Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.24 szerda, 11:47:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 [16]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: ST200, ST24  (Megtekintve 316994 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #750 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 10:06:55 »

hogy érted hogy a maga módján ? holland cég ,de gondolom egy vagyon

Ja! Nem pikirtkedni akartam, csak szófordulatként írtam.
Nagyon tecc.
Ennek ötletén elkezdtem fejben számolni, hogy mibe fájna, ha az enyémet, magamnak megcsinálnám, íj módon.
Nem beteg az autóm, de rengeteg pici dolog van, meg itt ugye - pl - a lengőkarok is fújva.
Szóval egy ilyen jó lenne, de 400 környékén feladtam a számolást.  Huh?
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #751 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 14:39:25 »


én jövőhéten adom le az enyémet egy teljes  külső megújulásra , nagyon várom már , szinte az összes elemet újrafényeztetem Cheesy  , kopott ford és v6 jelek cseréje, új antenna ,stb.
közben már megérkezett a Powerflex első és hátsó stabilizátor szilent is, úgyhogy majd ha kész a külső akkor azok is mennek be alá  eplus2
Irigylésre méltó helyzet
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #752 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 15:41:21 »

Irigylésre méltó helyzet

a tiéd most hogy áll ? milyen állapotban van, illetve mi a következő amit tervezel megcsináltatni?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #753 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 15:42:41 »

Ja! Nem pikirtkedni akartam, csak szófordulatként írtam.
Nagyon tecc.
Ennek ötletén elkezdtem fejben számolni, hogy mibe fájna, ha az enyémet, magamnak megcsinálnám, íj módon.
Nem beteg az autóm, de rengeteg pici dolog van, meg itt ugye - pl - a lengőkarok is fújva.
Szóval egy ilyen jó lenne, de 400 környékén feladtam a számolást.  Huh?

jaah, így már értelek Smiley
huh igen, én is kíváncsi vagyok mennyibe fájt annak az ST nek az ilyen szintű felújítása, még a motoron sincs egy darab olajcsep se Cheesy
Neked is ST van egyebként ?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #754 Dátum: 2019.05.01 szerda, 08:52:53 »

a tiéd most hogy áll ? milyen állapotban van, illetve mi a következő amit tervezel megcsináltatni?
Karosszéria generál van folyamatban. Mikor kibeleztem, ez a látvány fogadott Sad
https://youtu.be/nzYeSkwnJ08
Sajnos nagyon el volt hanyagolva, ez látszik is.
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #755 Dátum: 2020.02.01 szombat, 00:09:36 »

Jó estét.
Uraim, az érdekelne, hogy talpasgömbfej ugyanolyan-e, mint a többi mondeoban?
Keresgéltem, de a nem igen találtam külön  sthez valót

Eredeti Haynes manualt már szereztem (V6-ost tartalmazót), a kellő szakirodalom így rendelkezésre áll.
Előre is köszi!

Régi ugyan, de talán még emlékszel, hol jutottál hozzá. Ha igen, kérlek oszd meg  help
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #756 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 20:13:20 »

Jó estét.
Uraim, az érdekelne, hogy talpasgömbfej ugyanolyan-e, mint a többi mondeoban?
Keresgéltem, de a nem igen találtam külön  sthez valót

Régi ugyan, de talán még emlékszel, hol jutottál hozzá. Ha igen, kérlek oszd meg  help

Valahonnak ebay-ről volt, ha jól emlékszem. Pl. most épp ezt írja legolcsóbbnak a rendszer, postaköltséggel együtt 7ezer körül lehet hozzájutni.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #757 Dátum: 2020.02.07 péntek, 20:15:29 »

Valahonnak ebay-ről volt, ha jól emlékszem. Pl. most épp ezt írja legolcsóbbnak a rendszer, postaköltséggel együtt 7ezer körül lehet hozzájutni.

Közben már rátaláltam én is, bár st200 ebben sincsen sajnos
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #758 Dátum: 2020.02.08 szombat, 10:14:59 »

Közben már rátaláltam én is, bár st200 ebben sincsen sajnos


Hát az semmiben :/ Ha egyszer találsz valami szerelőt, akinek van típusismerete az ST-re, azt soha ne engedd el!
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #759 Dátum: 2020.02.09 vasárnap, 18:02:22 »

Hát az semmiben :/ Ha egyszer találsz valami szerelőt, akinek van típusismerete az ST-re, azt soha ne engedd el!
Te mennyire vagy otthon a témában? Magad szereled a kocsid?
 
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #760 Dátum: 2020.02.18 kedd, 20:49:57 »

Te mennyire vagy otthon a témában? Magad szereled a kocsid?
 

Sokszor muszáj otthon nekiállni, de én is csak tippelgetek. :/
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
MondeoPrezident
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új hozzászólás #761 Dátum: 2020.04.24 péntek, 17:44:16 »

Sziasztok! Én egy eladó ST200 után kutatok!

Ha neked van, vagy valahol látsz akkor azt jelezd kérlek! Helyileg Magyarország, Lengyelország, Ausztria, Németország, Svájc közelében érdekel.

Legjobb Imperial Blue lenne, de amúgy mindegy  nyes

Legjobb Kombi lenne, de az is mindegy, egy ilyen ritka autónál    vigyor3

Ár az olyan 2millió körül álljon meg. Nagyon megköszönöm ha valaki talál nekem egyet, én sehol se látok.  beka3
Naplózva

MkII 1.8TD Turnier tulajdonos volt sokáig, most is, de most egy másiké Cheesy
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #762 Dátum: 2020.04.25 szombat, 09:30:24 »

Sziasztok! Én egy eladó ST200 után kutatok!

Ha neked van, vagy valahol látsz akkor azt jelezd kérlek! Helyileg Magyarország, Lengyelország, Ausztria, Németország, Svájc közelében érdekel.

Legjobb Imperial Blue lenne, de amúgy mindegy  nyes

Legjobb Kombi lenne, de az is mindegy, egy ilyen ritka autónál    vigyor3

Ár az olyan 2millió körül álljon meg. Nagyon megköszönöm ha valaki talál nekem egyet, én sehol se látok.  beka3

Legjobban akkor jársz, ha olaszországban sikerül találnod egyet, az nem fog rohadni. (Ellenben jó eséllyel a lökhárítói már nem épek, azt meg nem igazán lehet javítani, beszerezni szintén képtelenség cseredarabot, és az is aranyáron van.) Ott a subito.it oldalon érdemes nézelődni, jelenleg egyetlen ST200 sincs rajta. A mobile-n van 1-2 darab, abból leginkább ez a példány néz ki úgy, hogy érdemes lehet megnézni. Viszont jól gondold át, hogy tényleg ST200-at szeretnél-e. Biztos, hogy kell vele foglalkozni, és az onnantól akár több milliós tétel lesz, nincs hozzá alkatrész (gyakorlatilag az összes alkatrészáruház az autodata adatbázisát használja, abban meg a sima Mondeókhoz való alkatrészeket is listázza az ST-hez, pedig baromira nem valók hozzá - szóval csak úgy tűnik azok alapján, hogy van alkatrész), nincs hozzá típusismerettel rendelkező szerelő, ... Én 3 éve muszáj voltam márkaszervizbe leadni az autót a motortér teljes rendberakására, előtte egy évig kerestem hozzáértő szerelőt sikertelenül. Aztán ott is hagytam 1,6 millát a végén. És akkor még ott van a futómű, a kasztni rendbetétele, stb. Csak akkor vegyél ST200-at, ha egy unatkozó, megveszekedett, őrült milliomos vagy Cheesy
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #763 Dátum: 2020.04.25 szombat, 12:35:56 »

Legjobban akkor jársz, ha olaszországban sikerül találnod egyet, az nem fog rohadni. (Ellenben jó eséllyel a lökhárítói már nem épek, azt meg nem igazán lehet javítani, beszerezni szintén képtelenség cseredarabot, és az is aranyáron van.) Ott a subito.it oldalon érdemes nézelődni, jelenleg egyetlen ST200 sincs rajta. A mobile-n van 1-2 darab, abból leginkább ez a példány néz ki úgy, hogy érdemes lehet megnézni. Viszont jól gondold át, hogy tényleg ST200-at szeretnél-e. Biztos, hogy kell vele foglalkozni, és az onnantól akár több milliós tétel lesz, nincs hozzá alkatrész (gyakorlatilag az összes alkatrészáruház az autodata adatbázisát használja, abban meg a sima Mondeókhoz való alkatrészeket is listázza az ST-hez, pedig baromira nem valók hozzá - szóval csak úgy tűnik azok alapján, hogy van alkatrész), nincs hozzá típusismerettel rendelkező szerelő, ... Én 3 éve muszáj voltam márkaszervizbe leadni az autót a motortér teljes rendberakására, előtte egy évig kerestem hozzáértő szerelőt sikertelenül. Aztán ott is hagytam 1,6 millát a végén. És akkor még ott van a futómű, a kasztni rendbetétele, stb. Csak akkor vegyél ST200-at, ha egy unatkozó, megveszekedett, őrült milliomos vagy Cheesy

azért valami pozitívat is mondj neki Cheesy
gyári alkatrészek beszerzése jó áron én a nagyautót ajánlom, itt a fórumon is fent vannak , de egyebként mivel 20 éves lett a legfiatalabb mk2 mondeo is, így már nem mindenből lehet hozzá gyári alkatrészt szerezni ( akár a sima mk2 mondeo alkatrészekre is értendő )
ha van egy jó állapotú példányod akkor viszont hatalmas élményt tud adni mai napig Smiley
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #764 Dátum: 2021.04.03 szombat, 20:33:46 »

Egy érdekes kérdés: a MAF szenzort méregetve milyen tartományban kell neki visszaadni értéket a megfelelő lábain, ha korrekt lábon megkapja a 12V-ot meg a testelést? Rámértünk üresen, légáram nélkül 0,2 V-ot ad vissza, enyhén megfújkálva a két kis érzékelődrótját 1,5 V-ig ment fel. Lehet, hogy jó ez, de van egy sanda gyanúm, hogy ennél több kéne hogy legyen.. Valakinek valami biztos infója van róla?
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #765 Dátum: 2021.04.04 vasárnap, 23:05:10 »

Egy érdekes kérdés: a MAF szenzort méregetve milyen tartományban kell neki visszaadni értéket a megfelelő lábain, ha korrekt lábon megkapja a 12V-ot meg a testelést? Rámértünk üresen, légáram nélkül 0,2 V-ot ad vissza, enyhén megfújkálva a két kis érzékelődrótját 1,5 V-ig ment fel. Lehet, hogy jó ez, de van egy sanda gyanúm, hogy ennél több kéne hogy legyen.. Valakinek valami biztos infója van róla?

Meg ehhez kapcsolódó kérdés: Honnan érdemes ilyet rendelni? Itthon nem találtam 70-80 ezer alatt (általában a vonatkozó szívócsődarabban együtt). Amcsi ebay-ről[/u] lehet rendelni elvileg azonos típusú, OEM szenzort -passzol a nagyobb V6-os, meg V8-as motorokhoz is, F150-esben használt darabokhoz főleg-, az vajon tényleg stimmel az ST-be? Vagy akkor már valami MK3-as darab jó lehet..?
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 [16]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.055 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.