Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 16:22:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 407 408 409 410 411 412 413 [414] 415 416 417 418 419 420 421 ... 959   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 14385992 alkalommal)
0 Felhasználó és 94 vendég van a témában
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #20650 Dátum: 2012.10.12 péntek, 09:59:22 »

Igen, egy kicsit füstöl erőteljes gázadáskor, de gondoltam ez még a dízel kategóriába belefér Smiley
Amúgy én is a turbóra gondoltam, mert amikor nagyobb gázt adok, olyan hangot hallok leengedett ablaknál, mintha "kifújna valami",
Köszönöm a segítségedet.
az bizony akkor a töltőlevegő csőrendszer (aka: turbócső) hibája lesz. Valószínűleg az EGR szelep előtti függőleges, girbe-gurba szakaszon repedt ki.
Ha jó a légfelesleg mértéke, csak nagy terhelésnél (pl. padló) kormol. Ez megítélhető a kipufogóvég körüli lökhárító rész kormosságából. Normál használat mellett nem lehet kormos, ha jó.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #20651 Dátum: 2012.10.12 péntek, 10:45:31 »

Mint korábban írtam (tessék olvasni) tegnap vettem, ilyet: http://www.sct-hungary.hu/termekkatalogus/katalog374.pdf

Itt kapható: http://www.sct-hungary.hu/ , én ebből a csepeli címen jártam. 2000 Ft/l körül van, de most akciós és 1500 volt a literes.
Érdemes előtte telefonálni, hogy van-e, ne legyen potya, az út.

(Állítólag a Mercikbe a gyári olaj is Ravenol márka, persze nem 2T.)
Szerinted miért írtam azt, hogy falvakban? Olajért nem megyek Budapestre vagy Fehérvárra.
Tehát felteszem még egyszer a kérdésem. Az ajánlott olajak közül melyiket lehet kapni országos áruházláncoknál vagy kutaknál?
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #20652 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:21:13 »

castrol tda vahy 2 t olaj a jobb?
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20653 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:24:37 »

Szerinted miért írtam azt, hogy falvakban? Olajért nem megyek Budapestre vagy Fehérvárra.
Tehát felteszem még egyszer a kérdésem. Az ajánlott olajak közül melyiket lehet kapni országos áruházláncoknál vagy kutaknál?
Tisztelt Fórumtárs!
Mielőtt még jobban kitágulnának a mélyen tisztelt kapilláris ereid. nyes Szerintem minden faluban van már valamilyen gazda, vagy műszaki bolt. Ezekben az üzletekben mindenhol árulnak vagy STIHL vagy más megfelelő minőségű 2T olajat a motoros fűrészekhez. Ha még sem igy lenne, akkor minden falu határában van benzin kút, és ott már válogathatsz is a 2T olajok között. Szerintem a Tescos olajok kivételével, nem lehet olyan nagy diferencia a 2T olajok között még ha ne adj Isten más-más gyártó szállitotta is. Pl Valvoline Agip Shell F1 stb...stb. Én minden fajtát kipróbáltam, valóban a STIHL olajjal megy a legcsendesebben. A többi márka 2T olaja között nem tapsztaltam különbséget, még a full szintetikus között sem. Viszont halkabban járt velük a motor, mint nélkülük.
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 péntek, 13:48:34 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20654 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:25:26 »

Az a baj, hogy MKIII-hoz valo 2T olaj, olyan ritka, mint a fekete jegesmedve. Ezert vettem az egyeb kategoriabol.  eplus2
tiszta sor. így már értem.  smile  integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20655 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:30:14 »

Amíg a kenés része a lényeges a CR-szivattyúban, addig pont mindegy. Amikor már a hengerbe kerül, akkor számít, hogy hogyan ég el. De ha eleve elégésre tervezték, akkor nem hiszem, hogy ezzel komoly kárt lehetne okozni az autóban.

AndyA
Szerintem is eljen
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20656 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:42:07 »

Viszont halkabban járt velük a motor, mint nélkülük.
Tisztelettel László! worship
modtam én!   Wink wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20657 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:44:44 »

Tisztelt Fórumtárs!
Mielőtt még jobban kitágulnának a mélyen tisztelt kapilláris ereid. nyes Szerintem minden faluban van már valamilyen gazda, vagy műszaki bolt. Ezekben az üzletekben mindenhol árulnak vagy STHIL vagy más megfelelő minőségű 2T olajat a motoros fűrészekhez. Ha még sem igy lenne, akkor minden falu határában van benzin kút, és ott már válogathatsz is a 2T olajok között. Szerintem a Tescos olajok kivételével, nem lehet olyan nagy diferencia a 2T olajok között még ha ne adj Isten más-más gyártó szállitotta is. Pl Valvoline Agip Shell F1 stb...stb. Én minden fajtát kipróbáltam, valóban a STHIL olajjal megy a legcsendesebben. A többi márka 2T olaja között nem tapsztaltam különbséget, még a full szintetikus között sem. Viszont halkabban járt velük a motor, mint nélkülük.
Tisztelettel László! worship
üdv!
ha megkérnélek belinkelnél egy képet arról a stihl 2t olajról, hogy milyet keressek kinézetre és névre?  help

előre is köszönöm szépen.  worship integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20658 Dátum: 2012.10.12 péntek, 12:51:11 »

Szerinted miért írtam azt, hogy falvakban? Olajért nem megyek Budapestre vagy Fehérvárra.
Tehát felteszem még egyszer a kérdésem. Az ajánlott olajak közül melyiket lehet kapni országos áruházláncoknál vagy kutaknál?

No-no  ejnye1 Budapest is egy nagy falu, csak több benne a paraszt!  Wink  Honnan a túróból tudhatnám, hogy merre mozogsz általában?
Ha tudnám, akkor olyan menő Jós lennék, hogy a NAV is hiába jönne hozzám bejelentés nélkül!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20659 Dátum: 2012.10.12 péntek, 13:02:45 »

üdv!
ha megkérnélek belinkelnél egy képet arról a stihl 2t olajról, hogy milyet keressek kinézetre és névre?  help

előre is köszönöm szépen.  worship integet2
nemtudod eltéveszteni. rá van írva, h stihl, piros az olaj mint a szervo, átlátszó a doboza. barkácsáruházakban, benzinkutakon stb. árakba jó nagy eltérés tud lenni. literest vegyél azzal jobban jössz ki.  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20660 Dátum: 2012.10.12 péntek, 13:04:21 »

Ki mennyi 2T olajat adagol 1 tank GO-hoz? A kérdés azoknak szól akik használnak ilyet, akik nem azoknak nem kell válaszolni!  vigyor3

Ilyet vettem ma: http://www.sct-hungary.hu/termekkatalogus/katalog374.pdf

(http://alfaamore.hu/blog/933    2T: hamutartalom? szintetikus? fél szintetikus? ásványi?)
Kedves Gábor!
Szerintem nem volt rossz választás ez a 2T olaj. A robogók elég nagy fordulatszámmal járnak, és igy elég nagy terhelésnek van kitéve az olaj, még el nem ég az üza keverékkel együtt. Hamu tartalom és ilyenek, ne kérdezd nem tudom. Viszont nem lehet magas a vissza maradó elégett anyag mennyiség mivel az olaj a hengerben landol. Szerintem nyugodtan használd el és nem lessz semmi probléma. Ugyanez a véleményem a full szintetikus 2T-ről, az is a hengerben végzi. Mind két tipus arra lett kifejlesztve hogy adalék ként, elégessük a hengerben. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 péntek, 18:08:58 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
robyka
Vendég
« Új hozzászólás #20661 Dátum: 2012.10.12 péntek, 13:23:19 »

Sziasztok!!Sos!!!
401Z csúcs helyére passzol az 501Z?Vagy a 301Z?
Nagyon Koszonom!!!
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20662 Dátum: 2012.10.12 péntek, 13:28:37 »

Kedves Gábor!
Szerintem nem volt rossz választás ez a 2T olaj. A robogók elég nagy fordulatszámmal járnak, és igy elég nagy terhelésnek van kitéve az olaj, még el nem ég az üza keverékkel együtt. Hamu tartalom és ilyenek, ne kérdezd nem tudom. Viszont nem lehet magas a vissza maradó elégett anyag mennyiség mivel az olaj a hengerben landol. Szerintem nyugodtan használd el és nem lessz semmi probléma. Ugyanez a véleményem a full szintetikus 2T-ről, az is a hengerben végzi. Mind két tipus arra lett kifejlesztve hogy adalék ként, elégessük a hengern. wave
Tisztelettel László! worship

Köszönöm a tanácsodat!  worship Megfogadom.  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20663 Dátum: 2012.10.12 péntek, 13:45:52 »

nemtudod eltéveszteni. rá van írva, h stihl, piros az olaj mint a szervo, átlátszó a doboza. barkácsáruházakban, benzinkutakon stb. árakba jó nagy eltérés tud lenni. literest vegyél azzal jobban jössz ki.  wave

szóval csak egy típus van. erre voltam kíváncsi. köszönöm szépen.  worship

még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
olvastam, hogy ez a 2T valami olyasmire hivatott, hogy a ként elégesse vagy mifene. nodemost, én ukránban szoktam tankolni, és ott valami olyasmit hallottam, hogy ott meg nincs is benne kén. mivel ott még nincs EU szabvány.
és akkor így felesleges is 2T-t raknom bele?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20664 Dátum: 2012.10.12 péntek, 13:58:13 »

szóval csak egy típus van. erre voltam kíváncsi. köszönöm szépen.  worship

még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
olvastam, hogy ez a 2T valami olyasmire hivatott, hogy a ként elégesse vagy mifene. nodemost, én ukránban szoktam tankolni, és ott valami olyasmit hallottam, hogy ott meg nincs is benne kén. mivel ott még nincs EU szabvány.
és akkor így felesleges is 2T-t raknom bele?
Tisztelt Fórumtárs!
A 2T olajat azért adagoljuk a gázolajba, hogy ezzel javitsuk az üza keverék kenőképességét. Kimélve igy a magasnyomásu szivattyút és a pcsúcsokat, kopás szempontjából.
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
robyka
Vendég
« Új hozzászólás #20665 Dátum: 2012.10.12 péntek, 14:29:25 »

301Z....
Ha valakinek ilyen gondja van találtam egy oldalt ahol leírják mettől-meddig és,hogy milyen.
http://www.uniteddiesel.co.uk/diesel_injectors/ford/5




Sziasztok!!Sos!!!
401Z csúcs helyére passzol az 501Z?Vagy a 301Z?
Nagyon Koszonom!!!
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20666 Dátum: 2012.10.12 péntek, 15:46:28 »

Tisztelt Fórumtárs!
A 2T olajat azért adagoljuk a gázolajba, hogy ezzel javitsuk az üza keverék kenőképességét. Kimélve igy a magasnyomásu szivattyút és a pcsúcsokat, kopás szempontjából.
Tisztelettel László! worship

Üdv!

Ez remek. Köszönöm szépen. worship worship
 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20667 Dátum: 2012.10.12 péntek, 15:55:20 »

szóval csak egy típus van. erre voltam kíváncsi. köszönöm szépen.  worship

még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
olvastam, hogy ez a 2T valami olyasmire hivatott, hogy a ként elégesse vagy mifene. nodemost, én ukránban szoktam tankolni, és ott valami olyasmit hallottam, hogy ott meg nincs is benne kén. mivel ott még nincs EU szabvány.
és akkor így felesleges is 2T-t raknom bele?
Nem, van még lánckenő is nyes    de ugye az nem 2T  wave  szerintem az eu szabvány alacsonyabb ként ír elő, tehát ott még több van benne. De lehet rosszul tudom.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Victore
Vendég
« Új hozzászólás #20668 Dátum: 2012.10.12 péntek, 16:13:37 »

Nem, van még lánckenő is nyes    de ugye az nem 2T  wave  szerintem az eu szabvány alacsonyabb ként ír elő, tehát ott még több van benne. De lehet rosszul tudom.

Igen, én is így tudom.
Az EU előírások egyre kevesebb ként engednek meg a dízelben.. míg az ukránoknál nem csökkentették ezt. A nevéből eredően a kén meg jót tesz a szivattyú 'kénésének'. Smiley

Itt egy elég jól sikerült cikk, amit már többször belinkeltek a többiek
http://www.dieselgodollo.hu/index_elemei/Page1295.html

A lényeg belőle a Delphire vonatkozóan:

"Egy hátránya van.
NEM LENNE SZABAD MAGYARORSZÁGON FORGALOMBA HELYEZNI!

A probléma:
A Magyar Szabvány szerinti gázolaj minőség nem felel meg a delphi szivattyú kenési igényeinek. Hangsúlyozni kell hogy, a szabvánnyal és nem az olajtársaságokkal van a baj. Bolondok lennének jobb gázolajat csinálni, mint ami kötelező.
A kenési hiányosság következménye, hogy a nagynyomású szivattyúban elhelyezett kisnyomású tápszivattyú lapátjai megkopnak, berágódnak és tekintélyes mennyiségű fémreszelékkel telítik az injektorokat és velük együtt a komplett üzemanyag rendszert."
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20669 Dátum: 2012.10.12 péntek, 16:14:27 »

Nem, van még lánckenő is nyes    de ugye az nem 2T  wave  szerintem az eu szabvány alacsonyabb ként ír elő, tehát ott még több van benne. De lehet rosszul tudom.
az meglehet. nagyon laikus vagyok a témában.
szóval ártani nem árthat semmiben, ha bele öntöm. ez a lényeg.

 worship worship integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #20670 Dátum: 2012.10.12 péntek, 16:25:53 »

No-no  ejnye1 Budapest is egy nagy falu, csak több benne a paraszt!  Wink  Honnan a túróból tudhatnám, hogy merre mozogsz általában?
Ha tudnám, akkor olyan menő Jós lennék, hogy a NAV is hiába jönne hozzám bejelentés nélkül!  wave
Nono bizony. A legutóbb egy országos kereskedelmi rádióban hallottam, ahogy "időjárás jelentést" mondtak. Találjátok ki melyik város időjárásáról számoltak be?!
BÉPÉ  violent
Érted, országos...  falbav
Ezért voltam rád kiakadva.  wave
De már nem vagyok. Túl vagyok rajta eplus2
 
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
athos74
Vendég
« Új hozzászólás #20671 Dátum: 2012.10.12 péntek, 17:08:28 »

Hello mindenki! Rég nem voltam erre fele, de látom zajlik az élet  Smiley A következőt keresném ha tudna valaki segíteni. 2002-es diesel mondihoz 130 paci szervo kormány pumpa. Valamint nemsokára indul haza a mofi ( ez a kocsim neve  Grin ) magyarba egy nagyobb szervízre, remélem Viktor kezei közé, és ez kapcsán szeretném felvenni vele a kapcsolatott hogy mi merre mennyi mikor stb. Találkoztunk személyesen akkor azt mondta itt elérem őt.
 Ha valaki tud segíteni egyikben vagy akár mindkettőben légyszi priviben mert úgy könnyebben megtalálom, és igazán fontos lenne. Köszi előre is 
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20672 Dátum: 2012.10.12 péntek, 17:12:13 »

Budapest is egy nagy falu, csak több benne a paraszt!  Wink 
Fején találtad a szöget  nyes hehe

Nono bizony. A legutóbb egy országos kereskedelmi rádióban hallottam, ahogy "időjárás jelentést" mondtak. Találjátok ki melyik város időjárásáról számoltak be?!
BÉPÉ  violent
Érted, országos...  falbav
Ezért voltam rád kiakadva.  wave
De már nem vagyok. Túl vagyok rajta eplus2
Óóóóóó én ezen már rég túl vagyok...  Mindig is azt hitték ők az ország...  De tény, hogy elég sokminden "karnyújtásnyira" van nekik, és nem drágább mint vidéken.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20673 Dátum: 2012.10.12 péntek, 17:14:56 »

Hello mindenki! Rég nem voltam erre fele, de látom zajlik az élet  Smiley A következőt keresném ha tudna valaki segíteni. 2002-es diesel mondihoz 130 paci szervo kormány pumpa. Valamint nemsokára indul haza a mofi ( ez a kocsim neve  Grin ) magyarba egy nagyobb szervízre, remélem Viktor kezei közé, és ez kapcsán szeretném felvenni vele a kapcsolatott hogy mi merre mennyi mikor stb. Találkoztunk személyesen akkor azt mondta itt elérem őt.
 Ha valaki tud segíteni egyikben vagy akár mindkettőben légyszi priviben mert úgy könnyebben megtalálom, és igazán fontos lenne. Köszi előre is 
A bontósoknak kellene írnod a keres-kínálba, biztos van nekik. Eléred itt, csak ritkán.

Ezektől a kocsibecézésektől kész vagyok, mint az oviba....
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
athos74
Vendég
« Új hozzászólás #20674 Dátum: 2012.10.12 péntek, 17:50:27 »

A bontósoknak kellene írnod a keres-kínálba, biztos van nekik. Eléred itt, csak ritkán.

Ezektől a kocsibecézésektől kész vagyok, mint az oviba....

Köszke már megfutottam ezt a kört, de nem nagyon válaszolnak. Ezt a becézést meg az asszony kezdte én meg folytatom mert különben nem kapok zaftosat estére  Cheesy
Amúgy köszi  Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20675 Dátum: 2012.10.12 péntek, 17:56:07 »

Köszönöm a tanácsodat!  worship Megfogadom.  integet2

Megkapta ma az autó az első "kenőcs" adagját!  vigyor3
kb 125 ml-t
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 péntek, 18:20:57 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20676 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:08:23 »

Ezektől a kocsibecézésektől kész vagyok, mint az oviba....

Nekem egyik cimborám, aki állandóan szóviccekkel gyilkolja a jó népet, kezdte el Démonnak hívni az autóm. Kérdeztem is, hogy miért. Erre azt mondta, hogy mivel a Mondeo szóból kilehet rakni, hogy Démon.   hehe hehe
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20677 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:32:31 »

az meglehet. nagyon laikus vagyok a témában.
szóval ártani nem árthat semmiben, ha bele öntöm. ez a lényeg.

 worship worship integet2
Tisztelt Fórumtárs!
Megvallom őszintén, legelőször én is igy voltam evvel az olaj témával mint te. Nagyon tele volt a gatyám, nehogy elcsesszek vele valamit. Most viszont bátran tudom ajánlani, mert van saját tapasztalatom, és én hallottam a motor alapjárati hangján a különbséget. A lényeg, sokkal csendesbb lett a gépezet, hideg és meleg motornál egyaránt. A különbség olyan volt, mint amikor az egyszeri ember, először megkente zsirral a nyikorgó taliga kereket, és nem győzött csodálkozni, milyen halk lett ezután a taligája, és mennyivel könnyebben gurult. A lényeg. Egy teljes tankhoz 1.5-2 dcl 2T olajat bátran hozzá adhatsz, minden probléma nélkül. Én a második adagolásnál hallottam meg igazán a különbséget. Ezek után én csak javasolni tudom a rendszeres használatát. wave
Tisztelettel László! worship  
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 péntek, 18:36:46 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20678 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:34:51 »

Megkapta ma az autó az első "kenőcs" adagját!  vigyor3
kb 125 ml-t
eljen eljen eljen
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20679 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:35:57 »

Tisztelt Fórumtárs!
Megvallom őszintén, legelőször én is igy voltam evvel az olaj témával mint te. Nagyon tele volt a gatyám, nehogy elcsesszek vele valamit. Most viszont bátran tudom ajánlani, mert van saját tapasztalatom, és én hallottam a motor alpjárati hangján a különbséget. A lényeg sokkal csendesbb lett a gépezet, hideg és meleg motornál egyaránt. A különbség olyan volt, mint amikor az egyszeri ember, először megkente zsirral a nyikorgó taliga kereket, és nem győzött csodálkozni, milyen halk lett ezután a taligája, és mennyivel könnyebben gurult. A lényeg. Egy teljes tankhoz 1.5-2 dcl 2T olajat bátran hozzá adhatsz, minden probléma nélkül. Én a második adagolásnál hallottam meg igazán a különbséget. Ezek után én csak javasolni tudom a rendszeres használatát. wave
Tisztelettel László! worship  
Én is így vagyok, mint te voltál.  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20680 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:36:47 »

Párszor mondtam hogy STIHL 2T olajat használjatok 1:100, 1:200 arányban ez a legjobb...
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #20681 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:40:54 »

Tisztelt Fórumtárs!
Megvallom őszintén, legelőször én is igy voltam evvel az olaj témával mint te. Nagyon tele volt a gatyám, nehogy elcsesszek vele valamit. Most viszont bátran tudom ajánlani, mert van saját tapasztalatom, és én hallottam a motor alapjárati hangján a különbséget. A lényeg, sokkal csendesbb lett a gépezet, hideg és meleg motornál egyaránt. A különbség olyan volt, mint amikor az egyszeri ember, először megkente zsirral a nyikorgó taliga kereket, és nem győzött csodálkozni, milyen halk lett ezután a taligája, és mennyivel könnyebben gurult. A lényeg. Egy teljes tankhoz 1.5-2 dcl 2T olajat bátran hozzá adhatsz, minden probléma nélkül. Én a második adagolásnál hallottam meg igazán a különbséget. Ezek után én csak javasolni tudom a rendszeres használatát. wave
Tisztelettel László! worship  

Nah ennek örülök. Mindjárt nyugodtabb vagyok akkor. Köszönöm szépen.  worship eljen integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20682 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:41:41 »

Jővő héten csinálok egy uj fajta egyedi lecsapatót ami fém mosható szűrőkosaras lessz és bárki összetudja szerelni otthon 2 perc alatt.
elég pici lessz a cucc,bárhova lehet rakni a kocsiba....és aki akar rakhat rá nagyobb tartályt is.
Max 5 ezer forintból meglessz a cucc csövekkel mindennel szerintem....
Ezek az Ebay-es kinai tartályokra szerintem semmit nem érnek, nincs bennük semmi szűrőkosár....
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #20683 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:59:21 »

Jővő héten csinálok egy uj fajta egyedi lecsapatót ami fém mosható szűrőkosaras lessz és bárki összetudja szerelni otthon 2 perc alatt.
elég pici lessz a cucc,bárhova lehet rakni a kocsiba....és aki akar rakhat rá nagyobb tartályt is.
Max 5 ezer forintból meglessz a cucc csövekkel mindennel szerintem....
Ezek az Ebay-es kinai tartályokra szerintem semmit nem érnek, nincs bennük semmi szűrőkosár....
Tisztelt Fórumtárs!
Megvárod mééég, mindenki megcsinálja a magáét, küszködik, szenved, megpróbál gondolkodni, aztán jössz elő a farbával.
Igy könnyű. nyes  nyes  nyes
Kiváncsivá tettél, mennyire lessz más mint az enyém. Már mint működés szempontjából. Egyébbként, sikerült igazán beoltanod evvel a témával, és nem bántam meg, hogy egy kicsit elmerültem benne. Ennek a vörösréz katalizátornak, szűrönek, valóban van egy kellemes hatása a motor üzemre. Ha bele teszed magad is érezni fogod, és velem együtt fogsz örülni, hogy dinamikusabb lett a gépezeted.
Sok sikert a munkához. wave
Tisztelettel László! worship worship worship
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.12 péntek, 19:01:19 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20684 Dátum: 2012.10.12 péntek, 19:03:02 »

Jővő héten csinálok egy uj fajta egyedi lecsapatót ami fém mosható szűrőkosaras lessz és bárki összetudja szerelni otthon 2 perc alatt.
elég pici lessz a cucc,bárhova lehet rakni a kocsiba....és aki akar rakhat rá nagyobb tartályt is.
Max 5 ezer forintból meglessz a cucc csövekkel mindennel szerintem....
Ezek az Ebay-es kinai tartályokra szerintem semmit nem érnek, nincs bennük semmi szűrőkosár....
Ok. Várom. 1 szett rendel!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #20685 Dátum: 2012.10.12 péntek, 19:04:04 »

Ok. Várom. 1 szett rendel!  wave

Ha segít valamit a gépen,lehet nekem is kéne legalább egy...ha fater engedi beszerelni. Döglődik a Mondi egyre jobban.
Naplózva
athos74
Vendég
« Új hozzászólás #20686 Dátum: 2012.10.12 péntek, 19:19:55 »

Ez a lecsapatós dolog engem is érdekel, karira megyek haza remélem addigra egy kiforrott technika lesz már és nekem is jut egy a fa alá.
Naplózva
kisgyerek83
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1652



E-mail
« Új hozzászólás #20687 Dátum: 2012.10.12 péntek, 19:31:15 »

A szokásos módon, szépen rendezett listába.


AndyA

- AndyA        - 2 db fekete
- vomdeutsch - 2 db ezüst
- madar89     - 1db fekete
- NemTom     - 1db fekete
- mcskot       - 1db fekete
Naplózva

MK3, 2001.12.20. fekete Kombi , 2.0 TDDI, Ghia 
EGR-t már nyomokban sem tartalmaz Cheesy
AIR SPRING légrugó Smiley
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #20688 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:17:48 »

http://www.tuningaruhaz.hu/site/site_main.php?id_category=101
itt találtam lecsapatót egészen jó árban! már 10 e től vannak!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20689 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:36:06 »

Megkapta ma az autó az első "kenőcs" adagját!  vigyor3
kb 125 ml-t
Majd figyeld milyen csendes lesz tőle. Na nem holnap, 1-2 tank múlva.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
hahota
Vendég
« Új hozzászólás #20690 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:44:38 »

Súrra vidd el Ervinhez, ha még be tud zsúfolni.

Hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot Ervinnel? Gondolom oszlopos tag lehet itt...Smiley
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #20691 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:45:55 »

Hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot Ervinnel? Gondolom oszlopos tag lehet itt...Smiley

http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3151

 integet2
Naplózva
hahota
Vendég
« Új hozzászólás #20692 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:46:07 »

Én kérek elnézést!  worship Üdv a klubban!  integet2
Új vagy még és még nem ismered a légkört. Nem kell megsértődni, csak viccelt. Nem akart neked rosszat, mert még tanácsot is adott, hogy mit nézzél meg.
És a xar duma csak vicc volt, ennek bizonyítéka a mondandója végén a mosolygós-integetős ( integet2) pofa!

Oks , értem...megjegyzem Smiley
Naplózva
hahota
Vendég
« Új hozzászólás #20693 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:47:55 »

Pontosan Smiley Ne haragudj a fura hangvételért,csak itt ez a "megszokott". Azért írtam a xart,mert,mint írtad alább,már vételkor is lusta volt.

okés, semmi gond, elsőre furcsa volt, de így már értem.
Köszönöm!
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #20694 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:49:45 »

okés, semmi gond, elsőre furcsa volt, de így már értem.
Köszönöm!

Sose írnék támadó szándékkal Smiley Remélem a kocsid rendbe fog jönni minél előbb  worship
Naplózva
kisgyerek83
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1652



E-mail
« Új hozzászólás #20695 Dátum: 2012.10.12 péntek, 20:54:12 »

Hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot Ervinnel? Gondolom oszlopos tag lehet itt...Smiley
Am merrefelé laksz GY-M-S megyében?Huh??
Naplózva

MK3, 2001.12.20. fekete Kombi , 2.0 TDDI, Ghia 
EGR-t már nyomokban sem tartalmaz Cheesy
AIR SPRING légrugó Smiley
hahota
Vendég
« Új hozzászólás #20696 Dátum: 2012.10.12 péntek, 21:42:48 »

Am merrefelé laksz GY-M-S megyében?Huh??

Kapuvár
Naplózva
kisgyerek83
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1652



E-mail
« Új hozzászólás #20697 Dátum: 2012.10.12 péntek, 22:23:36 »

Kapuvár
Köszi, vagyunk jó páran akik Győrbe vagy környékén lakunk, ha gondolod, lehet h tudunk segíteni is, de Ervin amúgy a Te embered Cheesy
Naplózva

MK3, 2001.12.20. fekete Kombi , 2.0 TDDI, Ghia 
EGR-t már nyomokban sem tartalmaz Cheesy
AIR SPRING légrugó Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #20698 Dátum: 2012.10.12 péntek, 22:27:29 »

Kapuvár
Ervin meg sur-on.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kisgyerek83
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1652



E-mail
« Új hozzászólás #20699 Dátum: 2012.10.12 péntek, 22:29:43 »

Ervin meg sur-on.
worship taps nyes taps
Naplózva

MK3, 2001.12.20. fekete Kombi , 2.0 TDDI, Ghia 
EGR-t már nyomokban sem tartalmaz Cheesy
AIR SPRING légrugó Smiley
Oldalak: 1 ... 407 408 409 410 411 412 413 [414] 415 416 417 418 419 420 421 ... 959   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.272 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.