Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:07:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: V6 motorok  (Megtekintve 1175786 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2100 Dátum: 2015.11.03 kedd, 09:57:47 »

Köszönöm a nagyauto.hu-s tippet, amit be tudok szerezni az autóhoz, azt innen fogom rendelni! taps

 eljen
(Fékbetétből ha drágább is vegyél gyárit, ott a szett része a csavarok is!)
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Jozko
Vendég
« Új hozzászólás #2101 Dátum: 2015.11.03 kedd, 10:57:43 »

Sziasztok

Üdvözlet mindenkinek!
Most lettem tag, egy V6-os MKIII-as Mondeo (2005.12. havi, tiptronic aut. váltó) vásárlása előtt állok és szeretnék tanácsot kérni.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mire érdemes különösen odafigyelni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm.

ÜDvözlet
Naplózva
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #2102 Dátum: 2015.11.03 kedd, 13:59:17 »

Sziasztok

Üdvözlet mindenkinek!
Most lettem tag, egy V6-os MKIII-as Mondeo (2005.12. havi, tiptronic aut. váltó) vásárlása előtt állok és szeretnék tanácsot kérni.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mire érdemes különösen odafigyelni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm.

ÜDvözlet

Biztonsági övek, ülés magasság állító motor, az ajtó távirányítóval rendesen reteszel-e, lassú menetben hirtelen gázadásnál megtorpan-e a motor, a motor háztető belső részén olyan sérülés ami nem oda való  nyes
Döcögős úton a futómű kopog, vagy nem kopog. Nekem hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nálam rossz volt a hátsó középen lévő biztonsági öv, az ülésmagasság állító, illetve a bal első ajtó zárja, amely csak utólag többszöri nyitásra mutatta meg, hogy mit tud. falbav

Az autót véletlenül nem a használt autón hirdetik?
Amennyiben megveszed balesetmentest hozzá  taps taps taps
Naplózva

mondejó 2.5 V6
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2103 Dátum: 2015.11.03 kedd, 20:45:20 »

Sziasztok

Üdvözlet mindenkinek!
Most lettem tag, egy V6-os MKIII-as Mondeo (2005.12. havi, tiptronic aut. váltó) vásárlása előtt állok és szeretnék tanácsot kérni.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mire érdemes különösen odafigyelni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm.

ÜDvözlet

Szia!

Az én tanácsom a következő. Autókereskedő ismerőssel menj, akinek van autószerelő múltja. Festékmérő, hibakódolvasó legyen. Ha ezek nem adottak, óriási a kockázat, pláne egy automata váltósnál. Ha a váltónak baja van, 600e a felújítása, csere 1,2M. Nem játék. A másik, egy vétel előtti állapotfelmérés, ahol alá is tudnak nézni. Meg kell beszélni, ha viszed az autót akkor állod, de ha nagy gondok vannak alul, akkor elállsz tőle és ő fizeti. Ha belemegy, nagy gáz nem lehet. A másik, hogy mindenképpen te állod az állapotfelmérést, és a hibák feltérképezése után vaskosat alkudsz a vételárból.
Én ismerőssel mentem, ha nincs ilyen ismerősöd, érdemes valamennyi pénzt áldozni rá. Megéri.
Ha gondolod, megkérdezem, mennyiért menne el megnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.03 kedd, 20:48:17 írta Matyas1978 » Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2104 Dátum: 2015.11.03 kedd, 22:41:28 »

Kész van az olajok, szűrők cseréje, folyadékok feltöltése.
Ami nem várt költség lett, az felemelve látszott. Első féktárcsa + fékbetét csere. Féktárcsából Brembo-t rendeltem, fékbetétből Textar-t.
Vettem 0,7L Prolongot is.  eplus2 Illetve a továbbfejlesztett frissebb Gnolorp-ot.
Az akciós 354ml Prolongért mentem, de olyan egyedi kedvezményt kaptam a 2x 354ml Gnolorp-ra, hogy le a kalappal előttük. taps
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2105 Dátum: 2015.11.04 szerda, 07:58:45 »

Ok, csak ne öntsd bele. Nem tudok róla, hogy bontana most valaki v6ot.
Naplózva
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #2106 Dátum: 2015.11.04 szerda, 08:03:54 »

Sziasztok

Üdvözlet mindenkinek!
Most lettem tag, egy V6-os MKIII-as Mondeo (2005.12. havi, tiptronic aut. váltó) vásárlása előtt állok és szeretnék tanácsot kérni.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mire érdemes különösen odafigyelni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm.

ÜDvözlet

Az előttem szólok szinte mindent leírtak. Amit még nézz meg, hogy működik-e a klíma. Anno én is Novemberben vettem az autót, hideg volt, eszembe se jutott. Összesen 90ezrem bánta... A másik pedig, hülyén hangzik ugyan, de... szóval nyisd fel a csomagtartót és izomból kezd el lenyomkodni a kocsi hátulját. Ha a hátsó keresztstabilizátor rúd, el van kopva vagy valamelyik alkatrésze, akkor az csak így derül ki... vagy majd élesben ha beleültök 4-5-en és valami rossz útra tévedtek, ahol olyan lesz a hangja, úgy fog nyöszörögni mint egy lovasszekér Smiley

Amúgy nyílván nem lesz tökéletes, hiszen használt, de én csak ajánlani tudom. Utólag belegondolva, ha én vásárlásnál minden hibát észrevettem volna, lehet meg sem veszem. Viszont marha nagy hiba lett volna, költöttem rá, de egy fillért sem bántam meg  eljen Wink
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2107 Dátum: 2015.11.04 szerda, 08:14:48 »

Ok, csak ne öntsd bele. Nem tudok róla, hogy bontana most valaki v6ot.

Olyannyira beleöntöm, hogy eddig mindenki azt kérdezte nyitott motorháztető mellett, a hangját hallva, hogy ez egy 13 éves autó? smile
Tegnap a barátom szervizesei azt mondták első körben amikor meglátták, "jaj Ford", és hasonló vicces vérszívós megjegyzések, aztán a végére azért változott a vélemény, hogy ez nagyon egyben van.
13 éves kora ellenére, minden kötegelés, kábel, gyári ami azért ilyen korú autónál elég ritka. Wink
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2108 Dátum: 2015.11.04 szerda, 08:26:12 »

Ok, csak ne öntsd bele. Nem tudok róla, hogy bontana most valaki v6ot.
eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2109 Dátum: 2015.11.04 szerda, 08:35:20 »

Olyannyira beleöntöm, hogy eddig mindenki azt kérdezte nyitott motorháztető mellett, a hangját hallva, hogy ez egy 13 éves autó? smile


és váaszként homokot szórtál az olajbetöltőn keresztül a motorba? Esetleg elvágtál egy vízcsövet?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2110 Dátum: 2015.11.04 szerda, 08:58:10 »

és váaszként homokot szórtál az olajbetöltőn keresztül a motorba? Esetleg elvágtál egy vízcsövet?  eplus2

Grin
Érdekes, mert a szerelők nagyon ellene vannak. Ebben a szervizben is, kivéve 1 autószerelőt, aki próbálta is, és ő is azt mondta, jó.
Érdekes, de aki próbálta, az elégedett vele, és szinte kivétel nélkül egyik sem érti a negatív kritikákat, pedig teljesen nyilvánvaló.
Nem érdeke egyik gyártónak, szerviznek sem a kopás mértékének csökkentése, hiszen akkor nem lenne munkájuk.
Pont olyan ez mint a gyógyszer "maffia". Bemész egy gyógyszertárba homeopátiás terméket venni, és nincs. Nem azért, mert nem keresik, hanem mert nem érdekük az eladása. Nekik a gyógyszert kell eladni, hiszen mi lenne a gyógyszeriparral ha rájönnének, hogy a gyógyszerek 60-70%-át ki lehet váltani homeopátiás termékekkel. Wink
Nem véletlen nem látsz homeopátiás gyógyszer reklámot, megtesznek mindent, hogy ne terjedjen el.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.04 szerda, 09:05:22 írta Matyas1978 » Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2111 Dátum: 2015.11.04 szerda, 09:07:30 »

Grin
Érdekes, mert a szerelők nagyon ellene vannak. Ebben a szervizben is, kivéve 1 autószerelőt, aki próbálta is, és ő is azt mondta, jó.
Érdekes, de aki próbálta, az elégedett vele, és szinte kivétel nélkül egyik sem érti a negatív kritikákat, pedig teljesen nyilvánvaló.
Nem érdeke egyik gyártónak, szerviznek sem a kopás mértékének csökkentése, hiszen akkor nem lenne munkájuk.
Pont olyan ez mint a gyógyszer "maffia". Bemész egy gyógyszertárba homeopátiás terméket venni, és nincs. Nem azért, mert nem keresik, hanem mert nem érdekük az eladása. Nekik a gyógyszert kell eladni, hiszen mi lenne a gyógyszeriparral ha rájönnének, hogy a gyógyszerek 60-70%-át ki lehet váltani homeopátiás termékekkel. Wink
Nem véletlen nem látsz homeopátiás gyógyszer reklámot, megtesznek mindent, hogy ne terjedjen el.

Rossz a példád...  Cheesy

A homeopátiás gyógyszer xart sem ér, és azért nincs reklám, mert én írtam a szabályt, és nem lehet reklámozni...  taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2112 Dátum: 2015.11.04 szerda, 09:19:47 »

 Cheesy
Rossz a példád...  Cheesy

A homeopátiás gyógyszer xart sem ér, és azért nincs reklám, mert én írtam a szabályt, és nem lehet reklámozni...  taps
te szheméth.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2113 Dátum: 2015.11.04 szerda, 10:05:35 »

Rossz a példád...  Cheesy

A homeopátiás gyógyszer xart sem ér, és azért nincs reklám, mert én írtam a szabályt, és nem lehet reklámozni...  taps

Akkor lehet azért használ nálam a Prolong is, amiért a homeopátiás gyógyszer? eplus2
Lehet ha elkezdenéd használni a Prolongot, hatnának a homeopátiások is. hehe
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2114 Dátum: 2015.11.04 szerda, 10:06:11 »

Kész van az olajok, szűrők cseréje, folyadékok feltöltése.
Ami nem várt költség lett, az felemelve látszott. Első féktárcsa + fékbetét csere. Féktárcsából Brembo-t rendeltem, fékbetétből Textar-t.
Vettem 0,7L Prolongot is.  eplus2 Illetve a továbbfejlesztett frissebb Gnolorp-ot.
Az akciós 354ml Prolongért mentem, de olyan egyedi kedvezményt kaptam a 2x 354ml Gnolorp-ra, hogy le a kalappal előttük. taps

A betétekhez vegyél új csavarokat is!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2115 Dátum: 2015.11.04 szerda, 16:55:49 »

A betétekhez vegyél új csavarokat is!

A régi miért nem jó?
Van flakonban csavarrögzítő. De ami rajta marad a kicsavart csavaron, az is szorosan tartja, de meg is kell húzni.
Sosem láttam még fellazult féknyereg csavarokat! Pedig 20+ év alatt találkoztam már pár darabbal. Sok fékbetéthez nem is adnak....
A jobbakhoz igen. Ha adnak nyilván az újat kell beszerelni, de ha nem adnak....nincs világvége.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2116 Dátum: 2015.11.04 szerda, 17:04:05 »

A régi miért nem jó?
Van flakonban csavarrögzítő. De ami rajta marad a kicsavart csavaron, az is szorosan tartja, de meg is kell húzni.
Sosem láttam még fellazult féknyereg csavarokat! Pedig 20+ év alatt találkoztam már pár darabbal. Sok fékbetéthez nem is adnak....
A jobbakhoz igen. Ha adnak nyilván az újat kell beszerelni, de ha nem adnak....nincs világvége.
EZ a homeopátiás gyógyszer..... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2117 Dátum: 2015.11.04 szerda, 18:35:37 »

http://www.vezess.hu/hirek/kulonadot-vethet-ki-eu-dizelautokra/65262/

Teltház lesz a benzines topikokban. eplus2
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2118 Dátum: 2015.11.04 szerda, 18:39:42 »

....és a közvetlen befecskendezésű benzines autókra.hopp,szopóka.kihal az egész fórum.... Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2119 Dátum: 2015.11.04 szerda, 19:02:44 »

Akkor lehet azért használ nálam a Prolong is, amiért a homeopátiás gyógyszer? eplus2
Lehet ha elkezdenéd használni a Prolongot, hatnának a homeopátiások is. hehe

elmondhatnád, hogy honnan is látod, hogy használ!
Sokan soxor vitatkoztak már ezen, de attól, hogy nem árt, még nem biztos hogy használ. Az én v6om 320ekmnél jár, és nem eszi az olajat, sőt nem is csattog.
Pedig csak annyi történt vele, hogy mindig szépen időben volt szervizelve, és mindig gyári technológiával (igen, az olaj is gyári ment bele).
Szóval várnám a bizonyítékokat, mert azok hiányában sajnos továbbra is homeopátiásnak kell tekintenem a prolongnorlorpmetabontslick50 adalékokat.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.04 szerda, 19:05:06 írta VZoli » Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2120 Dátum: 2015.11.04 szerda, 19:04:40 »

A régi miért nem jó?
Van flakonban csavarrögzítő. De ami rajta marad a kicsavart csavaron, az is szorosan tartja, de meg is kell húzni.
Sosem láttam még fellazult féknyereg csavarokat! Pedig 20+ év alatt találkoztam már pár darabbal. Sok fékbetéthez nem is adnak....
A jobbakhoz igen. Ha adnak nyilván az újat kell beszerelni, de ha nem adnak....nincs világvége.

 eljen
ja én láttam már kilazult féknyereg csavart. igen, mert elfelejtettem meghúzni. szerencsére a forgásirány miatt nem ékelődött be...
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #2121 Dátum: 2015.11.04 szerda, 19:52:18 »

elmondhatnád, hogy honnan is látod, hogy használ!
Sokan soxor vitatkoztak már ezen, de attól, hogy nem árt, még nem biztos hogy használ. Az én v6om 320ekmnél jár, és nem eszi az olajat, sőt nem is csattog.
Pedig csak annyi történt vele, hogy mindig szépen időben volt szervizelve, és mindig gyári technológiával (igen, az olaj is gyári ment bele).
Szóval várnám a bizonyítékokat, mert azok hiányában sajnos továbbra is homeopátiásnak kell tekintenem a prolongnorlorpmetabontslick50 adalékokat.


A Horst Fuchs bemutatta b+.  eplus2  Homokot is lehet beleönteni olaj helyett.  hehe
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2122 Dátum: 2015.11.04 szerda, 20:15:25 »

EZ a homeopátiás gyógyszer..... nyes

A homeopátiás cuccok csak -feltételezett- gyógyhatású készítmények. Nem gyógyszerek!   vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2123 Dátum: 2015.11.04 szerda, 20:42:33 »

A betétekhez vegyél új csavarokat is!

Ez Textar betét. Új csavarokkal. Wink
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2124 Dátum: 2015.11.04 szerda, 20:56:41 »

elmondhatnád, hogy honnan is látod, hogy használ!
Sokan soxor vitatkoztak már ezen, de attól, hogy nem árt, még nem biztos hogy használ. Az én v6om 320ekmnél jár, és nem eszi az olajat, sőt nem is csattog.
Pedig csak annyi történt vele, hogy mindig szépen időben volt szervizelve, és mindig gyári technológiával (igen, az olaj is gyári ment bele).
Szóval várnám a bizonyítékokat, mert azok hiányában sajnos továbbra is homeopátiásnak kell tekintenem a prolongnorlorpmetabontslick50 adalékokat.

Te is azok közé tartozol, aki nem próbálta ki, de lehurrogja, és szkeptikus. 4000ft az akciós 354ml Prolong. Próbáld ki, aztán ha nem tapasztalsz változást, akkor fogod, és nem rakod bele többet. Kárt nem okoz, max az elméleted szerint nem használ. De kicsit unalmas, hogy mindig azok kiabálnak kígyót-békát akik sosem próbálták. Tekintheted annak aminek akarod, csak kissé hiteltelen valamiről véleményt alkotni, hogy nincs saját tapasztalat. Roll Eyes
Korábban leírtam milyen változások történnek pozitív irányban.

Csökkenti a súrlódást és a kopást.
Növeli a teljesítményt.
Csökkenti az üzemanyag fogyasztást.
Gondoskodik az indítás utáni azonnali kenésről.
Ásványi és szintetikus olajokhoz egyaránt keverhető.
Magas fordulaton magakadályozza a motor túlmelegedését.
Csökkenti az olaj hőterhelését, szennyeződését.
Használattól függően növeli a motor élettartamát.
Csökkenti az emissziós anyagok képződését.
Nem olajadalék, nem befolyásolja a kenőolaj paramétereit, mivel kizárólag a fémre hat.
Nem befolyásolja a garanciális jogokat.
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2125 Dátum: 2015.11.04 szerda, 21:05:51 »

Te is azok közé tartozol, aki nem próbálta ki, de lehurrogja, és szkeptikus. 4000ft az akciós 354ml Prolong. Próbáld ki, aztán ha nem tapasztalsz változást, akkor fogod, és nem rakod bele többet. Kárt nem okoz, max az elméleted szerint nem használ. De kicsit unalmas, hogy mindig azok kiabálnak kígyót-békát akik sosem próbálták. Tekintheted annak aminek akarod, csak kissé hiteltelen valamiről véleményt alkotni, hogy nincs saját tapasztalat. Roll Eyes
Korábban leírtam milyen változások történnek pozitív irányban.

Csökkenti a súrlódást és a kopást.
Növeli a teljesítményt.
Csökkenti az üzemanyag fogyasztást.
Gondoskodik az indítás utáni azonnali kenésről.
Ásványi és szintetikus olajokhoz egyaránt keverhető.
Magas fordulaton magakadályozza a motor túlmelegedését.
Csökkenti az olaj hőterhelését, szennyeződését.
Használattól függően növeli a motor élettartamát.
Csökkenti az emissziós anyagok képződését.
Nem olajadalék, nem befolyásolja a kenőolaj paramétereit, mivel kizárólag a fémre hat.
Nem befolyásolja a garanciális jogokat.
Tévedés. Az, hogy a saját kocsimba sohasem öntenék ilyen sz@rokat az nem jelenti, hogy közvetetten ne találkoztam volna ehhez hasonló kétes értékű szerekkel.
A felsorolt marketingzsenik által kitalált marhaságokat pedig a szerzőkön kívül még senki se volt képes mérésekkel bizonyítani. Ha esetleg hiteles pl tüv tesztek vannak a birtokodban, kérlek ne csigázz minket és oszd meg, de Horst Fuchs és barátai nem számítanak annak.
Akkor inkább a fueshark....
Naplózva
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2126 Dátum: 2015.11.04 szerda, 21:25:07 »

Tévedés. Az, hogy a saját kocsimba sohasem öntenék ilyen sz@rokat az nem jelenti, hogy közvetetten ne találkoztam volna ehhez hasonló kétes értékű szerekkel.
A felsorolt marketingzsenik által kitalált marhaságokat pedig a szerzőkön kívül még senki se volt képes mérésekkel bizonyítani. Ha esetleg hiteles pl tüv tesztek vannak a birtokodban, kérlek ne csigázz minket és oszd meg, de Horst Fuchs és barátai nem számítanak annak.
Akkor inkább a fueshark....

Szerinted az autógyártóknak, szervizeknek érdeke egy ilyen teszt? Ne legyél már naív. Roll Eyes
Érdeke, hogy minden autóban legyen? Hát persze... Hiszen az olajcsere periódusokat kitolja, és ha egy GXR1000-ből (kitolva +50%-kal a periódust) olyan állagú olaj van leengedve, mint amilyet normál prémium olaj 6000km után hírből sem ismer, azt nem szabad reklámozni. Ami jó, és ami megéri, de az üzlet ellen van, az ellen keresztes hadjárat indul.
Ha beadom az autót márkaszervizbe vezetőoldali ülésfűtés hibával szerinted megforrasztották volna? A számla ki lett volna állítva új ülőpárna + háttámla fűtőszál 80e. Nem érdekük a költséghatékony szervizelés, holott a hiba 2 óra munkadíjjal orvosolható lenne. Ezért van ez a fórum is, hogy a tapasztalatok alapján olcsóbban meg legyen oldva adott probléma, és nem rosszabbul, mintha márkaszerviz csinálná. Csak olcsóbban. Nekünk érdekünk, nekik nem, mert ők nem az autó eladásokon húzzák a nagy lét, hanem az alkatrészeken, és a kötelező szervizeken. Szerinted a Maserati-nál egy akciós olajcsere mennyi? 190e. Szerinted reális? Vagy miért cserélnek automatikusan 50e km után minden Ferrari-ban váltót?
Ha még mindig nem érted, kár erről tépni a számat. Wink
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2127 Dátum: 2015.11.04 szerda, 21:33:12 »

Szerinted az autógyártóknak, szervizeknek érdeke egy ilyen teszt? Ne legyél már naív. Roll Eyes
Érdeke, hogy minden autóban legyen? Hát persze... Hiszen az olajcsere periódusokat kitolja, és ha egy GXR1000-ből (kitolva +50%-kal a periódust) olyan állagú olaj van leengedve, mint amilyet normál prémium olaj 6000km után hírből sem ismer, azt nem szabad reklámozni. Ami jó, és ami megéri, de az üzlet ellen van, az ellen keresztes hadjárat indul.
Ha beadom az autót márkaszervizbe vezetőoldali ülésfűtés hibával szerinted megforrasztották volna? A számla ki lett volna állítva új ülőpárna + háttámla fűtőszál 80e. Nem érdekük a költséghatékony szervizelés, holott a hiba 2 óra munkadíjjal orvosolható lenne. Ezért van ez a fórum is, hogy a tapasztalatok alapján olcsóbban meg legyen oldva adott probléma, és nem rosszabbul, mintha márkaszerviz csinálná. Csak olcsóbban. Nekünk érdekünk, nekik nem, mert ők nem az autó eladásokon húzzák a nagy lét, hanem az alkatrészeken, és a kötelező szervizeken. Szerinted a Maserati-nál egy akciós olajcsere mennyi? 190e. Szerinted reális? Vagy miért cserélnek automatikusan 50e km után minden Ferrari-ban váltót?
Ha még mindig nem érted, kár erről tépni a számat. Wink
Kár tépned.
Naplózva
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2128 Dátum: 2015.11.04 szerda, 21:35:58 »

Kár tépned.

Ezt a választ vártam. eplus2
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2129 Dátum: 2015.11.04 szerda, 21:44:30 »

Ezt a választ vártam. eplus2
Nézd, az olyan érvelésre hogy a cukormentes kólát azért cukrozod, mert ahogy a gyár cukrozza az hülyeség, es a te cukrod sokkal jobb...
Egyszerüen külön szakmai síkon létezünk és mivel nekem végülis autószerelő a szakmám én nyilván nem is értek hozzá, emiatt inkább meghajlok a tapasztalatod és szakértelmed előtt.
Holnaptól még az ablakmosóba is gnolorpot öntök.
Naplózva
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2130 Dátum: 2015.11.04 szerda, 22:15:54 »

Nézd, az olyan érvelésre hogy a cukormentes kólát azért cukrozod, mert ahogy a gyár cukrozza az hülyeség, es a te cukrod sokkal jobb...
Egyszerüen külön szakmai síkon létezünk és mivel nekem végülis autószerelő a szakmám én nyilván nem is értek hozzá, emiatt inkább meghajlok a tapasztalatod és szakértelmed előtt.
Holnaptól még az ablakmosóba is gnolorpot öntök.

Várj. Közelítsük meg más aspektusból.
Mit tudsz te a Gnolorp, Prolong termékekről ami a negatív véleményedet alátámasztja, és hivatalos tesztekkel bizonyítani tudod? Mert próbálni nem próbáltad, csak van valami bizonyság a kezedben amire alapozod, és remélem nem csak a neten keringő légből kapott nettó hülyeségekből meríted azt amit. Szarkazmus majd utána jöhet, és "inni" is fogom.
Gondolod, hogy a saját pénzem ellensége vagyok? Amikor először megvettem szkeptikus voltam, de úgy voltam vele, kipróbálom, és ha nem tapasztalok pozitívumokat, többet nem rakok bele. Ennek kb 10 éve, azóta mindig veszek. Biztos azért mert annyim van, hogy sosem fogy el, és nem tudom már hogy jó dolgomban mire költsek. Nem vagyok autószerelő, még csak nem is értek hozzá, de a tapasztalataim azt igazolták, hogy nem rossz a cucc.
Most pedig tedd fel magadnak a kérdést. Melyik a reálisabb? Ha én tapasztalom, hogy van pozitív hatása, vagy az hogy te autószerelő vagy, és elméleti síkon úgy gondolod, ez a termék teljes mértékben átverés.
Van kismillió példa erre is. Hiába a leggyorsabb telefonnak van kikiáltva a hivatalos tesztelők, és tesztprogramok alapján a Samsung Galaxy S6, ha a felhasználók azt látják, hogy napi használatban igen is meg-meg akad, és  "gondolkozik" 1-1 művelet elindításakor. Majd ott a gyengébb LG G4, ami tesztprogramok alapján 40% gyengébb, még is napi használatban minden azonnal történik, és nincsenek akadások, tehát felhasználók gyakorlati tapasztalatai alapján a tudományos végeredmény keresztül van húzva. Meg lehet magyarázni mindent, de a személyes tapasztalatnál nincs értékesebb vélemény. Ez pedig nincs neked. Wink
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2131 Dátum: 2015.11.04 szerda, 22:29:21 »

Várj. Közelítsük meg más aspektusból.
Mit tudsz te a Gnolorp, Prolong termékekről ami a negatív véleményedet alátámasztja, és hivatalos tesztekkel bizonyítani tudod? Mert próbálni nem próbáltad, csak van valami bizonyság a kezedben amire alapozod, és remélem nem csak a neten keringő légből kapott nettó hülyeségekből meríted azt amit. Szarkazmus majd utána jöhet, és "inni" is fogom.
Gondolod, hogy a saját pénzem ellensége vagyok? Amikor először megvettem szkeptikus voltam, de úgy voltam vele, kipróbálom, és ha nem tapasztalok pozitívumokat, többet nem rakok bele. Ennek kb 10 éve, azóta mindig veszek. Biztos azért mert annyim van, hogy sosem fogy el, és nem tudom már hogy jó dolgomban mire költsek. Nem vagyok autószerelő, még csak nem is értek hozzá, de a tapasztalataim azt igazolták, hogy nem rossz a cucc.
Most pedig tedd fel magadnak a kérdést. Melyik a reálisabb? Ha én tapasztalom, hogy van pozitív hatása, vagy az hogy te autószerelő vagy, és elméleti síkon úgy gondolod, ez a termék teljes mértékben átverés.
Van kismillió példa erre is. Hiába a leggyorsabb telefonnak van kikiáltva a hivatalos tesztelők, és tesztprogramok alapján a Samsung Galaxy S6, ha a felhasználók azt látják, hogy napi használatban igen is meg-meg akad, és  "gondolkozik" 1-1 művelet elindításakor. Majd ott a gyengébb LG G4, ami tesztprogramok alapján 40% gyengébb, még is napi használatban minden azonnal történik, és nincsenek akadások, tehát felhasználók gyakorlati tapasztalatai alapján a tudományos végeredmény keresztül van húzva. Meg lehet magyarázni mindent, de a személyes tapasztalatnál nincs értékesebb vélemény. Ez pedig nincs neked. Wink

Fordítva ülsz a lovon. Az indirekt bizonyítás maximum a matematikában szokás. Az hogy hiszel valamiben, az dícséretes. Az hogy nem tudod a hited bizonyítékokkal alátámasztani , hát kissé vicces, de hát éjféli misére sem a bizonyítékok miatt járunk. De az, hogy hívőként isten nemlétezőségének a bizonyítását az ateistákra bízod, az dühítő. Be is veszek egy homeopátiás holdfényben pihentetett forrásvíz 1%os kivonatát tartalmazó pirulát, hogy lehiggadjak.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2132 Dátum: 2015.11.04 szerda, 22:36:26 »

Google: prolong teszt
Na ez kb annyira hiteles, mint a bizonyítékaid:
  http://belsoseg.blog.hu/2008/02/27/miert_nem_probalom_ki_a_prolongot   
Naplózva
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2133 Dátum: 2015.11.04 szerda, 22:59:07 »

Google: prolong teszt
Na ez kb annyira hiteles, mint a bizonyítékaid:
  http://belsoseg.blog.hu/2008/02/27/miert_nem_probalom_ki_a_prolongot   

Bizonyítékaim? Nem értem miért ferdítesz. szomoru1 Tapasztalatokról beszéltem, nem bizonyítékokról. Nem vagyok én sem nyomozó sem rendőr, hogy bizonyítékokat gyűjtsek. Eddig is beletöltöttem, és qurvára nem érdekel ki az, aki nem tölti bele. Magánügye. Az pedig, hogy mit tapasztalok, ezzel kapcsolatosan ne te döntsd már el, mi és mennyire hiteles.
Számomra te vagy ezzel kapcsolatosan hiteltelen, mert még saját tapasztalatod sincs, amit leírhatnál. E helyett linkelgetsz egy olyan cikket, ami sokadszorra van  itt, és ez sem a saját tapasztalatokról szól.
Ha vennéd a fáradtságot, és kevésbé lennél felületes, elolvasnád a kommenteket is. Aki nem próbálta, és semmilyen tapasztalata sincs az szapulja, hogy "lehúzás", akinek saját tapasztalatai vannak, és azt írja, hogy jó, az meg hülye, mert a tapasztalat nélküli megmondom a frankót sokkal hihetőbb, mint az aki vette a fáradtságot és kipróbálta.
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2134 Dátum: 2015.11.04 szerda, 23:07:00 »

Bizonyítékaim? Nem értem miért ferdítesz. szomoru1 Tapasztalatokról beszéltem, nem bizonyítékokról. Nem vagyok én sem nyomozó sem rendőr, hogy bizonyítékokat gyűjtsek. Eddig is beletöltöttem, és qurvára nem érdekel ki az, aki nem tölti bele. Magánügye. Az pedig, hogy mit tapasztalok, ezzel kapcsolatosan ne te döntsd már el, mi és mennyire hiteles.
Számomra te vagy ezzel kapcsolatosan hiteltelen, mert még saját tapasztalatod sincs, amit leírhatnál. E helyett linkelgetsz egy olyan cikket, ami sokadszorra van  itt, és ez sem a saját tapasztalatokról szól.
Ha vennéd a fáradtságot, és kevésbé lennél felületes, elolvasnád a kommenteket is. Aki nem próbálta, és semmilyen tapasztalata sincs az szapulja, hogy "lehúzás", akinek saját tapasztalatai vannak, és azt írja, hogy jó, az meg hülye, mert a tapasztalat nélküli megmondom a frankót sokkal hihetőbb, mint az aki vette a fáradtságot és kipróbálta.

Unlak. Váltsunk témát.
Naplózva
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #2135 Dátum: 2015.11.04 szerda, 23:19:02 »

Miért kell egymást győzködni?  fejvakaras Ha valaki boldog attól, hogy használja akkor legyen tőle boldog. Ha meg valaki attól boldog, hogy nem használja, akkor meg azzal legyen boldog.  integet2
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2136 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 06:09:25 »

Unlak. Váltsunk témát.
nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2137 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 09:45:14 »

....és a közvetlen befecskendezésű benzines autókra.hopp,szopóka.kihal az egész fórum.... Cheesy

Ez a linkelt cikkben van? (Én nem találtam.)
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2138 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 10:23:25 »

Miért kell egymást győzködni?  fejvakaras Ha valaki boldog attól, hogy használja akkor legyen tőle boldog. Ha meg valaki attól boldog, hogy nem használja, akkor meg azzal legyen boldog.  integet2

Nagyjából pont. Wink
Én csak annyit írtam, hogy megvettem az újabb adagot. Aztán ez kerekedett ki belőle. Roll Eyes
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2139 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 11:03:20 »

A régi miért nem jó?
Van flakonban csavarrögzítő. De ami rajta marad a kicsavart csavaron, az is szorosan tartja, de meg is kell húzni.
Sosem láttam még fellazult féknyereg csavarokat! Pedig 20+ év alatt találkoztam már pár darabbal. Sok fékbetéthez nem is adnak....
A jobbakhoz igen. Ha adnak nyilván az újat kell beszerelni, de ha nem adnak....nincs világvége.

A gyárihoz adnak, ebből gondolom, hogy a Ford szerint akkor ajánlott minden fékbetét cserekor ezt is cserélni, meg ugye a fék nem játék. Végül ezért nem vettem meg az EBC szettet, mert ahhoz nincs csavar, ami külön +7e Ft (előre-hátra)!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2140 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 11:04:29 »

Ez Textar betét. Új csavarokkal. Wink

 eljen
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2141 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 12:14:07 »

A gyárihoz adnak, ebből gondolom, hogy a Ford szerint akkor ajánlott minden fékbetét cserekor ezt is cserélni, meg ugye a fék nem játék. Végül ezért nem vettem meg az EBC szettet, mert ahhoz nincs csavar, ami külön +7e Ft (előre-hátra)!


Ez komoly?  Shocked
Csavaronként 1 csepp rögzítő, te meg inkább nem veszel meg egy betétet?  vigyor3
(de ha simán visszarakod a kivett csavart és meghúzod rendesen, semmi nem fog történni)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2142 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:05:28 »

Csak vettem váltóolajat is (Motul). Ha azt mondjátok, nem használódik el, elhiszem, csak ki tudja benne van e az az 1,9L. Roll Eyes
Inkább lecserélem. Így nyugodtabb leszek.
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2143 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:18:53 »

Csak vettem váltóolajat is (Motul). Ha azt mondjátok, nem használódik el, elhiszem, csak ki tudja benne van e az az 1,9L. Roll Eyes
Inkább lecserélem. Így nyugodtabb leszek.
Én is lecseréltem.
Naplózva
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2144 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:34:40 »

Én is lecseréltem.

Finomabban járt utána?
Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2145 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 20:57:10 »

Finomabban járt utána?
Nem. De 100-120e után szerintem nem árt.
Naplózva
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #2146 Dátum: 2015.11.05 csütörtök, 22:55:33 »

Nagyjából pont. Wink
Én csak annyit írtam, hogy megvettem az újabb adagot. Aztán ez kerekedett ki belőle. Roll Eyes

Vannak témák amiket csak akkor érdemes elővenni, ha az ember nagyon ráér  hehe

Akkar valaki beszélni arról, hogy miért sokkal jobb a benzines mint a dízel?  eplus2
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2147 Dátum: 2015.11.06 péntek, 06:08:55 »

Ez a linkelt cikkben van? (Én nem találtam.)
nem.másikban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Matyas1978
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 534



E-mail
« Új hozzászólás #2148 Dátum: 2015.11.06 péntek, 07:57:10 »


Akkar valaki beszélni arról, hogy miért sokkal jobb a benzines mint a dízel?  eplus2

 eplus2
Szóba került ez is a barátom szervizében. Ők szeretik a turbó dízeleket, mert ha nem lennének, felkopna az álluk. 200-300e alatt ritkán távozik a kuncsaft.  hehe

Naplózva

2002 Mk3 2.5 V6 Ghia
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #2149 Dátum: 2015.11.06 péntek, 08:05:01 »

eplus2
Szóba került ez is a barátom szervizében. Ők szeretik a turbó dízeleket, mert ha nem lennének, felkopna az álluk. 200-300e alatt ritkán távozik a kuncsaft.  hehe



 hehe
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.