Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 11:04:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 2017 tavaszi nagy Mondeo találkozó  (Megtekintve 219615 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #800 Dátum: 2017.05.30 kedd, 18:36:39 »

Újfent megkérdem, hogy a helyszínen fizetőkkel mi a helyzet azoknak nem jár vissza semmi, azok többlet fizetésükből van visszautalás az utalóknak  Huh?

Ez Korrekt dolog ??

mert ha igen, akkor nekem ez volt az első és utolsó mondeó találkozóm és NEM a pénz miatt(más hülyeségre is költök még többet is)
hanem az elv miatt

Azt még lenyelem, hogy helyszínen többet kell fizetni, holott az se korrekt hiába ugy gondolják egyesek, az összköltség az fejenkéntire vagy autóra vonatkozik és egyformán terhel mindenkit
nem pedig, utalóknak jelen esetben 3500 Ft a másoknak meg 7000 forint helyszínen, ha már voltak olyan idióták, hogy az utolsó pillanatban eltudták intézni hogy ott legyenek

Ja és mellékesen megjegyezném, hogy azért az összköltségbe 2-3 db útbaigazító tábla is bele fért volna, hogy akik először járnak ott, ne bolyongjanak sok-sok percet feleslegesen

Szóval mi van a helyszínesekkel

Ha eljössz érte, visszaadom a részed... Smiley

Visszautalni annak tudtam, aki utalt, vagyis van bankszámlaszám, ahová vissza tudom neki küldeni a maradékot.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #801 Dátum: 2017.05.30 kedd, 18:41:15 »

Ha eljössz érte, visszaadom a részed... Smiley

Visszautalni annak tudtam, aki utalt, vagyis van bankszámlaszám, ahová vissza tudom neki küldeni a maradékot.

AndyA

Inkább utald el nekem a részét, max nem jön legközelebb...  eplus2 hehe

Szóval ezt a kérdést tényleg kellene rendezni, hogy igazságos és transzparens legyen.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #802 Dátum: 2017.05.30 kedd, 20:11:49 »

Ha eljössz érte, visszaadom a részed... Smiley

Visszautalni annak tudtam, aki utalt, vagyis van bankszámlaszám, ahová vissza tudom neki küldeni a maradékot.

AndyA

egyébként miért nem a számlaszámomat kéred el, nem egyszerűbb mint hogy azt kéred mennyek érte  eplus2

Mint írtam NEM a PÉNZ miatt írtam ezt, hanem a korrektség miatt

Azt se értem miért kell visszafizetni, mikor van egy öszi találkozó, a megmaradt pénzt abba is lehetne fordítani
igy lenne egy kis tartalék is

Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #803 Dátum: 2017.05.30 kedd, 20:13:11 »

Inkább utald el nekem a részét, max nem jön legközelebb...  eplus2 hehe

Szóval ezt a kérdést tényleg kellene rendezni, hogy igazságos és transzparens legyen.

Ács Peti részére ajánlanám fel inkább, ő messziről jött el
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #804 Dátum: 2017.05.30 kedd, 20:20:52 »

Ács Peti részére ajánlanám fel inkább, ő messziről jött el

 taps

aztán meg majd engem támadtok, hogy csak azért mentem el olyan messzire, h visszautaljátok nekem a lóvét! eplus2
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #805 Dátum: 2017.05.30 kedd, 21:36:19 »

taps

aztán meg majd engem támadtok, hogy csak azért mentem el olyan messzire, h visszautaljátok nekem a lóvét! eplus2

Nyilván... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #806 Dátum: 2017.05.30 kedd, 21:37:27 »

egyébként miért nem a számlaszámomat kéred el, nem egyszerűbb mint hogy azt kéred mennyek érte  eplus2

Mint írtam NEM a PÉNZ miatt írtam ezt, hanem a korrektség miatt

Azt se értem miért kell visszafizetni, mikor van egy öszi találkozó, a megmaradt pénzt abba is lehetne fordítani
igy lenne egy kis tartalék is

Őszintén: a fene emlékszik rá, ki volt az a pár ember, aki helyben fizetett. Hárman biztosan az RS-ST csapatból valók voltak, de fogalmam sincs, kik.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #807 Dátum: 2017.05.30 kedd, 21:43:40 »

Őszintén: a fene emlékszik rá, ki volt az a pár ember, aki helyben fizetett. Hárman biztosan az RS-ST csapatból valók voltak, de fogalmam sincs, kik.

AndyA

Közűlük akkor nem mindenki fizetett? Ez egyre kuszább...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #808 Dátum: 2017.05.31 szerda, 07:19:44 »

Közűlük akkor nem mindenki fizetett? Ez egyre kuszább...

De, utaltak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #809 Dátum: 2017.05.31 szerda, 07:37:46 »

De, utaltak.

AndyA

Még mindig utálnak!  eplus2
(ilyen az, amikor ékezet nélkül írsz)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #810 Dátum: 2017.05.31 szerda, 08:10:41 »

Még mindig utálnak!  eplus2
(ilyen az, amikor ékezet nélkül írsz)

Én mindig ékezetesen írok... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #811 Dátum: 2017.05.31 szerda, 09:28:51 »

Őszintén: a fene emlékszik rá, ki volt az a pár ember, aki helyben fizetett. Hárman biztosan az RS-ST csapatból valók voltak, de fogalmam sincs, kik.

AndyA

Igen, ez soxor igen nehéz... És gondold el, hogy milyen, amikor még ott a helyszínen vissza is fizetsz... szomoru1
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #812 Dátum: 2017.05.31 szerda, 09:33:04 »

Újfent megkérdem, hogy a helyszínen fizetőkkel mi a helyzet azoknak nem jár vissza semmi, azok többlet fizetésükből van visszautalás az utalóknak  Huh?

Ez Korrekt dolog ??

mert ha igen, akkor nekem ez volt az első és utolsó mondeó találkozóm és NEM a pénz miatt(más hülyeségre is költök még többet is)
hanem az elv miatt

Azt még lenyelem, hogy helyszínen többet kell fizetni, holott az se korrekt hiába ugy gondolják egyesek, az összköltség az fejenkéntire vagy autóra vonatkozik és egyformán terhel mindenkit
nem pedig, utalóknak jelen esetben 3500 Ft a másoknak meg 7000 forint helyszínen, ha már voltak olyan idióták, hogy az utolsó pillanatban eltudták intézni hogy ott legyenek

Ja és mellékesen megjegyezném, hogy azért az összköltségbe 2-3 db útbaigazító tábla is bele fért volna, hogy akik először járnak ott, ne bolyongjanak sok-sok percet feleslegesen

Szóval mi van a helyszínesekkel

a jelentkezési lapon világosan le van írva minden, hogy kinek mennyi. Ez az elv. Ha nem tetszik a rendszer, nem kell menni, valóban. Utólag röfögni meg szánalmas.
Válasz
Az alapár 5000 Ft/autó, mely tartalmazza a pályabérleti díj Rád eső részét, szervezési költségeket. Kellően sok jelentkező esetén a többfelé osztott pályabérleti díj fennmaradó részét, a helyszínen fizetők kivételével mindenki visszakapja.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.31 szerda, 09:35:11 írta Murmucka » Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
lewww
Vendég
« Új hozzászólás #813 Dátum: 2017.05.31 szerda, 09:35:55 »

Újfent megkérdem, hogy a helyszínen fizetőkkel mi a helyzet azoknak nem jár vissza semmi, azok többlet fizetésükből van visszautalás az utalóknak  Huh?

Ez Korrekt dolog ??

mert ha igen, akkor nekem ez volt az első és utolsó mondeó találkozóm és NEM a pénz miatt(más hülyeségre is költök még többet is)
hanem az elv miatt

Azt még lenyelem, hogy helyszínen többet kell fizetni, holott az se korrekt hiába ugy gondolják egyesek, az összköltség az fejenkéntire vagy autóra vonatkozik és egyformán terhel mindenkit
nem pedig, utalóknak jelen esetben 3500 Ft a másoknak meg 7000 forint helyszínen, ha már voltak olyan idióták, hogy az utolsó pillanatban eltudták intézni hogy ott legyenek

Ja és mellékesen megjegyezném, hogy azért az összköltségbe 2-3 db útbaigazító tábla is bele fért volna, hogy akik először járnak ott, ne bolyongjanak sok-sok percet feleslegesen

Szóval mi van a helyszínesekkel

Az a helyzet, hogy aki előre utal, az bevállalja azt a rizikót, hogy közbejön valami és nem tud ottlenni, mint ahogy én sem, valamint azzal szervezéshez és a megvalósitáshoz is hozzájárul. Aki meg a helyszinen fizet az csak élvezi a pénzéért a "készterméket". Te is megtehetted volna, hogy egy hónappal előre utalsz és ezzel támogatod az eseményt, de inkább több pénzért a biztosra mentél.  Szerintem ennyire egyszerű.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #814 Dátum: 2017.05.31 szerda, 11:07:15 »

Igen, ez soxor igen nehéz... És gondold el, hogy milyen, amikor még ott a helyszínen vissza is fizetsz... szomoru1

Persze..de lehet használni papirt is  vigyor3  integet2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #815 Dátum: 2017.05.31 szerda, 12:07:14 »

Újfent megkérdem, hogy a helyszínen fizetőkkel mi a helyzet azoknak nem jár vissza semmi, azok többlet fizetésükből van visszautalás az utalóknak  Huh?

Ez Korrekt dolog ??

mert ha igen, akkor nekem ez volt az első és utolsó mondeó találkozóm és NEM a pénz miatt(más hülyeségre is költök még többet is)
hanem az elv miatt

Azt még lenyelem, hogy helyszínen többet kell fizetni, holott az se korrekt hiába ugy gondolják egyesek, az összköltség az fejenkéntire vagy autóra vonatkozik és egyformán terhel mindenkit
nem pedig, utalóknak jelen esetben 3500 Ft a másoknak meg 7000 forint helyszínen, ha már voltak olyan idióták, hogy az utolsó pillanatban eltudták intézni hogy ott legyenek

Ja és mellékesen megjegyezném, hogy azért az összköltségbe 2-3 db útbaigazító tábla is bele fért volna, hogy akik először járnak ott, ne bolyongjanak sok-sok percet feleslegesen

Szóval mi van a helyszínesekkel

Szia,

a részvétel díj 7500 Ft/autó, ez az alap! Aki utal előre, ezzel hozzásegíti a klubot a rendezvény lebonyolításához, kedvezményt kap, így 5000 Ft/autóra csökken a díj. Ezen nem szeretnénk, és nem is fogunk változtatni, mert akkor senki nem fog idővel előre utalni, ha ugyan annyi helyben is, ráadásul bármikor lemondható veszteség nélkül, mi így nem tudjuk a találkozót megszervezni, nekünk is fix költségek vannak, amit jóval előre rendezünk kell!
Mivel ez egy nonprofit klub, így sok autó esetén a plusz pénzt visszakapják az előre utalók, mint egy ismételt kedvezményt, hogy legközelebb is ezt a formát válasszák. Ez mindig is így volt, és lesz is, benne volt a jelentkezési lapon is, amikor rányomtál az igen, ott leszek gombra, ezt elfogadtad.
Én elhiszem, hogy van akinek utolsó percben derül ki, hogy jön, valahol mindannyian kockáztatunk, hogy közbe jön-e valami, vagy nem, de ha tudjuk úgy alakítjuk.
Korrektség, szerintem pont az nem lenne korrekt, hogy ugyan úgy kezeljük azt aki hónapokkal előre bele teszi a pénzét, mint azt aki utolsó percben.
Ha Neked ez ekkora probléma, hogy nem jössz többet a találkozóinkra, sajnálom, de a klub nem fogja ezért megváltoztatni a szabályait, és az elmúlt 15 év tapasztalatát.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #816 Dátum: 2017.05.31 szerda, 13:02:28 »

Persze..de lehet használni papirt is  vigyor3  integet2

Használtam. De a káosz mindenbe belefirkált.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #817 Dátum: 2017.05.31 szerda, 13:05:37 »

Szia,

a részvétel díj 7500 Ft/autó, ez az alap! Aki utal előre, ezzel hozzásegíti a klubot a rendezvény lebonyolításához, kedvezményt kap, így 5000 Ft/autóra csökken a díj. Ezen nem szeretnénk, és nem is fogunk változtatni, mert akkor senki nem fog idővel előre utalni, ha ugyan annyi helyben is, ráadásul bármikor lemondható veszteség nélkül, mi így nem tudjuk a találkozót megszervezni, nekünk is fix költségek vannak, amit jóval előre rendezünk kell!
Mivel ez egy nonprofit klub, így sok autó esetén a plusz pénzt visszakapják az előre utalók, mint egy ismételt kedvezményt, hogy legközelebb is ezt a formát válasszák. Ez mindig is így volt, és lesz is, benne volt a jelentkezési lapon is, amikor rányomtál az igen, ott leszek gombra, ezt elfogadtad.
Én elhiszem, hogy van akinek utolsó percben derül ki, hogy jön, valahol mindannyian kockáztatunk, hogy közbe jön-e valami, vagy nem, de ha tudjuk úgy alakítjuk.
Korrektség, szerintem pont az nem lenne korrekt, hogy ugyan úgy kezeljük azt aki hónapokkal előre bele teszi a pénzét, mint azt aki utolsó percben.
Ha Neked ez ekkora probléma, hogy nem jössz többet a találkozóinkra, sajnálom, de a klub nem fogja ezért megváltoztatni a szabályait, és az elmúlt 15 év tapasztalatát.

Peti! Hihetetlenül jól összefoglaltad a lényegét......
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #818 Dátum: 2017.05.31 szerda, 13:20:52 »

Szia,

a részvétel díj 7500 Ft/autó, ez az alap! Aki utal előre, ezzel hozzásegíti a klubot a rendezvény lebonyolításához, kedvezményt kap, így 5000 Ft/autóra csökken a díj. Ezen nem szeretnénk, és nem is fogunk változtatni, mert akkor senki nem fog idővel előre utalni, ha ugyan annyi helyben is, ráadásul bármikor lemondható veszteség nélkül, mi így nem tudjuk a találkozót megszervezni, nekünk is fix költségek vannak, amit jóval előre rendezünk kell!
Mivel ez egy nonprofit klub, így sok autó esetén a plusz pénzt visszakapják az előre utalók, mint egy ismételt kedvezményt, hogy legközelebb is ezt a formát válasszák. Ez mindig is így volt, és lesz is, benne volt a jelentkezési lapon is, amikor rányomtál az igen, ott leszek gombra, ezt elfogadtad.
Én elhiszem, hogy van akinek utolsó percben derül ki, hogy jön, valahol mindannyian kockáztatunk, hogy közbe jön-e valami, vagy nem, de ha tudjuk úgy alakítjuk.
Korrektség, szerintem pont az nem lenne korrekt, hogy ugyan úgy kezeljük azt aki hónapokkal előre bele teszi a pénzét, mint azt aki utolsó percben.
Ha Neked ez ekkora probléma, hogy nem jössz többet a találkozóinkra, sajnálom, de a klub nem fogja ezért megváltoztatni a szabályait, és az elmúlt 15 év tapasztalatát.

Ezt azért cáfolnám. vigyor3
Nem így volt, és ez most változott. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #819 Dátum: 2017.05.31 szerda, 13:52:46 »

Ezt azért cáfolnám. vigyor3
Nem így volt, és ez most változott. vigyor3
korrektül, úgy, hogy le volt írva. Nem, nem a szerződésben, de a jelentkezési lapon igen  vigyor3
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #820 Dátum: 2017.06.09 péntek, 15:37:38 »

Sajnos az időpont miatt nem tudtam elmenni, esetleg az ősziben bízom...a Majálisra jön valaki?
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #821 Dátum: 2017.06.10 szombat, 21:22:00 »

A dízelMondeoba kb 240szer tankoltam, volt, hogy begurultam a kútra, előtte 50m-rel állt le, vmi 70,4 liter ment akkor bele. HA nllán állt, akkor volt benen kb 4 liter, nulla alá is lehetett vinni.
Shellnél fordult elő, hogy volt még sztem kb 7 liter a tankban, s tankoltam talán 74 liter körül. Kérdezem, a kutast, hogy ez wtf? Kérdi miért?, mondom ebbe soha nem ment még 70 és félnél több. Azt mondja: most melegebb van, s ki van tágulva az üanyag tartály... úgy reagáltam, mint Gesztesi itt: http://www.youtubecutter.com/watch/71c7e53e/
Mondom neki, mikor volt a kút hitelesítve? "Tegnap". "Háááááát, nem sikerült ezek szerint....)


Bocs amiért ide írom, de itt merült fel.
Az üzemanyag hőtágulási tényezője jelentős. Sokkal nagyobb, mint a tartály falának.
Ebből pont az következik, hogy hőségben, vagy melegebb üzemanyag töltésénél nem tudnánk a névleges mennyiséget sem tankolni.
Mivel a tartályunk űrtartalma alig változik, viszont a folyékony tüzelőanyag űrtartalma kitágul. Azaz a molekula szerkezete "ritkább" lesz.
A benzint pl. nem igazán tudnánk lefagyasztani. De próbálták már sikerrel nagyon lehűteni (a Forma-1-ben 1984-ben így tettek a 225 literes tartályba 235 litert).
Mivel a kút mennyiséget mér, vagyishogy litert - mégpedig a saját hőmérsékleti viszonyai között. (Azon is lehet állítani, de ez másik történet).
A teszt úgy nézne ki, hogy tankolnánk 20 litert -15 fokban kannába, majd bevinnénk egy 20 C fokos garázsba, és egy óra elteltével megmérnénk mennyi lett a liter. Ugyanezt kéne kipróbálni kánikulában is.
Sokan néznék fura arccal az eredményt, az biztos.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.10 szombat, 21:29:43 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #822 Dátum: 2017.06.10 szombat, 21:27:33 »

Bocs amiért ide írom, de itt merült fel.
Az üzemanyag hőtágulási tényezője jelentős. Sokkal nagyobb, mint a tartály falának.
Ebből pont az következik, hogy hőségben, vagy melegebb üzemanyag töltésénél nem tudnánk a névleges mennyiséget sem tankolni.
Mivel a tartályunk űrtartalma alig változik, viszont a folyékony tüzelőanyag űrtartalma kitágul. Azaz a molekula szerkezete "ritkább" lesz.
A benzint pl. nem igazán tudnánk lefagyasztani. De próbálták már sikerrel nagyon lehűteni (a Forma-1-ben 1984-ben így tettek a 225 literes tartályba 235 litert).
Mivel a kút mennyiséget mér, vagyishogy litert - mégpedig a saját hőmérsékleti viszonyai között. (Azon is lehet állítani, de ez másik történet).
A teszt úgy nézne ki, hogy tankolnánk 50 litert -15 fokban, majd beállnánk egy 20 C fokos garázsba, és egy óra elteltével megmérnénk az autónk tömegét. Ugyanezt kéne kipróbálni kánikulában is.
Sajnos ez 5-6 hónap különbség, és akkor már nem ugyanaz az autó......



értem.
De kb 239 alkalommal (télen-nyáron) a méréseimből következtetve 70,4 liter a volt benne feltankolás után, s annál az egynél volt 74...
Nem repülő ez, hogy tágul a tankja 5%-ot...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #823 Dátum: 2017.06.10 szombat, 21:30:17 »

értem.
De kb 239 alkalommal (télen-nyáron) a méréseimből következtetve 70,4 liter a volt benne feltankolás után, s annál az egynél volt 74...
Nem repülő ez, hogy tágul a tankja 5%-ot...

Sokkal pontosabb volna, ha kg-ban mérnénk. Mert akkor a hőtágulási térfogatváltozás már nem játszik!
Nem véletlenül, a harmincas években egy autó fogyasztását kg-ban adták meg és nem literben. Mert akkoriban még tudtak valamit, amit a mi fejünkből azóta ügyesen kiradíroztak.
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
kiscsaszi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162


Mondejóóm


WWW
« Új hozzászólás #824 Dátum: 2017.06.11 vasárnap, 14:19:31 »

Őszintén: a fene emlékszik rá, ki volt az a pár ember, aki helyben fizetett. Hárman biztosan az RS-ST csapatból valók voltak, de fogalmam sincs, kik.

AndyA

Szia!
Az RS-ST csapatból Holló Zoli és én mentünk oda hozzád Smiley Harmadikat nem tudom ki volt. De amúgy elmondaná valaki, hogy most mi van?

kiscsaszi
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 2.0 TDCi (Mk3 Facelift) 130Le, MMT6 váltó, EGR off, TA-Technix, Recaro, Pioneer, Blaupunkt, JR21, ST, Low...stb imádoom!
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #825 Dátum: 2017.06.11 vasárnap, 19:02:11 »

Bocs amiért ide írom, de itt merült fel.
Az üzemanyag hőtágulási tényezője jelentős. Sokkal nagyobb, mint a tartály falának.
Ebből pont az következik, hogy hőségben, vagy melegebb üzemanyag töltésénél nem tudnánk a névleges mennyiséget sem tankolni.
Mivel a tartályunk űrtartalma alig változik, viszont a folyékony tüzelőanyag űrtartalma kitágul. Azaz a molekula szerkezete "ritkább" lesz.
A benzint pl. nem igazán tudnánk lefagyasztani. De próbálták már sikerrel nagyon lehűteni (a Forma-1-ben 1984-ben így tettek a 225 literes tartályba 235 litert).
Mivel a kút mennyiséget mér, vagyishogy litert - mégpedig a saját hőmérsékleti viszonyai között. (Azon is lehet állítani, de ez másik történet).
A teszt úgy nézne ki, hogy tankolnánk 20 litert -15 fokban kannába, majd bevinnénk egy 20 C fokos garázsba, és egy óra elteltével megmérnénk mennyi lett a liter. Ugyanezt kéne kipróbálni kánikulában is.
Sokan néznék fura arccal az eredményt, az biztos.


A föld alatti tartályokban a kúton viszont nagyjából konstans a hőmérséklet max 2-3 fokot ingadozik. Általában 14-18 fok körül van, évszaktól függően.
Naplózva
BoZen
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


WWW
« Új hozzászólás #826 Dátum: 2017.06.13 kedd, 13:33:09 »

A dízelMondeoba kb 240szer tankoltam, volt, hogy begurultam a kútra, előtte 50m-rel állt le, vmi 70,4 liter ment akkor bele. HA nllán állt, akkor volt benen kb 4 liter, nulla alá is lehetett vinni.
Shellnél fordult elő, hogy volt még sztem kb 7 liter a tankban, s tankoltam talán 74 liter körül. Kérdezem, a kutast, hogy ez wtf? Kérdi miért?, mondom ebbe soha nem ment még 70 és félnél több. Azt mondja: most melegebb van, s ki van tágulva az üanyag tartály... úgy reagáltam, mint Gesztesi itt: http://www.youtubecutter.com/watch/71c7e53e/
Mondom neki, mikor volt a kút hitelesítve? "Tegnap". "Háááááát, nem sikerült ezek szerint....)


 taps :taps:Én mondtam volna neki, hogy Jaaa, akkor ezért van, hogy a nyéri nyaralásra befér a fürdőgatya a csomagtartóba, télen meg kell a tetőbox a sílécnek, mert a hőtágulás...sőt hőségriadó alatt 7-8-an is utazhatnánk a Mondeo-ban nem?

Nekem azért elég fura, hogy a már nem először hallom, hogy a shellnél kb 5-10-kal többet is lehet a tank méreténél tankolni. Valószínűleg az új fejlesztés, a tankpisztolyba épített tömörítő eljárás miatt...  nyes nyes
Naplózva

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #827 Dátum: 2017.06.13 kedd, 14:17:53 »

taps :taps:Én mondtam volna neki, hogy Jaaa, akkor ezért van, hogy a nyéri nyaralásra befér a fürdőgatya a csomagtartóba, télen meg kell a tetőbox a sílécnek, mert a hőtágulás...sőt hőségriadó alatt 7-8-an is utazhatnánk a Mondeo-ban nem?

Nekem azért elég fura, hogy a már nem először hallom, hogy a shellnél kb 5-10-kal többet is lehet a tank méreténél tankolni. Valószínűleg az új fejlesztés, a tankpisztolyba épített tömörítő eljárás miatt...  nyes nyes
Pár deci eltérésre még azt mondom, hogy oké lehet. De hogy egy tanknál 5-10l-t elcsaljon... Az irreálisan sok.

Én amúgy pont most szombaton tankoltam Shell kútnál (Hungária - Stefánia sarok), mert ott volt a legolcsóbb (327,9), és amúgyis útba esett. A megtehető km-ek száma 23 volt, és 58l ment bele. Hasonló km-eknél szoktam tankolni (0 és 40 között van hátra), és kúttól függetlenül +- 1-2l külöünbséggel mindig ennyit tankolok.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #828 Dátum: 2017.06.13 kedd, 14:49:00 »

Pár deci eltérésre még azt mondom, hogy oké lehet. De hogy egy tanknál 5-10l-t elcsaljon... Az irreálisan sok.

Én amúgy pont most szombaton tankoltam Shell kútnál (Hungária - Stefánia sarok), mert ott volt a legolcsóbb (327,9), és amúgyis útba esett. A megtehető km-ek száma 23 volt, és 58l ment bele. Hasonló km-eknél szoktam tankolni (0 és 40 között van hátra), és kúttól függetlenül +- 1-2l külöünbséggel mindig ennyit tankolok.

Sztem itt a 10-en *X éve autózóknak vannak tapasztalatai rendesen.
Majd egyszer próbáld ki hogy csak 5ezerért tankolsz...azt majd nézd meg hirtelen hogy leromlik a fogyasztásod  vigyor3
Kb átlag 3helyen tankolok,ebből még a kutak is azonosak...most nekem is valamiért 5L -el több ment bele.
Annyi a különbség hogy nekem 80-on áll a megtehetú km-ek száma és csak "43L"-most 48liter ment bele  nyes
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #829 Dátum: 2017.06.13 kedd, 15:16:24 »

Sztem itt a 10-en *X éve autózóknak vannak tapasztalatai rendesen.
Majd egyszer próbáld ki hogy csak 5ezerért tankolsz...azt majd nézd meg hirtelen hogy leromlik a fogyasztásod  vigyor3
Kb átlag 3helyen tankolok,ebből még a kutak is azonosak...most nekem is valamiért 5L -el több ment bele.
Annyi a különbség hogy nekem 80-on áll a megtehetú km-ek száma és csak "43L"-most 48liter ment bele  nyes

Szerintem fugg az uzemanyagtolto pisztoly "kattanasatol" - tultoltesvedelemtol - is. Nalam miutan kattan, meg siman bele tudok tankolni 2-3 litert. Altalaban tele szoktam csopogtetni, igy azon felul hogy kb + 50 km-t tudok megtenni vele, a fogyasztas szomolasa is talan pontosabb.
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #830 Dátum: 2017.06.13 kedd, 15:56:15 »

Szerintem fugg az uzemanyagtolto pisztoly "kattanasatol" - tultoltesvedelemtol - is. Nalam miutan kattan, meg siman bele tudok tankolni 2-3 litert. Altalaban tele szoktam csopogtetni, igy azon felul hogy kb + 50 km-t tudok megtenni vele, a fogyasztas szomolasa is talan pontosabb.

Amikor majdnem lenullázva tankolok, akkor általában 58,5-59 l között szokott nagyontelecsöpögtetve beférni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #831 Dátum: 2017.06.13 kedd, 16:27:58 »

Pár deci eltérésre még azt mondom, hogy oké lehet. De hogy egy tanknál 5-10l-t elcsaljon... Az irreálisan sok.

Én amúgy pont most szombaton tankoltam Shell kútnál (Hungária - Stefánia sarok), mert ott volt a legolcsóbb (327,9), és amúgyis útba esett. A megtehető km-ek száma 23 volt, és 58l ment bele. Hasonló km-eknél szoktam tankolni (0 és 40 között van hátra), és kúttól függetlenül +- 1-2l külöünbséggel mindig ennyit tankolok.
nekem egyszerű az egyenlet.mindig 950kmután megyek tankolni.érdekes módon bárhová megyek a sellen kívül,mindenhol 70liternél több nem megy bele.
a sellnél rendszeresen 77,pont mint a nagytalin.de 5 sellkúton is ugyan ez.volt ahol kihozták a hiteles mérőedényt,meg jegyzőkönyvet is írtunk,de ezzel ennyi a történet.mehet mindenki ahová akar.nettó lehúzás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #832 Dátum: 2017.06.13 kedd, 16:45:07 »

Sztem itt a 10-en *X éve autózóknak vannak tapasztalatai rendesen.
Majd egyszer próbáld ki hogy csak 5ezerért tankolsz...azt majd nézd meg hirtelen hogy leromlik a fogyasztásod  vigyor3
Kb átlag 3helyen tankolok,ebből még a kutak is azonosak...most nekem is valamiért 5L -el több ment bele.
Annyi a különbség hogy nekem 80-on áll a megtehetú km-ek száma és csak "43L"-most 48liter ment bele  nyes

Ez az 5e-ért tankolás a sajat magam átb*szása. Dejó, olcsón tankoltam. Jah, csak épp 4 naponta teszem ugyanezt Cheesy

Na meg így lemenni pl. Monaco-ba. Kicsit megnőne a menetidő  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #833 Dátum: 2017.06.13 kedd, 19:11:58 »

Ez az 5e-ért tankolás a sajat magam átb*szása. Dejó, olcsón tankoltam. Jah, csak épp 4 naponta teszem ugyanezt Cheesy

Na meg így lemenni pl. Monaco-ba. Kicsit megnőne a menetidő  nyes
Ezt Te nem értheted! Amúgy az ilyen lúzerek nem hogy Monaco-ba, de még a város határán túl sem jutnak, mert oda kell már az éves megyei matrica és az 5eFT. Tudod: nem az a lényeg, hogy ki vagy, hanem, hogy kinek láccó' (HU és a világ 2017) Siralmas!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #834 Dátum: 2017.06.14 szerda, 08:02:00 »

Ez az 5e-ért tankolás a sajat magam átb*szása. Dejó, olcsón tankoltam. Jah, csak épp 4 naponta teszem ugyanezt Cheesy

Na meg így lemenni pl. Monaco-ba. Kicsit megnőne a menetidő  nyes

Most ez komoly,ennyire nem ment át a lényeg... Monacoról szó sem volt,oda amúgy is Ferrarival kéne menned
de úgy tudom még gyüjtessz rá  vigyor3

A tankolás elején valamiért kevesebb üzemanyag kerül a tankba..ezzel nem kell egyetérteni,ki kell próbálni.
(ezért tankolok teletankot inkább)
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #835 Dátum: 2017.06.14 szerda, 10:59:27 »

Most ez komoly,ennyire nem ment át a lényeg... Monacoról szó sem volt,oda amúgy is Ferrarival kéne menned
de úgy tudom még gyüjtessz rá  vigyor3

A tankolás elején valamiért kevesebb üzemanyag kerül a tankba..ezzel nem kell egyetérteni,ki kell próbálni.
(ezért tankolok teletankot inkább)

A tankolás elején kevesebb üzemanyag kerül a tankba??? Ez hogy? Először csak csöpög a csőből, aztán megindul a sugár? Prosztatabajos a töltőpisztoly?  vigyor3

De amúgy nem értem továbbra sem ezt az 5e tankolást, még ezzel a kiegészítő infóval együtt sem. Ha 5e-ért tankolsz, akkor 5e értékben kapsz érte üzemanyagot. Ha az elméleted szerint az elején kevesebb jön a csőből, akkor max. lassabban jön össze az 5e-nyi mennyiség. Vagy szerinted a tankolás elején 5e-ért kevesebbet kapsz, mint a végén? Szóval akkor a tankolás végén elköltött 5e-ért többet kapsz?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #836 Dátum: 2017.06.14 szerda, 11:19:54 »

Ezt Te nem értheted! Amúgy az ilyen lúzerek nem hogy Monaco-ba, de még a város határán túl sem jutnak, mert oda kell már az éves megyei matrica és az 5eFT. Tudod: nem az a lényeg, hogy ki vagy, hanem, hogy kinek láccó' (HU és a világ 2017) Siralmas!

Az A-s Mercibe mindig 5e-ért tankolunk. Eddig 3x volt benne telitank, pedig 3 éve van meg.

A luzer te vagy, mert a gondolkozás nem megy, csak a menőzés. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #837 Dátum: 2017.06.14 szerda, 11:21:41 »

A tankolás elején kevesebb üzemanyag kerül a tankba??? Ez hogy? Először csak csöpög a csőből, aztán megindul a sugár? Prosztatabajos a töltőpisztoly?  vigyor3

De amúgy nem értem továbbra sem ezt az 5e tankolást, még ezzel a kiegészítő infóval együtt sem. Ha 5e-ért tankolsz, akkor 5e értékben kapsz érte üzemanyagot. Ha az elméleted szerint az elején kevesebb jön a csőből, akkor max. lassabban jön össze az 5e-nyi mennyiség. Vagy szerinted a tankolás elején 5e-ért kevesebbet kapsz, mint a végén? Szóval akkor a tankolás végén elköltött 5e-ért többet kapsz?

Ezt én sem értem. Én minden alkalommal 8-900HUFért tankolom meg a robogót. Soha nincs olyan, hogy azért 2l-el kevesebbet kapnék. Mindig annyit, amennyi hiányzik a tankból...
Galaxy 3-5e-ért tankolok, hisz fél év után megpimpósodna a benzin benne, és sosem kapok 3-4l-el kevesebbet, mert a telitank elején járok csak mennyiségben. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #838 Dátum: 2017.06.14 szerda, 12:38:16 »

Az A-s Mercibe mindig 5e-ért tankolunk. Eddig 3x volt benne telitank, pedig 3 éve van meg.

A luzer te vagy, mert a gondolkozás nem megy, csak a menőzés. Wink
Értettem Főnök!  hehe
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #839 Dátum: 2017.06.14 szerda, 13:29:59 »

Az A-s Mercibe mindig 5e-ért tankolunk. Eddig 3x volt benne telitank, pedig 3 éve van meg.

A luzer te vagy, mert a gondolkozás nem megy, csak a menőzés. Wink

Azt azért kifejtenéd, hogy miért logikusabb/ésszerű sokszor kevesebbért tankolni?

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #840 Dátum: 2017.06.14 szerda, 14:27:52 »

Azt azért kifejtenéd, hogy miért logikusabb/ésszerű sokszor kevesebbért tankolni?



Ez nem a logika, hanem olykor a pénztárca függvénye is.
Na meg kb 3-4 hónap alatt fogyna el egy tank benzin. Addig kb benne áll a kocsiban a pénz...

A Galaxy mindig tele van tankolva, de ennek főbb oka, hogy ezt külföldön teszem, illetve  így is kicsi a hatótáv, és ebből adódóan a "befektetés" sem túl tetemes...

Nem használom munkára, sőt, ilyenkor már munkába járásra sem az autót...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #841 Dátum: 2017.06.14 szerda, 15:04:41 »

Ez nem a logika, hanem olykor a pénztárca függvénye is.
Na meg kb 3-4 hónap alatt fogyna el egy tank benzin. Addig kb benne áll a kocsiban a pénz...

A Galaxy mindig tele van tankolva, de ennek főbb oka, hogy ezt külföldön teszem, illetve  így is kicsi a hatótáv, és ebből adódóan a "befektetés" sem túl tetemes...

Nem használom munkára, sőt, ilyenkor már munkába járásra sem az autót...

Ha ilyen keveset használod, többet buksz azon hogy az autóban áll a pénz... Szerintem...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #842 Dátum: 2017.06.14 szerda, 15:22:14 »

Használjátok a fogyasztás topic-ot!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #843 Dátum: 2017.06.14 szerda, 15:25:24 »

Ha ilyen keveset használod, többet buksz azon hogy az autóban áll a pénz... Szerintem...

Ezeken már nem bukunk... És azért van, mert amikor kell, akkor kell.
Pont ezért nem cserélem le, és nem is nagyon költök rájuk. Mondjuk nem is nagyon kell...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.055 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.