Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 23:59:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3218849 alkalommal)
0 Felhasználó és 103 vendég van a témában
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #6250 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 12:37:48 »

Xabey a gépéhez nagyon jó érzékkel nyúlt hozzá, izléses a végeredmény. Huszon-évesen valószínűleg az enyém is hasonló volna! wave

Köszönöm Smiley Na Gyuri pont egy olyan volt akivel jól el lehetett beszélgetni azon az ominózus Lurdy talin.  worship
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6251 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 12:49:53 »

Az uj autókon nincs ajtó diszléc,amitől ügye optikailag nagyobb lessz az autó,de a hétvégi nagybevásárlások nem fognak nyom nélkül maradni.Kérdésem,hogy most mi védi az ajtó rányitástól a lemezt?Kitaláltak valami rugalmas réteget oda?Eddig annyira fontos volt minden autón,most hirtelen nem kell.Vagy pár év mulva mindenkinek horpadás nyomok lesznek az autóin?Most komolyan,tudja ezt valaki?
Nincs a lemez mögött semmi, ha lebontod a kárpitot látni hogy csak sima lemez, az meg horpad.
Erre csak az lenne a megoldás hogy mindig a parkoló legvégén állna meg az ember, de nincs mindenütt ekkora parkoló. Oldalvédő csík nélkül nekem sokkal jobban tetszen az autó, valahogy karakteresebb, csak a realitás nálam is győzött inkább rárendeltem a védő csíkot (legalább szinrefújtat) Undecided tudom nem szép de pont a múlt héten néztem hogy megint megvédte az ajtó lemezt egy telibenyitástól falbav
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6252 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 12:53:23 »

Azért ennyire nem kell borusan látni a helyzetet. Nincs mindenki ott bármelyik minitalin. Remélem legközelebb azért más szituban meg olyanokkal fogsz találkozni akik miatt bizonyára megváltozik a véleményed. Hidd el azért itt csapat zöme első szóra segít ha gond van.
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #6253 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 12:55:00 »

Azért ennyire nem kell borusan látni a helyzetet. Nincs mindenki ott bármelyik minitalin. Remélem legközelebb azért más szituban meg olyanokkal fogsz találkozni akik miatt bizonyára megváltozik a véleményed. Hidd el azért itt csapat zöme első szóra segít ha gond van.
bizony bizony wow1 Wink
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6254 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 13:03:31 »

Bocsi, a hsz-edre két helyen reagálok. Itt az optikai részre, a club topicban a többire

Nekem nincs bajom az ST optikával (mondjuk az amúgy is elég hülén venné ki magát). Ha mindannyiatoknak ugyanolyan ST-je lenne, engem az sem zavarna. Ha nemktek úgy tetszik, én elfogadom. De te is fogadd el a krómosokat - még ha neked nem is tetszik. Annál jobban kitűnik a tömegből a tiéd.  worship
Semmi közöm hozzá,de én nem értem hogy itt mi a vita tárgya.Adott egy felső középkategoriás autó,ami felszereltségétől és évjárattól eltérően egy elég széles társadalmi rétegnek elérhető,kortól,nemtől,és felhasználási felülettől függetlenül.
Ha van egy szép metál fényed,és azt teli krómozod(Persze csak gyári motyoval),egy diszkrét felni,és elegáns autód lesz
Ha valami akril fényed van és letisztitod az autód vonalait(Kap egy dögös sportos papucsot,kis dinamizmus a müannyag elemeken) akkor akár még sportos is lesz.
Ha elmész a homasitába és veszel villogo ablakmosót+halálfejes váltógombot,kivülről megspékeled krom cápafogakal és krom ajtóélvédökel+1 apámé oszt matricával.Na akkor aztán tudod hogy te vagy a király,a lemásolhatattlan az egyetlen csilicsálé homasita motorsportos csávó.Aki tul kép azt se tudja milyen autóban ül!És valószinüleg nem szokott forumozni se.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6255 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 13:06:24 »

Semmi közöm hozzá,de én nem értem hogy itt mi a vita tárgya.
Nem vita ez  eplus2 , szerintem csak ebéd után ráérünk, (nekem meg nincs kedvem dolgozni se pedig azért ültem le  falbav ) wave
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #6256 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 13:07:25 »

Nem vita ez  eplus2 , szerintem csak ebéd után ráérünk, (nekem meg nincs kedvem dolgozni se pedig azért ültem le  falbav ) wave
Az látszik az off topicban is
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6257 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 14:55:08 »

Pl felkerült st220 6 xenonos képe, nem kevés pénz, idő és szép is (szerintünk) más kérdés, hogy mennyire szabályos és hasznos, DE! az már haladás, hogy nem is mi tettük be, viszont 1 darab komment nem érkezett rá. Ellenben a ledes helyzetjelzőről 3 lapon át ment a topic. Ezzel sincs baj, de nem értem hogyan várjátok el, hogy szeressünk ide járni, ha amiket mi szeretünk Ti vagy le se reagáljátok, vagy lefikázzátok. Folyamatosan. Lásd Cl!nt chipje, megcsinálta, szeretim mindannyian szeretjük, berakta a képet a mérésről, és rögtön neki esett sok ember, hogy *** mert fent húz stb. És? Ezt akarta, így szereti.
wave
Kösz, hogy legalább egy észrevétel érkezett a feltett fotómra. A tiéd!  wave Gondoltam megosztom veletek, ha már ST220 nem tesz fel fotót a gépéről,  bekapcsolt 6 xenon lámpával.
Amúgy az ő autója volt az egyik legátgondoltabban optikázott gép, a külsejénél csak a hangja tetszett jobban!  wow1 Az a v8-sokat megszégyenítő hörgés, az csúcs egy dízeltől!  wow1
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6258 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 15:21:25 »

wave
Kösz, hogy legalább egy észrevétel érkezett a feltett fotómra. A tiéd!  wave Gondoltam megosztom veletek, ha már ST220 nem tesz fel fotót a gépéről,  bekapcsolt 6 xenon lámpával.
Amúgy az ő autója volt az egyik legátgondoltabban optikázott gép, a külsejénél csak a hangja tetszett jobban!  wow1 Az a v8-sokat megszégyenítő hörgés, az csúcs egy dízeltől!  wow1
Hol lehet megnézni a fotókat?
Én szivesen nézegetnék mondeos képeket,de itt nem nagyon van!Se a tagoknál,se a képeknél,a találkozók galériához se sikerült még hozzá férni.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #6259 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 15:22:59 »

Hol lehet megnézni a fotókat?
Én szivesen nézegetnék mondeos képeket,de itt nem nagyon van!Se a tagoknál,se a képeknél,a találkozók galériához se sikerült még hozzá férni.


A talis topikban rengeteg van a talik után 1-2 nappal. Ott keress!
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6260 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 15:25:48 »

A talis topikban rengeteg van a talik után 1-2 nappal. Ott keress!
1-2 nappal,vagy 1-2 napig?
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #6261 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 15:28:20 »

1-2 nappal,vagy 1-2 napig?

1-2 nappal. pl 09.29 nagytali. 29-től a találkozó topikban.
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6262 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 15:50:51 »

Hol lehet megnézni a fotókat?
Én szivesen nézegetnék mondeos képeket,de itt nem nagyon van!Se a tagoknál,se a képeknél,a találkozók galériához se sikerült még hozzá férni.

Szia! Csak ezt az egyet töltöttem fel, http://kepfeltoltes.hu/view/080929/2008_09270013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.12 vasárnap, 15:57:23 írta Zsiri » Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6263 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 16:03:03 »

Láthatam a 13 ker révész(river side közelében) utcában az autódat?
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #6264 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 16:52:30 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Tessék én is küldök 1 képet Wink
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6265 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 19:52:11 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Tessék én is küldök 1 képet Wink
Remélem a következő talin ezekkel a felnikkel tudom fotózni az autód!  wave Részvétem!
Pedig mondtam, hogy autópályás a géped, de még ott is felnit lehet törni, az durva!  gun gun gun
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6266 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 21:02:23 »


Ez nagyon ütős kép!  eljen
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6267 Dátum: 2008.10.12 vasárnap, 23:05:12 »

Ez nagyon ütős kép!  eljen
Köszi!
Az autó érdeme, meg a max. szűrésre állított cirkulár polár szűrőé.
Ilyen szép autókat amúgy is öröm fotózni.  Wink
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6268 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 00:13:56 »

Ilyen szép autókat amúgy is öröm fotózni.  Wink

Én sose tudok betelni a főleg fekete/sötétszínű SToptikás Mondeókkal Smiley Pláne, ha a spoilereken kívül egyéb finomságokkal is fel vannak vértezve. Őszintén gratulálok azoknak, akik megvalósítják az elképzeléset és ilyen brutál, de mégis harmónikus látványt érnek el!
De szépnek tartom a kisebb módosításokkal, esetleg finoman, krómmal exkluzívabbá varázsolt Mondikat is.
Fő az egyedi megjelenés, kisugárzás.

Remélem a tavaszi nagytalin, ha ottleszek, már feketébe bújt Mondival, de nem ST, hanem azok terveimnek megfelelő átszabásával egyedibb, de mégis profi tunercéges kinézetű lökösökkel lesz fervértezve a gép. Utóbbi jelzőt azért használtam, mert ilyen cégek lököseiből merítettem 5leteket. Sajna a megvalósítás rengeteg munkaórába fog telni. Az ehhez illő felni már megvan, de még nem teszem fel rá. A dupla kivezetésű kipuffot is már alig várom, hogy felkerüljön, de majd a hátsólökös után kerül erre is sor. beka3
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #6269 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 08:32:03 »

Igen valaki a Lurdynál mesélte,hohy pont 3 ajtónyitást tud megszámolni az ő saját ajtaján gun gun gun
Ez én voltam. Közben ez a 3 már 4 lett szomoru1 és ez az egész egy zsebszámológépméretű helyen. A többi ajtó sértetlen.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6270 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 08:35:31 »

Ez én voltam. Közben ez a 3 már 4 lett szomoru1 és ez az egész egy zsebszámológépméretű helyen. A többi ajtó sértetlen.
Magaddal kell hordani egy öntapadós habszivacsot, és parkoláskor felragasztani az ajtóra. Vagy a melletted parkoló ajtajára  hehe
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6271 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 08:39:27 »

Magaddal kell hordani egy öntapadós habszivacsot, és parkoláskor felragasztani az ajtóra. Vagy a melletted parkoló ajtajára  hehe



Tyű,ez elég szarul hangzik. szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6272 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 08:44:13 »



Tyű,ez elég szarul hangzik. szomoru1
Nem túl jó, de legalább ronda is  eplus2 Persze ez csak elméleti síkon létezik, de ha valaki gyártaná, a részesedést utalja már át légyszi  hehe
Naplózva
clint
Vendég
« Új hozzászólás #6273 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 12:05:14 »

wave
Kösz, hogy legalább egy észrevétel érkezett a feltett fotómra. A tiéd!  wave Gondoltam megosztom veletek, ha már ST220 nem tesz fel fotót a gépéről,  bekapcsolt 6 xenon lámpával.
Amúgy az ő autója volt az egyik legátgondoltabban optikázott gép, a külsejénél csak a hangja tetszett jobban!  wow1 Az a v8-sokat megszégyenítő hörgés, az csúcs egy dízeltől!  wow1

És még nem hallottad hogy hörög az enyém  Wink
Nálam is teljesen nyitott rendszer, kétoldali kivezetéssel.
Sajnos már már annyira hangos, hogy gondolokozom a vissza alakításán.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6274 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 12:08:54 »

És még nem hallottad hogy hörög az enyém  Wink
Nálam is teljesen nyitott rendszer, kétoldali kivezetéssel.
Sajnos már már annyira hangos, hogy gondolokozom a vissza alakításán.

Lefújószelep van?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
clint
Vendég
« Új hozzászólás #6275 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 12:51:15 »

Az uj autókon nincs ajtó diszléc,amitől ügye optikailag nagyobb lessz az autó,de a hétvégi nagybevásárlások nem fognak nyom nélkül maradni.Kérdésem,hogy most mi védi az ajtó rányitástól a lemezt?Kitaláltak valami rugalmas réteget oda?Eddig annyira fontos volt minden autón,most hirtelen nem kell.Vagy pár év mulva mindenkinek horpadás nyomok lesznek az autóin?Most komolyan,tudja ezt valaki?

Én két éve szedtem le a díszléceket oldalról, korábbi sérülésektől eltekintve nincsenek új horpadások rányitástól.
99% ban Pesten közlekedem lenne pedig. Talán egy kicsit keményebb anyagból van az ajtó vagy nem csapták még neki igazán.

Ültetés után az élvédő elveszti funkcióját mivel 4cm-el az is lejjebb kerül, így a rányitási pont az ajtó felső harmada lesz, ahogy van az éltörés is.
Elképzelhető, hogy ezért viseli jobban.
Naplózva
clint
Vendég
« Új hozzászólás #6276 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 12:59:55 »

Lefújószelep van?

Nincs, nem is tervezem. Nekem valahogy nem jön be a Dízeles lefújószelep hangja  Undecided az inkább olyan prüszkölésnek tűnik nekem  Undecided
Mivel az én turbóm még vákumos és magasan van a geometriám is nem nagyon szuszog még ha 1-1,5ről engedem is el a nyomást.
Mikor kinyitottam a rendszert abban bíztam, hogy olyan lesz mint ST220-é, de sajnos a nagyobb löket az alacsonyabb geometria és elektromos vezérlés hiánya miatt nekem egyáltalán nem fújtat. A hang orgia megvan, már már sok is persze ez is ízlés kérdése, sok tekintetet vonz a hangja.
Valószínüleg idén még nem alakítom vissza, csak ha megyek telelni valahova.
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #6277 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 17:16:21 »

Remélem a következő talin ezekkel a felnikkel tudom fotózni az autód!  wave Részvétem!
Pedig mondtam, hogy autópályás a géped, de még ott is felnit lehet törni, az durva!  gun gun gun
Ne is mond és most is csak 60-al mentem a terelések miatt!
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6278 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 21:09:20 »

Ne is mond és most is csak 60-al mentem a terelések miatt!
Az enyémen igaz csak 17" van, de 235/40-es abroncssal. Kátyut fogtam én is már 60-al  akkorát, hogy a rugótoronyba is beütött.
A felnim megúszta, de a gumi oldala szálszakadásos lett.
Mekkora a felnid teherbírása? A Dezent, ami nekem van, kerekenként 640kg-ra van hitelesítve.
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6279 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 22:59:55 »

Én két éve szedtem le a díszléceket oldalról, korábbi sérülésektől eltekintve nincsenek új horpadások rányitástól.
99% ban Pesten közlekedem lenne pedig. Talán egy kicsit keményebb anyagból van az ajtó vagy nem csapták még neki igazán.

Ültetés után az élvédő elveszti funkcióját mivel 4cm-el az is lejjebb kerül, így a rányitási pont az ajtó felső harmada lesz, ahogy van az éltörés is.
Elképzelhető, hogy ezért viseli jobban.
Aha!Szóval szerinted az ültetés a titka Cool.
Fényezve is lett az ajtó,vagy csak simán leszedted a léceket?Nem maradt erösebb a a fényezés szine a diszléc alatt?Vagy össze lehet polirozni?
Első lámpát milyen festékel nyomtad?Csiszoltad,alapoztad,vagy csak úgy simán?Valahol azt irták hogy a lakk fekete a legjobb.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #6280 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 23:27:36 »

wave
Kösz, hogy legalább egy észrevétel érkezett a feltett fotómra. A tiéd!  wave Gondoltam megosztom veletek, ha már ST220 nem tesz fel fotót a gépéről,  bekapcsolt 6 xenon lámpával.
Amúgy az ő autója volt az egyik legátgondoltabban optikázott gép, a külsejénél csak a hangja tetszett jobban!  wow1 Az a v8-sokat megszégyenítő hörgés, az csúcs egy dízeltől!  wow1

 worship Köszönöm a dicséretet, igyekszem a legjobbat kihozni...
Tavaszra új tervek vannak, de ez maradjon még titok...
V8... Hát megmondom őszintén, meglepődtem én is, mikor Silvernek mondtam, hogy menyjen vele, mert még én sem hallottam a hangot...

És egy megjegyzés a végére a hanggal kapcsolatban...... Ha valami hangosabb az nem jelenti azt, hogy szebb is!!!! wave gun
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.13 hétfő, 23:29:44 írta ST220 » Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6281 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 23:36:10 »

worship Köszönöm a dicséretet, igyekszem a legjobbat kihozni...
Tavaszra új tervek vannak, de ez maradjon még titok...
V8... Hát megmondom őszintén, meglepődtem én is, mikor Silvernek mondtam, hogy menyjen vele, mert még én sem hallottam a hangot...

És egy megjegyzés a végére a hanggal kapcsolatban...... Ha valami hangosabb az nem jelenti azt, hogy szebb is!!!! wave gun
wave
Sikerült megoldanod már a problémát a motorjával? Azt néztük, hogy valószinüleg kevés üzemanyagot kap, mert parkettás huzatásnál sem jött semmi füst belőle.
Még csak egy kis pöffenet sem.
Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #6282 Dátum: 2008.10.13 hétfő, 23:48:55 »

wave
Sikerült megoldanod már a problémát a motorjával? Azt néztük, hogy valószinüleg kevés üzemanyagot kap, mert parkettás huzatásnál sem jött semmi füst belőle.
Még csak egy kis pöffenet sem.

Még nem volt időm leadni a kocsit.... Majd apuék elmennek november elején, akkor ellopom az ő kocsiját és leadom az enyémet, hogy csinálják meg...
Az hagyján, hogy nem jött ki semmi füst, de úgy hogy nincs benne katalizátor, semmi dob, és még egy box is volt rádugva amitől még több füstnek kellett volna jönnie...
De remélem megcsinálják már... csak már füstölne, az sem érdekelne, ha durvább lenne mint egy gőzmozdony, csak jönne az a füst a sok lóerővel együtt!!!! hehe gun rinya
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6283 Dátum: 2008.10.14 kedd, 00:00:33 »

Még nem volt időm leadni a kocsit.... Majd apuék elmennek november elején, akkor ellopom az ő kocsiját és leadom az enyémet, hogy csinálják meg...
Az hagyján, hogy nem jött ki semmi füst, de úgy hogy nincs benne katalizátor, semmi dob, és még egy box is volt rádugva amitől még több füstnek kellett volna jönnie...
De remélem megcsinálják már... csak már füstölne, az sem érdekelne, ha durvább lenne mint egy gőzmozdony, csak jönne az a füst a sok lóerővel együtt!!!! hehe gun rinya
Lehet, hogy neked már csak a szoftver megírása segít. Érdemes lenne elvinned egy jó tunerhez, ahol le is mérik padon az autód.
Azenyém ilyen volt és ilyen lett: http://kepfeltoltes.hu/view/080511/teljes_tm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.14 kedd, 00:02:14 írta Zsiri » Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #6284 Dátum: 2008.10.14 kedd, 00:09:57 »

Lehet, hogy neked már csak a szoftver megírása segít. Érdemes lenne elvinned egy jó tunerhez, ahol le is mérik padon az autód.
Azenyém ilyen volt és ilyen lett: http://kepfeltoltes.hu/view/080511/teljes_tm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg  eplus2

Ismertem a diagrammot, mert figyeltük már az ATC-nél. Nagyon szépet írtak neked, ettől nem is kell jobbat elképzelni! Írattam én chippet hozzá, de amíg egy alapból "rosszat" módosítanak az nem lesz jó soha...
Mert még chippel sem érte el a gyári 8,7-et. Lehet nem is fogja, mert 18-as a kerék, bár 8,7 a gyári gyorsulás és a ST220-asom, meg az ST Fiestám is tudta a gyárit... Meg minden autóm!
Leadom és addig nem hozom el, amíg nem csinálják meg, majd egy pár nap után kérek csereautót... Vicc, hogy 2010-ig van gari rajta...
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #6285 Dátum: 2008.10.14 kedd, 00:26:13 »


Leadom és addig nem hozom el, amíg nem csinálják meg, majd egy pár nap után kérek csereautót... Vicc, hogy 2010-ig van gari rajta...


Sok sikert hozzá, és találj végre egy profi szerelőt aki tud segíteni!  wave
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #6286 Dátum: 2008.10.14 kedd, 00:30:24 »

Az enyémen igaz csak 17" van, de 235/40-es abroncssal. Kátyut fogtam én is már 60-al  akkorát, hogy a rugótoronyba is beütött.
A felnim megúszta, de a gumi oldala szálszakadásos lett.
Mekkora a felnid teherbírása? A Dezent, ami nekem van, kerekenként 640kg-ra van hitelesítve.
nem tudom de utánnanézek wow1
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #6287 Dátum: 2008.10.14 kedd, 08:37:23 »

Még egy pillanatra visszatérve az optikai tuningra...
Nemrég egy jó barátom "megtanított" arra, hogy mindenkinek más a szép, és valaki ugyanolyan boldog a Tesco-s légbeömlőtöl mint mondjuk mi SToptikosok  egy ST lököstől... Persze árban is teljesen más a két dolog.
Én elfogadom, ha valakinek a krómcsík tetszik, szíve joga, csak az esik az embernek rosszul, mint anno nekem is, meg sokaknak, hogy elmegy az ember egy talira, rákölt a kocsira több száz ezer forintot, és úgy költi rá, hogy ízlésesen, mert mikor megy az utcán az emberek utánafordulnak, megállnak és a fiatal srácok nézik amint elgurulsz mellettük, a visszapillantóból látod, hogy még mindig a kocsidat bámulják... - és akkor egy olyan autó nyer a szépségversenyen amin 20 ezer forintért van króm körberagasztva...

Pl. Stealt barátomat  is megértem, és vélek felfedezni benne kis perverziót, hogy neki az tetszik, hogy gyári állapotú a kocsija, és nem nézik ki belőle, hogy úgy megy mint a barom, és imád meglepetést okozni, és nézni a csalódott 180-190 lovas Bmw, audi, mercisek arcát. Annak idején én is feltettem az ST Fiestára a TDCi jelet, és tetszett, hogy a suzisok, meg 1.4 polo, meg clio le akart tolni, esélytelenül...

Szerintem a ledezés, a Tesco-s légbeömlő, krómcsík az nem tuning, hanem autódekor...
Ezt a Devil-tuning oldalról szedtem ki egy kis részlet... lehet nem csak nekem tűnt már fel....

"Miért gondolják emberek, hogy a többmilliós autójukat fel dobják a kétforintos giccsek?
 
Mit érez az az ember, aki műkrómcsíkkal körberagasztja a vadonatúj Mondeójának ajtaját?
Talán azt, hogy Audi A6-nak fogják nézni az emberek a Mondeóját?
 
Azt fogják gondolni, hogy ez a Ford egy szuperexkluzív gyári kiadása?
 
Vajon mit érezhet az a tulaj, aki a Renault Thalia hátuljára felrak egy 3db-os króm légbeömlő szettet, amit mellesleg az első kerék mögé szokás tenni?
 
Talán azt, hogy az emberek M3-as BMW-nek nézik és majd elismerően fognak bólogatni,"


« Utoljára szerkesztve: 2008.10.14 kedd, 08:39:39 írta ST220 » Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #6288 Dátum: 2008.10.14 kedd, 09:02:29 »


 - és akkor egy olyan autó nyer a szépségversenyen amin 20 ezer forintért van króm körberagasztva...

"Miért gondolják emberek, hogy a többmilliós autójukat fel dobják a kétforintos giccsek?
 
Ha nagyon szeretnéd, neked adom az okleveleket.  nyes nyes nyes
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6289 Dátum: 2008.10.14 kedd, 09:13:12 »

Még egy pillanatra visszatérve az optikai tuningra...
Nemrég egy jó barátom "megtanított" arra, hogy mindenkinek más a szép, és valaki ugyanolyan boldog a Tesco-s légbeömlőtöl mint mondjuk mi SToptikosok  egy ST lököstől... Persze árban is teljesen más a két dolog.
Én elfogadom, ha valakinek a krómcsík tetszik, szíve joga, csak az esik az embernek rosszul, mint anno nekem is, meg sokaknak, hogy elmegy az ember egy talira, rákölt a kocsira több száz ezer forintot, és úgy költi rá, hogy ízlésesen, mert mikor megy az utcán az emberek utánafordulnak, megállnak és a fiatal srácok nézik amint elgurulsz mellettük, a visszapillantóból látod, hogy még mindig a kocsidat bámulják... - és akkor egy olyan autó nyer a szépségversenyen amin 20 ezer forintért van króm körberagasztva...

Pl. Stealt barátomat  is megértem, és vélek felfedezni benne kis perverziót, hogy neki az tetszik, hogy gyári állapotú a kocsija, és nem nézik ki belőle, hogy úgy megy mint a barom, és imád meglepetést okozni, és nézni a csalódott 180-190 lovas Bmw, audi, mercisek arcát. Annak idején én is feltettem az ST Fiestára a TDCi jelet, és tetszett, hogy a suzisok, meg 1.4 polo, meg clio le akart tolni, esélytelenül...

Szerintem a ledezés, a Tesco-s légbeömlő, krómcsík az nem tuning, hanem autódekor...
Ezt a Devil-tuning oldalról szedtem ki egy kis részlet... lehet nem csak nekem tűnt már fel....

"Miért gondolják emberek, hogy a többmilliós autójukat fel dobják a kétforintos giccsek?
 
Mit érez az az ember, aki műkrómcsíkkal körberagasztja a vadonatúj Mondeójának ajtaját?
Talán azt, hogy Audi A6-nak fogják nézni az emberek a Mondeóját?
 
Azt fogják gondolni, hogy ez a Ford egy szuperexkluzív gyári kiadása?
 
Vajon mit érezhet az a tulaj, aki a Renault Thalia hátuljára felrak egy 3db-os króm légbeömlő szettet, amit mellesleg az első kerék mögé szokás tenni?
 
Talán azt, hogy az emberek M3-as BMW-nek nézik és majd elismerően fognak bólogatni,"



Igen!!!Az autó dekor a megfelelőbb szó!
De mi az optikai tuninng definicioja?Mettöl meddig tart?
Azért azt a thaliat megnézném nyes nyes nyes
Persze az egy annyira otromba autó,hogy azon minden csak szépit.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6290 Dátum: 2008.10.14 kedd, 09:36:11 »

Szerintem a ledezés, a Tesco-s légbeömlő, krómcsík az nem tuning, hanem autódekor...

ha már ennyire szigorúak vagyunk akkor az ST optika felszerelése sem optikai tuning. az 1 gyári csomag, nagyon szép de gyári, és bármelyik autóra kerül fel csak 1 lesz a sokszázból. az optikai tuning egyedivé teszi az autót, az ST külső/belső nem teszi egyedivé.
az a Rieger mondeo az egyedi. valószínű, h alig pár darab fog belőlle itthon futkosni és van belőle pár lehetőség, szóval azok se lesznek egyformák.
ez is optikai tuning: http://www.hasznaltauto.hu/2453794 baromi randa szerintem, de ha már tuningról van szó.
viszont ha csak a hasonló átalakítások kerülhetnének be a topicba akkor ez lenne az 1ik legrövidebb topic. sztem simán megfér itt az ST optika is, és a ledlámpa is + a króm is. neked nem tetszik ... és akkor mi van!? tetszik másnak, ezt bizonyítja az oklevél ... valamiért arra szavaztak, és nem az ST-re. ha áll 3db egyforma ST optikás autó akkor melyikre szavazol? ... csak 1re lehet!
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #6291 Dátum: 2008.10.14 kedd, 09:49:06 »


ez is optikai tuning: http://www.hasznaltauto.hu/2453794 baromi randa szerintem, de ha már tuningról van szó.
viszont ha csak a hasonló átalakítások kerülhetnének be a topicba akkor ez lenne az 1ik legrövidebb topic. sztem simán megfér itt az ST optika is, és a ledlámpa is + a króm is. neked nem tetszik ... és akkor mi van!? tetszik másnak, ezt bizonyítja az oklevél ... valamiért arra szavaztak, és nem az ST-re. ha áll 3db egyforma ST optikás autó akkor melyikre szavazol? ... csak 1re lehet!
[/quote]
Hát ezen sirssz!
Az auto magáért beszél! körbe spoilerezve, 16"alufelni,az autoban a vezetö és utasoldali légzsák hiányzik.
Nem látom rajta a no fear matricát nyes
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #6292 Dátum: 2008.10.14 kedd, 09:59:24 »

ha már ennyire szigorúak vagyunk akkor az ST optika felszerelése sem optikai tuning. az 1 gyári csomag, nagyon szép de gyári, és bármelyik autóra kerül fel csak 1 lesz a sokszázból. az optikai tuning egyedivé teszi az autót, az ST külső/belső nem teszi egyedivé.
az a Rieger mondeo az egyedi. valószínű, h alig pár darab fog belőlle itthon futkosni és van belőle pár lehetőség, szóval azok se lesznek egyformák.
ez is optikai tuning: http://www.hasznaltauto.hu/2453794 baromi randa szerintem, de ha már tuningról van szó.
viszont ha csak a hasonló átalakítások kerülhetnének be a topicba akkor ez lenne az 1ik legrövidebb topic. sztem simán megfér itt az ST optika is, és a ledlámpa is + a króm is. neked nem tetszik ... és akkor mi van!? tetszik másnak, ezt bizonyítja az oklevél ... valamiért arra szavaztak, és nem az ST-re. ha áll 3db egyforma ST optikás autó akkor melyikre szavazol? ... csak 1re lehet!

Eccer nézd meg az autóinkat részletesebben Smiley Egyik sem ugyanolyan Smiley MIndegyiken van valami, sőt, még ST220 gyári ST-je sem olyan, mint az eredeti. Nüansznyi dolgok, de van különbség. Mellesleg Tökölön is ki tudták választani a 4+1 ből, hogy melyik a legszebb. Nem ezen múlik. De még mindig nem ezen van a hangsúly. Ja és az a mondeo magért beszél. Ezt mondja suttogva vágyakzó, kétségbeesett szemekkel: "öljetek meeeeg"
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6293 Dátum: 2008.10.14 kedd, 10:06:53 »

Ha nagyon szeretnéd, neked adom az okleveleket.  nyes nyes nyes

NEM! Ha akkor a jónép rád szavazott, az oklevél a tiéd, vita nincs.
Akkor, az ottani autók közül, a szavazóknak AZ tetszett a legjobban.
Kár ezt ragozni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6294 Dátum: 2008.10.14 kedd, 10:19:55 »

Eccer nézd meg az autóinkat részletesebben Smiley Egyik sem ugyanolyan Smiley MIndegyiken van valami, sőt, még ST220 gyári ST-je sem olyan, mint az eredeti. Nüansznyi dolgok, de van különbség. Mellesleg Tökölön is ki tudták választani a 4+1 ből, hogy melyik a legszebb. Nem ezen múlik. De még mindig nem ezen van a hangsúly. Ja és az a mondeo magért beszél. Ezt mondja suttogva vágyakzó, kétségbeesett szemekkel: "öljetek meeeeg"

az a baj, h úgy látom egyáltalán nem érted! az ST optika gyári cucc ... nem tuning elem. mind1 milyen nyúlketrecet teszel a rács helyére, maga a lökös az sablon.
keresd meg a Rieger linket megérted miről beszélek. szeptember 20 környékén linkelte be ST220. nekem tetszik az ST, de ha választani kell akkor inkább a Rieger optika.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #6295 Dátum: 2008.10.14 kedd, 10:25:51 »

az a baj, h úgy látom egyáltalán nem érted! az ST optika gyári cucc ... nem tuning elem. mind1 milyen nyúlketrecet teszel a rács helyére, maga a lökös az sablon.
keresd meg a Rieger linket megérted miről beszélek. szeptember 20 környékén linkelte be ST220. nekem tetszik az ST, de ha választani kell akkor inkább a Rieger optika.

Itt szemléletbeli különbségek vannak. Az, hogy gyári senkit sem érdekel. Az sem, hogy Rieger. Az is gyári, sablon cucc. Szólsz a riegernek, hogy kell egy rieger lökös és kapod, annyi, hogy nem Ford gyártja hanem egy másik cég. Ennyi erővel azt sem vehetjük be, mert abból is lehet több. Csak megveszed és felrakod. Ha megveszik 5en akkor 5 rieger optikás lesz. Persze, ha veszel egy ST-t nem mondhatod rá, hogy tuning, mert így jött ki a gyárból. De onnantól kezdve, hogy nem ST-d van és elkezded rápakolni az ST cuccokat, már nem a gyári a kocsid. Tök mindegy, hogy riegert raksz-e rá vagy ST-t. Ha így vesszük nem tuning semmi, csak ami egyedi pl saját magának csináltatta vmi tuningcéggel. Ha egy ghiára rárakod az ST spoilert már tuningelem. Mert a GHIA nem ST volt. Függetlenül attól, hogy mit raksz rá, ha már nem a szalon autód van valamilyen szinten tuningoltad. Ez esetben ne vegyük ide a facelift2-eseket se. mert hát az is gyári. Mégis mindenki belinkelgeti és örül nkei ha facelift előttiből facelift 2eset csinál. Az eredetihez képest az is tuning. És tök szubjektív kinek mi tetszik, nekem inkább 3 ST, mint egy Rieger. Lehet, hogy több van, de szerintem nem véletlenül ST-vé alakítják az emberek az autóikat és nem Riegerré Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.14 kedd, 10:27:52 írta xabey » Naplózva
ST220
Vendég
« Új hozzászólás #6296 Dátum: 2008.10.14 kedd, 10:31:32 »

az a baj, h úgy látom egyáltalán nem érted! az ST optika gyári cucc ... nem tuning elem. mind1 milyen nyúlketrecet teszel a rács helyére, maga a lökös az sablon.
keresd meg a Rieger linket megérted miről beszélek. szeptember 20 környékén linkelte be ST220. nekem tetszik az ST, de ha választani kell akkor inkább a Rieger optika.

Pl a Riegernek nekem spec csak a hátulja tetszik, az eleje szebb a Titanium S-nek. (MKIV kombi)
Az, hogy valaki mint Xabey drága pénzért épített egy ST-t az nevezhető optikázásnak, mert a sima lököst eldobta, és megvette az ST-ket.
Én nem is mondtam, hogy az enyém optikás, mert az enyém gyári, nekem szerencsém van.
De ha adsz olyan linket, ami szebb lökhárító MKIII-ra mint az ST akkor elgondolkoznék lehet rajta. Csak még nem láttam.
Képzeld nekem sem tetszik az általad említett nyúlketrec, de nem olcsó a két rács. több mint 50.000.
Nekem csak a jel nélküli rács volt 70.000. Sajnos van olyan ember, aki ennyiből él egy hónapban, de mivel teljesen egyedi, és elég brutkós is, nekem megérte....

Engem spec annyira nem izgat a talis eredmény, mert nem teljesen valós érvek alapján születik a döntés....
Ha egy idegen közösségbe bevinnénk mondjuk Xabey, vagy az én autómat a "nyertes" krómos ellen. Biztosítanálak, hogy 80% körül a miénk tetszene az embereknek...
De ahogy mondtátok ízlések és pofonok...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.14 kedd, 10:33:32 írta ST220 » Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6297 Dátum: 2008.10.14 kedd, 10:49:30 »

Itt szemléletbeli különbségek vannak. Az, hogy gyári senkit sem érdekel. Az sem, hogy Rieger. Az is gyári, sablon cucc. Szólsz a riegernek, hogy kell egy rieger lökös és kapod, annyi, hogy nem Ford gyártja hanem egy másik cég. Ennyi erővel azt sem vehetjük be, mert abból is lehet több. Csak megveszed és felrakod. Ha megveszik 5en akkor 5 rieger optikás lesz. Persze, ha veszel egy ST-t nem mondhatod rá, hogy tuning, mert így jött ki a gyárból. De onnantól kezdve, hogy nem ST-d van és elkezded rápakolni az ST cuccokat, már nem a gyári a kocsid. Tök mindegy, hogy riegert raksz-e rá vagy ST-t. Ha így vesszük nem tuning semmi, csak ami egyedi pl saját magának csináltatta vmi tuningcéggel. Ha egy ghiára rárakod az ST spoilert már tuningelem. Mert a GHIA nem ST volt. Függetlenül attól, hogy mit raksz rá, ha már nem a szalon autód van valamilyen szinten tuningoltad. Ez esetben ne vegyük ide a facelift2-eseket se. mert hát az is gyári. Mégis mindenki belinkelgeti és örül nkei ha facelift előttiből facelift 2eset csinál. Az eredetihez képest az is tuning. És tök szubjektív kinek mi tetszik, nekem inkább 3 ST, mint egy Rieger. Lehet, hogy több van, de szerintem nem véletlenül ST-vé alakítják az emberek az autóikat és nem Riegerré Smiley

Az optikai tuning a karosszéria külső vagy belső kialakításának módosítása, jelentős műszaki változás nélkül. (pl. matricák, többszínű fényezés, színre fújt lökhárítók, díszlécek stb.)

nekem is jobban kellene 3 ST mint 1 Rieger ... azéé csak több. aztán eladnám mind3 ST-t és vennék 1 RIegert ... talán még pénzem is maradna. télleg nem véletlen a Rieger - ST arány. 3hoz talán nincs is Rieger, így marad az ST mint beszerezhető legjobb ... 4hez pedig még nincs ST, így nincs összehasonlítási alap fejvakaras  rossz a példa.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #6298 Dátum: 2008.10.14 kedd, 10:56:07 »

Az optikai tuning a karosszéria külső vagy belső kialakításának módosítása, jelentős műszaki változás nélkül. (pl. matricák, többszínű fényezés, színre fújt lökhárítók, díszlécek stb.)

nekem is jobban kellene 3 ST mint 1 Rieger ... azéé csak több. aztán eladnám mind3 ST-t és vennék 1 RIegert ... talán még pénzem is maradna. télleg nem véletlen a Rieger - ST arány. 3hoz talán nincs is Rieger, így marad az ST mint beszerezhető legjobb ... 4hez pedig még nincs ST, így nincs összehasonlítási alap fejvakaras  rossz a példa.

Definíciókkal kár dobálózni, ahány hely, ahány ember annyi féle értelmezés. Amíg a faceliftes dolgoknak is itt a helye, addig az ST-nek is. És amíg aztis elfogadja a közösség, addig ezt is. És a riegert is. Más kérdés kinek mi tetszik. Ha a topicot tovább bontanánk gyári és nem gyári kiegészítőkre, elemekre stb, akkor lehetne vitatkozni mi hova tartozik. De amíg egy fő optikai tuning rovat van, addig szerintem bőven belefér minden olyan LÁTHATÓ (optikai) változás, ami az autó GYÁRI mivoltát megváltoztatja. És ezt bizonyítja a 6297 (mostmár 98) hozzászólás zöme, tessék visszalapozgatni.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6299 Dátum: 2008.10.14 kedd, 11:01:19 »

De ha adsz olyan linket, ami szebb lökhárító MKIII-ra mint az ST akkor elgondolkoznék lehet rajta. Csak még nem láttam.

linket?? rajzolj 1 lököst (esetleg komplett szettet), keress 1 jó műanyagost és csináltasd meg, vidd el fényezőhöz fújasd le, szereld fel, és ha szép lesz akkor az én szavazatomra számíthatsz tavasszal.
én nem gyalulom le az STket, de ha nektek nem optika a díszléc akkor legyen a dolog télleg szigorú és hagyjuk a gyár által (FORD) kínált lehetőségeket.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.094 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.