Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 04:34:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 4713866 alkalommal)
0 Felhasználó és 96 vendég van a témában
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #4050 Dátum: 2014.04.18 péntek, 08:53:08 »

Érdemes megfigyelni, hogy a kormányon nem is vészes a kopás... vagy hosszútávon használták, vagy "puha" kéz fogta:)

Jó néhány 100-150ezer km-es körüli autónak kopottabb kormánya van:)
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #4051 Dátum: 2014.04.18 péntek, 09:35:02 »

Ezt sikerült levonnod a cikkből? Nem hiába van egynyócad...  hehe
igen, ezt vontam le, mert nem ez a hibád. ha szhar lenne a motorvezérlőd már ott sírnál a rákospalotai szemétégetőnél a ribik mellett  eplus2
nem?
esélyesebb a főtengely helyzetjelző jeladó, de akkor meg menet közben is le kellene hogy csapja a mocit néha (engem még az opellel letiltott a gyorsforgalmin és a kerepesi kereszteződés kellős közepén)

egyébként meg gondold végig hogy minden jogszabály korrekt volt e amit csináltál, mert lehet hogy így büntet az élet.  Wink
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4052 Dátum: 2014.04.18 péntek, 10:46:42 »

igen, ezt vontam le, mert nem ez a hibád. ha szhar lenne a motorvezérlőd már ott sírnál a rákospalotai szemétégetőnél a ribik mellett  eplus2
nem?
esélyesebb a főtengely helyzetjelző jeladó, de akkor meg menet közben is le kellene hogy csapja a mocit néha (engem még az opellel letiltott a gyorsforgalmin és a kerepesi kereszteződés kellős közepén)

egyébként meg gondold végig hogy minden jogszabály korrekt volt e amit csináltál, mert lehet hogy így büntet az élet.  Wink

Amit írsz akár jó is lehetne, de nyilván nem hiszek neked.   eplus2

Na de ma reggel pl. másodikra indult.... falbav

(szemétégetőig nem viszem el, akkor stílusosan megállok az FKK területe előtt és ott gyújtom fel.  vigyor3)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4053 Dátum: 2014.04.18 péntek, 11:06:15 »

Érdekes...

 szomoru1

Hi there Customer , Ok the fault lies with the air intake shut off valve, ( common fault on the 2.0 TDCI engines )

this shut off valve is bolted onto the inlet manifold( 3x 40 torx screws) and has 2 sensorsscrewed in to it ,

the purpose of this shut off valve is that when you turn off your engine a vacuum is applied to this valve causing a butterfly flap to flick shut ( thus not allowing any air to enter the inlet manifold --this would cause engine run on ) after5-10 seconds the butterfly flap should flick back open when the vacuum disperses ready for the next start up ( this is usally worse after a long run as the butterfly flap has expanded slightly due to the heat )

 

what is happening in your case is the butterfly flap is not flicking back ready for the next start up but is actually stuck in place thus not allowing any air to enter the inlet manifold

 and resulting in a crank -no fire situation

usally after a few cranks the vibration of the engine sets the flap free allowing the engine to start ,

 

This is covered under fords 3 year /60,000 miles warranty
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4054 Dátum: 2014.04.18 péntek, 11:12:24 »

 falbav

Kérdés, hogy akkor ez a szívósoron van? A pillangószelepről van szó?

Ok the fault will lie with a sticking intake air shut off valve
This part is fitted to the front of the inlet manifold
It is used to stop run on when the vehicke is switched off

There is a butterfly flap inside this valve
After the vehicke is switched off the flap is closed by a vacuum being applied
This not allowing any air into the engine to stop run on
After 30 seconds The vacuum disperses and the flap re-opens for the next start up

In your case the flap will be stuck (due to carbon build up on rhe flap body causing no air to get into the engine therefore no start up is possible
Usalky After cranking for a bit the flap will flip back open this allowing air intake and start up
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4055 Dátum: 2014.04.18 péntek, 11:29:06 »

falbav

Kérdés, hogy akkor ez a szívósoron van? A pillangószelepről van szó?

Ok the fault will lie with a sticking intake air shut off valve
This part is fitted to the front of the inlet manifold
It is used to stop run on when the vehicke is switched off

There is a butterfly flap inside this valve
After the vehicke is switched off the flap is closed by a vacuum being applied
This not allowing any air into the engine to stop run on
After 30 seconds The vacuum disperses and the flap re-opens for the next start up

In your case the flap will be stuck (due to carbon build up on rhe flap body causing no air to get into the engine therefore no start up is possible
Usalky After cranking for a bit the flap will flip back open this allowing air intake and start up


Nem túl jó az angolom....szerintem:
Fojtószelepház.....és abban a leffenytyű (vagy mi az) nem mindig úgy áll ahogy kellene, ezért van, hogy nem indul elsőre....
Ez: https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=143074&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4056 Dátum: 2014.04.18 péntek, 11:33:41 »

Nem túl jó az angolom....szerintem:
Fojtószelepház.....és abban a leffenytyű (vagy mi az) nem mindig úgy áll ahogy kellene, ezért van, hogy nem indul elsőre....
Ez: https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=143074&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---

Ö az:

Ebben van a MAF és egy levegőhőmérséklet jeladó is..
https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=108950&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---
https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=141985&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4057 Dátum: 2014.04.18 péntek, 13:03:21 »


Na én is erre gondoltam, és köszi a rajzot!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4058 Dátum: 2014.04.18 péntek, 13:21:21 »

Na én is erre gondoltam, és köszi a rajzot!

Úgy látom nem egyedi eset....
http://www.justanswer.com/uk-ford/3rban-ford-smax-years-old-45k-mileage-having-difficulty-starting.html
Elvileg az a baj, hogy műanyag a ház és "deformálódhat" emiatt nem mindig megy vissza nyitott állapotba a terelő lapát.... fejvakaras
Mit csinálsz vele? Kiszeded és "megvizsgálod"......vagy felgyújtod?  eplus2  Gondolom nem rohansz rögtön újat venni....
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4059 Dátum: 2014.04.18 péntek, 13:24:37 »

Úgy látom nem egyedi eset....
http://www.justanswer.com/uk-ford/3rban-ford-smax-years-old-45k-mileage-having-difficulty-starting.html
Elvileg az a baj, hogy műanyag a ház és "deformálódhat" emiatt nem mindig megy vissza nyitott állapotba a terelő lapát.... fejvakaras
Mit csinálsz vele? Kiszeded és "megvizsgálod"......vagy felgyújtod?  eplus2  Gondolom nem rohansz rögtön újat venni....
A két érzékelőt már kivettem. Mindkettő tele volt olajsárral, gondolom a fojtószelepház lapátján ez hatványozott. Szóval első körben leszedem és kipufolom. Gondolom a retek miatt akad meg, remélem.  vigyor3

Vélemény?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4060 Dátum: 2014.04.18 péntek, 13:31:14 »

A két érzékelőt már kivettem. Mindkettő tele volt olajsárral, gondolom a fojtószelepház lapátján ez hatványozott. Szóval első körben leszedem és kipufolom. Gondolom a retek miatt akad meg, remélem.  vigyor3

Vélemény?

A tisztítás jó ötlet....ártani biztos nem fogsz vele. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4061 Dátum: 2014.04.18 péntek, 13:36:09 »

A tisztítás jó ötlet....ártani biztos nem fogsz vele. 

 150 pénz, szinte ímgyért van.  falbav laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #4062 Dátum: 2014.04.18 péntek, 13:55:36 »

ja és *** az 1.8 Smiley  nyes
nevetes2 szomoru2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4063 Dátum: 2014.04.18 péntek, 19:33:47 »

Hogy megy a tankolás? Meggyógyult?  wow1
Ritkán tankolok. Még fél tank fölött vagyok. Természetesen be fogok számolni az eredményről. Azon gondolkodom, hogy még egyszer bemászom a kocsi alá, és csinálok egy ellenőrzést így, hogy több levegő van bent. Lehet, hogy már a befújás elég volt neki.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4064 Dátum: 2014.04.18 péntek, 20:28:02 »


Felettébb érdekes, hogy egy AP (Air Pressure) szenzorra miért írják, hogy MAF (Mass flow sensor).........  fejvakaras
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4065 Dátum: 2014.04.18 péntek, 20:43:57 »

Felettébb érdekes, hogy egy AP (Air Pressure) szenzorra miért írják, hogy MAF (Mass flow sensor).........  fejvakaras

Tényleg érdekes..... taps
Megnéztem és más finis-el ugyanarra az alkatrészre nyomás érzékelőt hoz.....
Finis 1468879: https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=8236&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---
Finis 1439044: https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=108950&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---
 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4066 Dátum: 2014.04.18 péntek, 23:32:17 »

Na szétszedtem-megpucoltam-összeraktam.

Egy fhos alkatrész, az biztos. Majd rakok fel fotókat. Szóval ha akar, akkor simán beszorul ez a lapát. Na de volt rajta retek is, amit lepucoltam.

Akkor ott a map van ugye? Na mert összerakás után mentem egy kört...

Két hibakód volt p0106 és p003A

Az egyik Map-ra, másik geometriára. De hogy miért?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4067 Dátum: 2014.04.19 szombat, 00:23:57 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4068 Dátum: 2014.04.19 szombat, 00:26:39 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Tehát:
1. Mivel itt nincs vákum alatt, így ennek most nem szabadna zárva lennie

2. Ahol nem jön át a fény, ott szorul szerintem.

A ház kapja a hőt, maga a lapát meg a hűtött levegőt. Ház deformálódik, lapát nem... Ez a probléma, gondolom, szerintem.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #4069 Dátum: 2014.04.19 szombat, 06:57:51 »

Sziasztok!

Visszakerestem, de nem találok infot arról, hogy a dpf szűrőt mennyi időnként kell cserélni. Igaz, hogy a gyártói előírás a 120ekm?
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4070 Dátum: 2014.04.19 szombat, 07:43:04 »

Tehát:
1. Mivel itt nincs vákum alatt, így ennek most nem szabadna zárva lennie

2. Ahol nem jön át a fény, ott szorul szerintem.

A ház kapja a hőt, maga a lapát meg a hűtött levegőt. Ház deformálódik, lapát nem... Ez a probléma, gondolom, szerintem.

 eljen  taps
Mondtam én, hogy mi a baj.... nyes  Xar műanyag 150 ezerért.  falbav szomoru1 
Mivel ilyen remekül zár a lapát....én megpróbálnám azokon a pontokon ahol akad (nem jön át fény) kicsit megcsiszolni, hogy könnyen mozogjon.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #4071 Dátum: 2014.04.19 szombat, 07:52:34 »

Tehát:
1. Mivel itt nincs vákum alatt, így ennek most nem szabadna zárva lennie

2. Ahol nem jön át a fény, ott szorul szerintem.

A ház kapja a hőt, maga a lapát meg a hűtött levegőt. Ház deformálódik, lapát nem... Ez a probléma, gondolom, szerintem.

Szia!

Alap állapotban nyitott, egy rugó feszíti elő... vákuum hatására (leállításkor) zár be. Én mikor enyémet levettem, egy gumi csövön át, szájjal megszívva tudtam működtetni. 

Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4072 Dátum: 2014.04.19 szombat, 07:58:37 »

Na szétszedtem-megpucoltam-összeraktam.

Egy fhos alkatrész, az biztos. Majd rakok fel fotókat. Szóval ha akar, akkor simán beszorul ez a lapát. Na de volt rajta retek is, amit lepucoltam.

Akkor ott a map van ugye? Na mert összerakás után mentem egy kört...

Két hibakód volt p0106 és p003A

Az egyik Map-ra, másik geometriára. De hogy miért?

MAP az....csak valamiért a cromax MAF-nak (is) írja más finis kóddal. 
Gondolom a MAP miatt volt a geometriára is hibakód.....
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #4073 Dátum: 2014.04.19 szombat, 08:02:31 »

Na szétszedtem-megpucoltam-összeraktam.

Egy fhos alkatrész, az biztos. Majd rakok fel fotókat. Szóval ha akar, akkor simán beszorul ez a lapát. Na de volt rajta retek is, amit lepucoltam.

Akkor ott a map van ugye? Na mert összerakás után mentem egy kört...

Két hibakód volt p0106 és p003A

Az egyik Map-ra, másik geometriára. De hogy miért?

Ha leállításkor beszorul a lapát, az bizony elég nagy gond... mivel levegő hiányában indulni sem fog...

MAP-szenzor - szívócső nyomás érzékelő (turbónyomás), elvileg egy vékony előfeszített rugós lemez egy ellenállás pályán mozogva méri a szívócső nyomását. Féktisztító spray-vel óvatosan szokták tisztítani, mert ugye abba is belerakódhat a "korom".

Egyébként fontos visszacsatolás ez az ECU-nak, mivel ha úgy érzi hogy nincs elég levegő, akkor az üzemanyagot sem adja neki, ezáltal lustább lehet az autó. Hallottam már olyat, igaz más márkánál, hogy ez az érzékelő is tud "kopni", nem teljesen valós értéket mérni... ami szintén kedvezőtlenebb állapot felé viszi az autó dinamizmusát.

A másik érzékelő egy szimpla beszívott levegő hőmérséklet érzékelő, biztosan szerepe van a befecskendezésnél, viszont ez könnyen tisztítható. Ezek az érzékelők egy Torx30-as csavarral vannak rögzítve, könnyen kivehetők, tisztíthatók..


Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4074 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:10:22 »

eljen  taps
Mondtam én, hogy mi a baj.... nyes  Xar műanyag 150 ezerért.  falbav szomoru1 
Mivel ilyen remekül zár a lapát....én megpróbálnám azokon a pontokon ahol akad (nem jön át fény) kicsit megcsiszolni, hogy könnyen mozogjon.


A csiszolással próbálkoztam, de csak nagyon óvatosan. De sajnos a ház egy vékony műanyag xar, a lapát meg valami brutál anyag, mert gyakorlatilag nem lehetett csiszolni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4075 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:13:13 »

Szia!

Alap állapotban nyitott, egy rugó feszíti elő... vákuum hatására (leállításkor) zár be. Én mikor enyémet levettem, egy gumi csövön át, szájjal megszívva tudtam működtetni. 



Láttam, az is vicces hogy a rugó, meg a mozgató fogas léc egy kupakkal ven lezárva, ami lukacsos, szóvak oda mehet a retek be, főleg, hogy a motor elején van.

Én nem szívtam a csövet, hanem ahol elengedi a levegőt onnan fújtam, és szépen, viszonylag könnyen mozgott, viszont volt, hogy megszorult, akkor lőttem a fotókat. Aztán leraktam és pattant egyett, és visszaállt. Elfileg leállításkor zár, és 10 másodpercig úgy kellene maradnia.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4076 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:15:35 »

Ha leállításkor beszorul a lapát, az bizony elég nagy gond... mivel levegő hiányában indulni sem fog...

MAP-szenzor - szívócső nyomás érzékelő (turbónyomás), elvileg egy vékony előfeszített rugós lemez egy ellenállás pályán mozogva méri a szívócső nyomását. Féktisztító spray-vel óvatosan szokták tisztítani, mert ugye abba is belerakódhat a "korom".

Egyébként fontos visszacsatolás ez az ECU-nak, mivel ha úgy érzi hogy nincs elég levegő, akkor az üzemanyagot sem adja neki, ezáltal lustább lehet az autó. Hallottam már olyat, igaz más márkánál, hogy ez az érzékelő is tud "kopni", nem teljesen valós értéket mérni... ami szintén kedvezőtlenebb állapot felé viszi az autó dinamizmusát.

A másik érzékelő egy szimpla beszívott levegő hőmérséklet érzékelő, biztosan szerepe van a befecskendezésnél, viszont ez könnyen tisztítható. Ezek az érzékelők egy Torx30-as csavarral vannak rögzítve, könnyen kivehetők, tisztíthatók..




Elvileg megpucoltam a mapot és a hőmérsékletérzekelőt is. A mapról csak sima olajpára csöpögött, viszont a hőmérséklet érzékelőn kirakódott a retek...


Egyébként a menettulajdonságok jók, sőt, jól veszi a lapot.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4077 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:18:32 »

Ja, és a legfontosabb. Ma reggel indult még az autó.  laugh

Illetve többen írtuk már, hogy néha olyan rángatósan áll le az autó. Na szerintem azt is ez a pillangószelep befolyásolja. Nyilván ha a retektől nem csukódik rendesen, akkor kicsi levegő még megs, autó viszont le szeretne állni...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4078 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:19:52 »

Ja, és a legfontosabb. Ma reggel indult még az autó.  laugh

Illetve többen írtuk már, hogy néha olyan rángatósan áll le az autó. Na szerintem azt is ez a pillangószelep befolyásolja. Nyilván ha a retektől nem csukódik rendesen, akkor kicsi levegő még megs, autó viszont le szeretne állni...

A lapátnak a tengelye kivehető.....mármint a lapátot ki lehetne szedni?
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4079 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:20:37 »

Még egy.

Egy nagy darab fhos műanyag ez, tán még ki is tudnám faragni fából.  eplus2

Nincs benne semmi űrtechnika, így nem tudom, hogy mi kerül ennyibe benne.

Mondjuk alapáron, kedvezmények nélkül, adnék érte 20e ftot.

Solex márka, és semmi Fordos cikkszám nincs rajta.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4080 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:23:22 »

A lapátnak a tengelye kivehető.....mármint a lapátot ki lehetne szedni?

A lapáton mintha két kis csavar látszódna, de az öntés is lehet.

Az egyik tengely végen talán igen, de nem jöttem rá, hogy ott öntött a műanyag, vagy csak egy kupak. Nem mertem feszegetni nagyon.

Viszont a csiszolás nem biztos hogy elég. Most ott szorul, de kap egy dugóban meleget és másképp deformálódik, akkor máshol szorul...

Meg kellene nézni kézben egy újat, úgy tudnám igazán összehasonlítani.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4081 Dátum: 2014.04.19 szombat, 09:31:23 »

A lapáton mintha két kis csavar látszódna, de az öntés is lehet.

Az egyik tengely végen talán igen, de nem jöttem rá, hogy ott öntött a műanyag, vagy csak egy kupak. Nem mertem feszegetni nagyon.

Viszont a csiszolás nem biztos hogy elég. Most ott szorul, de kap egy dugóban meleget és másképp deformálódik, akkor máshol szorul...

Meg kellene nézni kézben egy újat, úgy tudnám igazán összehasonlítani.
miért nem gyártatod le fémből?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4082 Dátum: 2014.04.19 szombat, 10:22:12 »

A lapáton mintha két kis csavar látszódna, de az öntés is lehet.

Az egyik tengely végen talán igen, de nem jöttem rá, hogy ott öntött a műanyag, vagy csak egy kupak. Nem mertem feszegetni nagyon.

Viszont a csiszolás nem biztos hogy elég. Most ott szorul, de kap egy dugóban meleget és másképp deformálódik, akkor máshol szorul...

Meg kellene nézni kézben egy újat, úgy tudnám igazán összehasonlítani.

Azért kérdezem a tengelyt, mert én kiszedném a belét (ha lehet) és raknék bele egy átmérőben megfelelő saválló csövet (egy betét lenne a műanyag házban) aztán vissza az egész.....utána már nem tudna deformálódni.
Vagy a Hzsolt féle fémből legyártós megoldás sem rossz ötlet, de az biztos, hogy jóval drágább lenne.   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4083 Dátum: 2014.04.19 szombat, 10:24:09 »

Azért kérdezem a tengelyt, mert én kiszedném a belét (ha lehet) és raknék bele egy átmérőben megfelelő saválló csövet (egy betét lenne a műanyag házban) aztán vissza az egész.....utána már nem tudna deformálódni.
Vagy a Hzsolt féle fémből legyártós megoldás sem rossz ötlet, de az biztos, hogy jóval drágább lenne.   
annyira nem bonyolult forma, ahogy látom, egy talp, egy darab cső benne 2db szenzornak hellyel. egy ügyesebb esztergályos simán legyártja. vagy ki kell dobni ebből a leállító szelepet.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4084 Dátum: 2014.04.19 szombat, 10:46:46 »

annyira nem bonyolult forma, ahogy látom, egy talp, egy darab cső benne 2db szenzornak hellyel. egy ügyesebb esztergályos simán legyártja. vagy ki kell dobni ebből a leállító szelepet.

Nem a tengely, vagy a lapát deformálódik ha jól látom, hanem maga a ház...

Meg kellene nézni, hogy volt e ebben alkatrészmódosítás.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4085 Dátum: 2014.04.19 szombat, 10:50:07 »

miért nem gyártatod le fémből?

 taps

Láttál már engem szerelni?  eplus2  tudod mi az eredeti szakmám, szóval, ugye egy költői kérdés volt?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4086 Dátum: 2014.04.19 szombat, 10:50:33 »

Még egy.

Egy nagy darab fhos műanyag ez, tán még ki is tudnám faragni fából.  eplus2

Nincs benne semmi űrtechnika, így nem tudom, hogy mi kerül ennyibe benne.

Mondjuk alapáron, kedvezmények nélkül, adnék érte 20e ftot.

Solex márka, és semmi Fordos cikkszám nincs rajta.

Nyisd ki, hagyd nyitva és kösd le róla a vákuumot.  (ha mindig megszorul)
Leáll a motor enélkül is ez azért van benne, hogy egyenletesebben és finomabban álljon le.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4087 Dátum: 2014.04.19 szombat, 10:52:48 »

Nem a tengely, vagy a lapát deformálódik ha jól látom, hanem maga a ház...

Meg kellene nézni, hogy volt e ebben alkatrészmódosítás.

Elvileg (finisek alapján) 2011-től más.....az hogy miben különbözik...passz.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4088 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:02:38 »

Elvileg (finisek alapján) 2011-től más.....az hogy miben különbözik...passz.

Amit linkeltél cromaxos bontottat, az valószínű a 2011-es. A különbség szemre az lehet, hogy ezt vákumosan a fingó solenoid szelep vezérli, míg, a linklet esetében mintha rajta lenne a solenoid szelep. Legalábbis pont a vákumos résznél van plusz egy dudor és plusz egy csati.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4089 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:04:24 »

Nyisd ki, hagyd nyitva és kösd le róla a vákuumot.  (ha mindig megszorul)
Leáll a motor enélkül is ez azért van benne, hogy egyenletesebben és finomabban álljon le.

Azt tervezem, hogy a fingó szolenoidot felszerelem ennek a helyére, vagy ennek a vezérlését megpucolom, mert pont az olajszűrő mellett van, és látszik, hogy megviselte már az olajcsere, magyarán az is tiszta retek...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4090 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:08:15 »

Amit linkeltél cromaxos bontottat, az valószínű a 2011-es. A különbség szemre az lehet, hogy ezt vákumosan a fingó solenoid szelep vezérli, míg, a linklet esetében mintha rajta lenne a solenoid szelep. Legalábbis pont a vákumos résznél van plusz egy dudor és plusz egy csati.

Finis alapján ez van 2011-től

https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=523619&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4091 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:08:35 »

Azt tervezem, hogy a fingó szolenoidot felszerelem ennek a helyére, vagy ennek a vezérlését megpucolom, mert pont az olajszűrő mellett van, és látszik, hogy megviselte már az olajcsere, magyarán az is tiszta retek...

Legyen nyitva, kösd le róla a vákuumcsövet........ha sűrűn beragad. Ennyi.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4092 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:09:27 »


Ez elektromos.
Ez aligha csereszabatos a vákuumos vezérlésűvel.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4093 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:10:59 »


Pont a másik oldala lenne a lényeg.  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4094 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:12:30 »

Legyen nyitva, kösd le róla a vákuumcsövet........ha sűrűn beragad. Ennyi.

Hétfő és csütörtök között csinálta mondjuk 6-szor. Előtte egy hónapig nem, és tegnap óta sem...

Persze ha ez az oka a nemindulásnak...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4095 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:16:55 »

Pont a másik oldala lenne a lényeg.  laugh

Arról nincs kép.
 Fordítsd meg a monitort.... eplus2
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4096 Dátum: 2014.04.19 szombat, 11:31:37 »

Nem a tengely, vagy a lapát deformálódik ha jól látom, hanem maga a ház...

Meg kellene nézni, hogy volt e ebben alkatrészmódosítás.
pont ezért lenne jó fém házból. de ha kibaszod belőle a lapátot, akkor is jó
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4097 Dátum: 2014.04.19 szombat, 12:13:43 »

Arról nincs kép.
 Fordítsd meg a monitort.... eplus2

Csak egy beleharapott almát láttam... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4098 Dátum: 2014.04.19 szombat, 12:17:20 »

Íg nézett ki az első tisztítás után


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4099 Dátum: 2014.04.19 szombat, 16:03:46 »

Újabb fejlemény.

 falbav exploserderage

Szóval indul, megy, viszont mentem egy nagyobb tesztkört. Többször leállítottam és újraindítottam. Két esetben beindult, és picit dadogós volt az alapjárat, illetve gázpedálra nem reagált.

Hibakód: p0106

Akkor most a map xar?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.