Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 14:57:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 [24]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 486235 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #1150 Dátum: 2017.11.20 hétfő, 13:43:41 »

Sziasztok!
A jobb oldali lábtérnél esős időben beázást tapasztalok.
Az autó ki lett lakatokva és amióta megvan az mk3 azóta igen keveset megy.
Hol ázhat be? Én a pollenszűrőre gondolok de ez csak ötlet. Esetleg dugulás lenne a lefolyónál már ha van ilyen? Ha van akkor merre keressem, hogy ki tudjam tisztítani?
Vagy mi lehet a beázás oksa szerintetek?
Előre is köszönöm a segítséget!
Pollenszűrőnél nézném meg először, mert ha nincs jól a helyén a szűrő, akkor ott beázhat.
Nekünk a régi mk1-nél meg sajnos a padlólemezen volt egy átrohadás, és ott felverte a vizet.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #1151 Dátum: 2017.11.21 kedd, 08:15:06 »

Sziasztok!
A jobb oldali lábtérnél esős időben beázást tapasztalok.
Az autó ki lett lakatokva és amióta megvan az mk3 azóta igen keveset megy.
Hol ázhat be? Én a pollenszűrőre gondolok de ez csak ötlet. Esetleg dugulás lenne a lefolyónál már ha van ilyen? Ha van akkor merre keressem, hogy ki tudjam tisztítani?
Vagy mi lehet a beázás oksa szerintetek?
Előre is köszönöm a segítséget!

MK3-as topikban érdemes nézelődni, ott lehet gyorsabban lesz meg az infó Wink Tipp még mellékesen: szélvédő alját takaró műanyagokat szedd le, nézd meg, hogy alul végig jó-e a tömítés, nincs-e szétrohadva valahol alatta a lemez, ilyesmi.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #1152 Dátum: 2017.11.21 kedd, 11:31:57 »

MK3-as topikban érdemes nézelődni, ott lehet gyorsabban lesz meg az infó Wink Tipp még mellékesen: szélvédő alját takaró műanyagokat szedd le, nézd meg, hogy alul végig jó-e a tömítés, nincs-e szétrohadva valahol alatta a lemez, ilyesmi.
3 éve kapott a gép új szélvédőt, tavaly januárba  lett kilakatolva és mintha azóta ázna be.
Akkor is beázik ha csak a parkolóban áll.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #1153 Dátum: 2017.11.21 kedd, 14:32:55 »

3 éve kapott a gép új szélvédőt, tavaly januárba  lett kilakatolva és mintha azóta ázna be.
Akkor is beázik ha csak a parkolóban áll.

Száraz időben is?  vigyor3

A lakatolás felé kezdenék keresgélni.
Lehet, hogy kiszedték a szélvédőt és nem jól ragasztották vissza.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #1154 Dátum: 2017.11.22 szerda, 13:37:38 »

Száraz időben is?  vigyor3

A lakatolás felé kezdenék keresgélni.
Lehet, hogy kiszedték a szélvédőt és nem jól ragasztották vissza.

Száraz időben is ha locsolja valaki!  nyes
Nem, a szélvédőt nem vették ki.
Lefolyó a szélvédőnél van valahol? Lehet az van eldugulva, vagy x.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
ebihal
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


E-mail
« Új hozzászólás #1155 Dátum: 2017.11.22 szerda, 17:43:28 »

Száraz időben is ha locsolja valaki!  nyes
Nem, a szélvédőt nem vették ki.
Lefolyó a szélvédőnél van valahol? Lehet az van eldugulva, vagy x.

Bemásolok valamit amit régebben írtam.  Smiley

Pusztán kiváncsiságból írom ezen sorokat hogy járt e már így valaki más is.Tényállás beázás minkét oldalon elöl a padlólemeznél ahol érdekes módon van illeszve a két lemez egymáshoz + hajlítva is van a vezetékkötegnek.Gondolom ott gyárilag valami tömítő anyag volt , mindegy is  , bepasztáztam és jónak is tűnt a dolog.Aztán jött a nagy zápor és állt a bal oldalon a víz olyan szinten hogy a tanksapka nyitónál lubickolni lehetett a vízben.Na itt kezdődött a tortúra....hol ázik be??Szélvédőre vizet locsolok-jön be a víz a doblemezen belülről szépen csorog lefele.Szélvédő pasztáz , beázik még mindig.Szétszed megint , ablaktörlő motor és szerkezet kivesz-kezdődhet a teszt.Locsolok az esőelvezető tálcába-nem ázik be , motorháztető zsanérhoz-nem ázik be , és van még 1 kis hely ahova a szélvédő vezeti a vizet , ha oda locsolok-beázik.Érdekes mert mind a 3 rész ugyanoda a gerendába vezeti a vizet.Na akkor sárvédő is levesz hogy rendesen lehessen látni , hát minden épp , nincs rozsda nincs lyuk , és semmihez nem lehet rendesen hozzáférni.Arra jutottam hogy ahogy láttam több lemez van egymásra illesztve azon a részen és ki van kenve valami fehér tömítő anyaggal , nyilván ponthegesztve van csak , és a tömítő anyag öregedett el (de cáfoljatok meg ha nem így van).Csakhogy nem lehet hozzáférni mert a gerendán alul van 1 vízelvezető lyuk meg oldalt 2 kicsi amin nem lehet benyúlni.Így flex elő és vágtam egy kis szerelő ablakot és ami illesztést elértem az ujjammal azt bekentem , és láss csodát nem ázik be a bal oldalon....de most elkezdte a jobb oldalon is , na majd ez tavaszra marad.Arra biztatok mindenkit hogy nézzen a gyári padlószőnyeg alá ugyanis az nem engedi át a vizet és egyszerűen nem látni nem érezni hogy már minden csurom víz alatta.De legegyszerűbb az első ülés alatt megnézni mert ott ki van vágva a padlószőnyeg.Kiváncsi lennék valaki járt e már így mert ezek már elég öreg vasak....jah a gépem  mk2 1.8 td  1998 12 havi.  Smiley
Naplózva
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #1156 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 00:09:21 »

Bemásolok valamit amit régebben írtam.  Smiley

Pusztán kiváncsiságból írom ezen sorokat hogy járt e már így valaki más is.Tényállás beázás minkét oldalon elöl a padlólemeznél ahol érdekes módon van illeszve a két lemez egymáshoz + hajlítva is van a vezetékkötegnek.Gondolom ott gyárilag valami tömítő anyag volt , mindegy is  , bepasztáztam és jónak is tűnt a dolog.Aztán jött a nagy zápor és állt a bal oldalon a víz olyan szinten hogy a tanksapka nyitónál lubickolni lehetett a vízben.Na itt kezdődött a tortúra....hol ázik be??Szélvédőre vizet locsolok-jön be a víz a doblemezen belülről szépen csorog lefele.Szélvédő pasztáz , beázik még mindig.Szétszed megint , ablaktörlő motor és szerkezet kivesz-kezdődhet a teszt.Locsolok az esőelvezető tálcába-nem ázik be , motorháztető zsanérhoz-nem ázik be , és van még 1 kis hely ahova a szélvédő vezeti a vizet , ha oda locsolok-beázik.Érdekes mert mind a 3 rész ugyanoda a gerendába vezeti a vizet.Na akkor sárvédő is levesz hogy rendesen lehessen látni , hát minden épp , nincs rozsda nincs lyuk , és semmihez nem lehet rendesen hozzáférni.Arra jutottam hogy ahogy láttam több lemez van egymásra illesztve azon a részen és ki van kenve valami fehér tömítő anyaggal , nyilván ponthegesztve van csak , és a tömítő anyag öregedett el (de cáfoljatok meg ha nem így van).Csakhogy nem lehet hozzáférni mert a gerendán alul van 1 vízelvezető lyuk meg oldalt 2 kicsi amin nem lehet benyúlni.Így flex elő és vágtam egy kis szerelő ablakot és ami illesztést elértem az ujjammal azt bekentem , és láss csodát nem ázik be a bal oldalon....de most elkezdte a jobb oldalon is , na majd ez tavaszra marad.Arra biztatok mindenkit hogy nézzen a gyári padlószőnyeg alá ugyanis az nem engedi át a vizet és egyszerűen nem látni nem érezni hogy már minden csurom víz alatta.De legegyszerűbb az első ülés alatt megnézni mert ott ki van vágva a padlószőnyeg.Kiváncsi lennék valaki járt e már így mert ezek már elég öreg vasak....jah a gépem  mk2 1.8 td  1998 12 havi.  Smiley

Köszönöm! Amint lesz időm bontom és nézem én is!
Írom majd a fejleményeket!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
ebihal
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


E-mail
« Új hozzászólás #1157 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 10:08:14 »

Köszönöm! Amint lesz időm bontom és nézem én is!
Írom majd a fejleményeket!


Oké de bontás előtt is ki tudod szűrni hogy ott ázik e be , csak hogy ne csinálj magadnak plusz munkát.Esővíz elvezetőt takaró jobb oldali műanyagot leveszed fogsz 1 slaggot és nyomod a vizet ahol látod hogy a gerendába vezeti.Ez pontosan 3 helyen van.Szélvédőre ne jusson belőle.Ha beázol azt a belső doblemez oldalán fogod tapasztalni.Nyilván belül is érdemes felszedni a szőnyeget meg a küszöbtakaró múanyagot is.
Naplózva
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #1158 Dátum: 2018.09.26 szerda, 11:51:47 »

Szép napot kívánok.
Szükségem lenne egy jó állapotú jobb hátsó sárvédő elemre és jobb hátsó lámpára ferde hátú ST200 hoz
Egyelőre bontott a terv, mert az új horror összegbe lenne.
Ha tudtok jó, és megbízható bontót, kérlek írjatok. nagyon sürgős lenne
Köszönöm
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #1159 Dátum: 2018.09.26 szerda, 17:24:32 »

Szép napot kívánok.
Szükségem lenne egy jó állapotú jobb hátsó sárvédő elemre és jobb hátsó lámpára ferde hátú ST200 hoz
Egyelőre bontott a terv, mert az új horror összegbe lenne.
Ha tudtok jó, és megbízható bontót, kérlek írjatok. nagyon sürgős lenne
Köszönöm


A jó hír, hogy nem kell ST specifikusnak lenniük, ezek az elemek egyeznek az alap verziókkal. Nézz körül itt a fórumon a keres-kínál topikban, általában szokott 1-2 aktuálisan bomló autó lenni benne. A hirdetőkre írj rá egy privát üzit, az a legegyszerűbb.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #1160 Dátum: 2018.09.26 szerda, 20:13:56 »

A jó hír, hogy nem kell ST specifikusnak lenniük, ezek az elemek egyeznek az alap verziókkal. Nézz körül itt a fórumon a keres-kínál topikban, általában szokott 1-2 aktuálisan bomló autó lenni benne. A hirdetőkre írj rá egy privát üzit, az a legegyszerűbb.
körbe néztem, de nem nagyon leltem. viszont más oldalon találtam egy kitűnő donort, csak kicsit messze van és nekem kellene kivágnom...
Biztos megvan a módja, de én sajnos nem ismerem. Kerítek egy hozzá értőt, ha nem sikerül, megpróbálom magam elvégezni a műtétet.
Esetleg valami tanács ezzel kapcsolatban? csináltál már  hasonlót?
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #1161 Dátum: 2018.09.26 szerda, 22:52:27 »

körbe néztem, de nem nagyon leltem. viszont más oldalon találtam egy kitűnő donort, csak kicsit messze van és nekem kellene kivágnom...
Biztos megvan a módja, de én sajnos nem ismerem. Kerítek egy hozzá értőt, ha nem sikerül, megpróbálom magam elvégezni a műtétet.
Esetleg valami tanács ezzel kapcsolatban? csináltál már  hasonlót?

Kasztnihoz szerencsére még nem kellett nyúlnom; majd csak ha a tetőablakos tetőlemezt végre beépít(tet)em. De azt majd inkább rábízom egy profi karosszéria-lakatosra Cheesy
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #1162 Dátum: 2018.09.29 szombat, 15:52:37 »

Kasztnihoz szerencsére még nem kellett nyúlnom; majd csak ha a tetőablakos tetőlemezt végre beépít(tet)em. De azt majd inkább rábízom egy profi karosszéria-lakatosra Cheesy

Óriási szerencsém van.  taps
Találtam egy bontásra váró ST200-at. Remélem, hogy a kellő elemen kívül találok mást is, ami hasznomra lesz. Holnap kiderül minden...
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #1163 Dátum: 2018.09.29 szombat, 18:20:41 »

Óriási szerencsém van.  taps
Találtam egy bontásra váró ST200-at. Remélem, hogy a kellő elemen kívül találok mást is, ami hasznomra lesz. Holnap kiderül minden...


Ohó! Stipistop ami marad belőle! Cheesy Bár lehet, hogy amik kellenének belőle, azok abban is túl *** állapotban vannak..
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #1164 Dátum: 2018.10.01 hétfő, 16:46:00 »

Ohó! Stipistop ami marad belőle! Cheesy Bár lehet, hogy amik kellenének belőle, azok abban is túl *** állapotban vannak..
Végül csak sima 2,5 V6 volt, de sikerült megszerezni, amiért mentem. És még néhány apróságot.
Valamint az eladó srác nagyon jó fej volt. Mondeo fan és egy próbakörért cserébe, kaptam kedvezményt. Mikor megállt a ház előtt, rá volt írva az arcára, hogy tetszett neki Smiley
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
Lütyő
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #1165 Dátum: 2018.10.28 vasárnap, 07:18:36 »

Sziasztok!

Az alsó motorvédő burkolat a benzineseknél és a dieseleknél azonos, vagy különbözik? A hátsó, nagyobbik darab.
Naplózva

1997 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
1981 BMW 732i
1975 Trabant/Trafi
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #1166 Dátum: 2018.12.12 szerda, 09:39:53 »

Sziasztok!

Az alsó motorvédő burkolat a benzineseknél és a dieseleknél azonos, vagy különbözik? A hátsó, nagyobbik darab.

Én nem vágom, de ha kereskedés honlapján megnézed, mint ha rendelnél, biztosan látszik.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #1167 Dátum: 2018.12.12 szerda, 09:41:20 »

Uraim!
Hol találok rajzot, robbantott ábrát, vagy hasonlót a kasztniról?
A hátsó alsó nyúlvány csere érett és ezt szeretném megnézni, milyen, hogy és mekkora?
Köszönöm
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1168 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 19:14:12 »

Sziasztok!
MK2 kombi hátsó lökhárítót nézek, de csak a héjazat van. Lehet ezt így használni vagy lobogni fog mint szélben a zászló?
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
Kelemen Zoltán
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új hozzászólás #1169 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 21:20:39 »

Szia.
Nekem 3 éve az van a td én és nem lobog.
Csak valószínü,hogy gyengébb.
Naplózva
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1170 Dátum: 2019.04.09 kedd, 17:25:10 »

Szia.
Nekem 3 éve az van a td én és nem lobog.
Csak valószínü,hogy gyengébb.

Gondoltam kitöltöm purhabbal. :-)
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #1171 Dátum: 2019.05.10 péntek, 06:48:17 »

Hát,megint elbizonytalanodtam.... Arany áron dolgoznak a kassznisok. Jó,persze megértem,sok kinlódás van egy rozsdás vassal. Nem tudom,megéri-e lakatoltatni a vasat...  falbav
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #1172 Dátum: 2019.05.10 péntek, 08:28:49 »

Hát,megint elbizonytalanodtam.... Arany áron dolgoznak a kassznisok. Jó,persze megértem,sok kinlódás van egy rozsdás vassal. Nem tudom,megéri-e lakatoltatni a vasat...  falbav

A fiam kocsijának ugyan ez volt a baja. Hátsó, alsó nyúlvány. Pépesre rohadva. Találtunk egy lakatost, aki elvállalta volna. Olyan 100-ban állt volna meg a dolog + 2 7 munka.
Végül más megoldás született, másik kocsi lett.
Ez ráadásul szívás is a lakatosnak. Nem egy sárvédőív...
Tank kiszerel, hátsó futómű lekap, nagy szopacs.
Az a kérdés, hogy Neked mennyit ér a kocsi. Ha még pár évre megtartanád, érdemes lehet megcsinálni.
Ha csak érzelmi értéke van, érdemesebb lehet a cserén gondolkozni.
Szerintem...
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #1173 Dátum: 2019.05.10 péntek, 09:28:44 »

A fiam kocsijának ugyan ez volt a baja. Hátsó, alsó nyúlvány. Pépesre rohadva. Találtunk egy lakatost, aki elvállalta volna. Olyan 100-ban állt volna meg a dolog + 2 7 munka.
Végül más megoldás született, másik kocsi lett.
Ez ráadásul szívás is a lakatosnak. Nem egy sárvédőív...
Tank kiszerel, hátsó futómű lekap, nagy szopacs.
Az a kérdés, hogy Neked mennyit ér a kocsi. Ha még pár évre megtartanád, érdemes lehet megcsinálni.
Ha csak érzelmi értéke van, érdemesebb lehet a cserén gondolkozni.
Szerintem...

Hát igen. Maximálisan igazad van... Erre láttatlanban 200+ mondtak.... Sajnos ami pénzem van,normális autót nem hiszem hogy kapok érte.
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.10 péntek, 09:49:54 írta Hanko77 » Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
dert
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új hozzászólás #1174 Dátum: 2019.09.03 kedd, 22:14:34 »

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 1998-as 2.0 16v kombi Mondeo-t.

Vételkor a központi nem működött abszolút. Annyira nem, hogy a bal elsőt és a csomagtartót se kulccsal, se kulcs gombnyomással nem lehetett zárni. A jobb elsőt belülről és kulccsal is, a két hátsót belülről tudtam zárni.
Bal első zárszerkezetet cseréltem. Annyit javult a helyzet, hogy kulcs gombnyomásra nyitja - zárja a bal elsőt és a csomagtartót. A bal első kulccsal is nyit - zár most, a csomagtartó csak kulcs gombnyomással nyit - zár (csak egy irányba fordul a kulcs a zárban, de úgy nem csinál semmit).

Mi lehet a gond, hogy nem viszi a maradék 3 ajtót? Azokban is zárszerkezetet kellene cseréljek?


Közben a jobb hátsó ajtó egyik pillanatról a másikra nyithatatlanná vált kívülről - belülről. Eddig úgy használtam, hogy belülről nyitottam - zártam és kívülről is nyílt ha belül oldottam a zárt állapotot.
A belső kilincs benyomott állásban (mint mikor zárva van) maradt. Ha húzom kifelé, akkor visszamegy, mintha rugó húzná vissza. Eltűnt a nyitott pozíciója a kilincsnek.
 
Hogy tudnám kinyitni? Mi a megoldás?

Naplózva
soul
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #1175 Dátum: 2021.02.05 péntek, 18:01:46 »

Sziasztok,
MK2 Mondeo kombihoz keresek nyakas kuszobot mindket oldalra.
Boltban nem kapni.
Van tippetek, honnan tudnek szerezni?
Koszi elore is Smiley
Naplózva

Dallaszkorben, világjegy Smiley

Mondeo MK2 2000 Turnier Kombi
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #1176 Dátum: 2021.02.05 péntek, 22:35:47 »

Sziasztok,
MK2 Mondeo kombihoz keresek nyakas kuszobot mindket oldalra.
Boltban nem kapni.
Van tippetek, honnan tudnek szerezni?
Koszi elore is Smiley

..hogy mit? Unixnál lehet kapni komplett küszöböt, Klokkerholm meg Van Wezel, kedvezmény nélkül 7-10ezer közt oldalanként.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #1177 Dátum: 2021.03.06 szombat, 22:03:09 »

https://youtu.be/UsgTq1hzIVU Azért ez nem egy hagyományos kassznizás... :-)
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #1178 Dátum: 2021.03.07 vasárnap, 17:24:14 »

https://youtu.be/UsgTq1hzIVU Azért ez nem egy hagyományos kassznizás... :-)

Jesszum pepi... Még kb. az is jobb lett volna, ha kifújja az egészer pur habbal.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 [24]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.