Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.18 kedd, 15:10:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 563 564 565 566 567 568 569 [570] 571 572 573 574 575 576 577 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11163823 alkalommal)
Soprano és 12 vendég van a témában
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #28450 Dátum: 2015.10.14 szerda, 15:51:44 »

Meg index kart is kéne szerelni a BMW-kbe, mi?  nyes


Az sok autóban nem alapfelszereltség...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #28451 Dátum: 2015.10.14 szerda, 17:28:29 »

Az sok autóban nem alapfelszereltség...
6M fölötti autók esetén nem szériatartozék.  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
erazko
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


E-mail
« Új hozzászólás #28452 Dátum: 2015.10.14 szerda, 21:22:03 »

Sziasztok!

Lenen lehetőségem szerezni egy mk4-es 2009-es gyártású mondeoról egy vonóhorgot!- az én gépem 2010es gyártás 2011-es forgalomba helyezés.
Lehet ebbe na vételben vmi buktató?- van eltérés az alvázban?

Köszönöm szépen a válaszokat!

üdv.
Erasko
Naplózva

Ford Mondeo Trend Traveller 2.0 (2006) 116LE. MK3.
Ford Mondeo Titanium Travell.2.0 (2011) 163LE MK4, aut,navi, bőr.
Ford Mondeo Titanium Traveller 2.0.(2016) 150LE, MK5. aut.
Csabibacsi
Vendég
« Új hozzászólás #28453 Dátum: 2015.10.14 szerda, 21:26:36 »

Hú hát köszönöm nektek, a BMWnek mindenképp mennie kell sajnos, még én sem vagyok milliárdos hogy szimplán a hosszú utakra megtartsam... Smiley
A punto mint igénytelen autó, kifogástalan! Bárkinek merem ajánlani, télen viszont azért már szívesebben adnám oda a páromnak a nagyobb, biztonságosabb, és persze kényelmesebb autót. Ez a bmw-nél nem igazán van meg, azt még tőle is féltem... Cheesy Cheesy Cheesy

A turbós motorokat világ életemben kerültem benzinesben, szívó párti voltam/vagyok nyilván a dízel más kategória ilyen szempontból. A 2.0 ecoboost még lehet szóba fog jönni, remélem még nem egy túl bonyolított konstrukció és bátran lehet őket venni. A 2.3-as nem tudom milyen lehet, de volt tavaly A6 2.8 FSI-m 190 lóerővel és utáltam motorilag, pont az a nem ment sehova kategória volt és leette a gatyámat... Smiley
Naplózva
Csabibacsi
Vendég
« Új hozzászólás #28454 Dátum: 2015.10.14 szerda, 21:31:01 »

Ne bizonytalanodj el. Ha tudod használni a dízelt (DPF "használat" elsősorban), nyugodtan vedd azt. Én is évi 25-30K km-re vettem dízelt, kb 4 - 5évre tervezek. Addig mennie kell nagyobb beruházás és gond nélkül. Szervízelni kell időben és gyári alkatrészeket használni, ami egyáltalán nem drága.

Egy fontos dolgot mérlegelj!

- FL előtti Mondeoban lesz csak hagyományos bolygóműves autómata 2.0tdci, amit preferálsz. 2,2tdci (175PS)-ből FL előtt még nem volt AT.
- FL 2010.11hó - tól jelent meg a facelift, de onnantól már alanyi jogon kapod a duplakuplungos autómatát a 2.0-hoz. A 2,2tdci 200PS lett FL után és hagyományos autómatát kapott, ez lehet a te "embered".

Na most mégis bizonytalankodj még!  vigyor3

Üdv.

Tonyo

A srácok eléggé elbizonytalanítottak, mivel én is munkába járásra használnám első sorban és igen valóban nem melegedne be addig a motor, persze nem is pörgetném, de mivel elsősorban időre megyek és a DPF gondol egyet és ő bizony égetni akar, akkor nekem arra nincs épp felesleges 15 percem megcsinálni, gondolom ez problémát okozhat. Nem tudom milyen sűrűn fordul ez elő, illetve tudom-e orvosolni a problémát ha ilyen történik, de azért ez is vissza tartó erő.
Mindenképp a hagyományos automata felé hajlok, a 2.2-es hagyományos automatával egyébként jol hangzik. :/
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #28455 Dátum: 2015.10.14 szerda, 21:41:25 »

Hú hát köszönöm nektek, a BMWnek mindenképp mennie kell sajnos, még én sem vagyok milliárdos hogy szimplán a hosszú utakra megtartsam... Smiley
A punto mint igénytelen autó, kifogástalan! Bárkinek merem ajánlani, télen viszont azért már szívesebben adnám oda a páromnak a nagyobb, biztonságosabb, és persze kényelmesebb autót. Ez a bmw-nél nem igazán van meg, azt még tőle is féltem... Cheesy Cheesy Cheesy

A turbós motorokat világ életemben kerültem benzinesben, szívó párti voltam/vagyok nyilván a dízel más kategória ilyen szempontból. A 2.0 ecoboost még lehet szóba fog jönni, remélem még nem egy túl bonyolított konstrukció és bátran lehet őket venni. A 2.3-as nem tudom milyen lehet, de volt tavaly A6 2.8 FSI-m 190 lóerővel és utáltam motorilag, pont az a nem ment sehova kategória volt és leette a gatyámat... Smiley

jaj de sajnálom azt a bömbit, vazze nyerném meg a lottót
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #28456 Dátum: 2015.10.14 szerda, 21:42:01 »

Jó, de akkor kérünk mozgássérült parkolóhelyet is, hogy legyen hol megállniuk.

én vállalom, hogy leszek bunkó  idiota
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #28457 Dátum: 2015.10.14 szerda, 21:56:18 »

A srácok eléggé elbizonytalanítottak, mivel én is munkába járásra használnám első sorban és igen valóban nem melegedne be addig a motor, persze nem is pörgetném, de mivel elsősorban időre megyek és a DPF gondol egyet és ő bizony égetni akar, akkor nekem arra nincs épp felesleges 15 percem megcsinálni, gondolom ez problémát okozhat. Nem tudom milyen sűrűn fordul ez elő, illetve tudom-e orvosolni a problémát ha ilyen történik, de azért ez is vissza tartó erő.
Mindenképp a hagyományos automata felé hajlok, a 2.2-es hagyományos automatával egyébként jol hangzik. :/

Ez a regen furcsa jószág. Nekem ma pl 5 percig se csinálta.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28458 Dátum: 2015.10.14 szerda, 22:23:27 »

Hú hát köszönöm nektek, a BMWnek mindenképp mennie kell sajnos, még én sem vagyok milliárdos hogy szimplán a hosszú utakra megtartsam... Smiley
A punto mint igénytelen autó, kifogástalan! Bárkinek merem ajánlani, télen viszont azért már szívesebben adnám oda a páromnak a nagyobb, biztonságosabb, és persze kényelmesebb autót. Ez a bmw-nél nem igazán van meg, azt még tőle is féltem... Cheesy Cheesy Cheesy

A turbós motorokat világ életemben kerültem benzinesben, szívó párti voltam/vagyok nyilván a dízel más kategória ilyen szempontból. A 2.0 ecoboost még lehet szóba fog jönni, remélem még nem egy túl bonyolított konstrukció és bátran lehet őket venni. A 2.3-as nem tudom milyen lehet, de volt tavaly A6 2.8 FSI-m 190 lóerővel és utáltam motorilag, pont az a nem ment sehova kategória volt és leette a gatyámat... Smiley

2.3ast felejtsd el.
Vegyél 2.0Ecoboost-ot. Az jó Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28459 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 08:11:14 »

No, tegnap elhoztam a kocsit, nálam van.
Először is mindenkinek köszönöm a tanácsot, segítséget, információt, hasznos volt! Smiley

Ám volna pár kérdésem, az első kettő elég noob lesz:
- sosem volt még dízelem, itt nincs tanksapka?
- hogyan kell az ablaktörlőt felemelni, ha szélvédőt akarok mosni?  vigyor3

Power_ford közreműködésével kicsit bindzsiztünk a kocsin tegnap, ám egyszer csak kiírta, hogy első fényszóró hiba (xenonos a vas). Pedig minden jól működött.
Erre ma reggel megyünk dolgozni, a bal oldali lámpa egyszer csak kialudt, majd kis idő múlva visszajött. Halvány lila fénye van. Nem sokkal később a jobb oldali kezdte azt csinálni, hogy egy pillanatra elment a fénye, majd visszajött. Ennek még normális a színe, de a fény széle az szivárványos. Ezek mitől lehetnek?

Illetve keresek (vennék) egy gombot, méghozzá a kormány bal oldali, hangerőszabályzó 4 irányú gombja kellene, akinek van elfekvőben bontott kormányból pls. szóljon. Kicsit az ezüst fólia fel van púposodva...
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28460 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 08:25:53 »

No, tegnap elhoztam a kocsit, nálam van.
Először is mindenkinek köszönöm a tanácsot, segítséget, információt, hasznos volt! Smiley

Ám volna pár kérdésem, az első kettő elég noob lesz:
- sosem volt még dízelem, itt nincs tanksapka?
- hogyan kell az ablaktörlőt felemelni, ha szélvédőt akarok mosni?  vigyor3

Power_ford közreműködésével kicsit bindzsiztünk a kocsin tegnap, ám egyszer csak kiírta, hogy első fényszóró hiba (xenonos a vas). Pedig minden jól működött.
Erre ma reggel megyünk dolgozni, a bal oldali lámpa egyszer csak kialudt, majd kis idő múlva visszajött. Halvány lila fénye van. Nem sokkal később a jobb oldali kezdte azt csinálni, hogy egy pillanatra elment a fénye, majd visszajött. Ennek még normális a színe, de a fény széle az szivárványos. Ezek mitől lehetnek?

Illetve keresek (vennék) egy gombot, méghozzá a kormány bal oldali, hangerőszabályzó 4 irányú gombja kellene, akinek van elfekvőben bontott kormányból pls. szóljon. Kicsit az ezüst fólia fel van púposodva...

- nincs,
- gyújtáslevétel után x mp-en belül törölni kell egyet(kar lefelé), s beáll szervizállásba (benne a gépkönyvben),
- szharok az izzóid (és/vagy trafó, de inkább izzó),
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.15 csütörtök, 08:32:38 írta SzJani » Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28461 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 08:36:26 »


- szharok az izzóid (és/vagy trafó, de inkább izzó),

De az, hogy egyszerre a jobb és a bal, az nekem gyanús...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28462 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 08:45:22 »

Sziasztok,


"kiégett" a hátsó, jobb belső lámpámban a led panel. Nagy vehemenciával kiszereltem, viszont a panel természetesen hozzáférhetetlen, mivel össze van olvasztva (ragasztva).
Valakinek volt már hasonló promlémája? Konkrétan ez most lámpacserét jelent? -ill van aki javít ilyet ?  falbav

 worship
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28463 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 09:16:41 »

- nincs,
- gyújtáslevétel után x mp-en belül törölni kell egyet(kar lefelé), s beáll szervizállásba (benne a gépkönyvben),
- szharok az izzóid (és/vagy trafó, de inkább izzó),

Köszi.

Manualt most elolvastam, megvan az ablaktörlő.
Az izzó bizonyíthatóan 8 éves, még az eredeti. Kezdésnek kicserélem őket, ha utána is mókázik akkor továbbgondolom a dolgot.
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #28464 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 09:42:42 »

Sziasztok,


"kiégett" a hátsó, jobb belső lámpámban a led panel. Nagy vehemenciával kiszereltem, viszont a panel természetesen hozzáférhetetlen, mivel össze van olvasztva (ragasztva).
Valakinek volt már hasonló promlémája? Konkrétan ez most lámpacserét jelent? -ill van aki javít ilyet ?  falbav

 worship

Én még nem hallottam ilyet, de látok sok taxit aminek nem ég valamelyik. Biztos drága lehet, mert nem csináltatják meg konzekvensen.

Kérlek írd majd meg, ha meglesz a megoldás! Köszi!

T.
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #28465 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 10:34:22 »

Én még nem hallottam ilyet, de látok sok taxit aminek nem ég valamelyik. Biztos drága lehet, mert nem csináltatják meg konzekvensen.

Kérlek írd majd meg, ha meglesz a megoldás! Köszi!

T.

Az általam látott esetekben a belsők nem működnek, arra gyanakszom a sok ajtócsapkodást nem bírja az elektronikája. És ugyebár a taxiknak többet van nyitogatva. Szóval csak óvatosan a csomitérajtóval.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28466 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 11:02:48 »

Az általam látott esetekben a belsők nem működnek, arra gyanakszom a sok ajtócsapkodást nem bírja az elektronikája. És ugyebár a taxiknak többet van nyitogatva. Szóval csak óvatosan a csomitérajtóval.



Igen, erre gondolok én is..  szomoru1
Már néztem az "új" HELLA árakat, kib. drága móka lesz  falbav.

még futok vele 1-2 kört aztán referálok.

Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #28467 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 12:17:04 »

No, tegnap elhoztam a kocsit, nálam van.
Először is mindenkinek köszönöm a tanácsot, segítséget, információt, hasznos volt! Smiley

Ám volna pár kérdésem, az első kettő elég noob lesz:
- sosem volt még dízelem, itt nincs tanksapka?
- hogyan kell az ablaktörlőt felemelni, ha szélvédőt akarok mosni?  vigyor3

Power_ford közreműködésével kicsit bindzsiztünk a kocsin tegnap, ám egyszer csak kiírta, hogy első fényszóró hiba (xenonos a vas). Pedig minden jól működött.
Erre ma reggel megyünk dolgozni, a bal oldali lámpa egyszer csak kialudt, majd kis idő múlva visszajött. Halvány lila fénye van. Nem sokkal később a jobb oldali kezdte azt csinálni, hogy egy pillanatra elment a fénye, majd visszajött. Ennek még normális a színe, de a fény széle az szivárványos. Ezek mitől lehetnek?

Illetve keresek (vennék) egy gombot, méghozzá a kormány bal oldali, hangerőszabályzó 4 irányú gombja kellene, akinek van elfekvőben bontott kormányból pls. szóljon. Kicsit az ezüst fólia fel van púposodva...

Gratula,
- nem csak a dizin, hanem az MK4-ben nincs tanksapka. király találmány és most én nagyon hiányolom a GC-n
- jaja, ahogy írta jani, miután leállítod az autót, vagy ha kell bármikor, csak ne legyen gyújtásban az autó, lenyomva tartod a manuális törlés irányában a kart, amíg meg nem indul. Ez ki fog jönni szervízállásba
- izzó cserés
- olyan gombot nem fogsz találni, csak bontóban kormánnyal együtt, mert mindenkinek fel fog púposodni egy idő után Smiley
Naplózva
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28468 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 12:29:43 »

No, tegnap elhoztam a kocsit, nálam van.
Először is mindenkinek köszönöm a tanácsot, segítséget, információt, hasznos volt! Smiley

Ám volna pár kérdésem, az első kettő elég noob lesz:
- sosem volt még dízelem, itt nincs tanksapka?
- hogyan kell az ablaktörlőt felemelni, ha szélvédőt akarok mosni?  vigyor3

Power_ford közreműködésével kicsit bindzsiztünk a kocsin tegnap, ám egyszer csak kiírta, hogy első fényszóró hiba (xenonos a vas). Pedig minden jól működött.
Erre ma reggel megyünk dolgozni, a bal oldali lámpa egyszer csak kialudt, majd kis idő múlva visszajött. Halvány lila fénye van. Nem sokkal később a jobb oldali kezdte azt csinálni, hogy egy pillanatra elment a fénye, majd visszajött. Ennek még normális a színe, de a fény széle az szivárványos. Ezek mitől lehetnek?

Illetve keresek (vennék) egy gombot, méghozzá a kormány bal oldali, hangerőszabályzó 4 irányú gombja kellene, akinek van elfekvőben bontott kormányból pls. szóljon. Kicsit az ezüst fólia fel van púposodva...

Azt még elfelejtettem, hogy ugyebár mennem kell lendkerék cserére, mert minden fokozatban egy adott fordulatszámon hullámosan, remegve gyorsít. Na most ez észrevehető akkor is, ha fék és gáz nélkül, csak kuplungolással váltok vissza pl 3-ből 2-be. Remegve, hullámzóan lassít.
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #28469 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 12:31:30 »

Sziasztok,


"kiégett" a hátsó, jobb belső lámpámban a led panel. Nagy vehemenciával kiszereltem, viszont a panel természetesen hozzáférhetetlen, mivel össze van olvasztva (ragasztva).
Valakinek volt már hasonló promlémája? Konkrétan ez most lámpacserét jelent? -ill van aki javít ilyet ?  falbav

 worship

Led csak az fl-től van ugye? Nagyon sok 4-es mondinál látom, hogy ki vannak égve és szarnak rá.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28470 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 12:31:55 »

Gratula,
- nem csak a dizin, hanem az MK4-ben nincs tanksapka. király találmány és most én nagyon hiányolom a GC-n
- jaja, ahogy írta jani, miután leállítod az autót, vagy ha kell bármikor, csak ne legyen gyújtásban az autó, lenyomva tartod a manuális törlés irányában a kart, amíg meg nem indul. Ez ki fog jönni szervízállásba
- izzó cserés
- olyan gombot nem fogsz találni, csak bontóban kormánnyal együtt, mert mindenkinek fel fog púposodni egy idő után Smiley

Akkor marad a mostani gomb, annyira nem vészes. Smiley
Már csak egy bluetooth modult kell beletennem, mert megőrülök, hogy nincs kihangosító.

Izzó cseréhez szerviz kell, vagy házilag is megy?
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #28471 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 12:36:09 »

Led csak az fl-től van ugye? Nagyon sok 4-es mondinál látom, hogy ki vannak égve és szarnak rá.

Igen fl-től. Ha a kiégett ledesekre gondolsz, akkor valszeg azért szarnak rá, mert csak komplett lámpacserével javítható, az meg nem annyi mint kicserélni egy izzót.  szomoru1
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28472 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 12:36:20 »



Igen, erre gondolok én is..  szomoru1
Már néztem az "új" HELLA árakat, kib. drága móka lesz  falbav.

még futok vele 1-2 kört aztán referálok.



Na ez a nagy parám ezeknél a ledes technológiáknál... Mondjuk egy led kimegy és ezért venni egy komplett első fényszórót...  szomoru1
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28473 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 14:16:50 »

Led csak az fl-től van ugye? Nagyon sok 4-es mondinál látom, hogy ki vannak égve és szarnak rá.


Igen.

Bár láttam már nem egy olyan autót aminek elöl nincs DL csak a helye, viszont hátul már ledesek a lámpák. Gondolom ezeket az "átmeneti" időszakban gyártották és opcióként lehetett bele a DL előre.

Sanszos, hogy most nagyon megszívtam ezzel, ki kell cserélnem a lámpát...  falbav
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28474 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 14:20:32 »


Igen.

Bár láttam már nem egy olyan autót aminek elöl nincs DL csak a helye, viszont hátul már ledesek a lámpák. Gondolom ezeket az "átmeneti" időszakban gyártották és opcióként lehetett bele a DL előre.

Sanszos, hogy most nagyon megszívtam ezzel, ki kell cserélnem a lámpát...  falbav
DL alatt a DRL-re gondolsz?
Ha igen, akkor amelyik autóban nem látsz, az az alapfelszereltség (Trend?), ahol egy fekete műanyaggal maszkolva van a DRL helye. Láttam pár olyan FL-es MK4-et is, amiknél még ködlámpa sem volt, az is fekete műanyaggal volt blindolva. Na az a nagyon  szomoru1 látvány.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #28475 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 14:22:36 »

DL alatt a DRL-re gondolsz?
Ha igen, akkor amelyik autóban nem látsz, az az alapfelszereltség (Trend?), ahol egy fekete műanyaggal maszkolva van a DRL helye. Láttam pár olyan FL-es MK4-et is, amiknél még ködlámpa sem volt, az is fekete műanyaggal volt blindolva. Na az a nagyon  szomoru1 látvány.

Trend-ben alapból nincs elöl ledes DLR, az Ambiante-ben amit itthon nem nagyon forgalmaztak meg még ködlámpa sem. Viszont hátul ha jól tudom az FL után mind ledes.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28476 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 14:27:24 »

Trend-ben alapból nincs elöl ledes DLR, az Ambiante-ben amit itthon nem nagyon forgalmaztak meg még ködlámpa sem. Viszont hátul ha jól tudom az FL után mind ledes.
Hátul szerintem is mind LED. De itthon egyáltalán volt Ambiente? Én nem nagyon találkoztam vele. Meg anno néztem egy prospektust, és mintha nem is lett volna benne.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28477 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 14:28:36 »

DL alatt a DRL-re gondolsz?
Ha igen, akkor amelyik autóban nem látsz, az az alapfelszereltség (Trend?), ahol egy fekete műanyaggal maszkolva van a DRL helye. Láttam pár olyan FL-es MK4-et is, amiknél még ködlámpa sem volt, az is fekete műanyaggal volt blindolva. Na az a nagyon  szomoru1 látvány.


igen arra gondolok, mint DayLight. az "R" minek a rövidítése? Smiley

valóban nagyon cefet a fekete műa. látványa...
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28478 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 14:33:27 »


igen arra gondolok, mint DayLight. az "R" minek a rövidítése? Smiley

valóban nagyon cefet a fekete műa. látványa...
Daytime Running Lights
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28479 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 17:01:26 »

Daytime Running Lights

thx
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28480 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 17:10:45 »

Ha vki nem olvasná a minitali topikot: Holnap lesz egy soronkívüli minitali az arénában. Jöjjön, aki tud.  Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #28481 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 19:10:59 »

Ha vki nem olvasná a minitali topikot: Holnap lesz egy soronkívüli minitali az arénában. Jöjjön, aki tud.  Wink

Miko ?
Naplózva

blah blah blah
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28482 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 19:28:28 »

Miko ?

minitali topik
holnap 17h
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #28483 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 20:02:50 »

minitali topik
holnap 17h

kocce ! Majd meglatom. Holnap GSR-nel van jelenesem. Viszem az szfh-mat szemrevetelezesre  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #28484 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 20:11:42 »

Igen fl-től. Ha a kiégett ledesekre gondolsz, akkor valszeg azért szarnak rá, mert csak komplett lámpacserével javítható, az meg nem annyi mint kicserélni egy izzót.  szomoru1

Nem, fl előttiek mint az enyém sokat látni ahol ki van égve és nem cserélik.  Nekem még a xenonon kívül nem égett ki semmi kopp-kopp. Smiley
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #28485 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 21:47:55 »



Igen, erre gondolok én is..  szomoru1
Már néztem az "új" HELLA árakat, kib. drága móka lesz  falbav.

még futok vele 1-2 kört aztán referálok.


egy pár képet tegyél be róla Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #28486 Dátum: 2015.10.15 csütörtök, 22:20:31 »

- jaja, ahogy írta jani, miután leállítod az autót, vagy ha kell bármikor, csak ne legyen gyújtásban az autó, lenyomva tartod a manuális törlés irányában a kart, amíg meg nem indul. Ez ki fog jönni szervízállásba

Ezt én sem tudtam, pedig mennyit szívtam már vele Cheesy
KÖSZÖNÖM!!!  taps
Naplózva

Steven
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #28487 Dátum: 2015.10.16 péntek, 05:26:07 »

Sziasztom .Mondeo alufelni kupakot keresek! Akinek van eladó PÜ ben legyen szíves jelezze.Köszi
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0TDCi
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28488 Dátum: 2015.10.16 péntek, 07:39:16 »

Sziasztom .Mondeo alufelni kupakot keresek! Akinek van eladó PÜ ben legyen szíves jelezze.Köszi

Tesóm keresett anno, de nem talált itt. Inkább:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmondeo+alloy+wheel+cap.TRS0&_nkw=mondeo+alloy+wheel+cap&_sacat=0
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28489 Dátum: 2015.10.16 péntek, 07:55:24 »

Tegnap hazafele már csak pislákolt a lámpám, másfél óra dugó után kiértem Pestről és mintha semmi világítás nem lett volna a kocsin. Pofátlanul ködlámpát a kapcsoltam, azzal sokat javult a helyzet.
Ráadásul a jobb első fényszóróm szinte teljesen bepárásodott (tudtam, hogy meg volt repedve a motorháztető felőli éle, elvileg meg lett csinálva de ezek szerint bénán), így még azzal is kezdenem kell valamit. Új gyári lámpatestre nincs most keret. Smiley

Ma a Mazdával jöttem, abban a xenon olyan a Fordhoz képest mintha reflektorral mennék.
Naplózva
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28490 Dátum: 2015.10.16 péntek, 08:46:01 »

egy pár képet tegyél be róla Wink


pontosan miről? a kiégett lámpáról?  miaz
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28491 Dátum: 2015.10.16 péntek, 08:49:16 »


pontosan miről? a kiégett lámpáról?  miaz
Fotózd le este, egy sötét garázsban, vaku nélkül  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #28492 Dátum: 2015.10.16 péntek, 08:56:41 »

Fotózd le este, egy sötét garázsban, vaku nélkül  vigyor3


https://www.google.hu/search?q=black&biw=1549&bih=574&tbm=isch&imgil=r4ca0wc0ON-LvM%253A%253B6h4dGPPzFTYQwM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fryanmarciniak.com%25252Farchives%25252F571&source=iu&pf=m&fir=r4ca0wc0ON-LvM%253A%252C6h4dGPPzFTYQwM%252C_&usg=__ynV27rhIJ1SXf2Y3QdwoQrsZipM%3D&ved=0CCoQyjdqFQoTCJyv0by0xsgCFQS2Ggodgx8G3Q&ei=W58gVtyVCITsaoO_mOgN#imgrc=hdPuxXn7gwGQ7M%3A&usg=__ynV27rhIJ1SXf2Y3QdwoQrsZipM%3D

kész
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #28493 Dátum: 2015.10.16 péntek, 09:03:38 »

én csak ezt látom:  vigyor3

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://limeshot.com/images/black-wallpaper/40.png&imgrefurl=http://limeshot.com/2009/50-beautiful-black-wallpapers&h=368&w=540&tbnid=inJ_AbmX-8O2JM:&docid=XoqzTARrTnqm1M&ei=uqAgVv2eJMW3a5vMusgF&tbm=isch&ved=0CBYQMygTMBM4ZGoVChMI_eOc5LXGyAIVxdsaCh0bpg5Z

http://www.google.hu/imgres?imgurl=https://jhonsthie.files.wordpress.com/2008/12/black-101.jpg&imgrefurl=https://jhonsthie.wordpress.com/black-and-white/&h=1200&w=1920&tbnid=d2n5ztxXhqfVVM:&docid=OGC29QhTny0Y6M&ei=uqAgVv2eJMW3a5vMusgF&tbm=isch&ved=0CEoQMyhHMEc4ZGoVChMI_eOc5LXGyAIVxdsaCh0bpg5Z

http://www.google.hu/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRxqFQoTCKOgup22xsgCFQwKGgodCQIEtg&url=http%3A%2F%2Fbuzzerg.com%2F206204-flags-of-the-world-2009-id-107800.htm&psig=AFQjCNGeEEcXrQycsZR8J3QMON04TIUiVw&ust=1445065252511576
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #28494 Dátum: 2015.10.16 péntek, 09:38:18 »

Tegnap hazafele már csak pislákolt a lámpám, másfél óra dugó után kiértem Pestről és mintha semmi világítás nem lett volna a kocsin. Pofátlanul ködlámpát a kapcsoltam, azzal sokat javult a helyzet.
Ráadásul a jobb első fényszóróm szinte teljesen bepárásodott (tudtam, hogy meg volt repedve a motorháztető felőli éle, elvileg meg lett csinálva de ezek szerint bénán), így még azzal is kezdenem kell valamit. Új gyári lámpatestre nincs most keret. Smiley

Ma a Mazdával jöttem, abban a xenon olyan a Fordhoz képest mintha reflektorral mennék.
Ha jól értem a Mondeod is xenonos. A következőket kell tenned.
- Izzócsere
- Lencsetisztítás
- és valószínűleg foncsoroztatás is.

Ezzel többszörösére fog nőni a fényerő. Csak a lencse kipucolása hoz annyit, mint egy új izzó.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28495 Dátum: 2015.10.16 péntek, 09:50:19 »

Ha jól értem a Mondeod is xenonos. A következőket kell tenned.
- Izzócsere
- Lencsetisztítás
- és valószínűleg foncsoroztatás is.

Ezzel többszörösére fog nőni a fényerő. Csak a lencse kipucolása hoz annyit, mint egy új izzó.

Igen, xenonos az is.

- Az 1. pont kipipálva, megrendeltem
- A másik kettőre van esetleg ajánlás, hogy hol érdemes? Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48467



« Új hozzászólás #28496 Dátum: 2015.10.16 péntek, 10:02:03 »

Igen, xenonos az is.

- Az 1. pont kipipálva, megrendeltem
- A másik kettőre van esetleg ajánlás, hogy hol érdemes? Smiley

Otthon?!  vigyor3
2.http://mondeo.hu/index.php?topic=19841.0

Itt:
3.http://www.foncsorozas.hu/
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28497 Dátum: 2015.10.16 péntek, 10:08:25 »


Hú, az első nagyon profi! De otthon nem mernék nekiállni, az összerakást tuti elrontanám. Smiley

Ellenben Gyömrő itt van mellettünk, megkérdezem őket.

Köszi! Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.16 péntek, 10:17:09 írta tayrol » Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #28498 Dátum: 2015.10.16 péntek, 10:38:32 »

Hú, az első nagyon profi! De otthon nem mernék nekiállni, az összerakást tuti elrontanám. Smiley

Ellenben Gyömrő itt van mellettünk, megkérdezem őket.

Köszi! Smiley

Xenontisztítás 2 tálca Heineken, 2óra. Érdeklődni privátban...  vigyor3

 wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28499 Dátum: 2015.10.16 péntek, 11:00:32 »


Lúfaxt. Te és Tibi csak ezt nézitek egész nap:  hehe

https://www.google.hu/search?q=google&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI-7qmiNDGyAIVRilyCh2aKged&biw=1280&bih=923#tbm=isch&q=man+body+on+black&imgrc=v2lfMYPiuuHYWM%3A
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 563 564 565 566 567 568 569 [570] 571 572 573 574 575 576 577 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.106 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.