Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 11:12:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11295143 alkalommal)
0 Felhasználó és 103 vendég van a témában
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19600 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:21:40 »

Ahogy mondod vigyor3
Előtte pár héttel meg az összes szilent lett cserélve + 2 toronycsapágy + klímakompresszor felújítás 174 ezerért.
Már ebből is tanultam, ne vegyél olyan autót ami 4 évet állt a kereskedésben. Minden alkatrésze amiben gumi volt tönkre ment.
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19601 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:23:23 »

Beleszámít vagy levonják............... teljesen mindegy melyiket írod, ugyanaz történik. Kevesebb lesz amit kifizet.

Nem tibi, nem! Ugyanannyit fizet ki a biztosító, és nem von le semmit! Pont ezért beleszámítódik!

Most nem leszek drof, de neked lehet, hogy ugyanazt jelenti. eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19602 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:43:40 »

Ahogy mondod vigyor3
És ez után nem kellett bejáratni? Vagy így kellett?  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19603 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:45:05 »

És ez után nem kellett bejáratni? Vagy így kellett?  vigyor3
Miután közöltem, hogy mire megyek járassák be, mert meghajtom hazafelé, így tegnap mentek vele 200 km-t. hehe
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19604 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:47:46 »

Nem tibi, nem! Ugyanannyit fizet ki a biztosító, és nem von le semmit! Pont ezért beleszámítódik!

Most nem leszek drof, de neked lehet, hogy ugyanazt jelenti. eplus2

Milyen ugyanannyit?
Ha igénybe veszel bérautót vagy ha nem veszel igénybe bérautót? Jajj mááááár......

Teljesen mindegy, hogy ha 100 egység a javítási költség határ, akkor elbérautózol 20 egységet amit levon a 100-ből és 80-at fizet ki vagy a 20 egységet beleszámolja a 100-ba és csak 80-at fizet ki.  wilting
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19605 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:50:00 »

Milyen ugyanannyit?
Ha igénybe veszel bérautót vagy ha nem veszel igénybe bérautót? Jajj mááááár......

Teljesen mindegy, hogy ha 100 egység a javítási költség határ, akkor elbérautózol 20 egységet amit levon a 100-ből és 80-at fizet ki vagy a 20 egységet beleszámolja a 100-ba és csak 80-at fizet ki.  wilting
Tibi!
Tök egyszerű pedig: 100-at fizet ki, te meg 20-at a kölcsönzőnek, ha meg nem bérelsz, akkor 0-át a kölcsönzőnek. Wink
Vagy megkéred a biztosítót, hogy jöjjön el veled a kölcsönzőbe, és fizessen Ő?  falbav
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19606 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:58:36 »

Előtte pár héttel meg az összes szilent lett cserélve + 2 toronycsapágy + klímakompresszor felújítás 174 ezerért.
Már ebből is tanultam, ne vegyél olyan autót ami 4 évet állt a kereskedésben. Minden alkatrésze amiben gumi volt tönkre ment.

Ezért érdemes poliuretán szilenteket visszatenni, ha lehet.
Kicsit feszesebb lesz, de örök élet.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19607 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 20:59:50 »

Ezért érdemes poliuretán szilenteket visszatenni, ha lehet.
Kicsit feszesebb lesz, de örök élet.

Most már tényleg minden új rajta vigyor3
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19608 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:00:34 »

A hosszbordásból szakadt ki egy db és az esett pont be a vezérléshez rinya
Semmi sem szakadt el csak ennyi volt a baj és épp elég. A gáz, hogy zalában voltam, nem tudtam hova elvinni pont karácsonykor, hát betoltam a fordba. Hiba volt.
2 napjukba telt mire kiderült mi a baj, na ekkor tettem trailerre és vittem ismerőshöz pestre. A zegi ford 10 órát számolt fel hibakeresésre és addig jutottak el, hogy leszedték a hengerfejet (70ezret fizettem, szted mennyire vágott az ideg??)
Pesten 260-ból raktág rendbe.(10 vatta új szelep, új hengefejtömítés, csavarok..., vezérlés szett, vízpumpa, és egy kipufogó tisztítás) Mindezt A vízpumpa és vezérlés skf, a többi gyári lett, mert nincs más hozzá vigyor3
Most már nem szabad eladni vigyor3


Legközelebb a hibakeresésre kiírt normaidőt beszorozva az óradíjukkal fizesd csak max ki. Így ha egy hónapig keresik a hibát, akkor egy hónapnyi díjat fizess ? ? ?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
husi1986
Vendég
« Új hozzászólás #19609 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:03:03 »

Tibi!
Tök egyszerű pedig: 100-at fizet ki, te meg 20-at a kölcsönzőnek, ha meg nem bérelsz, akkor 0-át a kölcsönzőnek. Wink
Vagy megkéred a biztosítót, hogy jöjjön el veled a kölcsönzőbe, és fizessen Ő?  falbav

Vagy most megyek,fogok egy szívlapátot és agyonb#szom a f#sszopo részeg senkihazi f#rget,mert már tudom ki volt és nem kell bérautó mert hosszulejáratú bérletem lesz az általunk fizetett all inclusive hotelba...

Köszi amugy az előzetes szakértelmet mindenkinek,kicsit nyugodtabban fexem igy le ma hogy azért ugy néz ki lehet még ez az autó rendes állapotban alattam...
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19610 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:05:03 »

Vagy most megyek,fogok egy szívlapátot és agyonb#szom a f#sszopo részeg senkihazi f#rget,mert már tudom ki volt és nem kell bérautó mert hosszulejáratú bérletem lesz az általunk fizetett all inclusive hotelba...

Köszi amugy az előzetes szakértelmet mindenkinek,kicsit nyugodtabban fexem igy le ma hogy azért ugy néz ki lehet még ez az autó rendes állapotban alattam...

Kicsit megijedtem, hogy nekem válaszoltál, és szívlapáttal kezdődött..... vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19611 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:09:03 »

Tibi!
Tök egyszerű pedig: 100-at fizet ki, te meg 20-at a kölcsönzőnek, ha meg nem bérelsz, akkor 0-át a kölcsönzőnek. Wink
Vagy megkéred a biztosítót, hogy jöjjön el veled a kölcsönzőbe, és fizessen Ő?  falbav

Stiffler!

Tök egyszerű!
Miről beszélsz te? Biztosító...kölcsönző?
Te is háttal ülsz a moziban. Verheted a fejed a fajba így, mert ha a vászon felé ülnél nem érnéd fejjel a vászont.  eplus2
Amikor betolod a számlát 20-ról a biztosítónak és 100 a megállapított, akkor tulajdonképpen 80-at fizet ki az autóra.

Tehát a legvégén mindenképp 80-at kapsz ha bérelsz kocsit.

Ti tényleg nem értitek vagy csak játsszátok a hülyét?  Mondjuk jól megy....nagyon eredeti!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19612 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:10:06 »

Vagy most megyek,fogok egy szívlapátot és agyonb#szom a f#sszopo részeg senkihazi f#rget,mert már tudom ki volt és nem kell bérautó mert hosszulejáratú bérletem lesz az általunk fizetett all inclusive hotelba...

Köszi amugy az előzetes szakértelmet mindenkinek,kicsit nyugodtabban fexem igy le ma hogy azért ugy néz ki lehet még ez az autó rendes állapotban alattam...

Sikerült a másik sérült autót megtalálni? Nehéz letagadni.....
Grat!  taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19613 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:10:48 »

Vagy most megyek,fogok egy szívlapátot és agyonb#szom a f#sszopo részeg senkihazi f#rget,mert már tudom ki volt és nem kell bérautó mert hosszulejáratú bérletem lesz az általunk fizetett all inclusive hotelba...

Köszi amugy az előzetes szakértelmet mindenkinek,kicsit nyugodtabban fexem igy le ma hogy azért ugy néz ki lehet még ez az autó rendes állapotban alattam...
Rendben lesz az, 2014 van mindent meg lehet csinálni.
Azért remélem az a mocsok ülni is fog. Bocs azért amit mondok, de még jó, hogy az autót találta el nem pedig pár hazasétáló fiatalt.
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19614 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:19:43 »

Stiffler!

Tök egyszerű!
Miről beszélsz te? Biztosító...kölcsönző?
Te is háttal ülsz a moziban. Verheted a fejed a fajba így, mert ha a vászon felé ülnél nem érnéd fejjel a vászont.  eplus2
Amikor betolod a számlát 20-ról a biztosítónak és 100 a megállapított, akkor tulajdonképpen 80-at fizet ki az autóra.

Tehát a legvégén mindenképp 80-at kapsz ha bérelsz kocsit.

Ti tényleg nem értitek vagy csak játsszátok a hülyét?  Mondjuk jól megy....nagyon eredeti!  eplus2

Mellébeszélőhibázódebenemismerőtibi! Cheesy Mindenki ért mindent.
Te írtad, hogy csak 80-at fizet ki ("elbérautózol 20 egységet amit levon a 100-ből és 80-at fizet ki vagy a 20 egységet beleszámolja a 100-ba és csak 80-at fizet ki.")!

Mi az hogy tulajdonképpen 80-at fizet ki?  falbav 100-at fizet ki, 100-at kapsz, és tulajdonképpen 80-ad marad, ha elbérautózol 20-at!
Nem mindegy, hogyan fogalmazol! Erre próbálta felhívni, jogász Úr a figyelmedet.
Jobb ha beismered, hogy hibáztál, mert az esküdtszék, már kimondta, hogy igen!  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19615 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:24:07 »

Mellébeszélőhibázódebenemismerőtibi! Cheesy Mindenki ért mindent.
Te írtad, hogy csak 80-at fizet ki ("elbérautózol 20 egységet amit levon a 100-ből és 80-at fizet ki vagy a 20 egységet beleszámolja a 100-ba és csak 80-at fizet ki.")!

Mi az hogy tulajdonképpen 80-at fizet ki?  falbav 100-at fizet ki, 100-at kapsz, és tulajdonképpen 80-ad marad, ha elbérautózol 20-at!
Nem mindegy, hogyan fogalmazol! Erre próbálta felhívni, jogász Úr a figyelmedet.
Jobb ha beismered, hogy hibáztál, mert az esküdtszék, már kimondta, hogy igen!  Cheesy


Még most sem olvasol figyelmesen.
Ha betolod a számlát.......mert logikusan így teszel, mivel azt várod, hogy a biztosító fizesse azt is.
Ha nem tolsz be számlát 20-ról, akkor valóban a megállapított összeget 100-at fizeti ki. De a zsebedben akkor is csak 80 marad az autó javítására.

Már csak keveritek a ......azt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19616 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:27:07 »

Még most sem olvasol figyelmesen.
Ha betolod a számlát.......mert logikusan így teszel, mivel azt várod, hogy a biztosító fizesse azt is.
Ha nem tolsz be számlát 20-ról, akkor valóban a megállapított összeget 100-at fizeti ki. De a zsebedben akkor is csak 80 marad az autó javítására.

Már csak keveritek a ......azt.
Tibi, én tudom, te is tudod, csak nem ismered be, hogy érted mit reklamálok!  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19617 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:27:40 »

Vagy most megyek,fogok egy szívlapátot és agyonb#szom a f#sszopo részeg senkihazi f#rget,mert már tudom ki volt és nem kell bérautó mert hosszulejáratú bérletem lesz az általunk fizetett all inclusive hotelba...

Köszi amugy az előzetes szakértelmet mindenkinek,kicsit nyugodtabban fexem igy le ma hogy azért ugy néz ki lehet még ez az autó rendes állapotban alattam...

Nyugi,
még ilyeneket is visszahoznak, s tolják fel a hahura...
Wink

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-turnier-2-0-tdci-trend-linden/189338371.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ONLY_DAMAGE_UNREPAIRED

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-iii-clipper-xtrend-econetic-arlon/189334833.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ONLY_DAMAGE_UNREPAIRED
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19618 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:31:22 »

Tibi, én tudom, te is tudod, csak nem ismered be, hogy érted mit reklamálok!  vigyor3

Te azt reklamálod, ami egyébként egyértelmű csak nem lett külön leírva...mert nem gondoltam, hogy valakinek külön le is kell írnom.

Ebből indultunk:
"Itt is fizetik a bérautót, csak szépen levonják a javítási költségből."

Evidens, hogy ilyen helyzetben a károsult számlára bérel autót és a számlát eljuttatja a károkozó biztosítójához.
Elnézést, hogy ezt nem írtam le. Feltételeztem, hogy ennyit mindenki ért.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19619 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:33:58 »

Te azt reklamálod, ami egyébként egyértelmű csak nem lett külön leírva...mert nem gondoltam, hogy valakinek külön le is kell írnom.

Ebből indultunk:
"Itt is fizetik a bérautót, csak szépen levonják a javítási költségből."

Evidens, hogy ilyen helyzetben a károsult számlára bérel autót és a számlát eljuttatja a károkozó biztosítójához.
Elnézést, hogy ezt nem írtam le. Feltételeztem, hogy ennyit mindenki ért.
Látod milyen szépen is tudsz írni!  Wink wave eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19620 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:36:01 »

Látod milyen szépen is tudsz írni!  Wink wave eplus2

 mf2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19621 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:36:30 »

Elmondom hogyan csináltam.
Amikor a biztosító feldühített, hogy a gtk-ra tört autóra nem akart eleget fizetni, akkor mondtam, hogy ok, letrélereztetem az autót tatáról nyíregyházára árajánlatot kérni, s visszahozatom.
Csávó röhögött. Utána dobott egy hátast: 1 hét múlva vittem neki a tréleres számlát... Wink
(ebből lehet bérelni még autót is Wink )
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.26 vasárnap, 22:33:35 írta SzJani » Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19622 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:40:23 »

Elmondom hogyan csináltam.
Amikor a biztosító feldühített, hogy a gtk-ra tört autóra nem kart eleget fizetni, akkor mondtam, hogy ok, letrélereztetem az autót tatáról nyíregyházára árajánlatot kérni, s visszahozatom.
Csávó röhögött. Utána dobott egy hátast: 1 hét múlva vittem neki a tréleres számlát... Wink
(ebből lehet bérelni még autót is Wink )


A tréler számlát is levonja.
Megállapít egy X javítási összeget, amit ő kifizet az autóval kapcsolatban. Ebből minden egyéb költséget elkezd levonogatni.....
A részletekbe még bele sem mentünk.
Akit összetörnek sosem jár jól. (bezzeg régen........... Belga  vigyor3 )
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19623 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:41:06 »

Elmondom hogyan csináltam.
Amikor a biztosító feldühített, hogy a gtk-ra tört autóra nem kart eleget fizetni, akkor mondtam, hogy ok, letrélereztetem az autót tatáról nyíregyházára árajánlatot kérni, s visszahozatom.
Csávó röhögött. Utána dobott egy hátast: 1 hét múlva vittem neki a tréleres számlát... Wink
(ebből lehet bérelni még autót is Wink )

És a trélerezés díja nem számít bele, mint a bérautó a teljes térítési keretbe?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19624 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:41:15 »

Te azt reklamálod, ami egyébként egyértelmű csak nem lett külön leírva...mert nem gondoltam, hogy valakinek külön le is kell írnom.

Ebből indultunk:
"Itt is fizetik a bérautót, csak szépen levonják a javítási költségből."

Evidens, hogy ilyen helyzetben a károsult számlára bérel autót és a számlát eljuttatja a károkozó biztosítójához.
Elnézést, hogy ezt nem írtam le. Feltételeztem, hogy ennyit mindenki ért.

Azt hogy a biztosító állja a bérautót, azért barokkos túlzás. Feltétlenül indokolni kell hogy bmv-vel nem tudod megoldani az életedet addig, majd kimutatást kell készíteni a napi indokolt használatról....

Mondjuk ezzel szöges ellentétben van, hogy 3éve Heppenheim-ben a 2 hetes nyaralásunk 1. napján megtolt egy ember, az ügymenet kb így nézett ki:

- beszél németül?
nem
jó akkor hívok rendőrt és biztosítót.
felhívta a biztosítós ügyintézőjét, 5 perc alatt megjött a rendőr, 1 óra alatt az autómentő és egy szerviz bérautó.
átpakoltunk, aláírtuk a papírokat adatokat cseréltünk, elnézést kértek, feltették a kocsimat a trélerre, majd mondták, hogy pár nap múlva hívnak.
2 napig a fordos kölcsön mk4-gyel jártunk, majd csörgött a telefon, hogy estére kész a kocsi, bejövök e vagy kihozzák. Bementem, lökhárító és továbbiak kicserélve, lefényezve, kocsi csillogósra kipucolva(telibe polírozva?) belseje illatos, ilyen tisztának még nem láttam sose. Kérdeztem, hogy mivel tartozom. Erre az ügyintéző csak értetlenül nézett. Ismét elnézést kért és adott a 3 gyereknek 1-1 ajándékcsomit kisautóval milka csokival, nekünk meg egy üveg rozét.
Se önrész, se veszekedés. Aláírtam hogy átvettem és ennyi.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19625 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:43:38 »

És a trélerezés díja nem számít bele, mint a bérautó a teljes térítési keretbe?

Nekem a bérautót "zárták ki".
Mondjuk én elpasszoltam a kocsit. Így csináltam egy 0.8as Matizból egy 1.1-es C3-at.  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19626 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:44:03 »

....

Mondjuk ezzel szöges ellentétben van, hogy 3éve Heppenheim-ben a 2 hetes nyaralásunk 1. napján megtolt egy ember, az ügymenet kb így nézett ki:

....
Akkor csak Heppenheim-ben szabad koccani.  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
husi1986
Vendég
« Új hozzászólás #19627 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:47:44 »

A tréler számlát is levonja.
Megállapít egy X javítási összeget, amit ő kifizet az autóval kapcsolatban. Ebből minden egyéb költséget elkezd levonogatni.....
A részletekbe még bele sem mentünk.
Akit összetörnek sosem jár jól. (bezzeg régen........... Belga  vigyor3 )

Hát nekem benn lesz zsanértörött laptop meg telefon betört kijelzővel mire odaér a kárszakértő...én ráhuzom azt is....hát nehogy már én szívjam meg,azonkivül hogy az auto kiesése miatt amugyis szivok...
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19628 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:47:50 »

Akkor csak Heppenheim-ben szabad koccani.  vigyor3

hát én elég ideges voltam az elején, meg hogy mennyibe fog majd ez kerülni....
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19629 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 21:56:59 »

Hát nekem benn lesz zsanértörött laptop meg telefon betört kijelzővel mire odaér a kárszakértő...én ráhuzom azt is....hát nehogy már én szívjam meg,azonkivül hogy az auto kiesése miatt amugyis szivok...
Az egyéb vagyoni kár. Nem a kgfb fizeti. Neked kell a biztosító másik részlege felé benyújtani a kárigényt a sérült készülékek számláival és egy hivatalos szerviz javítási kalkulációjával együtt.
A kárszakértő nem is fogja felvenni kárnak, mert nem a gépjárműben esett kár.
Nagyon nem egyszerű ez manapság........azaz pár éve már.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19630 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 22:01:25 »

Az egyéb vagyoni kár. Nem a kgfb fizeti. Neked kell a biztosító másik részlege felé benyújtani a kárigényt a sérült készülékek számláival és egy hivatalos szerviz javítási kalkulációjával együtt.
A kárszakértő nem is fogja felvenni kárnak, mert nem a gépjárműben esett kár.
Nagyon nem egyszerű ez manapság........azaz pár éve már.
Cascora kezdi intézni, azt mondta. Ott se?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19631 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 22:06:04 »

Cascora kezdi intézni, azt mondta. Ott se?

Nem a gépjárműben esett kár. Ez ugye érthetően van írva?
Ha a casco szerződésben nincsenek benne a felsorolt tárgyakra a kiegészítés, akkor nem.
Vagyoni kár.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19632 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 22:09:08 »

Nem a gépjárműben esett kár. Ez ugye érthetően van írva?
Ha a casco szerződésben nincsenek benne a felsorolt tárgyakra a kiegészítés, akkor nem.
Vagyoni kár.
Akkor tulajdonképpen Casco függő (aszerint, hogy mit tartalmaz).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19633 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 22:29:01 »

Elmondom hogyan csináltam.
Amikor a biztosító feldühített, hogy a gtk-ra tört autóra nem kart eleget fizetni, akkor mondtam, hogy ok, letrélereztetem az autót tatáról nyíregyházára árajánlatot kérni, s visszahozatom.
Csávó röhögött. Utána dobott egy hátast: 1 hét múlva vittem neki a tréleres számlát... Wink
(ebből lehet bérelni még autót is Wink )

Azért Jani te sem vagy semmi, de így kell ezekkel a mocskokkal bánni. Minket rögtön bántanak, ha megcsúszol vagy elfelejted befizetni a csekket, mikor nekik kellene fizetni az természetes, hogy nem fizet, vagy késve fizet...
 eplus2 eplus2
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #19634 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 22:33:05 »

Azért Jani te sem vagy semmi, de így kell ezekkel a mocskokkal bánni. Minket rögtön bántanak, ha megcsúszol vagy elfelejted befizetni a csekket, mikor nekik kellene fizetni az természetes, hogy nem fizet, vagy késve fizet...
 eplus2 eplus2

+ Matiz tankjából leszívás után még a benzin szagát is kiinhaláltam. (stb. Wink )
(BT ne lécci  worship)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #19635 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 07:21:22 »

+ Matiz tankjából leszívás után még a benzin szagát is kiinhaláltam. (stb. Wink )
(BT ne lécci  worship)
de,deeee..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
KPe
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19636 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 08:15:03 »

Azt hogy a biztosító állja a bérautót, azért barokkos túlzás. Feltétlenül indokolni kell hogy bmv-vel nem tudod megoldani az életedet addig, majd kimutatást kell készíteni a napi indokolt használatról....

Mondjuk ezzel szöges ellentétben van, hogy 3éve Heppenheim-ben a 2 hetes nyaralásunk 1. napján megtolt egy ember, az ügymenet kb így nézett ki:

- beszél németül?
nem
jó akkor hívok rendőrt és biztosítót.
felhívta a biztosítós ügyintézőjét, 5 perc alatt megjött a rendőr, 1 óra alatt az autómentő és egy szerviz bérautó.
átpakoltunk, aláírtuk a papírokat adatokat cseréltünk, elnézést kértek, feltették a kocsimat a trélerre, majd mondták, hogy pár nap múlva hívnak.
2 napig a fordos kölcsön mk4-gyel jártunk, majd csörgött a telefon, hogy estére kész a kocsi, bejövök e vagy kihozzák. Bementem, lökhárító és továbbiak kicserélve, lefényezve, kocsi csillogósra kipucolva(telibe polírozva?) belseje illatos, ilyen tisztának még nem láttam sose. Kérdeztem, hogy mivel tartozom. Erre az ügyintéző csak értetlenül nézett. Ismét elnézést kért és adott a 3 gyereknek 1-1 ajándékcsomit kisautóval milka csokival, nekünk meg egy üveg rozét.
Se önrész, se veszekedés. Aláírtam hogy átvettem és ennyi.

Monnyuk az már Európa, ugye?  nyes Volt szerencsétlenségem ujonnan vásárolt két éves japán kisautóm ellopása után pont annyi pénzt kapni a k**va biztositótol, amennyi a hitel volt rajta, alja nép. Összeállitottam konkrét tervet, hogy mit csinálnék a tolvajjal, meg a biztositós ügyintézővel, ha a kezeim közé kerülnének. Csak lehet sokáig tartott volna, mig szabadulok...
Naplózva

mondeo mk IV 2.0  100kw 2009
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19637 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 08:30:05 »

Az egyéb vagyoni kár. Nem a kgfb fizeti. Neked kell a biztosító másik részlege felé benyújtani a kárigényt a sérült készülékek számláival és egy hivatalos szerviz javítási kalkulációjával együtt.
A kárszakértő nem is fogja felvenni kárnak, mert nem a gépjárműben esett kár.
Nagyon nem egyszerű ez manapság........azaz pár éve már.

Látom Tibi megint elvégezted a biztosítási szakjogászi posztgraduális képzést, engedj meg két kérdést:
 eplus2
Mijazhogy egyéb vagyoni kár? (régi Ptk szerint van vagyoni és nem vagyoni kár, új Ptk. szerint meg vagyoni kár és sérelemdíj)
Mijazhogy biztosító másik részlege? (Most nem fogok neked beszélni a jogi személyről, mint jogi fogalomról  vigyor3)
 taps

(má megen pongyolán fogalmazol, nagyon, aztán megmagyarázod... hehe)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.27 hétfő, 08:31:45 írta Balogh Tomi » Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19638 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 09:53:14 »

Látom Tibi megint elvégezted a biztosítási szakjogászi posztgraduális képzést, engedj meg két kérdést:
 eplus2
Mijazhogy egyéb vagyoni kár? (régi Ptk szerint van vagyoni és nem vagyoni kár, új Ptk. szerint meg vagyoni kár és sérelemdíj)
Mijazhogy biztosító másik részlege? (Most nem fogok neked beszélni a jogi személyről, mint jogi fogalomról  vigyor3)
 taps

(má megen pongyolán fogalmazol, nagyon, aztán megmagyarázod... hehe)


Én megjártam ezeket, (rossz) tapasztalatot írok le..... nem pedig elméletileg sorolom fel.
Megint sarkítasz, mikor a lényeg érthető b+........ azaz nem az autóban esett kár.

Segítő szándékkal írom le, hogy ne érjék meglepetések. Nem gondolom, hogy 100% muszáj mindent a tankönyv szerint írnom.....hogy neked is megfeleljen. Te meg megint szharozó szándékkal fűzöl hozzá.....
Én sem problémázok, ha valaki nem 100% pontosan nevez meg egy alkatrészt, ha érthető miről beszél.




« Utoljára szerkesztve: 2014.01.27 hétfő, 09:58:33 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19639 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 10:03:47 »

Látom Tibi megint elvégezted a biztosítási szakjogászi posztgraduális képzést, engedj meg két kérdést:
 eplus2
Mijazhogy egyéb vagyoni kár? (régi Ptk szerint van vagyoni és nem vagyoni kár, új Ptk. szerint meg vagyoni kár és sérelemdíj)
Mijazhogy biztosító másik részlege? (Most nem fogok neked beszélni a jogi személyről, mint jogi fogalomról  vigyor3)
 taps

(má megen pongyolán fogalmazol, nagyon, aztán megmagyarázod... hehe)


Direkt kötekedő vagy, mert ez már az.
A gépjárműben keletkezett kárral kapcsolatos egyéb, vagyoni kár.  A vesszőt nem raktam ki, de szerintem érthető volt......másoknak.
A biztosító másik részlege az az, ami nem a gépjármű kárral foglalkozik. Külön vagyoni kár-os rész van a biztosítónál.


Haggyá békén.........  mf3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19640 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 10:39:49 »

Direkt kötekedő vagy, mert ez már az.
A gépjárműben keletkezett kárral kapcsolatos egyéb, vagyoni kár.  A vesszőt nem raktam ki, de szerintem érthető volt......másoknak.
A biztosító másik részlege az az, ami nem a gépjármű kárral foglalkozik. Külön vagyoni kár-os rész van a biztosítónál.


Haggyá békén.........  mf3

Mérgestibi!

Nyugodj meg!  vigyor3  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #19641 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 10:58:27 »

Mérgestibi!

Nyugodj meg!  vigyor3  eplus2
Haragostibi,vagy mutogatósbácsi.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19642 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 11:04:19 »

Haragostibi,vagy mutogatósbácsi.... nyes

Jajj, én már nem merek szólni. Holnap megyek hozzá, hogy lefényezik a hátsó lököst. A végén még belekerül egy hologrammos fax, aztán lemosatom az autót és mindenki rajtam fog röhögni.  nyes

(Na de ugye írok én, mert turbót cseréltek az én autómon is, mégsem írom le, hogy hogyan kell, mert nem értek hozzá... Aztán persze ha le is írom és kijavítanak, akkor abból éni stanultam.... Erre Tibi jön itt nekem, hogy kötözködök, de nem érti meg, hogy visszanyalhat a fagyi... Aztán bemutat, holott bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű effektus van...  nyes)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #19643 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 11:11:58 »

Jajj, én már nem merek szólni. Holnap megyek hozzá, hogy lefényezik a hátsó lököst. A végén még belekerül egy hologrammos fax, aztán lemosatom az autót és mindenki rajtam fog röhögni.  nyes

(Na de ugye írok én, mert turbót cseréltek az én autómon is, mégsem írom le, hogy hogyan kell, mert nem értek hozzá... Aztán persze ha le is írom és kijavítanak, akkor abból éni stanultam.... Erre Tibi jön itt nekem, hogy kötözködök, de nem érti meg, hogy visszanyalhat a fagyi... Aztán bemutat, holott bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű effektus van...  nyes)
az a haverja fogja fényezni,amelyikkel együtt él? hát.....bátor vagy mindenesetre..... vigyor3

Neked már turbót kellett cserélni a smaxin? eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #19644 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 12:15:15 »

Jajj, én már nem merek szólni. Holnap megyek hozzá, hogy lefényezik a hátsó lököst. A végén még belekerül egy hologrammos fax, aztán lemosatom az autót és mindenki rajtam fog röhögni.  nyes

(Na de ugye írok én, mert turbót cseréltek az én autómon is, mégsem írom le, hogy hogyan kell, mert nem értek hozzá... Aztán persze ha le is írom és kijavítanak, akkor abból éni stanultam.... Erre Tibi jön itt nekem, hogy kötözködök, de nem érti meg, hogy visszanyalhat a fagyi... Aztán bemutat, holott bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű effektus van...  nyes)

Nem kell jönnöd, zárva vagyunk.........neked.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19645 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 12:17:27 »

Nem kell jönnöd, zárva vagyunk.........neked.

Se egy smile se semmi?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #19646 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 12:23:00 »

Se egy smile se semmi?
szerintem ezt már komolyan írta vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #19647 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 12:58:11 »

szerintem ezt már komolyan írta vigyor3

lehet, hogy egy picit túlságosan kötözködtök néha. Az ember nem szeret annyit pötyögni és elképzelhető, hogy valamit egyszerűbben fogalmaz meg, bár őszintén én nem láttam semmi problémát a megfogalmazással.

Viszont itt mindig jó hangulatú és segítőkész csapat várja a mondeo őrülteket. Lépjetek tovább, szerintem beszéljétek meg telefonon, hogy megmaradjon a barátság.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #19648 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 12:59:55 »

szerintem ezt már komolyan írta vigyor3
tibit nem lehet megsérteni.nem sértődős. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #19649 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 13:02:16 »

tibit nem lehet megsérteni.nem sértődős. vigyor3

Az jó, nekem erősítő terén sokat segített. Gondolatátvitellel megoldotta, hogy mennyire béna voltam az erősítővel Smiley
Naplózva
Oldalak: 1 ... 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.18 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.