Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 02:24:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 592 593 594 595 596 597 598 [599] 600 601 602 603 604 605 606 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11313500 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #29900 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 11:33:33 »

45 fok van a garázsban.  vigyor3

A sarkokban meg 90 fok, mi?  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mike81
Vendég
« Új hozzászólás #29901 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 11:55:20 »

Sziasztok!

Új vagyok még ezen az oldalon. Olyan kérdésel fordulnék hozzátok, hogy a mostani 2004 1.6 Focus I-es kombit esedékes lenne lecserélni. Kezdi a család kinőni. Nagyon szemezgetek a IV Mondeoval, de abból is a kombival, vagy az S-Maxal. Viszont jószerével csak dizelt találni amit nagyon nem szeretnék, meg ki sem használnánk mert évi kb 10 000 km megyünk. Benzinesből mennyire válalható Mondeoból az 1.6-os? Nem vagyok egy száguldozó fajta, autópályát sem szoktuk nagyon használni, de azért a volánbuszt sem szeretném 70 kísérni mert nem merem megelőzni :hehe:Vagy esetleg érdemes külföldön nézegetni? A benzineseknek van valami típushibája?

A válaszokat előre is köszönöm worship
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #29902 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 12:41:42 »

A sarkokban meg 90 fok, mi?  vigyor3

 nyes nyes taps taps
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29903 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 13:28:05 »

Dave-nek van talán 1.6-os Mondeója, majd ő tud Neked írni. (Nekem C-maxhoz 90 km/h felett kevés.)

S-max gyerekbarátabb annyival, hogy ha kicsik a lurkók, nem kell hajolgatni, mikor a hátsó ülésre beteszed őket. A térérzet nagyobb az S-Maxban, a fogyi kicsivel nagyobb.
2.0. Tdci-től ne félj, bár nem tudom, hogy a 10e km mennyire rövid távokból áll. Tournier jó választás, szerintem szebb, mint az 5 ajtós, de ez már szubj.
Jó pár autót nézz meg előtte, mielőtt döntesz, s nem baj, ha be is linkeled ide a hirdetést, hogy melyben gondolkodsz, lehet, hogy kap az autó savat, de inkább az elején. Az sem baj, ha karonfogsz egy topictársat, s vele mész el megnézni.   nyes

A Mondeo-k nagyon jól bírják a km-ert, de nagyon belenyúlhatsz, ha pont egyszerre lesz minden rajta cserés...


Sziasztok!

Új vagyok még ezen az oldalon. Olyan kérdésel fordulnék hozzátok, hogy a mostani 2004 1.6 Focus I-es kombit esedékes lenne lecserélni. Kezdi a család kinőni. Nagyon szemezgetek a IV Mondeoval, de abból is a kombival, vagy az S-Maxal. Viszont jószerével csak dizelt találni amit nagyon nem szeretnék, meg ki sem használnánk mert évi kb 10 000 km megyünk. Benzinesből mennyire válalható Mondeoból az 1.6-os? Nem vagyok egy száguldozó fajta, autópályát sem szoktuk nagyon használni, de azért a volánbuszt sem szeretném 70 kísérni mert nem merem megelőzni :hehe:Vagy esetleg érdemes külföldön nézegetni? A benzineseknek van valami típushibája?

A válaszokat előre is köszönöm worship
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Mike81
Vendég
« Új hozzászólás #29904 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 14:33:21 »

Köszi a választ Danidoki.

Én is kevésnek tartom de azért nem voltam biztos benne. De tény hogy a 2.0-nek jobban örülnék Grin Az S-maxból van is pár darab benzines. Azokban elviekben 200 fölött van a km. Ez még akár valós is lehet. Tudom, hogy a Ford bírja a km-eket. A mostani Focust is 4 évesen 124000-el vettük. Most van benne 181 000 ezt kb 7 év alatt raktuk bele. Ezidő alatt egy kuplung csere volt a legnagyobb kiadásunk. De az már akkor sem volt tökéletes mikor megvettük. Szóval mi megvagyunk elégedve vele. A dizeltől meg csak a javítás összege miatt irtózok. Főleg ha tényleg minden egyszere sz@rik be. Meg amúgy sem járunk nagy távolságokat. Leginkább városban közlekedünk. Havonta egyszer vagy kétszer Kecskemét vagy esetleg Pest. Ami 60-60 km távolságra van tőlünk. Autópálya meg max az M8 eleje a Pentelle híd. A gyerekek meg kicsik még 1 és 3 évesek.
De jó tudni hogy van itt olyan aki az idejét sem sajnálja arra, hogy segítsen másik tagnak taps
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.28 csütörtök, 14:45:01 írta Mike81 » Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29905 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 15:00:25 »

Ez egy abszolút segítőkész fórum  nyes

Nekem is 3,5 és 0,5 évesek a gyerkőcök, még bőven jó lenne az S-max a derekam miatt.  Feleségem C-max-a ebből a szempontból praktikusabb, de hosszabb távon ez a praktikum elfogy, de itt most nem a C-maxot és a Mondeo-t, hanem az S-maxot és a Mondeot hasonlítjuk össze. Azért azt se feledd, hogy az S-max drágább is... A Mondeo meg elegánsabb (feleségem szerint Smiley. Főleg egy kis chrom pakettel, jó színnel, stb. Smiley [Az Új Smax viszont nagyon jó, pont most voltam egy szalonban.]

Az Mk4 Tdci javításától ne ijedj meg, ha a teljes kuplung cserélve volt ( lendkerék is), akkor a legnagyobb kiadás igazából kipipálva. Generátor, önindító szokott cserés lenni, az Mk3 híres magasnyomású és porlasztócsúcs cseréje már nem jellemző a Mondeora ( más a bef. rendszere, azt hiszem Siemens, de ha nem kijavítanak). Jöhet persze önindító csere (cseredarabot viszed, újat kapsz), generátor csere, a vezérlést meg vásárláskor illik cserélni. Aztán van olyan kiadás, ami nem feltétlenül észlelhető, pld. futómű javítása. Lehet, hogy a Focusod új gátlókkal és szilentekkel sokkal jobb lenne, de most nem érzed, mert ehhez vagy szokva. Ezek azok az alkatrészek, amit akkor veszel észre, ha vezetsz egy másikat vagy a sajátodon cserélik.

Szóval ne félj a dieseltől, ha nem rövid távon járkálsz, nyáron úgyis nyaralgatsz, meg előbb-utóbb úgyis elmerészkedtek hosszabb távra, az 1 év gyereknél már vízválasztó, nyáron már másfél éves lesz, irány a tenger vagy a Balaton  wave


Köszi a választ Danidoki.

Én is kevésnek tartom de azért nem voltam biztos benne. De tény hogy a 2.0-nek jobban örülnék Grin Az S-maxból van is pár darab benzines. Azokban elviekben 200 fölött van a km. Ez még akár valós is lehet. Tudom, hogy a Ford bírja a km-eket. A mostani Focust is 4 évesen 124000-el vettük. Most van benne 181 000 ezt kb 7 év alatt raktuk bele. Ezidő alatt egy kuplung csere volt a legnagyobb kiadásunk. De az már akkor sem volt tökéletes mikor megvettük. Szóval mi megvagyunk elégedve vele. A dizeltől meg csak a javítás összege miatt irtózok. Főleg ha tényleg minden egyszere sz@rik be. Meg amúgy sem járunk nagy távolságokat. Leginkább városban közlekedünk. Havonta egyszer vagy kétszer Kecskemét vagy esetleg Pest. Ami 60-60 km távolságra van tőlünk. Autópálya meg max az M8 eleje a Pentelle híd. A gyerekek meg kicsik még 1 és 3 évesek.
De jó tudni hogy van itt olyan aki az idejét sem sajnálja arra, hogy segítsen másik tagnak taps
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Mike81
Vendég
« Új hozzászólás #29906 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 15:28:22 »

Na igen csak kérdés hogy tényleg volt e cserélve az adott alkatrész vagy nem. Én azért nem bízok semmi féle leinfózhatóságban. De amiket olvas az ember hogy ez kerult 350-be ez meg csak 200-ba eléggé elrettentő összegek. Szóval nem tudom hogy mi legyen. Mert a mi használatunk mellett nem tudom mikor hozná be az árát a diesel. De ha nem nagyon lesz más alternatíva akkor lehet csak bele kell ugrani egybe. De legalább tudom hogy hol kell kérdezni taps

Amúgy igazad van a Mondeo tényleg szebb. Nekem is jobban tetszik. De ha lenne egy 3. gyerekünk akkor vajon a 3 gyerkulés is elfér egy Mondeoban?  Erről van valakinek valami tapasztalata?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29907 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:13:28 »

Sziasztok!

Új vagyok még ezen az oldalon. Olyan kérdésel fordulnék hozzátok, hogy a mostani 2004 1.6 Focus I-es kombit esedékes lenne lecserélni. Kezdi a család kinőni. Nagyon szemezgetek a IV Mondeoval, de abból is a kombival, vagy az S-Maxal. Viszont jószerével csak dizelt találni amit nagyon nem szeretnék, meg ki sem használnánk mert évi kb 10 000 km megyünk. Benzinesből mennyire válalható Mondeoból az 1.6-os? Nem vagyok egy száguldozó fajta, autópályát sem szoktuk nagyon használni, de azért a volánbuszt sem szeretném 70 kísérni mert nem merem megelőzni :hehe:Vagy esetleg érdemes külföldön nézegetni? A benzineseknek van valami típushibája?

A válaszokat előre is köszönöm worship

Ha mk4 mondeo vagy s-max mk1 között hezitálsz, akkor én egyértelműen mondeóra adom le a voksom.

Mk5 Mondeo és S-max mk2(?) között már nem ilyen egyértelmű, főleg úgy, hogy egyikben sem ültem. Egy mk5 mondeóban hátul kisebb hely van, mint a mostani Focusotokban, ami vicc. Új s-maxban van hely bőven, kérdés, hogy a minőség milyen... Kb év végén többet fogok tudni mondani.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mike81
Vendég
« Új hozzászólás #29908 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:22:19 »

Szia!

Igen Mondeo MK4 és Smax Mk1 jönne szóba. A újabb típusok nekem drágák még. De tény hogy én a Mondeo felé húzok inkább nyes
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29909 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:24:59 »

Szia!

Igen Mondeo MK4 és Smax Mk1 jönne szóba. A újabb típusok nekem drágák még. De tény hogy én a Mondeo felé húzok inkább nyes

Van egy teóriám. Mondeo mk4 s-max egy alapra épülnek, mégis az s-max több, mint fél évvel korábban kijött... Kicsit elkapkodták, nem gondolták végig...

Akkor mondeo!

Az új s-maxról már nem ez mondható el, az mk5 már kijött 2-3 éve, s-maxból meg csak most kezdenek leesni az első darabok valahol messze nyugaton.  hehe hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #29910 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:29:58 »

Van egy teóriám. Mondeo mk4 s-max egy alapra épülnek, mégis az s-max több, mint fél évvel korábban kijött... Kicsit elkapkodták, nem gondolták végig...

Akkor mondeo!

Az új s-maxról már nem ez mondható el, az mk5 már kijött 2-3 éve, s-maxból meg csak most kezdenek leesni az első darabok valahol messze nyugaton.  hehe hehe


Szerintem Fordék is olvassák a fórumot és az elméleteid miatt nem gyártanak neked autót.  hehe
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #29911 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:33:29 »

Na igen csak kérdés hogy tényleg volt e cserélve az adott alkatrész vagy nem. Én azért nem bízok semmi féle leinfózhatóságban. De amiket olvas az ember hogy ez kerult 350-be ez meg csak 200-ba eléggé elrettentő összegek. Szóval nem tudom hogy mi legyen. Mert a mi használatunk mellett nem tudom mikor hozná be az árát a diesel. De ha nem nagyon lesz más alternatíva akkor lehet csak bele kell ugrani egybe. De legalább tudom hogy hol kell kérdezni taps

Amúgy igazad van a Mondeo tényleg szebb. Nekem is jobban tetszik. De ha lenne egy 3. gyerekünk akkor vajon a 3 gyerkulés is elfér egy Mondeoban?  Erről van valakinek valami tapasztalata?
igen.akkor smax!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mike81
Vendég
« Új hozzászólás #29912 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:37:38 »

 worship
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29913 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:39:02 »



Szerintem Fordék is olvassák a fórumot és az elméleteid miatt nem gyártanak neked autót.  hehe

Gyártanak, csak lassan...  taps

Most április-májusi gyártásnál tartunk...  taps taps

De legalább már nem gyárthatatlan. Most.  vigyor3 vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #29914 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:44:48 »

Gyártanak, csak lassan...  taps

Most április-májusi gyártásnál tartunk...  taps taps

De legalább már nem gyárthatatlan. Most.  vigyor3 vigyor3


Akkor már karácsonyra talán nálad lesz.  vigyor3
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #29915 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:45:27 »

Van egy teóriám. Mondeo mk4 s-max egy alapra épülnek, mégis az s-max több, mint fél évvel korábban kijött... Kicsit elkapkodták, nem gondolták végig...

Akkor mondeo!

Az új s-maxról már nem ez mondható el, az mk5 már kijött 2-3 éve, s-maxból meg csak most kezdenek leesni az első darabok valahol messze nyugaton.  hehe hehe

Te figyi Hgolab!

Itt áll egy fehér az udvarban, 1 hetes kb.! Fehér - ledes, Individual, 150LE... Remegő ledIZZÓS.

Tényleg a ledizzó az valójában izzó? Szerintetek?  eplus2 eplus2

Téged szivatnak! Vagy összekevertek ezzel a csákóval, ez is lávdzsoj...  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29916 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 16:55:39 »

Te figyi Hgolab!

Itt áll egy fehér az udvarban, 1 hetes kb.! Fehér - ledes, Individual, 150LE... Remegő ledIZZÓS.

Tényleg a ledizzó az valójában izzó? Szerintetek?  eplus2 eplus2

Téged szivatnak! Vagy összekevertek ezzel a csákóval, ez is lávdzsoj...  eplus2 eplus2 eplus2

Van lengőkar rajta? Vagy csak egy papírmakett? eplus2

A balfaxok elkezdik: van egy novemberi rendelés amivel beraknák áprilisra, vagy májusra... Na itt hullott ki, az egyébként sűrű hajam...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #29917 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 17:02:59 »

Van lengőkar rajta? Vagy csak egy papírmakett? eplus2

A balfaxok elkezdik: van egy novemberi rendelés amivel beraknák áprilisra, vagy májusra... Na itt hullott ki, az egyébként sűrű hajam...

Vond vissza és rendeld meg a szitroenpikasszót, mondtam leguccsó minin!

Az már itt lenne téliszettel, igazi lengőkarokkal, papfényestetővel és szellőztethető műszerfallal...

Nézd csak:

https://www.google.hu/search?q=citroen+picasso+%C3%B3cska&biw=1422&bih=998&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimlNfD8MzKAhXkn3IKHWIpBBoQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgdii=LOKjoE3dm3BY7M%3A%3BLOKjoE3dm3BY7M%3A%3BbIXG8aIUtaK8wM%3A&imgrc=LOKjoE3dm3BY7M%3A

Nem gyönyörű?  vigyor3

Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29918 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 18:34:51 »

Vond vissza és rendeld meg a szitroenpikasszót, mondtam leguccsó minin!

Az már itt lenne téliszettel, igazi lengőkarokkal, papfényestetővel és szellőztethető műszerfallal...

Nézd csak:

https://www.google.hu/search?q=citroen+picasso+%C3%B3cska&biw=1422&bih=998&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimlNfD8MzKAhXkn3IKHWIpBBoQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgdii=LOKjoE3dm3BY7M%3A%3BLOKjoE3dm3BY7M%3A%3BbIXG8aIUtaK8wM%3A&imgrc=LOKjoE3dm3BY7M%3A

Nem gyönyörű?  vigyor3



Az eredeti kiszemelt egy Fiat Multipla lett volna, de azt már nem gyártják.

Most szemezgetek a Dacia Lodgy-val...  hehe

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dacia_Lodgy#/media/File:Dacia_Lodgy_dCi_110_eco%C2%B2_Prestige_%E2%80%93_Heckansicht,_19._Juni_2012,_Heiligenhaus.jpg

Találtam egy 1 éveset 500 km-el... Fel is hívtam a hirdetést, először azt hittem rosszat hívok, mert a Fővárosi temetkezési vállalat jeletnkezett be, de aztán rájöttem, hogy...  eplus2

Állítólag 2. és 3. sori ülések sosem voltak használva...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
attila906
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új hozzászólás #29919 Dátum: 2016.01.28 csütörtök, 22:47:12 »

Valakinek tapasztalata ezekkel az égőkkel ?
OSRAM Cool Blue Intense BOX H7
Naplózva
csaszy77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #29920 Dátum: 2016.01.29 péntek, 00:30:02 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi a véleményetek a cromaxrol. Új Mondeo tulaj vagyok és első blikkre egész jók az áraik ráadásul helyben meg is csinálják. Arról nem is beszélve, hogy ott lakom a kozelukben. Joe lebeszelt roluk, de szeretnék több véleményt is meghallgatni. Eddig Skodank volt ott már tudtam, hogy mit miből és hol. De most egy picit tanácstalan vagyok. Értem ez alatt, hogy miből vegyek gyárit és miből utángyártottat, és abból is melyik beszallito a jo. Segítségeteket előre is köszönöm.
Naplózva
Ggergo85
Vendég
« Új hozzászólás #29921 Dátum: 2016.01.29 péntek, 06:57:11 »

Sziasztok! 2012-es facelift Mk4 Mondeo-m van és az egyik hátsó lámpán a led helyzetjelző csík nem világít. Lehetséges ennek a javítása? A Ford szalonban azt mondták, hogy nem javítható, új lámpát kell venni, ami elég nehezen fogadható el számomra. Köszi a segítséget.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #29922 Dátum: 2016.01.29 péntek, 07:27:08 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi a véleményetek a cromaxrol. Új Mondeo tulaj vagyok és első blikkre egész jók az áraik ráadásul helyben meg is csinálják. Arról nem is beszélve, hogy ott lakom a kozelukben. Joe lebeszelt roluk, de szeretnék több véleményt is meghallgatni. Eddig Skodank volt ott már tudtam, hogy mit miből és hol. De most egy picit tanácstalan vagyok. Értem ez alatt, hogy miből vegyek gyárit és miből utángyártottat, és abból is melyik beszallito a jo. Segítségeteket előre is köszönöm.
Semmi baj nincs a cromaxszal. Amiből pedig lehet vegyél gyárit, legalábbis akkor ha nem többször annyiba kerül mint az utángyártott. Ja, a motorcraft az gyárinak számít.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #29923 Dátum: 2016.01.29 péntek, 08:47:44 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy mi a véleményetek a cromaxrol. Új Mondeo tulaj vagyok és első blikkre egész jók az áraik ráadásul helyben meg is csinálják. Arról nem is beszélve, hogy ott lakom a kozelukben. Joe lebeszelt roluk, de szeretnék több véleményt is meghallgatni. Eddig Skodank volt ott már tudtam, hogy mit miből és hol. De most egy picit tanácstalan vagyok. Értem ez alatt, hogy miből vegyek gyárit és miből utángyártottat, és abból is melyik beszallito a jo. Segítségeteket előre is köszönöm.
Náluk szoktam rendszeresen alkatrészt vásárolni, de a szervizükkel nagyon rossz a tapasztalatom. Értsd kapugarancia.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #29924 Dátum: 2016.01.29 péntek, 09:19:37 »

Náluk szoktam rendszeresen alkatrészt vásárolni, de a szervizükkel nagyon rossz a tapasztalatom. Értsd kapugarancia.

Én egyszer vittem hozzájuk a paripát, akkor rossz diagnózist adtak a futóműről, úgyhogy annyira nem vagyok oda értük. Lehet, ha közelebb lennének, megpróbálnám még egyszer, de így kihagyom.
Naplózva
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #29925 Dátum: 2016.01.29 péntek, 09:53:55 »

Sziasztok! 2012-es facelift Mk4 Mondeo-m van és az egyik hátsó lámpán a led helyzetjelző csík nem világít. Lehetséges ennek a javítása? A Ford szalonban azt mondták, hogy nem javítható, új lámpát kell venni, ami elég nehezen fogadható el számomra. Köszi a segítséget.

Hát a led-es lámpa jó is meg rossz is. Nagyon jól néz ki, de ha valami elromlik, akkor a szervizek zöme az egész lámpát cseréli. Én két lehetőséget látok:
1. venni bontóban egy jót (emlékeim szerint a Cserhalminál mindig van egy-kettő)
2. szétszedni és kimérni, hogy mi halt be. Annyira nem bonyi az elektronikája, de kell hozzá türelem, de nem garantált, hogy megtalálod a megoldást, olyankor lehet kerülőutakat keresni. Meddig jut el a jel, a táp és valami segédelektronikát gyártani, hogy az történjen amit szeretnél.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
Willjam
Vendég
« Új hozzászólás #29926 Dátum: 2016.01.29 péntek, 13:27:04 »

Nem tudom mennyire volt nagy ötlet megvenni egy 170 ezret futott 2011-es Mondeot... 6 évig megtartja az ember... lehet lesz 350 ezer km benne... eladhatatlan lesz...
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29927 Dátum: 2016.01.29 péntek, 13:29:10 »

Nem tudom mennyire volt nagy ötlet megvenni egy 170 ezret futott 2011-es Mondeot... 6 évig megtartja az ember... lehet lesz 350 ezer km benne... eladhatatlan lesz...

Dehogy... Visszatekered 135e-re és kész.  Cheesy
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Willjam
Vendég
« Új hozzászólás #29928 Dátum: 2016.01.29 péntek, 13:35:35 »

Dehogy... Visszatekered 135e-re és kész.  Cheesy

Igen, főleg hogy a vásárlás pillanatában elektronikusan bejegyzik azt a 170 ezret, ami utána bárki  által lekérdezhető Smiley Utána meg minden vizsgánál.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #29929 Dátum: 2016.01.29 péntek, 13:37:28 »

Igen, főleg hogy a vásárlás pillanatában elektronikusan bejegyzik azt a 170 ezret, ami utána bárki  által lekérdezhető Smiley Utána meg minden vizsgánál.

Szerinted ki kérdezi le? Az emberek 10%-a? Ott van még a maradék 90%...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #29930 Dátum: 2016.01.29 péntek, 14:04:03 »

Valakinek tapasztalata ezekkel az égőkkel ?
OSRAM Cool Blue Intense BOX H7


Igen. Még a ködlámpában (H11) is ez van nálam. Jó fényük van, főként ködben.

mindenképpen ajánlom
Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #29931 Dátum: 2016.01.29 péntek, 14:16:38 »

Nem tudom mennyire volt nagy ötlet megvenni egy 170 ezret futott 2011-es Mondeot... 6 évig megtartja az ember... lehet lesz 350 ezer km benne... eladhatatlan lesz...

nem mondanám eladhatatlannak. Ezek a motorok nagyon sokat bírnak. Alapeset, hogy már eleve 350e-ről tekerik vissza az itthoni nepperek 120e-re, az ember elmegy vele még 200ekm,t aztán eladja neppernek, aki visszatekeri 150ekm-re.

Nézd meg mennyi 2000 eleji (1-3) MK3-at találsz 120eKm környékén a hahun
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29932 Dátum: 2016.01.29 péntek, 14:37:24 »

nem mondanám eladhatatlannak. Ezek a motorok nagyon sokat bírnak. Alapeset, hogy már eleve 350e-ről tekerik vissza az itthoni nepperek 120e-re, az ember elmegy vele még 200ekm,t aztán eladja neppernek, aki visszatekeri 150ekm-re.

Nézd meg mennyi 2000 eleji (1-3) MK3-at találsz 120eKm környékén a hahun
Cheesy, az még hagyján, de az összes nyugdíjas orvos feleségének ilyen a garázsban tartott hétvégi bevásárlós autója.
És ezeket mind áron alul, tutti vételként hirdetik a nepperek, akik, ha 250eft-t (tisztán! gyk: áfa nélkül) nem keresnek egy autón, akkor nem hogy a telefont sem veszik fel, de még rá se néznek.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
BLACKMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 649



« Új hozzászólás #29933 Dátum: 2016.01.29 péntek, 15:01:35 »

Cheesy, az még hagyján, de az összes nyugdíjas orvos feleségének ilyen a garázsban tartott hétvégi bevásárlós autója.
És ezeket mind áron alul, tutti vételként hirdetik a nepperek, akik, ha 250eft-t (tisztán! gyk: áfa nélkül) nem keresnek egy autón, akkor nem hogy a telefont sem veszik fel, de még rá se néznek.


furának tartom amikor az emberek azt hiszik, hogy ha kiemelik a hirdetésben, hogy "női tulajdonostól" úgy gondolják, hogy ez előny.  wow1

..holott a legtöbb "valós" női tulajtól,  rettegnek az autók -velem együtt.. eplus2


Naplózva

2014-2022  2011 évj. MKIV 2.0 TDCI Titanium kombi BLACK 140HP +20% chip (kb.170HP) 18", Custom Full Leather, EGR off, DPF off,

2005-2014  2002 évj. TDDI MK3 115LE +25% chip,
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29934 Dátum: 2016.01.29 péntek, 15:46:07 »

Gyakorlatban mennyi a végsebessége a 103kw-os kombinak? Ma úgy ott hagyott 180 felett (természetesen Németországban) egy X60 (dupla kipuff volt rajta, de semmi motormegjelölés) mintha álltam volna...
Naplózva
Laci99
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Új hozzászólás #29935 Dátum: 2016.01.29 péntek, 16:20:42 »

Gyakorlatban mennyi a végsebessége a 103kw-os kombinak? Ma úgy ott hagyott 180 felett (természetesen Németországban) egy X60 (dupla kipuff volt rajta, de semmi motormegjelölés) mintha álltam volna...
Sedanból  kihajtottam 205km/h gps szerint.
Naplózva

2016 MK5 Vignale Kombi Tdci 180Le
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #29936 Dátum: 2016.01.29 péntek, 16:59:16 »

Gyakorlatban mennyi a végsebessége a 103kw-os kombinak? Ma úgy ott hagyott 180 felett (természetesen Németországban) egy X60 (dupla kipuff volt rajta, de semmi motormegjelölés) mintha álltam volna...

x60ban azért vannak ilyen kis T6os "motorocskák" is...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #29937 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:21:00 »

Köszi a választ Danidoki.

Én is kevésnek tartom de azért nem voltam biztos benne. De tény hogy a 2.0-nek jobban örülnék Grin Az S-maxból van is pár darab benzines. Azokban elviekben 200 fölött van a km. Ez még akár valós is lehet. Tudom, hogy a Ford bírja a km-eket. A mostani Focust is 4 évesen 124000-el vettük. Most van benne 181 000 ezt kb 7 év alatt raktuk bele. Ezidő alatt egy kuplung csere volt a legnagyobb kiadásunk. De az már akkor sem volt tökéletes mikor megvettük. Szóval mi megvagyunk elégedve vele. A dizeltől meg csak a javítás összege miatt irtózok. Főleg ha tényleg minden egyszere sz@rik be. Meg amúgy sem járunk nagy távolságokat. Leginkább városban közlekedünk. Havonta egyszer vagy kétszer Kecskemét vagy esetleg Pest. Ami 60-60 km távolságra van tőlünk. Autópálya meg max az M8 eleje a Pentelle híd. A gyerekek meg kicsik még 1 és 3 évesek.
De jó tudni hogy van itt olyan aki az idejét sem sajnálja arra, hogy segítsen másik tagnak taps

Természetesen nem egy versenyautó az 1.6 os motorral, de elég jól viszi a kasztnit.
Amíg benzinnel jártam, városban 8 - 9 között, vidéken 6,5 - 7,5 között volt a fogyasztása.
Gázzal 9 - 10 liter.
Eddig csak egy kinyomócsapágy kuplung tárcsa kombót kellett cserélni. Az 150 ezer volt.
Ezen kívül kopó alkatrészek + olajcserék semmi extra.
Szóval jó választás.
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #29938 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:24:21 »

gyerkulés is elfér egy Mondeoban?  Erről van valakinek valami tapasztalata?

elfér a 3 gyerekülés, természetesen eltérő méretű ülések vannak.
ki kell próbálni.
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29939 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:25:57 »

x60ban azért vannak ilyen kis T6os "motorocskák" is...

abban biztos voltam, hogy nem 2.0 dízel volt.  vigyor3


nekünk két 15-36 kg-ig ülés van a kocsiban, isofixes, de hogy az közé nem fér semmi, tuti. tervezzük a 3. gyereket is, szóval akkor csere smax-ra részemről.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29940 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:36:38 »

Gyakorlatban mennyi a végsebessége a 103kw-os kombinak? Ma úgy ott hagyott 180 felett (természetesen Németországban) egy X60 (dupla kipuff volt rajta, de semmi motormegjelölés) mintha álltam volna...
B4k ment simán 210-el óra szerint, bleki kicsivel efölött (kb.220), de ezek csak az óra szerinti értékek.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29941 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:39:27 »

Lehet, hogy akkor már Galaxy kéne, nem?

abban biztos voltam, hogy nem 2.0 dízel volt.  vigyor3


nekünk két 15-36 kg-ig ülés van a kocsiban, isofixes, de hogy az közé nem fér semmi, tuti. tervezzük a 3. gyereket is, szóval akkor csere smax-ra részemről.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29942 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:40:59 »

Te 210-zel küldted B4k-t?Huh?

Szegénykém....

B4k ment simán 210-el óra szerint, bleki kicsivel efölött (kb.220), de ezek csak az óra szerinti értékek.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29943 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:43:01 »

Gyere el egy minitalira, s ott élőben próbálhatsz Mk4 kombit, S-max-ot... Smiley Következőre talán én is lenézek.

Laci?

Köszi a választ Danidoki.

Én is kevésnek tartom de azért nem voltam biztos benne. De tény hogy a 2.0-nek jobban örülnék Grin Az S-maxból van is pár darab benzines. Azokban elviekben 200 fölött van a km. Ez még akár valós is lehet. Tudom, hogy a Ford bírja a km-eket. A mostani Focust is 4 évesen 124000-el vettük. Most van benne 181 000 ezt kb 7 év alatt raktuk bele. Ezidő alatt egy kuplung csere volt a legnagyobb kiadásunk. De az már akkor sem volt tökéletes mikor megvettük. Szóval mi megvagyunk elégedve vele. A dizeltől meg csak a javítás összege miatt irtózok. Főleg ha tényleg minden egyszere sz@rik be. Meg amúgy sem járunk nagy távolságokat. Leginkább városban közlekedünk. Havonta egyszer vagy kétszer Kecskemét vagy esetleg Pest. Ami 60-60 km távolságra van tőlünk. Autópálya meg max az M8 eleje a Pentelle híd. A gyerekek meg kicsik még 1 és 3 évesek.
De jó tudni hogy van itt olyan aki az idejét sem sajnálja arra, hogy segítsen másik tagnak taps
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29944 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:45:19 »

x60ban azért vannak ilyen kis T6os "motorocskák" is...
306HP  hehe
Na, az azért még a takarítót is otthagyja...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #29945 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:47:18 »

Te 210-zel küldted B4k-t?Huh?

Szegénykém....

Nem én, Anya!  Cheesy
De nem is lustult el! Mármint b4k...
A jövő pénteki tali lehet belefér, csak hozzon már végre vki egy diagot.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #29946 Dátum: 2016.01.29 péntek, 17:50:28 »

Hát reméljük jön Alfi Smiley

Engem nagyon idegesít ez a szenzoros ablaktörlő...

Nem én, Anya!  Cheesy
De nem is lustult el! Mármint b4k...
A jövő pénteki tali lehet belefér, csak hozzon már végre vki egy diagot.

Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #29947 Dátum: 2016.01.29 péntek, 18:18:13 »

Lehet, hogy akkor már Galaxy kéne, nem?


lehet, de azt a formát még sok évig nem veszi be az elmém, szóval nem jöhet a házhoz. Cheesy
Naplózva
Mike81
Vendég
« Új hozzászólás #29948 Dátum: 2016.01.29 péntek, 18:21:40 »

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat worship
Naplózva
csaszy77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #29949 Dátum: 2016.01.29 péntek, 18:48:06 »

Náluk szoktam rendszeresen alkatrészt vásárolni, de a szervizükkel nagyon rossz a tapasztalatom. Értsd kapugarancia.

Nekem azt mondtak, hogy plane igy, hogy az alkatreszeket is toluk veszem meg, mindenre garanciat vallalnak. Latom nagyon vegyesek a velemenyek, en azt hiszem futok egy kort naluk elsokent. Marcsak a kozelseguk miatt is. Koszi mindenkinek aki segitett, aki nem annak is Smiley

Mas. A bal elso ulesben hatul vall magassagban olyan erzesem van mintha valami szetesett volna, ha vegigsimitom a kezem az ules hatuljan akkor.szerintem erezheto is. Plusz ha rosszabb uton megyek akkor  hallani is, hogy valami csilingel Smiley Lanyom szerint biztosan a csingiling az Smiley Valaki talalkozott mar ezzel a jelenseggel? Illetve az anyos ulesen keptelen voltam eddig kiiktatni a biztonsagi ov csipogasat. Ezt valahogyan maskepp kell mint a bal egyen?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 592 593 594 595 596 597 598 [599] 600 601 602 603 604 605 606 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.