Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 12:43:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 2017 tavaszi nagy Mondeo találkozó  (Megtekintve 222345 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #500 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 08:48:01 »

Ha ez így van, akkor egy jó nagy marhaság.

Nem én találtam ki...

Olyan mondta, aki maga is gyakorló vadász, ill. nem csak vadász, de egyetemi docens és még oktatja is ezt. Vagyis alighanem eléggé képben van.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #501 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 08:49:18 »

Úgy látom a poénok mennek, úgy mint régen.
 taps

Scratch!
Ahogy jeleztem, nem mondeo-val megyek, de tudom a szabályt! Majd arrébb állok.  wave

Viszont jó lesz beszélgetni ismerősökkel, és ismeretlenekkel egyaránt.

Ezzel megyek, szóval nem eltévedt ufó kutató lesz a W csávó, hanem én!!!  eplus2


Várunk!  wave
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #502 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 08:53:52 »

Alf hozná elvileg a grillasztalt a közös grillezéshez. De nem biztos, hogy tud jönni, és ha igen, akkor is csak 1 óra körül ér le, amiből nem lesz grill-ebéd 2-3 óránál korábban...

Tudna valaki segíteni a reggeli konvojból lehozni a grillt? Szigetszentmiklóson vagy Budafokon lehet átvenni.

PÜ-ben jelentkezz, és megbeszéljük a folytatást.

Köszi!

AndyA



 felkialtas felkialtas felkialtas
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #503 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 08:54:55 »

Te Tibcsi, egy légpuska azért nem a "lövészet" kategória. Nem egy páncél törőt szeretne kipróbálni...

Hanem mi, krumpli hámozás?
Van fegyvervizsgád? Bizonyára nincs, mert akkor nem mondanál butaságokat.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #504 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 09:02:50 »

Namégeccer, hátha... Smiley

Alf hozná elvileg a grillasztalt a közös grillezéshez. De nem biztos, hogy tud jönni, és ha igen, akkor is csak 1 óra körül ér le, amiből nem lesz grill-ebéd 2-3 óránál korábban.

Tudna valaki segíteni a reggeli konvojból lehozni a grillt? Szigetszentmiklóson vagy Budafokon lehet átvenni.


PÜ-ben jelentkezz, és megbeszéljük a folytatást.

Köszi!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #505 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 09:25:07 »

Hanem mi, krumpli hámozás?
Van fegyvervizsgád? Bizonyára nincs, mert akkor nem mondanál butaságokat.  wave

Hogy jön ide a fegyvervizsga? Légpuskához nem hinném, hogy kellene.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 09:33:34 »

Hogy jön ide a fegyvervizsga? Légpuskához nem hinném, hogy kellene.

Ahhoz nem. De a szabályt akkor is be kell tartani, ahhoz meg nem baj ismerni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #507 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 09:33:58 »

Hogy jön ide a fegyvervizsga? Légpuskához nem hinném, hogy kellene.

Ahhoz nem (vagyis a 7.5 Joule energiát meg nem haladóhoz), felette kell tartási engedély, amihez vizsga stb.
A légpuska (<7.5 J) tartásához nem kell engedély, de a használatát előírások és szabályok határozzák meg.
Annyiban jön ide a fegyvervizsga, hogy akkor tudnád mi micsoda.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #508 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 09:40:15 »

Ahhoz nem (vagyis a 7.5 Joule energiát meg nem haladóhoz), felette kell tartási engedély, amihez vizsga stb.
A légpuska (<7.5 J) tartásához nem kell engedély, de a használatát előírások és szabályok határozzák meg.
Annyiban jön ide a fegyvervizsga, hogy akkor tudnád mi micsoda.  wave

Azért a légpuskát tudom, hogy mi, a többi meg nem érdekel. De ha már nem csak az Angyal bárban, hanem a lőtéren is ilyen ügyes lövöldöző vagy( eplus2), akkor világosíts már fel, hogy mik a szabályai egy sörös dobozra, vagy plüssállatért hurkapálcikára lövöldöző légpuskának?

És ne ilyen merev oktatást tartó fegyveristen Béla bára hivatkozzál, hanem jogszabályra.


 
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #509 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 09:57:18 »

Azért a légpuskát tudom, hogy mi, a többi meg nem érdekel. De ha már nem csak az Angyal bárban, hanem a lőtéren is ilyen ügyes lövöldöző vagy( eplus2), akkor világosíts már fel, hogy mik a szabályai egy sörös dobozra, vagy plüssállatért hurkapálcikára lövöldöző légpuskának?

És ne ilyen merev oktatást tartó fegyveristen Béla bára hivatkozzál, hanem jogszabályra.
És hogy jön a légpuskázáshoz Béla bá merevsége?  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #510 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 10:17:18 »

7,5 Joule alatt közterületen nem használhatod, nem szállíthatod láthatóan, de ilyen szabályozás hogy lakott területen belül meg csak felügyelettel, meg lövészetvezetővel meg csak lőtéren az már nincs kb 2004-5 óta. Kollégám nemrég vizsgázott több lőfegyverre is, meg csinált lövészetvezetőit pont a napokban, szóval na.
Akkor a búcsúban se lőhetnének a pálcás majmokra... Gondold végig.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #511 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 10:37:23 »

7,5 Joule alatt közterületen nem használhatod, nem szállíthatod láthatóan, de ilyen szabályozás hogy lakott területen belül meg csak felügyelettel, meg lövészetvezetővel meg csak lőtéren az már nincs kb 2004-5 óta. Kollégám nemrég vizsgázott több lőfegyverre is, meg csinált lövészetvezetőit pont a napokban, szóval na.
Akkor a búcsúban se lőhetnének a pálcás majmokra... Gondold végig.
Ha viszont lehet lőni, és van is olyan, aki tudna hozni, akkor lőjünk!

2-3 éve a Szászpa tónál is volt sörös döbözra lövöldözés. Ott kígyozott a sor, hogy végre lőhessenek az emberek, mert mindenkinek nagyon bejött.  eljen
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #512 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 10:40:52 »

Lakott területen belül és annak 200 m-es körzetében sehol nem használhatod. Csak az arra külön engedéllyel rendelkező lőtéren. Ez csak a légpuska, a tűzfegyverekre még komolyabb szabályok vonatkoznak.

AndyA

Na ettől pont messze esik a tali helyszíne. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 10:42:04 »

leragadtam.végig néztem az összes talis videót. eljen

Te is elérzékenyültél? vigyor3

Én meg ilyet találtam, vót ez is, na:
https://www.youtube.com/watch?v=BQ_Y9G3wooQ

 vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #514 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 10:46:00 »

Ha viszont lehet lőni, és van is olyan, aki tudna hozni, akkor lőjünk!

2-3 éve a Szászpa tónál is volt sörös döbözra lövöldözés. Ott kígyozott a sor, hogy végre lőhessenek az emberek, mert mindenkinek nagyon bejött.  eljen

pontosan. szerintem is jó ötlet.

A végén Tibcsi majd kitalálja, hogy a toi-toi-ba nem lehet kakkantani, mert az üregi pockok felszín feletti levegőjét rontják a vegyszerek által keltett gázok, és ő neki van egészségügyi gázmesteri vizsgája, is.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #515 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 10:47:24 »

Ha viszont lehet lőni, és van is olyan, aki tudna hozni, akkor lőjünk!

2-3 éve a Szászpa tónál is volt sörös döbözra lövöldözés. Ott kígyozott a sor, hogy végre lőhessenek az emberek, mert mindenkinek nagyon bejött.  eljen

https://youtu.be/AAxmufQRpSw?t=133
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #516 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 11:01:00 »

pontosan. szerintem is jó ötlet.

A végén Tibcsi majd kitalálja, hogy a toi-toi-ba nem lehet kakkantani, mert az üregi pockok felszín feletti levegőjét rontják a vegyszerek által keltett gázok, és ő neki van egészségügyi gázmesteri vizsgája, is.  nyes

Nem én találtam ki ezeket.
A toi-toi hülye példa, de viccnek elmegy gyengében.  eplus2

A búcsúban történő lövöldözés esetében ott van a golyó fogó.  Cool

"A lőtér
A  lőtér  lövészeti  oktatásra,  illetve  sportcélra  szolgáló  terület,  amelyet  hatósági  engedély  birtokában,  az  abban  meghatározott  követelményeknek  megfelelően,  az  előírt biztonsági berendezésekkel ellátva rendszeresen használnak. Jellegét tekintve lehet:
- tereplőtér, kevés építménnyel, többségben természetes golyófogóval,
- épített  lőtér:  több-  kevesebb  felépítménnyel  rendelkezik  (fedett  lőállás,  épített    golyófogó, jelzőállás), 
- épített zárt lőtér (pld: pincelőtér) "



Nekem egyébként mindegy, pont olyat teszek rá, mint a toi-toiban szoktak  hehe, de ha esetleg lesz/lenne történet belőle, akkor ott is nagy legyen a kedv, mikor esetleg fizetni kell a büntit....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #517 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 11:02:08 »

Ha viszont lehet lőni, és van is olyan, aki tudna hozni, akkor lőjünk!

2-3 éve a Szászpa tónál is volt sörös döbözra lövöldözés. Ott kígyozott a sor, hogy végre lőhessenek az emberek, mert mindenkinek nagyon bejött.  eljen

Lehetni lehet, csak nem szabad.  Cool

Lehet füvezni, drogozni is ott....de azt sem szabad.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #518 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 11:14:40 »

Nem én találtam ki ezeket.
A toi-toi hülye példa, de viccnek elmegy gyengében.  eplus2

A búcsúban történő lövöldözés esetében ott van a golyó fogó.  Cool

"A lőtér
A  lőtér  lövészeti  oktatásra,  illetve  sportcélra  szolgáló  terület,  amelyet  hatósági  engedély  birtokában,  az  abban  meghatározott  követelményeknek  megfelelően,  az  előírt biztonsági berendezésekkel ellátva rendszeresen használnak. Jellegét tekintve lehet:
- tereplőtér, kevés építménnyel, többségben természetes golyófogóval,
- épített  lőtér:  több-  kevesebb  felépítménnyel  rendelkezik  (fedett  lőállás,  épített    golyófogó, jelzőállás), 
- épített zárt lőtér (pld: pincelőtér) "



Nekem egyébként mindegy, pont olyat teszek rá, mint a toi-toiban szoktak  hehe, de ha esetleg lesz/lenne történet belőle, akkor ott is nagy legyen a kedv, mikor esetleg fizetni kell a büntit....

Ez a lőtér fogalma, ez engem nem érdekel mindaddig, míg nincs kötelezve a légpuska használó a lőtér használatára.

Szóval ez egy nagyon gyenge indítás, ne is nevezzük indításnak. És az elején is kamuzol, mert ezeket te találtad ki.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #519 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 12:14:34 »

Ez a lőtér fogalma, ez engem nem érdekel mindaddig, míg nincs kötelezve a légpuska használó a lőtér használatára.

Szóval ez egy nagyon gyenge indítás, ne is nevezzük indításnak. És az elején is kamuzol, mert ezeket te találtad ki.  eplus2

 Cheesy

Nincs kötelezve a lőtér használatára, de a lövészet közben annak szabályaira igen. Abban pedig benne van az, ami a lőtér fogalmában felsorolva.
A légpuskás lövészet szabályait a 253/2004 Korm. rendelet szabályozza.

"A házi légfegyveres lövészet szabályai szerint bárki felnőttkorú személy folytathat saját bekerített területén légpuskás céllövészetet, a biztonság alapvető szabályainak betartásával."

Nem akarok én indítani semmit  beka3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #520 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 12:18:32 »

Kedves fórumtagok.
Tudomásul vettem, hogy van akinek nem fekszik ez a dolog. Inkább nem hozom el a gyereket, mert ha valakinek nem tetszik és nem lőhet (mert a csapat úgy dönt a helyszínen) akkor ő unatkozni fog és az nekem nem ér meg annyit.

Egyébiránt a legjobb tudomásom szerint:

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet ( http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?docid=A0400253.KOR ):

39. § (3) - A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes, nagykorú személy felügyelete mellett használhat festéklövő fegyvert, légfegyvert.
39. § (4) - A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.

Ergo:
- tudomásom szerint a reptér bekerített és magánterület
- ha a magánterület tulajdonosa nem tiltotta kifejezetten akkor a jogszabály nem mondja ki, hogy a magánterület tulajdonosának hozzájáruló nyilatkozatának kell lennie.
- a kérdésem eredetileg úgy szólt, hogy a biztonsági előírások betartásával.


De nincs mit erről mit tovább regélni.

Részemről téma lezárva, ettől még ti vitázhattok rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.11 csütörtök, 12:24:26 írta mbdeb » Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #521 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 12:27:02 »

Kedves fórumtagok.
Tudomásul vettem, hogy van akinek nem fekszik ez a dolog. Inkább nem hozom el a gyereket, mert ha valakinek nem tetszik és nem lőhet (mert a csapat úgy dönt a helyszínen) akkor ő unatkozni fog és az nekem nem ér meg annyit.

Egyébiránt a legjobb tudomásom szerint:

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet ( http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?docid=A0400253.KOR ):

39. § (3) - A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes, nagykorú személy felügyelete mellett használhat festéklövő fegyvert, légfegyvert.
39. § (4) - A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.

Ergo:
- tudomásom szerint a reptér bekerített és magánterület
- ha a magánterület tulajdonosa nem tiltotta kifejezetten akkor a jogszabály nem mondja ki, hogy a magánterület tulajdonosának hozzájáruló nyilatkozatának kell lennie.
- a kérdésem eredetileg úgy szólt, hogy a biztonsági előírások betartásával.


De nincs mit erről mit tovább regélni.

Részemről téma lezárva.


Persze, bekerített magánterület.  vigyor3 
De nem a lövészet/lőtér (ahol a lövészet lenne) van külön bekerítve, védve az észrevétlen bejutástól.  

Kunmadarasi repülőtér meg van nyitva a bérlők előtt. Ha a kerted bérbe adnád, akkor sem lövöldözhetnél ott csak úgy, pedig ott a tulajdonos lövöldözne... Ott megint csak el kéne keríteni/elzárni megfelelően a lövészet helyszínét a bérlőktől stb.

Szerintem nem tudod megoldani ott a lövészetre vonatkozó biztonsági szabályok maradéktalan betartását.  wave

« Utoljára szerkesztve: 2017.05.11 csütörtök, 12:32:23 írta GSR™ » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #522 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 13:49:53 »

Te is elérzékenyültél? vigyor3

Én meg ilyet találtam, vót ez is, na:
https://www.youtube.com/watch?v=BQ_Y9G3wooQ

 vigyor3
Nem is tudtam, hogy ilyen rádiós celeb lettél Smiley Ez hol volt? A Találkozó utcában?  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #523 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 13:55:32 »

Persze, bekerített magánterület.  vigyor3 
De nem a lövészet/lőtér (ahol a lövészet lenne) van külön bekerítve, védve az észrevétlen bejutástól.  

Kunmadarasi repülőtér meg van nyitva a bérlők előtt. Ha a kerted bérbe adnád, akkor sem lövöldözhetnél ott csak úgy, pedig ott a tulajdonos lövöldözne... Ott megint csak el kéne keríteni/elzárni megfelelően a lövészet helyszínét a bérlőktől stb.

Szerintem nem tudod megoldani ott a lövészetre vonatkozó biztonsági szabályok maradéktalan betartását.  wave



Végre megtalálod a szabályozást, el tudnád olvasni, de se nem olvasod el, se nem értelmezed.

1. kérdés: Miért kellene lőtér?
2. kérdés: Kunmadaras és közöttünk egy nem létező szerződésben van szabályozva hogy mit szabad, vagy nincs szabályozva, hogy mit nem szabad. Azaz kunmadaras reklamálhat ha lövöldözünk, de ez egy polgárjogi jogvita lenne maximum, maga a lövöldözés viszont semmilyen szabályt nem sértene. Igazából még a szerződést sem, csak akkor, ha benne van, hogy nem lövöldözhetünk.
3. kérdés: Mit jelent számodra a bérlőktől elkerítés? Mik a biztonságra vonatkozó szabályok, amelyek alapján annak maradéktalan betartásának elmaradását valószínűsíted? Mert ez a szerintem nem tudjátok betartani a nem tudom milyen szabályokat is nagyon gyenge "próbálkozás".

Tibcsi, mán megint magyarázod a hülyeséget.

Nem mindegy, hogy csapba xarni, vagy xarba csapni. Na te belefetrengtél most a xarba, de magyarázod, hogy csak belexartál a csapba.
 eplus2 hehe nyes




Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Petya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



E-mail
« Új hozzászólás #524 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 17:06:19 »

Végre megtalálod a szabályozást, el tudnád olvasni, de se nem olvasod el, se nem értelmezed.

1. kérdés: Miért kellene lőtér?
2. kérdés: Kunmadaras és közöttünk egy nem létező szerződésben van szabályozva hogy mit szabad, vagy nincs szabályozva, hogy mit nem szabad. Azaz kunmadaras reklamálhat ha lövöldözünk, de ez egy polgárjogi jogvita lenne maximum, maga a lövöldözés viszont semmilyen szabályt nem sértene. Igazából még a szerződést sem, csak akkor, ha benne van, hogy nem lövöldözhetünk.
3. kérdés: Mit jelent számodra a bérlőktől elkerítés? Mik a biztonságra vonatkozó szabályok, amelyek alapján annak maradéktalan betartásának elmaradását valószínűsíted? Mert ez a szerintem nem tudjátok betartani a nem tudom milyen szabályokat is nagyon gyenge "próbálkozás".

Tibcsi, mán megint magyarázod a hülyeséget.

Nem mindegy, hogy csapba xarni, vagy xarba csapni. Na te belefetrengtél most a xarba, de magyarázod, hogy csak belexartál a csapba.
 eplus2 hehe nyes


2. kérdés: Kunmadaras és köztünk VAN(!) szerződés. És egyértelműen le van írva, hogy rendeltetésszerűen kell használni a bérleményt. Azaz: "kizárólag autós tesztelés"/"autós találkozó" céljából kaptuk meg a területet...
Naplózva

2005 Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia, 130 LE, MMT6, B5Y, Panther Black

ex: 1995 Ford Mondeo 2.0 Zetec, CLX -> GHIA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #525 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 18:18:05 »

Te is elérzékenyültél? vigyor3

Én meg ilyet találtam, vót ez is, na:
https://www.youtube.com/watch?v=BQ_Y9G3wooQ

 vigyor3
pfújjj,undorító.kijaza Eck gyerök? eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.11 csütörtök, 18:19:58 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #526 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 19:05:15 »

Te is elérzékenyültél? vigyor3

Én meg ilyet találtam, vót ez is, na:
https://www.youtube.com/watch?v=BQ_Y9G3wooQ

 vigyor3

Kösz ez most nekem okozott örömöt, azon még én is ott jártam, talán ez volt az első.  worship  wave
Naplózva

2001/06 - 2,0 TDDi Ghia - 5 ajtós - 115LE (+ chip), fekete metál, vaj bőr belső, gyári xenon és tolatóradar, 2+2 ülésfűtés, Ervin féle iktató vitte a nő  rinya
2005 - VW Sharan Special, 1,9 PD TDI, gyári 150LE (kutyaszállító is)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #527 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 20:55:10 »

Végre megtalálod a szabályozást, el tudnád olvasni, de se nem olvasod el, se nem értelmezed.

1. kérdés: Miért kellene lőtér?
2. kérdés: Kunmadaras és közöttünk egy nem létező szerződésben van szabályozva hogy mit szabad, vagy nincs szabályozva, hogy mit nem szabad. Azaz kunmadaras reklamálhat ha lövöldözünk, de ez egy polgárjogi jogvita lenne maximum, maga a lövöldözés viszont semmilyen szabályt nem sértene. Igazából még a szerződést sem, csak akkor, ha benne van, hogy nem lövöldözhetünk.
3. kérdés: Mit jelent számodra a bérlőktől elkerítés? Mik a biztonságra vonatkozó szabályok, amelyek alapján annak maradéktalan betartásának elmaradását valószínűsíted? Mert ez a szerintem nem tudjátok betartani a nem tudom milyen szabályokat is nagyon gyenge "próbálkozás".

Tibcsi, mán megint magyarázod a hülyeséget.

Nem mindegy, hogy csapba xarni, vagy xarba csapni. Na te belefetrengtél most a xarba, de magyarázod, hogy csak belexartál a csapba.
 eplus2 hehe nyes








Én tudom és te is tudod, hogy ezt az egészet csak azért kezdted el fingrostálni, hogy utána itt játszhasd a fejed!  eplus2
Azt is tudom és te is tudod, hogy mit mi és hol szabályoz....de mégis kérdezed. Így csinálsz mindennel, de nem gond ennyire már régen ismerünk.
A szarban fetrengést meghagyom neked, hiszen te foglalkozol ezen végtermék bárminemű emlegetésével, felhasználásával folyamatosan.  hehe

Hiába szeded pontokba, minden benne van a szabályozásban. Párszor meg felöklendeztük....

Elég nagy butaság, azt állítani, hogy magyarázom a hülyeséget. Tehát szerinted a szóban forgó kormányrendelet hülyeség..... Írjál másikat!
Te forgatod ki a kormányrendeletben leírtakat, mert ez a foglalkozásod! Csak ne velem szemben kell tenned! Hoppá, ezt benézted.
Oda le van írva kerek perec minden, amit ha nem ért valaki az kérdezzen utána vagy csinálja amit akar és vállalja az esetleges következményeket.

Amit említesz, hogy én azt mondtam, hogy "nem tudom milyen szabályokat" hát, te minden 3. hozzászólást olvastál csak?
Én tudom és beszéltünk is már pár olyanról, ami szóba jöhet. De nem érdekes, ha te mondod, hogy nem, akkor nem!

Tudod mit, már megint sokat beszéltünk valamiről....amikor már korábban leírtam, hogy én pont lesz.rom ki mit csinál ott, de ha kell, akkor is álljon ott vigyorogva, ha esetleg savanyú lenne a szőlő.... Legyen mindenki okos és csináljon bátran azt, amit megideologizál magának, hogy azt szabad. Nekem teljesen mindegy!  Cheesy


Nem, nem olvasok semmit, nem értelmezek semmit és egyébként a fegyvertartási/viselési engedélyem is a búcsúban lőttem B+!


Áhh.... már írni sincs kedvem 
 

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #528 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 20:59:10 »

Vajon GSR Tibi nem rokona Angel-nek? fejvakaras fejvakaras  nyes
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.11 csütörtök, 21:02:02 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #529 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:06:28 »

Vajon GSR Tibi nem rokona Angel-nek? fejvakaras fejvakaras  nyes

Nem.
Miért is lennék?  fejvakaras nemtudom
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #530 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:08:53 »

Nem.
Miért is lennék?  fejvakaras nemtudom

Van aki érteni fogja. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #531 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:10:51 »

Van aki érteni fogja. vigyor3

Tényleg?
Ha akarom én is értem, de háttal ülsz te a moziban!  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #532 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:12:49 »

Tényleg?
Ha akarom én is értem, de háttal ülsz te a moziban!  Cool

Megfordítasz?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #533 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:12:57 »

2. kérdés: Kunmadaras és köztünk VAN(!) szerződés. És egyértelműen le van írva, hogy rendeltetésszerűen kell használni a bérleményt. Azaz: "kizárólag autós tesztelés"/"autós találkozó" céljából kaptuk meg a területet...

A tűzrakás pl. bele tartozik az autós találkozóba?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #534 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:14:02 »

Megfordítasz?

Nekem mindegy hogyan ülsz, felőlem maradhatsz háttal. Csak akkor ne kezd el mesélni a filmet!
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #535 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:15:13 »

Nekem mindegy hogyan ülsz, felőlem maradhatsz háttal. Csak akkor ne kezd el mesélni a filmet!

Te pedig ne hülyézz le. Köszöntem.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #536 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:17:25 »

Van aki érteni fogja. vigyor3

Mindenki érti, Timcsi is, csak még magának is kamuzik.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #537 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:18:08 »

Nem.
Miért is lennék?  fejvakaras nemtudom

Mert már van bejegyzett élettársi kapcsolat.  taps hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #538 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:19:03 »

Te pedig ne hülyézz le. Köszöntem.

Nem tettem azt, amit mondasz.
Csupán jeleztem, hogy nem biztos a megfelelő módon látod a látnivalót.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #539 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:19:34 »

Lenne egy kérdésem!
Csak felnőtt korosztály lesz, vagy valaki tervezi, hogy hozza kiskorú gyermekékt/gyermekeit???
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #540 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:19:38 »

Mert már van bejegyzett élettársi kapcsolat.  taps hehe

Most valami vicceset akartál írni?
Gyakorolj még....  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #541 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:20:48 »

Most valami vicceset akartál írni?
Gyakorolj még....  hehe

Élettársak vagytok? Mert akkor tényleg nem vicces... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #542 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:21:13 »

Nem tettem azt, amit mondasz.
Csupán jeleztem, hogy nem biztos a megfelelő módon látod a látnivalót.

Erről azért lehetne indítani egy szavazást... nyes
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:24:33 »

Nemar... Holnap latom megint gyomlalhatok itt. falbav

(Torolni nem fogok. Ha valaki valamit itt majd nem talal, akkor keresse az off-ban)
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #544 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:25:02 »

Nemar... Holnap latom megint gyomlalhatok itt. falbav

(Torolni nem fogok. Ha valaki valamit itt majd nem talal, akkor keresse az off-ban)

Én befejeztem.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #545 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:25:41 »



Én tudom és te is tudod, hogy ezt az egészet csak azért kezdted el fingrostálni, hogy utána itt játszhasd a fejed!  eplus2
Azt is tudom és te is tudod, hogy mit mi és hol szabályoz....de mégis kérdezed. Így csinálsz mindennel, de nem gond ennyire már régen ismerünk.
A szarban fetrengést meghagyom neked, hiszen te foglalkozol ezen végtermék bárminemű emlegetésével, felhasználásával folyamatosan.  hehe

Hiába szeded pontokba, minden benne van a szabályozásban. Párszor meg felöklendeztük....

Elég nagy butaság, azt állítani, hogy magyarázom a hülyeséget. Tehát szerinted a szóban forgó kormányrendelet hülyeség..... Írjál másikat!
Te forgatod ki a kormányrendeletben leírtakat, mert ez a foglalkozásod! Csak ne velem szemben kell tenned! Hoppá, ezt benézted.
Oda le van írva kerek perec minden, amit ha nem ért valaki az kérdezzen utána vagy csinálja amit akar és vállalja az esetleges következményeket.

Amit említesz, hogy én azt mondtam, hogy "nem tudom milyen szabályokat" hát, te minden 3. hozzászólást olvastál csak?
Én tudom és beszéltünk is már pár olyanról, ami szóba jöhet. De nem érdekes, ha te mondod, hogy nem, akkor nem!

Tudod mit, már megint sokat beszéltünk valamiről....amikor már korábban leírtam, hogy én pont lesz.rom ki mit csinál ott, de ha kell, akkor is álljon ott vigyorogva, ha esetleg savanyú lenne a szőlő.... Legyen mindenki okos és csináljon bátran azt, amit megideologizál magának, hogy azt szabad. Nekem teljesen mindegy!  Cheesy


Nem, nem olvasok semmit, nem értelmezek semmit és egyébként a fegyvertartási/viselési engedélyem is a búcsúban lőttem B+!


Áhh.... már írni sincs kedvem 
 


Tibi.
Te mész a nagytalira?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #546 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:31:31 »

Lenne egy kérdésem!
Csak felnőtt korosztály lesz, vagy valaki tervezi, hogy hozza kiskorú gyermekékt/gyermekeit???
A 3 éves kislány kutya még gyerek(kategória)?
PS: ha valaki meg akar szabadulni a saját és/vagy a szomszég macskájától, hozhatja azt is...  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #547 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:32:47 »

A 3 éves kislány kutya még gyerek(kategória)?
PS: ha valaki meg akar szabadulni a saját és6vagy a szomszég macskájától, hozhatja azt is...  Cheesy

A kutya nem gyerek, kortól függetlenül, esetleg kiskutya.

Tibcsi voltam.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #548 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:44:11 »

A kutya nem gyerek, kortól függetlenül, esetleg kiskutya.

Tibcsi voltam.  hehe
Neked max. aranyhalad sincs!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #549 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:44:59 »

Neked max. aranyhalad sincs!  Cheesy

De van, az van.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.