Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 05:16:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 339 340 341 342 343 344 345 [346] 347 348 349 350 351 352 353 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11767161 alkalommal)
0 Felhasználó és 110 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17250 Dátum: 2013.08.15 csütörtök, 20:51:19 »

Sziasztok!
Az autót múlt pénteken elverte a jég...  rinya rinya Szerencsére van rajta casco. Ma volt kint a kárszakértő. Az első szemle alapján a motorháztetőre 80 db, a csomagtartóra (4 ajtós Mondeo) 20 db, a tetőlemezre 88 db horpadást írt fel (meg még néhányat a sárvédőkre, ajtókra).
Ő nagyon hajtogatta a horpadásjavítást, szervizes ismerős viszont azt mondja, cseréltetni kellene a motorháztetőt és a csomagtartóajtót.
Van valakinek tapasztalata, hogy milyen eséllyel tudjuk elfogadtatni a cserét? Ilyen számú horpadásnál még gazdaságosabb lehet a horpadásjavítás?
Köszi!

Én nem cseréltetnék egy elemet sem. Eladáskor le nem vakarod, hogy rommá volt törve... Illetve sosem lesz jó, még tökéletes lakatost és fényezőt nem láttam...

Keresd Dentcraftot, nagyon profi, és egyből hozzá mennék. Horpadásjavítás és kozmetika a fő profilja, és ügyes is.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
pampi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189



« Új hozzászólás #17251 Dátum: 2013.08.15 csütörtök, 22:47:24 »

Na, nálunk óráról órára változnak az események.  nyes Mostani állás szerint marad a horpadásjavítás.  eplus2 eplus2
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 benzin 2008.12. hó 145 LE
(előtte: Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI 2001. 08. hó 115 LE)
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #17252 Dátum: 2013.08.16 péntek, 10:28:47 »

Na, nálunk óráról órára változnak az események.  nyes Mostani állás szerint marad a horpadásjavítás.  eplus2 eplus2

Az egyik ismerősöm off kocsiját is elverte egyszer a jég. 305 db horpadás volt rajta. Elment egy egri céghez, 350.000.ért nagyon profin megcsinálták.
Még az sem veszi észre /én sem/ a javítást, aki előtte látta a kocsit.
Nagyon ügyesek voltak, kb. 4-5 napos meló volt./horpadásjavítás/
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17253 Dátum: 2013.08.16 péntek, 11:04:55 »

Az egyik ismerősöm off kocsiját is elverte egyszer a jég. 305 db horpadás volt rajta. Elment egy egri céghez, 350.000.ért nagyon profin megcsinálták.
Még az sem veszi észre /én sem/ a javítást, aki előtte látta a kocsit.
Nagyon ügyesek voltak, kb. 4-5 napos meló volt./horpadásjavítás/

Ennyiért már elem cserét is csinálhatott volna. :/
Vagy ha lelkes megveszi a horpadás javító szettet, és megcsinálja magának (50e Ft-tól már van).
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17254 Dátum: 2013.08.16 péntek, 11:31:46 »

Ennyiért már elem cserét is csinálhatott volna. :/
Vagy ha lelkes megveszi a horpadás javító szettet, és megcsinálja magának (50e Ft-tól már van).

Az elemcsere sosem lesz tökéletes, a gyári fényt produkálni nem lehet!

A szett szerintem nem jön ki 50-ből, de ha ki is jön, akkor ez tipikusan az a szakma amihez az eszközök nem elegek...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Karvaly
Vendég
« Új hozzászólás #17255 Dátum: 2013.08.16 péntek, 11:40:49 »

Az elemcsere sosem lesz tökéletes, a gyári fényt produkálni nem lehet!

A szett szerintem nem jön ki 50-ből, de ha ki is jön, akkor ez tipikusan az a szakma amihez az eszközök nem elegek...

Egyetértek az előttem szólóval. A mai világban van rá lehetőség, hogy ne cseréljünk és ne fessünk. Nálunk az Audi-nál is képeznek ilyen szakembereket több hónapon keresztül (nem elég egy szett)!!!. Olyan dolgokat kiszednek és olyan helyekről, hogy azt elképzelni sem lehet.
Nekem is volt kb. 10 kis dió általi horpadás elszórva az autón, motorháztető, tető, ajtókon és kiszedte a srác. Hogy hogyan ez az ő titkuk. Ez a beavatkozás pár hete volt. Ha kell előrhetőség írj "pü"-t. És semmi nem látszik!!!
Mesélte, hogy labda általi ajtó benyomódást kiszednek! Hihetetlen dolgok.
Ha festetsz vagy cseréltetsz elemet azt a későbbiekben észreveszik és veszít az értékéből, de így nyoma sem marad. Én javaslom hogy egyeztes egy ilyen szakemberrel, ő megnézi és mond egy árat. Ekkor eldöntheted, hogy melyik éri meg neked.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #17256 Dátum: 2013.08.16 péntek, 11:59:52 »

Az elemcsere sosem lesz tökéletes, a gyári fényt produkálni nem lehet!

A szett szerintem nem jön ki 50-ből, de ha ki is jön, akkor ez tipikusan az a szakma amihez az eszközök nem elegek...

Gyorsan rákerestem, használtat dobott ki ennyiért.
Valami bontott lemezen kell gyakorolni, aztán hajrá.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
pampi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189



« Új hozzászólás #17257 Dátum: 2013.08.16 péntek, 12:32:54 »

Köszi mindenkinek a választ. Mint tegnap írtam, úgy néz ki, horpadásjavítás lesz. Ajánlottak egy győri céget - Karvaly, lehet, hogy neked is ők csinálták? horpadt pont hu -, velük beszéltünk. Most azt várjuk, hogy mikor tudnak kijönni felmérni a tényleges hibákat. Ha minden jól megy, ez még a héten meglesz.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 benzin 2008.12. hó 145 LE
(előtte: Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI 2001. 08. hó 115 LE)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17258 Dátum: 2013.08.16 péntek, 12:56:15 »

Gyorsan rákerestem, használtat dobott ki ennyiért.
Valami bontott lemezen kell gyakorolni, aztán hajrá.
Ígymégpolitukusislehetsznemcsakhorpadásjavító! eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17259 Dátum: 2013.08.16 péntek, 21:45:35 »

Hát ennyi badarságot rég olvastam  nyes nyes

Van olyan jégverés ami miatt elemet kell cserélni, akár ilyen nem nagy darabszám miatt is.  pl ha teniszlabda nagyságú jég esik mint Ikerváron nem rég.   De ha normál méretűek akkor a  legnagyobb butaság elemet cserélni.  Sose lesz jó. nem találják el a színt, értékcsökkenés, meg ilyesmi.  csak gondoljatok bele, elmentek megnézni a kiszemelt kocsit.  megméritek, és festett a tető, m.tető, cs. ajtó.  mit fog mondani a magatokkal vitt hozzáértő ismerős jó magyar szokás szerint:ez tetőőőőn vóóóóóót.  és már ott se vagytok.

A csere nem úgy működik, azt mondja rá valaki ez csere. Mérettől és darabszámtól függ.  De ilyen esetben a csere úgy megy, h: rábólint a biztosító, a javító bemegy a Fordba, rendel 1 m. tetőt, 1 cs. ajtót.  Valakivel lefesteti, és összerakja kiszámlázza.  Ez amit leírtam, kb 400.000-     Ha hiteles a kocsi, nincs számla nélkül semmi.

Ragaszkodni kell a fényezés nélküli technológiához. Meg kell kérdezni több javítót. van aki azért festeti le, mert megcsinálni nem tuggya. Persze fényező haver van, és megcsinálják okosba..

Az h kell venni horpadásjavító készletet, rossz elemen gyakorolni, és mehet a javítás.  nyes nyes nyes    miért nem csinálja mindenki, hisz akár többszázezer a javítás 1 kocsin?   megsúgom: mert az emberen és a képességén múlik nem a szerszámon.   Lehet venni a legjobb cuccokat, ha nem tudja használni az ember, szétcseszi a kocsit.  Na akkor tényleg lehet festeni. Fordítva is igaz, aki ért hozzá, 1 rozsdás csavarhúzóval is ki tudja nyomni, ha hozzáfér.

Titok meg nincs. Be kell ütni a dzsátubin h   horpadásjavítás, vagy jégkárjavítás, vagy PDR,  és videók tömkelege lesz fent.  (az amcsi utcánjavítósok gagyik, csak 1 laikus nemtudja miből állapítható meg)


Köszi mindenkinek a választ. Mint tegnap írtam, úgy néz ki, horpadásjavítás lesz. Ajánlottak egy győri céget - Karvaly, lehet, hogy neked is ők csinálták? horpadt pont hu -, velük beszéltünk. Most azt várjuk, hogy mikor tudnak kijönni felmérni a tényleges hibákat. Ha minden jól megy, ez még a héten meglesz.

Hova valósi vagy, mennyire vagy sárvártól?   ott meg tudjuk csinálni.     a győri cég az Ice man-ék

Az amit a kárszakértő megszámolt, nem fedi a valóságot. a darabszám sem, de főleg a méret nem.   ők arra mennek, h minél kevesebbet kelljen fizetni.  óriási károk vannak idén a viharok, jég miatt. Húzzák a szájukat a biztik.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.16 péntek, 22:11:54 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #17260 Dátum: 2013.08.17 szombat, 07:01:00 »

Sziasztok
Segitsetek fiu unokam lesz par het es nincs babakocsi modeo  van ketto is milyen tobbfunkcios banakocsit tudtok ajanlani, remelem tobb kisgyerekes akad a forumtarsak kozott
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.17 szombat, 07:29:57 írta potyo57 » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17261 Dátum: 2013.08.17 szombat, 07:56:32 »

Sziasztok
Segitsetek fiu unokam lesz par het es nincs babakocsi modeo  van ketto is milyen tobbfunkcios banakocsit tudtok ajanlani, remelem tobb kisgyerekes akad a forumtarsak kozott

Stokke...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17262 Dátum: 2013.08.17 szombat, 08:49:31 »

Sziasztok
Segitsetek fiu unokam lesz par het es nincs babakocsi modeo  van ketto is milyen tobbfunkcios banakocsit tudtok ajanlani, remelem tobb kisgyerekes akad a forumtarsak kozott
A Stokke tényleg nagyon  jó, a feleségem imádja még én is szeretem tologatni, csak semmi nem fér el mellette a csomagtartóba. Tényleg legalább 5 ajtó mondeo méret kell hogy e mellé még egy kicsi és nem nagy bevásárlást is be tudjon tuszkolni az ember.  Az is igaz hogy ha megveszel hozzá mindent, mózes, sportülés, adapter vackok, akkor nagyon barátságtalanra jön ki az árcédula. Szerintem biztos van majdnem hasonló tudású a töredékéért is.  Érdemes inkább szétnézni a brendon-ban. De ha beleszerelmesedik az anyuka akkor úgyis mindegy, akkor úgyis ki kell csengetned az árát .

De babakocsi kevés kell egy hordozó is, annak a bee safet ajánlom egyrészt az egyik legbiztonságosabb másrészt pl  adapterel rá lehet rakni a stokke vázra is. 9kg után kell majd gyerekülés de az még odébb van.
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #17263 Dátum: 2013.08.17 szombat, 09:41:08 »

Sziasztok
Segitsetek fiu unokam lesz par het es nincs babakocsi modeo  van ketto is milyen tobbfunkcios banakocsit tudtok ajanlani, remelem tobb kisgyerekes akad a forumtarsak kozott

Mi ilyet vettünk, maximálisan bevált. Van hozzá mózeskosarunk is, amit már kinőtt a baba.
5 ajtós mondeoba bőven elfér, még pakolni is lehet mellé.
Ha kiveszed a 2 kerekét /1 mozdulat/ akkor már a 400 literes csomagtérbe is befér könnyedén.
Mi azt szeretjük benne, hogy nagyon könnyen fordul, nem túl nehéz, strapabíró, könnyű takarítani.

http://www.youtube.com/watch?v=dmwJyDTHBhY
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17264 Dátum: 2013.08.17 szombat, 09:48:09 »

Sziasztok
Segitsetek fiu unokam lesz par het es nincs babakocsi modeo  van ketto is milyen tobbfunkcios banakocsit tudtok ajanlani, remelem tobb kisgyerekes akad a forumtarsak kozott
mi ilyet vettünk, és itt:  http://babaszafari.hu/spd/Esp12VEA04_3/Espiro-Vector-Air-31-multifunkcios-babakocsi-citro

könnyen összecsukható/szétnyitható, kerekek levehetők, minden van hozzá, és nem horror. a bolt nagyon jó.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #17265 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 15:51:15 »

Sziasztok
Segitsetek fiu unokam lesz par het es nincs babakocsi modeo  van ketto is milyen tobbfunkcios banakocsit tudtok ajanlani, remelem tobb kisgyerekes akad a forumtarsak kozott

Szia!

Mi Haberkonr Variosport babakocsit vettünk, kb kétéve a Kikában. Sajna nem egy ismert márka, osztrák cucc, persze médincsájna. http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://images02.olx.hu/ui/11/82/13/1304870168_197977913_1-Fotok--Haberkorn-babakocsi.jpg&imgrefurl=http://tatabanya.olx.hu/haberkorn-babakocsi-iid-197977913&h=250&w=198&sz=11&tbnid=JlFxsm1PcgZJqM:&tbnh=90&tbnw=71&zoom=1&usg=__Amt5_ji0mmiJZRZcOhUzJsxv5YE=&docid=9JyVZqY93cobDM&sa=X&ei=BNAQUoWjAueU4ASDt4H4Ag&sqi=2&ved=0CDcQ9QEwAg&dur=2821
A választás azárt esett rá, mert babahordozónak a maxi-cosi kellett, anno az volt a tesztgyőztes, és adapterrel erre is rámegy, a babakocsihoz adják, Nagyon könnyű de strapabíró alu váza van, négy kerekes (ha babakocsi feljárós lépcsőn is kell menned, majd rájössz mennyira vacak a hátom kerekes cucc) és kb. egy ujjal lehet tolni és irányítani. Mi a városliget mellett laktunk akkor, és biza ha lenne rajta km óra, meglepő adatot mutatna az tuti. Párom minden nap amikor nem esett órákat csatangolt kint a gyerekkel meg a kuttyal. Ja és 60 pénz volt a mózessal meg a sportrésszel, mindent tud amit a nagyok, bár nem olyan menő mint mások. Szerintem hülyeség babakocsira több százezer forintot költeni...

Üdv.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Kopi78
Vendég
« Új hozzászólás #17266 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 21:39:52 »

Ezek szerint az utólagosan beszerelt CAN buszos riasztó is így működik, ha nincs hozzá külön távkapcsoló? Félek igen.  rinya Bár talán a beszerelt led és a külön beszerelt a oszlopon lévő ultrahangos érzékelő miatt azt hiheti hogy a zártöréssel nem kapcsolja ki.
Az én riasztóm is a gyári központival megy, kulccsal való nyitásnál riaszt. (Patrol Line) Remélem a villogó led egy kicsit visszatartó. Ha viszik akkor ott a casco...
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.21 szerda, 23:03:27 írta Kopi78 » Naplózva
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #17267 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 06:01:09 »

Koszi az infokat babakocsi ugyben remelem ezek is hozza segitenek, hogy lebeszejem vejemet az ADAC minositett draga es altalam fizetett babakocsirol
Naplózva
Karvaly
Vendég
« Új hozzászólás #17268 Dátum: 2013.08.20 kedd, 13:55:07 »

Köszi mindenkinek a választ. Mint tegnap írtam, úgy néz ki, horpadásjavítás lesz. Ajánlottak egy győri céget - Karvaly, lehet, hogy neked is ők csinálták? horpadt pont hu -, velük beszéltünk. Most azt várjuk, hogy mikor tudnak kijönni felmérni a tényleges hibákat. Ha minden jól megy, ez még a héten meglesz.
Nekem nem ők csinálták. Történt valami előrelépés? Érdekelnének a fejlemények.
Naplózva
pampi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189



« Új hozzászólás #17269 Dátum: 2013.08.20 kedd, 14:08:59 »

Nekem nem ők csinálták. Történt valami előrelépés? Érdekelnének a fejlemények.
Szia!
Tegnap voltak megnézni a kocsit, kb. 2 hét múlva tudják majd megcsinálni. Addig nem sok minden történik.  smile De majd megírom, hogy hány horpadást kellett kiszedniük...
Van egy kis horpadás a bal első ajtón (így vettük), azt mondták, azt is meg tudják csinálni. Kíváncsi leszek. Mert amikor mentünk a kereskedésbe megnézni az autót, nem láttuk kint a kocsit, és mondták, hogy most van a horpadásosnál. Mi meg csak néztünk, hogy mi van? wow1 Na, valamelyik pesti szakinak nem sikerült kiszednie.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 benzin 2008.12. hó 145 LE
(előtte: Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI 2001. 08. hó 115 LE)
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #17270 Dátum: 2013.08.20 kedd, 19:58:04 »

Sziasztok!

Véleményetek szerint egy Belgiumból behozott autónak a múltját alvázszám alapján le lehet kérdezni?
Holnap viszem el a kocsit szervizbe átvizsgálni és próbálok majd a szervizzel is németül (remélem tudnak) beszélni, de valaki neten keresztül utána tud nézni a kocsi múltjának?

Előre is köszi,
CsoGe
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17271 Dátum: 2013.08.20 kedd, 21:04:06 »

Sziasztok!

Véleményetek szerint egy Belgiumból behozott autónak a múltját alvázszám alapján le lehet kérdezni?
Holnap viszem el a kocsit szervizbe átvizsgálni és próbálok majd a szervizzel is németül (remélem tudnak) beszélni, de valaki neten keresztül utána tud nézni a kocsi múltjának?

Előre is köszi,
CsoGe
csak a garanciális javítást látják. azt h mikor volt olajcsere, meg fék meg vezérlés stb, nem.  max ha azt a szervizt hivod fel aki a szkönyben van.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #17272 Dátum: 2013.08.21 szerda, 07:55:47 »

csak a garanciális javítást látják. azt h mikor volt olajcsere, meg fék meg vezérlés stb, nem.  max ha azt a szervizt hivod fel aki a szkönyben van.

Ok köszi!
Délelőtt megpróbálom őket felhívni.
Üdv.
CsoGe
Naplózva
csfe
Vendég
« Új hozzászólás #17273 Dátum: 2013.08.21 szerda, 12:01:01 »

Sziasztok,

2008-as 5 ajtósra keresek tetőcsomagtartót. Van esetleg valakinek?
75 kg terhelhetőségű érdekelne.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #17274 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 11:45:56 »

Skacok!

Kombihoz kéne nekem hátsó ablaktörlő, viszont gyári biztos arany áron megy. Még nem tudom, de talán délutánra megtudom, hogy mennyi az annyi.
Van erre valami hekkelési lehetőség, mint az első lapátoknál vajon???

Kösziiiiiiiiii
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #17275 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 11:55:48 »

Skacok!

Kombihoz kéne nekem hátsó ablaktörlő, viszont gyári biztos arany áron megy. Még nem tudom, de talán délutánra megtudom, hogy mennyi az annyi.
Van erre valami hekkelési lehetőség, mint az első lapátoknál vajon???

Kösziiiiiiiiii
3780.- a gyári fordéknál
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #17276 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 12:30:39 »

3780.- a gyári fordéknál

Nem pénz, gyorsba rendelek is egyet itt a Tbányi fordnál

Köszi Wyc
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17277 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 12:41:20 »

Van erre valami hekkelési lehetőség, mint az első lapátoknál vajon???

Kösziiiiiiiiii

Ugyanúhy lehet hekkelni, mint az elsőt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #17278 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 12:43:33 »

Ugyanúhy lehet hekkelni, mint az elsőt...

Szopósabb, mert van benne egy acél szál vagy valami ilyesmi rémlik. Próbáltam már ,de aztán letettem róla.
Naplózva
kiralyz
Vendég
« Új hozzászólás #17279 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 18:24:44 »

Sziasztok,

kidobta a komputer hogy service oil (10000 km). meddig lehet huzni az olajcserét ilyenkor? Gondolok itt arra, hogy  agep nem kuldi-e rövidebb időközönként az üzenetet vagy nem tilt-e le valamit esetleg?

köszönöm
Naplózva
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #17280 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:47:26 »

Sziasztok,

35E km(20+15) ezelőtt volt cserélve pollenszűrő és GOszűrő, és most kitaláltam, hogy 20 helyett 15-önként fogom cserélni az olajat,stb-t ebből a 20+15. Szóval szerintetek cseréljek most pollen és GOszűrőt is vagy majd 50E-nél?
Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17281 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:53:06 »

Sziasztok,

35E km(20+15) ezelőtt volt cserélve pollenszűrő és GOszűrő, és most kitaláltam, hogy 20 helyett 15-önként fogom cserélni az olajat,stb-t ebből a 20+15. Szóval szerintetek cseréljek most pollen és GOszűrőt is vagy majd 50E-nél?

Cserélj nyugodtan.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17282 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:54:20 »

Sziasztok,

35E km(20+15) ezelőtt volt cserélve pollenszűrő és GOszűrő, és most kitaláltam, hogy 20 helyett 15-önként fogom cserélni az olajat,stb-t ebből a 20+15. Szóval szerintetek cseréljek most pollen és GOszűrőt is vagy majd 50E-nél?
Huu baszki.... ezt megkeverted!!!  eplus2 eplus2 eplus2
Vagy csak én  pias sok sört!!!  hehe hehe hehe

Inkább azt mondom én, hogy szoktam, de ez a téma megosztja a társaságot.
Én 15ezer km-ként cserélek olajat és minden szűrőt, kivétel a GO szűrőt, mert azt minden második cserénél, vagyis 30ezer km-ként szoktam, és édesapám is már így tesz isten tudja hány évtizede, de gond még nem volt belőle!!!  vigyor3
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17283 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:56:50 »

Sziasztok,

kidobta a komputer hogy service oil (10000 km). meddig lehet huzni az olajcserét ilyenkor? Gondolok itt arra, hogy  agep nem kuldi-e rövidebb időközönként az üzenetet vagy nem tilt-e le valamit esetleg?

köszönöm
SZtem letiltani nem fog, bár az enyém ilyet nem tud kiírni!  vigyor3
De a letiltás durva lenne ilyenért. Az viszont lehet, hogy gyakrabban fogja dobni az üzenetet, de azt hiszem ezt vhogy ki lehet törölni, hogy ne írja.
A többiek majd megmondják.  nyes
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17284 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:58:32 »

SZtem letiltani nem fog, bár az enyém ilyet nem tud kiírni!  vigyor3
De a letiltás durva lenne ilyenért. Az viszont lehet, hogy gyakrabban fogja dobni az üzenetet, de azt hiszem ezt vhogy ki lehet törölni, hogy ne írja.
A többiek majd megmondják.  nyes

Ha eltelt 10e, akkor lehet cserélni kellene az olajat. Nem a sok hibaüzenettől, vagy a letiltástól kell félni, hanem attól, ha sok gázolaj kerül a motorolajba...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17285 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:10:35 »

Huu baszki.... ezt megkeverted!!!  eplus2 eplus2 eplus2
Vagy csak én  pias sok sört!!!  hehe hehe hehe

Inkább azt mondom én, hogy szoktam, de ez a téma megosztja a társaságot.
Én 15ezer km-ként cserélek olajat és minden szűrőt, kivétel a GO szűrőt, mert azt minden második cserénél, vagyis 30ezer km-ként szoktam, és édesapám is már így tesz isten tudja hány évtizede, de gond még nem volt belőle!!!  vigyor3

Én a 2.0tdci-nél 20ekm-ként cserélem...  (+200ccm, +5ekm  Cheesy)
szvsz: a 15ekm picit túlzázás. Ártani nem árt, csak Te eggyel többx cserélsz évente olajat, mint én...
Bár az idén a kimaradt téli/nyári utazások miatt 50ekm alatt maradok...(éppen).
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17286 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:16:00 »

Én a 2.0tdci-nél 20ekm-ként cserélem...  (+200ccm, +5ekm  Cheesy)
szvsz: a 15ekm picit túlzázás. Ártani nem árt, csak Te eggyel többx cserélsz évente olajat, mint én...
Bár az idén a kimaradt téli/nyári utazások miatt 50ekm alatt maradok...(éppen).
Nem megyek egy évben többet mind 15ezer km, úgyh nem cserélek én többet!!  eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
kiralyz
Vendég
« Új hozzászólás #17287 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:35:47 »

Ha eltelt 10e, akkor lehet cserélni kellene az olajat. Nem a sok hibaüzenettől, vagy a letiltástól kell félni, hanem attól, ha sok gázolaj kerül a motorolajba...

igazából olyan 50-60km-et mennék még vele!
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17288 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:41:45 »

Nem megyek egy évben többet mind 15ezer km, úgyh nem cserélek én többet!!  eplus2
Hát, aki hobbynak használja..  Cheesy Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17289 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:47:06 »

Hát, aki hobbynak használja..  Cheesy Cheesy
Wink
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17290 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:22:52 »

Wink
Most jöttem rá a +oldásra: olajat kell cserélni: évente vagy 20ekm-enként... Smiley
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17291 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:47:46 »

Most jöttem rá a +oldásra: olajat kell cserélni: évente vagy 20ekm-enként... Smiley
Igen ez egy jó megállapítás!!!
Tehát akkor itt a recept!!!!  eplus2 eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17292 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:00:59 »

Igen ez egy jó megállapítás!!!
Tehát akkor itt a recept!!!!  eplus2 eplus2
Te, műkedvelő!! Grin
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17293 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:09:02 »

Te, műkedvelő!! Grin
Valóban bejönnek a mű dolgok, de a természetes az igazi!!!  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17294 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:25:38 »

Valóban bejönnek a mű dolgok, de a természetes az igazi!!!  eplus2 eplus2 eplus2
Kérdezzd meg inkább Apát, mit is jelent a "műkedvelő" kifejezés...
De ne offoljunk itt tovább.... integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #17295 Dátum: 2013.08.23 péntek, 14:14:24 »

köszi a hozzászólásokat (a műértő és műkedvelőket is  Wink).

kérdés még, hogy Ford vagy Mann márkájúak legyenek a szűrők? (ha jól emlékszem Mannék gyártják a fordnak is) Nagyságrendileg ugyanannyi mindkettőből a szűrőkj, a mann aktivszenes pollen olcsóbb pár ezerrel.
Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17296 Dátum: 2013.08.23 péntek, 14:16:49 »

köszi a hozzászólásokat (a műértő és műkedvelőket is  Wink).

kérdés még, hogy Ford vagy Mann márkájúak legyenek a szűrők? (ha jól emlékszem Mannék gyártják a fordnak is) Nagyságrendileg ugyanannyi mindkettőből a szűrőkj, a mann aktivszenes pollen olcsóbb pár ezerrel.

szerintem pollenszűrőből bármilyet, go szűrőből viszont nagyon nézd meg a márkát(!), én abból csak gyárit vennék.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #17297 Dátum: 2013.08.23 péntek, 14:47:57 »

szerintem pollenszűrőből bármilyet, go szűrőből viszont nagyon nézd meg a márkát(!), én abból csak gyárit vennék.

és légszűrő, olajszűrő esetén Mann vagy Ford?
Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #17298 Dátum: 2013.08.23 péntek, 14:51:38 »

és légszűrő, olajszűrő esetén Mann vagy Ford?
a ford is a Mann-t árulja csak a logójuk nélkül(mk4hez).én ezért vettem a gázolajszűrőből is a mannt,mert a gyári 27e volt,a mann pedig 8.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17299 Dátum: 2013.08.23 péntek, 18:04:12 »

köszi a hozzászólásokat (a műértő és műkedvelőket is  Wink).

kérdés még, hogy Ford vagy Mann márkájúak legyenek a szűrők? (ha jól emlékszem Mannék gyártják a fordnak is) Nagyságrendileg ugyanannyi mindkettőből a szűrőkj, a mann aktivszenes pollen olcsóbb pár ezerrel.
A Ford a tuti, hiszen az a gyári, de én már sok fajta GO szűrőt kipróbáltam olcsóbbat és drágábbat is, de ha rendszeresen normálisan cseréled, akkor semmit nem veszel észre. Sztem mind1.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Oldalak: 1 ... 339 340 341 342 343 344 345 [346] 347 348 349 350 351 352 353 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.359 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.