Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 04:16:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 / Hátsó térképolvasós lámpa beépítése  (Megtekintve 4449 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Dátum: 2011.03.07 hétfő, 21:17:18 »

Hátsó térképolvasós lámpa beépítése
Írta: V.Tamás

Létezik a Mondeók között olyan kialakítás, amiben az utastéri belső világításnál a lámpatest térképolvasó felszereltséggel is el van látva. Akinek még nem ilyen az autója, de ilyenre vágyik azoknak szól ez a pár sor.

Először is be kell szerezzünk egy ilyen többlet szolgáltatást kínáló lámpatestet. Esetemben Motorcraft látott el egy ilyen bontott lámpatesttel, a beépítő keretével, a csatlakozásaival és némi vezetékeléssel egyetemben.

A lámpatestek között eléggé szembetűnő méreteltérés van, ezt szemléltetik az alábbi képek is:





Az ovális lámpakeret kibontása nehézkes, mert nehezen hozzáférhetőek a visszahajtott lemezfülek, amelyek a peremezett lemezkeretet a tetőkárpitban rögzítik. Itt nekem jól jött egy régi beáldozható lapos csavarhúzó, amelyet a végézől számított 3-4 cm-nél 90 O-ban behajlítottam, így olyan lett mint egy kis "kaparó" szerszám. Segítségével tudtam kinyitni a lemezfüleket.

Most az új keret helyét kell feljelőlni a kárpitozáson. A keret pontos méretét nehézkes közvetlenűl feljelőlni, mert ahoz az élhez, ami mentén a jelőlést/vágát kell elvégezni, nehezen lehet hozzáférni. Ehhez is egy tipp:
Az új keretet beraktam egy fénymásolóba. A kapott papirképen kivágtam a belső nyílást a perem mentén, majd addig igazgattam, míg szépen paszolt a kerethez. Az így elkészűlt papir sablont átrajzoltam egy műanyag lapra, amit már kivágva felrögzítettem a tetőkárpitra és e mentén végeztem a jelőlést, vágást. A vágáshoz kicsiny kézifűrész (csontfűrész) fűrészlapját használtam.





(A vágást követően a kárpitozáson még látható, az idő múlását mutató, koszcsíkot kárpittisztítóval igyekeztem eltüntetni.)

A csatlakozók megegyeznek, de a vezetékelést meg kell hosszabítani, erre jók a bontott lámpához kapott ~ 10 cm vezetékeléssel kapott csatlakozók. Kicsiny forrasztás, szigetelést követően, jöhet a próba is.





Összeszerelést követően, pedig kipróbálhatjuk új szerzeményünk  







Jó szerelgetést!
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.11 vasárnap, 22:30:28 írta Zsolteey » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.034 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.