Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.09.21 szombat, 13:55:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bontott alkatrészek  (Megtekintve 913812 alkalommal)
0 Felhasználó és 105 vendég van a témában
schecter
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197



E-mail
« Új hozzászólás #2800 Dátum: 2009.04.20 hétfő, 18:09:19 »

Hello,

Nem tudja valaki megmondani, hogyan lehet kiszerelni a kozepso konzolon levo levego fuvokat MK3 eseteben. Meg akarom igazitani a lapatokat.

Koszi

Udv
Naplózva

MK3 2001 2.0 TDDI GHIA 
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2801 Dátum: 2009.04.20 hétfő, 21:02:45 »

Hello,

Nem tudja valaki megmondani, hogyan lehet kiszerelni a kozepso konzolon levo levego fuvokat MK3 eseteben. Meg akarom igazitani a lapatokat.

Koszi

Udv

Megfogod, és kihúzod. Smiley A két oldalán van 2 pöcök, esetleg rongyba csavart csavarhúzóval segítheszt kipattintani.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
schecter
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197



E-mail
« Új hozzászólás #2802 Dátum: 2009.04.20 hétfő, 23:33:15 »

Megfogod, és kihúzod. Smiley A két oldalán van 2 pöcök, esetleg rongyba csavart csavarhúzóval segítheszt kipattintani.

Ha csak ennyi az egesz akkor hetvegen megbuheralom.

Koszi!
 wave
Naplózva

MK3 2001 2.0 TDDI GHIA 
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #2803 Dátum: 2009.04.24 péntek, 15:35:49 »


Hali! Olyan gondom van, hogy a kopásjelzős fékbetét csatlakozója hiányzik. (már az ami a verdán van) Kellene még ködlámpa, jobbos, bár ha meg lehet buherálni akkor jó az üvegje is, kaptam egy kavicsot.


« Utoljára szerkesztve: 2009.04.24 péntek, 15:37:25 írta jimvincent » Naplózva
BorsikaErika
Vendég
« Új hozzászólás #2804 Dátum: 2009.04.24 péntek, 20:38:34 »

Sziasztok!!

Keresnék 95 ös mondeohoz kormánymű javító szettet!!
Vagy olyan embert aki megcsinálja!!
Ömlik az olaj a bal összekötő rúdnál!
Ha Valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48500



« Új hozzászólás #2805 Dátum: 2009.04.24 péntek, 20:53:24 »

Sziasztok!!

Keresnék 95 ös mondeohoz kormánymű javító szettet!!
Vagy olyan embert aki megcsinálja!!
Ömlik az olaj a bal összekötő rúdnál!
Ha Valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!
Wink http://www.kormanymu.hu/  wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Olivér
Vendég
« Új hozzászólás #2806 Dátum: 2009.04.25 szombat, 15:58:37 »

sziasztok.  2004es 130lovas mondeo van. a turbom tönkrement es bontottat keresek hozza. Ha valaki tud akkor segitsen. elöre is köszönöm
Naplózva
gegenyf
Vendég
« Új hozzászólás #2807 Dátum: 2009.04.26 vasárnap, 19:40:09 »

Sziasztok!
Van egy 94-es 1.8TD kombim, vezérműszíj szakadt és eltőrt a vezérmű tengelyem, érdeklődnék, hogy valakinek van komplett henger feje?
Naplózva
michelin
Vendég
« Új hozzászólás #2808 Dátum: 2009.05.08 péntek, 11:08:52 »

Eladók az alábbi MK2 "kacatok", amelyek jó része egy kombi bal hátsó ajtajából vannak és csak a helyet foglalják. Árakért írjatok vagy hívjatok, és megegyezünk. Tel: húsz/435-huszonkilenc-58





Szia!
Az ajtó nincs meg véletlenül?
michelin@freemail.hu
köszi
Naplózva
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #2809 Dátum: 2009.05.10 vasárnap, 07:23:49 »

Sziasztok!

Ha valakinek szüksége van 95 -ös 1,8 TD kombi alkatrészekre írjon, mert most bontok egyet... ( motor kell nekem, bal oldala sérült )...  integet2 wave
Naplózva

Mr.Windd
93-as mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #2810 Dátum: 2009.05.11 hétfő, 10:32:09 »

Még mindig van egy jópár egyes cucc eladó!!!Nyomott áron,megegyezés szerint garázskiürítés céllal-4 év után végre be tudjak állni....:
-komplett biztosíték doboz motor+utastér relékkel meg mindennel
-bal nem vésett fényszóró búra+nem prizmás bal foncsor,komplett belső-nem motoros
-EEC IV -1.8 b-1993.
-EGR tábla
-zárak-nincs meg az összes
-kormány oszlop+kormány
-szélvédő fűtés+világítás (első-hátsó ködlámpás)+kormánykapcsolók,műszerfal világítás állító,elektromos tükör állító,óra,mennyezeti lámpa
-utastéri kárpitok,csavarok,műanyag elemek mindenféle apróságok
-komplett hátsó futómű-jobb+bal ABS,dobfék stb.
-jobbelső lengőcsapágy új kerékcsapággyal+ABS
-hátsó híd,első alvázkeret,csak balhátsó lemezlengőkar,hosszlengőkar 4/5 ajtóshoz jó
-motorblokk,benne vannak a dugattyúk+főtengely de semmi más és tiszta dzsuva az egész
-balelső sárvédő,tükrök szétbontva mindenféle alkatrésszel /tükörlap,állító motorok,házak stb.../, 5. ajtó kompletten,gyöngyház-metálkék
-ülések-a vezetőoldali eladva,szín világosszürke....
-ABS elosztó
-hűtő kiegyenlítőtartály,szervóolaj tartály,ablaktörlő mechanika motorral első-hátsó
-főfékhenger tartállyal
-szívósor 1.8/2.0-ra,több-kevesebb sikerrel kitakarítva+EGR szelep,folytószelep...1.8,2.0 (a kétezres az egynyolcra is jó...)
- két darab generátorszíj vezető görgő,kb. 150 km-t mentek,be sincsenek kopva...
-csövek-víz+olaj+klíma
-szervoszivattyú
-benzinpumpa
-vízpumpa
-motorháztető kitámasztó rúd
-lengőkarok-jobb+bal oldal-a gömbfej cserés rajtuk!
-első féknyergek
-lökhárító műanyag betét-nem ködlámpás!

a listát bővítem,ahogy ásom ki az alkatrészeket....
CSERE IS ÉRDEKEL!!!!

Szia.

Érdekelne, hogy motorházteö megvan-e. ha igen milyen állapotban és milyen színű. Valamint a motortérben lévő kábelköteg érdekelne.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2811 Dátum: 2009.05.11 hétfő, 17:22:41 »

Szia.

Érdekelne, hogy motorházteö megvan-e. ha igen milyen állapotban és milyen színű. Valamint a motortérben lévő kábelköteg érdekelne.
Motorháztető nincs.Vezeték van,csak épp hiányos.Egyrészt már jópár vezeték kiépült,másrészt meg a hiányzó csatlakozókat onnan pótoltam.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2812 Dátum: 2009.05.12 kedd, 18:31:10 »

Motorháztető nincs.Vezeték van,csak épp hiányos.Egyrészt már jópár vezeték kiépült,másrészt meg a hiányzó csatlakozókat onnan pótoltam.
ha már úgyis vagdosod a madzagot: kellene nekem 2db foglalat üveglábas izzónak(helyzetjelző)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2813 Dátum: 2009.05.12 kedd, 20:20:40 »

ha már úgyis vagdosod a madzagot: kellene nekem 2db foglalat üveglábas izzónak(helyzetjelző)
Ha nem felejtem el,akkor kiszedem.Azt hiszem,arról a tájékról még semmit nem vágtam le...ill. a ködlámpa csatlakozóit,de az másmilyen.Megnézem és viszem ha van.
Naplózva
Texastomy
Vendég
« Új hozzászólás #2814 Dátum: 2009.05.12 kedd, 21:59:28 »

Sziasztok,

egyes (1995) kombi Mondeohoz keresek hátsó lökhárítót. Sürgős lenne, az autó vizsgája 20.-án jár le és gatyába kell rázni addig. (a fényező srác meg elég link...)

1000 köszönet,

Tamás
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2815 Dátum: 2009.05.13 szerda, 21:54:55 »

Ha nem felejtem el,akkor kiszedem.Azt hiszem,arról a tájékról még semmit nem vágtam le...ill. a ködlámpa csatlakozóit,de az másmilyen.Megnézem és viszem ha van.
Megnéztem ma.Mindenestül le van vágva a fényszóró csatlakozó.Ezek szerint csak kellett valakinek....
Naplózva
Steve
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #2816 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 16:53:02 »



Akinek valamire szüksége van a kocsimról, az szóljon. Totálkáros.
Naplózva

2006 Mondeo 2.0 TDCI 115 Le
K&N direktszűrő, Fóliázott ablak
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #2817 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 16:54:56 »

Akinek valamire szüksége van a kocsimról, az szóljon. Totálkáros.

Részvétem....  rinya
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2818 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 18:08:50 »



Akinek valamire szüksége van a kocsimról, az szóljon. Totálkáros.

ÚÚÚ b...sszameg! Komolyan sajnálom, ezt senki nem érdemli meg, főleg nem egy rendes Mondeo-s ember!

Nem is merek felhozni semmi kérdést. Érdekelne egy-két alkatrész felszereltségtől függően.

AWS, Tempomat van benne? Abból kellene egy-két apróság.

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.14 csütörtök, 18:11:58 írta takee » Naplózva
Steve
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #2819 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 18:25:22 »

Nem is merek felhozni semmi kérdést. Érdekelne egy-két alkatrész felszereltségtől függően.

AWS, Tempomat van benne? Abból kellene egy-két apróság.



Tempomat azt hiszem nincs. AWS alatt mit értesz? A központizár, és a légzsák még van bent van, ha érdekell.
Naplózva

2006 Mondeo 2.0 TDCI 115 Le
K&N direktszűrő, Fóliázott ablak
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2820 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 18:29:57 »

Tempomat azt hiszem nincs. AWS alatt mit értesz? A központizár, és a légzsák még van bent van, ha érdekell.

AWS alatt az egérmozit értem a kilóméteróra egység mellett jobbra. Vagy egy kijelző szerűség van ott, vagy egy aprópénz tartó.
Nincs képed a műszerfalról?
Naplózva
Steve
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #2821 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 18:33:15 »

AWS alatt az egérmozit értem a kilóméteróra egység mellett jobbra. Vagy egy kijelző szerűség van ott, vagy egy aprópénz tartó.
Nincs képed a műszerfalról?

JA a fedélzeti computer kijelzője... nem az nincs. De ha érdekell, oda adom a felniket olcsón.  szomoru1
Naplózva

2006 Mondeo 2.0 TDCI 115 Le
K&N direktszűrő, Fóliázott ablak
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2822 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 18:35:19 »

JA a fedélzeti computer kijelzője... nem az nincs. De ha érdekell, oda adom a felniket olcsón.  szomoru1

Az sajnos nem játszik, mert 16"-os a felni és gumikészletem.  wave
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #2823 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 21:31:49 »


Akinek valamire szüksége van a kocsimról, az szóljon. Totálkáros.


Úúúú basszus de rossz így látni!   Shocked  rinya
Hogy történt??
Részvétem.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Steve
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #2824 Dátum: 2009.05.14 csütörtök, 21:36:19 »


Úúúú basszus de rossz így látni!   Shocked  rinya
Hogy történt??
Részvétem.

Élmények között megtalálod... barom voltam, gyorsan mentem. Ennyi.
Naplózva

2006 Mondeo 2.0 TDCI 115 Le
K&N direktszűrő, Fóliázott ablak
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #2825 Dátum: 2009.05.15 péntek, 21:31:28 »

ÚÚÚ b...sszameg! Komolyan sajnálom, ezt senki nem érdemli meg, főleg nem egy rendes Mondeo-s ember!

Nem is merek felhozni semmi kérdést. Érdekelne egy-két alkatrész felszereltségtől függően.

AWS, Tempomat van benne? Abból kellene egy-két apróság.


Hali!

itt meg találod mind kettőt nyes
www.importautouk.hu
Naplózva
iSO
Vendég
« Új hozzászólás #2826 Dátum: 2009.05.15 péntek, 21:36:41 »

MKIII-ba keresnék kesztyűtartó ajtót, mert az enyémnek letört a füle.
Valamint érdekelne a vezető oldali lenyitható kis ajtó is, ami a világításkapcsoló alatt van.
Érdekelne még 1 db 205/55r16 CONTINENTAL ContiPremium Contact 2 gumi is  szomoru1
Privát üzenetet kérnék, mert elfelejtem, hogy írtam ide   nyes

Köszi!  worship
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2827 Dátum: 2009.05.15 péntek, 21:38:35 »

Hali!

itt meg találod mind kettőt nyes
www.importautouk.hu

Köszi, ezen már túl vagyok. 35 kicsit sok érte szerintem. E-bay-en vettem tempomatot és AWS-t + kompatibilis tartályokat 35 fontért (10.000 huf)
Már csak a cut off relay és a rövidebb tempomat bowden hiányzik.

Értem én, hogy nektek van minden kompletten és hogy meleg szívvel ajánlod magatokat, de szerintem nem versenyképes az árképzési módszeretek. Szerintem.  wave
Naplózva
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #2828 Dátum: 2009.05.15 péntek, 22:44:18 »

Köszi, ezen már túl vagyok. 35 kicsit sok érte szerintem. E-bay-en vettem tempomatot és AWS-t + kompatibilis tartályokat 35 fontért (10.000 huf)
Már csak a cut off relay és a rövidebb tempomat bowden hiányzik.

Értem én, hogy nektek van minden kompletten és hogy meleg szívvel ajánlod magatokat, de szerintem nem versenyképes az árképzési módszeretek. Szerintem.  wave
Hi!

Ha 10000ft volt az AWS akkor az drágább vétel volt,de szerintem elég versenyképes áron adunk alkatrészeket,nézd meg a cromax árakat!Tudom ők a legdrágábbak de más bontoknál is olcsóbbak vagyunk hiszen tőlűnk vásárolják a komplet autókat.De egyébként (ezt ne vedd magadra)az ebay,apronet és egyéb utcán talált autó és alkatrész árakkal senki nem tud versenyezni hiszen ami ingyen van az akár 1ft-ért is eladható. falbav
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2829 Dátum: 2009.05.15 péntek, 23:03:26 »

Hi!

Ha 10000ft volt az AWS akkor az drágább vétel volt,de szerintem elég versenyképes áron adunk alkatrészeket,nézd meg a cromax árakat!Tudom ők a legdrágábbak de más bontoknál is olcsóbbak vagyunk hiszen tőlűnk vásárolják a komplet autókat.De egyébként (ezt ne vedd magadra)az ebay,apronet és egyéb utcán talált autó és alkatrész árakkal senki nem tud versenyezni hiszen ami ingyen van az akár 1ft-ért is eladható. falbav

Valamit félreérthettél. A Tempomat szett, az AWS és a hozzá tartozó tartályok, kábelek kerültek összesen 35 fontba (10.000 huf). Ehhez képest a 40.000 huf nagyon elrugaszkodott ár. (Vagy pontosan értetted, csak gyorsan kimagyaráztad!  laugh)

Magyar viszonylatban természetesen versenyképes az áratok, de mai viszonyok között a belföldi piac soha sem lesz versenyképes az angol Mondeo alkatrészek árát tekintve.
Aki pedig felelősen gazdálkodik, az nem veszi meg a más által behozott angol alkatrészt itthon 40 ezerért, ha saját maga is behozhatja 10 ezerért.

Ezt el kell fogadni, ezen nincs mit polemizálni.  wave
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #2830 Dátum: 2009.05.15 péntek, 23:10:03 »

Köszi, ezen már túl vagyok. 35 kicsit sok érte szerintem. E-bay-en vettem tempomatot és AWS-t + kompatibilis tartályokat 35 fontért (10.000 huf)
Már csak a cut off relay és a rövidebb tempomat bowden hiányzik.

Értem én, hogy nektek van minden kompletten és hogy meleg szívvel ajánlod magatokat, de szerintem nem versenyképes az árképzési módszeretek. Szerintem.  wave

Szerintem ne az ebay-es ár legyen a mérce, mert az jelentené az elrugaszkodást igazán. Másrészt a többség inkább személyesen venné meg az ilyen cuccokat, minthogy külföldre utalgat pénzt zsákbamacskáért. Hallottam már elég gázul elsült ebay-es üzletelésekről..
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

takee
Vendég
« Új hozzászólás #2831 Dátum: 2009.05.15 péntek, 23:20:59 »

Szerintem ne az ebay-es ár legyen a mérce, mert az jelentené az elrugaszkodást igazán. Másrészt a többség inkább személyesen venné meg az ilyen cuccokat, minthogy külföldre utalgat pénzt zsákbamacskáért. Hallottam már elég gázul elsült ebay-es üzletelésekről..

Jajj ne már...
Az, hogy kinek a kije mit hallott, meg ki mit gondol a nemzetközi internetes kereskedelemről az ne határozza már meg a magyar árakat.
Aki interneten kereskedik az tudja, hogy a rendszerben vannak biztonsági elemek, amiket nem érdemes kijátszani és nem éri meg átbaszni a vevőket.

Inkább azon gondolkozz el, hogy mekkora lehúzást csinálnak egyesek kis hazánkban. Megveszik a lepukkant, törött Mondeókat pár száz fontért, aztán itthon kiárulják a tízszereséért, kihasználva mások idegennyelv-ismeretének hiányát, vagy esetleges félelmeit a nem személyes vásárlástól.... (MK 2 ezt ne vedd magadra, nem rólad beszélek!)

Amíg nincs konkrét negatív tapasztalatod,addig ne írd le az E-bay-t. Nekem csak pozitív tapasztalatom van a külföldi és a hazai internetes kereskedelemmel egyaránt.

Aki meg fél külföldön vásárolni, az vegye meg itthon a többszöröséért. Engem nem zavar, csak nem szeretem, ha hülyének néznek. Magyar vagyok én is, de nem hülye......

MK 2 kérlek tényleg ne vedd magadra, nem rád célzok! Tőled már vettem alkatrészt nagyon jó áron. Ebben a témában találtam kedvezőbb áron alkatrészt, ennyi.
Köszönöm a felajánlást egyébként. integet2
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2832 Dátum: 2009.05.15 péntek, 23:28:00 »

Szerintem ne az ebay-es ár legyen a mérce, mert az jelentené az elrugaszkodást igazán. Másrészt a többség inkább személyesen venné meg az ilyen cuccokat, minthogy külföldre utalgat pénzt zsákbamacskáért. Hallottam már elég gázul elsült ebay-es üzletelésekről..
Vazze. A közelmúltban volt 3 angol ebay tranzakcióm. PayPal-val fizetve. Leütöttem-kifizettem-eladó postázta, mindezt napon belül. 1 hét alatt itt volt az 55fontos ventilátor, pöpecül becsomagolva, számlával, egészben, működőképesen.
A payPal 1000EUR-ig biztosítja a tranzakciót.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2833 Dátum: 2009.05.15 péntek, 23:30:55 »

Vazze. A közelmúltban volt 3 angol ebay tranzakcióm. PayPal-val fizetve. Leütöttem-kifizettem-eladó postázta, mindezt napon belül. 1 hét alatt itt volt az 55fontos ventilátor, pöpecül becsomagolva, számlával, egészben, működőképesen.
A payPal 1000EUR-ig biztosítja a tranzakciót.

Naugye!! Nem csak én gazdálkodok itten helyesen, kéremszépen!

Fel kell ébredni végre, és be kell látni: ott kell venni, ahol a legolcsóbb, nem ahol a legközelebb van..... eplus2
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #2834 Dátum: 2009.05.16 szombat, 08:17:22 »

Vazze. A közelmúltban volt 3 angol ebay tranzakcióm. PayPal-val fizetve. Leütöttem-kifizettem-eladó postázta, mindezt napon belül. 1 hét alatt itt volt az 55fontos ventilátor, pöpecül becsomagolva, számlával, egészben, működőképesen.
A payPal 1000EUR-ig biztosítja a tranzakciót.

Csak annyit fűznék hozzá, hogy most már, ha az amerikai, angol vagy német ebayen vásárolsz, akkor már nem csak 1000 eur-ig vagy biztosítva, hanem értéktől függetlenül a vásárlás teljes összegére, beleértve a szállítási költségeket is! Annyi kikötés van, hogy csak postázható materiális dolgokra vonatkozik. Pl szolgáltatásokra nem érvényes. De gondolom tőlünk senki nem akar szolgáltatást venni külföldről ebayen...
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2835 Dátum: 2009.05.16 szombat, 09:46:16 »

Csak annyit fűznék hozzá, hogy most már, ha az amerikai, angol vagy német ebayen vásárolsz, akkor már nem csak 1000 eur-ig vagy biztosítva, hanem értéktől függetlenül a vásárlás teljes összegére, beleértve a szállítási költségeket is! Annyi kikötés van, hogy csak postázható materiális dolgokra vonatkozik. Pl szolgáltatásokra nem érvényes. De gondolom tőlünk senki nem akar szolgáltatást venni külföldről ebayen...
távpipu. Smiley  eplus2
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #2836 Dátum: 2009.05.16 szombat, 09:48:37 »

Csak annyit fűznék hozzá, hogy most már, ha az amerikai, angol vagy német ebayen vásárolsz, akkor már nem csak 1000 eur-ig vagy biztosítva, hanem értéktől függetlenül a vásárlás teljes összegére, beleértve a szállítási költségeket is! Annyi kikötés van, hogy csak postázható materiális dolgokra vonatkozik. Pl szolgáltatásokra nem érvényes. De gondolom tőlünk senki nem akar szolgáltatást venni külföldről ebayen...
Szia!
Csak érdeklődés képpen, mennyi a postadíj ? Huh?
Naplózva

Mr.Windd
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #2837 Dátum: 2009.05.16 szombat, 11:01:54 »

Naugye!! Nem csak én gazdálkodok itten helyesen, kéremszépen!

Fel kell ébredni végre, és be kell látni: ott kell venni, ahol a legolcsóbb, nem ahol a legközelebb van..... eplus2

Az ebayen árult cuccok nagy részét azokbol a kocsikbol szedik ki amiket más országokba adnak el,az elmúlt 2 év alatt még nem jött olyan autó angliábol amit az ott "dolgozo"helyi tücskök ne dészmáltak volna meg.Az tény,hogy kint olcsó az autó de ezeket valahogy haza is kell jutattni(a csillagkapun még dolgozunk),a szállítással és egyéb költségekkel már nem olyan olcsó.Amit írsz,hogy ott kell venni ahol legolcsóbb.....nos nemtudom te mit szolnál ha egyik reggel nem lenne meg az autód és az ebayen árulnák a meg maradt darabjait.Nem messze tőlem árultak ford alkatrészeket álom árakon pl:mk4 légzsákszett,övfeszítő,műszerfalpárna 150000ft-ért....stb de most ezek az emberek kényszer szabadságon vannak és még lesznek is egy darabig.Nem azt mondom,hogy mindenki vegyen meg mindent drágán,de azért ne támogassuk a tolvajokat. wave
Naplózva
Steve
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



E-mail
« Új hozzászólás #2838 Dátum: 2009.05.16 szombat, 11:14:21 »

Hello mindenki!
Keresek 98-tol mondeot papirosat ,lehet töröt vagy totálkáros minden megoldás érdekel elöre is köszi. 0620 399 03 10

Ha kicsit feljebb nézel, van egy kép a kocsimról, igaz 97-es.
Naplózva

2006 Mondeo 2.0 TDCI 115 Le
K&N direktszűrő, Fóliázott ablak
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2839 Dátum: 2009.05.16 szombat, 12:10:26 »

nos nemtudom te mit szolnál ha egyik reggel nem lenne meg az autód és az ebayen árulnák a meg maradt darabjait.

Nem azt mondom,hogy mindenki vegyen meg mindent drágán,de azért ne támogassuk a tolvajokat. wave

Mit tennék, ha lába kélne az autómnak? Nos felvenném a Casco által fizetett összeget (aminek az éves díja 9.000 forint) és vennék egy MK III-as Mondeot. Emiatt nem fogok rosszul aludni és nem veszek itthon drágán alkatrészt, a külföldi olcsóbb helyett, főleg nem, ha ugyan onnan származik mindkettő.

Az, hogy egyes emberek lopott autók alkatrészeit árulják, az nem jelenti azt, hogy minden reális árú termék lopott.
Ezzel nem nagyon lehet meggyőzni embereket arról, hogy a drágábbat vegyék. Ez inkább általánosítás, és érvkereseés arra, hogy miért vegyünk drágább terméket..........

Az a tény, hogy az importőrnek szállítási költsége van és az természetesen kihat az árakra. Ez tiszta sor. De miért venném meg az impotrőrtől, ha magam is be tudom hozni olcsóbban?


A tolvajokat természetesen ne támogassuk, egyértelmű. Ennek viszont nem az a módja, hogy nem vásárolok külföldön.
Más kontextusban nagyon egyet értenék veled. (pl.:ha az itthon árult drágább termék magyar termék lenne és az itthoni gazdaságot erősítené.) De itt mindkét alkatrész angol, csak az egyik olcsóbb.

Aki nem akar tolvajokat támogatni, az  pedig ne fizessen adót, például........ hehe
Naplózva
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #2840 Dátum: 2009.05.16 szombat, 13:18:11 »

Mit tennék, ha lába kélne az autómnak? Nos felvenném a Casco által fizetett összeget (aminek az éves díja 9.000 forint) és vennék egy MK III-as Mondeot. Emiatt nem fogok rosszul aludni és nem veszek itthon drágán alkatrészt, a külföldi olcsóbb helyett, főleg nem, ha ugyan onnan származik mindkettő.

Az, hogy egyes emberek lopott autók alkatrészeit árulják, az nem jelenti azt, hogy minden reális árú termék lopott.
Ezzel nem nagyon lehet meggyőzni embereket arról, hogy a drágábbat vegyék. Ez inkább általánosítás, és érvkereseés arra, hogy miért vegyünk drágább terméket..........

Az a tény, hogy az importőrnek szállítási költsége van és az természetesen kihat az árakra. Ez tiszta sor. De miért venném meg az impotrőrtől, ha magam is be tudom hozni olcsóbban?


A tolvajokat természetesen ne támogassuk, egyértelmű. Ennek viszont nem az a módja, hogy nem vásárolok külföldön.
Más kontextusban nagyon egyet értenék veled. (pl.:ha az itthon árult drágább termék magyar termék lenne és az itthoni gazdaságot erősítené.) De itt mindkét alkatrész angol, csak az egyik olcsóbb.

Aki nem akar tolvajokat támogatni, az  pedig ne fizessen adót, például........ hehe

Hali!

Ezek szerint tőled még nem loptak el autót mert akkor tudnád,hogy abbol a pénzből amit a cascó fizet max a 4kereket veheted meg a 3-mas mondira.A biztosítok nem arról hiresek,hogy az autó reális értékét fizesék ki.Nem minden termék lopott az ebayen csak a 90% de te honnan tudod,hogy amit vettél azt nem valakitől lopták?A másik dolog mi a reális ár?Tempomat szett 2000ft-ért?AWS komplet szett 300ft-ért?Én szívesen adok neked 1 komplet fullos mondeot beszerzési áron(250font) amit hazahozhatsz,szétszedhetsz és én meg veszek tőled minden eladható alkatrész reális áron.
Az ebay egy kicsit zsákbamacska mert vagy azt kapod amit kértél vagy nem,ha minden meg jön akkor szerencséd van,ha pl két jobbos lámpát küldenek akkor kicsit körülményes lesz a reklamálás.Egyébként amit vettél alkatrészt az nagyon jó ár csak miért keresel a tempomathoz bowdent?Nem adtak hozzá vagy nem jó a mérete?Ez a zsákbamacska.
Nálam is van nagyon olcsó termék pl: 6 LEMEZES GYÁRI CDTÁR 3000ft/db, magazin nélkül mert azt a tolvaj angol  kivette a kocsibol és az ebayen hirdeti.

"Aki nem akar tolvajokat támogatni, az  pedig ne fizessen adót, például..."akik kormányoznak azok is így gondolták amikor még nem voltak a parlamentben.Ha senki nem fizetne adót akkor itt most nem mondeo klub lenne hanem lovaskocsi klub.

Én nem azért írtam le ezeket mert arra akarlak rá venni,hogy vegyél "drága" angol alkatrészt,csak nézd a másik oldalt is.A cromax is nem azért add aranyárban minden mert 400milliós házat akar építeni a tulaj,hanem mert fent tart egy alkatrész és szervíz hálozatott és fizetik az adót.
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #2841 Dátum: 2009.05.16 szombat, 14:17:05 »

Hali!

Ezek szerint tőled még nem loptak el autót mert akkor tudnád,hogy abbol a pénzből amit a cascó fizet max a 4kereket veheted meg a 3-mas mondira.A biztosítok nem arról hiresek,hogy az autó reális értékét fizesék ki.Nem minden termék lopott az ebayen csak a 90% de te honnan tudod,hogy amit vettél azt nem valakitől lopták?A másik dolog mi a reális ár?Tempomat szett 2000ft-ért?AWS komplet szett 300ft-ért?Én szívesen adok neked 1 komplet fullos mondeot beszerzési áron(250font) amit hazahozhatsz,szétszedhetsz és én meg veszek tőled minden eladható alkatrész reális áron.
Az ebay egy kicsit zsákbamacska mert vagy azt kapod amit kértél vagy nem,ha minden meg jön akkor szerencséd van,ha pl két jobbos lámpát küldenek akkor kicsit körülményes lesz a reklamálás.Egyébként amit vettél alkatrészt az nagyon jó ár csak miért keresel a tempomathoz bowdent?Nem adtak hozzá vagy nem jó a mérete?Ez a zsákbamacska.
Nálam is van nagyon olcsó termék pl: 6 LEMEZES GYÁRI CDTÁR 3000ft/db, magazin nélkül mert azt a tolvaj angol  kivette a kocsibol és az ebayen hirdeti.

"Aki nem akar tolvajokat támogatni, az  pedig ne fizessen adót, például..."akik kormányoznak azok is így gondolták amikor még nem voltak a parlamentben.Ha senki nem fizetne adót akkor itt most nem mondeo klub lenne hanem lovaskocsi klub.

Én nem azért írtam le ezeket mert arra akarlak rá venni,hogy vegyél "drága" angol alkatrészt,csak nézd a másik oldalt is.A cromax is nem azért add aranyárban minden mert 400milliós házat akar építeni a tulaj,hanem mert fent tart egy alkatrész és szervíz hálozatott és fizetik az adót.

Ne húzd fel magad! Ezért írtam, hogy ne vedd magadra, nem kellene erről vitát indítani.
Ezt az E-bay dolgot ne boncolgassuk. Én nem tudom bizonyítani, hogy a 90%-a nem lopott árú, te pedig nem tudod bizonyítani, hogy a 90%-a lopott. Ha tudod tegyél feljelentést a brit igazságügyi szerveknél, szívesen megadom a poostacímüket. smile
Erről ennyi bőven elég.

Bowdent azért keresek, mert sikerült beszerelés közben eltörnöm a végén lévő műanyag rögzítőt és nem marad a helyén.
AWS-hez pedig spec izzót keresek, mert a Cromaxnak nincsen!

Az adóval kapcsolatban igazad van, azért tettem oda a kis nevetős jelet! De ha már a másik oldalt nézzük: Ha mindenki rendesen fizetne adót, akkor minden héten Angliába mennék ST 200-akat venni, a jobb gazdasági helyzet miatt.......Most akkor ki a "hülye"? Az aki adót fizet és kénytelen használt alkatrészt kukázni a Mondeojához, vagy az aki nem adózik és a segélyekből, meg a törvénytelen üzleteiből a Bmw-jét márkaszervízbe hordja? (Tisztelet a kivételnek!). De ez már off.

A Casco-s téma attól függ, hogy mennyire biztosítod az autót és mennyi az önrészed, valamint, hogy mennyire becsülték fel az autó értékét + Eurotax ár. Én spec az autó vételárának 1.2-szeresét kapnám vissza. Abból meg futná egy MK III-ra jelen gazdasági állapotokat nézve.  taps Persze ehhez kellett biztosítás jogi szakismeret. pias

A Cromaxos dolog szépen hangzik csak messze van a valóságtól! A Cromax is, mint minden más gazdasági társaság (kivéve a non-profitokat) profitorientált és elsődleges célja a lehető legnagyobb profit termelése, nem pedig a mosolygós arcú Fordosokban való gyönyörködés. Nem véletlenül zárja be sorra a szervízeit (pl.: Pécs), mivel az nem termelt profitot, hát nem kell. És nem véletlenül kerül egy sz@ros első fékbetét csere 15000 bruttó magyar forintba, amiből 6000 huf az anyagköltség........

Én továbbra is úgy látom, hogy aki itthon vesz olyan dolgot, amit kint is megvehet olcsóbban és szervízben szereltet olyat, amit Ő maga is el tud végezni egy kis rákészüléssel, az egy nagy marha. De ez az én véleményem, nem feltétlenül van igazam. Viszont az ellenkezőjéről meggyőzni nem lehet!

Az igazi különbség a nézőpontjainkban van:

Te nagyban veszel kint autót és igyekszel profitra szert tenni belőle. A nagy számú csalódás miatt Te érthetően szkeptikus vagy.

Én magamnak vásárolok kis tételben, a legkedvezőbb áron. Én eddig soha sem csalódtam, mindig azt kaptam, amit rendeltem és az itthoni ár töredékéért hozzájutottam. Ebből kifolyólag elégedett és nehezen meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről.

Te becsületes vagy és önzetlen, figyelembe veszed mások érzéseit, érdekeit is és közben igyekszel profitot is termelni. ezért max. respect jár!

Én becsületes vagyok, de mások érzései és érdekei hidegen hagynak, magamnak spórolok, nem másoknak, magamnak igyekszem profitot termelni, nem másoknak.

Te jó üzleti érzékkel rendelkezel és másoknak nyújtott kiváló szolgáltatásokból profitot termelsz magadnak.

Én jó üzleti érzékkel rendelkezem, és kikerülöm az importőr szállítási költségeit és profitját, ezzel quasi profitot termelve magamnak.

Most gondold végig amiket írtunk. Szerinted van értelme érvelgetnünk egymásnak? Inkább maradjunk meg nyugodt világunkban és élvezzük a napsütéses szombat délutánt.

További szép napot és sikeres kereskedést! integet2

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.16 szombat, 14:27:06 írta takee » Naplózva
mk2
Vendég
« Új hozzászólás #2842 Dátum: 2009.05.16 szombat, 14:58:10 »

Ne húzd fel magad! Ezért írtam, hogy ne vedd magadra, nem kellene erről vitát indítani.
Ezt az E-bay dolgot ne boncolgassuk. Én nem tudom bizonyítani, hogy a 90%-a nem lopott árú, te pedig nem tudod bizonyítani, hogy a 90%-a lopott. Ha tudod tegyél feljelentést a brit igazságügyi szerveknél, szívesen megadom a poostacímüket. smile
Erről ennyi bőven elég.

Bowdent azért keresek, mert sikerült beszerelés közben eltörnöm a végén lévő műanyag rögzítőt és nem marad a helyén.
AWS-hez pedig spec izzót keresek, mert a Cromaxnak nincsen!

Az adóval kapcsolatban igazad van, azért tettem oda a kis nevetős jelet! De ha már a másik oldalt nézzük: Ha mindenki rendesen fizetne adót, akkor minden héten Angliába mennék ST 200-akat venni, a jobb gazdasági helyzet miatt.......Most akkor ki a "hülye"? Az aki adót fizet és kénytelen használt alkatrészt kukázni a Mondeojához, vagy az aki nem adózik és a segélyekből, meg a törvénytelen üzleteiből a Bmw-jét márkaszervízbe hordja? (Tisztelet a kivételnek!). De ez már off.

A Casco-s téma attól függ, hogy mennyire biztosítod az autót és mennyi az önrészed, valamint, hogy mennyire becsülték fel az autó értékét + Eurotax ár. Én spec az autó vételárának 1.2-szeresét kapnám vissza. Abból meg futná egy MK III-ra jelen gazdasági állapotokat nézve.  taps Persze ehhez kellett biztosítás jogi szakismeret. pias

A Cromaxos dolog szépen hangzik csak messze van a valóságtól! A Cromax is, mint minden más gazdasági társaság (kivéve a non-profitokat) profitorientált és elsődleges célja a lehető legnagyobb profit termelése, nem pedig a mosolygós arcú Fordosokban való gyönyörködés. Nem véletlenül zárja be sorra a szervízeit (pl.: Pécs), mivel az nem termelt profitot, hát nem kell. És nem véletlenül kerül egy sz@ros első fékbetét csere 15000 bruttó magyar forintba, amiből 6000 huf az anyagköltség........

Én továbbra is úgy látom, hogy aki itthon vesz olyan dolgot, amit kint is megvehet olcsóbban és szervízben szereltet olyat, amit Ő maga is el tud végezni egy kis rákészüléssel, az egy nagy marha. De ez az én véleményem, nem feltétlenül van igazam. Viszont az ellenkezőjéről meggyőzni nem lehet!

Az igazi különbség a nézőpontjainkban van:

Te nagyban veszel kint autót és igyekszel profitra szert tenni belőle. A nagy számú csalódás miatt Te érthetően szkeptikus vagy.

Én magamnak vásárolok kis tételben, a legkedvezőbb áron. Én eddig soha sem csalódtam, mindig azt kaptam, amit rendeltem és az itthoni ár töredékéért hozzájutottam. Ebből kifolyólag elégedett és nehezen meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről.

Te becsületes vagy és önzetlen, figyelembe veszed mások érzéseit, érdekeit is és közben igyekszel profitot is termelni. ezért max. respect jár!

Én becsületes vagyok, de mások érzései és érdekei hidegen hagynak, magamnak spórolok, nem másoknak, magamnak igyekszem profitot termelni, nem másoknak.

Te jó üzleti érzékkel rendelkezel és másoknak nyújtott kiváló szolgáltatásokból profitot termelsz magadnak.

Én jó üzleti érzékkel rendelkezem, és kikerülöm az importőr szállítási költségeit és profitját, ezzel quasi profitot termelve magamnak.

Most gondold végig amiket írtunk. Szerinted van értelme érvelgetnünk egymásnak? Inkább maradjunk meg nyugodt világunkban és élvezzük a napsütéses szombat délutánt.

További szép napot és sikeres kereskedést! integet2



Nem akarok vitázni de pl. ez az érvelés:"Én jó üzleti érzékkel rendelkezem, és kikerülöm az importőr szállítási költségeit és profitját, ezzel quasi profitot termelve magamnak."ilyet már halottam azoktol akik nem megveszik hanem letöltik a filmeket.
Én még mindig azt mondom,hogy inkább fizetek 15000ft egy fékbetét cseréért mint fele annyit egy olyan"márka szervíznek"ami olcsóbb és tele ganéza az autót vagy az első kanyarba elszálok mert nincs fékem.
A minőséget mindig meg kell fizetni(és most nem a rabló szervízekre gondolok).
Nem bántásbol de ez az ország azért tart részben itt mert mindeki magára gondol(tisztelet a kivételnek).

Más és ez most nem kötekedés,melyik az a biztosító ahol a cascót kötöted?Mert ott én is kötnénk ha tényleg reális árat állapítanak meg.(Csak azért kérdezem mert minden biztosító elöszőr jól felértékeli az autót,hogy magas legyen az éves díj,amikor meg fizetni kell akkor meg mindenféle költséget levonogat,hogy kevesett keljen fizetni)Ha nem valami Máv féle társaság akkor kötök én is a kocsimra cascót mert a sok parkolni nemtudó bénábol már elegem van.
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #2843 Dátum: 2009.05.16 szombat, 15:08:24 »

"takee"
nyugodj bele a CASO-d sz@rt se fizetne. Nem ismered a biztosítókat? Nekik nem az az érdekük, hogy TE jól járj, hanem az hogy Ők kaszirozzanak be egy csomó lét.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #2844 Dátum: 2009.05.16 szombat, 16:55:16 »

Szia!
Csak érdeklődés képpen, mennyi a postadíj ? Huh?

Hát az azért nagyban függ attól, hogy melyik országból rendeled, mekkora a mérete, mekkora a súlya, levélként adják fel vagy csomagként, posta hozza vagy futárcég... stb.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #2845 Dátum: 2009.05.16 szombat, 16:56:56 »

Mit tennék, ha lába kélne az autómnak? Nos felvenném a Casco által fizetett összeget (aminek az éves díja 9.000 forint)

Az melyik biztosító? Ez még havidíjnak se lenne sok...
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #2846 Dátum: 2009.05.16 szombat, 17:05:33 »

Nem minden termék lopott az ebayen csak a 90%

Ez azért szerintem durva túlzás! Ne felejtsd el, hogy rengeteg hivatalos, bejelentett, adózó cég árul az ebayen. Erősen kétlem, hogy mind lopott árut ad el!

Válasz
Az ebay egy kicsit zsákbamacska mert vagy azt kapod amit kértél vagy nem,ha minden meg jön akkor szerencséd van,ha pl két jobbos lámpát küldenek akkor kicsit körülményes lesz a reklamálás.

Ezért kell PayPal-al fizetni és máris nem olyan zsákbamacska.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #2847 Dátum: 2009.05.16 szombat, 17:08:43 »

Más és ez most nem kötekedés,melyik az a biztosító ahol a cascót kötöted?Mert ott én is kötnénk ha tényleg reális árat állapítanak meg.(Csak azért kérdezem mert minden biztosító elöszőr jól felértékeli az autót,hogy magas legyen az éves díj,amikor meg fizetni kell akkor meg mindenféle költséget levonogat,hogy kevesett keljen fizetni)Ha nem valami Máv féle társaság akkor kötök én is a kocsimra cascót mert a sok parkolni nemtudó bénábol már elegem van.

Sajnos eddigi tapasztalatok alapján ez 100%-ig igaz!  falbav
Naplózva
libertate
Vendég
« Új hozzászólás #2848 Dátum: 2009.05.16 szombat, 19:16:31 »

Sziasztok,

egyes (1995) kombi Mondeohoz keresek hátsó lökhárítót. Sürgős lenne, az autó vizsgája 20.-án jár le és gatyába kell rázni addig. (a fényező srác meg elég link...)

1000 köszönet,

Tamás
Szia,én tudok  Neked segiteni a műszaki vizsgában,ha érdekel.Vagy látogass el honlapomra www.szemelytehermuszakivizsga.hu
üdv
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48500



« Új hozzászólás #2849 Dátum: 2009.05.17 vasárnap, 12:22:21 »

Szia,én tudok  Neked segiteni a műszaki vizsgában,ha érdekel.Vagy látogass el honlapomra www.szemelytehermuszakivizsga.hu
üdv
Jó ez az oldal,egy csomó érdekességgel,csak az nincs rajta,hogy hol vagytok! Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.