Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 21:16:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 500319 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2013.07.30 kedd, 21:56:41 »

A 4 és 5 ajtós kivitelű mk1 mondeok hátsó lökhárítója ugyanaz?
Naplózva

MKI 2.0i
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2013.07.30 kedd, 22:01:51 »

A 4 és 5 ajtós kivitelű mk1 mondeok hátsó lökhárítója ugyanaz?
Az adat bázisom szerint igen,csak a kombi más.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2013.07.30 kedd, 22:25:16 »

Az adat bázisom szerint igen,csak a kombi más.
köszi az infót  eljen
Naplózva

MKI 2.0i
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2013.08.02 péntek, 14:34:37 »


Még nem raktam össze. Ha már leszedtem tisztítom, festem. A hátsó két dobot Düfa padlófestékkel, a középsőt pedig Prevent hőállóval. Kíváncsi vagyok melyik bírja tovább!

Düfa padlófesték maradt, Prevent lepattogzott.  vigyor3 Ennyit a Prevent hőállóról.

Ja eladó egy fél flakonnyi Prevent hőálló, egy tábla mazsolás-mogyorós Milka az ára!  2funny
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2013.08.02 péntek, 15:30:11 »

Düfa padlófesték maradt, Prevent lepattogzott.  vigyor3 Ennyit a Prevent hőállóról.

Ja eladó egy fél flakonnyi Prevent hőálló, egy tábla mazsolás-mogyorós Milka az ára!  2funny
a fékdobot fested padlolófestékkel?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2013.08.02 péntek, 15:50:15 »

a fékdobot fested padlolófestékkel?
Azt is, a kipufogót is.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2013.08.02 péntek, 15:56:39 »

Azt is, a kipufogót is.

kipufogót?? nem ég le róla? a PADLÓFESTÉK?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2013.08.02 péntek, 15:58:32 »

kipufogót?? nem ég le róla? a PADLÓFESTÉK?
a pufogót minek fested? többnyire belülről rohad el...
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2013.08.02 péntek, 16:04:15 »

kipufogót?? nem ég le róla? a PADLÓFESTÉK?
Írtam, a hőálló lepergett,a padlófesték rajta van.
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2013.08.02 péntek, 16:18:13 »

a pufogót minek fested? többnyire belülről rohad el...

Esztétika. Tudod, ha tetőre rakja a kocsit, nem mindegy, hogy mit látnak a kiérkező tűzoltók!  taps (Egyébként kívülről is tud rohadni rendesen.)
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2013.08.02 péntek, 16:25:14 »

Esztétika. Tudod, ha tetőre rakja a kocsit, nem mindegy, hogy mit látnak a kiérkező tűzoltók!  taps
vigyor3
(Egyébként kívülről is tud rohadni rendesen.)
Eredetileg is le van kezelve, és tényleg nem mindegy,hogy hogy néz ki.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2013.08.02 péntek, 16:25:54 »

Esztétika. Tudod, ha tetőre rakja a kocsit, nem mindegy, hogy mit látnak a kiérkező tűzoltók!  taps (Egyébként kívülről is tud rohadni rendesen.)
zavart2 beka2
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2013.08.02 péntek, 16:26:46 »

:vigyor3:Eredetileg is le van kezelve, és tényleg nem mindegy,hogy hogy néz ki.
lehet,de csak egy ujszerüt érdemes festeni-nem? az enyém már rohadt....
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2013.08.02 péntek, 16:31:38 »

lehet,de csak egy ujszerüt érdemes festeni-nem? az enyém már rohadt....
Teljesen rozsdamentessé tettem,felszíni rozsda volt csak, és úgy gondoltam jobb ha lefestem, ne újuljon ki a rozsda.
Kétszer két különböző hőállóval festettem le, mindkétszer lepattogzott. A padlófesték még rajta és bírja, pedig a második hőállóval egyidőben tettem fel.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2013.08.02 péntek, 22:18:15 »

Hogy lehet kiszedni az első üléseket? A biztonsági öv nem engedi el.
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2013.08.02 péntek, 22:32:50 »

Hogy lehet kiszedni az első üléseket? A biztonsági öv nem engedi el.

Le kell csavarozni az övet. A oszlophoz T45-ös fejű csavar fogja az öv dobot, ezt egyszerűbb leszedni. De az ülésről is le lehet csavarozni a másik végét. Amúgy lt. 10-es fejű csavarok fogják a padlólemezhez, magát az ülést azok megbontásával (talán 5 vagy 6 db) lehet kiszedni a kocsiból Tongue
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2013.08.02 péntek, 22:36:25 »

Le kell csavarozni az övet. A oszlophoz T45-ös fejű csavar fogja az öv dobot, ezt egyszerűbb leszedni. De az ülésről is le lehet csavarozni a másik végét. Amúgy lt. 10-es fejű csavarok fogják a padlólemezhez, magát az ülést azok megbontásával (talán 5 vagy 6 db) lehet kiszedni a kocsiból Tongue
Köszönöm!
Az övvel gyűlt meg a bajom és az volt az érdekes, hogy melyik végét szabadítsam fel.

Nálam 6 csavar fogta.
 wave
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2013.08.03 szombat, 12:02:50 »

Köszönöm!
Az övvel gyűlt meg a bajom és az volt az érdekes, hogy melyik végét szabadítsam fel.

Nálam 6 csavar fogta.
 wave

Nos,nekiálltam leszedni az oszlopról az övet, de rájöttem, hogy nálam egyszerűbb, ha az ülésről csavarozom le. Most napvilág, már jól látható, hogy az ülés ajtó félöli hátsó sarkánál kell egy csavart kicsavarozni. Ezzel el is engedi az övet. Még az ülés burkolatát sem kell levenni.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 19:20:02 »

Ezen a képen látható egy pirossal jelzett rész, a kérdéses rész.
Azt szeretném tudni, hogy a piros rész a padlólemezhez tartozik vagy külön beszerezhető javító darab?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 19:29:19 »

Ezen a képen látható egy pirossal jelzett rész, a kérdéses rész.
Azt szeretném tudni, hogy a piros rész a padlólemezhez tartozik vagy külön beszerezhető javító darab?
szerintem a belső küszöb része,.nem hiszem hogy több darabból lenne,mivel az merevit!
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 19:35:08 »

szerintem a belső küszöb része,.nem hiszem hogy több darabból lenne,mivel az merevit!
Belső küszöböt és függőleges belső fémlemezt lehet kapni?
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 21:51:23 »

Ezen a képen látható egy pirossal jelzett rész, a kérdéses rész.
Azt szeretném tudni, hogy a piros rész a padlólemezhez tartozik vagy külön beszerezhető javító darab?
Végül is az a padlólemez része, szerintem csak fenéklemezzel együtt vagy egy részével szokott lenni, de leg egyszerűbb meghajlíttatni egy lakatos műhelyben, egyébként egy valamire való karosszériás pikk-pakk meghajtja.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2013.08.05 hétfő, 09:00:47 »

Végül is az a padlólemez része, szerintem csak fenéklemezzel együtt vagy egy részével szokott lenni, de leg egyszerűbb meghajlíttatni egy lakatos műhelyben, egyébként egy valamire való karosszériás pikk-pakk meghajtja.
Köszönöm  a választ!
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2013.08.05 hétfő, 12:52:24 »

Köszönöm  a választ!
Igazán nincs mit. wave
Naplózva
IFR914
Vendég
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2013.08.14 szerda, 17:14:43 »

A 4 és 5 ajtós kivitelű mk1 mondeok hátsó lökhárítója ugyanaz?
uggyanaz!NEKEM IS SZÜKSÉGEM LENNE A HÁTSÓRA!
Naplózva
josag
Vendég
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2013.08.27 kedd, 22:15:08 »

Helló urak.Van 4 2 es mondi ajtóm szép metál fekete színben ha valakit érdekel,és még mk1 es 4 ajtós ajtók is zöld színben,Megegyezünk
Naplózva
josag
Vendég
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2013.08.27 kedd, 22:16:36 »

Ja és egy mk1 es 96 os 1.8td szedánból motor kivételével minden eladó
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2013.08.28 szerda, 11:15:39 »

Ja és egy mk1 es 96 os 1.8td szedánból motor kivételével minden eladó

Tedd fel vagy ide http://mondeo.hu/index.php?board=37.0 vagy ide http://mondeo.hu/index.php?board=41.0. Mindkét esetben használd az új téma fület a kezdéshez.
Naplózva
kiriadam
Vendég
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 06:59:40 »

Sziasztok! Nos tegnap elég rossz hírt közölt velem a karoszériás ismerősöm. Megcsinálta a hátsó kerékjárati íveket, és közben kiderült hogy mind a két doblemez el van rozsdásodva, mivel valami filc szerűség volt a alatta, és egy nagy adag sárral leesett falbav Annyit mondott hogy nagyából 2 év és adjam el szomoru1 A problémám leginkább hogy elég sokat költöttem rá mert szerettem volna rendbe rakni teljesen...
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 07:42:50 »

Sziasztok! Nos tegnap elég rossz hírt közölt velem a karoszériás ismerősöm. Megcsinálta a hátsó kerékjárati íveket, és közben kiderült hogy mind a két doblemez el van rozsdásodva, mivel valami filc szerűség volt a alatta, és egy nagy adag sárral leesett falbav Annyit mondott hogy nagyából 2 év és adjam el szomoru1 A problémám leginkább hogy elég sokat költöttem rá mert szerettem volna rendbe rakni teljesen...
Akkor keress egy másik jó lakatost, és vele rakasd rendbe. Ugyanis ha találsz egy viszonylag jó állapotú gépet, abból kivágod, és berakatod a tiedbe, persze megfelelő kezeléssel. Sajna az utóbbi időbe már nekem is ez a tapasztalatom, hogy amit nem tudnak új lemezből hajtogatni, azt már nem csinálják meg. Pedig pár évvel ezelőtt még igenis működött ez a rendszer, csak lusták már a szakmájukhoz nyúlni, és ha kell kalapálni.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
kiriadam
Vendég
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 08:55:27 »

igen megfordult a fejembe, csak nem ismerek mást, illetve olcsón dolgozik, mivel jóban vagyunk, csak van két kis gyermeke, és igazából a saját autójára sincs ideje...donort pedig már keresek, de ha tudtok valakit szóljatok legyetek szívesek worship illetve nem tudom hogy az mk1 kombinak is jó-e a hátsó doblemeze az enyémhez(ferdehátú), illetve az mk2 nek?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 09:15:37 »

igen megfordult a fejembe, csak nem ismerek mást, illetve olcsón dolgozik, mivel jóban vagyunk, csak van két kis gyermeke, és igazából a saját autójára sincs ideje...donort pedig már keresek, de ha tudtok valakit szóljatok legyetek szívesek worship illetve nem tudom hogy az mk1 kombinak is jó-e a hátsó doblemeze az enyémhez(ferdehátú), illetve az mk2 nek?
A 16. kerületben van kapcsolat.  wave
Naplózva
kiriadam
Vendég
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 11:03:41 »

Jól hangzik, meg tudnád kérdezni mennyiért csinálna egy ilyen beavatkozást? (autó szétszedése,hátsó doblemezek kivágása,behegesztése, lekezelése, összerakása) Előre is köszi!
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 17:05:10 »

Jól hangzik, meg tudnád kérdezni mennyiért csinálna egy ilyen beavatkozást? (autó szétszedése,hátsó doblemezek kivágása,behegesztése, lekezelése, összerakása) Előre is köszi!
Átküldöm a számát privátban, te pontosabban tudod, hogy mit szeretnél, hogy csináljon a kocsival. Az biztos, hogy a többiekhez képest fele pénzért megcsinálta a küszöbcserét és a padlólemez foltozgatását.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 20:52:14 »

Sziasztok! Nos tegnap elég rossz hírt közölt velem a karoszériás ismerősöm. Megcsinálta a hátsó kerékjárati íveket, és közben kiderült hogy mind a két doblemez el van rozsdásodva, mivel valami filc szerűség volt a alatta, és egy nagy adag sárral leesett falbav Annyit mondott hogy nagyából 2 év és adjam el szomoru1 A problémám leginkább hogy elég sokat költöttem rá mert szerettem volna rendbe rakni teljesen...
Mi esett le? A filc? Ha az, akkor nem feltétlenül a doblemez van korrodálva, a filcet a kerékjárat műanyag dobbetétjeire tették hangtompítás miatt.
Naplózva
karika
Vendég
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2013.09.20 péntek, 12:24:38 »

sziasztokLlátom a sok  jó tanácsot és úgy tűnik itt mindenki nagyon segítő kész. Ezért is merek hozzátok fordulni. 1996-os MK1-eshez keresek külső küszöböket. hol találhatnék és kb. mekkora kárt okozna ez az anyagi helyzetemen. ha használhatóbb mint az én ementáli szerű küszöbjeim bontott is érdekel. előr is köszönöm a segítséget. Karika
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2013.09.20 péntek, 12:35:22 »

sziasztokLlátom a sok  jó tanácsot és úgy tűnik itt mindenki nagyon segítő kész. Ezért is merek hozzátok fordulni. 1996-os MK1-eshez keresek külső küszöböket. hol találhatnék és kb. mekkora kárt okozna ez az anyagi helyzetemen. ha használhatóbb mint az én ementáli szerű küszöbjeim bontott is érdekel. előr is köszönöm a segítséget. Karika

Bontottat 98%, hogy nem fogsz hibátlant találni. Ha jól emlékszem, korábban valaki írta, hogy újonnan sem drága. 4250 ft-ért meg tudod venni.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2013.09.20 péntek, 13:17:43 »

sziasztokLlátom a sok  jó tanácsot és úgy tűnik itt mindenki nagyon segítő kész. Ezért is merek hozzátok fordulni. 1996-os MK1-eshez keresek külső küszöböket. hol találhatnék és kb. mekkora kárt okozna ez az anyagi helyzetemen. ha használhatóbb mint az én ementáli szerű küszöbjeim bontott is érdekel. előr is köszönöm a segítséget. Karika

Bontottat 98%, hogy nem fogsz hibátlant találni. Ha jól emlékszem, korábban valaki írta, hogy újonnan sem drága. 4250 ft-ért meg tudod venni.


Nekem nemrég kezdett széjjelmenni a küszöb, de csak a jobb oldali. A küszöb anyagára nem számottevő a többi költséghez viszonyítva, már ahogy nekem előadta karosszériás. Van egyszer egy munkadíj, kárpit ki/be, valamiféle üregvédelem is kellene, festés, fényezés...
Naplózva

MKI 2.0i
karika
Vendég
« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2013.09.21 szombat, 00:42:26 »

Mk-.hez külső küszöböt  tud valaki? Hol és kb mennyiért?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2013.09.21 szombat, 07:25:28 »

Mk-.hez külső küszöböt  tud valaki? Hol és kb mennyiért?
Három hozzászólással korábban is leírta Lacika71 kolléga, de itt is van!
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2013.09.21 szombat, 08:35:33 »

Három hozzászólással korábban is leírta Lacika71 kolléga, de itt is van!
cromax!
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2013.09.21 szombat, 10:27:36 »

cromax!
Ott is lehet, és ha van 35 % kedvezményed, akkor ugyanazt ugyanannyiért megkapod, mint itt.

Nekem nemrég kezdett széjjelmenni a küszöb, de csak a jobb oldali. A küszöb anyagára nem számottevő a többi költséghez viszonyítva, már ahogy nekem előadta karosszériás. Van egyszer egy munkadíj, kárpit ki/be, valamiféle üregvédelem is kellene, festés, fényezés...
A kárpit ki/be műveletet te is el tudod végezni azért nem kell fizetni, nézz körül a lakatosok között, hogy mennyiért dolgoznak. Ha sokallod, akkor 16. kerületben van egy lakatos srác, aki nekem több mint 50 %-kal olcsóbban csinálta meg mint a másik három, akitől én ajánlatot kértem.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2013.10.15 kedd, 10:22:09 »

Sziasztok, hátsó lökhárító cseréjének mik lehetnek a "buktatói"? Mire kell odafigyelni?
Megtörtem az mk1 hátsó ropi lökösömet pár hete. Kutakodtam, variáltam és most ott tartok, hogy veszek egy új utángyártottat.
A töröttem belülről sárga porladozó "szivaccsal" van bélelve. A cromaxos utángyártottnál ilyesmit nem látok, valahogy anyagában van megoldva a csillapítás/rugalmasság? A cromax oldalán most nem találok KLOKKERHOLM lököst (ezt ajánlotta a club  worship), hacsak nem az eu imprt azt takarja...
Azért cromax, mert úgy néz ki, oda kapok clubtárs munkahelyéről komolyabb kedvezményt (25-40%).
A cromaxról okoskodva látom, hogy csavarokat is kínálnak lököshöz. A lökös csavarok kvázi egyszerhasználatosak az mk1-nél? Jellemzően illdomos a lökössel együtt azokat is vennem?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

MKI 2.0i
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2013.10.15 kedd, 10:30:14 »

Három hozzászólással korábban is leírta Lacika71 kolléga, de itt is van!

hali, nézem a javasolt oldalt is.
Nem tudod véletlenül, hogy mit jelentenek ezek az ismérvek a hátsó lökösöknél?
•Kiegészítõ cikk/kiegészítõ info 2:  lökhárító-tartóval
•Minõség: A1
•Kiegészítõ cikk/kiegészítõ info: erõsítéssel
Naplózva

MKI 2.0i
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2013.10.15 kedd, 10:39:10 »

hali, nézem a javasolt oldalt is.
Nem tudod véletlenül, hogy mit jelentenek ezek az ismérvek a hátsó lökösöknél?
•Kiegészítõ cikk/kiegészítõ info 2:  lökhárító-tartóval
•Minõség: A1
•Kiegészítõ cikk/kiegészítõ info: erõsítéssel

e 3 félét adja ki a jelzett honlap, egyelőre ár nélkül.
#1825540
#2553950A1
#2553952

Ehhez jön ugye hozzá, hogy a cromaxon semmi hasonló adat nincs.
Naplózva

MKI 2.0i
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2013.10.15 kedd, 11:07:52 »

Sziasztok, hátsó lökhárító cseréjének mik lehetnek a "buktatói"? Mire kell odafigyelni?
Megtörtem az mk1 hátsó ropi lökösömet pár hete. Kutakodtam, variáltam és most ott tartok, hogy veszek egy új utángyártottat.
A töröttem belülről sárga porladozó "szivaccsal" van bélelve. A cromaxos utángyártottnál ilyesmit nem látok, valahogy anyagában van megoldva a csillapítás/rugalmasság? A cromax oldalán most nem találok KLOKKERHOLM lököst (ezt ajánlotta a club  worship), hacsak nem az eu imprt azt takarja...
Azért cromax, mert úgy néz ki, oda kapok clubtárs munkahelyéről komolyabb kedvezményt (25-40%).
A cromaxról okoskodva látom, hogy csavarokat is kínálnak lököshöz. A lökös csavarok kvázi egyszerhasználatosak az mk1-nél? Jellemzően illdomos a lökössel együtt azokat is vennem?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
helló. segitek! a csavarok amik fogják,valószinü be vannak rohadva! és nagyon nehezen hozzáférhető ek.. én a töröttet mivel ugy sem kell,kivülről vágtam át flexel,elöbb letéptem a rossz lököst,és a vasfelfogatást,,átvágtam,levágtam a csavarokat! miután szabaddá vált a felfogatás,feltettem az ujat! az uj lökösökben egy fém lemez erősités van..a régiben purhab szerü cucc - az málik belőle.. ha nagyot csattant a hátulja,figyelj arra hogy a hátsó homlokfal is behorpadhatott! nekem épp hogy nekem jöttek,és ugy behorpadt hogy nem zárodott az ajtó! azt egy fadarabbal,kalapáccsal vissza  kell ovatosan ütni! ha nem sérült-szerencséd van! egyébbként nagyon gyenge,horpadékony a hátulja! ha teszed fel az ujat,zsirozd meg a csavarokat,mert ha valamiért visszakell szedni,hamar rárohadnak az anyák! ha már lent a régi lökös,,a hátsó lemezeket nézd végig,nincs e korrozio,,ha van fesd le! javitsd ki! már ami a lökös alatt van,mert tuti hogy karamból nélkül sosem fogsz ott mégegyszer kutakodni! ha fent a lökös,az oldalait a sárvédőknél lemezcsavarral fogasd oda! ha jó a csúszka,,akkor szerencséd van! mert oldalanként van egy egy csúszka,a lökösön meg egy egy patent ami a csúszkába illik! ha van segitség,akkor te fogod a lököst,és valaki oldalanként igazitsa be a csúszkába a patentet,,annak bekell csúsznia,,akadás mentesen! ha feszül,vagy szorul,gáz van,mert nem illik a kocsidhoz! figyelj erre,mert az uj lököst hamar össze lehet cseszni,karcolni,,és nem veszik vissza!!!! vigyázz rá,és akkor csavarozz,ha mindenhol passzol! ha kell valami kérdezz nyugodtan!
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2013.10.15 kedd, 12:18:27 »

hali, nézem a javasolt oldalt is.
Nem tudod véletlenül, hogy mit jelentenek ezek az ismérvek a hátsó lökösöknél?
•Kiegészítõ cikk/kiegészítõ info 2:  lökhárító-tartóval
•Minõség: A1
•Kiegészítõ cikk/kiegészítõ info: erõsítéssel

Sajnos, nem.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2013.10.15 kedd, 16:12:19 »

helló. segitek!
... átvágtam,levágtam a csavarokat! miután szabaddá vált a felfogatás,feltettem az ujat!
... annak bekell csúsznia,,akadás mentesen! ha feszül,vagy szorul,gáz van,mert nem illik a kocsidhoz! figyelj erre,mert az uj lököst hamar össze lehet cseszni,karcolni,,és nem veszik vissza!!!! vigyázz rá,és akkor csavarozz,ha mindenhol passzol! ha kell valami kérdezz nyugodtan!

OK, köszi az infókat!
Pár kérdés még - sose kellett semmi mechanikai dolgot csináljak még kocsival  vigyor3
... ha csavart levágok, akkor utána a menetes részből ki kell fúrnom a szárát és mittudomén újramenetmetszeni?
... ez szerelési sorren-ügyileg jelentse azt, hogy először a vett, alapozott, nemszínrefújt lököst szereljem teljes egészében föl úgy a'la natur? Majd ha passzol, akkor leszedem és ekkor jöhet a festés, majd a visszarakás? Ha nem passzol, viszem vissza a cromaxba és ...? Ott gondolom akkor megoldásom nem lesz, merthogy ránézésre csak ezt az 1 fajtát árulják.
Naplózva

MKI 2.0i
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2013.10.15 kedd, 16:36:40 »

OK, köszi az infókat!
Pár kérdés még - sose kellett semmi mechanikai dolgot csináljak még kocsival  vigyor3
... ha csavart levágok, akkor utána a menetes részből ki kell fúrnom a szárát és mittudomén újramenetmetszeni?
... ez szerelési sorren-ügyileg jelentse azt, hogy először a vett, alapozott, nemszínrefújt lököst szereljem teljes egészében föl úgy a'la natur? Majd ha passzol, akkor leszedem és ekkor jöhet a festés, majd a visszarakás? Ha nem passzol, viszem vissza a cromaxba és ...? Ott gondolom akkor megoldásom nem lesz, merthogy ránézésre csak ezt az 1 fajtát árulják.
a lökösben benne a csavar! a régieket kell levágni ami már kuka! a lököst mikor megveszed,felpróbálod,ha jó és passzol mindenhol,akkor lehet festeni,és festés után felszerelni!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2013.10.15 kedd, 23:06:27 »

OK, köszi az infókat!
Pár kérdés még - sose kellett semmi mechanikai dolgot csináljak még kocsival  vigyor3
... ha csavart levágok, akkor utána a menetes részből ki kell fúrnom a szárát és mittudomén újramenetmetszeni?
... ez szerelési sorren-ügyileg jelentse azt, hogy először a vett, alapozott, nemszínrefújt lököst szereljem teljes egészében föl úgy a'la natur? Majd ha passzol, akkor leszedem és ekkor jöhet a festés, majd a visszarakás? Ha nem passzol, viszem vissza a cromaxba és ...? Ott gondolom akkor megoldásom nem lesz, merthogy ránézésre csak ezt az 1 fajtát árulják.
Ez ugyan egy kombi lökös, de talán ezen látszik, hogy tőcsavaros.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.