Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 04:10:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2304251 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Dátum: 2009.09.01 kedd, 19:42:55 »

Elektromos dolgok
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2009.09.04 péntek, 13:25:30 »

Zacci! Cserélném a lambadát, de át kell forrasztanom a kábeleket, mert... . Namármost van egy feketém, egy szürkém, ezek értelemszerűek. Na de van még két fehérem. Azokat mindegy hogy fölcserélem-e vagy sem? Az is lehet, hogy most is fel van cserézve, azért nem jó.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2009.09.04 péntek, 17:25:15 »

Zacci! Cserélném a lambadát, de át kell forrasztanom a kábeleket, mert... . Namármost van egy feketém, egy szürkém, ezek értelemszerűek. Na de van még két fehérem. Azokat mindegy hogy fölcserélem-e vagy sem? Az is lehet, hogy most is fel van cserézve, azért nem jó.

Ha a kérdést jó helyre teszed, akkor kapsz is rá értékelhető választ. A két egyfoma színű a fűtéskör. Mivel egy körről van szó, ezért tök mndegy, hogy innen indul, vagy onnan. Azt nem lehet felcserélni! Hajrá!

Téged láttalak a járdán parkolni Szendrén ma 11 óra körül? (sötétített fekete kombi kromos dísztárcsákkal...)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2009.09.04 péntek, 22:06:40 »

Ha a kérdést jó helyre teszed, akkor kapsz is rá értékelhető választ. A két egyfoma színű a fűtéskör. Mivel egy körről van szó, ezért tök mndegy, hogy innen indul, vagy onnan. Azt nem lehet felcserélni! Hajrá!

Téged láttalak a járdán parkolni Szendrén ma 11 óra körül? (sötétített fekete kombi kromos dísztárcsákkal...)
Jelentem én voltam!  worship Azért ide írtam, mert nem látom át még az újításokat, keresgélni meg nem volt időm, mert csak az autó alól kiszaladtam és bekapcsoltam a gépet. Ahol értelmes embert találtam on-line, oda írtam.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #4 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:13:56 »

Zacci! Cserélném a lambadát, de át kell forrasztanom a kábeleket, mert... . Namármost van egy feketém, egy szürkém, ezek értelemszerűek. Na de van még két fehérem. Azokat mindegy hogy fölcserélem-e vagy sem? Az is lehet, hogy most is fel van cserézve, azért nem jó.
Leírom neked a lambda gyári szinezését a csatiban .Nem uni-t vettél vagy utángyártott?Mert nem is bizti,hogy jó lesz a gépedbe.Na mind1,majd kisilabizálod.
Mégvalami:ha a fűtőkör helyett a jeladóra kötöd a tápot,akkor kinyírtad a szondát.......!A szondának kell tudni a kivezetéseit!!!!!
Szonda szinezése a csatiban:
Lila/sárga-- +12V(fűtőkör)
Fekete/sárga-- -12V(test a Pcm-ből)
Fehér-- Oxigén szenzor jelvezeték(pcm-be)
Barna-- Oxigén szenzor jelvezeték(pcm-be)
Ha csak a jelvezetékek cserélődnek,akkor a szonda még nem megy tönkre,az csak ellenállást változtat.Max meg kell cserélni. vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:17:26 »

Leírom neked a lambda gyári szinezését a csatiban .Nem uni-t vettél vagy utángyártott?Mert nem is bizti,hogy jó lesz a gépedbe.Na mind1,majd kisilabizálod.
Mégvalami:ha a fűtőkör helyett a jeladóra kötöd a tápot,akkor kinyírtad a szondát.......!A szondának kell tudni a kivezetéseit!!!!!
Szonda szinezése a csatiban:
Lila/sárga-- +12V(fűtőkör)
Fekete/sárga-- -12V(test a Pcm-ből)
Fehér-- Oxigén szenzor jelvezeték(pcm-be)
Barna-- Oxigén szenzor jelvezeték(pcm-be)
Ha csak a jelvezetékek cserélődnek,akkor a szonda még nem megy tönkre,az csak ellenállást változtat.Max meg kell cserélni. vigyor3 Wink wave

Sztem MKI-II-nél nem ezek a színkiosztások vannak! Sőt, ott kettő a fűtőköré, amit nyugodtan fel is cserélhetsz...
Lehet utángyártott is, a lényeg, hogy 4 vezetékes 1ohmos legyen...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #6 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:29:00 »

Sztem MKI-II-nél nem ezek a színkiosztások vannak! Sőt, ott kettő a fűtőköré, amit nyugodtan fel is cserélhetsz...
Lehet utángyártott is, a lényeg, hogy 4 vezetékes 1ohmos legyen...
Évjárat stimmel,én a Tis-t nem kérdőjelezném meg,de nekem soha nem volt mk1-2-m.Én nem a szonda színeit írtam,hanem a csatiban a színezést ami a pcm modulból jön-vagy oda megy a szondától.
És nyilván,hogy a fűtőkört felcserélheted egymáshoz képest,csak a tápot nem ,a jeladó vezetékelésével.Mert akkor tönkremegy a jeladó. Cool
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:32:09 »

Évjárat stimmel,én a Tis-t nem kérdőjelezném meg,de nekem soha nem volt mk1-2-m.Én nem a szonda színeit írtam,hanem a csatiban a színezést ami a pcm modulból jön-vagy oda megy a szondától.
És nyilván,hogy a fűtőkört felcserélheted egymáshoz képest,csak a tápot nem ,a jeladó vezetékelésével.Mert akkor tönkremegy a jeladó. Cool
Ja,és értelmezem :
A + - 12v a fűtőkör! smile
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:32:15 »

Évjárat stimmel,én a Tis-t nem kérdőjelezném meg,de nekem soha nem volt mk1-2-m.Én nem a szonda színeit írtam,hanem a csatiban a színezést ami a pcm modulból jön-vagy oda megy a szondától.
És nyilván,hogy a fűtőkört felcserélheted egymáshoz képest,csak a tápot nem ,a jeladó vezetékelésével.Mert akkor tönkremegy a jeladó. Cool

Neeeem, én vagyok a hülye!!! worship worship worship

Nekem ilyen felosztásaim voltak:

Autó felőli vége/régi szonda felöli/új szonda vezetékszínei
 
Barna-(szürke-kék)
Fehér-(fekete-fehér)
Fekete/sárga-(fehér-fekete)
Lila/sárga-(fehér-fekete)

Az én utángyártott színeim(új mutyoki stifté) a harmadik oszlopban lévők voltak...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:35:17 »

Bennem azért nem ezek a színek voltak, mert ugye az volt előttem, hogy a csatit kell az új szondával forrasztani...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #10 Dátum: 2009.09.05 szombat, 10:39:26 »

Neeeem, én vagyok a hülye!!! worship worship worship
Nekem ilyen felosztásaim voltak:
Autó felőli vége/régi szonda felöli/új szonda vezetékszínei
Barna-(szürke-kék)
Fehér-(fekete-fehér)
Fekete/sárga-(fehér-fekete)         Igen.Az aláhúzottak stimmelnek a Tis-sel!!!
Lila/sárga
-(fehér-fekete)              Az 1ohm-os ellenállás a fűtőköré,ezzel lehet behatárolni,melyik-melyik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2009.09.05 szombat, 15:14:08 »

Leírom neked a lambda gyári szinezését a csatiban .Nem uni-t vettél vagy utángyártott?Mert nem is bizti,hogy jó lesz a gépedbe.Na mind1,majd kisilabizálod.
Mégvalami:ha a fűtőkör helyett a jeladóra kötöd a tápot,akkor kinyírtad a szondát.......!A szondának kell tudni a kivezetéseit!!!!!
Szonda szinezése a csatiban:
Lila/sárga-- +12V(fűtőkör)
Fekete/sárga-- -12V(test a Pcm-ből)
Fehér-- Oxigén szenzor jelvezeték(pcm-be)
Barna-- Oxigén szenzor jelvezeték(pcm-be)
Ha csak a jelvezetékek cserélődnek,akkor a szonda még nem megy tönkre,az csak ellenállást változtat.Max meg kell cserélni. vigyor3 Wink wave
A gyárit raktam vissza. Mégegyszer mondom: fekte, szürke, fehér,fehér. De már beraktam és ez is rossz, Zacci megmérte tegnap. Pontosabban fordulaton jó, alapjáraton dúsít. Egyszóval: csere!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2009.09.05 szombat, 15:37:13 »

A gyárit raktam vissza. Mégegyszer mondom: fekte, szürke, fehér,fehér. De már beraktam és ez is rossz, Zacci megmérte tegnap. Pontosabban fordulaton jó, alapjáraton dúsít. Egyszóval: csere!
Neméted!
A szonda 25cm-es vezetékei bármilyen színűek lehetnek.A továbbmenő a lényeg,és az ,hogy a szondán  melyik kettő szálon van 1 ohm ellenállás.A többit tudja 1  5ödikes is....... vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2009.09.05 szombat, 17:00:09 »

Hali!
 Nincs gyárilag ködlámpám, de szeretnék (gyárit). A kérdésem, hogy be van-e kábelezve, vagy külön be kell köttetnem? A világításkapcsoló elvileg tudja a funkciót.
Üdv: Fekusz integet2
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2009.09.05 szombat, 17:29:45 »

Volt egy olyan problémám hogy nem működött az levegő irányváltó a mondeomon. Arra gondoltam hogy a vákumkábelek szarok. De az nagy meló. Olvastam itt is hogy a kapcsolók hamarabb megdöglenek. Vettem is egy fullos heater controlt az ebayen. Ma délután 1 óra alatt kicseréltem és láss csodát minden működik. Még a klimám is megjavult!!! Az sem volt jó már egy ideje (kb mióta az irányváltás is elromlott). Ja és a teljes heater control (tehát hőmérséklet, irányváltó, sebesség) kemény 700!!! forintomba került az ebayen. Elég boldog vagyok most Smiley))))))
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #15 Dátum: 2009.09.05 szombat, 19:19:50 »

Hali!
 Nincs gyárilag ködlámpám, de szeretnék (gyárit). A kérdésem, hogy be van-e kábelezve, vagy külön be kell köttetnem? A világításkapcsoló elvileg tudja a funkciót.
Üdv: Fekusz integet2
Eztet meg köll nézni a helyszínen-a helyén! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2009.09.05 szombat, 20:58:26 »

Eztet meg köll nézni a helyszínen-a helyén! Wink wave


Sejtettem, csak gondoltam hátha megúszom, hogy összekoszoljam a kezem. vigyor3
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2009.09.05 szombat, 21:07:53 »

Hali!
 Nincs gyárilag ködlámpám, de szeretnék (gyárit). A kérdésem, hogy be van-e kábelezve, vagy külön be kell köttetnem? A világításkapcsoló elvileg tudja a funkciót.
Üdv: Fekusz integet2

Kék színű csatikat keress a helye mögött! Lehet, hogy felülről meg is találod, ha benézel a motortérbe. Kövesd végig a világításhoz vezető vezetékköteget...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #18 Dátum: 2009.09.05 szombat, 21:11:31 »


Sejtettem, csak gondoltam hátha megúszom, hogy összekoszoljam a kezem. vigyor3
Tudok jó autóvillamosságist! vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zsot0715
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2009.09.06 vasárnap, 12:32:21 »

Hali!
 Nincs gyárilag ködlámpám, de szeretnék (gyárit). A kérdésem, hogy be van-e kábelezve, vagy külön be kell köttetnem? A világításkapcsoló elvileg tudja a funkciót.
Üdv: Fekusz integet2

Szia!

Az enyémen is felfedeztem a csatlakozókat, ha egyszer szét van szedve(vagy hozzáférsz), kapcsold fel a ködlámpa világítást, és mérj rá a csatlakozókra! Én ezt a tippet kaptam itt! Aztán ha van feszej mehet a téma, kérdés, hogy birják e a biztosítékok meg ilyesmi...
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2009.09.06 vasárnap, 19:26:54 »

Szia!

Az enyémen is felfedeztem a csatlakozókat, ha egyszer szét van szedve(vagy hozzáférsz), kapcsold fel a ködlámpa világítást, és mérj rá a csatlakozókra! Én ezt a tippet kaptam itt! Aztán ha van feszej mehet a téma, kérdés, hogy birják e a biztosítékok meg ilyesmi...



Kösz! Majd megnézem valamikor, hogy vannak-e csatik.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 14:50:27 »

Sziasztok!

Van egy kis gondom a ködlámpáimmal. Mikor megvettem az autót eléggé hiányosak voltak. A jobb oldaliból szinte csak a külső üveg volt meg és a baloldaliból sem volt sokkal több.
Most vettem két újat és tettem volna a helyére, de szerintem még hiányzik valami....   Huh?
Itt egy kép az új és a régi(gyári) bal oldali ködlámpáról.


Ez pedig a csatlakozó, amit rá kéne dugni gondolom egy foglalatra. Nekem az hiányzik?? Esetleg valami gumiharang vagy hasonló lenne ott?? Mert a vizet sem ártana kizárni onnan.
Biztos nem csak egy pucér  H3 izzóra kell rátolni ezt a csatit:

Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 15:17:52 »

Sziasztok!

Van egy kis gondom a ködlámpáimmal. Mikor megvettem az autót eléggé hiányosak voltak. A jobb oldaliból szinte csak a külső üveg volt meg és a baloldaliból sem volt sokkal több.
Most vettem két újat és tettem volna a helyére, de szerintem még hiányzik valami....   Huh?
Itt egy kép az új és a régi(gyári) bal oldali ködlámpáról.


Ez pedig a csatlakozó, amit rá kéne dugni gondolom egy foglalatra. Nekem az hiányzik?? Esetleg valami gumiharang vagy hasonló lenne ott?? Mert a vizet sem ártana kizárni onnan.
Biztos nem csak egy pucér  H3 izzóra kell rátolni ezt a csatit:



Kicsit még hiányos a szett. Hátul még lesz egy feltekerhető fedél amin a csatlakozó van
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 15:24:44 »

Kicsit még hiányos a szett. Hátul még lesz egy feltekerhető fedél amin a csatlakozó van

Akkor olyat még szereznem kell valahonnan...
Ez valami bajonett záras cucc lenne?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 15:25:04 »

Kicsit még hiányos a szett. Hátul még lesz egy feltekerhető fedél amin a csatlakozó van

Azt is be kell szerezni. Azon van a csatlakozó és kör alakú (mármint ez a fedél). Úgy kell "rátekerni" (2 fül fogja) a ködlámpa házára.
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 15:25:36 »

Akkor olyat még szereznem kell valahonnan...
Ez valami bajonett záras cucc lenne?

az az, csak nem találtam rá a szót... pias
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:43:42 »

Nemtom, hogy jó helyre írok-e?  Undecided
A kérdés csak annyi, hogy az AWS néha hűtő folyadék szint hibát jelez,
de a tényleges folyadék szinttel semmi gond. confused
A kezelési útmutató szerint ilyen esetben forduljak szagszervízhez. Ha lehet én inkább nagy ívben elkerülöm őket.
Szerintetek mi lehet a bibi Huh?  
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:44:41 »

Nemtom, hogy jó helyre írok-e?  Undecided
A kérdés csak annyi, hogy az AWS néha hűtő folyadék hibát jelez,
de a tényleges folyadék szinttel semmi gond. confused
A kezelési útmutató szerint ilyen esetben forduljak szagszervízhez. Ha lehet én inkább nagy ívben elkerülöm őket.
Szerintetek mi lehet a bibi Huh? 
Nem lehet, hogy kanyarban/emelkedőn/lejtőn csinálja? Ellöttyen mondjuk a lötty pl?
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:51:45 »

Nemtom, hogy jó helyre írok-e?  Undecided
A kérdés csak annyi, hogy az AWS néha hűtő folyadék szint hibát jelez,
de a tényleges folyadék szinttel semmi gond. confused
A kezelési útmutató szerint ilyen esetben forduljak szagszervízhez. Ha lehet én inkább nagy ívben elkerülöm őket.
Szerintetek mi lehet a bibi Huh?  
Megnézted a szintet rendesen? A tartály hajlamos a vízszintig elszinezödni, és ez megzavarhat, ha csak kivülről ránézel. szomoru1
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:53:08 »

Nem lehet, hogy kanyarban/emelkedőn/lejtőn csinálja? Ellöttyen mondjuk a lötty pl?
Nem hinném. Inkább hideg motornál csinálja.
Ja ezt nem írtam. vigyor3
A lámpa már álló helyzetben is világít.  Undecided
ui.:Szgeden nem sok emelkedő és lejtő van  eplus2
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:55:14 »

Megnézted a szintet rendesen? A tartály hajlamos a vízszintig elszinezödni, és ez megzavarhat, ha csak kivülről ránézel. szomoru1
Lámpával mögé világítva néztem.  szomoru1
Ja és tartály nincs elszíneződve.  Undecided
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:56:18 »

Nem hinném. Inkább hideg motornál csinálja.
Ja ezt nem írtam. vigyor3
A lámpa már álló helyzetben is világít.  Undecided
ui.:Szgeden nem sok emelkedő és lejtő van  eplus2
Hidegen maxon kell legyen. Ígyis jó a szint?
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:57:36 »

Hidegen maxon kell legyen. Ígyis jó a szint?
Hidegen max alatt egy picivel?
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 20:59:41 »

Hidegen max alatt egy picivel?
Aszpik verdájába kb 1 dl vizet kellett töltsünk, hogy jó legyen... 1 próbát meg 200Ft-ot megér a tipp. Melegen nem csinálja, olyankor simán jöhet fel a víz pár milit...
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:04:22 »

Aszpik verdájába kb 1 dl vizet kellett töltsünk, hogy jó legyen... 1 próbát meg 200Ft-ot megér a tipp. Melegen nem csinálja, olyankor simán jöhet fel a víz pár milit...
Ez jogos. Tavasz végén Betke autója is eljátszotta ezt. szomoru1
A minitalin Fusim rátöltött 1,5 deci desztvizet, és lőn csoda. taps
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:04:43 »

Aszpik verdájába kb 1 dl vizet kellett töltsünk, hogy jó legyen... 1 próbát meg 200Ft-ot megér a tipp. Melegen nem csinálja, olyankor simán jöhet fel a víz pár milit...
Meg próbálom, hátha ez a gond. smile
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:05:55 »

Meg próbálom, hátha ez a gond. smile
Ne felejtsd el megírni a végeredményt.  wave
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:09:08 »

Ne felejtsd el megírni a végeredményt.  wave
Csak deszt vizem nincs itthon  rinya amúgy már most rohannék a garázsba. 
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:10:35 »

Csak deszt vizem nincs itthon  rinya amúgy már most rohannék a garázsba. 
Tuskóba 200huf az 5 liter.  wave Csapvizet meg véletlenülse.  nyes
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:10:43 »

Csak deszt vizem nincs itthon  rinya amúgy már most rohannék a garázsba. 
Vagy ennyi csapvizet még elbír?  Embarrassed
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:12:29 »

Vagy ennyi csapvizet még elbír?  Embarrassed
Én hülye vagyok ilyen téren, inkább kibírom, amíg eljutok vmi boltba... Mi mondjuk melóban ipari méretekben készítjük a desztvizet...  hehe
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 21:12:50 »

Tuskóba 200huf az 5 liter.  wave Csapvizet meg véletlenülse.  nyes
OXI marad a deszt víz.  wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 22:12:46 »

Nemtom, hogy jó helyre írok-e?  Undecided
A kérdés csak annyi, hogy az AWS néha hűtő folyadék szint hibát jelez,
de a tényleges folyadék szinttel semmi gond. confused
A kezelési útmutató szerint ilyen esetben forduljak szagszervízhez. Ha lehet én inkább nagy ívben elkerülöm őket.
Szerintetek mi lehet a bibi Huh?  

A Bátyám Mondeojának ilyen visszajelzés után kétszer eldurrant egy vízcsöve... szomoru1
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2009.09.15 kedd, 07:16:05 »

Ne felejtsd el megírni a végeredményt.  wave
Hát ezt nem gondoltam volna. wow1
De mégis bejött nyes. Kb.1-2 deci víz ment bele és lőn csoda nem világít a lámpa.  Cheesy
Remélem így marad.  vigyor3
Köszönöm a segítséget. worship
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2009.09.15 kedd, 07:16:40 »

Hát ezt nem gondoltam volna. wow1
De mégis bejött nyes. Kb.1-2 deci víz ment bele és lőn csoda nem világít a lámpa.  Cheesy
Remélem így marad.  vigyor3
Köszönöm a segítséget. worship
taps taps taps
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2009.09.15 kedd, 07:58:40 »

Hát ezt nem gondoltam volna. wow1
De mégis bejött nyes. Kb.1-2 deci víz ment bele és lőn csoda nem világít a lámpa.  Cheesy
Remélem így marad.  vigyor3
Köszönöm a segítséget. worship
Szia!
Az enyém is akkor érzi jól magát, ha túl van töltve egy pár decivel, sajnos ez el is fogy idővel, a termosztátház környékén szivárog minimálisan a hűtővizem, tömítések rendben, valszeg a ház repedt vhol.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2009.09.15 kedd, 08:29:46 »

Szia!
Az enyém is akkor érzi jól magát, ha túl van töltve egy pár decivel, sajnos ez el is fogy idővel, a termosztátház környékén szivárog minimálisan a hűtővizem, tömítések rendben, valszeg a ház repedt vhol.
Üdv

Ki kell tisztítani a szenzor üregét és a szenzort is időnként, nem tudom hogy nézi a szintet de nem merül a folyadékba csak egy üregbe van talán oprikai
Naplózva
swatch
Vendég
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2009.09.15 kedd, 09:22:18 »

Ki kell tisztítani a szenzor üregét és a szenzort is időnként, nem tudom hogy nézi a szintet de nem merül a folyadékba csak egy üregbe van talán oprikai
Erre nem is gondoltam, köszi!!
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2009.09.15 kedd, 09:45:40 »

Kérdésem lenne.
Hogyan oldható meg, hogy a gyújtás levétele után, még mozgathatóak legyenek az elektromos ablakok, pl 20-30 percig? (nem az idő a lényeg)
Arra gondoltam, hogy fix 12 volttal táplálom meg az el.ablakot, de azt nem gondolnám jónak. Van erre vmi egyszerű megoldás? Automata felhúzáson is gondolkodtam, de az más, itt arra lenne szükség, hogy pl vki az autóban marad, alvó gyereket vigyázni, akkor ne kelljen kulcsozni, az ablakok mozgatásához, (a múltkor az asszony ráindított véletlenül, még jó hogy nem álltam rá az előttem lévő falra annyira). Gondoltam egy egyszerű időrelére, elektromos boltban kapható, igaz kismegszakító méretű, van belőle 12 voltos(azt nem tudom, hogy egyenáramú vagy váltó-e), és egy csomó féle időzítés kapcsolható rajta, idő állítható stb. Vagy egyéb autós idő relé, biztos kapható ilyen, majd jól utánanézek.
Jól gondolom, hogy a vezető oldali ajtóba, a 4-es kapcsolóhoz menő tápvezetéket kell relézni ilyen módon? Azaz a gyári 40A-es biztosítékról jövő vezetéket gondolnám vmi módon meghekkelni, egy relével bekötött +12volttal.
Működhet ez így?
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2009.09.15 kedd, 09:51:12 »

Kérdésem lenne.
Hogyan oldható meg, hogy a gyújtás levétele után, még mozgathatóak legyenek az elektromos ablakok, pl 20-30 percig?
Én elmélkedtem már ezen, arra jutottam, ha nekiállok, akkor mindenkébb a belső pilácshoz kapcsolom a dolgokat. Annak ugye van elektromossága nyitott ajtónál+12s.
Fusimot kell meginterjuvolni, ő eléggé képben van az elektronyossággal.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.