Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 00:20:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3219065 alkalommal)
0 Felhasználó és 79 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1550 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 14:53:00 »

Én 10000K-es GP xenont használok, és eddig sem itthon, sem nyugati országokban nem állítottak meg miatta a rendőrök. Amikor egyébként én vettem, utánaolvastam és azt találtam, hogy ezek a GP xenonok megfelelnek az európai únió előírásainak. Nem tudom mi az igazság.
 
Egyébként eddig még senki sem villogott rám a szembejövők közül, hogy esetleg vakítanám, no meg ugyebár automatikus magasságállítás is van a xenonhoz. Kipróbáltuk, hogy az előttem haladó autóst sem vakítja. Egyszerűen csak szép a fénye és főleg autópályán imádom, ahol olyan messzire visz a fénye, mint az előző halogénes autóm távolságija.
 
Amúgy a 4 LED-ből álló fehér helyzetjelzőm a múlt héten immár másodjára égett ki (két hónap alatt). Most egy újfajta 1 LED-es égőt kaptam gariban cserébe, de még nem szereltem be.
Esőben, hóban, fagyban próbáltad már?? Kíváncsi lennék, hogy mennyire lehet vele látni extrém körülmények között.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1551 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 15:20:00 »

Az izzót sikerült beraknod??
Vision!
még nem raktam be. János napi őrület van idehaza, úgyhogy valszínű holnapra marad.
Ez a Philips viszont tényleg tiltva van. Fogalmam sincs mi lehet az értelmes magyarázat rá.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1552 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 15:48:00 »

Vision!
még nem raktam be. János napi őrület van idehaza, úgyhogy valszínű holnapra marad.
Ez a Philips viszont tényleg tiltva van. Fogalmam sincs mi lehet az értelmes magyarázat rá.
Kíváncsi vagyok mit produkál a trikolor
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1553 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 16:26:00 »

Ehhh. Nekem ez az automatikus fényszóróállítás hiányzik, bár xenon van a vasban. Próbáltam manuálisan beállítani, hétvégén kiderül mennyire lett pontos. Még jó, hogy a lednek a lényege lenne, hogy nem nagyon ég ki
 
Akkor viszont nem értem, hogy miért nincs ez a Philips legalizálva az EU-ban és USA-ban... Viszont mocskosul dícsérik mindenhol. Mondjuk az ára sem semmi, én most 200 USD-ért találtam egy párat...ez olcsónak számít
 
Télleg Srac, félretetted nekem azt a 16"-es dísztárcsa szettet, amit kértem (csak időközben nem volt mire felrakni)?? Elmennék érte vmikor, most már van mire felrakni
Vision, ha hiányzik az automata magasságállítás, akkor Neked utólagos Xenonod van? Ezt így le lehet vizsgáztatni? Ha jól tudom az automata magasságállító és a fényszóró mosó is követelmény.
 
LED: nem tudom milyen gagyi volt az a LED, de ilyet többek nem veszek. Másnak is rossz tapasztalatai voltak ezzel a 4 LED-es megoldással. ms02: Te hogy állsz most a LED-es izzókkal?
 
Amúgy a 10000K-es xenon lámpám esőben sem rossz, de havas körülmények között kifejezetten hasít. Fehér tájon extra fehér lámpa - nappali világosság Smiley
 
Dísztárcsa: ezt egy másik topic-ban tárgyaltuk már. A lényeg, hogy a múltkor keveset kaptam, így nem mindenkinek jutott belőle, de a második eresztésből már remélem mindenki megkapja a magáét.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1554 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 18:58:00 »

Zsoel
 
Elküldtem az e-mailt. Előre is köszi a segítséget.
...válaszoltam!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1555 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 19:39:00 »

Mindenhol azt írták, hogy nem engedélyezett. Sőt asszem a foglalatra is rá van vésve, hogy hol nem használható. Azon gondolkozom, hogy kipróbálom, rendelek egy párat. Annyira kék nem lehet, ha csak 6000K...vagy igen??
Szerintem nem lesz nagyon kék, nekem 5800K -es gázos van benne, inkább fehér, mint kék. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1556 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 19:42:00 »

Vision!
még nem raktam be. János napi őrület van idehaza, úgyhogy valszínű holnapra marad.
Ez a Philips viszont tényleg tiltva van. Fogalmam sincs mi lehet az értelmes magyarázat rá.
Hol olvastok erről a kitiltott Philips -ről?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1557 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 19:44:00 »

Vision, ha hiányzik az automata magasságállítás, akkor Neked utólagos Xenonod van? Ezt így le lehet vizsgáztatni? Ha jól tudom az automata magasságállító és a fényszóró mosó is követelmény.
 
LED: nem tudom milyen gagyi volt az a LED, de ilyet többek nem veszek. Másnak is rossz tapasztalatai voltak ezzel a 4 LED-es megoldással. ms02: Te hogy állsz most a LED-es izzókkal?
 
Amúgy a 10000K-es xenon lámpám esőben sem rossz, de havas körülmények között kifejezetten hasít. Fehér tájon extra fehér lámpa - nappali világosság Smiley
 
Dísztárcsa: ezt egy másik topic-ban tárgyaltuk már. A lényeg, hogy a múltkor keveset kaptam, így nem mindenkinek jutott belőle, de a második eresztésből már remélem mindenki megkapja a magáét.
Tudsz képet feltenni a kiégett LED dobozáról/papírjáról, hogy milyet nem szabad venni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1558 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 22:17:00 »

Mint a múltkor írtam kiégett az egyik helyzetjelző kék LED.Mivel hónap elejére ígérték az üzletben,a helyére visszatettem a régi,sima izzót.Este,sötétben,anmikor csak a helyzetjelzők világítottak,láttam hogy a sima izzó hunyorog.Felmetrült bennem a kérdés,hátha valami érintkezési,vagy ellenállás, vagy mittudomén hiba,és lehet hogy emiatt ment tönkre a LED.Szerintetek?
Scratch,küldtem.
Naplózva

kalti57
Vendég
« Új hozzászólás #1559 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 22:44:00 »

na mégegyszer lefordítottam pár írást ami erről a Philipsről szól. németföldön valóban 5000K a határ. a Philips gyártott 4100K-es szabványizzókat és ezután döntött, hogy beújít. gyártani kezdte az 5000K-es változatot, de nem sikerült jól a konstrukció, mert még mindig jóval sárgább volt mint a vetélytársaké. 2001-ben dobták piacra a 6000K-es verziót, de mivel sem az öreg kontinensen, sem az USA területének nagy részén nem engedélyezett ez a színhőmérséklet (ami nem azt jelenti, hogy a topa rendőrök szólnak érte vagy sem), ezért nem lett egy elterjedt típus.
hát így durván ennyi lehet a történet.
ami a lényeg tehát, hogy szinte senki nem árulja, szinte sehol nem lehet kapni és ká drága.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1560 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 23:08:00 »

Mint a múltkor írtam kiégett az egyik helyzetjelző kék LED.Mivel hónap elejére ígérték az üzletben,a helyére visszatettem a régi,sima izzót.Este,sötétben,anmikor csak a helyzetjelzők világítottak,láttam hogy a sima izzó hunyorog.Felmetrült bennem a kérdés,hátha valami érintkezési,vagy ellenállás, vagy mittudomén hiba,és lehet hogy emiatt ment tönkre a LED.Szerintetek?
Scratch,küldtem.
kalti57,
 
szerintem igen, állítólag ezek nem igazán bírják a feszültség ingadozást. Innen mondta valaki, hogy talán akkor bírja legtovább, ha csak indítás után kapcsolod be, és leállítás elött ki. Tehát nem indítózol úgy, hogy világít.
Köszi, várom! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1561 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 23:10:00 »

na mégegyszer lefordítottam pár írást ami erről a Philipsről szól. németföldön valóban 5000K a határ. a Philips gyártott 4100K-es szabványizzókat és ezután döntött, hogy beújít. gyártani kezdte az 5000K-es változatot, de nem sikerült jól a konstrukció, mert még mindig jóval sárgább volt mint a vetélytársaké. 2001-ben dobták piacra a 6000K-es verziót, de mivel sem az öreg kontinensen, sem az USA területének nagy részén nem engedélyezett ez a színhőmérséklet (ami nem azt jelenti, hogy a topa rendőrök szólnak érte vagy sem), ezért nem lett egy elterjedt típus.
hát így durván ennyi lehet a történet.
ami a lényeg tehát, hogy szinte senki nem árulja, szinte sehol nem lehet kapni és ká drága.
Érdekes, nálunk meg simán mennek, a 10000-12000K -es izzók. Smiley Pedig az 5000-6000K közöttiek álnak legközelebb a nap színhőméréskletéhez. Fényerőbe meg a 4000K körüliek a legjobbak. Szóval mindenki azt vesz ami akar, és neki tetszik. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1562 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 23:19:00 »

teljesen igazad van! csak gondolom mivel itt eleve nem forgalmazható papíron, a Philips nem erölteti a terjesztést, mert rögtön lenyakazzák.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1563 Dátum: 2005.12.30 péntek, 10:05:00 »

NEGATÍV optikai zuningom lett:
leszedettem az első oldalüvegekről a halovány fóliát! 1 héten belüli műszaki vizsga miatt...
VISZONT A HÁTSÓ ABLAKRA tényleg LEGÁLIS A FÓLIA!!! Kaptam hivatalos műbizonylatot, kódos matricát a FÓLIÁS üvegre, stb!
Jönnek-mennek a zsernyákok, én meg legálisan haladok előttük 49-cel, szépen beárnyékolva! Jó érzés!
 
Azért vizsga után visszarakatom az első ablakokra is. Ismerősöm off autójának balelső ablakát érkezésem előtt kb pár perccel zúzták be, semmit se vittek el, de elbarmolták a kesztűtartót és hát full szilánk minden!!!
Pécs, belváros, templom-parkoló!    
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #1564 Dátum: 2005.12.30 péntek, 12:10:00 »

Vision, ha hiányzik az automata magasságállítás, akkor Neked utólagos Xenonod van? Ezt így le lehet vizsgáztatni? Ha jól tudom az automata magasságállító és a fényszóró mosó is követelmény.
 
LED: nem tudom milyen gagyi volt az a LED, de ilyet többek nem veszek. Másnak is rossz tapasztalatai voltak ezzel a 4 LED-es megoldással. ms02: Te hogy állsz most a LED-es izzókkal?
 
Amúgy a 10000K-es xenon lámpám esőben sem rossz, de havas körülmények között kifejezetten hasít. Fehér tájon extra fehér lámpa - nappali világosság Smiley
 
Dísztárcsa: ezt egy másik topic-ban tárgyaltuk már. A lényeg, hogy a múltkor keveset kaptam, így nem mindenkinek jutott belőle, de a második eresztésből már remélem mindenki megkapja a magáét.
Srac! Tuttira nem utólagos, fényszórómosó is van rajta. Az automata állítás miben merül ki?? Soha nem látom, hogy változna vmi...ezért gondoltam, hogy vmi kánya van. Belül balra lent nincs fényszóró-magasság állítási lehetőségem, ezek szerint teljesen automatikus?? Honnan lehet ezt megtudni??
 
Ocsigep!! Nemtom mivan mostanság otthon, de apám autójáról múlt héten lelopták (letörték a barmok) a hűtőrácsot...
 
Ezt a Philips csodát meg asszem még meggondolom. Mooocsook sokba kerül. 200 USD... De legalább van
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1565 Dátum: 2005.12.30 péntek, 12:15:00 »

ma fogom kicserélni az izzót. azt hiszem az időjárás is elég extrém a teszthez.
az a fóliadolog nagyon bosszantó. nem tudom kit zavar a leghalványabb fólia az üvegeken? nem lát be a paripafejű rendőr? vagy a mutyukisok megijednek milyen morcos lett az időjárás hirtelen?
erről van egy jó sztorim. Kedvesem vitte nagymamáját és a barátnőit "herefonnyasztó" július közepén bevásárolni az autómmal. Hazafelé arra lett figyelmes, hogy az öreglányok a közelgő vihar miatt bosszankodnak, hogy már megint esni fog. Aztán kiszállás a kocsiból és ezerötszáz fok + tűző napsütés. Ennyit jelent a fólia.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1566 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:03:00 »

Mint a múltkor írtam kiégett az egyik helyzetjelző kék LED.Mivel hónap elejére ígérték az üzletben,a helyére visszatettem a régi,sima izzót.Este,sötétben,anmikor csak a helyzetjelzők világítottak,láttam hogy a sima izzó hunyorog.Felmetrült bennem a kérdés,hátha valami érintkezési,vagy ellenállás, vagy mittudomén hiba,és lehet hogy emiatt ment tönkre a LED.Szerintetek?
Scratch,küldtem.
kalti57,
 
ma megérkezett a LED, köszi!
Majd szerintem holnap, vagy jövőre neki esek, és megnézzük mit mutat. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1567 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:05:00 »

Srac! Tuttira nem utólagos, fényszórómosó is van rajta. Az automata állítás miben merül ki?? Soha nem látom, hogy változna vmi...ezért gondoltam, hogy vmi kánya van. Belül balra lent nincs fényszóró-magasság állítási lehetőségem, ezek szerint teljesen automatikus?? Honnan lehet ezt megtudni??
 
Ocsigep!! Nemtom mivan mostanság otthon, de apám autójáról múlt héten lelopták (letörték a barmok) a hűtőrácsot...
 
Ezt a Philips csodát meg asszem még meggondolom. Mooocsook sokba kerül. 200 USD... De legalább van
Menj egy fal elé, kapcsold be a lámpát, és nyomd le a kocsi hátulját. A falon látni fogod, ahogy a fény automatikusan visszaáll az eredeti helyzetére, lentebbre.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1568 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:32:00 »

ó hát ez kegyetlen móka! alig fér be a gép a garázsba! a vonóhorog majdnem megropizta a garázsajtót... a szereléshez pedig hely nuku. azért összejött. olyan jó volt megint szétbontani az elejét!
na de itt egy kép a végeredményről. én hatalmas különbséget nem fedezk fel rajta. a baloldali még az eredeti a jobb meg az új.
 

 
és most hogy besötétedett megyek egy kört. megnézem hófúvásba milyen!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1569 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:36:00 »

ó hát ez kegyetlen móka! alig fér be a gép a garázsba! a vonóhorog majdnem megropizta a garázsajtót... a szereléshez pedig hely nuku. azért összejött. olyan jó volt megint szétbontani az elejét!
na de itt egy kép a végeredményről. én hatalmas különbséget nem fedezk fel rajta. a baloldali még az eredeti a jobb meg az új.
 

 
és most hogy besötétedett megyek egy kört. megnézem hófúvásba milyen!
Te Gabo, valami jelmagyarázatot adhattál volna, hogy tulajdonképpen mi is az, amit ez a kép ábrázol és melyik a teteje meg az alja?
Amúgy én látok rajta kékséget, csak pont közép felé, amerre sárgának kéne lennie a szakirodalom szerint. Tényleg, hogyan kellet betenni, volt bal meg jobb izzó, valami specialitás?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1570 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:50:00 »

bocsesz!
jogos a reklamáció. na valahogy így álltam a falnál és a falat fényképeztem le:
 
http://www.dance2funk.hu/mondeo/hasonlit2.jpg
 
uhhh! na ez volt nekem is fura. mindjárt kimegyek megnézem. mondjuk amilyen az én formám, szinte 1000%, hogy fordítva raktam be.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1571 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:51:00 »

namégegyszer
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1572 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:54:00 »

namégegyszer

ÁÁÁÁÁ, így mindjárt más! Szerintem van különbség a két izzó között. A jobb oldali erősebbnek tűnik, nagyobb fényerő és bevilágított terület. Szerintem klassz lesz az!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1573 Dátum: 2005.12.30 péntek, 16:57:00 »

mindjárt kipróbálom és megmondom jó lett e. gondoltam felmegyek a Turulhoz meg vissza, úgyhogy pakolok négynapi hidegélelmet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1574 Dátum: 2005.12.30 péntek, 17:03:00 »

mindjárt kipróbálom és megmondom jó lett e. gondoltam felmegyek a Turulhoz meg vissza, úgyhogy pakolok négynapi hidegélelmet!
Ne hülyülj, az  a hely most tényleg nem játék. Nem akármilyen hóviszonyok lehetnek odafenn...
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1575 Dátum: 2005.12.30 péntek, 17:06:00 »

ma fogom kicserélni az izzót. azt hiszem az időjárás is elég extrém a teszthez.
az a fóliadolog nagyon bosszantó. nem tudom kit zavar a leghalványabb fólia az üvegeken? nem lát be a paripafejű rendőr? vagy a mutyukisok megijednek milyen morcos lett az időjárás hirtelen?
erről van egy jó sztorim. Kedvesem vitte nagymamáját és a barátnőit "herefonnyasztó" július közepén bevásárolni az autómmal. Hazafelé arra lett figyelmes, hogy az öreglányok a közelgő vihar miatt bosszankodnak, hogy már megint esni fog. Aztán kiszállás a kocsiból és ezerötszáz fok + tűző napsütés. Ennyit jelent a fólia.

Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #1576 Dátum: 2005.12.30 péntek, 19:01:00 »

megjöttem! isten volt! csak úgy hasítottunk felfelé! itt vannak a fotók!
az első címe: támadnak a farkasok! Smiley))
a második a tesztkörülményeket próbálja bemutatni.
a harmadik pedig az új izzó fényét. valami kis sárgállás tényleg látható volt a bal oldalon. az izzók között nincsen jobb meg bal. vagy csak az izzón van jelezve, de azt most nem bányásztam ki emiatt. ami fix, hogy a táblák már akkor elkezdtek világítani, mint máskor csak reflektornál. még esőben kell majd kipróbálni, az ami igazán számít.
 
támadnak a farkasok!!!
tesztkörülmények
Philips Night Guide hóban
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1577 Dátum: 2005.12.30 péntek, 19:51:00 »

megjöttem! isten volt! csak úgy hasítottunk felfelé! itt vannak a fotók!
az első címe: támadnak a farkasok! Smiley))
a második a tesztkörülményeket próbálja bemutatni.
a harmadik pedig az új izzó fényét. valami kis sárgállás tényleg látható volt a bal oldalon. az izzók között nincsen jobb meg bal. vagy csak az izzón van jelezve, de azt most nem bányásztam ki emiatt. ami fix, hogy a táblák már akkor elkezdtek világítani, mint máskor csak reflektornál. még esőben kell majd kipróbálni, az ami igazán számít.
 
támadnak a farkasok!!!
tesztkörülmények
Philips Night Guide hóban
hali!
 
A 3-ik kép egész jól mutatja,hogy mit tud az izzó!
Jó lesz az!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1578 Dátum: 2005.12.30 péntek, 20:21:00 »

megjöttem! isten volt! csak úgy hasítottunk felfelé! itt vannak a fotók!
az első címe: támadnak a farkasok! Smiley))
a második a tesztkörülményeket próbálja bemutatni.
a harmadik pedig az új izzó fényét. valami kis sárgállás tényleg látható volt a bal oldalon. az izzók között nincsen jobb meg bal. vagy csak az izzón van jelezve, de azt most nem bányásztam ki emiatt. ami fix, hogy a táblák már akkor elkezdtek világítani, mint máskor csak reflektornál. még esőben kell majd kipróbálni, az ami igazán számít.
 
támadnak a farkasok!!!
tesztkörülmények
Philips Night Guide hóban
Nagyon jónak tűnik az új izzó!
Ezek szerint járt hókotró a Turulnál is? Egész emberiek az útviszonyok. Azért a fenti parkolóban elég jó kis hó van.
Naplózva
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1579 Dátum: 2005.12.30 péntek, 20:41:00 »

kalti57,
 
ma megérkezett a LED, köszi!
Majd szerintem holnap, vagy jövőre neki esek, és megnézzük mit mutat. Smiley
Meglepően gyors volt a posta,nem ehhez vagyok szokva.Kapott egy jó pontot.
Naplózva

kalti57
Vendég
« Új hozzászólás #1580 Dátum: 2005.12.30 péntek, 21:05:00 »

ja. valamikor fent járt a kotró, de a parkolóban kínosan ügyelt, hogy csak a szélein gyorsan megforduljon és már ment is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1581 Dátum: 2005.12.30 péntek, 22:11:00 »

Menj egy fal elé, kapcsold be a lámpát, és nyomd le a kocsi hátulját. A falon látni fogod, ahogy a fény automatikusan visszaáll az eredeti helyzetére, lentebbre.
Ja, hogy csak függőlegesen automatikus az állítás?? AHa. Na ezt kiprószálom
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1582 Dátum: 2005.12.30 péntek, 22:11:00 »

ó hát ez kegyetlen móka! alig fér be a gép a garázsba! a vonóhorog majdnem megropizta a garázsajtót... a szereléshez pedig hely nuku. azért összejött. olyan jó volt megint szétbontani az elejét!
na de itt egy kép a végeredményről. én hatalmas különbséget nem fedezk fel rajta. a baloldali még az eredeti a jobb meg az új.
 

 
és most hogy besötétedett megyek egy kört. megnézem hófúvásba milyen!
Nekem ezen a képen jobbnak tünik, csak furcsak, hogy nem az út széle felé kék, hanem a másik irányba. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1583 Dátum: 2005.12.30 péntek, 22:15:00 »

Meglepően gyors volt a posta,nem ehhez vagyok szokva.Kapott egy jó pontot.
kalti57,
 
van rajta elsőbbségi matrica, így kérted?
Mostanána sok levél így jön, vagy lehet csak a postán szeret valaki ennyire? Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1584 Dátum: 2005.12.30 péntek, 22:17:00 »

Ja, hogy csak függőlegesen automatikus az állítás?? AHa. Na ezt kiprószálom
Azért mindent ne akarjunk, még csak kevés autó tudja a kanyarkövetős fényszorót! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1585 Dátum: 2005.12.30 péntek, 22:26:00 »

Nekem ezen a képen jobbnak tünik, csak furcsak, hogy nem az út széle felé kék, hanem a másik irányba. Smiley
élőben a szembejövő sáv kifejezetten sárgás volt. lehet csak érzéki csalódás???
holnap megnézem azokat a fránya izzókat. a papíron nem volt semmi jelzés, hogy lenne bal meg jobb. bár valóban így lenne a logikus... vagy nem?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1586 Dátum: 2005.12.30 péntek, 22:38:00 »

élőben a szembejövő sáv kifejezetten sárgás volt. lehet csak érzéki csalódás???
holnap megnézem azokat a fránya izzókat. a papíron nem volt semmi jelzés, hogy lenne bal meg jobb. bár valóban így lenne a logikus... vagy nem?
Ha sárgás volt, akkor meg jól van benne. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1587 Dátum: 2005.12.30 péntek, 23:56:00 »

kalti57,
 
van rajta elsőbbségi matrica, így kérted?
Mostanána sok levél így jön, vagy lehet csak a postán szeret valaki ennyire? Smiley
Scratch,
hetente viszonylag sok levelet adunk fel és mind  elsőbbségivel,az eddigi tapasztalat szerint ugyanannyi idő,mint nélküle.Ezért a rácsodálkozás a gyorsaságra.(vagy csak kezd észheztérni a posta)
Naplózva

kalti57
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1588 Dátum: 2005.12.31 szombat, 11:28:00 »

Scratch,
hetente viszonylag sok levelet adunk fel és mind  elsőbbségivel,az eddigi tapasztalat szerint ugyanannyi idő,mint nélküle.Ezért a rácsodálkozás a gyorsaságra.(vagy csak kezd észheztérni a posta)
kalti57,
 
ma neki esek, szétszedem, majd külök képet az eredményről, ha sikerül. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1589 Dátum: 2005.12.31 szombat, 12:51:00 »

Ez elég fehér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1590 Dátum: 2005.12.31 szombat, 15:27:00 »

Ez nagyon állat!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1591 Dátum: 2005.12.31 szombat, 16:22:00 »

Scratch,
hetente viszonylag sok levelet adunk fel és mind  elsőbbségivel,az eddigi tapasztalat szerint ugyanannyi idő,mint nélküle.Ezért a rácsodálkozás a gyorsaságra.(vagy csak kezd észheztérni a posta)
Sikerült kicserélni a foglalatba a LED -et, igaz én kisebbet tettem bele, világítani világít, kiváncsi vagyok elég lesz-e a fénye. Mindjárt megyek kipróbálni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1592 Dátum: 2005.12.31 szombat, 16:49:00 »

Sikerült kicserélni a foglalatba a LED -et, igaz én kisebbet tettem bele, világítani világít, kiváncsi vagyok elég lesz-e a fénye. Mindjárt megyek kipróbálni. Smiley
Scratch,
kitartó vagy még így, az év utolsó óráiban is.Milyen szinű?
Fotó?
Jövőre?
BUÉK!
Naplózva

kalti57
Vendég
« Új hozzászólás #1593 Dátum: 2005.12.31 szombat, 18:01:00 »

Laczik!
 
Vezze,nem gyenge!
Mindenre gondoltam,de erre nem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1594 Dátum: 2005.12.31 szombat, 22:59:00 »

Scratch,
kitartó vagy még így, az év utolsó óráiban is.Milyen szinű?
Fotó?
Jövőre?
BUÉK!
kalti57,
 
zöldre alakítottam át, de ki is vettem este, mert szinte semmi fénye nem volt. Sad A lábtérvilágítésba szerettem volna.
Valószinű. hogy a LED gyenge, mert kipróbáltam egy másikkal, az jobb volt, csak nagyon pontba világít, nem szórja a fényt. de majd még okoskodok, hogy lehetne megoldani.
BÚÉK!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1595 Dátum: 2006.01.01 vasárnap, 11:22:00 »

kalti57,
 
zöldre alakítottam át, de ki is vettem este, mert szinte semmi fénye nem volt. Sad A lábtérvilágítésba szerettem volna.
Valószinű. hogy a LED gyenge, mert kipróbáltam egy másikkal, az jobb volt, csak nagyon pontba világít, nem szórja a fényt. de majd még okoskodok, hogy lehetne megoldani.
BÚÉK!
Scratch!
 
Ha egy pontba világít egy led,van rá egy egyszerű megoldás,hogy ezen változtassunk.
Ha azt szeretnéd,hogy inkább szétszórja fényét,akkor a ledet meg kell kacolgatni.Kis reszelő stb...,de a legegyszerűbb,ha a betonon végighúzod egy párszor.
A felülete érdes lesz,és már csak úgy szórja is a korábban egy pontba fókuszált fényét.
Remélem segíteni tudtam 2006-nak első napján!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1596 Dátum: 2006.01.01 vasárnap, 13:11:00 »

Scratch!
 
Ha egy pontba világít egy led,van rá egy egyszerű megoldás,hogy ezen változtassunk.
Ha azt szeretnéd,hogy inkább szétszórja fényét,akkor a ledet meg kell kacolgatni.Kis reszelő stb...,de a legegyszerűbb,ha a betonon végighúzod egy párszor.
A felülete érdes lesz,és már csak úgy szórja is a korábban egy pontba fókuszált fényét.
Remélem segíteni tudtam 2006-nak első napján!
Igen, emléxek, hogy a kilincsvilágításod Neked is ilyen módszerrel készült. Smiley
Majd kipróbálom, csak ami olyan szinű LED, mint a műszerfal nagyon gyengém van itthon, ami erősebb, az meg mélyebb zöld, nem harmonizál, de majd megoldom. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1597 Dátum: 2006.01.01 vasárnap, 21:43:00 »

kilincsvilágítás? lámakérdés tudom, de az mikor lép életbe? egy sima kis led van a kilincs mögött? mivel van összeköttetésben?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1598 Dátum: 2006.01.01 vasárnap, 22:08:00 »

kilincsvilágítás? lámakérdés tudom, de az mikor lép életbe? egy sima kis led van a kilincs mögött? mivel van összeköttetésben?
Asszem a lámpakapcsolásra kapcsol be.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1599 Dátum: 2006.01.02 hétfő, 19:41:00 »

na, ma kipróbáltam k. nagy eső-köd-sötét tesztkörülmények közepette a Philips Night Guide szerzeményemet. Megállapítottam, hogy a bal első lámpát még az előzőeknél is balfaszabbul sikerült visszaszerelnem. a ködben tisztán látszott, hogy a fénysugár szinte keresztüldöfi a szembejövő fejét. orvosolni kell a problémát úgy érzem, mielőtt kilőnek az utakról! amúgy nagyon jó a cuccos. múltkor sötét/hó-ban bizonyított, most sötét/köd/eső-ben. bár ha a köd sűrűsödött, ugyanolyan semmitérő volt mint a halogén.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.114 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.