Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.28 péntek, 12:56:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10535856 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #14900 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 15:43:42 »

Mivel neki is és nekem is facelift előtti, így nagyon valószínűnek érzem, hogy nem fogja tudni a GEM.
Sakostól kaptam egy 4800 ft-os árajánlatot. Ami nem is rossz.
Kb ugyanennyiért dugják rá a szervízben a laptopot.

Köszönöm mindenkinek a segítőkészségét!  worship worship
Az jó ár vedd meg.Szeretni fogod.Én sokat használom.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14901 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 15:48:03 »

autópályán kívül is lehet hasznosítani?
mert pl kocsisort úgy szeretek előzni, hogy végig villog, hagy tudják, hogy még nem sorolok vissza.

szerk.: mármint közúton való kocsisor előzésre gondoltam.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14902 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 15:50:52 »

autópályán kívül is lehet hasznosítani?
mert pl kocsisort úgy szeretek előzni, hogy végig villog, hagy tudják, hogy még nem sorolok vissza.

szerk.: mármint közúton való kocsisor előzésre gondoltam.
sávváltáshoz meg körforgó kihajtáshoz jó eljen

kocsisort nem szoktam végigvillogni vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14903 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 15:53:11 »

autópályán kívül is lehet hasznosítani?
mert pl kocsisort úgy szeretek előzni, hogy végig villog, hagy tudják, hogy még nem sorolok vissza.

szerk.: mármint közúton való kocsisor előzésre gondoltam.

Jó a gondolat....
Érdekes, mert ugye sok gyártó beépíti régóta az autóiba. Viszont a KRESZ szerint meg nem jó semmire.
Nem pontosan idézem:
Az irányváltoztatási szándékot irányjelzéssel kell jelezni, aminek az irányváltoztatás előtt és közben és még utána is elegendő ideig folyamatosan működnie kell.
Hát erre a 3 villogás nem elég.
 vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14904 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 15:55:40 »

sávváltáshoz meg körforgó kihajtáshoz jó eljen

kocsisort nem szoktam végigvillogni vigyor3

A sávváltáshoz és a körforgalomból való kihajtáshoz is csak akkor "elegendő" ha egyedül vagy. Máskülönben nem elegendő a 3 villogás, hogy mindenki jól észlelje.....ami pedig előírás.

Mondjuk még mindig jobb, mint az abszolút index nélkül közlekedők.
Ráadásul az irányjelzés csak egy szándék jelzés és nem elsőbbségi jelzés, hogy mehetek is....hogy beleférjen a 3 villogásba. Wink
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.03 vasárnap, 15:59:01 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14905 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 16:44:22 »

A sávváltáshoz és a körforgalomból való kihajtáshoz is csak akkor "elegendő" ha egyedül vagy. Máskülönben nem elegendő a 3 villogás, hogy mindenki jól észlelje.....ami pedig előírás.

Mondjuk még mindig jobb, mint az abszolút index nélkül közlekedők.
Ráadásul az irányjelzés csak egy szándék jelzés és nem elsőbbségi jelzés, hogy mehetek is....hogy beleférjen a 3 villogásba. Wink

Most az teljesen mindegy, hogy elég-e vagy sem, de a 3 villanásnak meg kell lennie. Már bűntettek meg kollégámat azért, mert 2 villantott a körforgalomból kihajtáskor.

Mondjuk még mindig jobb, mint az abszolút index nélkül közlekedők.

Azok nem azért közlekednek index nélkül, mert lusták bekapcsolni, hanem azért, mert az extra volt a kocsihoz és a 10millióhoz már nem volt annyi pénze, hogy azt is belerakassák. Különben ki kellett volna hagyni a 28. légzsákot, a 62 hangszórós hifi helyett csak 48 hangszórósat kapott volna, illetve nem tudta volna lefóliáztatni korom feketére.  eplus2 Ja és választania kellett volna, hogy a rokikártya vagy az irányjelző.  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #14906 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 16:56:44 »

Mondjuk még mindig jobb, mint az abszolút index nélkül közlekedők.
Engem pénteken hozott haza egy kolléga, de annyira idegesített hogy nem használta az irányjelzőt  gun, hogy alig bírtam megállni szó nélkül. Körforgalomból kihajtáskor azzal a mozdulattal kapcsolta az irányjelzőt amelyikkel a kormányt tekerte. Sávváltáskor meg nem irányjelzett, pedig az akkor is nagyon kell, amikor azt hiszed hogy egyedül vagy az úton.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14907 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 16:57:11 »

Most az teljesen mindegy, hogy elég-e vagy sem, de a 3 villanásnak meg kell lennie. Már bűntettek meg kollégámat azért, mert 2 villantott a körforgalomból kihajtáskor.

Azok nem azért közlekednek index nélkül, mert lusták bekapcsolni, hanem azért, mert az extra volt a kocsihoz és a 10millióhoz már nem volt annyi pénze, hogy azt is belerakassák. Különben ki kellett volna hagyni a 28. légzsákot, a 62 hangszórós hifi helyett csak 48 hangszórósat kapott volna, illetve nem tudta volna lefóliáztatni korom feketére.  eplus2 Ja és választania kellett volna, hogy a rokikártya vagy az irányjelző.  eplus2 eplus2 eplus2

Hát sajnos és igen sok pár százezer forintos kocsit is látok, amiből "kihagyták" az indexet...... a kocsikat mindig emberek vezetik, ott van a baj...az ő fejükben.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14908 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 16:59:25 »

Engem pénteken hozott haza egy kolléga, de annyira idegesített hogy nem használta az irányjelzőt  gun, hogy alig bírtam megállni szó nélkül. Körforgalomból kihajtáskor azzal a mozdulattal kapcsolta az irányjelzőt amelyikkel a kormányt tekerte. Sávváltáskor meg nem irányjelzett, pedig az akkor is nagyon kell, amikor azt hiszed hogy egyedül vagy az úton.

Így van....
Valamint az indexeléssel egy időben kanyarodni sem túl szabályos..... aztán megy a kiabálás, hogy ő indexelt.
Na és? Az még nem jelent semmit....egyszerű szándék jelzés, semmi több!  falbav
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #14909 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 17:02:49 »

Így van....
Valamint az indexeléssel egy időben kanyarodni sem túl szabályos..... aztán megy a kiabálás, hogy ő indexelt.
Na és? Az még nem jelent semmit....egyszerű szándék jelzés, semmi több!  falbav
Az irányjelző használatának az elmulasztása a többi közlekedőre való oda nem figyelés bizonyítéka.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14910 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 17:03:38 »

Engem pénteken hozott haza egy kolléga, de annyira idegesített hogy nem használta az irányjelzőt  gun, hogy alig bírtam megállni szó nélkül. Körforgalomból kihajtáskor azzal a mozdulattal kapcsolta az irányjelzőt amelyikkel a kormányt tekerte. Sávváltáskor meg nem irányjelzett, pedig az akkor is nagyon kell, amikor azt hiszed hogy egyedül vagy az úton.

Rosszul láttad, nem kapcsolta, hanem beleakadt a keze.  eplus2
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14911 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 17:04:50 »

Az irányjelző használatának az elmulasztása a többi közlekedőre való oda nem figyelés bizonyítéka.
Lustaság..... nehogy már jelezzek....minek, nincs kedvem....Lesz@rom a többieket....csak én vagyok.....önző vagyok    falbav
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #14912 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 20:55:05 »

Lustaság..... nehogy már jelezzek....minek, nincs kedvem....Lesz@rom a többieket....csak én vagyok.....önző vagyok    falbav

Én már csak azért is jelzek, hogy nehogymá' valami idóta engem törjön össze, mert nem látja, hogy mit akarok. Én is nagyon tudom utálni azokat akik nem használják főleg, ha nekem kell elsőbbséget adni neki, pl. körforgalomba behajtásnál, vagy főútra kanyarodásnál és nem használja én meg fullra meg kell álljak csak azért mert ő lusta megmozdítani a bal mutatóujját. gun
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14913 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 21:21:06 »

sávváltáshoz meg körforgó kihajtáshoz jó eljen

kocsisort nem szoktam végigvillogni vigyor3
jaja igaz, arra tényleg elég kényelmes.

hát nekem egyszer volt, hogy előztem a kocsisort és kikapcsoltam az indexet a sor közepén.
és 120-asra felgyorsított tempónál másfél kocsival előtte ms. ML Merci azt hitte (legalább 30 km/h-s sebességkülönbségnél), hogy őt már kihagyom a jóból és besorolok mögé. és így kicsapta elém, hogy most végre előzhet ő. (legalábbis szerintem ez játszódhatott le a fejében)
jobb láb a féken, bal láb a jobbon.  vigyor3 jobb kéz a levegőbe, bal kéz a dudán.  smile gondolatban meg villogok.

nah azóta mindig végig villogtatom az indexet. nehogy találkozzak még egy ilyen Barbie Barrichelloval.  smile
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #14914 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 21:26:32 »

jaja igaz, arra tényleg elég kényelmes.

hát nekem egyszer volt, hogy előztem a kocsisort és kikapcsoltam az indexet a sor közepén.
és 120-asra felgyorsított tempónál másfél kocsival előtte ms. ML Merci azt hitte (legalább 30 km/h-s sebességkülönbségnél), hogy őt már kihagyom a jóból és besorolok mögé. és így kicsapta elém, hogy most végre előzhet ő. (legalábbis szerintem ez játszódhatott le a fejében)
jobb láb a féken, bal láb a jobbon.  vigyor3 jobb kéz a levegőbe, bal kéz a dudán.  smile gondolatban meg villogok.

nah azóta mindig végig villogtatom az indexet. nehogy találkozzak még egy ilyen Barbie Barrichelloval.  smile

Szerintem nem benézte a sebességkülönbséget/távolságot, vagy a nem-indexelésből hitte, hogy nem jössz tovább, hanem egyszerűen nem nézett bele a tükörbe. Nagyon sokan előzésnél azt hiszik, hogy semmi nem jöhet hátulról  Undecided
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14915 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 21:33:41 »

Szerintem nem benézte a sebességkülönbséget/távolságot, vagy a nem-indexelésből hitte, hogy nem jössz tovább, hanem egyszerűen nem nézett bele a tükörbe. Nagyon sokan előzésnél azt hiszik, hogy semmi nem jöhet hátulról  Undecided

Az hagyján, hogy nem néz a tükörbe......de sok autón be is van hajtva....a BAL oldali is!  falbav
Soknak ki szoktam hajtogatni, ha motorral megyek.  nyes
 Na az ilyen bele sem akar nézni, mert akkor észrevenné, hogy be van hajtva!  levele
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #14916 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 21:34:37 »

Én már csak azért is jelzek, hogy nehogymá' valami idóta engem törjön össze, mert nem látja, hogy mit akarok. Én is nagyon tudom utálni azokat akik nem használják főleg, ha nekem kell elsőbbséget adni neki, pl. körforgalomba behajtásnál, vagy főútra kanyarodásnál és nem használja én meg fullra meg kell álljak csak azért mert ő lusta megmozdítani a bal mutatóujját. gun
Azt hiszem, ettől a hónaptól erősen figyeli a  police , hogy ki nem használja az irányjelzőt, és büntetnek is. Mondjuk ez az intézkedés idegesítse és zaklassa azt, aki nem tanulta/szokta meg használni! Momentán ez jogos a rendőrség részéről, és végre egy értelmes dolog.
Ellenben az, hogy 50 helyett 54-el megyek, mondjuk mert véletlenül lefelé túlszalad a kocsi - és megbüntetnek, viszont értelmetlen továbbra is...
És minden tizedik autós úgy indul el, hogy nem ég az egyik oldali fényszórója, vagy a az egyik féklámpája. Helyette a másik dupla erővel....de az sem tűnik fel neki. Na, erre menjen rá a  police, mert akkor a trehány hülyéknek húzgálják meg a fülét - aminek viszont a tisztességes autósok joggal örömködnek.
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14917 Dátum: 2013.02.03 vasárnap, 21:36:16 »

Szerintem nem benézte a sebességkülönbséget/távolságot, vagy a nem-indexelésből hitte, hogy nem jössz tovább, hanem egyszerűen nem nézett bele a tükörbe. Nagyon sokan előzésnél azt hiszik, hogy semmi nem jöhet hátulról  Undecided
ez nekem is megfordult a fejemben.
de korom sötétben történt. valamennyire vakítania kellett egy plusz fényszórónak az arcába.
de lehet, hogy az ő agya volt annyira sötét, hogy kompletten elnyelte az összes általam kibocsájtott fényt.  hehe hehe
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
elemergubas
Vendég
« Új hozzászólás #14918 Dátum: 2013.02.04 hétfő, 01:08:35 »

Sziasztok sráccok!

Szeretnék segítséget kérni a következőkben, hátha már találkozott valaki hasonlo problemaval.

Egy 2002 FORD MONDEO III saloon (B4Y) 1.8 16V (110Pk) benzines auto tulajdonosa vagyok, az autot napi rendszeresseggel hasznalom (min. 30km/nap).
Egy kissebb kirandulas utan ( ugy 150 km ) leparkoltam es masnap reggel az autot nem tudtam beinditani, termeszetesen fenyszorokat meg mindent kikapcsolva hagytam. A fura az hogy az autoban semmi aram nincs, igy ha ajtot nyitok, nem gyul fel a belteri ego, a veszjelzo nem kapcsol be, a helyzetjelzo szinten nem, a kozponti zar nem mukodik es ha a kulcsot behelyezem es inditani probalom szinten egyetlen kis ego sem vilagit a muszerfalon ... olyan mintha az autoban nem is lenne akkumulator ... (pedig van es a csatlakozok sincsenek meg oxidalodva, es a biztositekok is mind renben vannak)
Szoval ha van valakinek valami otlete hogy hol keressem a problemat, az jo lenne.


Előre is köszi a segítséget!
Üdv mindenkinek!
Elemer
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #14919 Dátum: 2013.02.04 hétfő, 06:49:32 »

Sziasztok sráccok!

Szeretnék segítséget kérni a következőkben, hátha már találkozott valaki hasonlo problemaval.

Egy 2002 FORD MONDEO III saloon (B4Y) 1.8 16V (110Pk) benzines auto tulajdonosa vagyok, az autot napi rendszeresseggel hasznalom (min. 30km/nap).
Egy kissebb kirandulas utan ( ugy 150 km ) leparkoltam es masnap reggel az autot nem tudtam beinditani, termeszetesen fenyszorokat meg mindent kikapcsolva hagytam. A fura az hogy az autoban semmi aram nincs, igy ha ajtot nyitok, nem gyul fel a belteri ego, a veszjelzo nem kapcsol be, a helyzetjelzo szinten nem, a kozponti zar nem mukodik es ha a kulcsot behelyezem es inditani probalom szinten egyetlen kis ego sem vilagit a muszerfalon ... olyan mintha az autoban nem is lenne akkumulator ... (pedig van es a csatlakozok sincsenek meg oxidalodva, es a biztositekok is mind renben vannak)
Szoval ha van valakinek valami otlete hogy hol keressem a problemat, az jo lenne.


Előre is köszi a segítséget!
Üdv mindenkinek!
Elemer
Én azt javaslom mérd meg az akksit sajnos van ilyen este jó reggel nem.Lehet cellazárlatos és tönkre ment.Itt kezd.Aztán testkábel hiba is  lehet.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Stuxi
Vendég
« Új hozzászólás #14920 Dátum: 2013.02.05 kedd, 15:27:40 »

Szasztok!

Tud valaki valamit arrol hogy hol lehet a fényszóró mosó bíztije? Vagy hogy mitöl lehet hogy nem müködik?
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #14921 Dátum: 2013.02.05 kedd, 15:30:44 »

Szasztok!

Tud valaki valamit arrol hogy hol lehet a fényszóró mosó bíztije? Vagy hogy mitöl lehet hogy nem müködik?

22 számu 20A-es.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Stuxi
Vendég
« Új hozzászólás #14922 Dátum: 2013.02.05 kedd, 15:32:11 »

22 számu 20A-es.

Köszönöm  worship
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #14923 Dátum: 2013.02.05 kedd, 15:32:18 »

22 számu 20A-es.
Motortérben van
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Stuxi
Vendég
« Új hozzászólás #14924 Dátum: 2013.02.05 kedd, 15:46:20 »

Motortérben van

megtaláltam  Smiley  köszönöm tökéletessen működik
és az órának is van mert az sem jár Sad
Naplózva
elemergubas
Vendég
« Új hozzászólás #14925 Dátum: 2013.02.05 kedd, 20:03:48 »

Én azt javaslom mérd meg az akksit sajnos van ilyen este jó reggel nem.Lehet cellazárlatos és tönkre ment.Itt kezd.Aztán testkábel hiba is  lehet.


Koszonom a segitsegedet, kozben megrendeltem egy akkut, amint megerkezik lecserelem, es remelem a problemam is megoldodik (utolag megneztem, utolso bemerese 2009-ben volt, az elozo tuladnonos vegezte).
Koszonom meg egyszer.
Udv.
Elemer
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14926 Dátum: 2013.02.05 kedd, 20:07:48 »

Én azt javaslom mérd meg az akksit sajnos van ilyen este jó reggel nem.Lehet cellazárlatos és tönkre ment.Itt kezd.Aztán testkábel hiba is  lehet.


Koszonom a segitsegedet, kozben megrendeltem egy akkut, amint megerkezik lecserelem, es remelem a problemam is megoldodik (utolag megneztem, utolso bemerese 2009-ben volt, az elozo tuladnonos vegezte).
Koszonom meg egyszer.
Udv.
Elemer

Rádió kód meglegyen mielőtt akksit cserélsz.  Smiley
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
elemergubas
Vendég
« Új hozzászólás #14927 Dátum: 2013.02.05 kedd, 20:10:31 »

Koszonom hogy emlekeztettel  eljen
Le van irva de amugy progim is van amivel ki lehet generalni ... esetleg ha valakinek szuksege lenne ...
Naplózva
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #14928 Dátum: 2013.02.05 kedd, 20:12:11 »

Rádió kód meglegyen mielőtt akksit cserélsz.  Smiley
Áhh, arról már lecsúszott, ha semmi áram nincs az autóban  Wink
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14929 Dátum: 2013.02.05 kedd, 20:13:06 »

Áhh, arról már lecsúszott, ha semmi áram nincs az autóban  Wink

Ha 7-8 volt marad az akksiban, annyi még néha elég a memóriának.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #14930 Dátum: 2013.02.05 kedd, 20:42:33 »

megtaláltam  Smiley  köszönöm tökéletessen működik
és az órának is van mert az sem jár Sad
először nézd meg, hogy nincs-e lecsúszva az órának a csatija.

én jártam már így. Smiley

pattintsd ki a téglalap óraegység tartó konzolt és utána már látnod kell, hogy rajta van-e rendesen.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #14931 Dátum: 2013.02.05 kedd, 21:04:37 »

Ha 7-8 volt marad az akksiban, annyi még néha elég a memóriának.  vigyor3

Ha akksit cserél, akkor tök mindegy. Akkor is kéri a kódot. Nálam is kérte, pedig csak akksi ki-akksi be volt a tevékenység.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14932 Dátum: 2013.02.05 kedd, 21:15:15 »

Ha akksit cserél, akkor tök mindegy. Akkor is kéri a kódot. Nálam is kérte, pedig csak akksi ki-akksi be volt a tevékenység.

Másról beszélünk.
Ha megszakad a táp, kéri a kódot.
Ha marad az aksiban 7-8 volt, akkor még nem törlődik a memória. Viszont szinte minden halott.
Azért írtam neki, hogy rádió kód meglegyen. Aztán írták, hogy már mindegy ha se kép-se hang.....és ide passzol, hogy ha maradt 7-8 volt, akkor még nem mindegy, de az akksi kivételnél ugrik a kód tuti.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14933 Dátum: 2013.02.05 kedd, 21:56:20 »

Másról beszélünk.
Ha megszakad a táp, kéri a kódot.
Ha marad az aksiban 7-8 volt, akkor még nem törlődik a memória. Viszont szinte minden halott.
Azért írtam neki, hogy rádió kód meglegyen. Aztán írták, hogy már mindegy ha se kép-se hang.....és ide passzol, hogy ha maradt 7-8 volt, akkor még nem mindegy, de az akksi kivételnél ugrik a kód tuti.  wave

Nálam volt olyan szintű aksi lemerülés, hogy 10V alá ment a fesz. Nem kérte a kódot.
Amúgy, némi ügyeskedéssel meg lehet oldani az aksicserét, hogy végig legyen villany, és ne kelljen kódot írni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14934 Dátum: 2013.02.05 kedd, 21:59:11 »

Nálam volt olyan szintű aksi lemerülés, hogy 10V alá ment a fesz. Nem kérte a kódot.
Amúgy, némi ügyeskedéssel meg lehet oldani az aksicserét, hogy végig legyen villany, és ne kelljen kódot írni.
Bizony. Sok "bikának" van szivargyújtós kábele és addig onnan visszafele lehet táplálni a rendszert.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14935 Dátum: 2013.02.06 szerda, 00:44:06 »

Bizony. Sok "bikának" van szivargyújtós kábele és addig onnan visszafele lehet táplálni a rendszert.  Cool

Meg a rádiónál is ki lehet kapcsolni, hogy kódot kérjen.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14936 Dátum: 2013.02.06 szerda, 07:44:05 »

Meg a rádiónál is ki lehet kapcsolni, hogy kódot kérjen.

De ahhoz kell tudni a kódot. Azt be kell írni a kikapcsoláskor, nem?  Ha meg megvan, nyugodtan elfelejtheti.... vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #14937 Dátum: 2013.02.06 szerda, 10:27:06 »

Nálam volt olyan szintű aksi lemerülés, hogy 10V alá ment a fesz. Nem kérte a kódot.
Amúgy, némi ügyeskedéssel meg lehet oldani az aksicserét, hogy végig legyen villany, és ne kelljen kódot írni.
én meg múlkor kivettem az akkut,ősszel,és mire visszatettem 5 perc,nem felejtette ela  kódot...!
erre varrjál gombot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14938 Dátum: 2013.02.06 szerda, 11:50:27 »

én meg múlkor kivettem az akkut,ősszel,és mire visszatettem 5 perc,nem felejtette ela  kódot...!
erre varrjál gombot.
Akkor vedd ki pár napra és elfelejti azt is hogy volt benne gyári kihangosító , hangvezérlés stb.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #14939 Dátum: 2013.02.06 szerda, 12:15:30 »

én meg múlkor kivettem az akkut,ősszel,és mire visszatettem 5 perc,nem felejtette ela  kódot...!
erre varrjál gombot.

Nincs hifi a kocsiban egy kiegészítő akksival vagy nagy kondenzátorral?  Smiley
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #14940 Dátum: 2013.02.06 szerda, 14:20:27 »

Nincs hifi a kocsiban egy kiegészítő akksival vagy nagy kondenzátorral?  Smiley
nincs.de nem tulajdonítok neki jelentőséget.pláne,hogy az még az mk3-volt....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14941 Dátum: 2013.02.06 szerda, 14:33:49 »

... én sem tulajdonítok neki semmi jelentőséget.  vigyor3
nincs.de nem tulajdonítok neki jelentőséget.pláne,hogy az még az mk3-volt....
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #14942 Dátum: 2013.02.06 szerda, 18:08:42 »

... én sem tulajdonítok neki semmi jelentőséget.  vigyor3
nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14943 Dátum: 2013.02.06 szerda, 21:18:35 »

én meg múlkor kivettem az akkut,ősszel,és mire visszatettem 5 perc,nem felejtette ela  kódot...!
erre varrjál gombot.

Hát... én is cseréltem aksit, de biz meg nem mondom, kérte-e a kódot... most ahogy így mondod, talán nem, de a fene se tudja.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #14944 Dátum: 2013.02.06 szerda, 21:42:52 »

Hát... én is cseréltem aksit, de biz meg nem mondom, kérte-e a kódot... most ahogy így mondod, talán nem, de a fene se tudja.
Az enyém akksicserekor illetve ha levettük a sarut bármiért akkor mindig!!!!kéri a kódot.Apám off-ja az kb 10 éve ilyen esetben nem kéri ,előtte igen és egyik napróé a másikra nem.Miért ne kérdezzétek nem tudom
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14945 Dátum: 2013.02.07 csütörtök, 08:51:04 »

Tegnap kicserélték a géptető zárszerkezetét, sajnos a hiba még mindig jelentkezik. Most már stabil a hiba. Eleinte hidegbe nem jelentkezett a hiba, enyhébb időban pedig igen.

Ezek szerint más hiba lesz. Leírnám a hibajelenséget, hátha valakinek volt már ilyen problémája és tud segíteni.

Ha távirányítóval akarom becsukni az ajtót egy pillanatra bezár majd visszanyitnak a zárakat. Csak úgy tudom bezárni az autót, ha kulcsos zárást csinálok. Ha ez után távirányítóval nyitom az autót a vezetőoldali zár és a csomagtartó zár zárva marad a többi nyit. Ha bent ülök és a vezetőoldali belső zár gombot megnyomom zár az összes zár, ha a kart meghúzom nyit az összes zár.

Arra gyanakszom, hogy távirányító vezérlése és a jobb első zár közötti kommunikáció nincs meg. 

Vagy: Nemrég leprogramoztam az automata zár funkciót (3km/h sebesség elérésekor bezár az autó), lehet hogy ekkor állítottam el valamit...

Lehetséges, hogy csak programozási gond lesz?
 
Segítségeteket megköszönve,
Tibor


a zár alatt vízszintesen fekvő barna szenzor a légzsák ütközési szenzora.
Konkrétan ez:
http://kepfeltoltes.hu/view/121219/2012-12-19_14.33.11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a másik lesz akkor a riasztó.
 integet2 integet2
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #14946 Dátum: 2013.02.07 csütörtök, 13:14:57 »

Tegnap kicserélték a géptető zárszerkezetét, sajnos a hiba még mindig jelentkezik. Most már stabil a hiba. Eleinte hidegbe nem jelentkezett a hiba, enyhébb időban pedig igen.

Ezek szerint más hiba lesz. Leírnám a hibajelenséget, hátha valakinek volt már ilyen problémája és tud segíteni.

Ha távirányítóval akarom becsukni az ajtót egy pillanatra bezár majd visszanyitnak a zárakat. Csak úgy tudom bezárni az autót, ha kulcsos zárást csinálok. Ha ez után távirányítóval nyitom az autót a vezetőoldali zár és a csomagtartó zár zárva marad a többi nyit. Ha bent ülök és a vezetőoldali belső zár gombot megnyomom zár az összes zár, ha a kart meghúzom nyit az összes zár.

Arra gyanakszom, hogy távirányító vezérlése és a jobb első zár közötti kommunikáció nincs meg. 

Vagy: Nemrég leprogramoztam az automata zár funkciót (3km/h sebesség elérésekor bezár az autó), lehet hogy ekkor állítottam el valamit...

Lehetséges, hogy csak programozási gond lesz?
 
Segítségeteket megköszönve,
Tibor


Ez olyan mintha a bal első zárad sz@rakodna az csinál ilyen dolgokat.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #14947 Dátum: 2013.02.08 péntek, 21:41:50 »

Sziasztok!

 Roll Eyes Roll Eyes  a belső fényre sötétedő tükör hogy működik? Mire,hogyan kell bekötni?? vigyor3 vigyor3
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14948 Dátum: 2013.02.08 péntek, 21:45:16 »

Sziasztok!

 Roll Eyes Roll Eyes  a belső fényre sötétedő tükör hogy működik? Mire,hogyan kell bekötni?? vigyor3 vigyor3

Belenézel és látod a mögötted lévő dolgokat.  nyes Amúgy elektrokróm és simán csak 12V táp kell neki.
Naplózva
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #14949 Dátum: 2013.02.08 péntek, 21:49:24 »

Belenézel és látod a mögötted lévő dolgokat.  nyes Amúgy elektrokróm és simán csak 12V táp kell neki.

 hehe hehe  akkor elé lenne pl a beltérvilágításból 12v-t nyerni??
Naplózva
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 [299] 300 301 302 303 304 305 306 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.