje van még, hogy a rendszer nem úgy érzékeli, hogy a klíma panelen a hőmérséklet minimum értékre van állítva.
Na most akkor a 4 lehetőség közül mi, hogyan, meddig?  rinya

Más: Vásároltam nem rég krómozott vízlehúzót, de a hátsó 3szög ablakot ( még! ) nem. Amit abból találtam bontottan az 15e/db + ugyebár majdan a beszerelési díj. Ez elég drága érte, meg nem is szívesen bontom meg. Esetleg volna valakinek valami ötlete, hogy ablak csere nélkül hogyan lehetne megoldani ennek a kis résznek a krómosítását?  Huh?


Úgy néz ki meg van a kopogó hang oka. A bölcső csavarjai voltak fellazulva (nem meg húzva?). Meghúzás után megszűnt a hang.
Viszont, hogy ne örüljek annyira most meg nem megy a klíma. Eddig jó volt, kértem egy motor mosást, hát lehet, hogy azt nem kellett volna    falbav. Most keresik a hibát, gáz már lett egy kicsi rá töltve de nem ez a baj.
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #22320 Dátum: 2014.06.06 péntek, 12:23:10 »


Úgy néz ki meg van a kopogó hang oka. A bölcső csavarjai voltak fellazulva (nem meg húzva?). Meghúzás után megszűnt a hang.
Viszont, hogy ne örüljek annyira most meg nem megy a klíma. Eddig jó volt, kértem egy motor mosást, hát lehet, hogy azt nem kellett volna    falbav. Most keresik a hibát, gáz már lett egy kicsi rá töltve de nem ez a baj.


A klímához tartozó csatlakozókat húzzátok le és fújják szárazra kompresszorral, valszeg valamelyik vizet kapott. Örülök hogy "csak" csavar gondod volt.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22321 Dátum: 2014.06.06 péntek, 13:15:14 »

A klímához tartozó csatlakozókat húzzátok le és fújják szárazra kompresszorral, valszeg valamelyik vizet kapott. Örülök hogy "csak" csavar gondod volt.

Ja hát annak én is örülök, a klímának már kevésbé. Kifújkálás már megvolt, biztosítékok jók, nem megy ki amper a kompresszorhoz. Valaki írta korábban, hogy vezeték baja volt az ECU és a hűtőventilátor vezérlője között. Hát azt megkeresni nem lesz egyszerű. Egyelőre nagy a bizonytalanság.
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22322 Dátum: 2014.06.06 péntek, 14:26:17 »

Ja hát annak én is örülök, a klímának már kevésbé. Kifújkálás már megvolt, biztosítékok jók, nem megy ki amper a kompresszorhoz. Valaki írta korábban, hogy vezeték baja volt az ECU és a hűtőventilátor vezérlője között. Hát azt megkeresni nem lesz egyszerű. Egyelőre nagy a bizonytalanság.
A bizonytalanság a legrosszabb...  falbav

A csavarokat megnézetem majd, vagy magát a bölcsőt is. Mielőtt indulok nyaralni előtte mindenre sort kerítek!

Klíma: eszem nincs hozzá, hogy mi lesz. Mellesleg ezzel a 12 fokkal kompromisszum képes vagyok, de ha már van az autóban klíma, akkor álljon rendesen az asszony bimbije  eplus2
Klímás azt mondotta, fordos márkaszerelő spanjánál még utána érdeklődik, hogy mi lehet a gubanc.
Naplózva
takos
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #22323 Dátum: 2014.06.06 péntek, 14:32:23 »

A bizonytalanság a legrosszabb...  falbav

A csavarokat megnézetem majd, vagy magát a bölcsőt is. Mielőtt indulok nyaralni előtte mindenre sort kerítek!

Klíma: eszem nincs hozzá, hogy mi lesz. Mellesleg ezzel a 12 fokkal kompromisszum képes vagyok, de ha már van az autóban klíma, akkor álljon rendesen az asszony bimbije  eplus2
Klímás azt mondotta, fordos márkaszerelő spanjánál még utána érdeklődik, hogy mi lehet a gubanc.

Hát én nem tudom hány fokos volt a levegő amíg működött de most se kép se hang. Egyelőre a 12 fokkal is kiegyeznék. Az a baj nem nálam van az autó, hanem szerelőnél, meg kellene vizsgálni, hogy a ventilátor működik-e, oda ki megy-e amper stb.  Egyéb ötleteket is szívesen fogadok. help
Naplózva

Mondeo MKIV 2.0 TDCI Turnier Trend 2010
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22324 Dátum: 2014.06.07 szombat, 21:50:37 »

Sziasztok!

Szeretnék Mondeo tulajdonos lenni, most jelenleg Focus-om van amivel meg vagyok elégedve, de kicsi.

Mi a véleményetek erről a járgányról?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_celebration_parkoloradar_elol_hatul-ulesfu-7960253

Eddig mindig 140 LE változatot nézegettem. Ez a 116 LE ez milyen, nem sokat találtam eddig belőle.

Van valakinek tapasztalata róla?

Minden segítséget köszönettel veszek.

Előre is köszi.

Vyzo
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #22325 Dátum: 2014.06.07 szombat, 22:48:10 »

Sziasztok!

Szeretnék Mondeo tulajdonos lenni, most jelenleg Focus-om van amivel meg vagyok elégedve, de kicsi.

Mi a véleményetek erről a járgányról?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_celebration_parkoloradar_elol_hatul-ulesfu-7960253

Eddig mindig 140 LE változatot nézegettem. Ez a 116 LE ez milyen, nem sokat találtam eddig belőle.

Van valakinek tapasztalata róla?

Minden segítséget köszönettel veszek.

Előre is köszi.

Vyzo
Tipikusan felére visszatekert német import. Nem túl jól felszerelt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #22326 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 00:51:10 »

Urak,
kerékméretet hol lehet állítani, mivel?
(Mondinál is érdekelne, de offra kellene)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22327 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 09:07:25 »

Urak,
kerékméretet hol lehet állítani, mivel?
(Mondinál is érdekelne, de offra kellene)

A kerékméretet a gumis állítja, másik gumival, felnivel, kerékszerelő géppel.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #22328 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 09:12:17 »

Urak,
kerékméretet hol lehet állítani, mivel?
(Mondinál is érdekelne, de offra kellene)

Pl. az autoenguniity-ben van ilyen opció
Naplózva
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22329 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 09:34:20 »

Tipikusan felére visszatekert német import. Nem túl jól felszerelt.

Sajnos akkor várnom kell még mert ebben az árkategóriában keresek, és nem találok megfelelőt. Már kb. 4 hónapja várom az igazi hírdetést.  Sad
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #22330 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 09:52:18 »

Tipikusan felére visszatekert német import. Nem túl jól felszerelt.
Radasul a hatso fek rendesen be van allva.
5-os kepen jol latszik. Nem valami jol koptatja a tarcsat Sad
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #22331 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 09:53:04 »

Pl. az autoenguniity-ben van ilyen opció

Köszi. Olyanom még mindig nincs. Smiley
Szóval a PCM-ben van. Elmconfig így látja: http://i457.photobucket.com/albums/qq292/Wilcoderuijter/PCM2-1.jpg
Állítható a végáttétel, meg a kerékméret.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #22332 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:12:01 »

Sajnos akkor várnom kell még mert ebben az árkategóriában keresek, és nem találok megfelelőt. Már kb. 4 hónapja várom az igazi hírdetést.  Sad
Keress régebbi, de hihetőbb autót. Ez se faceliftes, semmit nem veszítesz, ha pl. 2008-ast nézel.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22333 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:23:44 »

Radasul a hatso fek rendesen be van allva.
5-os kepen jol latszik. Nem valami jol koptatja a tarcsat Sad

Igen ezt láttam én is, de ez a legkevesebb, ha amúgy rendben van.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22334 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:37:35 »

Urak,
kerékméretet hol lehet állítani, mivel?
(Mondinál is érdekelne, de offra kellene)


Elmconfig. De az csak Focus, mondeo, smax
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #22335 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 10:57:35 »

Igen ezt láttam én is, de ez a legkevesebb, ha amúgy rendben van.
Igen ez csak egy tarcsa es betet csere, de latszik mennyire figyeltek a karbantartasra  szomoru1
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22336 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:13:49 »

Igen ez csak egy tarcsa es betet csere, de latszik mennyire figyeltek a karbantartasra  szomoru1


Nézek inkább másikat, pedig megyek a Balatonra és útba esett volna. Amúgy fehéret szeretnék, úgyhogy türelmesen várok.

Saját focusom még úgyis eladó sorban van!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_tdci_titanium_dpf_euro5_navi-ulesfutes-digiklima-93.00-7619969
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #22337 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:31:22 »

Nézek inkább másikat, pedig megyek a Balatonra és útba esett volna. Amúgy fehéret szeretnék, úgyhogy türelmesen várok.

Saját focusom még úgyis eladó sorban van!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_tdci_titanium_dpf_euro5_navi-ulesfutes-digiklima-93.00-7619969

Azert nezd meg nyugodtan! Sokat meg kell sztm nezni.
Tapasztalatokat gyujteni kell es sohasem lehet tudni Wink nagy kalappal a focus eladasahoz! Szep nagyon!
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.08 vasárnap, 12:33:39 írta Trekxc » Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #22338 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:53:57 »

Elmconfig. De az csak Focus, mondeo, smax

Nem tudja bármelyik Ford PCM-et?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #22339 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 12:56:11 »

Nem tudja bármelyik Ford PCM-et?

nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22340 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 13:27:51 »

Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de nekem az a tapasztalatom, hogy a focus-ok prémiumabbak összeszerelésben és kis apró megoldásokban. Valahogy több figyelmet szentelt rájuk a Ford. Miért van ez így...?!

Korábbi klímás írásommal senkinek semmi ötlet/tipp? Kétségbe esve nézek a nyár elé...  rinya
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22341 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 14:53:40 »

Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de nekem az a tapasztalatom, hogy a focus-ok prémiumabbak összeszerelésben és kis apró megoldásokban. Valahogy több figyelmet szentelt rájuk a Ford. Miért van ez így...?!

Korábbi klímás írásommal senkinek semmi ötlet/tipp? Kétségbe esve nézek a nyár elé...  rinya

Ez nagyon így van, és nem most, hanem asszony 2003-as Focusán is. S-max meg még a mondeo alatt van...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22342 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 15:06:04 »

Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de nekem az a tapasztalatom, hogy a focus-ok prémiumabbak összeszerelésben és kis apró megoldásokban. Valahogy több figyelmet szentelt rájuk a Ford. Miért van ez így...?!

Korábbi klímás írásommal senkinek semmi ötlet/tipp? Kétségbe esve nézek a nyár elé...  rinya
Menjél el egy klímáshoz, de olyanhoz ahol javítással szereléssel is foglalkoznak, nem csak töltéssel, ellenőrzéssel!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
moczarlala
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Új hozzászólás #22343 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 15:28:34 »

Sziasztok! Mi lehet a kocsi problémája ha nem hűt a klíma álló helyzetben Huh? (MK4 Mondeo 2008)
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22344 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 17:04:12 »

Sziasztok! Mi lehet a kocsi problémája ha nem hűt a klíma álló helyzetben Huh? (MK4 Mondeo 2008)

Menet közben hűt?

Ha igen, nem indul a ventilátor a klímahűtő (kondenzátor) előtt és ezért a megemelkedett nyomás miatt lekapcsol a klíma.  Ez egy lehetséges ok.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22345 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 17:45:21 »

Menet közben hűt?

Ha igen, nem indul a ventilátor a klímahűtő (kondenzátor) előtt és ezért a megemelkedett nyomás miatt lekapcsol a klíma.  Ez egy lehetséges ok.
vagy a kuplungprobléma, mint a hármasnál.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zsuga27
Vendég
« Új hozzászólás #22346 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 19:44:15 »

valamelyik jeladód rendetlenkedik. nekem is csinált ilyen kanyarban padlógáznál(egyesből indulva), utána leállít, ujraindít és megy tovább

milyen vezetési körülmény között jön elő?
Általában abszolút normál körülmények között csinálja. A szervizben azt kérdezték, hogy nem esett-e akkoriban sok eső, ezért elkezdtük figyelni, hátha valami vizes gondja van..., de nem. Ma is megugrott 3x egymás után, fél másodperces kihagyásokkal, és ritka száraz idő van, eső sehol...
A 3. sebességben csinálja gyorsításkor, valahol 1700-2000 fordulat között. Autópályán 6. seb.-ben akkor ugrik, ha elveszem a lábam a gázról, lemegy a fordulat kb 1700-1800-ra és kissé erősebben lépek vissza a gázra.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22347 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 20:16:18 »

vagy a kuplungprobléma, mint a hármasnál.

Az szerintem más dolog.
Ott a kihézagolással van probléma, de amiatt menet közben is elenged a kuplung.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22348 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 21:01:37 »

Menjél el egy klímáshoz, de olyanhoz ahol javítással szereléssel is foglalkoznak, nem csak töltéssel, ellenőrzéssel!

Olyannál voltam...  szomoru1 ( szám szerint 3-nál 2 különböző városban. Ebből csak 1 olyan, aki nem foglalkozik kifejezetten szervízeléssel is )
Kedden még várom a hívását, hogy valamit ki tudott-e deríteni.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22349 Dátum: 2014.06.08 vasárnap, 21:34:20 »

Olyannál voltam...  szomoru1 ( szám szerint 3-nál 2 különböző városban. Ebből csak 1 olyan, aki nem foglalkozik kifejezetten szervízeléssel is )
Kedden még várom a hívását, hogy valamit ki tudott-e deríteni.
Akkor sorry. Hát jó lenne egy olyan aki tudja is orvosolni a problémát.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.118 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.