Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.14 péntek, 02:50:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 622 623 624 625 626 627 628 [629] 630 631 632 633 634 635 636 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11120107 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #31400 Dátum: 2016.05.25 szerda, 13:33:05 »

Erre a feature-re gondolsz amikor lábbal lehet nyitni a csomagtér ajtót? Mi van akkor ha egy kutya/macska/labda nyitja fel a csomagtérajtót miközben te épp úgy parkolsz, hogy a felnyilló ajtó beleverődik a falba/fába/akrámibe és behorpad vagy összekarcolódik az ajtó?




Valószínűleg a kulcsnak is ott kell lennie a közelben, hogy nyíljon.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #31401 Dátum: 2016.05.25 szerda, 13:35:55 »

Valószínűleg a kulcsnak is ott kell lennie a közelben, hogy nyíljon.

a kulcs is kell, illetve vannak az ajtón gombok, amivel meg tudod állítani...

Egyébként labdára, ping-pong ütőre, faágra, biciklipumpára, stb. nem nyílik, gyerekek tesztelték.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31402 Dátum: 2016.05.25 szerda, 13:44:28 »

a kulcs is kell, illetve vannak az ajtón gombok, amivel meg tudod állítani...

Egyébként labdára, ping-pong ütőre, faágra, biciklipumpára, stb. nem nyílik, gyerekek tesztelték.  vigyor3

tegyük fel olyan távra vagy hogy még érzékel de nem figyelsz/ nem látod. na majd ha lesz ilyennel szerelt kocsi a közelemben akkor jol kitesztelem Cheesy
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #31403 Dátum: 2016.05.25 szerda, 14:25:33 »

tegyük fel olyan távra vagy hogy még érzékel de nem figyelsz/ nem látod. na majd ha lesz ilyennel szerelt kocsi a közelemben akkor jol kitesztelem Cheesy

Azért nem giotin ez...  Cheesy
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31404 Dátum: 2016.05.25 szerda, 14:33:20 »

Azért nem giotin ez...  Cheesy

Ezt nézd meg:
http://index.hu/index2/#//auto.indavideo.hu/video/Egyszeru_trukk_a_tolvajok_ellen
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31405 Dátum: 2016.05.25 szerda, 15:39:35 »

tegyük fel olyan távra vagy hogy még érzékel de nem figyelsz/ nem látod. na majd ha lesz ilyennel szerelt kocsi a közelemben akkor jol kitesztelem Cheesy
valószínűleg nezi a sebesség jelet is és ha gurulsz, akkor már nem aktív
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Enemy2016
Vendég
« Új hozzászólás #31406 Dátum: 2016.05.25 szerda, 19:16:42 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-10117547
Tegnap megnéztük..
Kérhetnék véleményeket töletek?
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31407 Dátum: 2016.05.25 szerda, 19:42:45 »

Ha megnézted akkor innkabb te mesélj, ára elég jó, de gyanitom meg van az oka  Wink
Majus elejen tettek fel a hirdetest, akkor meg automata valtoskent irtak, valszeg ezert sem remlett ez a hirdetes, akkor meg 2.7M volt az ara.
Kozben rajohettek hogy manualis valtos.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.25 szerda, 19:51:22 írta ReFi » Naplózva

Enemy2016
Vendég
« Új hozzászólás #31408 Dátum: 2016.05.25 szerda, 20:07:13 »

1 évesen hozták be németből 33e km-el, egy öreg fószertól. Céges autó, egy ember használta végig(kapott egy mergát), magyar-osztrák, magyar-német utakra, vezető oldali ülés nincs kiülve nem pattogtak ki-be, belül tiszta, ápolt nem volt agyonvixolva, majdnem makulátlan, sebváltó gomb hangyaf**nyit megkopva, hátsó üléssor szinte használatlan.
Jobb sárvédő és ajtó javítva volt. Hátul kisebb karcok a lökösön, vonóhorog szinte használatlan, kupakot alig bírtam levenni, gyári festék volt még rajta.
Nagy szervíz még nem volt, tárcsák fékek kopottabbak, de még közel nem gatya, pár ezer és csereérett, olajcsere óta 2e ment. Motortér nem "természetesen szennyezett, nem vixolt, semmi rendellenes folyásra,bontásra utaló jel/nyom, gyári patentok és bilincsek, már ami látszott.
Futómű nem kopog, zörög, csattog, zakatol, menet közben nem érezni semmi rendellenességet. Szépen indul, szépen ál le. állóhelyzet padló nem füstölt, viszont belül kormos volt a kipufogó, kérdem én ez normális. 4 év alatt rakodhat le szutyi a kipufogóba, füstölés nélkül?!
Ez volt az első olyan amibe minden benne van amit szeretnék, fiatal és az ára is jó. Az ár alkuképes.. 2,4kp és lehet oda is adná 2fél ért biztos... gondolom én Cheesy
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31409 Dátum: 2016.05.25 szerda, 20:12:38 »

1 évesen hozták be németből 33e km-el, egy öreg fószertól. Céges autó, egy ember használta végig(kapott egy mergát), magyar-osztrák, magyar-német utakra, vezető oldali ülés nincs kiülve nem pattogtak ki-be, belül tiszta, ápolt nem volt agyonvixolva, majdnem makulátlan, sebváltó gomb hangyaf**nyit megkopva, hátsó üléssor szinte használatlan.
Jobb sárvédő és ajtó javítva volt. Hátul kisebb karcok a lökösön, vonóhorog szinte használatlan, kupakot alig bírtam levenni, gyári festék volt még rajta.
Nagy szervíz még nem volt, tárcsák fékek kopottabbak, de még közel nem gatya, pár ezer és csereérett, olajcsere óta 2e ment. Motortér nem "természetesen szennyezett, nem vixolt, semmi rendellenes folyásra,bontásra utaló jel/nyom, gyári patentok és bilincsek, már ami látszott.
Futómű nem kopog, zörög, csattog, zakatol, menet közben nem érezni semmi rendellenességet. Szépen indul, szépen ál le. állóhelyzet padló nem füstölt, viszont belül kormos volt a kipufogó, kérdem én ez normális. 4 év alatt rakodhat le szutyi a kipufogóba, füstölés nélkül?!
Ez volt az első olyan amibe minden benne van amit szeretnék, fiatal és az ára is jó. Az ár alkuképes.. 2,4kp és lehet oda is adná 2fél ért biztos... gondolom én Cheesy

Persze en vagyok az orok szkeptikus, de miert ad el valaki egy evesen egy autot? Hacsak nem nyert a lotton vagy tiltottak el a vezetestol, akkor van talan rajta a legnagyobb bukta. Az ilyen sztorikat mindig gyanakvassal hallgatom. Raadasul gyanusan olcso...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Enemy2016
Vendég
« Új hozzászólás #31410 Dátum: 2016.05.25 szerda, 20:30:59 »

Jogos! viszont ha valaki ilyen autót vesz újonnan, csak el van erisztve málnával, friccek meg pláne. lehet megunta, kinőtte vagy 2. autó ként használta anyuka használta a nagybevásárláshoz.. Cheesy
Nem tudom már milyen szavakkal, kérdezett rá a csávó, de a lényege az volt, hogy ti is viszonteladók/kereskedők vagytok?!
Mondjuk május eleje óta nem viszik el, engedett egy százast.. Mivel céges autó pár százezer szerintem nem tétel.
Viszont ha jó áron van biztos sokan megnézték, de mért nem vitték el?! mert céges autó?! vagy mert majd 200e van benne?!Vagy mert a jobb oldala javítva volt?! Mit láthattak amit esetleg mi nem?!
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.25 szerda, 20:37:17 írta Enemy2016 » Naplózva
Adam86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új hozzászólás #31411 Dátum: 2016.05.25 szerda, 21:28:47 »

Jogos! viszont ha valaki ilyen autót vesz újonnan, csak el van erisztve málnával, friccek meg pláne. lehet megunta, kinőtte vagy 2. autó ként használta anyuka használta a nagybevásárláshoz.. Cheesy
Nem tudom már milyen szavakkal, kérdezett rá a csávó, de a lényege az volt, hogy ti is viszonteladók/kereskedők vagytok?!
Mondjuk május eleje óta nem viszik el, engedett egy százast.. Mivel céges autó pár százezer szerintem nem tétel.
Viszont ha jó áron van biztos sokan megnézték, de mért nem vitték el?! mert céges autó?! vagy mert majd 200e van benne?!Vagy mert a jobb oldala javítva volt?! Mit láthattak amit esetleg mi nem?!
Kérdezz rá egy márkaszervizes átnézésre. Ha nem mennek bele, menj tovább. Ott kiderülhet mi a valóságalapja a kocsinak. Ha szerinted tényleg jó állapotban van, akkor hozd el, vezérléscsere, olajcsere, fékbetétcsere és mehet.
Haverom szedánját megtolatták csúnyán egy parkolóban, márkaszervizben javítatta, számla van róla. Fényképekkel dokumentálva van minden. 5 hónapja nem tudja eladni, mert mindenki "biztos totálkáros volt"-nak kiáltja ki. Mindenki szakértö. Szóval ne vonj le semmiböl nagy következtetést és ne is hidd el a nepperek meséit. Állapotot nézd, más mindegy.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31412 Dátum: 2016.05.25 szerda, 21:38:08 »

Jogos! viszont ha valaki ilyen autót vesz újonnan, csak el van erisztve málnával, friccek meg pláne. lehet megunta, kinőtte vagy 2. autó ként használta anyuka használta a nagybevásárláshoz.. Cheesy
Nem tudom már milyen szavakkal, kérdezett rá a csávó, de a lényege az volt, hogy ti is viszonteladók/kereskedők vagytok?!
Mondjuk május eleje óta nem viszik el, engedett egy százast.. Mivel céges autó pár százezer szerintem nem tétel.
Viszont ha jó áron van biztos sokan megnézték, de mért nem vitték el?! mert céges autó?! vagy mert majd 200e van benne?!Vagy mert a jobb oldala javítva volt?! Mit láthattak amit esetleg mi nem?!
az ilyen szokott túl szép lenni, hogy igaz legyen. én a 2008-as tutikm-es, szervízkönyves automata mondeo-nkat nem adnám oda ennyiért...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #31413 Dátum: 2016.05.25 szerda, 21:48:31 »

1 évesen hozták be németből 33e km-el, egy öreg fószertól. Céges autó, egy ember használta végig(kapott egy mergát), magyar-osztrák, magyar-német utakra, vezető oldali ülés nincs kiülve nem pattogtak ki-be, belül tiszta, ápolt nem volt agyonvixolva, majdnem makulátlan, sebváltó gomb hangyaf**nyit megkopva, hátsó üléssor szinte használatlan.
Jobb sárvédő és ajtó javítva volt. Hátul kisebb karcok a lökösön, vonóhorog szinte használatlan, kupakot alig bírtam levenni, gyári festék volt még rajta.
Nagy szervíz még nem volt, tárcsák fékek kopottabbak, de még közel nem gatya, pár ezer és csereérett, olajcsere óta 2e ment. Motortér nem "természetesen szennyezett, nem vixolt, semmi rendellenes folyásra,bontásra utaló jel/nyom, gyári patentok és bilincsek, már ami látszott.
Futómű nem kopog, zörög, csattog, zakatol, menet közben nem érezni semmi rendellenességet. Szépen indul, szépen ál le. állóhelyzet padló nem füstölt, viszont belül kormos volt a kipufogó, kérdem én ez normális. 4 év alatt rakodhat le szutyi a kipufogóba, füstölés nélkül?!
Ez volt az első olyan amibe minden benne van amit szeretnék, fiatal és az ára is jó. Az ár alkuképes.. 2,4kp és lehet oda is adná 2fél ért biztos... gondolom én Cheesy

azzal ugye tisztában vagy, hogy nem 33eKm volt benne. Annyi idő alatt, főleg ha pályázott (márpedig a jelzet utak inkább ezt jelentik), akkor nem kopik meg semennyire sem a váltógomb. 33eKm alatt semmi nem rakódik le még akkor sem ha csak sima város lett volna. Szóval ez szerintem 200e környékén van.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31414 Dátum: 2016.05.25 szerda, 21:55:19 »

azzal ugye tisztában vagy, hogy nem 33eKm volt benne. Annyi idő alatt, főleg ha pályázott (márpedig a jelzet utak inkább ezt jelentik), akkor nem kopik meg semennyire sem a váltógomb. 33eKm alatt semmi nem rakódik le még akkor sem ha csak sima város lett volna. Szóval ez szerintem 200e környékén van.

Olvass elozmenyt is, 33al hoztak be, hasznaltak cegesnek es most 200al hirdetik.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31415 Dátum: 2016.05.25 szerda, 21:57:45 »

Jogos! viszont ha valaki ilyen autót vesz újonnan, csak el van erisztve málnával, friccek meg pláne. lehet megunta, kinőtte vagy 2. autó ként használta anyuka használta a nagybevásárláshoz.. Cheesy
Nem tudom már milyen szavakkal, kérdezett rá a csávó, de a lényege az volt, hogy ti is viszonteladók/kereskedők vagytok?!
Mondjuk május eleje óta nem viszik el, engedett egy százast.. Mivel céges autó pár százezer szerintem nem tétel.
Viszont ha jó áron van biztos sokan megnézték, de mért nem vitték el?! mert céges autó?! vagy mert majd 200e van benne?!Vagy mert a jobb oldala javítva volt?! Mit láthattak amit esetleg mi nem?!

En is ujonnan vettem, megse adtam volna el egy evesen. Akinek van rengteg penze es evente cserel autot az nem Mondeot vesz, hatalmas az ertekvesztese.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #31416 Dátum: 2016.05.25 szerda, 22:17:07 »

Klímát kéne ellenöriztetnem, már 2 éve nem nyúltam hozzá (szervizelés szempontjából). Gázfeltöltés, szüröcsere, tisztítás. Hol érdemes megcsináltatni? Márkaszerviz adott egy baráti 22.000-es ajánlatot rá. Benne a szürö 9.000! Találtam Boscht ami csak 3.500. Most nem tudok annyit rá költeni (amúgy mindig oda viszem a kocsit) de a gyerek miatt a biztonság kedvéért rendbe kéne tenni a klímát (nincs semmi baja amúgy, nem büdös)
A gyerek?  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #31417 Dátum: 2016.05.25 szerda, 22:18:29 »

Olvass elozmenyt is, 33al hoztak be, hasznaltak cegesnek es most 200al hirdetik.

a felett valahol elsiklottam
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31418 Dátum: 2016.05.25 szerda, 23:05:41 »

tudja valaki honnan lehet bérelni rétegvastagságmérőt? vagy márkaszervizeknek van és megtudjak nezni a kiszemelt hasznaltautot allapotfelmeres soran?
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31419 Dátum: 2016.05.25 szerda, 23:14:03 »

tudja valaki honnan lehet bérelni rétegvastagságmérőt? vagy márkaszervizeknek van és megtudjak nezni a kiszemelt hasznaltautot allapotfelmeres soran?

Szerintem a legtobbnek van. Raadasul lehet jobban tudjak hol es mit erdemes nezni.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #31420 Dátum: 2016.05.25 szerda, 23:21:32 »

Jogos! viszont ha valaki ilyen autót vesz újonnan, csak el van erisztve málnával, friccek meg pláne. lehet megunta, kinőtte vagy 2. autó ként használta anyuka használta a nagybevásárláshoz.. Cheesy
Nem tudom már milyen szavakkal, kérdezett rá a csávó, de a lényege az volt, hogy ti is viszonteladók/kereskedők vagytok?!
Mondjuk május eleje óta nem viszik el, engedett egy százast.. Mivel céges autó pár százezer szerintem nem tétel.
Viszont ha jó áron van biztos sokan megnézték, de mért nem vitték el?! mert céges autó?! vagy mert majd 200e van benne?!Vagy mert a jobb oldala javítva volt?! Mit láthattak amit esetleg mi nem?!

Lehet csak mindenki átlép rajta, mert túl olcsó, biztos bajos. Talán a szélvédőfűtés hiányzik belőle, ami szerintem a többségének kell.
Ha a navi nem lényeg talán még ezt érdemes lehet megnézni, magyar, van ülésfűtés, szélvédőfűtés is meg (elméletileg) kevesebb a km is.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium_mo-i._1.tulaj_szervizkonyv-10198734
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31421 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 00:08:14 »

1 évesen hozták be németből 33e km-el, egy öreg fószertól. Céges autó, egy ember használta végig(kapott egy mergát), magyar-osztrák, magyar-német utakra, vezető oldali ülés nincs kiülve nem pattogtak ki-be, belül tiszta, ápolt nem volt agyonvixolva, majdnem makulátlan, sebváltó gomb hangyaf**nyit megkopva, hátsó üléssor szinte használatlan.
Jobb sárvédő és ajtó javítva volt. Hátul kisebb karcok a lökösön, vonóhorog szinte használatlan, kupakot alig bírtam levenni, gyári festék volt még rajta.
Nagy szervíz még nem volt, tárcsák fékek kopottabbak, de még közel nem gatya, pár ezer és csereérett, olajcsere óta 2e ment. Motortér nem "természetesen szennyezett, nem vixolt, semmi rendellenes folyásra,bontásra utaló jel/nyom, gyári patentok és bilincsek, már ami látszott.
Futómű nem kopog, zörög, csattog, zakatol, menet közben nem érezni semmi rendellenességet. Szépen indul, szépen ál le. állóhelyzet padló nem füstölt, viszont belül kormos volt a kipufogó, kérdem én ez normális. 4 év alatt rakodhat le szutyi a kipufogóba, füstölés nélkül?!
Ez volt az első olyan amibe minden benne van amit szeretnék, fiatal és az ára is jó. Az ár alkuképes.. 2,4kp és lehet oda is adná 2fél ért biztos... gondolom én Cheesy

Rendszám alapján lekérdezted az ügyfélkapun? Ott kiderülhet pl a kmóra a 2013-as muszakijáról, bár az sem garancia még semmire.
Egyébként amit Bandy linkelt az sokkal szimpibb kocsi.
Naplózva

Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #31422 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 09:25:16 »

Jogos! viszont ha valaki ilyen autót vesz újonnan, csak el van erisztve málnával, friccek meg pláne. lehet megunta, kinőtte vagy 2. autó ként használta anyuka használta a nagybevásárláshoz.. Cheesy
Nem tudom már milyen szavakkal, kérdezett rá a csávó, de a lényege az volt, hogy ti is viszonteladók/kereskedők vagytok?!
Mondjuk május eleje óta nem viszik el, engedett egy százast.. Mivel céges autó pár százezer szerintem nem tétel.
Viszont ha jó áron van biztos sokan megnézték, de mért nem vitték el?! mert céges autó?! vagy mert majd 200e van benne?!Vagy mert a jobb oldala javítva volt?! Mit láthattak amit esetleg mi nem?!
Ha sokat ment pályán, akkor várhatóan több km van benne (lehet akár 300eKM is). Ez alapvetően nem gond, csak tudnod kell, hogy mire számíts és ne vedd túlárazva. 650Ft a lekérdezés az ügyfélkapun keresztül, ennyit megér. Érdemes még alvázsszám alapján etis lekérdezést csinálni, hogy a gyári extrák megvannak-e benne. Pl a szélvédő fűtés+ülésfűtés+kieg elektromos fűtő Németországban alap szokott lenni. (ha nincs benne és kell, pótolható gyári megoldással, csak macera és költség).
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #31423 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 09:30:20 »

Persze en vagyok az orok szkeptikus, de miert ad el valaki egy evesen egy autot? Hacsak nem nyert a lotton vagy tiltottak el a vezetestol, akkor van talan rajta a legnagyobb bukta. Az ilyen sztorikat mindig gyanakvassal hallgatom. Raadasul gyanusan olcso...

Céges autó, egy ember használta végig(kapott egy mergát),
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31424 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 09:32:42 »

Céges autó, egy ember használta végig(kapott egy mergát),

Most volt céges autó, először egy idős német pasitól vették meg egy éves korában...  nezze
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31425 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 09:34:27 »

En is ujonnan vettem, megse adtam volna el egy evesen. Akinek van rengteg penze es evente cserel autot az nem Mondeot vesz, hatalmas az ertekvesztese.

Abszolút.
Azt el kell felejteni, h a németek jól el vannak eresztve. A mentalitásuk alapja, h feleslegesen nem dobálnak ki 10ezer ajrókat az ablakon.

Ami még izgalmas lehet, hogy ez kéttömegűs?
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31426 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 09:37:01 »

Abszolút.
Azt el kell felejteni, h a németek jól el vannak eresztve. A mentalitásuk alapja, h feleslegesen nem dobálnak ki 10ezer ajrókat az ablakon.

Ami még izgalmas lehet, hogy ez kéttömegűs?

Manapság már majdnem minden az. Ez is.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31427 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 09:40:20 »

Rendszám alapján lekérdezted az ügyfélkapun? Ott kiderülhet pl a kmóra a 2013-as muszakijáról, bár az sem garancia még semmire.
...

Rendszám alapján tényleg stimmelhet, hogy kb 1 évesen hozták be, akkor pedig sokkal többet nem tippelnék a 3x ezernél. Jó, legyen 40, max 50. Ha mondjuk 20ezerrel több km van benne, akkor sincs semmi különbség a szervizek között. Állapotot kell nézni, betervezni a vezérlés, kéttömegű, esetleg dpf egyszeri kiadást és a kisebb vackokat (pl. fék). Betervezni továbbá, hogy a csatt miatt nehezebb lesz eladni(amire jó példa a mnostani macera) és dönteni.
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31428 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 11:53:13 »

Rendszám alapján tényleg stimmelhet, hogy kb 1 évesen hozták be, akkor pedig sokkal többet nem tippelnék a 3x ezernél. Jó, legyen 40, max 50. Ha mondjuk 20ezerrel több km van benne, akkor sincs semmi különbség a szervizek között. Állapotot kell nézni, betervezni a vezérlés, kéttömegű, esetleg dpf egyszeri kiadást és a kisebb vackokat (pl. fék). Betervezni továbbá, hogy a csatt miatt nehezebb lesz eladni(amire jó példa a mnostani macera) és dönteni.
Ha gyanakvo akar lenni az ember, hogy miert akar valaki megszabadulni 1 eves kocsitol akkor erre a par dologra tudok gondolni:
-arvizkaros volt
-torott/totalkaros volt
-kisebb tuzkaros volt

Ebbol a totalkaros dolgot azert kilehet szurni egy allapotfelmeres soran, arviz es tuzkar eleg extrem pelda, ezt nehezebb is megmondani, de azert mentek vele az elmult evekben ~160k-t/3 ev alatt akkor is ha volt valami nagy baja nem lehet Cheesy
Naplózva

Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #31429 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 12:06:24 »

Ha gyanakvo akar lenni az ember, hogy miert akar valaki megszabadulni 1 eves kocsitol akkor erre a par dologra tudok gondolni:
-arvizkaros volt
-torott/totalkaros volt
-kisebb tuzkaros volt

Ebbol a totalkaros dolgot azert kilehet szurni egy allapotfelmeres soran, arviz es tuzkar eleg extrem pelda, ezt nehezebb is megmondani, de azert mentek vele az elmult evekben ~160k-t/3 ev alatt akkor is ha volt valami nagy baja nem lehet Cheesy
Az árvízkárost is úgy tudom meg kell említeni a forgalmiban, vagy valahol kell dokumentálni. Tűzkárnál meg max az alvázszámot élesítik be róla Cheesy
Amúgy simán előfordul, hogy valaki eladja, főleg idős. Pl apám is már 61 éves, manuálban veszi az mk5öt, de már sóhajtozik hogy miért nem hallgatott rám az automatával kapcsolatban... De ha bármilyen egészségügyi ok miatt lerobban az ember, lehet meg is lépi akár 1 éves autónál is hogy becseréli egy megfelelőbbre.
Ne legyünk annyira pesszimisták( / realisták Cheesy )...

ja és megjöttünk
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31430 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 12:27:48 »

Idézetet írta: Bandy

ja és megjöttünk
eljen grat a vashoz, cép  Wink
Naplózva

Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #31431 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 12:54:45 »



ja és megjöttünk
[img width=800 height=600]http://img.carstyling.hu/usercars/00/03/38/42/33842_1464257115_3012.jpg

Tényleg kinyírhatatlan az Ignis?  eplus2 hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #31432 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 15:22:25 »

Sziasztok!

Szeretnék ELM327 bluetoothos diagot venni. Olvastam, hogy sok esetvben gagyi, semmire se jót árulnak, ami csak ráfizetés. A kérdés az, hogy akkor hol és melyiket veheti meg az ember, ami biztosan üzemelne. Saját kocsira, Androidos telóval szeretném használni. Illetve melyik progit érdemes és van-e magyar, amibe benne van minden!?  worship integet2
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #31433 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 15:58:00 »

Illetve melyik progit érdemes és van-e magyar, amibe benne van minden!?  worship integet2

Forscan
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Enemy2016
Vendég
« Új hozzászólás #31434 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 18:41:26 »

Köszönöm a segítségeket, tanácsokat, véleményeket, gondolatokat. Tegnap elvitték 2.4M-ét, ma hívtam volna hogy egyeztessünk.. falbav
Keresgélek tovább wow1
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #31435 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 18:51:33 »

visszaterve a keyless nyitas , zarashoz, ha lehuzott ablakkal hagyom el a kocsit akkor felhuzza v agy hogy mukodik ez?
Naplózva

Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #31436 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 19:03:01 »

Tényleg kinyírhatatlan az Ignis?  eplus2 hehe

Az nem Ignis, ne minősítsd már fel... jó lesz Wagon e R-nek, és élettartamos ja Cheesy


Valaki segítség, kulcsnélküli indítós, gomb megnyom, és trambulinozik nyitott ajtónál, becsukottnál nem. Car operative Press STOP, kezelési könyv szerint jár a motorom, állítsam le a stop gombbal... mikor épp a gyújtást adom rá. Indítás után már csak kiírja, hogy nyitott ajtó, és akkor meg nem reklamál hanggal. Na de erre már nagy nehezen rájöttem, szóval a kérdésem arra összpontosulna, hogy ezt a bimm bamm csilingelést ki lehet kapcsolni valahogy? Menüben semmi. Power_ford a megoldás erre is? Cheesy

Ablaktörlő szerviz menü hogy aktiválható? Könyvben csak annyit látni kar lehúz... de hogy mikor, meg hogy, semmi.
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #31437 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 19:11:01 »

Az nem Ignis, ne minősítsd már fel... jó lesz Wagon e R-nek, és élettartamos ja Cheesy


Valaki segítség, kulcsnélküli indítós, gomb megnyom, és trambulinozik nyitott ajtónál, becsukottnál nem. Car operative Press STOP, kezelési könyv szerint jár a motorom, állítsam le a stop gombbal... mikor épp a gyújtást adom rá. Indítás után már csak kiírja, hogy nyitott ajtó, és akkor meg nem reklamál hanggal. Na de erre már nagy nehezen rájöttem, szóval a kérdésem arra összpontosulna, hogy ezt a bimm bamm csilingelést ki lehet kapcsolni valahogy? Menüben semmi. Power_ford a megoldás erre is? Cheesy

Ablaktörlő szerviz menü hogy aktiválható? Könyvben csak annyit látni kar lehúz... de hogy mikor, meg hogy, semmi.
Gyújtás kikapcsolás után lehúzod a kart, míg el nem indul az ablaktörlő. Pár másodperc.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #31438 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 19:12:42 »

Köszönöm a segítségeket, tanácsokat, véleményeket, gondolatokat. Tegnap elvitték 2.4M-ét, ma hívtam volna hogy egyeztessünk.. falbav
Keresgélek tovább wow1
1000x leírtuk: ne bánkódj, lesz jobb!  wave
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Candle
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2087


E-mail
« Új hozzászólás #31439 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 20:44:40 »

Köszönöm a segítségeket, tanácsokat, véleményeket, gondolatokat. Tegnap elvitték 2.4M-ét, ma hívtam volna hogy egyeztessünk.. falbav
Keresgélek tovább wow1

Ha elvitték, nem téged várt.
Naplózva
Banshee
Vendég
« Új hozzászólás #31440 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 20:49:30 »

Sziasztok!

Kb. egy hónapja vagyok tulaja egy Mondeonak (1.6 Trend 2009 125 LE) és ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ebbe a Trend felszereltségű autóba be lehet-e szereltetni a tempomatot, kit ajánlanátok ezen a téren és kb. mennyibe szokott ez fájni?

Olvasgattam a fórumon, hogy elvileg be lehet, meg ott írtak is árakat, de azok már régi posztok voltak, így gondolom már nem aktuálisak azok az infók!

Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #31441 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 21:09:24 »

Sziasztok!

Kb. egy hónapja vagyok tulaja egy Mondeonak (1.6 Trend 2009 125 LE) és ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ebbe a Trend felszereltségű autóba be lehet-e szereltetni a tempomatot, kit ajánlanátok ezen a téren és kb. mennyibe szokott ez fájni?

Olvasgattam a fórumon, hogy elvileg be lehet, meg ott írtak is árakat, de azok már régi posztok voltak, így gondolom már nem aktuálisak azok az infók!

Válaszotokat előre is köszönöm!

http://mondeo.hu/index.php?topic=14337.0
Keresd vik-et.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #31442 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 21:36:21 »


Valaki segítség, kulcsnélküli indítós, gomb megnyom, és trambulinozik nyitott ajtónál, becsukottnál nem. Car operative Press STOP, kezelési könyv szerint jár a motorom, állítsam le a stop gombbal... mikor épp a gyújtást adom rá. Indítás után már csak kiírja, hogy nyitott ajtó, és akkor meg nem reklamál hanggal. Na de erre már nagy nehezen rájöttem, szóval a kérdésem arra összpontosulna, hogy ezt a bimm bamm csilingelést ki lehet kapcsolni valahogy? Menüben semmi. Power_ford a megoldás erre is? Cheesy

Igen, Power Ford megoldja a bimbamm-ot.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #31443 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 22:35:43 »

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hátha van valakinek valami tuti tippje. Adott egy 2010-es 2.0 tdci mondeo. A klímája tökéletesen működik ha az autó mozgásban van, viszont amint egy dugóba érünk, araszolunk a hideg eltűnik és csak a kinti levegőt nyomatja befelé, ezért kis idő múlva már kellemetlen a kocsiban ülni...30 fokban. Ha sokáig jár alapjáraton ugyanez a gond... ha újra elindulunk vele és haladunk, a levegő szépen visszahűl és tökéletesen működik tovább. Ötletek???
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #31444 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 23:05:42 »

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hátha van valakinek valami tuti tippje. Adott egy 2010-es 2.0 tdci mondeo. A klímája tökéletesen működik ha az autó mozgásban van, viszont amint egy dugóba érünk, araszolunk a hideg eltűnik és csak a kinti levegőt nyomatja befelé, ezért kis idő múlva már kellemetlen a kocsiban ülni...30 fokban. Ha sokáig jár alapjáraton ugyanez a gond... ha újra elindulunk vele és haladunk, a levegő szépen visszahűl és tökéletesen működik tovább. Ötletek???

Álló helyzetben, ha benyomod a klímát, akkor a hűtőventi beindul?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
kotta_cs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2304



E-mail
« Új hozzászólás #31445 Dátum: 2016.05.26 csütörtök, 23:13:52 »

Álló helyzetben, ha benyomod a klímát, akkor a hűtőventi beindul?

ha a venti nem megy, akkor nem kapcsolja a klímát. nekem olyan gondom volt anno.
Naplózva

-=újra=-
2006 Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited
Anya: 2007 Mondeo MK4 1.8TDCi
ex: 2007 Mondeo MK4 2.0TDCi
ex: 2002 Mondeo MK3 1.8 aranybogár
ex: egyéb fordok
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #31446 Dátum: 2016.05.27 péntek, 10:05:47 »

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hátha van valakinek valami tuti tippje. Adott egy 2010-es 2.0 tdci mondeo. A klímája tökéletesen működik ha az autó mozgásban van, viszont amint egy dugóba érünk, araszolunk a hideg eltűnik és csak a kinti levegőt nyomatja befelé, ezért kis idő múlva már kellemetlen a kocsiban ülni...30 fokban. Ha sokáig jár alapjáraton ugyanez a gond... ha újra elindulunk vele és haladunk, a levegő szépen visszahűl és tökéletesen működik tovább. Ötletek???

Szerintem keves benne a gaz, nekem a harmas mondeo csinalta ugyanezt. Nezesd meg a nyomast.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #31447 Dátum: 2016.05.27 péntek, 12:01:41 »

Szerintem keves benne a gaz, nekem a harmas mondeo csinalta ugyanezt. Nezesd meg a nyomast.

A gáz nyomás megfelelő:)
Naplózva
nagyartur
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #31448 Dátum: 2016.05.27 péntek, 12:02:45 »

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hátha van valakinek valami tuti tippje. Adott egy 2010-es 2.0 tdci mondeo. A klímája tökéletesen működik ha az autó mozgásban van, viszont amint egy dugóba érünk, araszolunk a hideg eltűnik és csak a kinti levegőt nyomatja befelé, ezért kis idő múlva már kellemetlen a kocsiban ülni...30 fokban. Ha sokáig jár alapjáraton ugyanez a gond... ha újra elindulunk vele és haladunk, a levegő szépen visszahűl és tökéletesen működik tovább. Ötletek???

Köszönöm a hozzászólásokat, klíma szaki szerint a klíma kompresszor kuplungja a hibás:)
Naplózva
Enemy2016
Vendég
« Új hozzászólás #31449 Dátum: 2016.05.27 péntek, 19:18:43 »

Ha elvitték, nem téged várt.
Így kellett lennie..
túrom a használtat.. majd csak előjön
Naplózva
Oldalak: 1 ... 622 623 624 625 626 627 628 [629] 630 631 632 633 634 635 636 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.065 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.