Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 04:22:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 / Belső világítás színének cserélése  (Megtekintve 9193 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Dátum: 2011.03.11 péntek, 21:15:25 »

Ebben a cikkben arról olvashattok, hogyan lehet lecserélni a belső zöld világítást más színűre.

Digitális klímavezérlő faceliftelőtti
Írta: tulok99

az első képen látható, hogy van alul is, illetve felül is két kis fül ami a házat összefogja, azt egyszerűen egy lapos csavarhúzóval kipattintottam, és máris szétjön.



a második képen megjelöltem a kis csavarokat, amik a panelt az előlaphoz rögzítik.



miután kezedben a panel, ne próbáld meg a szalagkábelt kihúzni, nekem sem sikerült. idegesítő hogy ott lobog végig az egész ház. a gumit ami kétoldalt a gombok alatt van, simán lehúzhatod, kis bütykök vannak csak belenyomva a panel lévő lukakaba, azok fogják, elég rugalmas, nem szakad el, csak húzd meg nyugodtan.
utána a hőmérséklet állító piros illetve kék gombok logikusan maradnak, mert azoknak már adott a színe, a visszajelzőket sem bántottam, így a kijelző alatt van 7db, a kijelzőtől balra 4, jobbon pedig 6, amit ki kell cserélned az adott színre. smd-k vannak benne gyárilag, én levágtam rövidre a 3mm-esnek a lábát és gond nélkül elfér benne. ami trükkös még, hogy el kell találni a ledek milyen irányba kell álljanak, met az ugye csak egyik esetben világít. ez hosszadalmas lesz, mert szerencsére 2-esével sorba vannak kötve. tehát ha egyet eltalálsz, akkor sem világít minden, a többit is el kell. én azt javaslom, mikor szét van szedve, dugd be a csatiját, és a helyzetjelzőt tedd rá. akkor látod hogy mit kell cserélni, meg mit nem. illetve egy vékony alkoholos filccel meg is tudod jelölni. aztán pedig fogj egy darab ledet, próbálgasd végig hogy hol merre kell álljon. tedd az smd két lábához, ha világít, akkor jelöld be a dilctollal hogy merre van a hosszabbik lába.
a kijelző sem bonyolult. van egy fehér műanyag háza, azzal együtt le tudod szedni az egészet. van ha jól emlékszem 5 lába, az csak be van dugva a foglalatba, nincs leforrasztva, simán ki tudod húzni, összerakásnál pedig visszadugni. nem egy nagy mutatvány, csak figyelj a részletekre. ne olvaszd szét a panelt, ne tedd rá a gyújtást, mikor nincs minden összedugva, stb... a 3. képen pedig látod az eredményt... jó szórakozást, és sok sikert!



későbbiekben olvashattok még a műszerfali kapcsolók, a világításkapcsoló, műszeregység és az ablakemelő kapcsolók átalakításáról.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.04 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.