Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 13:59:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Műszakiztatás  (Megtekintve 259286 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #700 Dátum: 2016.07.15 péntek, 15:06:55 »

És ha elkap egy rendőr, akkor újra vizsgára küld, hacsak nem "beszéled" meg vele a helyszínen, akkor meg már bukóban vagy. Az első oldalüveget nem kell fóliáztatni és punktum. Nem véletlenül van így.  beka3
Lassan 6 éve van fent a fólia az első ablakokonis. Először úgy "féltem", hogy a határon lehúzott ablakokkal mentem át, meg ha a forgalomban láttam egy rendőrt, már engedtem is le az ablakot, mindegy, hogy téle volt-e, -10 fokkal Cheesy
Aztán rájöttem, hogy nem fogok így szórakozni. Azóta igazoltattak már vagy 4x-5x, este és nappal is, és csak akkor engedtem le az ablakot, amikor mellém ért a rendőr, stb. És soha, még csak rá sem kérdeztek.
Igaz, nem éjfekete fólia van fent, hanem azért értelmes mértékben sötétített.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #701 Dátum: 2016.07.15 péntek, 15:55:44 »

Súgok, van víztiszta UV szűrő fólia is tudomásom szerint. És akkor még a jogszabályt is betartod.

Biztosan létezik,de az nem volt nekem opció. Wink
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #702 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 11:44:56 »

Lassan 6 éve van fent a fólia az első ablakokonis. Először úgy "féltem", hogy a határon lehúzott ablakokkal mentem át, meg ha a forgalomban láttam egy rendőrt, már engedtem is le az ablakot, mindegy, hogy téle volt-e, -10 fokkal Cheesy
Aztán rájöttem, hogy nem fogok így szórakozni. Azóta igazoltattak már vagy 4x-5x, este és nappal is, és csak akkor engedtem le az ablakot, amikor mellém ért a rendőr, stb. És soha, még csak rá sem kérdeztek.
Igaz, nem éjfekete fólia van fent, hanem azért értelmes mértékben sötétített.
Természetesen ez nem biztatás mindenki számára,hogy bátran lehet fóliáztatni elöl hisz nem garancia,hogy nem fog egy olyan rendőr megállitani aki rá fog kérdezni mert nem kapott az asszonytól semmit és morcos  vigyor3
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #703 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 11:49:06 »

Súgok, van víztiszta UV szűrő fólia is tudomásom szerint. És akkor még a jogszabályt is betartod.
Én is súgok van víztiszta UV szűrő fólia ami már a gyárilag szinezett üvegre telepítve nem engedi át a % ban előírt fény mennyiséget.
Ez betarthatatlan.  Wink
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #704 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 14:02:43 »

Természetesen ez nem biztatás mindenki számára,hogy bátran lehet fóliáztatni elöl hisz nem garancia,hogy nem fog egy olyan rendőr megállitani aki rá fog kérdezni mert nem kapott az asszonytól semmit és morcos  vigyor3
Persze, én nem akarok bátorítani senkit a telibefóliázásra. Plusz azt is tudom, hogy ezzel szabálytalan vagyok, és hogy eddig igazából csak mázlim volt, hogy nem szedették le. Viszont soha nem zavart este sem hogy rajta van, nappal észrevehetetlen, és így nekem sokkal jobban tetszik.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #705 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 19:08:14 »

Persze, én nem akarok bátorítani senkit a telibefóliázásra. Plusz azt is tudom, hogy ezzel szabálytalan vagyok, és hogy eddig igazából csak mázlim volt, hogy nem szedették le. Viszont soha nem zavart este sem hogy rajta van, nappal észrevehetetlen, és így nekem sokkal jobban tetszik.

Egyetértek  eljen
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #706 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 20:02:18 »

Lassan 6 éve van fent a fólia az első ablakokonis. Először úgy "féltem", hogy a határon lehúzott ablakokkal mentem át, meg ha a forgalomban láttam egy rendőrt, már engedtem is le az ablakot, mindegy, hogy téle volt-e, -10 fokkal Cheesy
Aztán rájöttem, hogy nem fogok így szórakozni. Azóta igazoltattak már vagy 4x-5x, este és nappal is, és csak akkor engedtem le az ablakot, amikor mellém ért a rendőr, stb. És soha, még csak rá sem kérdeztek.
Igaz, nem éjfekete fólia van fent, hanem azért értelmes mértékben sötétített.
Az Mk3-on nekem is volt az első oldalablakon UV szűrő fólia. Jelentős különbség volt a besugárzásban. Smiley Domival osztoztunk a csereüvegen.
Sose szólt érte senki, vizsgázni sima üveggel ment.
A szabály a 70%-os átbocsátás, de ezt sosem mérik meg, főleg nem a rendőrök, inkább azt mondják, nem lehet fólia az első oldalüvegeken.

A berobbanás kérdésben szerintem inkább előnyös: Kívülről betörni két mozdulat: bezúzod, belököd a törött üveget. De nem robban a pofádba a szilánk, nem kell takarítani. Aki takarított már bevert üveg után, tudja mekkora szívás. De azért egy tűzoltónak nem akadály...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #707 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:24:03 »

Az Mk3-on nekem is volt az első oldalablakon UV szűrő fólia. Jelentős különbség volt a besugárzásban. Smiley Domival osztoztunk a csereüvegen.
Sose szólt érte senki, vizsgázni sima üveggel ment.
A szabály a 70%-os átbocsátás, de ezt sosem mérik meg, főleg nem a rendőrök, inkább azt mondják, nem lehet fólia az első oldalüvegeken.

A berobbanás kérdésben szerintem inkább előnyös: Kívülről betörni két mozdulat: bezúzod, belököd a törött üveget. De nem robban a pofádba a szilánk, nem kell takarítani. Aki takarított már bevert üveg után, tudja mekkora szívás. De azért egy tűzoltónak nem akadály...
Tűzolónak ....erre várunk végre egy kis móka
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #708 Dátum: 2018.01.12 péntek, 10:33:52 »

Hali!
Már irtam arról hogy a 2évvel ezelőtti vizsgán még a hátsó ablakspicnit is kipróbálták.
Előtte meg kb 5éve a Fókánál pedig..a bejelentett időpontra érkezvén el is ment az Internetkapcsolat.

Na ennek szellemében idén vajon mi volt?   vigyor3
A bejelentkezésnél kimentünk az autóhoz hogy ellenőrizze a szélvédőcsikot.
Már vagy 5méterrel korábban közölte, " Ez még vékonyabb is mint kellene"  vigyor3
Amit ez után szemrevételezéssel is kiszúrt azt most nem szeretném leirni,de parás volt.
 
A megbeszélt időpontot pár perccel lekéstem,de az nem volt gond,viszont négyen is vártak előttem.
pár perc alatt le is ment 2 autó,de egyszer csak hallom..valakit elkaptak a ellenőrök.Mi..?
Nem tulajdonitottam nagy jelentőséget neki,de nagyon vizslatták az éppen aktuális autót.
További pár perc után megjelent az egyik munkatárs és közölte,megállitották a vizsgáztatást,mivel
a központból jönnek ellenörizni kpm-től a vizsgabázist és az ott lévő autókat is mind! Elnézést kértek és közölték
udvarisasan kb 1.5órát fog késni a művelet. Közben egy idősebb illető bottal és idegbecsipődéssel
kinlódott,mert se ülni se állni nem tudott fájdalom nélkül..
 
A kb. 20-25 perc után megérkeztek az ellenőrök,udvariasan köszöntek (ez azért elég megnyugtató volt)
..majd a protokoll keretében átnézték a vizsgabázist,majd az autóm mellett 30 percet áldogálltak
beszélgettek.
Hurrá...
Mindegy..elmentek,lement a kötelező müszakiellenörzés is,majd hozták a kulcsot stbi,fizettem.
(kb 1500ft-al kevesebbet kértek a késés miatt,és még egyszer elnézést kértek a csúszásért).
A vizsga alatt sokszor újrainditották az autót,és feltehetőleg az utolsó inditásnál nem várták
ki az izzitást vagy hirtelen elfordithatták a kulcsot (vagy én,amikor beszálltam),de villogott a malacfarok.
Ujrainditottam és minden a régi.....

Miért mindig nálam van valami malőr? Most ez új hely volt nekem,mármint a bázis,mivel
legutóbb Apám autóját vittem ide...na az kb 20perc volt cakk pakk,időpontra.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #709 Dátum: 2018.02.28 szerda, 18:30:24 »

Tegnap vizsgáztattam az Smaxit.Opel Sziget.Márkafüggetlen műszaki vizsgabázis.
Lemosattam,mégse legyen koszos-ez a szükséges minimum.Tegnap.Abban az időben.-8fok,szakadó hóesés,latyak. hehe
1óra,közben megkávéztattak,és elakarták adni az összes vaczak Kopelt a szalonból.Mindet szétszedtem,és összeraktam 2x.

Aztán készlett,fizettem.Érdekes dolgot vettem észre a Műszaki Vizsgálati Bizonyítványon.
Kipuf.r/körny.véd.-Kipufogó rendszer,környezet védelem,Kipufogó berendezés allapot: Minősítése H

Tudjátok mit jelent?

DPF,EGR megvan,működik,hatásos,Hibakód nincs.Szóval a kiszedett DPF-el szerintem cumi a műszaki.

Külön tételként nézik és kezelik.A műszaki állapot megfelel a "Köhém "rendeletben foglaltaknak.

Na.A lényeg, hogy 2020.03.23ig rendben vagyunk.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #710 Dátum: 2018.02.28 szerda, 19:11:41 »

Tegnap vizsgáztattam az Smaxit.Opel Sziget.Márkafüggetlen műszaki vizsgabázis.
Lemosattam,mégse legyen koszos-ez a szükséges minimum.Tegnap.Abban az időben.-8fok,szakadó hóesés,latyak. hehe
1óra,közben megkávéztattak,és elakarták adni az összes vaczak Kopelt a szalonból.Mindet szétszedtem,és összeraktam 2x.

Aztán készlett,fizettem.Érdekes dolgot vettem észre a Műszaki Vizsgálati Bizonyítványon.
Kipuf.r/körny.véd.-Kipufogó rendszer,környezet védelem,Kipufogó berendezés allapot: Minősítése H

Tudjátok mit jelent?

DPF,EGR megvan,működik,hatásos,Hibakód nincs.Szóval a kiszedett DPF-el szerintem cumi a műszaki.

Külön tételként nézik és kezelik.A műszaki állapot megfelel a "Köhém "rendeletben foglaltaknak.

Na.A lényeg, hogy 2020.03.23ig rendben vagyunk.

Ilyet találtam:
Jármûalkatrészre, tartozékra és jármûtulajdonságra vonatkozó minõsítõ jel („H” jel) használati engedély, illetve általános alkalmazási engedély!
Ez a jel az endedélyezett dolgokra adják!
Gondolom a kipufod H mint jó! nyes
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #711 Dátum: 2018.03.14 szerda, 16:31:07 »

Helló!
Valaki Gyömrő környékén tud "okosba" műszaki vizsgát?
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #712 Dátum: 2018.03.14 szerda, 16:54:51 »

Helló!
Valaki Gyömrő környékén tud "okosba" műszaki vizsgát?
már nincs szükség ilyesmire.Rendszerint úgy vizsgáztatnak, hogy ha valami nem stimmel,akkor a 3-4e ft os elővizsgadíjat szedik be,és visszaviszed rendes vizsgára ha megjavítottad.Így 20.990 ft a díj,persze ettől lehetnek eltérések.Az új törvény szerint egyébként is súlyozhatják a hibákat.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #713 Dátum: 2018.03.19 hétfő, 07:26:28 »


Aztán készlett,fizettem.Érdekes dolgot vettem észre a Műszaki Vizsgálati Bizonyítványon.
Kipuf.r/körny.véd.-Kipufogó rendszer,környezet védelem,Kipufogó berendezés allapot: Minősítése H

Tudjátok mit jelent?

DPF,EGR megvan,működik,hatásos,Hibakód nincs.Szóval a kiszedett DPF-el szerintem cumi a műszaki.

Legközelebb jobb ha csókosra mész!  eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #714 Dátum: 2018.03.19 hétfő, 16:38:44 »

Legközelebb jobb ha csókosra mész!  eplus2
nekem gyári a kipuffrendszer.Nincs mitől tartanom. beka3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
adamesszonja
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új hozzászólás #715 Dátum: 2018.03.31 szombat, 19:36:46 »

Helló!
Valaki Gyömrő környékén tud "okosba" műszaki vizsgát?
én Hatvanba megtudom oldani ha aktuális még
Naplózva
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #716 Dátum: 2018.03.31 szombat, 21:47:32 »

én Hatvanba megtudom oldani ha aktuális még

Köszi!
Még van pár hónapom addig próbálok mindemt helyre hozni amit az előző tulaj nem tett meg, ha úgy alakul kereslek!
Köszi szépen!
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #717 Dátum: 2020.03.05 csütörtök, 15:20:47 »

https://autotechnika.hu/cikkek/szurestechnika/12967/reszecskemeres-a-muszaki-vizsgan ?fbclid=IwAR0CMvzE9HE-Loj6CvoTfxs_ZXb15yUUAIQzsrM3JSy-5sE49Jeuy379DcA
« Utoljára szerkesztve: 2020.03.05 csütörtök, 15:30:08 írta AndyA » Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #718 Dátum: 2020.03.05 csütörtök, 15:59:58 »

https://autotechnika.hu/cikkek/szurestechnika/12967/reszecskemeres-a-muszaki-vizsgan ?fbclid=IwAR0CMvzE9HE-Loj6CvoTfxs_ZXb15yUUAIQzsrM3JSy-5sE49Jeuy379DcA


Lenne értelme, pláne nálunk. Azután megállna a tömegközlekedés, mert egyetlen BKK busz sem menne át a vizsgán...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #719 Dátum: 2020.03.05 csütörtök, 16:37:37 »

Lenne értelme, pláne nálunk. Azután megállna a tömegközlekedés, mert egyetlen BKK busz sem menne át a vizsgán...

AndyA

Azok már rég nem felelnek meg semmilyen előírásnak, mégis mennek.
Nemrég olvastam, hogy ki lesznek váltva a dízel buszok Bp-n.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #720 Dátum: 2020.03.05 csütörtök, 18:12:34 »

Azok már rég nem felelnek meg semmilyen előírásnak, mégis mennek.
Nemrég olvastam, hogy ki lesznek váltva a dízel buszok Bp-n.


Úgy kb 20 év múlva
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #721 Dátum: 2020.03.06 péntek, 08:55:23 »

Azok már rég nem felelnek meg semmilyen előírásnak, mégis mennek.
Nemrég olvastam, hogy ki lesznek váltva a dízel buszok Bp-n.


Nem neked címzem a kérdést, csak mivel te írtad, azért válasz: miért kell mindig kiemelni, hogy Budapesti metró, bkv, busz, nyavajatudja? Más településeken nincsenek ugyanígy ezeréves buszok? Itt nálunk futnak még AOA rendszámos Ikarusok... Ezek itt nem szennyeznek? Értem, hogy a budapestieket nem, de az itt élőket igen. Ja, én dunaújvárosi vagyok, a fő szennyező: Dunaferr, Hankook, mint két nagy név. Visszakanyarodva a szennyeződízel örök témához (nem vitaindítónak szánom, csak tényközlés), amíg itt napi szinten nagyonfinom korom, pernye van minden nap az autókon, házakon, ablakpárkányokon (a 10. emeleten is), addig ne nagyon akarják korlátozni azt, hogy én milyen üzemanyagot használok az autómba.
Mivel lassan 42 éve itt élek, vajon ezalatt mennyit szipákolhattam be ezekből a gyári "termékekből"?
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #722 Dátum: 2020.03.06 péntek, 09:00:33 »

Nem neked címzem a kérdést, csak mivel te írtad, azért válasz: miért kell mindig kiemelni, hogy Budapesti metró, bkv, busz, nyavajatudja? Más településeken nincsenek ugyanígy ezeréves buszok? ...
itt Debrecenben ~12éves, gázos buszok vannak
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #723 Dátum: 2020.03.06 péntek, 09:05:24 »

Nem neked címzem a kérdést, csak mivel te írtad, azért válasz: miért kell mindig kiemelni, hogy Budapesti metró, bkv, busz, nyavajatudja? Más településeken nincsenek ugyanígy ezeréves buszok? Itt nálunk futnak még AOA rendszámos Ikarusok... Ezek itt nem szennyeznek? Értem, hogy a budapestieket nem, de az itt élőket igen. Ja, én dunaújvárosi vagyok, a fő szennyező: Dunaferr, Hankook, mint két nagy név. Visszakanyarodva a szennyeződízel örök témához (nem vitaindítónak szánom, csak tényközlés), amíg itt napi szinten nagyonfinom korom, pernye van minden nap az autókon, házakon, ablakpárkányokon (a 10. emeleten is), addig ne nagyon akarják korlátozni azt, hogy én milyen üzemanyagot használok az autómba.
Mivel lassan 42 éve itt élek, vajon ezalatt mennyit szipákolhattam be ezekből a gyári "termékekből"?
Kicsit olyan ez, mint a szelektív hulladékgyűjtés.
A lakosságot "hülyítik", kapnak szelektív edényeket, viszik ürítik, mibe mit tehetsz mit nem.
Elmész egy építkezésre (elmúlt 3 évben: stadion, oktatási épület, gyárépület, személyes tapasztalat) és konténer számra viszik a lerakóba a vegyesben összekevert hulladékot, papírt, műanyagot, fahulladékot, aminek a fele minimum szelektíven gyűjthető lenne.
És az építkezéseken képződő mennyiségekhez képest, a lakossági gyűjtés, szinte csak bohóckodásnak tűnik.
Puskás Stadionban napi szinten égett a máglya, hogy az összegyűlt fahulladékot elégessék! Egy szerencsétlenebb sorsú borsodi falu éves tüzelőjét füstölték bele a levegőbe, tök fölöslegesen. Nesze neked környezet szennyezés.

Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #724 Dátum: 2020.03.06 péntek, 09:11:06 »

itt Debrecenben ~12éves, gázos buszok vannak

A dizliket viszonylag egyszerű gázra átalakítani, de a BKV/BKK sosem tette ezt meg, a fene tudja, miért. Bécsben csak ilyen buszok járnak, vagy villany.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #725 Dátum: 2020.03.06 péntek, 09:51:18 »

Nem neked címzem a kérdést, csak mivel te írtad, azért válasz: miért kell mindig kiemelni, hogy Budapesti metró, bkv, busz, nyavajatudja? Más településeken nincsenek ugyanígy ezeréves buszok? Itt nálunk futnak még AOA rendszámos Ikarusok... Ezek itt nem szennyeznek? Értem, hogy a budapestieket nem, de az itt élőket igen. Ja, én dunaújvárosi vagyok, a fő szennyező: Dunaferr, Hankook, mint két nagy név. Visszakanyarodva a szennyeződízel örök témához (nem vitaindítónak szánom, csak tényközlés), amíg itt napi szinten nagyonfinom korom, pernye van minden nap az autókon, házakon, ablakpárkányokon (a 10. emeleten is), addig ne nagyon akarják korlátozni azt, hogy én milyen üzemanyagot használok az autómba.
Mivel lassan 42 éve itt élek, vajon ezalatt mennyit szipákolhattam be ezekből a gyári "termékekből"?

Talán azért, mert az a legnagyobb város és itt van a legtöbb busz? Roll Eyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #726 Dátum: 2020.03.06 péntek, 10:59:58 »

Talán azért, mert az a legnagyobb város és itt van a legtöbb busz? Roll Eyes
Ez igaz, de az nem biztos, hogy a legszennyezettebb is. Kicsit olyan a felhangja ennek a "Budapesten ezt meg azt kéne tenni", mintha az ország többi részén minden rendben lenne, csak a főváros lenne elmaradott.
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #727 Dátum: 2020.03.06 péntek, 11:08:13 »

Talán azért, mert az a legnagyobb város és itt van a legtöbb busz? Roll Eyes

Tudod, ez valakit Dunaújvárosban qrvára nem vigasztal meg, amikor ott kevés busz pöfög ugyan, de azok az ő orra alá...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #728 Dátum: 2020.03.06 péntek, 12:59:29 »

Ez igaz, de az nem biztos, hogy a legszennyezettebb is. Kicsit olyan a felhangja ennek a "Budapesten ezt meg azt kéne tenni", mintha az ország többi részén minden rendben lenne, csak a főváros lenne elmaradott.

Mit is írtam?

Azt, hogy a legnagyobb város, ezért nyilván ott a legtöbb a busz.

Nem írtam, hogy a legszennyezettebb (bár méret alapján valószínű) és azt sem, hogy az ország többi részén minden rendben van és a főváros elmaradott.

Vagyis ha valamit változtatnak, akkor feltehetően a fővárosban történik a legnagyobb méretben/darabszámban.
Valaminek meg ugye akkor van a legnagyobb hírértéke, ha nagyban történik...történne. Ez van....  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #729 Dátum: 2020.03.06 péntek, 13:00:34 »

Tudod, ez valakit Dunaújvárosban qrvára nem vigasztal meg, amikor ott kevés busz pöfög ugyan, de azok az ő orra alá...

AndyA

Tudom, persze.  De ezt hiába mondod nekem...... úgy csinálsz, mintha én alkottam volna a hírt, pedig csak emlékeztem valami ilyesmire, amit olvastam.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #730 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 13:13:22 »

Abroncs profilmélységnél nincs különbség téli, és nyári között, egységesen 1,6mm?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #731 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 14:21:05 »

Abroncs profilmélységnél nincs különbség téli, és nyári között, egységesen 1,6mm?

Műszakinál 1.6 mm, de a téli gumi 4 mm alatt már "nem" téli gumi.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #732 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 15:38:19 »

Műszakinál 1.6 mm, de a téli gumi 4 mm alatt már "nem" téli gumi.

Igen, de még nyáron lejárni jó, nem? Illetve ha azzal megy műszakira, arra is?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #733 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 15:47:34 »

Igen, de még nyáron lejárni jó, nem? Illetve ha azzal megy műszakira, arra is?

Nyáron ne járj téli gumival.
Nem úgy működik ahogy az évszaknak megfelelő gumi.

A második kérdésedre meg már válaszoltam.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #734 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 18:09:13 »

Igen, de még nyáron lejárni jó, nem? Illetve ha azzal megy műszakira, arra is?

Aki lejárandó télivel megy nyáron, az váltson szamárra.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #735 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 18:22:53 »

Igen, de még nyáron lejárni jó, nem? Illetve ha azzal megy műszakira, arra is?

Hát persze hogy jó! Akkor a legjobb amikor nyáron a 60fokos aszfalton kell egyet vészfékezni az autópályán! eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.21 vasárnap, 18:25:35 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #736 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 21:03:38 »

Igen, de még nyáron lejárni jó, nem? Illetve ha azzal megy műszakira, arra is?
És ezzel a mentalitással akarsz belevágni egy Mustang-ba? Cheesy Mondjuk arra is a 215/60 R17-es gumikat nézted.

Találtam neked jó gumikat a Mustang-ra. Még 4,5mm minta, 2012-es abroncs, de a vizsgán azért még átmegy vele  vigyor3  https://auto.jofogas.hu/budapest/215_60_R17_Pirelli_nyari_gumi_25000ft_a_4db_102__102147245.htm
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #737 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 08:59:06 »

És ezzel a mentalitással akarsz belevágni egy Mustang-ba? Cheesy Mondjuk arra is a 215/60 R17-es gumikat nézted.

Találtam neked jó gumikat a Mustang-ra. Még 4,5mm minta, 2012-es abroncs, de a vizsgán azért még átmegy vele  vigyor3  https://auto.jofogas.hu/budapest/215_60_R17_Pirelli_nyari_gumi_25000ft_a_4db_102__102147245.htm

Nem, csak nem én akarom megvenni az új tulajnak az új gumikat, műszaki nélkül meg nehéz lesz eladni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #738 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 12:43:34 »

Aki lejárandó télivel megy nyáron, az váltson szamárra.

És aki előítéletes, az a BT. eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #739 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 12:49:40 »

Nem, csak nem én akarom megvenni az új tulajnak az új gumikat, műszaki nélkül meg nehéz lesz eladni.

Tehát akkor egy trükközött műszakival akarod eladni az autót?  hehe

Perfect!  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #740 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 12:50:04 »

És aki előítéletes, az a BT. eplus2

Te mondod, akik csak egy fokkal jobb, mint a taxis?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #741 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 13:07:38 »

Tehát akkor egy trükközött műszakival akarod eladni az autót?  hehe

Perfect!  vigyor3

A téli még jóval kopásjelző felett van. Hivatalos műszakit megkapja, aki meg szeretne nyárit vesz. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #742 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 13:53:16 »

A téli még jóval kopásjelző felett van. Hivatalos műszakit megkapja, aki meg szeretne nyárit vesz. Smiley

Nyilván a reális biztonságos üzemeltetéshez elegendő, hogy a 40-50 fokos aszfalton egy kopásjelző feletti téligumival közlekedik az új tulaj
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #743 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 14:27:01 »

Te mondod, akik csak egy fokkal jobb, mint a taxis?  eplus2

Mtőő lennék jobb? vigyor3
Az óvodautcában oktatok!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #744 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 14:28:17 »

Nyilván a reális biztonságos üzemeltetéshez elegendő, hogy a 40-50 fokos aszfalton egy kopásjelző feletti téligumival közlekedik az új tulaj

Te simán veszel 4 új gumit eladás előtt?
Azért nem egy tömeggyilkosról beszélünk az esetben. Nem hinném, hogy ezzel bárkit is megölne. Mindenki a saját felelősségére tegye, amit tesz.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #745 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 14:29:21 »

Te simán veszel 4 új gumit eladás előtt?
Azért nem egy tömeggyilkosról beszélünk az esetben. Nem hinném, hogy ezzel bárkit is megölne. Mindenki a saját felelősségére tegye, amit tesz.
igazi képmutató mondeós ez a BT.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #746 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 14:32:28 »

igazi képmutató mondeós ez a BT.... eplus2

Pont S-Maxot akarok venni. Na majd figyeljétek, hogy hogy adja át nekem százezeré a kocsit! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #747 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 14:35:28 »

Pont S-Maxot akarok venni. Na majd figyeljétek, hogy hogy adja át nekem százezeré a kocsit! eplus2 hehe
Azé' térdelned kell,de minimum a bokádat fogni-azt beszélik... hehe

Idevág.
Mit gondoltok a ford szerviz hogyan adja át az autóit január-februárban?
Segítek: Nyárigumival. Az összes autóját.Nem tartozék a szezonális gumi. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #748 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 14:38:27 »

Azé' térdelned kell,de minimum a bokádat fogni-azt beszélik... hehe

Idevág.
Mit gondoltok a ford szerviz hogyan adja át az autóit január-februárban?
Segítek: Nyárigumival. Az összes autóját.Nem tartozék a szezonális gumi. Wink

Pffffffffffffff
Horror! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #749 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 15:02:00 »

Te simán veszel 4 új gumit eladás előtt?
Azért nem egy tömeggyilkosról beszélünk az esetben. Nem hinném, hogy ezzel bárkit is megölne. Mindenki a saját felelősségére tegye, amit tesz.
Tudom, én vagyok a hülye, de én 2018 tél elején tudtam, hogy el lesz adva az MK3 hamarosan, de mivel a télik már nagyon csereérettek voltak, vettem egy szett új Bridgestone 205/55 R16 télit. És 2019 márciusban meg eladtam a kocsit az 1 szezont futott téliekkel, és a 2 szezont futott Hankook 225/40 R18 nyáriakkal. Hát, ez van.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.