Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 05:45:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11270950 alkalommal)
0 Felhasználó és 55 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #24600 Dátum: 2014.11.29 szombat, 17:18:11 »

Sziasztok,

Pár év kihagyás után szeretnék újra ebbe a jó kis közösségbe kerülni (MK IV-et szeretnék venni).

Lenne pár kérdésem ami felmerült bennem és nem találtam választ, tuti, hogy ti tudtok segíteni:

- Convers+ kijelző vagy a "másik"? Milyenek a tapasztalatok, melyiket érdemesebb előnyben részesíteni?
- Ülés hűtés-fűtés megfelelő-e?
- Ragaszkodnék a tempomathoz de ha nem, itt van-e olyan aki betudja szerelni utólag és menniyért?
- Nekem a fekete színű középkonzol jön be, mi annak a neve? (a fekete színű középkonzol választ már ismerem Cheesy )
- a km futás ha a hahu-n keresek (vagy bárhol...), 90%-ban nem valós?

Valamint bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen veszek, amik jól jöhetnek egy 4-5 éves mondeo vásárlásakor!

Borsod megyében nincs-e esetleg valakinek kereskedő ismerőse, aki a gagyi C5-ömet beszámítaná és nem verne nagyon át Smiley

Előre is köszi mendenkinek a választ!
Szmöre.


tempomatot Vik betudja utólag szerelni.az 45e.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szmore
Vendég
« Új hozzászólás #24601 Dátum: 2014.11.29 szombat, 17:23:09 »

Válasz
tempomatot Vik betudja utólag szerelni.az 45e.
Thx worship
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #24602 Dátum: 2014.11.29 szombat, 17:48:01 »

jaaaa... dehogy, észrevetted az ablakfirkát?  vigyor3  (bal elsőn)  Wink



 nyes Igen!  nyes
Még csodálkoztam is, hogy hogy került oda!  wow1

Merre jártál?
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #24603 Dátum: 2014.11.29 szombat, 17:57:48 »

Sziasztok,

újabb kérdésem lenne , generátortól hallok , legalább is arról a részről fütyülő hangot (most nem tudom mihez hasonlítani , lehet nem pont fütyülő, de eléggé hallható-fura hang...) , de kizárólag csak amikor gázt adok , ötlet?
Jövőhéten megyek szíjcserére (vezérmű , görgők , hosszbordás) Generátornál van külön szíj?
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #24604 Dátum: 2014.11.29 szombat, 18:04:04 »

Sziasztok,

újabb kérdésem lenne , generátortól hallok , legalább is arról a részről fütyülő hangot (most nem tudom mihez hasonlítani , lehet nem pont fütyülő, de eléggé hallható-fura hang...) , de kizárólag csak amikor gázt adok , ötlet?
Jövőhéten megyek szíjcserére (vezérmű , görgők , hosszbordás) Generátornál van külön szíj?
persze
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #24605 Dátum: 2014.11.29 szombat, 18:19:09 »

persze

És az mennyire valószínű hogy a szíj ad ki hangot (csak gázadásnál)? A hosszbordás szíj az mit hajt? Generátorra nem megy rá?
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #24606 Dátum: 2014.11.29 szombat, 21:05:58 »

És az mennyire valószínű hogy a szíj ad ki hangot (csak gázadásnál)? A hosszbordás szíj az mit hajt? Generátorra nem megy rá?
a generátort,a klímát hajtja.simán
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #24607 Dátum: 2014.11.29 szombat, 21:38:03 »

Érdeklődnék, hogy tud e valaki segíteni abban, hogy a távolságtartó tempomatos MK4-ben az a funkció ami jelezné ha közel megyek az előttem haladóhoz, miért nem jelez a műszerfalon, illetve miért nem ad hangjelzést? Az a része tökéletesen működik amelyik arra hivatott, hogy lassít ha közel megyek az előttem lévőhöz. Még fékez is ha szükség van rá, anélkül, hogy én hozzáérnék bármihez is. A könyve szerint a tempomat bekapcsolása nélkül is kellene jeleznie ha közel megyek az előttem lévőhöz. E funkció bekapcsolását jelzi is egy zöld színű háromszögben egy autó sziluettel. De ezen kívül nem történik semmi. Próbálgattam, de nem jelez. Ennek meg így semmi értelme, tehát vagy nem működik, vagy még valahol be kellene állítani valamit. A műszerfal beállításai között nem igen találtam problémát a beállítások között, bár nem vagyok perfekt angolból. Ha van valakinek ilyen MK4-e, és használta már ezt a funkciót, megköszönném ha tudna segíteni. Ezen kívül lenne még egy kérdésem. A hidegben automatikusan bekapcsoló első, hátsó, illetve tükörfűtést, ki lehet e kapcsolni, hogy ne kapcsoljon be, csak akkor ha én bekapcsolom. Általában garázsból indulok, így nincs rá szükség, mert ott nincs lefagyva, sem bepárásodva. Ha ezekre a témákra már írt valaki, akkor bocs, de elég sok írás van a fórumban. Itt ott beleolvastam, de nem találtam választ ezekre a kérdésekre. Még valami. Valakinek volt már probléma a gyári parkradarral a vonóhorog miatt. Esetleg bejelez rá.? Most szeretnék rá szereltetni.
Előre is kösz, ha valaki tud valami használhatót ezekre a kérdésekre.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #24608 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 07:27:51 »

Érdeklődnék, ... Valakinek volt már probléma a gyári parkradarral a vonóhorog miatt. Esetleg bejelez rá.? Most szeretnék rá szereltetni.

Nem. Legalábbis nálam nem.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Patek
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 568



E-mail
« Új hozzászólás #24609 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 07:55:17 »

Érdeklődnék, hogy tud e valaki segíteni abban, hogy a távolságtartó tempomatos MK4-ben az a funkció ami jelezné ha közel megyek az előttem haladóhoz, miért nem jelez a műszerfalon, illetve miért nem ad hangjelzést? Az a része tökéletesen működik amelyik arra hivatott, hogy lassít ha közel megyek az előttem lévőhöz. Még fékez is ha szükség van rá, anélkül, hogy én hozzáérnék bármihez is. A könyve szerint a tempomat bekapcsolása nélkül is kellene jeleznie ha közel megyek az előttem lévőhöz. E funkció bekapcsolását jelzi is egy zöld színű háromszögben egy autó sziluettel. De ezen kívül nem történik semmi. Próbálgattam, de nem jelez. Ennek meg így semmi értelme, tehát vagy nem működik, vagy még valahol be kellene állítani valamit. A műszerfal beállításai között nem igen találtam problémát a beállítások között, bár nem vagyok perfekt angolból. Ha van valakinek ilyen MK4-e, és használta már ezt a funkciót, megköszönném ha tudna segíteni. Ezen kívül lenne még egy kérdésem. A hidegben automatikusan bekapcsoló első, hátsó, illetve tükörfűtést, ki lehet e kapcsolni, hogy ne kapcsoljon be, csak akkor ha én bekapcsolom. Általában garázsból indulok, így nincs rá szükség, mert ott nincs lefagyva, sem bepárásodva. Ha ezekre a témákra már írt valaki, akkor bocs, de elég sok írás van a fórumban. Itt ott beleolvastam, de nem találtam választ ezekre a kérdésekre. Még valami. Valakinek volt már probléma a gyári parkradarral a vonóhorog miatt. Esetleg bejelez rá.? Most szeretnék rá szereltetni.
Előre is kösz, ha valaki tud valami használhatót ezekre a kérdésekre.

SZJaninak ilyen van, és ha jól tudom, nem szereti Smiley
Naplózva

Mk4 2.0/140LE TDCi Titanium kombi (2010/6) - UFBA
norbull
Vendég
« Új hozzászólás #24610 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 08:12:39 »

SZJaninak ilyen van, és ha jól tudom, nem szereti Smiley

Szia!

Nem tudod miért nem szereti? Ha elbambul az ember, illetve fáradt, olyankor jó szolgálatot tehet. Én sem használom állandóan. Jól jönne ködben ha nem látom az előttem lévőt. Jeleznie kellene a műszerfalon, illetve hangjelzéssel, de nem működik.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.30 vasárnap, 08:15:03 írta norbull » Naplózva
Titanium-X Zoltan
Vendég
« Új hozzászólás #24611 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 09:47:26 »

Facelift előtti Mondiba ki lehet cserélni a hátsó lámpát a faceliftes ledesre?
Próbálta már valaki?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #24612 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 13:07:31 »

Tmps szenzor és acélfelnire van valami megoldás? Mármint olcsó?
Én a szenzort is csak valami 17e-ért láttam... a felni is ennyi  vigyor3
Ez így jó drága. A fifre kell... 5,5*14, ha jól tudom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #24613 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 15:20:48 »

Facelift előtti Mondiba ki lehet cserélni a hátsó lámpát a faceliftes ledesre?
Próbálta már valaki?

Én úgy tudom, hogy minimálisan, de más a formája. Pár hónappal ez előtt volt itt szó face-liftesítés kapcsán erről.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24614 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 15:31:49 »

Sziasztok,

Pár év kihagyás után szeretnék újra ebbe a jó kis közösségbe kerülni (MK IV-et szeretnék venni).

Lenne pár kérdésem ami felmerült bennem és nem találtam választ, tuti, hogy ti tudtok segíteni:

- Convers+ kijelző vagy a "másik"? Milyenek a tapasztalatok, melyiket érdemesebb előnyben részesíteni?
- Ülés hűtés-fűtés megfelelő-e?
- Ragaszkodnék a tempomathoz de ha nem, itt van-e olyan aki betudja szerelni utólag és menniyért?
- Nekem a fekete színű középkonzol jön be, mi annak a neve? (a fekete színű középkonzol választ már ismerem Cheesy )
- a km futás ha a hahu-n keresek (vagy bárhol...), 90%-ban nem valós?
- 1.6 vs 1.8 vs 2.0 (csak diesel érdekel)?

Valamint bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen veszek, amik jól jöhetnek egy 4-5 éves mondeo vásárlásakor!

Borsod megyében nincs-e esetleg valakinek kereskedő ismerőse, aki a gagyi C5-ömet beszámítaná és nem verne nagyon át Smiley

Előre is köszi mendenkinek a választ!
Szmöre.



- Convers+: hááát, a trendeket tekintve pár év és feláras lesz egy hagyományos, mutatós műszerfal méga mercikben is. Trendi ez a Convers+, de semmivel sem tud SZÁMOMRA (aki 6 éve használja) az nagykijelzős-mutatósnál. Illetve, most jövök rá, hogy DE: de ez meg a Sony fejegység hibája, azon ugyanis a mappalászából mindig csak az aktuális könyvtárat látom, itt a konzerven meg többet, így könnyebb keresgélni.
- Ülésfűtés: brutál, üléshűtés: ez igazából ülésszellőztetés, de ha klímázod a kocsid nyáron, akkor tényleg hasznos, érezni.
- tempomat berakható utólag.
- fekete középkonzol: sztem Te a Titanum-S zongoralakk középkonzoljára gondolsz. Felejtsd el, ez ne legyen szempont vásárlásnál (már ha nem Tit-S-t keresel), nemrég voltam fóliásnál: gyönyörű mintázatú fóliákkal ésszerű összegért átfóliázható,
- km futás: sajnos igaz, elég sok autó tekert, kinti, meg itthoni is. Amíg nem fordul meg a trend (mindenki 100E alatti autót akar venni), addig ez lesz. Én pl az enyém jövőre tervezem eladni, lesz benne vagy 220-230E, kíváncsi leszek, kinek kell majd, s mennyiért. Az enyém ha visszatekernénk 60E, leszedném róla a kasztni fóliát, simán hihető lenne...
- 1.6benzin: elmegy, városba jó, de eszik is, 1.8TDCi: városba tökéletes (nincs benne DPF), 2.0 benzin: jó, de eszik, dízelhez képest kérdőjel, 2.0TDCi: jó, 2,2TDCi. számomra legfhaszább (ez az egy, amit Bosch befecskendezővel szereltek az MK4-nél), városba: 1.6-2.0benzin-1.8TDCi, pályára: 2.0-2,2TDCi.
- borsodi kereskedő 90%ban tekert autót ad majd (így éri meg csak neki), beszámítani nem számíttass be, mert ezzel is csak Te buksz, add el Te magad.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24615 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 15:32:23 »

Érdeklődnék, hogy tud e valaki segíteni abban, hogy a távolságtartó tempomatos MK4-ben az a funkció ami jelezné ha közel megyek az előttem haladóhoz, miért nem jelez a műszerfalon, illetve miért nem ad hangjelzést? Az a része tökéletesen működik amelyik arra hivatott, hogy lassít ha közel megyek az előttem lévőhöz. Még fékez is ha szükség van rá, anélkül, hogy én hozzáérnék bármihez is. A könyve szerint a tempomat bekapcsolása nélkül is kellene jeleznie ha közel megyek az előttem lévőhöz. E funkció bekapcsolását jelzi is egy zöld színű háromszögben egy autó sziluettel. De ezen kívül nem történik semmi. Próbálgattam, de nem jelez. Ennek meg így semmi értelme, tehát vagy nem működik, vagy még valahol be kellene állítani valamit. A műszerfal beállításai között nem igen találtam problémát a beállítások között, bár nem vagyok perfekt angolból. Ha van valakinek ilyen MK4-e, és használta már ezt a funkciót, megköszönném ha tudna segíteni. Ezen kívül lenne még egy kérdésem. A hidegben automatikusan bekapcsoló első, hátsó, illetve tükörfűtést, ki lehet e kapcsolni, hogy ne kapcsoljon be, csak akkor ha én bekapcsolom. Általában garázsból indulok, így nincs rá szükség, mert ott nincs lefagyva, sem bepárásodva. Ha ezekre a témákra már írt valaki, akkor bocs, de elég sok írás van a fórumban. Itt ott beleolvastam, de nem találtam választ ezekre a kérdésekre. Még valami. Valakinek volt már probléma a gyári parkradarral a vonóhorog miatt. Esetleg bejelez rá.? Most szeretnék rá szereltetni.
Előre is kösz, ha valaki tud valami használhatót ezekre a kérdésekre.

ACC, vagyis adaptív tempomathoz:
A válaszom röviden az, hogy azért nem látod a jelzést, mert normálisan közlekedsz, és 2.0 benzinesed van. Én mostanában hetente 1x veszem csak elő az autót, de akkor jelez folyton  Az asszonynak is, ha ő megy vele, szerinte városban mondi "nagyon akar menni".
Viccet félretéve:
Te azt hiányolod, hogy a FA (Forward Assist: követési asszsztens) nem jelez Neked. Ahhoz, hogy jelezzen a következőket kell tenned:
legyen fhasza gumi az autón Wink a műszerfalon a beállítások között van egy olyan, hogy FA érzékenység, ezt állítsd át EARLY-re. Ezután menj ki forgalomba. Érj lassan utol vkit úgy, hogy utánad nem jönnek, amikor már "nagyon utolérted", akkor picit későbben vedd el a gázt (kvázi menj a sheggébe), az autónak ekkor jeleznie kell, a műszerfalon is jelezni fog, de Te ne azt figyeld majd, hanem az utat, mert ekkor khurvára kell majd fékezned, ara is figyelj, hoyg az autó már előfeszíti majd a fékrendszert, tehát kis fékpedálerőre is nagyot fogsz fékezni. Van egy másik módszer is, ami hétköznapibb, közlekedj csak egyszerűen, s pl ejtsd le a telefonod az anyósülés elő, s próbáld meg megkeresni úgy, hogy közben közlekedsz... Wink
Szumma: earlyre ha átállítod, s kicsit fickósabban vezetsz, akkor fog ez jelezni, de ha nem vagy egy nyomlós típus, akkor ez így jó, hogy nem jelez Neked. Wink

Amiért én nem szeretem, az az, hogy bár vannak olyan napok ,amikor pl pályán jól jön, hogy belassít, de én a kövtávolságot 1 pálcikára állítva is azt érzem, hoyg az autó túlságosan "biztonsági játékos". Elkezdek lassúlni a belsőben, ha utolérek vkit, s annyira ésszerűen csinálja, hoyg ebbe a tartott távoldágba, egy ukrán-moldáv-román-bolgár majom biztos, hogy bele fog mászni a külsőből, s az én kocsim meg tovább lassul... Aki a stealt által már definiált ráérkezési sebességes játékos, annak nem faló az adaptív tempomat. Kézi váltóhoz ez egyébként sem való annyira, egy jó automatával, ami képes 0-ra megállni, s onnan visszagyorsulni 200-ra, na azzal már vmi lehet.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24616 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 15:33:46 »

Tmps szenzor és acélfelnire van valami megoldás? Mármint olcsó?
Én a szenzort is csak valami 17e-ért láttam... a felni is ennyi  vigyor3
Ez így jó drága. A fifre kell... 5,5*14, ha jól tudom.

TPMS: TyrePressureMonitoringSystem
acélfelnire még nem láttam. Régen 25 volt, most kb 15. Én sem raktam a télibe, minek? Arra a 3 hónapra?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24617 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 15:37:21 »

Szia!

Nem tudod miért nem szereti? Ha elbambul az ember, illetve fáradt, olyankor jó szolgálatot tehet. Én sem használom állandóan. Jól jönne ködben ha nem látom az előttem lévőt. Jeleznie kellene a műszerfalon, illetve hangjelzéssel, de nem működik.

A ködről én is ezt gondoltam.
De van az ACC-nek egy nagyon nagy hátránya: ha elkoszolódik a szenzor előtti műanyag, akkor bizony tiltódik az egész cucc, a tempomattal együtt. Én sokszor járok úgy, hogy enyhe hóesésben jönnék tempomattal (sónedves az út, tehát beleférne a tempomat használat) de annyi trutyi összegyűlik rajta, hogy egyszer csak jelzi, hoyg letiltotta az egész rendszert, s oda a normál tempomat használat is.
Tudja ezt produkálni esőben is (ha picit hajtósabban nyomom), valamint ködben is (a sok trutsis létől dob egy hátast).
Elbambulásra egyébként tényleg jó, de én még soha nem bambultam el, egyelőre gyorsabbak a reflexeim bármilyen canbuszos autónál Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24618 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 15:43:44 »

A ködről én is ezt gondoltam.
De van az ACC-nek egy nagyon nagy hátránya: ha elkoszolódik a szenzor előtti műanyag, akkor bizony tiltódik az egész cucc, a tempomattal együtt. Én sokszor járok úgy, hogy enyhe hóesésben jönnék tempomattal (sónedves az út, tehát beleférne a tempomat használat) de annyi trutyi összegyűlik rajta, hogy egyszer csak jelzi, hoyg letiltotta az egész rendszert, s oda a normál tempomat használat is.
Tudja ezt produkálni esőben is (ha picit hajtósabban nyomom), valamint ködben is (a sok trutsis létől dob egy hátast).
Elbambulásra egyébként tényleg jó, de én még soha nem bambultam el, egyelőre gyorsabbak a reflexeim bármilyen canbuszos autónál Wink


Ez így nem teljesen jó hasonlat. A Can Bus csak ugye egy kommunikációs hálózat.
Azon kommunikál az ESP (ABS) is az érzékelőivel, perifériáival és beavatkozó elemeivel.  Ahogy az működik, észlel és beavatkozik, annyi idő alatt nekem felfogni sincs időd mi történik.  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.30 vasárnap, 15:51:37 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24619 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 16:02:26 »

Ez így nem teljesen jó hasonlat. A Can Bus csak ugye egy kommunikációs hálózat.
Azon kommunikál az ESP (ABS) is az érzékelőivel, perifériáival és beavatkozó elemeivel.  Ahogy az működik, észlel és beavatkozik, annyi idő alatt nekem felfogni sincs időd mi történik.  Wink

Én elég sokszor kikapcsolom az ESP-t, hálistennek az offban meg nincs is: az kéne még csak, hogy elvegye nekem bármikor is a gázt, meg fékezgessen "összevissza". A dömpert havon belököm 4WDLOCK-HI-ba, s a 4x305ös papucson olyan szépen megy, mint amikor anno a meccsboxaimat tologattam az ágytakaró mintáin. Wink

Viccet félretéve: szerintem egy 3M-nál drágább autóban legyen (legalább vmennyire kikapcsolható) ESP, ez alatt, ha az ember akar hepajkodni, akkor nem szükséges, de casco viszont annál inkább Wink

A canbus SZÁMOMRA sajnos még ma is egy fhos, legalább is a középsebességű része (MK4-nél: egy halom ismeretlen eredetű kommunikációs hiba a logokban, fejegység-konzerv kommunikációs hibák, random tpms hibák, stb). A nagysebességűt elfogadom, az jó és tisztelem is, mert tegyszer felúszott kb 120nál a hátulja havon, s az ESP rakott vissza az útra.

Ismerősöm fejlesztgette ezt a can-es dolgot anno a volvo-nál olyan 2001-2002 környékén. Az elmondott kedvenc kommunikációs hibám az volt, amikor az ABS működésére a fülketartó elektromechanika random elengedett...  eplus2 (fél-1 méterről nézték az aszfaltot 80-ról 0-ra.)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #24620 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 17:03:27 »

Facelift előtti Mondiba ki lehet cserélni a hátsó lámpát a faceliftes ledesre?
Próbálta már valaki?
Szia,

Én néztem. Nem megoldható. A lámpa belső formája teljesen más és ezért olcsón nem megoldható a csere.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #24621 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 17:24:24 »

TPMS: TyrePressureMonitoringSystem
acélfelnire még nem láttam. Régen 25 volt, most kb 15. Én sem raktam a télibe, minek? Arra a 3 hónapra?

De akkor rinyál... nem? Vagy csak világít? Amúgy asszem a fifhez már van olyan acél, amihez jó. Hétfőn megkérdem a kereskedőt...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24622 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 17:32:04 »

De akkor rinyál... nem? Vagy csak világít? Amúgy asszem a fifhez már van olyan acél, amihez jó. Hétfőn megkérdem a kereskedőt...

Ha érzi, hogy a 4 közül egy sincs, akkor egy idő után elkussol.
tehát:
0 és 4db esetén kussol,
1,2,3 db esetén hibát ad.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #24623 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 13:53:16 »

nyes Igen!  nyes
Még csodálkoztam is, hogy hogy került oda!  wow1

Merre jártál?
vigyor3 hát hogy került volna oda?  eplus2

Kunbaján építek erőművet és a kormányhivatalhoz kellett berongyolnom a módosított engedély miatt. megyek a héten is, ha megtalállak kapsz egy kis minimilkát az ablakra. akkor pont nem volt nálam semmi.  wave
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #24624 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 14:00:45 »

- 1.6benzin: elmegy, városba jó, de eszik is, 1.8TDCi: városba tökéletes (nincs benne DPF), 2.0 benzin: jó, de eszik, dízelhez képest kérdőjel, 2.0TDCi: jó, 2,2TDCi. számomra legfhaszább (ez az egy, amit Bosch befecskendezővel szereltek az MK4-nél), városba: 1.6-2.0benzin-1.8TDCi, pályára: 2.0-2,2TDCi.

1.8 TDCi tökéletes pályára (is). sőt. ha szabályosan mennék valahol 6 alatt lenne a fogyi. országúton 80-120 között 5 literrel elkerreg dinamikus vezetés mellett.
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #24625 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 14:29:31 »

Facelift előtti Mondiba ki lehet cserélni a hátsó lámpát a faceliftes ledesre?
Próbálta már valaki?
Amit lehet csinálni: fél-LED-es kínai hátsó lámpát venni. Itt látod a képek között (nem ez a termék, de csak ezt a képet találtam):

http://www.aliexpress.com/item/Car-Red-Len-Rear-Bumper-Reflector-LED-Stop-Brake-Light-LED-brake-rear-Lamp-for-HondaFord/1952207986.html
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #24626 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 17:24:17 »

vigyor3 hát hogy került volna oda?  eplus2

Kunbaján építek erőművet és a kormányhivatalhoz kellett berongyolnom a módosított engedély miatt. megyek a héten is, ha megtalállak kapsz egy kis minimilkát az ablakra. akkor pont nem volt nálam semmi.  wave
nem akarom tudni,hogy nálad mi a minimilka.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gurgiga
Vendég
« Új hozzászólás #24627 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 17:59:03 »

- Convers+: hááát, a trendeket tekintve pár év és feláras lesz egy hagyományos, mutatós műszerfal méga mercikben is. Trendi ez a Convers+, de semmivel sem tud SZÁMOMRA (aki 6 éve használja) az nagykijelzős-mutatósnál. Illetve, most jövök rá, hogy DE: de ez meg a Sony fejegység hibája, azon ugyanis a mappalászából mindig csak az aktuális könyvtárat látom, itt a konzerven meg többet, így könnyebb keresgélni.
- Ülésfűtés: brutál, üléshűtés: ez igazából ülésszellőztetés, de ha klímázod a kocsid nyáron, akkor tényleg hasznos, érezni.
- tempomat berakható utólag.
- fekete középkonzol: sztem Te a Titanum-S zongoralakk középkonzoljára gondolsz. Felejtsd el, ez ne legyen szempont vásárlásnál (már ha nem Tit-S-t keresel), nemrég voltam fóliásnál: gyönyörű mintázatú fóliákkal ésszerű összegért átfóliázható,
- km futás: sajnos igaz, elég sok autó tekert, kinti, meg itthoni is. Amíg nem fordul meg a trend (mindenki 100E alatti autót akar venni), addig ez lesz. Én pl az enyém jövőre tervezem eladni, lesz benne vagy 220-230E, kíváncsi leszek, kinek kell majd, s mennyiért. Az enyém ha visszatekernénk 60E, leszedném róla a kasztni fóliát, simán hihető lenne...
- 1.6benzin: elmegy, városba jó, de eszik is, 1.8TDCi: városba tökéletes (nincs benne DPF), 2.0 benzin: jó, de eszik, dízelhez képest kérdőjel, 2.0TDCi: jó, 2,2TDCi. számomra legfhaszább (ez az egy, amit Bosch befecskendezővel szereltek az MK4-nél), városba: 1.6-2.0benzin-1.8TDCi, pályára: 2.0-2,2TDCi.
- borsodi kereskedő 90%ban tekert autót ad majd (így éri meg csak neki), beszámítani nem számíttass be, mert ezzel is csak Te buksz, add el Te magad.

Szia. Én érdeklődni szeretnék arrol a bizonyos kasztni fóliáról. Hol,  mikor, mennyiért ,  milyen ? Teljes vagy  részleges ? Hirtelen ennyi. 
Naplózva
umfrider
Vendég
« Új hozzászólás #24628 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 18:11:59 »

Sziasztok,

újabb kérdésem lenne , generátortól hallok , legalább is arról a részről fütyülő hangot (most nem tudom mihez hasonlítani , lehet nem pont fütyülő, de eléggé hallható-fura hang...) , de kizárólag csak amikor gázt adok , ötlet?
Jövőhéten megyek szíjcserére (vezérmű , görgők , hosszbordás) Generátornál van külön szíj?

Nekem is szokott valami fütyülni, de nem tudok rájönni mi. ( lehet, h a turbó ereszt valahol? )
Az alábbi esetekben csinálja:
1. Hidegen, félig visszahűlve csak 1-esben és 2-esben 1300-2000-ig. 2000-nél elhallgat, 3.-ba pedig nem jön elő.
2. Ha mondjuk kb 10mp-ig guruluk motorfékkel, az ezt követő gázadáskor az előbb említett fordulattartományba.
Ezen alkalmak kivételével soha.

Érdekes...
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #24629 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 18:36:53 »

vigyor3 hát hogy került volna oda?  eplus2

Kunbaján építek erőművet és a kormányhivatalhoz kellett berongyolnom a módosított engedély miatt. megyek a héten is, ha megtalállak kapsz egy kis minimilkát az ablakra. akkor pont nem volt nálam semmi.  wave
Az önkormányzat mellett parkoltam, ugye? Ritkán járok ott, de ha menni kell... szomoru1
Minimilka? A csokit szeretem!  nyes

Ha időben szólsz egy KV-ra vendégem vagy! Van ott a környéken 1-2 jó KV-zoo  eplus2taps
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24630 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 18:38:18 »

1.8 TDCi tökéletes pályára (is). sőt. ha szabályosan mennék valahol 6 alatt lenne a fogyi. országúton 80-120 között 5 literrel elkerreg dinamikus vezetés mellett.

Igazad van.
De azért a márciusi minin, majd ha már felszáradtak az utak, odaadom majd egy karikára a gépet, ha már fel lesz újnyárigumizva. A melléképületrevalót mindjárt át fogod csoportosítani. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #24631 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 18:38:24 »

nem akarom tudni,hogy nálad mi a minimilka.... eplus2
Remélem csoki!  nyes taps
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24632 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 18:38:41 »

Szia. Én érdeklődni szeretnék arrol a bizonyos kasztni fóliáról. Hol,  mikor, mennyiért ,  milyen ? Teljes vagy  részleges ? Hirtelen ennyi. 


https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=karossz%C3%A9ria%20f%C3%B3lia
Sok helyen, előre megbeszélt időpontban, nem drága összegért, sztem jó. Lehet teljes is, részleges is.
Nem tudom mit kérdezel: az utastér elemeinek fóliázását, vagy a külső kasztni fóliát. Külsőből van színes is. Én átlátszót tettem, ami kavics ellen tényleg jó.

Zámbófóliát tudom ajánlani, szépen dolgoznak.
Nekem a kasztnit http://www.fullfol.hu/ Krisztián csinálta. Manapság 10M feletti gépek állnak bent nála...

Aki nem akarja túllihegni, vehet egy flakon plastidip sprayt (vmi szürkeszerűt, ami cifrázható gyöngyház betéttel még), s lenyomhatja otthon pár perc alatt. (5-10E Ft)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #24633 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 20:40:12 »

Nekem is szokott valami fütyülni, de nem tudok rájönni mi. ( lehet, h a turbó ereszt valahol? )
Az alábbi esetekben csinálja:
1. Hidegen, félig visszahűlve csak 1-esben és 2-esben 1300-2000-ig. 2000-nél elhallgat, 3.-ba pedig nem jön elő.
2. Ha mondjuk kb 10mp-ig guruluk motorfékkel, az ezt követő gázadáskor az előbb említett fordulattartományba.
Ezen alkalmak kivételével soha.

Érdekes...

1. Hidegen, félig visszahűlve csak 1-esben és 2-esben 1300-2000-ig. 2000-nél elhallgat, 3.-ba pedig nem jön elő.

Erről 1x kérdeztem már az elmúlt hetekben , de ilyenkor erősen kopogó hangot ad , amit most írtam az olyan mintha valamelyik szíj szólna , amikor meleg a motor már kevésbé hallatszik
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #24634 Dátum: 2014.12.02 kedd, 09:45:47 »

Igazad van.
De azért a márciusi minin, majd ha már felszáradtak az utak, odaadom majd egy karikára a gépet, ha már fel lesz újnyárigumizva. A melléképületrevalót mindjárt át fogod csoportosítani. Wink
Ebben maxomálisan egyetértek, tudom hogy mi a jó, vezetek a mondin kívül más dögöket is (navarra 3.0 280Le, volvo s60-s80)
a márciusi miniig meg vágom a cetlit.  vigyor3 worship
egyébként az 1,6 tdci-re lennék kiváncsi meg az 1,6 Vti vagy mi a thökömre, hogy azzal mit megy.

Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #24635 Dátum: 2014.12.02 kedd, 09:46:51 »

Az önkormányzat mellett parkoltam, ugye? Ritkán járok ott, de ha menni kell... szomoru1
Minimilka? A csokit szeretem!  nyes

Ha időben szólsz egy KV-ra vendégem vagy! Van ott a környéken 1-2 jó KV-zoo  eplus2taps
várom a tervezőt hogy valamit szóljon, elméletben pénteken mennem kellene.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #24636 Dátum: 2014.12.02 kedd, 10:01:15 »

Ebben maxomálisan egyetértek, tudom hogy mi a jó, vezetek a mondin kívül más dögöket is (navarra 3.0 280Le, volvo s60-s80)
a márciusi miniig meg vágom a cetlit.  vigyor3 worship
egyébként az 1,6 tdci-re lennék kiváncsi meg az 1,6 Vti vagy mi a thökömre, hogy azzal mit megy.



Néha hajtok egy pug 3008-at 1.6 hdi(tdci)-vel:

1. egyrészt a Fordnál valamiért nem ennyire találták el a motor járását
2. A Pugban nagyon jól megy, viszont 6,5-7 liter között fogyaszt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24637 Dátum: 2014.12.02 kedd, 10:18:40 »

Ebben maxomálisan egyetértek, tudom hogy mi a jó, vezetek a mondin kívül más dögöket is (navarra 3.0 280Le, volvo s60-s80)
a márciusi miniig meg vágom a cetlit.  vigyor3 worship
egyébként az 1,6 tdci-re lennék kiváncsi meg az 1,6 Vti vagy mi a thökömre, hogy azzal mit megy.


Centit, nem cetlit  vigyor3
Egyébként készülj magas élményfaktorra! Nekem volt szerencsém megkergetni Jani 2.2-esét (  worship érte) és hát nagy élmény volt!  eljen
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #24638 Dátum: 2014.12.02 kedd, 12:26:08 »

Néha hajtok egy pug 3008-at 1.6 hdi(tdci)-vel:

1. egyrészt a Fordnál valamiért nem ennyire találták el a motor járását
2. A Pugban nagyon jól megy, viszont 6,5-7 liter között fogyaszt...

Másképp van hangolva, más a hajtáslánc, súly....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24639 Dátum: 2014.12.02 kedd, 18:35:09 »

Ebben maxomálisan egyetértek, tudom hogy mi a jó, vezetek a mondin kívül más dögöket is (navarra 3.0 280Le, volvo s60-s80)
...

Jaaa, akkor jó. Akkor nem adom oda...  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Gurgiga
Vendég
« Új hozzászólás #24640 Dátum: 2014.12.02 kedd, 19:18:39 »


https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=karossz%C3%A9ria%20f%C3%B3lia
Sok helyen, előre megbeszélt időpontban, nem drága összegért, sztem jó. Lehet teljes is, részleges is.
Nem tudom mit kérdezel: az utastér elemeinek fóliázását, vagy a külső kasztni fóliát. Külsőből van színes is. Én átlátszót tettem, ami kavics ellen tényleg jó.

Zámbófóliát tudom ajánlani, szépen dolgoznak.
Nekem a kasztnit http://www.fullfol.hu/ Krisztián csinálta. Manapság 10M feletti gépek állnak bent nála...

Aki nem akarja túllihegni, vehet egy flakon plastidip sprayt (vmi szürkeszerűt, ami cifrázható gyöngyház betéttel még), s lenyomhatja otthon pár perc alatt. (5-10E Ft)

Egy teljes külsőre gondoltam .Átlátszóra , hogy védve a festést . Egy teljes külső árban kb ?
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24641 Dátum: 2014.12.02 kedd, 20:12:26 »

Egy teljes külsőre gondoltam .Átlátszóra , hogy védve a festést . Egy teljes külső árban kb ?

6 éve volt 450, alkudva-okosba 350.
Átlátszó a Paintgard, nekem is ez van fent, öngyógyulós. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #24642 Dátum: 2014.12.02 kedd, 21:30:08 »

Jaaa, akkor jó. Akkor nem adom oda...  vigyor3
dehogynem  eplus2 most már kell  hehe Wink
Naplózva
Gurgiga
Vendég
« Új hozzászólás #24643 Dátum: 2014.12.03 szerda, 21:26:50 »

6 éve volt 450, alkudva-okosba 350.
Átlátszó a Paintgard, nekem is ez van fent, öngyógyulós. Wink


Hat éve 450... az lassan minimum 600-700.  Azt azért meggondolom. Inkább egy új felni + gumi. És bocs hogy téged zaklatlak de ha jól látom a tiéd 2,2-es .?
A fogyasztás iránt érdeklődnék . Jelen pillanatban nem sasolom az üzemanyag mutatót , ha elfogy ,elfogy ... megyek tankolni . Tehát nem a nagyon spórolós üzemanyag fogyasztás iránt érdeklődnék,  hanem a sima normálisan hajtós  nem széttaposós és nem is a szuttyogó tempós fogyasztás iránt.
Illetve ha esetleg valakinek  van 2000-es (köbcenti)  163 lóerős gépe ő is megírhatná ugyan ezt.
Köszönöm a válaszokat.   worship   party0038
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.03 szerda, 21:28:49 írta Gurgiga » Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #24644 Dátum: 2014.12.03 szerda, 21:31:23 »

Hat éve 450... az lassan minimum 600-700.  Azt azért meggondolom. Inkább egy új felni + gumi. és bocs hogy téged zaklatlak de ha jól látom a tiéd 2,2-es .?
A fogyasztás iránt érdeklődnék . Jelen pillanatban nem sasolom az üzemanyag mutatót , ha elfogy ,elfogy ... megyek tankolni . Tehát nem a nagyon spórolós üzemanyag fogyasztás iránt érdeklődnék,  hanem a sima normálisan hajtós  nem széttaposós és nem is a szuttyogó tempós fogyasztás iránt.
Illetve ha esetleg valakinek  van 2000-es (köbcenti)  163 lóerős gépe ő is megírhatná ugyan ezt.
Köszönöm a válaszokat.   worship   party0038

ha jól emlékszem típus függő, de ha csak az orrát fóliáztatod le, akkor 100 alatt megáll.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24645 Dátum: 2014.12.03 szerda, 22:20:11 »

Hat éve 450... az lassan minimum 600-700.  Azt azért meggondolom. Inkább egy új felni + gumi. És bocs hogy téged zaklatlak de ha jól látom a tiéd 2,2-es .?
A fogyasztás iránt érdeklődnék . Jelen pillanatban nem sasolom az üzemanyag mutatót , ha elfogy ,elfogy ... megyek tankolni . Tehát nem a nagyon spórolós üzemanyag fogyasztás iránt érdeklődnék,  hanem a sima normálisan hajtós  nem széttaposós és nem is a szuttyogó tempós fogyasztás iránt.
Illetve ha esetleg valakinek  van 2000-es (köbcenti)  163 lóerős gépe ő is megírhatná ugyan ezt.
Köszönöm a válaszokat.   worship   party0038

Ma 300ból azért elég jól körbehúzzák, a szélvédőtől lefelé sztem biztosan belefér, s az elég is. De van az alapcsomag, az 1x0E, az is elég jó már.
Fogyi: 100-180 között úgy alakul, hogy a sebességet osztani kell 20-szal. Tehát átlag 120:6L, 140:7L, 160:8L. Városban anno pár hónapig 8,5-et kért. Mostanában nekem vmiért csökkent a fogyim tovább, talán a dugózott EGR lehet, nem tudom...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #24646 Dátum: 2014.12.03 szerda, 22:20:40 »

dehogynem  eplus2 most már kell  hehe Wink

Na jóóó Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #24647 Dátum: 2014.12.04 csütörtök, 09:11:13 »

Hat éve 450... az lassan minimum 600-700.  Azt azért meggondolom. Inkább egy új felni + gumi. És bocs hogy téged zaklatlak de ha jól látom a tiéd 2,2-es .?
A fogyasztás iránt érdeklődnék . Jelen pillanatban nem sasolom az üzemanyag mutatót , ha elfogy ,elfogy ... megyek tankolni . Tehát nem a nagyon spórolós üzemanyag fogyasztás iránt érdeklődnék,  hanem a sima normálisan hajtós  nem széttaposós és nem is a szuttyogó tempós fogyasztás iránt.
Illetve ha esetleg valakinek  van 2000-es (köbcenti)  163 lóerős gépe ő is megírhatná ugyan ezt.
Köszönöm a válaszokat.   worship   party0038

Nekem 60% M0, M3 és 40% város 6,1-6,5l / 100 km, sietve, de nem őrölt mód. Ja és 163 paci.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #24648 Dátum: 2014.12.04 csütörtök, 09:14:05 »

Nekem 60% M0, M3 és 40% város 6,1-6,5l / 100 km, sietve, de nem őrölt mód. Ja és 163 paci.
Most már  Wink eljen
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #24649 Dátum: 2014.12.04 csütörtök, 09:16:54 »

Most már  Wink eljen

Előtte is ugyanúgy evett, csak kevésbé ment.   beka2
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.111 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.