Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 00:46:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 / Ablakmosó szivattyú javítás  (Megtekintve 17517 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Dátum: 2011.08.08 hétfő, 07:56:59 »

Nos, le kell szedni a jobb első kereket. A féltengely felett lévő borítást, ami mögött a főtengely szíjtárcsa van, szintén le kell venni (3 csavar). Aztán a kerékjárat borítását is meg kell bontani (pár csavar). Nem kell teljesen kivenni az egészet, elég csak az elejét és utána hátra lehet hajtani. Ekkor már látszik is az ablakmosó tartály, de még nem lehet hozzáférni teljesen. Ezért le kell szedni, illetve megbontani a lökhárító alatti szoknyát. Egy lemezcsavar tartja a lökös szélén, meg néhány műanyag fülecske. Ki kell feszegetni, de adja magát a dolog. Miután le tudjuk hajtani ezt, akkor már hozzáférhető a 3 db csavar (egy van a bal, kettő a jobb oldalán, ez utóbbiakat úgy kell kitapogatni) ami a tartályt tartja. A csavarok kiszedése után a tartály kimozdítható a helyéről és hozzáférhető a szivattyú. Két cső és egy villamos csati megy rá. A tartályba pedig egy gumi betéten (ami szűrő is) keresztül csatlakozik. Ha van még a tartyályban víz, akkor a szivattyú kifeszegetése után ki fog folyni. Tehát egy vödör jól jön. Ja és a csöveket ne keverjük össze! Az egyik hátra, a másik előre nyom. Ki kell húzni a szitjelzőt is. ezután ki lehet szednia tartályt. A szivattyú teteje simán lehúzható felfelé nem fogja igazán semmi csak rá van pattintva. Ekkor már látszik a szénkefetartó. Ezt két oldalon, két kis ráhajlított lemezdarab fogja. Egy kis lapos csavarhúzó segítségével ki lehet hajlítani a füleket. Ezután le lehet emelni, feszegetni a szénkefe tartót és ki lehet emelni a totál rozsdás forgórészt és ennyi a szétszerelés. Olyan az egész, mintha direkt úgy lenne tervezve, hogy bejusson a víz!  wow1 A házat amiben az állórész (mágnesek) van simán ki lehet mosni csap alatt. Én nyomtam bele mindent brigót, wd-40-et, mosószert, meg lapos csavarhúzóval kapirgáltam a rozsdát. A lényeg, hogy szedjük ki a trutyit valahogy. Lehet levegővel fúvatni stb. Arra kell figyelni, hogy a mágnesekre ra tud tapadni a fém rozsda. A kivezető csöveken keresztűl is kifúvattam, de ott nem volt rozsda. A forgórészt pedig egyszerűen lesmirgliztem. Az összeszerlés fordított sorrendben. Én egy kis zsírral azért megkentem a forgó részeket. A szénkefetartó beszerelése is tök egyszerű, a látszat ellenére, mert van rajta két kicsi lyuk. Ezekbe a kell két drótot beletolni, a szénkeféket szétnyitni és ezekkel nyitott állapotban rögzíteni. Ezután a helyére lehet tenni a szénkefetartót. A két kis fülecskét visszahajtani, a drótokat kihúzni. Fontos, hogy az elektromos kivezetés a csőcsonkok felé legyen. Ezután már csak a kupakot kell visszpattintani. Ezután már vissza lehet építeni az egész köcöllét a kiszereléshez képest fordított sorrendben. Az igényesek az ablakmosótartályt is kimoshatják.
Jó barkácsolást!


Írta: TZS
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.052 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.