Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.05 péntek, 13:34:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337 338 339 340 341 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11309814 alkalommal)
0 Felhasználó és 40 vendég van a témában
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16650 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 21:43:42 »

szia

nemrég vettem fehérváron egy mondeot, a kereskedő azt mondta leszervizeltette iva..cs -nál 70e-ért a szervizkönyvbe bepecsételve.
bementem megkérdeztem azt mondták igen leszervízelték mire megkérdeztem mit szervizeltek erre pontosan nem válaszoltak "általános" szervíz volt a válasz.
hazavittem megnéztem a levegőszürőt nem volt cserélve. akkor mit szervizelhettek?
Lehet, hogy semmit! Csak bementek pecsétért, hogy könnyebben el tudják adni az autót. Elég gáz ha nem tudják elmondani, hogy mit csináltak.  szomoru1
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #16651 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 21:47:16 »

Márkaszerviz!? Ennyiért? Íme a cím:
 http://peuhelp.eu/?p=reszecskeszuro
Jogos!  vigyor3
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16652 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 21:49:38 »

Márkaszerviz!? Ennyiért? Íme a cím:
 http://peuhelp.eu/?p=reszecskeszuro
Ja, akkor drága vot.  eplus2

Mi a francot csinálnak vele?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16653 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 22:22:25 »

Ja, akkor drága vot.  eplus2

Mi a francot csinálnak vele?

Sokat nem, csak veszik a bátorságot, hogy szétszedjék és bele tegyék áztatni olyan cuccba ami oldja a kormot.
Áztatják vagy 1 órán keresztül összerakják vissza teszik, próba, és kész.

Nem egy nagy manőver, ezért is nem kerül 10en ezrekbe, de kevés ember meri szétszedni, ezért tudnak vele foglalkozni.
Hála istennek, hogy vannak ilyen cégek Smiley


Más!
Fékolajat cserélt már valaki közületek MK4-ben?
Szombaton voltam olaj cserén, aztán rámérettem az olajra, még éppen a *** és a nagyon *** határán volt az olaj víztartalma Smiley, kérdezték ,hogy aztán volt -e már cserélve, mert szerintük még nem Smiley
Másfél órás munkadíj + 5000 HUF az olaj és kész, szóval lehet hamarosan eljön az idő, hogy cseréljek.

+ átnézték az autót, lámpázták, meg minden kutyasz@rt előszedtek, hogy végre rájöjjön valaki, hogy mi okozza a 2 napi állás után a nehezen indulást, de GO szivárgás nincs, azt mondták tipp-topp az autó és, hogy 99%, hogy motorvezérlő SW a ludas.
Állítólag, én nem tudom, de el kell, hogy higyjem,  gyújtás után lefut egy öndiagnosztika, aztán lehet indítani, ha ott valami bibi van akkor nyomhatom én a gombot amíg le nem merül az akksi akkor sem fog elindulni.
Viszont, ha abba hagyom, leveszem gyújtásról és újra ráteszem akkor reset az agyban, újra ön  diagnosztika és elindul az autó pöccre.
Ez amúgy tényleg így is van nálam, és nem volt kamuzási lehetőség, mert nem mondtam el, hogy mi a megoldás.
Állítólag a szervizes srácnak a zsír új pözsója csinálta ezt.
Motorvezérlő frissítés megoldhatja, azt tanácsolták, és ami még pozitív, hogy ők nem márkaszerviz, tehát nem tudják megcsinálni, tehát nem beszélhettek haza.
Szóval bizakodom, hátha Smiley

Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16654 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 22:26:48 »

Aztán még egy új infó nekem Smiley
15 ezret ment el az olaj kb miután feljött a service oil felirat.
Azt mondja a fiúcska, hogy ez úgy működik, hogy az autóban a szenzor az olaj minőségét figyeli (vgy mi a szart, biztos a viszkozitását) és, hogy állítólag a szoftver ha hidegen, rövid távon használja az autót az ember fia, egy -egy ilyen hideg indításnál a beállított 20 ezres ciklusokból 200-500 km -eket vonogat le, attól függően, hogy az olaj hány fokos.

Hmmm, ilyen okos lenne ez az autó?  nyes
Igazán elmehetne már magától tankolni is.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16655 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 22:29:48 »

Tomeed járt az Andersen autóprakban... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16656 Dátum: 2013.06.24 hétfő, 22:40:26 »

Tomeed járt az Andersen autóprakban... eplus2

Már megint tévedsz!

Én pont az az ember vagyok, aki iszonyatosan háklis a kontár balfasz szakemberekre, az lehet egy szaros nőgyógyász, egy bölcsész, egy autószerelő bárki, aki csak azrét van a földön ,hogy XXXXL -es zsebeit lobogtatva nagy táblát tartva maga előtt arra szólítsa fel a népet ,hogy fizess, mert különben nem kapsz szolgáltatást.

Lassan már nincs a környéken olyan autószerviz ahová beviszem a kocsit  nyes, és ez azért van mert az esetek nagytöbbségében kontár barbárok dolgoznak. Két ütemű trabantok megszakító kalapácsainak csiszolásánál megállt az idő. Vagy tirisztoros, mindegy, mit tudom én már mi volt azokban SmileySmileySmiley

2-3 van ahová még bemerem vinni, de csak is úgy, hogy ha tehetem ott vagyok végig és látom mit csinálnak, ahol ezt nem engedik onnan tolok is egy menekülő egyest és többet nem megyek vissza.
És ami még fontos, javítsanak amit lehet, ne pedig cseréljenek. Eddig még bejött.

Illetve volt mikor nem, de nem hiszem ,hogy mondanom kell, hogy akkor hol volt az autó......
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.24 hétfő, 22:55:18 írta tomeed » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16657 Dátum: 2013.06.25 kedd, 07:05:06 »

Már megint tévedsz!

Én pont az az ember vagyok, aki iszonyatosan háklis a kontár balfasz szakemberekre, az lehet egy szaros nőgyógyász, egy bölcsész, egy autószerelő bárki, aki csak azrét van a földön ,hogy XXXXL -es zsebeit lobogtatva nagy táblát tartva maga előtt arra szólítsa fel a népet ,hogy fizess, mert különben nem kapsz szolgáltatást.

Lassan már nincs a környéken olyan autószerviz ahová beviszem a kocsit  nyes, és ez azért van mert az esetek nagytöbbségében kontár barbárok dolgoznak. Két ütemű trabantok megszakító kalapácsainak csiszolásánál megállt az idő. Vagy tirisztoros, mindegy, mit tudom én már mi volt azokban SmileySmileySmiley

2-3 van ahová még bemerem vinni, de csak is úgy, hogy ha tehetem ott vagyok végig és látom mit csinálnak, ahol ezt nem engedik onnan tolok is egy menekülő egyest és többet nem megyek vissza.
És ami még fontos, javítsanak amit lehet, ne pedig cseréljenek. Eddig még bejött.

Illetve volt mikor nem, de nem hiszem ,hogy mondanom kell, hogy akkor hol volt az autó......

Jóvanna' nekem sem időm, sem kedvem, sem bátorságom nincs tesztelni a szervízeket, elég energiát felemészt a szagszervíz is. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16658 Dátum: 2013.06.25 kedd, 16:15:05 »

Aztán még egy új infó nekem Smiley
15 ezret ment el az olaj kb miután feljött a service oil felirat.
Azt mondja a fiúcska, hogy ez úgy működik, hogy az autóban a szenzor az olaj minőségét figyeli (vgy mi a szart, biztos a viszkozitását) és, hogy állítólag a szoftver ha hidegen, rövid távon használja az autót az ember fia, egy -egy ilyen hideg indításnál a beállított 20 ezres ciklusokból 200-500 km -eket vonogat le, attól függően, hogy az olaj hány fokos.

Hmmm, ilyen okos lenne ez az autó?  nyes
Igazán elmehetne már magától tankolni is.
Kár, hogy egy xaros olajszenzor sincs a IV-esben. Nagy tudású lehetett az a szerelő....   Undecided
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16659 Dátum: 2013.06.25 kedd, 16:16:14 »

Kár, hogy egy xaros olajszenzor sincs a IV-esben. Nagy tudású lehetett az a szerelő....   Undecided

Legalább egy kellene, hogy legyen. Vagy csak statisztikailag számol és ír üzenetet?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16660 Dátum: 2013.06.25 kedd, 16:22:11 »

Legalább egy kellene, hogy legyen. Vagy csak statisztikailag számol és ír üzenetet?
Hova gondolsz, az megnövelné legalább 15 euroval a gyártási költséget  Undecided Falura parasztnak jó az statisztika is..... Egyébkén meg a legdrágább luxus csodákban használt  olajszenzor is valójában xart se ér. Olajat csak wearchek laborban lehet normálisan mérni, ezek a filléres olajszenzor vackok ami beraknak más kocsikba se érnek többet mint a ford statisztikája. Kihagyásával legalább megkímél bennünket a ford egy újabb hibaforrástól.  Undecided
Naplózva
dombi6
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #16661 Dátum: 2013.06.25 kedd, 17:56:55 »

Üdv!

Nem tudom, hogy mk IV-ben van-e ilyen ÚN. QLT sensor, de találtam egy idevágó cikket a motorolajok minőségének figyelésével kapcsolatosan:

http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2006/06/44-46.pdf

Naplózva

2013.09 Mondeo MKIV 2.0 TDCi kombi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16662 Dátum: 2013.06.25 kedd, 18:14:05 »

Üdv!

Nem tudom, hogy mk IV-ben van-e ilyen ÚN. QLT sensor, de találtam egy idevágó cikket a motorolajok minőségének figyelésével kapcsolatosan:

http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2006/06/44-46.pdf



Stealt megelőzött már, de úgy látszik nem olvastad: Nincs szenzor.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #16663 Dátum: 2013.06.25 kedd, 18:25:20 »

Nem tudom mi figyeli az olajat de nekem az egész DPF probléma úgy kezdődött, hogy kigyulladt a "Servce Oil" felirat. Mi lehet vele gondoltam, hiszen 3.000 kilométere volt olajcsere. Nívópálca ki, ellenőriz. Nyakig olajjal legalább kilenc liter. Irány a legközelebbi ismerős szervizbe. Na odáig már nem jutott el simán. Kb. 5 km. után motor hibalámpa, teljesítményelvétel, P2463 és P2448 hibakódok. Valahonnan csak tudta, hogy baj van az olajjal.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16664 Dátum: 2013.06.25 kedd, 18:42:49 »

Kár, hogy egy xaros olajszenzor sincs a IV-esben. Nagy tudású lehetett az a szerelő....   Undecided

Értem én, de akkor mivel magyarázható az ,hogy egyszer 22 ezer km után jön az üzi, egyszer 15 ezer után, tehát totál random.
Ha nem figyeli semmi akkor a service oil üzenet soha nem jelenne meg. Mint ahogy nem is jelenik meg pl: MK3 -ban vagy a 93as swiftemben SmileySmiley
Mivel ott nincs semmi ami előhozná.  vigyor3

Ha nem szenzor akkor valami "elektronika" figyeli. Tehát statisztika, de ezt nem hiszem el, mert azt is valamiből lesnie kell, légből kapott adatokból nem üzemel egy autó, de ezt most kiderítem valahogy Smiley

Ha az olaj felhígul azt is valaminek jeleznie kell, na de vajon mi???
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.25 kedd, 18:53:38 írta tomeed » Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16665 Dátum: 2013.06.25 kedd, 19:01:22 »

Nem tudom mi figyeli az olajat de nekem az egész DPF probléma úgy kezdődött, hogy kigyulladt a "Servce Oil" felirat. Mi lehet vele gondoltam, hiszen 3.000 kilométere volt olajcsere. Nívópálca ki, ellenőriz. Nyakig olajjal legalább kilenc liter. Irány a legközelebbi ismerős szervizbe. Na odáig már nem jutott el simán. Kb. 5 km. után motor hibalámpa, teljesítményelvétel, P2463 és P2448 hibakódok. Valahonnan csak tudta, hogy baj van az olajjal.
Gyanítom folyamatosan próbált regenerálni valamiért. Félek, hogy a tisztítás csak tüneti kezelés volt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16666 Dátum: 2013.06.25 kedd, 19:02:57 »

Értem én, de akkor mivel magyarázható az ,hogy egyszer 22 ezer km után jön az üzi, egyszer 15 ezer után, tehát totál random.
Ha nem figyeli semmi akkor a service oil üzenet soha nem jelenne meg. Mint ahogy nem is jelenik meg pl: MK3 -ban vagy a 93as swiftemben SmileySmiley
Mivel ott nincs semmi ami előhozná.  vigyor3

Ha nem szenzor akkor valami "elektronika" figyeli. Tehát statisztika, de ezt nem hiszem el, mert azt is valamiből lesnie kell, légből kapott adatokból nem üzemel egy autó, de ezt most kiderítem valahogy Smiley

Ha az olaj felhígul azt is valaminek jeleznie kell, na de vajon mi???
Ha lenne érzékelő, mi értelme lenne a "service oil" hibajelzés reszetelésének?
15 másodpercig nyomod a pedálokat és attól jobb lesz az olaj pár ezer km-ig?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16667 Dátum: 2013.06.25 kedd, 19:07:13 »

Ha lenne érzékelő, mi értelme lenne a "service oil" hibajelzés reszetelésének?
15 másodpercig nyomod a pedálokat és attól jobb lesz az olaj pár ezer km-ig?


De mi hozza elő?
Ez érdekel engem igazán.
Ha kireseteled az tüneti kezelés, persze ,hogy újra elő fog jönni, valószínű azért mert *** neki a lötty, de ezt valami jelzi, de mi?

Itt nem egy buta optikai szenzort kell elképzelni még ha nincs is akkor sem, hogy ha pl.: fölé megy a szint akkor jelez, ha alá csökken akkor nem jelez.
Ez már egy gyártógépben sem így van, ott is van amit resetelni kell függetlenül attól, hogy a hiba megszűnt, hiszen ott a PLC -t kell resetelni, itt meg gondolom az ECU-ban a bejegyzést,
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.25 kedd, 19:11:30 írta tomeed » Naplózva
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #16668 Dátum: 2013.06.25 kedd, 19:07:57 »

Gyanítom folyamatosan próbált regenerálni valamiért. Félek, hogy a tisztítás csak tüneti kezelés volt.
Ennek azért ellentmond a 80.000 km. garancia!
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16669 Dátum: 2013.06.25 kedd, 19:48:32 »

Nincs valami kütyü amivel feltudnám erősíteni a rádió jeleit?
Annyira idegesítő, hogy itt a környéken semmit nem lehet hallgatni, mert tiszta zavar az egész.
Helyi rádiót megszűntették, az országosok meg alig-alig foghatók.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16670 Dátum: 2013.06.25 kedd, 20:28:17 »

Nem tudom mi figyeli az olajat de nekem az egész DPF probléma úgy kezdődött, hogy kigyulladt a "Servce Oil" felirat. Mi lehet vele gondoltam, hiszen 3.000 kilométere volt olajcsere. Nívópálca ki, ellenőriz. Nyakig olajjal legalább kilenc liter. Irány a legközelebbi ismerős szervizbe. Na odáig már nem jutott el simán. Kb. 5 km. után motor hibalámpa, teljesítményelvétel, P2463 és P2448 hibakódok. Valahonnan csak tudta, hogy baj van az olajjal.
Ez a két hibakód a DPF telítettségre vonatkozik. Semmi köze az olajhoz.

A kérdés az, hogy a normál aktív regenerálás (amivel nyilván sokat próbálkozott a vezérlés, hisz telenyomta üzemanyaggal a motorolajat) miért nem volt hatásos.
Esetleg 3e km-rel ezelőtt valami nem DPF kompatibilis motorolaj került a motorba?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16671 Dátum: 2013.06.25 kedd, 20:32:45 »

Ennek azért ellentmond a 80.000 km. garancia!

Ha magától nem ég ki, a DPF-et kb. 500 km-enként aktívan kell regenerálni. Ha ebben van valami hiba, az tuti nem megy el 80 ezret, akármilyen alapos volt a tisztítás.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Karvaly
Vendég
« Új hozzászólás #16672 Dátum: 2013.06.25 kedd, 20:58:18 »

Mit tudtok a következőről:
Van egy 2008-as Mondeo Iv-es ami gyárilag könnyűfém felnivel jött ki illetve a tartalék kerék acélfelnis mankó kerék (80km/h). A könnyűfém felnihez használt rögzítő csavarok jók a mankó kerékhez? Vagy amit sejtek, hogy nem jók és ahhoz acél felni csavarok kellenek?
Mert ha ez így van, akkor SOS-ben vennem kell 5db acélfelnihez való csavart.
Várom információitokat és előre is köszönöm!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16673 Dátum: 2013.06.25 kedd, 21:02:39 »

Mit tudtok a következőről:
Van egy 2008-as Mondeo Iv-es ami gyárilag könnyűfém felnivel jött ki illetve a tartalék kerék acélfelnis mankó kerék (80km/h). A könnyűfém felnihez használt rögzítő csavarok jók a mankó kerékhez? Vagy amit sejtek, hogy nem jók és ahhoz acél felni csavarok kellenek?
Mert ha ez így van, akkor SOS-ben vennem kell 5db acélfelnihez való csavart.
Várom információitokat és előre is köszönöm!

Ha a mankót kell felrakni lexarod, hogy milyen a csavar... vigyor3 én lexartam. Balatonról jöttem haza, és úgy számoltam, hogy a 80km/h-ás ráírásnál rászámoltak rendesen, így 100-al jöttem. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
papione
Vendég
« Új hozzászólás #16674 Dátum: 2013.06.25 kedd, 21:10:19 »

Ez a két hibakód a DPF telítettségre vonatkozik. Semmi köze az olajhoz.

A kérdés az, hogy a normál aktív regenerálás (amivel nyilván sokat próbálkozott a vezérlés, hisz telenyomta üzemanyaggal a motorolajat) miért nem volt hatásos.
Esetleg 3e km-rel ezelőtt valami nem DPF kompatibilis motorolaj került a motorba?

Egy idő után öngerjesztővé válik a folyamat, telítődik gázolajjal - nő a nyomáskülönbség és adagolja a + gázolajat a regenhez - dugul az egyébként is kormos részecskeszűrő, és így tovább.....
Az én gépem is eljátszotta egyszer a "service olaj" üzit, azóta egyszer sem jött elő,
ezt teszem azóta: városban 4-ig kapcsolok fel max., ha meghallom, hogy megy a ventilátor és ez más nem indokolja, akkor megajándékozom magam egy kis "sportossal", hogy befejezze a regent, ja és 1300-as fordulat alatt lévő motornál nem nyomok padlógázt!!!

Naplózva
Karvaly
Vendég
« Új hozzászólás #16675 Dátum: 2013.06.25 kedd, 21:14:29 »

Ha a mankót kell felrakni lexarod, hogy milyen a csavar... vigyor3 én lexartam. Balatonról jöttem haza, és úgy számoltam, hogy a 80km/h-ás ráírásnál rászámoltak rendesen, így 100-al jöttem. vigyor3
És nem tette tönkre a csavart? menetet? vagy a felnit?
Naplózva
papione
Vendég
« Új hozzászólás #16676 Dátum: 2013.06.25 kedd, 21:15:32 »

Mit tudtok a következőről:
Van egy 2008-as Mondeo Iv-es ami gyárilag könnyűfém felnivel jött ki illetve a tartalék kerék acélfelnis mankó kerék (80km/h). A könnyűfém felnihez használt rögzítő csavarok jók a mankó kerékhez? Vagy amit sejtek, hogy nem jók és ahhoz acél felni csavarok kellenek?
Mert ha ez így van, akkor SOS-ben vennem kell 5db acélfelnihez való csavart.
Várom információitokat és előre is köszönöm!

a gyári forgókúpos kerékanya úgy van kialakítva, hogy a forgókúp lecsúszását megakadályozó ki "vastagítás" pont elegendő az acéltárcsa rögzítésére, vegyél le egy anyát és próbáld bele az acéltárcsa furatába,meglátod majd.....
Naplózva
papione
Vendég
« Új hozzászólás #16677 Dátum: 2013.06.25 kedd, 21:16:17 »

És nem tette tönkre a csavart? menetet? vagy a felnit?

nem - nem
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16678 Dátum: 2013.06.25 kedd, 23:00:59 »

Nincs valami kütyü amivel feltudnám erősíteni a rádió jeleit?
Annyira idegesítő, hogy itt a környéken semmit nem lehet hallgatni, mert tiszta zavar az egész.
Helyi rádiót megszűntették, az országosok meg alig-alig foghatók.

Milyen rádiód van?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16679 Dátum: 2013.06.25 kedd, 23:28:11 »

Milyen rádiód van?

Hat nem tudom kapcsolatba hozni vele. Gyarival is rossz es a kinai fejegyseggel is.
Mk3ban ugyanez de mas autokban is. Még az opelekben is zavaros a cucc, pedig azoknak igen jo a radio veteluk.

Ezert gondolkodom valami erositoben.
Neztem a netem ezer par forintert lehet kapni kutyut de abba nem tudom mennyire bizhatok.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16680 Dátum: 2013.06.26 szerda, 06:39:48 »

Hat nem tudom kapcsolatba hozni vele. Gyarival is rossz es a kinai fejegyseggel is.
Mk3ban ugyanez de mas autokban is. Még az opelekben is zavaros a cucc, pedig azoknak igen jo a radio veteluk.

Ezert gondolkodom valami erositoben.
Neztem a netem ezer par forintert lehet kapni kutyut de abba nem tudom mennyire bizhatok.


Én is tapasztalok ilyen jel gyengeséget. Ha lesz megoldás nálad, írd meg légyszi'!  worship wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16681 Dátum: 2013.06.26 szerda, 07:19:07 »

Hat nem tudom kapcsolatba hozni vele. Gyarival is rossz es a kinai fejegyseggel is.
Mk3ban ugyanez de mas autokban is. Még az opelekben is zavaros a cucc, pedig azoknak igen jo a radio veteluk.

Ezert gondolkodom valami erositoben.
Neztem a netem ezer par forintert lehet kapni kutyut de abba nem tudom mennyire bizhatok.


Hát én úgyvettem észre, hogy a mondinak hirhedten sz.r az antennája. Apósomék rönó fingójában kristály tisztán jön minden. Még az a rádió is, amit az enyém még csak nem is "lát".
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16682 Dátum: 2013.06.26 szerda, 07:32:05 »

Hát én úgyvettem észre, hogy a mondinak hirhedten sz.r az antennája. Apósomék rönó fingójában kristály tisztán jön minden. Még az a rádió is, amit az enyém még csak nem is "lát".

És neked milyen rádiód van? Nekem Travelpilot EX.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16683 Dátum: 2013.06.26 szerda, 08:24:39 »

Nincs valami kütyü amivel feltudnám erősíteni a rádió jeleit?
Annyira idegesítő, hogy itt a környéken semmit nem lehet hallgatni, mert tiszta zavar az egész.
Helyi rádiót megszűntették, az országosok meg alig-alig foghatók.


1. Költözz Pöstre, akkor hátha elenged asszony minitalira.  hehe
2. Tanulj meg szlovákul, azok a rádiók csak bejönnek.  eplus2

Egyébként: www.google.hu  .  vigyor3

Te tudod mit, nesze:

http://www.metroman.hu/product/Autohifi/-Auto-antenna/Autoradio-antenna-erosito-URZ2290

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16684 Dátum: 2013.06.26 szerda, 08:26:20 »

1. Költözz Pöstre, akkor hátha elenged asszony minitalira.  hehe
2. Tanulj meg szlovákul, azok a rádiók csak bejönnek.  eplus2


Egyéb építő jellegű ötlet?

Na azok bejönnek  nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16685 Dátum: 2013.06.26 szerda, 08:41:50 »


Egyéb építő jellegű ötlet?

Na azok bejönnek  nyes

Ott van az is...

(Tetőantennád van?)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16686 Dátum: 2013.06.26 szerda, 09:08:54 »

És neked milyen rádiód van? Nekem Travelpilot EX.


6000CD. Valahol asszem HZsolti írta, hogy neki nem gyári van és azzal is ugyanúgy sz.rul jönnek a csatornák. Innen gondolom, hogy nem a rádióval van a baj.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.26 szerda, 09:12:33 írta Lacika71 » Naplózva
Karvaly
Vendég
« Új hozzászólás #16687 Dátum: 2013.06.26 szerda, 18:17:09 »

nem - nem
Kösz  Wink
Naplózva
wiggen
Vendég
« Új hozzászólás #16688 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 05:25:09 »

Tegnap reggel a szomszéd szólt, hogy le van engedve a mondim mint a 4 ablaka. Előtte 2 órával állítottam meg és szerintem be is zártam (nem kettős zárással).
Ezt mi okozhatta szerintetek? Ráülhettem a távra és benyomtam valamelyik gombot? Létezik, hogy valamelyik gombra lehúzza mind a 4 ablakot? SEmmi nem hiányzik belőle, még a középen lévő tescos 100-as se Smiley
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #16689 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 06:47:33 »

Tegnap reggel a szomszéd szólt, hogy le van engedve a mondim mint a 4 ablaka. Előtte 2 órával állítottam meg és szerintem be is zártam (nem kettős zárással).
Ezt mi okozhatta szerintetek? Ráülhettem a távra és benyomtam valamelyik gombot? Létezik, hogy valamelyik gombra lehúzza mind a 4 ablakot? SEmmi nem hiányzik belőle, még a középen lévő tescos 100-as se Smiley
Szerintem gombnyomásra nem mehetett le mind a 4.
Ez inkább olyan mintha aksit cseréltél volna és attól... igaz ott az ajtók zárulnak be, és max az ablakok húzódnak fel, de nem le.... úgyh érdekes jelenség!
Ezt azért jó lenne kiderítened, m így necces az autót bárhol is hagyni az utcán!
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16690 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 07:06:36 »

Szerintem gombnyomásra nem mehetett le mind a 4.
Ez inkább olyan mintha aksit cseréltél volna és attól... igaz ott az ajtók zárulnak be, és max az ablakok húzódnak fel, de nem le.... úgyh érdekes jelenség!
Ezt azért jó lenne kiderítened, m így necces az autót bárhol is hagyni az utcán!

Az MKIV-nél már nincs meg ez a funkció? Az MKIII-nál, ha nyomva tartod 3 mp-ig a nyitó gombot, letekeri az összes ablakot+ ha van tetőablak, azt is nytja.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16691 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 07:24:40 »

Tegnap reggel a szomszéd szólt, hogy le van engedve a mondim mint a 4 ablaka. Előtte 2 órával állítottam meg és szerintem be is zártam (nem kettős zárással).
Ezt mi okozhatta szerintetek? Ráülhettem a távra és benyomtam valamelyik gombot? Létezik, hogy valamelyik gombra lehúzza mind a 4 ablakot? SEmmi nem hiányzik belőle, még a középen lévő tescos 100-as se Smiley
igen.a nyitást nyomták hosszan....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #16692 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 07:24:58 »

Sziasztok!

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni.
Tegnap reggelre ellopták a XIX. Kerületből a Bem u. 27. alól a Mondeómat. Voltam rendőrségen, facebook-on terjed a keresésünk. Most gondolkodom, hogy az  MO-OL SECURITY KFT.-t megbízzuk, hogy keresse meg, hátha tud valamit. Eléggé el vagyunk keseredve.
Van esetleg valami ötletetek, tanácsotok, hogy mit csináljak?
Lehetőleg arra kérnélek titeket, hogy ne kezdjétek el kórusban kántálni, hogy úgy sem lesz meg, mert tisztában vagyok vele, hogy kb. 0,0001% az esély, hogy előkerül. Lehetőleg tanácsra/ötletre/véleményre lenne szükségem.
Itt egy link ahova feltöltöttem: (meg még sok másik helyen is van.)
http://www.ellopottautok.hu/index.php?page=data&n=1553

Az mondjuk érdekes, hogy csavarhúzós ajtónyitó helyett, egy kerámia gyertyával törték(robbantották) be a jobb első ablakot...

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.
CsoGe
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16693 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 07:25:26 »

Szerintem gombnyomásra nem mehetett le mind a 4.
Ez inkább olyan mintha aksit cseréltél volna és attól... igaz ott az ajtók zárulnak be, és max az ablakok húzódnak fel, de nem le.... úgyh érdekes jelenség!
Ezt azért jó lenne kiderítened, m így necces az autót bárhol is hagyni az utcán!
há dehonnem!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16694 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 07:43:43 »

Sziasztok!

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni.
Tegnap reggelre ellopták a XIX. Kerületből a Bem u. 27. alól a Mondeómat. Voltam rendőrségen, facebook-on terjed a keresésünk. Most gondolkodom, hogy az  MO-OL SECURITY KFT.-t megbízzuk, hogy keresse meg, hátha tud valamit. Eléggé el vagyunk keseredve.
Van esetleg valami ötletetek, tanácsotok, hogy mit csináljak?
Lehetőleg arra kérnélek titeket, hogy ne kezdjétek el kórusban kántálni, hogy úgy sem lesz meg, mert tisztában vagyok vele, hogy kb. 0,0001% az esély, hogy előkerül. Lehetőleg tanácsra/ötletre/véleményre lenne szükségem.
Itt egy link ahova feltöltöttem: (meg még sok másik helyen is van.)
http://www.ellopottautok.hu/index.php?page=data&n=1553

Az mondjuk érdekes, hogy csavarhúzós ajtónyitó helyett, egy kerámia gyertyával törték(robbantották) be a jobb első ablakot...

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.
CsoGe

Egyre több lopott illetve feltört autóról hallok. A miénket is feltörték. Gondolom ez is a két hét alatt bekövetkezett közbiztonság továbbá az általános jólét emelkedés eredménye.  gun

Ha sokat érdeklődsz, meg fognak találni olyan emberek, akik felajánlják csekély összegért cserébe, hogy a kapcsolataik révén segítenek a megtalálásban/visszavásárlásban. Ha fizetsz, csak tetézed a károdat.

Régebben voltak olyan lopott autó vadászok, akik rendszámfelismerő kamerával járták a várost és kiszúrták a pihentetett autókat. Az ő adatbázisukba kéne bekerülni, ha még léteznek.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16695 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 08:18:33 »

Egyre több lopott illetve feltört autóról hallok. A miénket is feltörték. Gondolom ez is a két hét alatt bekövetkezett közbiztonság továbbá az általános jólét emelkedés eredménye.  gun

Ha sokat érdeklődsz, meg fognak találni olyan emberek, akik felajánlják csekély összegért cserébe, hogy a kapcsolataik révén segítenek a megtalálásban/visszavásárlásban. Ha fizetsz, csak tetézed a károdat.

Régebben voltak olyan lopott autó vadászok, akik rendszámfelismerő kamerával járták a várost és kiszúrták a pihentetett autókat. Az ő adatbázisukba kéne bekerülni, ha még léteznek.

Én is meglepődtem, megriadtam, ugyanis utóbbi két hétben kb. 5-6 FB üzenetet kaptam, hogy vagy Fiestát, vagy Mondeót loptak el. Eddig azt hittem ez nem az az autó, de most nagyon megugrott a statisztika.  szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16696 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 09:22:00 »

Szerintem gombnyomásra nem mehetett le mind a 4.
Ez inkább olyan mintha aksit cseréltél volna és attól... igaz ott az ajtók zárulnak be, és max az ablakok húzódnak fel, de nem le.... úgyh érdekes jelenség!
Ezt azért jó lenne kiderítened, m így necces az autót bárhol is hagyni az utcán!

Úgy le mennek azok mint a sicc, és fel is húzza magát,
Ez egy tuti jó dolog, főleg az elmúlt héten mikor 70 fok volt az autóban Smiley
Jó, hogy ezt átvették MK3-ból és nem szüntették meg.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16697 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 09:28:06 »

Úgy le mennek azok mint a sicc, és fel is húzza magát,
Ez egy tuti jó dolog, főleg az elmúlt héten mikor 70 fok volt az autóban Smiley
Jó, hogy ezt átvették MK3-ból és nem szüntették meg.

Még egy dolog van a kulcs funkcióhoz, az pedig a hány ajtót nyisson ki az első gombnyomásra.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16698 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 09:30:42 »

Hát az isten verje meg az ilyen szarházikat.
Nagyon feldühít az ilyen.

Nincs esetleg olyan ismerősöd aki az "annyira nem tisztességes embereket" ismeri a környéken?
Mert valahol ott kell keresgélni, csak az a baj, hogy visszaadják az autót ha még egyben van, csak sokat kell érte csengetni.

Casco volt?
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16699 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 09:32:10 »

Még egy dolog van a kulcs funkcióhoz, az pedig a hány ajtót nyisson ki az első gombnyomásra.


Jajajaja, de az engem felidegesített, hogy egy gombnyomásra csak az elsőt nyitotta és persze, hogy a hátsó ajtót kellett nyitnom Smiley
Szóval vissza állt a egy gomb 4 ajtó verzió.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337 338 339 340 341 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.161 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.