Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 05:56:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 448 449 450 451 452 453 454 [455] 456 457 458 459 460 461 462 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11315061 alkalommal)
0 Felhasználó és 50 vendég van a témában
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22700 Dátum: 2014.07.11 péntek, 22:53:35 »

Hm..... nem a 114 ezres van leragasztva, az látszik.

A leragasztás alá is annyi van írva! Ezt fényben megnéztem, átlátszott úgy a papír és alatt látszott az érték. Ha megnézed egyforma tollal van kitöltve, és az írás is egyforma. Valószínűleg azért írták át, mert a kocsi órában így 125.000 km valósnak tűnhet.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #22701 Dátum: 2014.07.11 péntek, 23:04:35 »

A leragasztás alá is annyi van írva! Ezt fényben megnéztem, átlátszott úgy a papír és alatt látszott az érték. Ha megnézed egyforma tollal van kitöltve, és az írás is egyforma. Valószínűleg azért írták át, mert a kocsi órában így 125.000 km valósnak tűnhet.
Mind1, ezt is vmi kamu szervizkönyv! Ilyenem van nekem is!  falbav
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
hetman84
Vendég
« Új hozzászólás #22702 Dátum: 2014.07.12 szombat, 00:15:40 »

május végén 3.1M ért volt fenn,2.7M-ért nem adta oda,utána vitte le erre az árra,s valóban jelenleg szvsz 2.5M nem ér többett

Köszi az infot, jó alku alap. Persze telefonban ment a vakítás, hogy ennyien meg annyian nézték meg, meg akkor majd nekem mutatja meg először...
Naplózva
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22703 Dátum: 2014.07.12 szombat, 09:08:06 »

Köszi az infot, jó alku alap. Persze telefonban ment a vakítás, hogy ennyien meg annyian nézték meg, meg akkor majd nekem mutatja meg először...

Egyébként én is láttam májusban, de nem voltam benne biztos hogy ugyanez az autó volt. Akkor nem mentem el megnézni. De most hogy mondod, így tényleg ugyanaz az autó, mert a szervizben is mondták, hogy volt magyar szervizben is mostanában. Amit furcsálltam mert nekem azt mondták, most hozták franciából.
Akkor 150.000 volt benne én úgy emlékszem.
Naplózva
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22704 Dátum: 2014.07.12 szombat, 09:11:38 »

Egyébként én is láttam májusban, de nem voltam benne biztos hogy ugyanez az autó volt. Akkor nem mentem el megnézni. De most hogy mondod, így tényleg ugyanaz az autó, mert a szervizben is mondták, hogy volt magyar szervizben is mostanában. Amit furcsálltam mert nekem azt mondták, most hozták franciából.
Akkor 150.000 volt benne én úgy emlékszem.   

Neked akkor kell így is?? Amúgy tényleg rendben van. Volt motordiagnosztika is nincs vele gond.  Bal első gombfejet kell cserélni, mert az kivan.  Nekem nem kell ennyi kilométeres autó, mert sokat megyek vele én is.  Be kell próbálni a 2.5 M-et és megmondani, hogy viszed állapotfelmérésre. Szerintem odaadják annyiért.

Utólagos benne a nappali menetfény!

Naplózva
siki
Vendég
« Új hozzászólás #22705 Dátum: 2014.07.12 szombat, 10:11:20 »

Egyébként én is láttam májusban, de nem voltam benne biztos hogy ugyanez az autó volt. Akkor nem mentem el megnézni. De most hogy mondod, így tényleg ugyanaz az autó, mert a szervizben is mondták, hogy volt magyar szervizben is mostanában. Amit furcsálltam mert nekem azt mondták, most hozták franciából.
Akkor 150.000 volt benne én úgy emlékszem.


nekem a sztori az volt,hogy anyóstól kapták,vagy anyjától,felesége szülni fog,talán azóta túl is van rajta,és remélem egészséges a baba,de valami miatt, mikor megjelent vasárnap délután a hirdetés nem nézhettem meg, mert hétfőn vitte valami szervízbe,azt ott mit mokoltak nem derült ki
Naplózva
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22706 Dátum: 2014.07.12 szombat, 16:14:34 »


nekem a sztori az volt,hogy anyóstól kapták,vagy anyjától,felesége szülni fog,talán azóta túl is van rajta,és remélem egészséges a baba,de valami miatt, mikor megjelent vasárnap délután a hirdetés nem nézhettem meg, mert hétfőn vitte valami szervízbe,azt ott mit mokoltak nem derült ki

Nézek helyette egy másikat!

Ez szerintetek milyen:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium_uj_modell-8078477

Bőr ülés mennyire jó választás? Mert személy szerint ez az ami miatt nem annyira tetszik.

alvázszám:WF0EXXGBBEAB75044
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22707 Dátum: 2014.07.12 szombat, 16:24:08 »

Nézek helyette egy másikat!

Ez szerintetek milyen:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium_uj_modell-8078477

Bőr ülés mennyire jó választás? Mert személy szerint ez az ami miatt nem annyira tetszik.

alvázszám:WF0EXXGBBEAB75044

Hm....pedig mindenki meg a bőrért van oda.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22708 Dátum: 2014.07.12 szombat, 16:36:52 »

Hm....pedig mindenki meg a bőrért van oda.  vigyor3


Akkor majd valakivel szívesen kicserélem,  alkantara ülésekre!  Wink
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #22709 Dátum: 2014.07.12 szombat, 17:39:33 »

Csak piszka: 116 lóhoz minek "sport" ülés? Ha ez a bőr-sport-ülés nem lenne, azt mondanám, hogy tipikus "alsókategóriás manager/utazó üzletkötő" autó. Nagy kaszni, min. motorral, fehér, éves futásteljesítmény 60...80ekm. Honnan származik?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22710 Dátum: 2014.07.12 szombat, 17:41:27 »

Csak piszka: 116 lóhoz minek "sport" ülés? Ha ez a bőr-sport-ülés nem lenne, azt mondanám, hogy tipikus "alsókategóriás manager/utazó üzletkötő" autó. Nagy kaszni, min. motorral, fehér, éves futásteljesítmény 60...80ekm. Honnan származik?

Megint fényképről diagnosztizálsz?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22711 Dátum: 2014.07.12 szombat, 17:54:11 »

Nézek helyette egy másikat!

Ez szerintetek milyen:  http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium_uj_modell-8078477

Bőr ülés mennyire jó választás? Mert személy szerint ez az ami miatt nem annyira tetszik.

alvázszám:WF0EXXGBBEAB75044

Egyáltalán ez gyári bőrülés? Meg kozerv kijelző, közben alap fejegység, utólagos igénytelen tolatőradar...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22712 Dátum: 2014.07.12 szombat, 18:07:34 »

Egyáltalán ez gyári bőrülés? Meg kozerv kijelző, közben alap fejegység, utólagos igénytelen tolatőradar...
Van ilyen tit c+ és sony.

Valóban, 6000 CD
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.12 szombat, 21:33:33 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22713 Dátum: 2014.07.12 szombat, 18:18:08 »

Van ilyen tit c+ és sony.

Hát ez nem sony az biztos. Tolatóradar, tényleg nem szép, de biztos színre lehet fújni.  Egyébként az ETIS arra is való, hogy le lehessen ellenőrizni mi volt benne gyárilag nem?
Naplózva
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22714 Dátum: 2014.07.12 szombat, 18:40:04 »

Hát ez nem sony az biztos. Tolatóradar, tényleg nem szép, de biztos színre lehet fújni.  Egyébként az ETIS arra is való, hogy le lehessen ellenőrizni mi volt benne gyárilag nem?

Sajnos én a C+ sem látom benne, de a bőrülést sem.  szomoru1

Naplózva
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22715 Dátum: 2014.07.12 szombat, 19:13:38 »

Klíma...

Elhoztam a vasat. Egy terelőlapát áll rossssszzzúúúl  taps
2 napot bogarászta, de végre megtalálta a gubancot. Viszont nem fért hozzá a motortér felől, nem tudta volna kicserélni,
így majd viszem hozzá, amint ott tudom hagyni ismét 2 napra, mert ki kell hozzá operálni a műszerfalat. Azt mondta 20-ért megcsinálja
+ alkatrész. Szerintem ez korrekt. ( jelzem úgy, hogy 2 hónapja voltam töltetni, akkor kért 10-et, azóta 4x vittem vissza a kocsit és még egy
fillért sem hagytam ott. Most, az utóbbi 2 napért sem )

Közben meg meg is húzták a hátsó lökösöm, fergeteges...! Fizeti a bizti, mert szerencsére ( rika az ilyen, Alle lujah! ) a hölgy hagyott cetlit! Csak, hát ez is + idő számomra meg szervezkedés.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22716 Dátum: 2014.07.12 szombat, 19:20:28 »

Klíma...

Elhoztam a vasat. Egy terelőlapát áll rossssszzzúúúl  taps
2 napot bogarászta, de végre megtalálta a gubancot. Viszont nem fért hozzá a motortér felől, nem tudta volna kicserélni,
így majd viszem hozzá, amint ott tudom hagyni ismét 2 napra, mert ki kell hozzá operálni a műszerfalat. Azt mondta 20-ért megcsinálja
+ alkatrész. Szerintem ez korrekt. ( jelzem úgy, hogy 2 hónapja voltam töltetni, akkor kért 10-et, azóta 4x vittem vissza a kocsit és még egy
fillért sem hagytam ott. Most, az utóbbi 2 napért sem )


korrekt?lehet hogy csak egy modul resetelé és kész.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22717 Dátum: 2014.07.12 szombat, 19:40:18 »

korrekt?lehet hogy csak egy modul resetelé és kész.
Mármint mire gondolsz?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #22718 Dátum: 2014.07.12 szombat, 19:43:28 »

Megint fényképről diagnosztizálsz?  eplus2
Nem, tapasztalatból. Az alvázszámot bekopiztam az etisbe és...
Nem kötözködj Tipcsi! Én csak azt szeretném, hogy senki ne fusson bele olyan dolgokba, mint én. Inkább 100x b@szogatok egy gyanúsnak tűnő autót, mint 1x vki új tulaj szembesüljön olyan dolgokkal, mint én! Sokat tanultam itt az elmúlt 2 évben, és inkább legyen a leendő klubtárs túl óvatos egy vásárláskor, mint rásózanak egy keveset futott, megkínélt, olcsó autót!
Szvsz, neked is inkább az óvatosságra és a mindenben való kételkedésre kellene a nepperek ellen hangolni az leendő mondeo tulajdonosokat. Abból még nem volt baj soha, hogyha vki alaposan megnézi leendő autóját!
UFF!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22719 Dátum: 2014.07.12 szombat, 19:44:49 »

korrekt?lehet hogy csak egy modul resetelé és kész.
Leállításkor meg kéne járatnia a motorokat és/vagy alaphelyzetbe állítani. A levegőkeringetését pedig belsőre állítania.
Nem?

Még a III-as is csinálja.
Ha szorul, akkor hibaüzenetet tárol.
A Fiatoknál a motornál törik el egy közbetét. A motor meg ahová kell csak nem változik semmi.
Lehet, hogy egyesével meg kell vezérelni a motorokat, amelyik nem működik. ...ott jöhet a bontás.
Azt hiszem még az elején említettem a terelőlapát hiba lehetőséget.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.12 szombat, 20:42:47 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22720 Dátum: 2014.07.12 szombat, 20:23:07 »

Mármint mire gondolsz?
minden zsalunak van hibakodja ha nem megy vegallasba.neked volt ilyen hibakod?

A klima modulja resetelheto.ezen már túl vannak? Mert gyanús ez a műszerfal kiszedes
20ért.....csak úgy blöffre nem szedegetik szét a műszerfalat.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22721 Dátum: 2014.07.12 szombat, 20:35:26 »

minden zsalunak van hibakodja ha nem megy vegallasba.neked volt ilyen hibakod?

A klima modulja resetelheto.ezen már túl vannak? Mert gyanús ez a műszerfal kiszedes
20ért.....csak úgy blöffre nem szedegetik szét a műszerfalat.

....és nem is 20e a munkadíja.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #22722 Dátum: 2014.07.12 szombat, 20:37:25 »

....és nem is 20e a munkadíja.
naja.ezért lehuzas gyanús ez a történet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22723 Dátum: 2014.07.12 szombat, 20:49:48 »

Nem, tapasztalatból. Az alvázszámot bekopiztam az etisbe és...
Nem kötözködj Tipcsi! Én csak azt szeretném, hogy senki ne fusson bele olyan dolgokba, mint én. Inkább 100x b@szogatok egy gyanúsnak tűnő autót, mint 1x vki új tulaj szembesüljön olyan dolgokkal, mint én! Sokat tanultam itt az elmúlt 2 évben, és inkább legyen a leendő klubtárs túl óvatos egy vásárláskor, mint rásózanak egy keveset futott, megkínélt, olcsó autót!
Szvsz, neked is inkább az óvatosságra és a mindenben való kételkedésre kellene a nepperek ellen hangolni az leendő mondeo tulajdonosokat. Abból még nem volt baj soha, hogyha vki alaposan megnézi leendő autóját!
UFF!

Viszont az sem jó megoldás, hozzáállás ami úgy kezdődik ahogy te gondolod.
Semmit nem tudsz az autóról és jönnek a sztereotípiák!
Meg kell nézni, át kell vizsgálni egy autó ÁLLAPOTÁT és utána mondani bármit is, nem előre!
Az, hogy te úgy jártál.....sajnálatos dolog.
De!
Ha én egyszer kukacos almát találok, akkor nem mondom mindenkinek, hogy ne egyen almát, mert mind kukacos!
A te hozzáállásoddal át lehet esni a ló túloldalára és annyira el kezdesz kételkedni mindenben, hogy NEM LESZ megfelelő autó számodra.
Még a szalonban sem, mert egyszer hallottál olyat, hogy szállítási sérült volt és akkor minden új autó az.
Ne haragudj tényleg, de azt gondolom nem kell feleslegesen pánikot és bizonytalanságot kelteni! Főleg az autó ismerete, átvizsgálása nélkül.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22724 Dátum: 2014.07.12 szombat, 20:55:14 »

Viszont az sem jó megoldás, hozzáállás ami úgy kezdődik ahogy te gondolod.
Semmit nem tudsz az autóról és jönnek a sztereotípiák!
Meg kell nézni, át kell vizsgálni egy autó ÁLLAPOTÁT és utána mondani bármit is, nem előre!
Az, hogy te úgy jártál.....sajnálatos dolog.
De!
Ha én egyszer kukacos almát találok, akkor nem mondom mindenkinek, hogy ne egyen almát, mert mind kukacos!
A te hozzáállásoddal át lehet esni a ló túloldalára és annyira el kezdesz kételkedni mindenben, hogy NEM LESZ megfelelő autó számodra.
Még a szalonban sem, mert egyszer hallottál olyat, hogy szállítási sérült volt és akkor minden új autó az.
Ne haragudj tényleg, de azt gondolom nem kell feleslegesen pánikot és bizonytalanságot kelteni! Főleg az autó ismerete, átvizsgálása nélkül.  wave


Igen néha jó egy kis pozitív vélemény is. Már megfigyeltem, ha fórumon kérdezek egy autóról akkor szinte 100% ban az jön, hogy törölt és hasonlóak. Nem nagyon hallottam még olyat hogy ez gyönyörű és ezzel nem lesz gond. Ez valószínű a sok rossz tapasztalat miatt van.  Egyébként a sok rosszból lehet a legjobban tanulni, tehát én a negatív véleményt is szívesen olvasom.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22725 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:01:30 »


Igen néha jó egy kis pozitív vélemény is. Már megfigyeltem, ha fórumon kérdezek egy autóról akkor szinte 100% ban az jön, hogy törölt és hasonlóak. Nem nagyon hallottam még olyat hogy ez gyönyörű és ezzel nem lesz gond. Ez valószínű a sok rossz tapasztalat miatt van.  Egyébként a sok rosszból lehet a legjobban tanulni, tehát én a negatív véleményt is szívesen olvasom.

Rendben van.
De ne egy hirdetésből, fényképekből alkossunk egy autóról véleményt!  Cool

Egy használt autó mindig zsákbamacska. Akár milyen!
Meg kell nézni, át kell vizsgál(tat)ni és után el lehet dönteni, hogy tetszik vagy nem tetszik...elfogadom olyannak amilyen vagy nem. Bevállalom vagy nem.
Egy dolgot viszont sosem szabad elvárni. Egy használ autót ne a szalonban állóval akarjuk összehasonlítani és ne várjuk a minden téren 100% makulátlanságát.
Használt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22726 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:15:48 »

Rendben van.
De ne egy hirdetésből, fényképekből alkossunk egy autóról véleményt!  Cool

Egy használt autó mindig zsákbamacska. Akár milyen!
Meg kell nézni, át kell vizsgál(tat)ni és után el lehet dönteni, hogy tetszik vagy nem tetszik...elfogadom olyannak amilyen vagy nem. Bevállalom vagy nem.
Egy dolgot viszont sosem szabad elvárni. Egy használ autót ne a szalonban állóval akarjuk összehasonlítani és ne várjuk a minden téren 100% makulátlanságát.
Használt.

Nem is várom el, javítható hibákat bőven elfogadok. Viszont átveréseket, és ilyen dolgokat nem szeretek. Mikor saját autómat adom el, az utolsó csavarig elmondok mindent, amit én tudok róla a nálam eltöltött idő alatt.  Sajnos ez előéletéről és sem szoktam tudni mesélni. Viszont amit tőlem vettek meg autókat, 1x sem hívtak vissza, hogy ezt meg azt nem mondtad el.
 
Szerintetek ebben az autóban lehetett műszerfal csere? Vagy még ülés csere is esetleg?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22727 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:30:59 »

Nem is várom el, javítható hibákat bőven elfogadok. Viszont átveréseket, és ilyen dolgokat nem szeretek. Mikor saját autómat adom el, az utolsó csavarig elmondok mindent, amit én tudok róla a nálam eltöltött idő alatt.  Sajnos ez előéletéről és sem szoktam tudni mesélni. Viszont amit tőlem vettek meg autókat, 1x sem hívtak vissza, hogy ezt meg azt nem mondtad el.
 
Szerintetek ebben az autóban lehetett műszerfal csere? Vagy még ülés csere is esetleg?

Nem.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #22728 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:41:33 »


Igen néha jó egy kis pozitív vélemény is. Már megfigyeltem, ha fórumon kérdezek egy autóról akkor szinte 100% ban az jön, hogy törölt és hasonlóak. Nem nagyon hallottam még olyat hogy ez gyönyörű és ezzel nem lesz gond. Ez valószínű a sok rossz tapasztalat miatt van.  Egyébként a sok rosszból lehet a legjobban tanulni, tehát én a negatív véleményt is szívesen olvasom.

Én csak pozitívat kaptam itt a kocsira Smiley
(illetve az első minitalin BT-től egy két "észrevételt" Cheesy de az megszokott Cheesy )
A vételnél hozzáértővel mentem (unokabátyám, Cromax alkatrész), megköpködött minden olyan autót, amit meg "kellett". Ennél csak helyeselve bólogatott. Az átvizsgálást vétel után ejtettük meg (tudom, ez így gyakorlatilag lutri is lehetett volna, nem az lett), mindent rendben találtak, ez mondható szerencsének is , de azért megnyugtató volt utólag is.
Használtautónál tényleg érdemes minden apró részletre odafigyelni, ami gyanús lehet. Nem biztos, hogy megáll a gyanú, de jobb félni, mint megijedni.
Volt olyan mondeó, amire elsőre azt mondtuk, hogy benne lehet a jelöltek között, aztán végül az lett belőle, hogy a tulaj engem kérdezett meg, hogy mire figyeljen oda a hirdetésénél, mert látta, hogy alaposak vagyunk.
Át is írta picit a hirdetését, bár még ha jól láttam, még mindig árulja, igaz azóta lejjebb ment 2-300 ezret az ára.

Mindenesetre a HaHu-ról egy pár autót szemrevételeztünk, ha valamelyiket kinézitek, és köztük van akkor tudok róla mondani 1-2 szót
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22729 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:42:08 »

Nem.

Ez rövid és tömör volt. Az etis nem hozza ezt, akkor mért gondolod?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22730 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:43:14 »

Én csak pozitívat kaptam itt a kocsira Smiley
(illetve az első minitalin BT-től egy két "észrevételt" Cheesy de az megszokott Cheesy )
A vételnél hozzáértővel mentem (unokabátyám, Cromax alkatrész), megköpködött minden olyan autót, amit meg "kellett". Ennél csak helyeselve bólogatott. Az átvizsgálást vétel után ejtettük meg (tudom, ez így gyakorlatilag lutri is lehetett volna, nem az lett), mindent rendben találtak, ez mondható szerencsének is , de azért megnyugtató volt utólag is.
Használtautónál tényleg érdemes minden apró részletre odafigyelni, ami gyanús lehet. Nem biztos, hogy megáll a gyanú, de jobb félni, mint megijedni.
Volt olyan mondeó, amire elsőre azt mondtuk, hogy benne lehet a jelöltek között, aztán végül az lett belőle, hogy a tulaj engem kérdezett meg, hogy mire figyeljen oda a hirdetésénél, mert látta, hogy alaposak vagyunk.
Át is írta picit a hirdetését, bár még ha jól láttam, még mindig árulja, igaz azóta lejjebb ment 2-300 ezret az ára.

Mindenesetre a HaHu-ról egy pár autót szemrevételeztünk, ha valamelyiket kinézitek, és köztük van akkor tudok róla mondani 1-2 szót


Mit mondtam? vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #22731 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:52:06 »

Mit mondtam? vigyor3

Azt, hogy tetszik, jó vétel, csak a hűtőmaszk bal alsó sarkánál eláll picit a maszk, meg a bal első ködlámpa új, vsz cserélve volt.
Smiley

Összességében azért pozitív volt Smiley
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #22732 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:53:42 »

A tücskeim viszont még megvannak, lehet, hogy az augusztusi minitalin megkérek egy "rovarirtót", hogy segítsen kideríteni a búvóhelyét Smiley
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22733 Dátum: 2014.07.12 szombat, 21:58:23 »

Ez rövid és tömör volt. Az etis nem hozza ezt, akkor mért gondolod?

Az etis azt hozza, hogy az általad említett dolgok cserélve lettek?
Érdekes lenne....

Ez egy "minimálbéres" titánium, ami kimerül pár díszítő elemben semmi több.

Ausztriai piacra gyártottál.
Ezért lehet eltérés a megszokott titanium felszereltségben.


Nekem is osztrák a kocsi és Ghia, ami sokkal felszereltebb, mint más Ghia-k. Gondolom lehet ez fordítva is.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.12 szombat, 22:37:28 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Vyzo
Vendég
« Új hozzászólás #22734 Dátum: 2014.07.12 szombat, 22:27:52 »

Az etis azt hozza, hogy az általad említett dolgok cserélve lettek?
Érdekes lenne....

Ez egy "minimálbéres" titánium, ami kimerül pár díszítő elemben semmi több.

Nem vagyok regisztrálva, tehát sajnos sok mindent nem látok benne!  ezeket csak regisztráció után lehet látni. Magánszemély is regisztrálhat?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22735 Dátum: 2014.07.12 szombat, 22:33:11 »

Nem vagyok regisztrálva, tehát sajnos sok mindent nem látok benne!  ezeket csak regisztráció után lehet látni. Magánszemély is regisztrálhat?

Nem kell regisztrálni az autó felszereltségének megtekintéséhez.

http://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #22736 Dátum: 2014.07.12 szombat, 23:08:30 »

Ha én egyszer kukacos almát találok, akkor nem mondom mindenkinek, hogy ne egyen almát, mert mind kukacos!
Sajnos a nepperek csak a kukacosat hozzák be, mert a ha egy "tiszta" autót kint megvesznek (persze nem így csinálják) kifizetnek rá mindent, meg még min. 200eft-t akarnak rajta keresni, a végén olyan drága lesz, hogy itthon a kutya sem veszi meg.
Általánban 5-6 autót vesznek meg egyszerre. Ebből 2-3 kicsit ütödött (ezek mennek a "barátoknak"), a maradék meg a kukacos. Kis pucc, tekerés stb. után megtalálhatod őket a hahun...  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22737 Dátum: 2014.07.12 szombat, 23:32:07 »

Sajnos a nepperek csak a kukacosat hozzák be, mert a ha egy "tiszta" autót kint megvesznek (persze nem így csinálják) kifizetnek rá mindent, meg még min. 200eft-t akarnak rajta keresni, a végén olyan drága lesz, hogy itthon a kutya sem veszi meg.
Általánban 5-6 autót vesznek meg egyszerre. Ebből 2-3 kicsit ütödött (ezek mennek a "barátoknak"), a maradék meg a kukacos. Kis pucc, tekerés stb. után megtalálhatod őket a hahun...  integet2


Hogy egy kicsit tompuljon benned az üldözési mánia, olvasd el a becsületes nepper minden cikkét.....ennyit a magánemberek eladásairól.  taps
Egy üzletszerűen ezzel foglalkozóra egészen más szabályok vonatkoznak, mint magánemberre. Tehát nem mindnek érdekel, ergo nem teljesen logikus nagyobb felelősségi háttérrel problémás kocsikkal foglalkozni, mert baja származhat belőle. Persze páran bevállalják, de nem kötelező megvenni.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #22738 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 00:53:35 »

Én az enyém olyan 1,5-2 év múlva tervezem eladni. Akkor lesz benne kb 280E km.
Ésszerű áron fogom hirdetni.
Kíváncsi leszek, hányan akarják majd megvenni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #22739 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 06:13:58 »

Én az enyém olyan 1,5-2 év múlva tervezem eladni. Akkor lesz benne kb 280E km.
Ésszerű áron fogom hirdetni.
Kíváncsi leszek, hányan akarják majd megvenni.

Én kb. 2 éven belül kísérlek majd meg hasonlót. Na az sem lesz piskóta...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #22740 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 06:19:39 »

Hogy egy kicsit tompuljon benned az üldözési mánia, olvasd el a becsületes nepper minden cikkét.....ennyit a magánemberek eladásairól.  taps
Egy üzletszerűen ezzel foglalkozóra egészen más szabályok vonatkoznak, mint magánemberre. Tehát nem mindnek érdekel, ergo nem teljesen logikus nagyobb felelősségi háttérrel problémás kocsikkal foglalkozni, mert baja származhat belőle. Persze páran bevállalják, de nem kötelező megvenni.  wave
OK, lehet van bennem kis bizalmatlanság... Cheesy
Remélem a következő autónál rendezettebb lesz az előélet... Majd megszakértitek!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22741 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 10:55:56 »

OK, lehet van bennem kis bizalmatlanság... Cheesy
Remélem a következő autónál rendezettebb lesz az előélet... Majd megszakértitek!

Lősz róla egy képet és simán!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22742 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 11:02:03 »

Én az enyém olyan 1,5-2 év múlva tervezem eladni. Akkor lesz benne kb 280E km.
Ésszerű áron fogom hirdetni.
Kíváncsi leszek, hányan akarják majd megvenni.


Ha nálad az az ésszerű, ami a korábbi eladáskor volt, akkor valószínű megy az autód majd a közlekedési múzeumba. Cheesy
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22743 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 11:03:01 »

Hogy egy kicsit tompuljon benned az üldözési mánia, olvasd el a becsületes nepper minden cikkét.....ennyit a magánemberek eladásairól.  taps
Egy üzletszerűen ezzel foglalkozóra egészen más szabályok vonatkoznak, mint magánemberre. Tehát nem mindnek érdekel, ergo nem teljesen logikus nagyobb felelősségi háttérrel problémás kocsikkal foglalkozni, mert baja származhat belőle. Persze páran bevállalják, de nem kötelező megvenni.  wave

Lúfaxt. Hetente csinálnak egy új céget és xarnak az egészre.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22744 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 11:17:52 »

Lúfaxt. Hetente csinálnak egy új céget és xarnak az egészre.
Igaz, de nem akartam ezt írni.
Nyilván a kicsi ezt csinálja, de a nagy cégek nem.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22745 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 11:22:21 »

naja.ezért lehuzas gyanús ez a történet.

Nem tudom  szomoru1
Nem vagyok teljesen analfabéta, de szvsz reálisnak tűnt/tűnik a 20 egy műszerfal operációért leszervizeléssel együtt, mivel
nem tűnik egy 5 perces feladatnak. Én spec ennyiért sem állnék neki.

Persze, ha azt állítjátok sok, akkor sok. Valóban. Ez már vita tárgyát nem képezheti, csak jelen esetben nincs nála jobb klímás, akit ismerek és eddig egyszer sem kért pénz akármennyit is foglalkozott az autóval.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #22746 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 12:24:27 »

Nem tudom  szomoru1
Nem vagyok teljesen analfabéta, de szvsz reálisnak tűnt/tűnik a 20 egy műszerfal operációért leszervizeléssel együtt, mivel
nem tűnik egy 5 perces feladatnak. Én spec ennyiért sem állnék neki.

Persze, ha azt állítjátok sok, akkor sok. Valóban. Ez már vita tárgyát nem képezheti, csak jelen esetben nincs nála jobb klímás, akit ismerek és eddig egyszer sem kért pénz akármennyit is foglalkozott az autóval.

Félreérted.
Nem reális, nem sok......hanem kevés. A lehúzás az, hogy ki sem szedné....
Ez már nem klíma kategória! Ez autóvillamosság! Amihez nem biztos ért egy állítás.....
Nehogy úgy járj, hogy "jobb volt, mint lett".
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.13 vasárnap, 12:26:02 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #22747 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 12:30:02 »

Félreérted.
Nem reális, nem sok......hanem kevés. A lehúzás az, hogy ki sem szedné....
Ez már nem klíma kategória! Ez autóvillamosság! Amihez nem biztos ért egy állítás.....
Nehogy úgy járj, hogy "jobb volt, mint lett".


Hogy lehet a modult resetelni?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #22748 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 12:46:25 »

Egyáltalán ez gyári bőrülés? Meg kozerv kijelző, közben alap fejegység, utólagos igénytelen tolatőradar...

A titanium converz kijelzovel alap fejegyseggel jon. Ezt lehet extrazni mas fejegyseggel. Valami hasonlo, de alu szinu fejegysegem volt nekem is
Naplózva
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #22749 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 12:52:12 »

Félreérted.
Nem reális, nem sok......hanem kevés. A lehúzás az, hogy ki sem szedné....
Ez már nem klíma kategória! Ez autóvillamosság! Amihez nem biztos ért egy állítás.....
Nehogy úgy járj, hogy "jobb volt, mint lett".


Ja értelek. Nekem azt mondotta a fickó, hogy a magnó nyílásán keresztül nem tud hozzáférni a cseréhez, látja a modult, tud rajta állítani a bowdennel, viszont
kioperálni már nem tudja, s kicserélni.
A magnót valóban kiszedte, ez 100. Továbbiakban nem tudom mi az igazság.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 448 449 450 451 452 453 454 [455] 456 457 458 459 460 461 462 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.204 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.