Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 16:13:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2304101 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #50 Dátum: 2009.09.15 kedd, 10:24:05 »

Én elmélkedtem már ezen, arra jutottam, ha nekiállok, akkor mindenkébb a belső pilácshoz kapcsolom a dolgokat. Annak ugye van elektromossága nyitott ajtónál+12s.
Fusimot kell meginterjuvolni, ő eléggé képben van az elektronyossággal.

Nekem van ilyenem. A fosvágen használja... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #51 Dátum: 2009.09.15 kedd, 10:24:43 »

Kérdésem lenne.
Hogyan oldható meg, hogy a gyújtás levétele után, még mozgathatóak legyenek az elektromos ablakok, pl 20-30 percig? (nem az idő a lényeg)
Arra gondoltam, hogy fix 12 volttal táplálom meg az el.ablakot, de azt nem gondolnám jónak. Van erre vmi egyszerű megoldás? Automata felhúzáson is gondolkodtam, de az más, itt arra lenne szükség, hogy pl vki az autóban marad, alvó gyereket vigyázni, akkor ne kelljen kulcsozni, az ablakok mozgatásához, (a múltkor az asszony ráindított véletlenül, még jó hogy nem álltam rá az előttem lévő falra annyira). Gondoltam egy egyszerű időrelére, elektromos boltban kapható, igaz kismegszakító méretű, van belőle 12 voltos(azt nem tudom, hogy egyenáramú vagy váltó-e), és egy csomó féle időzítés kapcsolható rajta, idő állítható stb. Vagy egyéb autós idő relé, biztos kapható ilyen, majd jól utánanézek.
Jól gondolom, hogy a vezető oldali ajtóba, a 4-es kapcsolóhoz menő tápvezetéket kell relézni ilyen módon? Azaz a gyári 40A-es biztosítékról jövő vezetéket gondolnám vmi módon meghekkelni, egy relével bekötött +12volttal.
Működhet ez így?
Üdv

Sztem ez is egy modul kérdése. Autóelektronikás boltokban tutira kapsz ilyet...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2009.09.15 kedd, 10:30:09 »

Én elmélkedtem már ezen, arra jutottam, ha nekiállok, akkor mindenkébb a belső pilácshoz kapcsolom a dolgokat. Annak ugye van elektromossága nyitott ajtónál+12s.
Fusimot kell meginterjuvolni, ő eléggé képben van az elektronyossággal.
TáDé!
Kicseréltem a szervízperiódus izzóját az AWS-ben, most működik, igaz hozzá való izzót nem igazán lehet kapni, de sikerült azért, igaz halványabb, de most ez van (a leddel nem akartam gyíkolni, ez volt most egyszerűbb).
Természetesen világított, nyomtam  a gombot, elaludt. Az lenne a kérdésem, hogy az AWS honnan szedi a km infót? az órától? azért érdekel, hogy a gombnyomástól számítja az újabb 15000 km-t, vagy az órából jön 15e ként a jel, és akkor gyullad fel? vagy most hogy olajcsere közben nyomtam, akkor most nem fog csak a mostantól számított 15e nél jelezni?
Egyébként az előző kérdésemre én is Fusimtól várnék választ, Ezúton is köszönet neki, a tempomatos cikk sokat segített, bár nekem ghia gépem van, nem kellet olyan mélyen szántanom, de azért vezette a kezemet a cikk.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #53 Dátum: 2009.09.15 kedd, 10:34:46 »

...Az lenne a kérdésem, hogy az AWS honnan szedi a km infót? az órától? azért érdekel, hogy a gombnyomástól számítja az újabb 15000 km-t, vagy az órából jön 15e ként a jel, és akkor gyullad fel? vagy most hogy olajcsere közben nyomtam, akkor most nem fog csak a mostantól számított 15e nél jelezni?...
Ezt majd te fogod megmondani 15e km múlva... Én sem tudom, sajna nekem nincs aws-em.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2009.09.15 kedd, 10:35:15 »

Egyébként az előző kérdésemre én is Fusimtól várnék választ,

Ott a válasz! Vagy megcsinálod Te magadnak a modult, vagy szerzel egyet. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2009.09.15 kedd, 11:51:37 »

Ott a válasz! Vagy megcsinálod Te magadnak a modult, vagy szerzel egyet. nyes
Írtad, hogy neked van ilyen modulod.
Tudsz róla vmi bővebbet? típus, név, hogyan tudok neten keresni ilyet?
Egyébként azért nem olyan egyszerű a dolog, ha a el.ablak előtt 40A bizti van, akkor olyan relé kell, ami tud 40A kapcsolni, ilyet hirtelen nem találtam.
Most jön a keresgélés, eszembe jutott az ablakfűtések reléje, mert az tud nagy áramot(talán), ráadásul időtag is van benne, ha jól tudom, igaz pár perces lehet, de hátha bele lehet nyúlni az időtag részébe. Nem gondoltam még végig az ötletet, majd du utána nézek. Meg ha jól tudom ilyen nagy áramú relék vannak az autóban, max egy időrelével össze kell kombinálni egy ilyet.
Üdv

Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #56 Dátum: 2009.09.15 kedd, 15:14:40 »

Írtad, hogy neked van ilyen modulod.
Tudsz róla vmi bővebbet? típus, név, hogyan tudok neten keresni ilyet?
Egyébként azért nem olyan egyszerű a dolog, ha a el.ablak előtt 40A bizti van, akkor olyan relé kell, ami tud 40A kapcsolni, ilyet hirtelen nem találtam.
Most jön a keresgélés, eszembe jutott az ablakfűtések reléje, mert az tud nagy áramot(talán), ráadásul időtag is van benne, ha jól tudom, igaz pár perces lehet, de hátha bele lehet nyúlni az időtag részébe. Nem gondoltam még végig az ötletet, majd du utána nézek. Meg ha jól tudom ilyen nagy áramú relék vannak az autóban, max egy időrelével össze kell kombinálni egy ilyet.
Üdv



Az ablaktörlő reléje jól hangzik. Viszont ott ugye úgy műxik, hogy nyomod a gombot, akkor kb 10 percig fűt. Ebben az esetben pedig leállítás előtt kéne vmi impulzust adnod? És akkor hogyan adsz áramot gyújtás alatt.
Nem tudok az én modulomról így hirtelen semmit, de lehet, hogy érdemes ezzel Wyctort felkeresni.
A Lehel úttal párhuzamosan a Tüzér utcában van egy ilyen autóelektronikás cég, akik forgalmaznak mindenféle modult. A neten rákeresek, és akkor lesz elérhetőség is, sztem ők tudják a megoldást.

Meg is van:

http://www.vilcomp.hu/kenyelem.php
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #57 Dátum: 2009.09.15 kedd, 16:21:42 »

Esetleg egy ilyesmi?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #58 Dátum: 2009.09.15 kedd, 16:24:52 »

Esetleg egy ilyesmi?
Nekem fábriába ilyen van.Ez annyit tud,hogy a riasztással 1 időben felhúzza az albakokat.Ezzel még leengedni nem lehet gyújtás nélkül. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #59 Dátum: 2009.09.15 kedd, 16:25:54 »

Nekem fábriába ilyen van.Ez annyit tud,hogy a riasztással 1 időben felhúzza az albakokat.Ezzel még leengedni nem lehet gyújtás nélkül. vigyor3
jogos, erre nem gondoltam.  vigyor3
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2009.09.15 kedd, 18:57:07 »

Köszi! Találtam náluk egy Unimas 2p nevezetű időrelét, 4percet tud max, de dupla időzítő van benne, ami sorba kapcsolható így 8 percet tud, elméletileg
Inkább az a bajom vele, hogy csak 30V/10A tud, ha valóban kell 40A akkor ez kevés, azt hiszem ezt jobb lesz vhogy kimérni, mert szerintem a 40A arra van méretezve, hogy még a tetőablakot is elbírja. Ráadásul ez tud olyat, hogy negatív/pozítiv szintváltozásra indít, azaz ha leveszed a gyújtást, az már önmagában indító jel lehet, kapcsolatlan 12 volt meg van a rendszer táplálásához, akár az akkutól (brutál megoldás), akár a bizti táblán.
Ugyanez igaz az ablakfűtésrelére is, csak ott az indító jelet kell még egy relével vhogy kifundálni.
Nézegettem ma az MkI kapcsolási rajzait, 1 szál pozítív táplálja az egész ablakemelő miziériát, tehát ott lehetne bekötni egy időtaggal kapcsolt pozítívat, ami természetesen fordítva működne a gyújtással, azaz ha van gyújtás nincs időtag, ha nincs gyújtás van időtag, egy kis negálási feladat. Nem tudjátok, hogy az MkI kapcsolási rajza mennyire egyezik az MkII-ével?
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #61 Dátum: 2009.09.15 kedd, 19:13:45 »

Én elmélkedtem már ezen, arra jutottam, ha nekiállok, akkor mindenkébb a belső pilácshoz kapcsolom a dolgokat. Annak ugye van elektromossága nyitott ajtónál+12s.
Fusimot kell meginterjuvolni, ő eléggé képben van az elektronyossággal.

Mindjárt módosítom az aláírásom Wink Kész van ez a cucc nálam  integet2  Amerikából vettem egy AsianWolf 4 ablakos felhúzó modult és bekötöttem, működik. Kell neki fix 12V test és gyújtás 12V is - ha menetközbe benyomod a kilincset ne tekerje fel az ablakokat. Lehet kapni ilyet itthon Tar nak építettünk be 2db Spal 2 ablakos modult az is működik szépen. Az én modulomba az a jó, hogy külön húzza fel az ablakokat nem 1szerre - 25-30A -t is szívhat a motor eléghet a kábel vagy a csatlakozó. Indítani lehet "+" vagy "-" impulzussal is (nálam csak dupla-zárás esetén húz fel).
Dupla-zárnál nem kell extra kábelt bevinni az ajtóba - sima zárnál lehet nincs meg minden - azt nem néztem meg.
TáDé oldalán láttam egy leírást erről, sok infót nem szedtem belőle semmi rajz nincs benne Sad
A vezető ajtó a legjobb hely a modulnak és a kapcsolóról elmenő motor szálakat kell elvágni és bekötni közé a modult - táp indítás test gyújtás persze kell.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #62 Dátum: 2009.09.15 kedd, 19:44:34 »

Mindjárt módosítom az aláírásom Wink Kész van ez a cucc nálam  integet2  Amerikából vettem egy AsianWolf 4 ablakos felhúzó modult és bekötöttem, működik. Kell neki fix 12V test és gyújtás 12V is - ha menetközbe benyomod a kilincset ne tekerje fel az ablakokat. Lehet kapni ilyet itthon Tar nak építettünk be 2db Spal 2 ablakos modult az is működik szépen. Az én modulomba az a jó, hogy külön húzza fel az ablakokat nem 1szerre - 25-30A -t is szívhat a motor eléghet a kábel vagy a csatlakozó. Indítani lehet "+" vagy "-" impulzussal is (nálam csak dupla-zárás esetén húz fel).
Dupla-zárnál nem kell extra kábelt bevinni az ajtóba - sima zárnál lehet nincs meg minden - azt nem néztem meg.
TáDé oldalán láttam egy leírást erről, sok infót nem szedtem belőle semmi rajz nincs benne Sad
A vezető ajtó a legjobb hely a modulnak és a kapcsolóról elmenő motor szálakat kell elvágni és bekötni közé a modult - táp indítás test gyújtás persze kell.
Szia Fusim!
Engem nem az automata felhúzás izgat elsősorban, hanem az, hogy gyújtás nélkül is működjenek az ablakok, pl gyerekre vigyázó anyu a parkolóban gyújtás nélül is tudjon ablakot tekergetni. pl a gyújtás levételétől számított 30 - 60 percig (Sőt az automata felhúzást kerülném is, mert szeretem nyáron résnyire nyitva hagyni az ablakokat, bár tudom, hogy létezik olyan modul, ami ezt is tudja)
Ezek szerint 25-30A /ablak simán benyal a rendszer?
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #63 Dátum: 2009.09.15 kedd, 19:52:32 »

Mindjárt módosítom az aláírásom Wink Kész van ez a cucc nálam  integet2  Amerikából vettem egy AsianWolf 4 ablakos felhúzó modult és bekötöttem, működik. Kell neki fix 12V test és gyújtás 12V is - ha menetközbe benyomod a kilincset ne tekerje fel az ablakokat. Lehet kapni ilyet itthon Tar nak építettünk be 2db Spal 2 ablakos modult az is működik szépen. Az én modulomba az a jó, hogy külön húzza fel az ablakokat nem 1szerre - 25-30A -t is szívhat a motor eléghet a kábel vagy a csatlakozó. Indítani lehet "+" vagy "-" impulzussal is (nálam csak dupla-zárás esetén húz fel).
Dupla-zárnál nem kell extra kábelt bevinni az ajtóba - sima zárnál lehet nincs meg minden - azt nem néztem meg.
TáDé oldalán láttam egy leírást erről, sok infót nem szedtem belőle semmi rajz nincs benne Sad
A vezető ajtó a legjobb hely a modulnak és a kapcsolóról elmenő motor szálakat kell elvágni és bekötni közé a modult - táp indítás test gyújtás persze kell.

Az enyémben is raktam ilyen felhúzó modult. Le vagy maradva, már az autót is eladtam eplus2. Ebben meg már mind a 6-ot húzza! eljen
Egyébként tudtommal az egyszerűbbek húzzák egyenként, és ami már komolyabb, az tudja mindegyiket egyszerre... nyes Legalábbis az áruk alapján...

Sőt nekem mindkét első autómatán ment le! beka3
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.15 kedd, 19:54:26 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #64 Dátum: 2009.09.15 kedd, 19:54:00 »

Szia Fusim!
Engem nem az automata felhúzás izgat elsősorban, hanem az, hogy gyújtás nélkül is működjenek az ablakok, pl gyerekre vigyázó anyu a parkolóban gyújtás nélül is tudjon ablakot tekergetni. pl a gyújtás levételétől számított 30 - 60 percig (Sőt az automata felhúzást kerülném is, mert szeretem nyáron résnyire nyitva hagyni az ablakokat, bár tudom, hogy létezik olyan modul, ami ezt is tudja)
Ezek szerint 25-30A /ablak simán benyal a rendszer?
Üdv

Egyébként ezek a cuccok mind úgy vannak bekötve, gondolom, hogy nem véletlenül, hogy gyúktás levétele után kb 15-20 percig tudod működtetni az ablakokat (persze nem autómata funkcióval), és amint kinyitod a vezető oldali ajtót, azonnal megszűnik ez a lehetőség.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #65 Dátum: 2009.09.15 kedd, 20:12:16 »

Egyébként ezek a cuccok mind úgy vannak bekötve, gondolom, hogy nem véletlenül, hogy gyúktás levétele után kb 15-20 percig tudod működtetni az ablakokat (persze nem autómata funkcióval), és amint kinyitod a vezető oldali ajtót, azonnal megszűnik ez a lehetőség.
Biztos vagy ebben?
Bár ha "amint kinyitod a vezető oldali ajtót, azonnal megszűnik ez a lehetőség", akkor már részemről ismét érdektelenek ezek a modulok.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #66 Dátum: 2009.09.15 kedd, 20:14:02 »


Sőt nekem mindkét első autómatán ment le! beka3

Sima MKI OneTouch modul bent figyel nálam is az anyós oldalon - bal jobb kapcsolóról is megy, de beköthető csak a bal1ből működjön  pias
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #67 Dátum: 2009.09.15 kedd, 20:43:46 »

Egyébként ezek a cuccok mind úgy vannak bekötve, gondolom, hogy nem véletlenül, hogy gyúktás levétele után kb 15-20 percig tudod működtetni az ablakokat (persze nem autómata funkcióval), és amint kinyitod a vezető oldali ajtót, azonnal megszűnik ez a lehetőség.

Persze 2000 után mikor bekerült a GEM  modul meg  BUS rendszer van ilyen. A régebbiekbe nincs csak egy egyszerű cél Timer Modul. MKII  rádióiba van időzített kikapcsolás álló helyzetbe!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #68 Dátum: 2009.09.15 kedd, 20:47:15 »

Biztos vagy ebben?
Bár ha "amint kinyitod a vezető oldali ajtót, azonnal megszűnik ez a lehetőség", akkor már részemről ismét érdektelenek ezek a modulok.
Üdv

Nem ért hozzá ezek még igazi autók, nem kell hozzá laptop Wink nincs buszrendszer. Pár szerszám voltmérő próba LED és minden beszerelhető.  integet2 Itt drótok vannak feszültségek nem bitek a kábelekbe  beka3
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #69 Dátum: 2009.09.15 kedd, 22:37:10 »

Biztos vagy ebben?
Bár ha "amint kinyitod a vezető oldali ajtót, azonnal megszűnik ez a lehetőség", akkor már részemről ismét érdektelenek ezek a modulok.
Üdv

Nyilván ez csak bekötés kérdése!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #70 Dátum: 2009.09.15 kedd, 22:39:12 »

Persze 2000 után mikor bekerült a GEM  modul meg  BUS rendszer van ilyen. A régebbiekbe nincs csak egy egyszerű cél Timer Modul. MKII  rádióiba van időzített kikapcsolás álló helyzetbe!

Nekem 2000 előtti! beka3
És az MKI-esek is tudják! 2007R van benne, és egy óra után kikapcsol, ha nincs 1-es állás! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #71 Dátum: 2009.09.15 kedd, 22:51:43 »

Nekem 2000 előtti! beka3
És az MKI-esek is tudják! 2007R van benne, és egy óra után kikapcsol, ha nincs 1-es állás! nyes

Biztos buszos - megy rá valami lapos kábel az lesz a bűnös  hehe
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #72 Dátum: 2009.09.15 kedd, 23:22:54 »

Biztos buszos - megy rá valami lapos kábel az lesz a bűnös  hehe

Nekem aztán tök mindegy.
Bevallom, hogy én belefáradtam az MKI-be. Még most is a szívem csücske, de kerestem újabbat, korszerűbbet, és nagyobbat. Ha már amúgy is rossz befektetés egy autó, akkor vmi újabbra költsek... wave
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #73 Dátum: 2009.09.15 kedd, 23:34:52 »

Nekem aztán tök mindegy.
Bevallom, hogy én belefáradtam az MKI-be. Még most is a szívem csücske, de kerestem újabbat, korszerűbbet, és nagyobbat. Ha már amúgy is rossz befektetés egy autó, akkor vmi újabbra költsek... wave

"Világautónak" tervezték, mára cégautó lett belőle
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #74 Dátum: 2009.09.16 szerda, 07:54:59 »

Köszönöm!
Át kellett olvasnom vagy 3x az előző eszmefuttatásaitokat, de nem világos miről írtok.
Most akkó' mivaaan? wow1
A rádió 1 órás időzítése, a sajátja, azaz a rádióba van beépítve, nem az autó adja neki, jól gondolom?
A "egyszerű cél Timer Modul" a kapcsolási rajzon keresendő, azaz ilyen van az autóban, vagy ez elektronikai boltban vásárolandó időzítő modul?
A "2007R" na ez vajon miii ?
Fusim! Az automata ablak modul MKII -ben is van? (Gondolkodom, hogy veszek egy MkII Haynest, mert ez így kissé vakrepülés, az MKI alapján találgatni)
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #75 Dátum: 2009.09.16 szerda, 08:31:25 »

Köszönöm!
Át kellett olvasnom vagy 3x az előző eszmefuttatásaitokat, de nem világos miről írtok.
Most akkó' mivaaan? wow1
A rádió 1 órás időzítése, a sajátja, azaz a rádióba van beépítve, nem az autó adja neki, jól gondolom?
A "egyszerű cél Timer Modul" a kapcsolási rajzon keresendő, azaz ilyen van az autóban, vagy ez elektronikai boltban vásárolandó időzítő modul?
A "2007R" na ez vajon miii ?
Fusim! Az automata ablak modul MKII -ben is van? (Gondolkodom, hogy veszek egy MkII Haynest, mert ez így kissé vakrepülés, az MKI alapján találgatni)
Üdv

A rádiónak sajátja az a kikapcsoló izé!
A 2007R az MKI egyik legjobb fejegysége, csak ghiaba tették, és utóerősítős, azaz a fej maga nem erősített...
MKII-ben is van az az ablak modul, kell keresni bontóban, ha érdekel.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #76 Dátum: 2009.09.16 szerda, 11:33:23 »

A rádiónak sajátja az a kikapcsoló izé!
A 2007R az MKI egyik legjobb fejegysége, csak ghiaba tették, és utóerősítős, azaz a fej maga nem erősített...
MKII-ben is van az az ablak modul, kell keresni bontóban, ha érdekel.
Köszi!
Futom a köröket, ha összeáll egy ilyen egyszerű elemekből álló időzítős cucc, esetleg érdekelne még valakit?
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #77 Dátum: 2009.09.16 szerda, 13:09:45 »

Köszönöm!
...Fusim! Az automata ablak modul MKII -ben is van? (Gondolkodom, hogy veszek egy MkII Haynest, mert ez így kissé vakrepülés, az MKI alapján találgatni)
Üdv

Mire gondolsz az automata ablakfelhúzásra vagy az 1 érintős leengedésre?
MKII be 2 állású a vezető lefelé kapcsoló és több vezeték megy a ajtóban lévő relére is emiatt. Anyós oldalra vagy akár hátra vagy a tetőablakba is MKI relét lehet beépíteni, akkor menni fog az 1érintés le mindenütt.
Conrad oldalon nézz körül van jó-pár nyákos kapcsolás időzítőik is vannak.
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #78 Dátum: 2009.09.16 szerda, 13:11:15 »

Köszi!
Futom a köröket, ha összeáll egy ilyen egyszerű elemekből álló időzítős cucc, esetleg érdekelne még valakit?
Üdv
Én még mindíg a belső pilácsról indulnék.... A reléje könnyen hozzáférhető a belső biztitáblán. Az elektromos ablaké merre van?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #79 Dátum: 2009.09.16 szerda, 13:14:18 »

Én még mindíg a belső pilácsról indulnék.... A reléje könnyen hozzáférhető a belső biztitáblán. Az elektromos ablaké merre van?

Az ablaklehúzó relé a vezető ajtóban van a tükör alatt egy üregbe - 2 csavar tartja szép nagy cucc megtalálod!  finom
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #80 Dátum: 2009.09.16 szerda, 13:23:07 »

Az ablaklehúzó relé a vezető ajtóban van a tükör alatt egy üregbe - 2 csavar tartja szép nagy cucc megtalálod!  finom
Grrr. Akkor át kell hatolni a soklábú csatin? Esetleg a csati túloldalán a kasztniban kellene támadni. Gondolom 1 spagó + 1 dióda... Ha világít a pilács, kap tápot a relé. Én erre gondolok. Ha a vezetőajtó relének van tápja, akkor megy az utasoldali is, igaz?
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #81 Dátum: 2009.09.16 szerda, 16:15:28 »

Mire gondolsz az automata ablakfelhúzásra vagy az 1 érintős leengedésre?
MKII be 2 állású a vezető lefelé kapcsoló és több vezeték megy a ajtóban lévő relére is emiatt. Anyós oldalra vagy akár hátra vagy a tetőablakba is MKI relét lehet beépíteni, akkor menni fog az 1érintés le mindenütt.
Conrad oldalon nézz körül van jó-pár nyákos kapcsolás időzítőik is vannak.
Az 1 érintős leengedésre gondoltam.
"megy a ajtóban lévő relére is emiatt"  az MKI -ben nem volt ilyen relé az ajtóban, ugye? legalábbis a kapcsolási rajzon én csak az 1 érintős leengedés reléjét láttam.
A Conradot néztem, de mintha vagy az idővel, vagy a kapcsolható árammal nem lettem volna kibékülve, de ha az ablaknak van saját reléje, ami bírja, akkor csak egy okos időtag kell és megoldható minden
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
takee
Vendég
« Új hozzászólás #82 Dátum: 2009.09.16 szerda, 18:29:27 »

Nekem aztán tök mindegy.
Bevallom, hogy én belefáradtam az MKI-be. Még most is a szívem csücske, de kerestem újabbat, korszerűbbet, és nagyobbat. Ha már amúgy is rossz befektetés egy autó, akkor vmi újabbra költsek... wave

Én is belefáradtam az MK I sok nyűgjébe, aztán le is cseréltem egy újabbra. Mondjuk én nem estem messze a fámtól, mint tudjuk. De az MK II ég és föld az MK I-hez képest.

Van egy 2009-es off Skodri Superb is itthon, de az hiába új, a Mondeo-t jobb vezetni. (na meg szerelni!!)taps
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #83 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:01:59 »

az én mk1-nek még nem volt elektromos baja
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #84 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:09:36 »

Nem tudja valaki, hogy az üzemanyagszint jeladó melyik pólusán mit kellene mérni kb 1/2 tanknál?

Ledöglött a műszerem, a műszeregységet már cseréltem, a madzagolásban vagy az úszóban van az ördög elrejtve. Ki akarnám mérni az úszót.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #85 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:18:21 »

Grrr. Akkor át kell hatolni a soklábú csatin? Esetleg a csati túloldalán a kasztniban kellene támadni. Gondolom 1 spagó + 1 dióda... Ha világít a pilács, kap tápot a relé. Én erre gondolok. Ha a vezetőajtó relének van tápja, akkor megy az utasoldali is, igaz?

Nem kell áthatolni a csatin ! A kapcsolón van gyújtás és van test is. A motor le kábelt kell elvágni és bekötni a relé 2 maradék szálát. A Haynes MKI kapcsolásokba megvan a relé 171 es elemként jelölve A relén Fekete test, Lila gyújtás . A kapcsolóra menő 4 es kábelt kell elvágni - feketével szemben az első , szint nem írom mert MKI más - és a relé sárga-zöld kábelét a kapcsoló felé, a sárga lilát a motor felé kötni. Ennyim szigetelni relét becsavarozni ajtot összerakni, kész. Max 1 óra bontással összerakással.
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #86 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:32:11 »

Nem tudja valaki, hogy az üzemanyagszint jeladó melyik pólusán mit kellene mérni kb 1/2 tanknál?

Én vok. a hule de a literre vagy kíváncsi? confused
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #87 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:33:21 »

Én vok. a hule de a literre vagy kíváncsi? confused
Ohmra gondolok a balfelső, jobbfelső csatinál vagy mittudén. Tesztelnem kellene a jeladót.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #88 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:40:48 »

Nem tudja valaki, hogy az üzemanyagszint jeladó melyik pólusán mit kellene mérni kb 1/2 tanknál?

Ledöglött a műszerem, a műszeregységet már cseréltem, a madzagolásban vagy az úszóban van az ördög elrejtve. Ki akarnám mérni az úszót.

Köss be egy tartalék tankjeladót valami bontottat - neked jó egy rossz benzines AC szett is a jeladó kell csak TD nél
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #89 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:44:43 »

Ohmra gondolok a balfelső, jobbfelső csatinál vagy mittudén. Tesztelnem kellene a jeladót.
Jaa  na ahhoz vok igazán hule. wilting
Bocsi. Remélem sikerül "kikalapálini" a dolgot.  smile
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #90 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:46:21 »

Jaa  na ahhoz vok igazán hule. wilting
Bocsi. Remélem sikerül "kikalapálini" a dolgot.  smile
a tiédbe pontosan méri a szintet?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #91 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:47:14 »

Köss be egy tartalék tankjeladót valami bontottat - neked jó egy rossz benzines AC szett is a jeladó kell csak TD nél
Sajna a legközelebbi bontó Gyál, szeretnék olyan irányba indulni, amerre elég egy multiméter...

Szerk

A csatiját már kibányásztam, 2 vastag, 2 vékony. Páronként lehetnek a potméterek?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #92 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:49:27 »

Sajna a legközelebbi bontó Gyál, szeretnék olyan irányba indulni, amerre elég egy multiméter...

Szerk

A csatiját már kibányásztam, 2 vastag, 2 vékony. Páronként lehetnek a potméterek?

Sajna nem megy az ohm mérés kimerült a 9V os elem a metexben  wow1
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #93 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:50:36 »

Sajna nem megy az ohm mérés kimerült a 9V os elem a metexben  wow1
Jau lesz az holnap is, mester. Megy a verda, csak számolnom kell a megtehető kilómétereket... Még 300kb, az 2 nap...  eljen
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #94 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:57:40 »

a tiédbe pontosan méri a szintet?
Ja pontos, ha a kúton tankolok  eplus2
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #95 Dátum: 2009.09.16 szerda, 20:00:05 »

Ja pontos, ha a kúton tankolok  eplus2
jártam úgy hogy szinte negyedéig mutatta és kifogyott szomoru1 múltkor specko löttyel kimosattam és azóta you Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #96 Dátum: 2009.09.16 szerda, 20:04:11 »

jártam úgy hogy szinte negyedéig mutatta és kifogyott szomoru1 múltkor specko löttyel kimosattam és azóta you Wink
inkább a másik topicban folytassuk  vigyor3
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #97 Dátum: 2009.09.16 szerda, 20:05:27 »

inkább a másik topicban folytassuk  vigyor3
oké kezd el integet2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
takee
Vendég
« Új hozzászólás #98 Dátum: 2009.09.16 szerda, 20:09:49 »

az én mk1-nek még nem volt elektromos baja

Hát elektromos az mondjuk nekem sem.  integet2
Csak minden más.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #99 Dátum: 2009.09.17 csütörtök, 12:55:03 »

Kicsit még hiányos a szett. Hátul még lesz egy feltekerhető fedél amin a csatlakozó van

Ez lenne az?

http://www.cromax.hu/?katid=35033768&termek_al_id=12017&katnev=1996.08.15-2000.09.15.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.11 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.