Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.14 péntek, 08:36:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 624 625 626 627 628 629 630 [631] 632 633 634 635 636 637 638 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11122248 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31500 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 14:15:52 »

Igen beállítottam, sőt még 1 ősrégi C2 nokiával is próbálkoztam, hátha az még korhű.
Majd nekiesek a biztosítékoknak, meg az akkusarunak a végén. Gondoltam 4 éves autónál csak nem lesz ilyen, hát de   Embarrassed
Vagy van még 1 üzemen kívüli sony telefon is, hátha a sony fejegység csak a sonyval hajlandó kommunikálni.(bár a modul nem az gondolom)  vigyor3
Merre lesz az a minitali?

Biztos hogy nem, nekem Samsung S3, S5 meg kollégám Huawei P8 Lite telefonja is tökéletesen megy vele, ja meg a gyerek Lenovo tabletje is. Ha jól sejtem a Lurdy-nál.
Itt fogja meghirdetni szokás szerint Domi hogy mikor és hol, de a mikor szerintem most pénteken lesz.
http://mondeo.hu/index.php?topic=92.12300#lastPost
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.30 hétfő, 14:25:39 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31501 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 14:20:40 »

Igen beállítottam, sőt még 1 ősrégi C2 nokiával is próbálkoztam, hátha az még korhű.
Majd nekiesek a biztosítékoknak, meg az akkusarunak a végén. Gondoltam 4 éves autónál csak nem lesz ilyen, hát de   Embarrassed
Vagy van még 1 üzemen kívüli sony telefon is, hátha a sony fejegység csak a sonyval hajlandó kommunikálni.(bár a modul nem az gondolom)  vigyor3
Merre lesz az a minitali?
a modul talán nokia. előfordul, hogy akksilemerülésnél elfelejtik egymást. én az akksisaru levétellel kezdenék
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Trepee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #31502 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 14:55:15 »

Előfordulhat olyan, hogy a telefonom(látható állapotban sem) nem ismeri fel a gyári bt-t az autóban? A rádión ON van a bluetoothnál, megnyomom a Phone gombot is, de a telefonon nem jelenik meg semmilyen található eszköz( vagyis 1 blekkberrit mindig megtalált a közelből, szegény kapott vagy 2szer párosítási ajánlatot a balf.szkodásom közben Cheesy ). Elméletileg nincs eltárolva semmilyen telefon, amikor nyomkodom a karon a voice vagy milyen gombot, nem csinál semmit(nem akar beszélgetni velem a nő  vigyor3 ), lehet azért, mert nincs tárolva semmi? Convers-en sem lehet kiválasztani azt a menüt.

Szia!

Én új tag vagyok, és kb 1 hónapja vagyok Mondeo tulaj, így lehet most nem sokat segítek, de nekem így sikerül pároztatnom ( Smiley ) a telókat a kocsival ( elvoltam vele pár percet mire rájöttem, mert számomra nem logikus a dolog  falbav ):

1. - Megnyomom a Phone gombot.
2. - Alul rányomok a BT list gombra. Elvileg azt írja ki hogy üres.
3. - A telón bekapcsolom a BT-t, ( gondolom nem kell írnom, hogy a telefon legyen látható módban.) és elkezdek a telefonon eszközt keresni.
4. - Ezután keresek a kocsival is. És akkor a csajszi egyből mondja az okosat a kocsiból, és látom is tft-n a kódot, amit majd a telóba kell beírni. Ezzel kb. egy időben a telóban is jön a kép, hogy írjam be a 4 jegyű kódot.
5. - Beírom és már megy is. ( a telefonon jön egy kérdés, hogy a névjegyeket akarom-e szinkronizálni. Eldöntheted mit szeretnél, de ha nemet nyomsz, akkor az amúgy elég problémás telefonkönyvben keresés nem lesz bekapcsolva.)

Nekem így sikerült. Ha csak simán a bekapcsolt BT-s telefonra kerestem rá a kocsival, nem talált semmit, pedig két teló is van a zsebben, ( Egy Adroid, és egy Iphone (ez nem felvágás, mind2ő öreg kütyü, munka miatt van.) ) és mindkettőt a fenti módszerrel tudom csak csatlakoztatni, megjegyzem hatalmas bánatomra egyszerre csak az egyiket, persze mindig a nem csatlakoztatott csörög... Sad Hívás közben meg elég nehézkes a fenti műveletet végigjátszani.. Sad

Remélem neked is sikerülni fog.

Üdv,
Trepee
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #31503 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 20:04:25 »

a modul talán nokia. előfordul, hogy akksilemerülésnél elfelejtik egymást. én az akksisaru levétellel kezdenék
Meg az is, hogy tönkremegy a Nokia modul. Nagyon könnyen pusztul sajnos.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31504 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:04:16 »

hivtam ma egy eladót, aki németből hozott autóját árulja és elmondása szerint nem kerekedő, hirdetés szerint friss műszaki érvényes magyar okmányok,
végén azért rákérdeztem hogy akkor ugye honositva van már meg magyar rendszám stb, amire azt mondta,
hogy nincs még, az egy másfélnapos művelet és hogy azt akkor szokták intézni amikor már meg van a konrét vevő, hogy akkor az ő nevére kerül elöször stb.
ezen nem kicsit meglepődtem, valaki eltudná mondani hogy akkor a külföldről behozott hasznaltautok eladasa hogyan zajlik pontosan?  wow1 wow1 help
Naplózva

HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31505 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:07:10 »

hivtam ma egy eladót, aki németből hozott autóját árulja és elmondása szerint nem kerekedő, hirdetés szerint friss műszaki érvényes magyar okmányok,
végén azért rákérdeztem hogy akkor ugye honositva van már meg magyar rendszám stb, amire azt mondta,
hogy nincs még, az egy másfélnapos művelet és hogy azt akkor szokták intézni amikor már meg van a konrét vevő, hogy akkor az ő nevére kerül elöször stb.
ezen nem kicsit meglepődtem, valaki eltudná mondani hogy akkor a külföldről behozott hasznaltautok eladasa hogyan zajlik pontosan?  wow1 wow1 help

össze vissza. ilyen esetben lényegében hamisítanak egy szerződést amely szerint te közvetlen jürgentől/güntertől/vagy bárkitől vetted és ők a papírmunkában abszolút nem látszanak meg. ez pont ezért jó nekik, mert nincs 1 év szavatossági kötelezettsége, illetve a jövedelmében sem jelentkezik az az 1-2-3-x százezerforint amit keres rajtad
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31506 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:09:39 »

hivtam ma egy eladót, aki németből hozott autóját árulja és elmondása szerint nem kerekedő, hirdetés szerint friss műszaki érvényes magyar okmányok,
végén azért rákérdeztem hogy akkor ugye honositva van már meg magyar rendszám stb, amire azt mondta,
hogy nincs még, az egy másfélnapos művelet és hogy azt akkor szokták intézni amikor már meg van a konrét vevő, hogy akkor az ő nevére kerül elöször stb.
ezen nem kicsit meglepődtem, valaki eltudná mondani hogy akkor a külföldről behozott hasznaltautok eladasa hogyan zajlik pontosan?  wow1 wow1 help


Zsolt jol irja, igy nincs felelossege, a kinti elado meg nem veled szerzodott, ha gond van max a vallvonogatas marad. Keress masikat.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31507 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:12:36 »

Zsolt jol irja, igy nincs felelossege, a kinti elado meg nem veled szerzodott, ha gond van max a vallvonogatas marad. Keress masikat.
anno én a bmw-met vettem így, mondjuk akkor még volt olyan, hogy ha te vetted kint a kocsit, akkor olcsóbb a honosítás, mert nem volt vagyonszerzési.

majd másfél évvel később amikor el adtam az autót akkor szembesültem vele, hogy se adásvételit nem kaptam sem semmilyen papírt amin szerepelt volna az adott kft
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31508 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:19:23 »

össze vissza. ilyen esetben lényegében hamisítanak egy szerződést amely szerint te közvetlen jürgentől/güntertől/vagy bárkitől vetted és ők a papírmunkában abszolút nem látszanak meg. ez pont ezért jó nekik, mert nincs 1 év szavatossági kötelezettsége, illetve a jövedelmében sem jelentkezik az az 1-2-3-x százezerforint amit keres rajtad
áhháá, rémlik erről egy totalcar cikk amit most hirtelen nem találtam meg. ha igy van akkor az  valoban nem hangzik jól :/
Naplózva

Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31509 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:21:43 »

Zsolt jol irja, igy nincs felelossege, a kinti elado meg nem veled szerzodott, ha gond van max a vallvonogatas marad. Keress masikat.

Ha te vagy az első magyar tulaj, akkor te fizeted a honosítást is, nem? (pl regadó).
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31510 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:22:43 »

áhháá, rémlik erről egy totalcar cikk amit most hirtelen nem találtam meg. ha igy van akkor az  valoban nem hangzik jól :/

A mezítlábas importőrök így csinálják. Nem biztos, h akkora gáz.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31511 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:25:05 »

Ha te vagy az első magyar tulaj, akkor te fizeted a honosítást is, nem? (pl regadó).
persze. ha az eladó veszi a nevére, akkor neked csak átírás van. csak nem szeretik meghitelezni saját pénzből a bulit, meg benyelni a vagyonszerzési illetéket
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31512 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 22:26:30 »

A mezítlábas importőrök így csinálják. Nem biztos, h akkora gáz.

Ha barmi hiba van az autonal, akkor viszont az sajat zsebre megy. Nem tudod visszavetetni, barmit is intezni hivatalosan. En csak akkor vallalnam be ha a riziko miatt jelentosen olcsobb.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31513 Dátum: 2016.05.30 hétfő, 23:56:42 »

persze. ha az eladó veszi a nevére, akkor neked csak átírás van. csak nem szeretik meghitelezni saját pénzből a bulit, meg benyelni a vagyonszerzési illetéket
ja mert ilyenkor nekik is ki kellene csengetni a vagyonszerzesit, majd miutan 2 nap mulva tovabb adja annak is.
Naplózva

blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #31514 Dátum: 2016.05.31 kedd, 06:59:20 »

áhháá, rémlik erről egy totalcar cikk amit most hirtelen nem találtam meg. ha igy van akkor az  valoban nem hangzik jól :/
Ja, és még a 19% német áfa is zsebükben marad.
 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31515 Dátum: 2016.05.31 kedd, 11:27:21 »

Ja, és még a 19% német áfa is zsebükben marad.
 
azt ugy hogy eleve nettoba veszi meg, nem?
Naplózva

HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31516 Dátum: 2016.05.31 kedd, 11:28:32 »

ja mert ilyenkor nekik is ki kellene csengetni a vagyonszerzesit, majd miutan 2 nap mulva tovabb adja annak is.
pontosan. cserébe neked lenne egy olyan eladód, akitől papiron is megvetted és lehet érvényesíteni azt a pár dolgot, ha gond van...

Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31517 Dátum: 2016.05.31 kedd, 11:41:37 »

pontosan. cserébe neked lenne egy olyan eladód, akitől papiron is megvetted és lehet érvényesíteni azt a pár dolgot, ha gond van...

Mindenkinek tudnia kell, hogy mit vállal be, így ha nem jelzik előre, h nem ők adják el neked, akkor szerintem ebben a konstrukcióban pont ezt az alapvető elvet sértik meg. Ugyanakkor, ha tisztában vagy vele, akkor eldöntheted, mit szeretnél.

De azért azt gondolom, nem lövünk mellé, ha azt mondjuk, hogy normál esetben, egy pár éves autón, elég kicsi eséllyel futsz bele valami nagy drámába. (Btw, nekik is inkább az a buli, ha gyorsan pörgetik az autókat és nem kell vitatkozni senkivel.)
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31518 Dátum: 2016.05.31 kedd, 13:10:05 »

Mindenkinek tudnia kell, hogy mit vállal be, így ha nem jelzik előre, h nem ők adják el neked, akkor szerintem ebben a konstrukcióban pont ezt az alapvető elvet sértik meg. Ugyanakkor, ha tisztában vagy vele, akkor eldöntheted, mit szeretnél.

De azért azt gondolom, nem lövünk mellé, ha azt mondjuk, hogy normál esetben, egy pár éves autón, elég kicsi eséllyel futsz bele valami nagy drámába. (Btw, nekik is inkább az a buli, ha gyorsan pörgetik az autókat és nem kell vitatkozni senkivel.)
mivel papír nem marad a kezedben amin a nevük szerepel így aztán mehetsz hozzájuk nyugodtan nyes vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #31519 Dátum: 2016.05.31 kedd, 13:27:11 »

mivel papír nem marad a kezedben amin a nevük szerepel így aztán mehetsz hozzájuk nyugodtan nyes vigyor3
Sőt, azt is letagadják, hogy valaha megszülettek...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31520 Dátum: 2016.05.31 kedd, 14:09:28 »

mivel papír nem marad a kezedben amin a nevük szerepel így aztán mehetsz hozzájuk nyugodtan nyes vigyor3

Egy kekeckedő, ne adja Isten feljelentő ügyfél nekik sem hiányzik. Más kérdés, ha őket is átb.szta hakan sükür a német piacon, vagy ők is benéztek valamit. A nepperek többségének az a legtisztább, ha behozza a paripát, eladja és megnyeri a regadót. Minden további átverés hoz nekik pár százezret, de nem abban van a nagy pénz.
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31521 Dátum: 2016.05.31 kedd, 14:10:30 »

Sőt, azt is letagadják, hogy valaha megszülettek...

Nem ezt vitatom. Ha érdekükben áll, persze. Nem jobbak egy politikusnál.
Ugyanakkor nem a sorozatos és tervezett átb.szás a lényege az üzleti modellnek.
Naplózva
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #31522 Dátum: 2016.05.31 kedd, 14:12:42 »

Egy kekeckedő, ne adja Isten feljelentő ügyfél nekik sem hiányzik. Más kérdés, ha őket is átb.szta hakan sükür a német piacon, vagy ők is benéztek valamit. A nepperek többségének az a legtisztább, ha behozza a paripát, eladja és megnyeri a regadót. Minden további átverés hoz nekik pár százezret, de nem abban van a nagy pénz.

a gond az, hogy majdnem mindegy, hogy honnan hozza, a magyar nepper 99%, hogy át fog verni. Mindegy, hogy km állásban vagy valami műszaki tartalomban, de ez fog történni. Van olyan emberszabású (más is ismeri innen), aki az öreg szarokat hozza be svájcból és az egy dolog, hogy szerintem nem ért az autóhoz, de akkora arca van , hogy én szerény szűzlány vagyok mellette és 110%, hogy valamiben át fog baszni.
Két ember van, akit már átbaszott és rájött, meg aki még nem jött rá.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
Trepee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #31523 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:01:15 »

Sziasztok!

Egy hónapja lettem egy szép 2009-es Mondeo kombi büszke tulajdonosa. Örülök, hogy végre csatlakozhattam hozzátok.

Az új játékszerem egy 2 literes TDCI, ami elég sok fejtörést okoz, mivel sosem volt még dízel autóm, így szeretnék tőletek tanácsokat kérni, és még lenne egy rakás kérdésem.

A kocsiban a motor a kisebbik 2 literes, "csak" 85 KW. Az lenne az első kérdésem, hogy mivel butították le? Csak elektronikusan, vagy esetleg kisebb turbó, más alkatrészek? Gondolkodom rajta, hogy ha nem nagy beruházás, akkor előcsalogatnám azt a lóerőt, amit a németek levettek a motorból, hogy olcsóbb legyen az adó.  falbav

Amikor megvettem a kocsit, még téli gumi volt rajta, a csomagtartóban a nyári szettel, szép felniken. A felnik jók is, de a gumik szét voltak gyilkolva. A gumisoknál ahol cseréltetem a gumijainkat, vita lett a vége, hogy miért is olyanok a gumik amilyenek (jelzem azok a gumik amik fent voltak, egy kísérleti fejlesztésű gumi volt, ami megbukott). A lényeg, hogy pár gumis kolléga azt mondta, hogy azért kagylós a gumim, mert a kombinak könnyű a hátulja, ezért nagyobb sebességnél kicsit pattog a hátulja. Azt jósolták, hogy egy szezon alatt meg fogja enni a hátsó Hankook gumijaimat. Mik a tapasztalatok? Ez tényleg lehetséges? Ha ez valóban így van, van valami jó megoldás a két cementlapon kívül a csomagtartóba?


Másik kérdés, hogy mit tehetek az ellen, hogy az autó mögött a légáramlatok vissza áramlanak a hátsó szélvédőre? Baromi zavaró, hogy lemosom a kocsit, és kb 2 km. után már tiszta por a hátsó szélvédő, csomagtérajtó, lökhárító. Van megoldás erre? Pl, a gyári sport kivitel tetőspoilere, vagy diffúzora megoldást jelenthet, vagy azok csak tényleg optikai alkatrészek, egyszerű műanyagok festve?

Amit még szeretnék tudni, hogy vannak-e még "rejtett" opciók, beállítások a kocsiban? Olyanokra gondolok, hogy pl a távirányítón nyomva tartom a nyitó/záró akkor nem csak nyit az autó, hanem mennek le vagy fel az ablakok is, vagy pl, ha nem adok gyújtást, és lenyomva tartom az ablaktörlő kart akkor az ablaktörlő olyan helyzetbe áll, hogy fel lehessen nyitni. Van még ilyen apró hasznos lehetőség?

Ami még eszemben van, hogy van lehetőség az autó bizonyos programjait átírni ( olvastam hirdetést, hogy magyarítani lehet a kocsit)? Pl, az automata fényérzékelőt, a fent említett ablak felhúzást, (szeretném ha nem kéne nyomva tartanom záráskor a gombot, hogy felmenjenek az ablakok, hanem az legyen az alapértelmezett, és ha hosszan nyomom, akkor marad abban az állapotban ahogy hagytam.)

A hangvezérlést át lehet állítani bármilyen más nyelvre?? Mert a német csaj akcentusával nem bírok, múltkor addig addig veszekedtem vele (értsd: mondtam neki mindent, aztán ez lett a vége), míg bedurrantotta rám 35 fokban a max fűtést, első hátsó szélvédőfűtést, meg még ki tudja mit, és hiába mondtam neki bármit, az istennek sem kapcsolta ki... Nagyon poénos helyzet volt, azóta is sokat nevetünk rajta, de azért jobb lenne valami emberibb nyelv, tájszólás nélkül.

Ja... Még egy nagyon fontos kérdés. Tudja valaki, honnan tudnék 2009-nél frissebb GPS térképet a kocsiba? Igaz nem sokat használnám egyébként sem, de azért mégis gáz, hogy a kocsi nem nagyon ismeri Budapestet. A Fordnál 70-80.000 mondtak mosolyogva, mikor megkérdeztem őket, nem is igazán tudták megmondani az árát, gondolom itthon nem jellemző, hogy valaki vegyen ilyet.

Még egy... Hol van az MK4ben a pollenszűrő? Hogy tudom cserélni? Régen a Seat-omban magam cseréltem, tisztítottam a klímát, ebben is én szeretném. (Mintha azt hallottam volna, hogy le kell szedni ehhez a gázpedált  Huh?, tényleg így van, vagy ott van ahol az MK3 ban? )

Első körben ezek nagy kérdéseim, remélem nem fárasztottam le senkit a nagy irományommal, van még bennem kérdés gazdagon, de nem akarok 200 kérdést feltenni egyszerre... Smiley

Üdv,
Trepee
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #31524 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:08:58 »

Sziasztok!

Egy hónapja lettem egy szép 2009-es Mondeo kombi büszke tulajdonosa. Örülök, hogy végre csatlakozhattam hozzátok.

Az új játékszerem egy 2 literes TDCI, ami elég sok fejtörést okoz, mivel sosem volt még dízel autóm, így szeretnék tőletek tanácsokat kérni, és még lenne egy rakás kérdésem.

A kocsiban a motor a kisebbik 2 literes, "csak" 85 KW. Az lenne az első kérdésem, hogy mivel butították le? Csak elektronikusan, vagy esetleg kisebb turbó, más alkatrészek? Gondolkodom rajta, hogy ha nem nagy beruházás, akkor előcsalogatnám azt a lóerőt, amit a németek levettek a motorból, hogy olcsóbb legyen az adó.  falbav

Amikor megvettem a kocsit, még téli gumi volt rajta, a csomagtartóban a nyári szettel, szép felniken. A felnik jók is, de a gumik szét voltak gyilkolva. A gumisoknál ahol cseréltetem a gumijainkat, vita lett a vége, hogy miért is olyanok a gumik amilyenek (jelzem azok a gumik amik fent voltak, egy kísérleti fejlesztésű gumi volt, ami megbukott). A lényeg, hogy pár gumis kolléga azt mondta, hogy azért kagylós a gumim, mert a kombinak könnyű a hátulja, ezért nagyobb sebességnél kicsit pattog a hátulja. Azt jósolták, hogy egy szezon alatt meg fogja enni a hátsó Hankook gumijaimat. Mik a tapasztalatok? Ez tényleg lehetséges? Ha ez valóban így van, van valami jó megoldás a két cementlapon kívül a csomagtartóba?


Másik kérdés, hogy mit tehetek az ellen, hogy az autó mögött a légáramlatok vissza áramlanak a hátsó szélvédőre? Baromi zavaró, hogy lemosom a kocsit, és kb 2 km. után már tiszta por a hátsó szélvédő, csomagtérajtó, lökhárító. Van megoldás erre? Pl, a gyári sport kivitel tetőspoilere, vagy diffúzora megoldást jelenthet, vagy azok csak tényleg optikai alkatrészek, egyszerű műanyagok festve?

Amit még szeretnék tudni, hogy vannak-e még "rejtett" opciók, beállítások a kocsiban? Olyanokra gondolok, hogy pl a távirányítón nyomva tartom a nyitó/záró akkor nem csak nyit az autó, hanem mennek le vagy fel az ablakok is, vagy pl, ha nem adok gyújtást, és lenyomva tartom az ablaktörlő kart akkor az ablaktörlő olyan helyzetbe áll, hogy fel lehessen nyitni. Van még ilyen apró hasznos lehetőség?

Ami még eszemben van, hogy van lehetőség az autó bizonyos programjait átírni ( olvastam hirdetést, hogy magyarítani lehet a kocsit)? Pl, az automata fényérzékelőt, a fent említett ablak felhúzást, (szeretném ha nem kéne nyomva tartanom záráskor a gombot, hogy felmenjenek az ablakok, hanem az legyen az alapértelmezett, és ha hosszan nyomom, akkor marad abban az állapotban ahogy hagytam.)

A hangvezérlést át lehet állítani bármilyen más nyelvre?? Mert a német csaj akcentusával nem bírok, múltkor addig addig veszekedtem vele (értsd: mondtam neki mindent, aztán ez lett a vége), míg bedurrantotta rám 35 fokban a max fűtést, első hátsó szélvédőfűtést, meg még ki tudja mit, és hiába mondtam neki bármit, az istennek sem kapcsolta ki... Nagyon poénos helyzet volt, azóta is sokat nevetünk rajta, de azért jobb lenne valami emberibb nyelv, tájszólás nélkül.

Ja... Még egy nagyon fontos kérdés. Tudja valaki, honnan tudnék 2009-nél frissebb GPS térképet a kocsiba? Igaz nem sokat használnám egyébként sem, de azért mégis gáz, hogy a kocsi nem nagyon ismeri Budapestet. A Fordnál 70-80.000 mondtak mosolyogva, mikor megkérdeztem őket, nem is igazán tudták megmondani az árát, gondolom itthon nem jellemző, hogy valaki vegyen ilyet.

Még egy... Hol van az MK4ben a pollenszűrő? Hogy tudom cserélni? Régen a Seat-omban magam cseréltem, tisztítottam a klímát, ebben is én szeretném. (Mintha azt hallottam volna, hogy le kell szedni ehhez a gázpedált  Huh?, tényleg így van, vagy ott van ahol az MK3 ban? )

Első körben ezek nagy kérdéseim, remélem nem fárasztottam le senkit a nagy irományommal, van még bennem kérdés gazdagon, de nem akarok 200 kérdést feltenni egyszerre... Smiley

Üdv,
Trepee
Ha kevés a teljesítmény,csipptuning.
gumi: igen,kombin hajlamos kagylósra kopni a hátsó
ablakoknak nincs több lehetősége.
Hangvezérlést csak cserélni tudod-modullal változik a nyelv,nem vlztoztatható.
GPS térképet akcióban osztogatta a ford ilyen 20körül nemrég.
Pollenszűrő a gázpedál alatt-jobbra.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31525 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:10:09 »

Sziasztok!

Egy hónapja lettem egy szép 2009-es Mondeo kombi büszke tulajdonosa. Örülök, hogy végre csatlakozhattam hozzátok.

Az új játékszerem egy 2 literes TDCI, ami elég sok fejtörést okoz, mivel sosem volt még dízel autóm, így szeretnék tőletek tanácsokat kérni, és még lenne egy rakás kérdésem.

A kocsiban a motor a kisebbik 2 literes, "csak" 85 KW. Az lenne az első kérdésem, hogy mivel butították le? Csak elektronikusan, vagy esetleg kisebb turbó, más alkatrészek? Gondolkodom rajta, hogy ha nem nagy beruházás, akkor előcsalogatnám azt a lóerőt, amit a németek levettek a motorból, hogy olcsóbb legyen az adó.  falbav

Amikor megvettem a kocsit, még téli gumi volt rajta, a csomagtartóban a nyári szettel, szép felniken. A felnik jók is, de a gumik szét voltak gyilkolva. A gumisoknál ahol cseréltetem a gumijainkat, vita lett a vége, hogy miért is olyanok a gumik amilyenek (jelzem azok a gumik amik fent voltak, egy kísérleti fejlesztésű gumi volt, ami megbukott). A lényeg, hogy pár gumis kolléga azt mondta, hogy azért kagylós a gumim, mert a kombinak könnyű a hátulja, ezért nagyobb sebességnél kicsit pattog a hátulja. Azt jósolták, hogy egy szezon alatt meg fogja enni a hátsó Hankook gumijaimat. Mik a tapasztalatok? Ez tényleg lehetséges? Ha ez valóban így van, van valami jó megoldás a két cementlapon kívül a csomagtartóba?


Másik kérdés, hogy mit tehetek az ellen, hogy az autó mögött a légáramlatok vissza áramlanak a hátsó szélvédőre? Baromi zavaró, hogy lemosom a kocsit, és kb 2 km. után már tiszta por a hátsó szélvédő, csomagtérajtó, lökhárító. Van megoldás erre? Pl, a gyári sport kivitel tetőspoilere, vagy diffúzora megoldást jelenthet, vagy azok csak tényleg optikai alkatrészek, egyszerű műanyagok festve?

Amit még szeretnék tudni, hogy vannak-e még "rejtett" opciók, beállítások a kocsiban? Olyanokra gondolok, hogy pl a távirányítón nyomva tartom a nyitó/záró akkor nem csak nyit az autó, hanem mennek le vagy fel az ablakok is, vagy pl, ha nem adok gyújtást, és lenyomva tartom az ablaktörlő kart akkor az ablaktörlő olyan helyzetbe áll, hogy fel lehessen nyitni. Van még ilyen apró hasznos lehetőség?

Ami még eszemben van, hogy van lehetőség az autó bizonyos programjait átírni ( olvastam hirdetést, hogy magyarítani lehet a kocsit)? Pl, az automata fényérzékelőt, a fent említett ablak felhúzást, (szeretném ha nem kéne nyomva tartanom záráskor a gombot, hogy felmenjenek az ablakok, hanem az legyen az alapértelmezett, és ha hosszan nyomom, akkor marad abban az állapotban ahogy hagytam.)

A hangvezérlést át lehet állítani bármilyen más nyelvre?? Mert a német csaj akcentusával nem bírok, múltkor addig addig veszekedtem vele (értsd: mondtam neki mindent, aztán ez lett a vége), míg bedurrantotta rám 35 fokban a max fűtést, első hátsó szélvédőfűtést, meg még ki tudja mit, és hiába mondtam neki bármit, az istennek sem kapcsolta ki... Nagyon poénos helyzet volt, azóta is sokat nevetünk rajta, de azért jobb lenne valami emberibb nyelv, tájszólás nélkül.

Ja... Még egy nagyon fontos kérdés. Tudja valaki, honnan tudnék 2009-nél frissebb GPS térképet a kocsiba? Igaz nem sokat használnám egyébként sem, de azért mégis gáz, hogy a kocsi nem nagyon ismeri Budapestet. A Fordnál 70-80.000 mondtak mosolyogva, mikor megkérdeztem őket, nem is igazán tudták megmondani az árát, gondolom itthon nem jellemző, hogy valaki vegyen ilyet.

Még egy... Hol van az MK4ben a pollenszűrő? Hogy tudom cserélni? Régen a Seat-omban magam cseréltem, tisztítottam a klímát, ebben is én szeretném. (Mintha azt hallottam volna, hogy le kell szedni ehhez a gázpedált  Huh?, tényleg így van, vagy ott van ahol az MK3 ban? )

Első körben ezek nagy kérdéseim, remélem nem fárasztottam le senkit a nagy irományommal, van még bennem kérdés gazdagon, de nem akarok 200 kérdést feltenni egyszerre... Smiley

Üdv,
Trepee

Csak szoftveres, erre is találsz itt megoldást.
A fórum oldalán van kezelési, töltsd le, vannak hasznos dolgok benne. A gumikkal kapcsolatban például az, hogy cserélgetni kell az első és a hátsó tengelyen, így egyenletesen kopnak. Én 6000-renként szoktam megcseréltetni vagy ha ráérek, akkor magam átszerelem.
Térképfrissítésre is találsz megoldást itt az oldalon: http://mondeo.hu/index.php?topic=17890.0
A pollenszűrőhöz valóban a pedáloknál vezet az út.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #31526 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:11:25 »

Nem ezt vitatom. Ha érdekükben áll, persze. Nem jobbak egy politikusnál.
Ugyanakkor nem a sorozatos és tervezett átb.szás a lényege az üzleti modellnek.
Sajnos de. De mind1 is, hosszú off téma. Ja és a vevők legalább olyan hibásak.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31527 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:12:27 »

a gond az, hogy majdnem mindegy, hogy honnan hozza, a magyar nepper 99%, hogy át fog verni. Mindegy, hogy km állásban vagy valami műszaki tartalomban, de ez fog történni. Van olyan emberszabású (más is ismeri innen), aki az öreg szarokat hozza be svájcból és az egy dolog, hogy szerintem nem ért az autóhoz, de akkora arca van , hogy én szerény szűzlány vagyok mellette és 110%, hogy valamiben át fog baszni.
Két ember van, akit már átbaszott és rájött, meg aki még nem jött rá.

Ebben egyetértek. Én alapvetően arra gondoltam reflektálni, h normál esetben az "importőr" nem feltétlenül akar átb.szni, de azt lehet, benéztem, hogy itt nem csak azokról van szó, akik behozzák az autót, hanem már a nepperekről.
Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31528 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:15:33 »

Sajnos de. De mind1 is, hosszú off téma. Ja és a vevők legalább olyan hibásak.

Ha az adóelkerülésre gondolsz, részben egyetértek. Ugyanakkor van egy része a vevőknek, aki nem gondol bele abba, hogy így kerülik ki a regadót.

Naplózva
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31529 Dátum: 2016.05.31 kedd, 15:17:05 »

...
ablakoknak nincs több lehetősége.
...

Kivéve, ami a kezelésiben van leírva. Azokat asszem akksicsere után már programozni kellett újra.
Naplózva
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #31530 Dátum: 2016.05.31 kedd, 16:07:33 »

Ajánlottátok az akkusarus dolgot gyári bt ügyben, egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, ha gyári riasztós az autó, ugye nem fog nekem itt kiakadni és vinnyogni ha csinálok egy ilyenfajta "resetet"  Grin
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #31531 Dátum: 2016.05.31 kedd, 16:14:23 »

Ha az adóelkerülésre gondolsz, részben egyetértek. Ugyanakkor van egy része a vevőknek, aki nem gondol bele abba, hogy így kerülik ki a regadót.

sajna az emberek többsége nincs tisztában az adókkal meg illetékekkel. Azt hiszik kint megveszik, hazajönnek, bemennek az kormányablakba (kivárják a 3 órás sort) és meg van a magyar forgalmi. Aztán ott látják, hogy hú itt még sok-sok százezret kell fizetni, nomeg VPID... Van néhány ilyen nem magyar forgalmis sürgősen eladó autó is a hahu-n.



Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31532 Dátum: 2016.05.31 kedd, 17:11:43 »

Ha az adóelkerülésre gondolsz, részben egyetértek. Ugyanakkor van egy része a vevőknek, aki nem gondol bele abba, hogy így kerülik ki a regadót.


már hogy megkerülni a regadot?
Naplózva

Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #31533 Dátum: 2016.05.31 kedd, 17:35:42 »

Azt a mindenit... volt ám itt céges benzinkártya  Grin

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_ecoboost_titanium_powershift-10223346
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31534 Dátum: 2016.05.31 kedd, 18:47:58 »

ezekből látszik, hogy sehol sincs már kolbászból a kerítés, kint se dobálják el őket túl hamar vagy túl kevés km-rel. és megkockáztatom, hogy ebben még ettől is több volt...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31535 Dátum: 2016.05.31 kedd, 18:48:49 »

már hogy megkerülni a regadot?
sehogy. annyi a trükk, hogy a vevőjelölttől elkért előlegből/foglalóból csinálják meg, hogy ne álljon benne a pénzük és ne kelljen nekik benyelni a nyereségből a vagyonszerzésit
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #31536 Dátum: 2016.05.31 kedd, 18:53:00 »

Ha kevés a teljesítmény,csipptuning.
gumi: igen,kombin hajlamos kagylósra kopni a hátsó
ablakoknak nincs több lehetősége.
Hangvezérlést csak cserélni tudod-modullal változik a nyelv,nem vlztoztatható.
GPS térképet akcióban osztogatta a ford ilyen 20körül nemrég.
Pollenszűrő a gázpedál alatt-jobbra.
Nagynavi esetén a hangvezérlés nyelve is választható. RTFM. De sz@rt sem ér, kár erőltetni.
Magyarítani lehet és a térkép is frissíthető. Keresd Powerfordot.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31537 Dátum: 2016.05.31 kedd, 19:01:12 »

akárhogy is számolom heti 2000Km ami 400km / munkanap,  valaki ezzel jart le Bp-rol Sopronra melozni mindennap 3 even at?
Naplózva

HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31538 Dátum: 2016.05.31 kedd, 19:11:02 »

akárhogy is számolom heti 2000Km ami 400km / munkanap,  valaki ezzel jart le Bp-rol Sopronra melozni mindennap 3 even at?

friss rendszám, kintről jött. németeknél nem ritka az ilyen futás
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #31539 Dátum: 2016.05.31 kedd, 19:12:48 »

akárhogy is számolom heti 2000Km ami 400km / munkanap,  valaki ezzel jart le Bp-rol Sopronra melozni mindennap 3 even at?


Balaton déli partjánál vannak ezek a vasúti felújítások(persze országosan mindenhol csinálnak), Swietelsky cég csinálja aminek ha jól rémlik valahol az alföldön van a központja. Na velük beszélgettünk egyszer, naponta beletekernek pár100km-t csak ide oda ingázással (pl Lepsény Balatonszemes között), plusz még haza is mennek, mert mindenki onnan való, szóval mondta havonta minimum 10, de van mikor 15ezer km is belemegy az autókba. Aztán ez még csak 1 cég, és nem is olyan hatalmas nagy.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
Zsolti 85
Vendég
« Új hozzászólás #31540 Dátum: 2016.05.31 kedd, 21:59:38 »

Szeva! En ezt a kek titanium s-et tavaly szeptemberben neztem meg szemelyesen es próbáltam ki és elvitettem egy állapot felmérésére.Nos a következőket tapasztaltam esztétikailag a karosszéria rendben volt leszamitva 1-2 horzsolast az első lökös toldatán,felnik agyn patkázva gumik fektarcsak fek betétek  kukák,a kettős tomegunek nagy volt a hangja es csattogot,turbo kornyeke es a klimakompresszor kornyeke csupa olaj amit fentrol nem latsz csak alurol,motorolajjal nyakig ontve hutoviz minimum alatt,tempomat kapcsolo kaput tele hibakoddal!!! Es ami a lényeg a km óra biztos hogy tekergetve volt mert a diag kimutatta hogy mar volt irva.Mikor vegeztunk az atvizsgalassal mondtam a kereskedonek hogy 2.5 millat adok erte,erre kinevetett hogy mit kepzelek en,ja akkor meg 4.5 millaert volt hirdetve ,ja amugy franciabol valo a kocsi.Inkabb keresgess tovabb Smiley
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31541 Dátum: 2016.05.31 kedd, 22:24:25 »

Balaton déli partjánál vannak ezek a vasúti felújítások(persze országosan mindenhol csinálnak), Swietelsky cég csinálja aminek ha jól rémlik valahol az alföldön van a központja. Na velük beszélgettünk egyszer, naponta beletekernek pár100km-t csak ide oda ingázással (pl Lepsény Balatonszemes között), plusz még haza is mennek, mert mindenki onnan való, szóval mondta havonta minimum 10, de van mikor 15ezer km is belemegy az autókba. Aztán ez még csak 1 cég, és nem is olyan hatalmas nagy.

Te különben is minek nézegeted a hirdetéseket, te már megtaláltad a gépsárkányt  eplus2 eplus2  worship
Naplózva

Mylo8
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


mylo8@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #31542 Dátum: 2016.06.01 szerda, 02:49:13 »

Sziasztok!
Újabb Mondeovásárlás előtt állok, és ezt a szépséget néztem ki magamnak:
http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201605264324059?onesearchad=new%2Cnearlynew%2Cused&model=mondeo&price-from=4500&page=5&price-to=5000&sort=pricedesc&radius=1500&make=ford&search-target=usedcars&searchcontext=default&postcode=m53jz&logcode=p

A napokban megyek megnézni és kipróbálni, el tudnátok mondani nagyjából mire kellene figyelnem? Illetve ennyi mérföld után van e valami érezhető az automata váltó működésénél ami nem jelez sok jót.
Kössz mindenkinek
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #31543 Dátum: 2016.06.01 szerda, 06:18:48 »

Sziasztok!
Újabb Mondeovásárlás előtt állok, és ezt a szépséget néztem ki magamnak:
http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201605264324059?onesearchad=new%2Cnearlynew%2Cused&model=mondeo&price-from=4500&page=5&price-to=5000&sort=pricedesc&radius=1500&make=ford&search-target=usedcars&searchcontext=default&postcode=m53jz&logcode=p

A napokban megyek megnézni és kipróbálni, el tudnátok mondani nagyjából mire kellene figyelnem?
Kössz mindenkinek
Hát először is a legfontosabb, hogy a "jó oldalon legyen a kormány"!  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #31544 Dátum: 2016.06.01 szerda, 09:23:33 »

Sziasztok!
Újabb Mondeovásárlás előtt állok, és ezt a szépséget néztem ki magamnak:
http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201605264324059?onesearchad=new%2Cnearlynew%2Cused&model=mondeo&price-from=4500&page=5&price-to=5000&sort=pricedesc&radius=1500&make=ford&search-target=usedcars&searchcontext=default&postcode=m53jz&logcode=p

A napokban megyek megnézni és kipróbálni, el tudnátok mondani nagyjából mire kellene figyelnem? Illetve ennyi mérföld után van e valami érezhető az automata váltó működésénél ami nem jelez sok jót.
Kössz mindenkinek

angliában fogod használni?

Ez powershift, esetleg Jani tudna mondani valamit, hogy mire figyelj, de leginkább, hogy megvoltak-e az olajcseréi, illetve nincsen-e kuplungszag elinduláskor. Váltásoknak simának kell lennie.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
ozeus
Vendég
« Új hozzászólás #31545 Dátum: 2016.06.01 szerda, 09:37:44 »

Szeva! En ezt a kek titanium s-et tavaly szeptemberben neztem meg szemelyesen es próbáltam ki és elvitettem egy állapot felmérésére.Nos a következőket tapasztaltam esztétikailag a karosszéria rendben volt leszamitva 1-2 horzsolast az első lökös toldatán,felnik agyn patkázva gumik fektarcsak fek betétek  kukák,a kettős tomegunek nagy volt a hangja es csattogot,turbo kornyeke es a klimakompresszor kornyeke csupa olaj amit fentrol nem latsz csak alurol,motorolajjal nyakig ontve hutoviz minimum alatt,tempomat kapcsolo kaput tele hibakoddal!!! Es ami a lényeg a km óra biztos hogy tekergetve volt mert a diag kimutatta hogy mar volt irva.Mikor vegeztunk az atvizsgalassal mondtam a kereskedonek hogy 2.5 millat adok erte,erre kinevetett hogy mit kepzelek en,ja akkor meg 4.5 millaert volt hirdetve ,ja amugy franciabol valo a kocsi.Inkabb keresgess tovabb Smiley
köszönöm
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #31546 Dátum: 2016.06.01 szerda, 11:11:48 »

Sziasztok!
Újabb Mondeovásárlás előtt állok, és ezt a szépséget néztem ki magamnak:
http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201605264324059?onesearchad=new%2Cnearlynew%2Cused&model=mondeo&price-from=4500&page=5&price-to=5000&sort=pricedesc&radius=1500&make=ford&search-target=usedcars&searchcontext=default&postcode=m53jz&logcode=p

A napokban megyek megnézni és kipróbálni, el tudnátok mondani nagyjából mire kellene figyelnem? Illetve ennyi mérföld után van e valami érezhető az automata váltó működésénél ami nem jelez sok jót.
Kössz mindenkinek

PowerShift
szaga nem lehet, mert olajos. 6DCT450, a 200lovas motort simán bírja. Olajcseréknek meg kell lenni 60E-ként. Pici emelkedőn indulásnál ha rángat pl, az már várja az új olajat nagyon.
Arra figyelj, hogy konstans sebességnél ne ingadozzon a fordulat. (az is olajcserét jelez)
Szigorúan hidegen is próbáld, ilyenkor pl megálláskor nem fulladhat le (olaj). Minden fokozatot kapcsolj végig kézzel is. Gyorsulj finoman, közepesen, keményen: fogod érezni ha vmi nem kerek.

Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #31547 Dátum: 2016.06.01 szerda, 11:22:27 »

PowerShift
szaga nem lehet, mert olajos. 6DCT450, a 200lovas motort simán bírja. Olajcseréknek meg kell lenni 60E-ként. Pici emelkedőn indulásnál ha rángat pl, az már várja az új olajat nagyon.
Arra figyelj, hogy konstans sebességnél ne ingadozzon a fordulat. (az is olajcserét jelez)
Szigorúan hidegen is próbáld, ilyenkor pl megálláskor nem fulladhat le (olaj). Minden fokozatot kapcsolj végig kézzel is. Gyorsulj finoman, közepesen, keményen: fogod érezni ha vmi nem kerek.



Tied is olajos? Mégis miért volt kuplungszaga?   eplus2 hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #31548 Dátum: 2016.06.01 szerda, 11:53:28 »

Tied is olajos? Mégis miért volt kuplungszaga?   eplus2 hehe

Fék volt.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mylo8
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


mylo8@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #31549 Dátum: 2016.06.01 szerda, 12:10:46 »

Nagyon szépen köszi a válaszokat  eljen eljen eljen eljen worship worship
Naplózva
Oldalak: 1 ... 624 625 626 627 628 629 630 [631] 632 633 634 635 636 637 638 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.152 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.