Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.16 vasárnap, 16:54:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11144682 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4300 Dátum: 2009.05.18 hétfő, 21:21:19 »

Amúgy, ha van a kocsihoz új szoftver, azt kicserélik ingyen szervízkor? Külön kell szólni, vagy maguktól felérik ésszel, vagy hogy van ez.....?

Hol lehet megnézni, hogy milyen szoftver van a kocsiba? Gyujtás levétel után OK gomb hosszan nyom, és akkor írja ki?

semmi sincs ingye  Wink
Naplózva

blah blah blah
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4301 Dátum: 2009.05.18 hétfő, 23:26:07 »

semmi sincs ingye  Wink


 Mikor egyik szervízessel összehaverkodtam, sok minden volt ingyen.....szal én azért nem tudom, csak már sajnos nincs a Fordnál.......De igazából sztem ez nagyon bele kéne, hogy tartozzon a szervízbe, megvesz az ember ennyi pénzért egy autót, és akkor ez nem természetes.....?.....ez kb olyan, mint a Windowsnál az automatikus frissítés.......
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
TamTam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


E-mail
« Új hozzászólás #4302 Dátum: 2009.05.19 kedd, 15:04:19 »

Amúgy, ha van a kocsihoz új szoftver, azt kicserélik ingyen szervízkor? Külön kell szólni, vagy maguktól felérik ésszel, vagy hogy van ez.....?

Hol lehet megnézni, hogy milyen szoftver van a kocsiba? Gyujtás levétel után OK gomb hosszan nyom, és akkor írja ki?
- Szerviztől függ. Meg ha nincs gond az autóval, akkor nem "bántják", hacsak nem kéred.

- "OK" gombot nyomva tartod, közben gyújtást ráadod (de nem indítózol), utána az "OK" gombot nyomva tartod még pár mp-ig, amíg átmegy a kilező teszt üzemmódba. Után le/fel gombbal lehet léptetni.
Naplózva

Most: Mondeo MKV. Kombi TDCI 2.0 (180LE) Titanium AWD Powershift 2016.01 (Deep Impact Blue)
Előtte: Mondeo MKIV. Kombi TDCI 2.0 (140LE) Titanium-X ++ 6Aut 2008.09 / Mondeo MKIII Kombi Ghia  TDCi 2.0 (130LE)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4303 Dátum: 2009.05.19 kedd, 15:10:57 »

- Szerviztől függ. Meg ha nincs gond az autóval, akkor nem "bántják", hacsak nem kéred.

- "OK" gombot nyomva tartod, közben gyújtást ráadod (de nem indítózol), utána az "OK" gombot nyomva tartod még pár mp-ig, amíg átmegy a kilező teszt üzemmódba. Után le/fel gombbal lehet léptetni.

szerintem egy kötelező szervíznek erről kellene szólnia... külföldön lehet, hogy így megy, de itthon Undecided Cry

szóval ugye egy 20ezeres szervíznek van egy alap díja...

az tartalmazza azt, hogy megnézik a világítász, ha kell kicserélik, olajcsere, fék/futómű ellenőrzés, motorvezérlő ellenőrzése frissítése, ajtók zsírzása, ablakmosó, hűtőfolyadék ellenőrzése, kerékcentírozás,  stb-stb, ja és a végén kívül-belül kinyalva, illatosan kapd vissza az autót...

ehhez képest nálunk felemelik, a kereket már le sem szedik, inkább kukucskálnak a fékbetétre... olaj le, új olaj betölt... légszűrőt kicserélik, a házat már lusták legalább kifújni... aztán csókolom...

ezt elmondtam többször is a szakszervízben, hogy olajat még egy laikus is tud cserélni, nekik hozzá kell tenni dolgokat, hogyha szolgáltatást akarnak  nyújtani...

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #4304 Dátum: 2009.05.19 kedd, 17:46:18 »

szóval ugye egy 20ezeres szervíznek van egy alap díja...
az tartalmazza azt, hogy megnézik a világítász, ha kell kicserélik, olajcsere, fék/futómű ellenőrzés, motorvezérlő ellenőrzése frissítése, ajtók zsírzása, ablakmosó, hűtőfolyadék ellenőrzése, kerékcentírozás,  stb-stb, ja és a végén kívül-belül kinyalva, illatosan kapd vissza az autót...

ehhez képest nálunk felemelik, a kereket már le sem szedik, inkább kukucskálnak a fékbetétre... olaj le, új olaj betölt... légszűrőt kicserélik, a házat már lusták legalább kifújni... aztán csókolom...

Szervíze válogatja...
Mondjuk igazán rendesen még sehol sem csinálták, de ajtó/mototrtér zárat már láttam zsírozni.
Centírozást még nem...
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4305 Dátum: 2009.05.19 kedd, 18:38:13 »

Szervíze válogatja...
Mondjuk igazán rendesen még sehol sem csinálták, de ajtó/mototrtér zárat már láttam zsírozni.
Centírozást még nem...

Centrírozás? Ez nincs benne a kötelező szervízben. Nekem valahol megvan, mit kell csinálni, a guminál talán a profilmélység is benne van, de hogy a centrírozás nincs benne, az szinte tuti.
Viszont, jó pont, nekem megmérték a fagyállót, a fékolajat, szintet ellenőriztek, az összes zárat végigolajozták, ugyanígy a zsanérokat, meg még egy csomó nem várt dolgot. Elégedett vagyok...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
englishman
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új hozzászólás #4306 Dátum: 2009.05.19 kedd, 19:35:57 »

Centrírozás? Ez nincs benne a kötelező szervízben. Nekem valahol megvan, mit kell csinálni, a guminál talán a profilmélység is benne van, de hogy a centrírozás nincs benne, az szinte tuti.
Viszont, jó pont, nekem megmérték a fagyállót, a fékolajat, szintet ellenőriztek, az összes zárat végigolajozták, ugyanígy a zsanérokat, meg még egy csomó nem várt dolgot. Elégedett vagyok...

Mellik szervíz?
Naplózva

mk5 2.0 tdci 150le 5a titanium++ 2018 diffused silver
ex: mk4 2.0 tdci 5a titanium-x++ 2008
mégex: mk3 facelift 2.0 tdci ghia ++ 2004, mk3 2.0 tdci ghia 2002
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4307 Dátum: 2009.05.19 kedd, 19:39:18 »

Mellik szervíz?

Szszmiki.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4308 Dátum: 2009.05.19 kedd, 19:43:56 »

Szszmiki.

A presszo mellett ?  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4309 Dátum: 2009.05.19 kedd, 19:46:16 »

A presszo mellett ?  vigyor3

Nem Szentmihály...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
joker
Vendég
« Új hozzászólás #4310 Dátum: 2009.05.20 szerda, 19:30:40 »

Sziasztok!

Rakjon már fel valaki egy mondeo IV. magyar kezelésit. Már régóta körözöm, de rendelni sem tudok.

Előre is köszi
Naplózva
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #4311 Dátum: 2009.05.20 szerda, 19:52:06 »

Ha valaki szeretne OEM tolató kamerát szóljon nyugodtan.
40e bruttó -10% kedvezmény nektek. Többi a képes hirdetés topicban.
Naplózva
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4312 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 01:56:13 »

Sziasztok!

Rakjon már fel valaki egy mondeo IV. magyar kezelésit. Már régóta körözöm, de rendelni sem tudok.

Előre is köszi


Majd ha ráérek megcsinálom, mondjuk nekem német van, de majd haveromtól kölcsönkérem a magyart.....
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4313 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 07:56:53 »

Sziasztok!

Rakjon már fel valaki egy mondeo IV. magyar kezelésit. Már régóta körözöm, de rendelni sem tudok.

Előre is köszi

Angel-t keresd az ügyben... Tudtommal Ő már megkapta pdf-ben SzJani-tól... és elvileg ki is kellett volna rakniuk a főoldalra....
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4314 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 07:59:58 »

Angel-t keresd az ügyben... Tudtommal Ő már megkapta pdf-ben SzJani-tól... és elvileg ki is kellett volna rakniuk a főoldalra....

A katalógusokat küldtem be pdf-ben.
A kezelésit személyesen adtam át, azt kellett beszkennelni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4315 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:06:00 »

Ma volt megint szervizben, részben a Comvers+ frissítés okán. Az IDS VCM-jét frissítették a napokban 60.12-esre. Sajnos ez se ajánlott fel újabbat, mint a benne lévő 0814. Szóval akkor az én 2008. aug-i gyártású autómban még a régi Comvers+ HW van, ami ezek szerint (még/már) nem frissíthető. Szívás.


Ha azt mondod a szervízben, hogy eltűnnek a menük (ehhez elég, hogy 1x eltűnjenek) akkor ha garis az autód, mindenféleképpen meg kell, hogy oldják a problémát.
Sw frissítéssel ez sztem nem fog menni, mert nekem a legfrissebb sw van, s a frissítés óta 1x elszállt már a kijelző, amit le is fotóztam.
Ebből tuti, hogy műszercsoport csere lesz. Tehát ergo Neked is lehet majd újabb C+ hw a kocsiban.

Az én stratégiám viszont most az, hogy addig nem erőltetem a műszercsoport cserét, amíg nem jön ki újabb C+ hardver. Én olyanra szeretném majd cseréltetni, ami hw-esen tudja majd a tolatóradar kijelzést. Szóval ezt az igényemet majd akkor dobom be, amikor kijön az újabb hw, vagy a garanciaidő vége felé.  Wink  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4316 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:09:08 »

Ha azt mondod a szervízben, hogy eltűnnek a menük (ehhez elég, hogy 1x eltűnjenek) akkor ha garis az autód, mindenféleképpen meg kell, hogy oldják a problémát.
Sw frissítéssel ez sztem nem fog menni, mert nekem a legfrissebb sw van, s a frissítés óta 1x elszállt már a kijelző, amit le is fotóztam.
Ebből tuti, hogy műszercsoport csere lesz. Tehát ergo Neked is lehet majd újabb C+ hw a kocsiban.
Made in Jungle Brothers
Válasz

Az én stratégiám viszont most az, hogy addig nem erőltetem a műszercsoport cserét, amíg nem jön ki újabb C+ hardver. Én olyanra szeretném majd cseréltetni, ami hw-esen tudja majd a tolatóradar kijelzést. Szóval ezt az igényemet majd akkor dobom be, amikor kijön az újabb hw, vagy a garanciaidő vége felé.  Wink  eplus2
Viszont ezert majd fizetned kell. Vagy kapol gariban egy ugyan olyan muszercsoportot, mint ami most van, es imadkozhacc, hogy az jol mukodjon.
Evjarat alapjan az eredeti muszercsoportot fogja hozni a renccer, es csak arra fogjak cserezni. Kivetel, ha valamilyen okbol megszunt a jelenlegi muszercsoportod, es a rendszer helyette egy masikat dob fel csere darabnak.
Naplózva

blah blah blah
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4317 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:09:58 »

Tegnap este morogtam kicsit magamban az új adótörvény miatt: 125kW felett duplán kell majd fizetni a teljesítményadót... Na nem mintha nem tudnám fizetni, csak bosszant. A 2.2 TDCi az 129kW...  eplus2
Ez rontani fogja a 2.2-esek piacképességét, főleg használtan. Mindegy. Így lehet megtartom majd OT-nek.  Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4318 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:12:25 »

Viszont ezert majd fizetned kell. Vagy kapol gariban egy ugyan olyan muszercsoportot, mint ami most van, es imadkozhacc, hogy az jol mukodjon.
Evjarat alapjan az eredeti muszercsoportot fogja hozni a renccer, es csak arra fogjak cserezni. Kivetel, ha valamilyen okbol megszunt a jelenlegi muszercsoportod, es a rendszer helyette egy masikat dob fel csere darabnak.

Igen erre én is gondoltam, de az ilyen rendszerek általában felülről kompatibilisek, s nem nagyon éri meg a régebbi verziók futtatása.
Ugyanolyat meg nem adhatnak majd, mint ami most van, mert ugye a jelenlegi az rossz...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4319 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:13:19 »

Igen erre én is gondoltam, de az ilyen rendszerek általában felülről kompatibilisek, s nem nagyon éri meg a régebbi verziók futtatása.
Ugyanolyat meg nem adhatnak majd, mint ami most van, mert ugye a jelenlegi az rossz...


Sajnos Zacci-nak igaza van...

Ugyanolyat fognak adni, még ha az rossz is...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4320 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:16:03 »

Sajnos Zacci-nak igaza van...

Ugyanolyat fognak adni, még ha az rossz is...

Á ááááá.
Én a nyakukon fogok állni, még akkor is, amikor garancia időn belül nem tudnak teljesíteni.
Ugyanolyat nekem ne adjanak.
Ezt megfogják csinálni.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4321 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:23:56 »

Á ááááá.
Én a nyakukon fogok állni, még akkor is, amikor garancia időn belül nem tudnak teljesíteni.
Ugyanolyat nekem ne adjanak.
Ezt megfogják csinálni.


persze... meg fogják csinálni, csak nem ingyen... vigyor3

Nyalván agilis hozzállással lehet valamit elérni, de Fjord nagyon makacs tud lenni...

Mk3 mondimon 4-5ször volt cserélve az ékszíjfeszítő tárcsa, stb... a berregés miatt...

az utolsó cserekor FKK nem hagyta jová a garanciális cserét... több levél és telefon után sikerült elintéznem és nagyon neccesen... Már azzal fenyegettem őket levélben, hogy beperelem őket, hogy vásárolják vissza az autót eredeti áron, mert konstrukciós hibás...

Szóval sok sikert a cseréhez... Remélhetőleg az újabb kijelző nem egy plusz kijelző lesz, hanem a régit váltja le...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4322 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:34:23 »

persze... meg fogják csinálni, csak nem ingyen... vigyor3

Nyalván agilis hozzállással lehet valamit elérni, de Ford nagyon makacs tud lenni...

Mk3 mondimon 4-5ször volt cserélve az ékszíjfeszítő tárcsa, stb... a berregés miatt...

az utolsó cserekor FKK nem hagyta jová a garanciális cserét... több levél és telefon után sikerült elintéznem és nagyon neccesen... Már azzal fenyegettem őket levélben, hogy beperelem őket, hogy vásárolják vissza az autót eredeti áron, mert konstrukciós hibás...

Szóval sok sikert a cseréhez... Remélhetőleg az újabb kijelző nem egy plusz kijelző lesz, hanem a régit váltja le...

Hát. Egyszer már álltam hozzájuk agilisen. Akkor felmentünk a Fordközépkeleteurópastbkft-ig is...
Nem azért fizet ki az ember egy rakás pénzt  vmiért, hogy az rossz legyen.
Ha nem volt idejük tesztelni: sorry. Ha vmi rossz, azt javítani kell.
Szóval szépen dokumentálom ezeket a hibákat, meg a küldött leveleket a Ford felé.

Mondjuk nem egy eget verő hiba, de ha lesz újabb hw, akkor verni fogom a vasat.
Ez legyen a legnagyobb baj.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4323 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:43:17 »

Hát. Egyszer már álltam hozzájuk agilisen. Akkor felmentünk a Fordközépkeleteurópastbkft-ig is...
Nem azért fizet ki az ember egy rakás pénzt  vmiért, hogy az rossz legyen.
Ha nem volt idejük tesztelni: sorry. Ha vmi rossz, azt javítani kell.
Szóval szépen dokumentálom ezeket a hibákat, meg a küldött leveleket a Ford felé.

Mondjuk nem egy eget verő hiba, de ha lesz újabb hw, akkor verni fogom a vasat.
Ez legyen a legnagyobb baj.


Június 5. Lurdy minitali... Remélem ott leszel... illetve remélem sok mk4 lesz...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4324 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:45:58 »

Június 5. Lurdy minitali... Remélem ott leszel... illetve remélem sok mk4 lesz...

Akkor még tartani fog a nászútunk.  finom  Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4325 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 08:47:57 »

Akkor még tartani fog a nászútunk.  finom  Wink

 Undecided

Merre felé mentek?

(Így utólag is gratulálok)

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4326 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 09:04:03 »

Undecided
Merre felé mentek?
(Így utólag is gratulálok)

Köszi.

1. etap Franciaország (Loire völgyi kastélyok-Párizs)
2. etap (a lazulós rész) Lillafüred
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4327 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 09:10:14 »

Köszi.

1. etap Franciaország (Loire völgyi kastélyok-Párizs)
2. etap (a lazulós rész) Lillafüred

Az út első része autóval, vagy repcsivel?

Én szívesen bevállalnék egy ilyen túrát autóval, bár kétségtelenül olcsóbb lenne (Nekem) repcsivel...

Jó lehet egy ilyen túra autóval...

(Fater egyszer Párizsból 11 óra alatt hazaért autóval... vigyor3)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4328 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 09:14:20 »

Az út első része autóval, vagy repcsivel?

Én szívesen bevállalnék egy ilyen túrát autóval, bár kétségtelenül olcsóbb lenne (Nekem) repcsivel...

Jó lehet egy ilyen túra autóval...

(Fater egyszer Párizsból 11 óra alatt hazaért autóval... vigyor3)

Repcsis.

Az a baj, hogy bármilyen autóban is, de 2E km felett már unom a banánt.
Főleg autópályán, ahol nincs esemény, konstans sebességgel menni nekemm unalmas. Sztem mondiban még a VCM-s kislányt is unnánk már.  smile
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4329 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 09:17:58 »

Repcsis.

Az a baj, hogy bármilyen autóban is, de 2E km felett már unom a banánt.
Főleg autópályán, ahol nincs esemény, konstans sebességgel menni nekemm unalmas. Sztem mondiban még a VCM-s kislányt is unnánk már.  smile


VCM-ről jut eszembe...

Ugye múltkor Vik csinált rajta egy szoftverfrissítést röpke 3,5 óra alatt ( falbav)

Tegnap álltam be a garázsba és véletlenül megnyomtam a néni gombját... el kezdett beszélni... Én meg "tökéletes" hóh-dijcs tudásommal elkápráztattam.. láss csodát: semmit nem értett félre... mindent bevett elsőre... pedig néha már direkt motyogtam is...

Valszínű a frissítéskor egy éles fülű, és nem flegma müncheni nénit töltöttek bele... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4330 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 09:37:33 »

Valszínű a frissítéskor egy éles fülű, és nem flegma müncheni nénit töltöttek bele... eplus2

 vigyor3  vigyor3  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4331 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 10:30:04 »

Á ááááá.
Én a nyakukon fogok állni, még akkor is, amikor garancia időn belül nem tudnak teljesíteni.
Ugyanolyat nekem ne adjanak.
Ezt megfogják csinálni.


akko nem kapol semmit  vigyor3 LEsz egy ures lyuk a muszercsoport helyen  vigyor3 Problem solved  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4332 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 10:33:39 »

Hát. Egyszer már álltam hozzájuk agilisen. Akkor felmentünk a Fordközépkeleteurópastbkft-ig is...
Nem azért fizet ki az ember egy rakás pénzt  vmiért, hogy az rossz legyen.
Ha nem volt idejük tesztelni: sorry. Ha vmi rossz, azt javítani kell.
Szóval szépen dokumentálom ezeket a hibákat, meg a küldött leveleket a Ford felé.

Mondjuk nem egy eget verő hiba, de ha lesz újabb hw, akkor verni fogom a vasat.
Ez legyen a legnagyobb baj.


A Fjord minidg is ilyen vot...Nezd meg az MKIII-at. Tele van konstrukcios hibakkal...Persze van mait orvosoltak, persze a tulaj penzen, de tobbnyire nem tortent erdemi valtozas. Pl. ha korai MKIII-hoz szeretnel hatso feknyerte, valceg ugyanazt a vackot kapod, mint amivel a gyarbol kigurult.
Naplózva

blah blah blah
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4333 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 10:37:41 »

akko nem kapol semmit  vigyor3 LEsz egy ures lyuk a muszercsoport helyen  vigyor3 Problem solved  vigyor3

Arra lennék egyébként kíváncsi, hogy Fordék honnan kapják a felhasználóktól a feedback-et, hogy mit lenne még érdemes javítani, vagy másképpen csinálni.
A C+ nál azért vannak dolgok, amiken lehetne még reszelni.
Pl. engem idegesít, hogy mikor bekapcsolom az ACC-t, akkor a jármű grafikán mér nem mutatja a fényszóró csóvát. Többször odanézek, hogy most akkor tényleg felvan-e kapcsolva a világítás... Mondjuk van a kis zöld helyzetjelző pilács a fordszámmérőnél, de a C+ osoknak a kisautó grafikája vésődik be, hogy ha azon világít a lámpa, akkor van felkapcsolva.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4334 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 10:43:11 »

Arra lennék egyébként kíváncsi, hogy Fordék honnan kapják a felhasználóktól a feedback-et, hogy mit lenne még érdemes javítani, vagy másképpen csinálni.
A C+ nál azért vannak dolgok, amiken lehetne még reszelni.
Pl. engem idegesít, hogy mikor bekapcsolom az ACC-t, akkor a jármű grafikán mér nem mutatja a fényszóró csóvát. Többször odanézek, hogy most akkor tényleg felvan-e kapcsolva a világítás... Mondjuk van a kis zöld helyzetjelző pilács a fordszámmérőnél, de a C+ osoknak a kisautó grafikája vésődik be, hogy ha azon világít a lámpa, akkor van felkapcsolva.


szerintem van pár buborékfejű fizetett feedback-je, akik azt mondják, amit a tervezőmérnökök hallani szeretnének... vigyor3

az igazi user visszacsatolására xarik rá.... Undecided
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4335 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 10:46:40 »

Arra lennék egyébként kíváncsi, hogy Fordék honnan kapják a felhasználóktól a feedback-et, hogy mit lenne még érdemes javítani, vagy másképpen csinálni.
A C+ nál azért vannak dolgok, amiken lehetne még reszelni.
Pl. engem idegesít, hogy mikor bekapcsolom az ACC-t, akkor a jármű grafikán mér nem mutatja a fényszóró csóvát. Többször odanézek, hogy most akkor tényleg felvan-e kapcsolva a világítás... Mondjuk van a kis zöld helyzetjelző pilács a fordszámmérőnél, de a C+ osoknak a kisautó grafikája vésődik be, hogy ha azon világít a lámpa, akkor van felkapcsolva.


figy ez a modul egy made in jungle brothers krealmany, mint minden mas az autoban. Ilyen esetekben nem lehet teljes mertekben ra formalni az aszkozt az autora. Ez van, ij. A user visszajelzesek nem erdeklik oket...kb. magasrol lexarjak. Te csak egy por nep vagy nekik...a Te dolgod, hogy fizess.
Naplózva

blah blah blah
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #4336 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 10:53:44 »

figy ez a modul egy made in jungle brothers krealmany, mint minden mas az autoban. Ilyen esetekben nem lehet teljes mertekben ra formalni az aszkozt az autora. Ez van, ij. A user visszajelzesek nem erdeklik oket...kb. magasrol lexarjak. Te csak egy por nep vagy nekik...a Te dolgod, hogy fizess.

Pár éve csábítgattak CANbusz fejlesztésekhez programozónak.
Már bánom, hogy nem mentem.
Itthon tudnám faragni a cuccot.
Első lépésnek a sima Ford jelet lecserélném vmi klubos (mozgó) (3D) grafikára.
Másodiknak programoznék egy analóg turbónyomásmérőt, olajhőfokmérőt, kipuffgázhőmérséklet mérőt középre.
Harmadiknak tolatóradar kép.
Utána meg a többi nyalánkságot.  vigyor3
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
TamTam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


E-mail
« Új hozzászólás #4337 Dátum: 2009.05.21 csütörtök, 16:29:16 »

akko nem kapol semmit  vigyor3 LEsz egy ures lyuk a muszercsoport helyen  vigyor3 Problem solved  vigyor3
Ha azzal nem igazán törik magukat, hogy az autó pár száz km-re is elmegy kulcs nélkül (lásd #4289), akkor egy ilyen "kis" kijelző problémára, ami a biztonságra nincs kihatással, nem fognak rámozdulni - gari ide, gari oda...
Naplózva

Most: Mondeo MKV. Kombi TDCI 2.0 (180LE) Titanium AWD Powershift 2016.01 (Deep Impact Blue)
Előtte: Mondeo MKIV. Kombi TDCI 2.0 (140LE) Titanium-X ++ 6Aut 2008.09 / Mondeo MKIII Kombi Ghia  TDCi 2.0 (130LE)
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4338 Dátum: 2009.05.22 péntek, 08:31:58 »

Egy korábbi témára visszatérve.

A FOrd-nál azt mondták, hogy az 5 ajtós kocsiknál a hátsó szélvédő üvegén  gyárilag rajta van az a gumicsik, ami nyitáskor meggátolja, hogy oldalra zúdóljon a víz.
Külön ez a gumicsík nem rendelhető.
De akkor az enyémbe miért nincs?Huh?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4339 Dátum: 2009.05.22 péntek, 08:32:45 »

Egy korábbi témára visszatérve.

A FOrd-nál azt mondták, hogy az 5 ajtós kocsiknál a hátsó szélvédő üvegén  gyárilag rajta van az a gumicsik, ami nyitáskor meggátolja, hogy oldalra zúdóljon a víz.
Külön ez a gumicsík nem rendelhető.
De akkor az enyémbe miért nincs?Huh?

mert lehagytak rola es mert kulon nem rendelheto.
Naplózva

blah blah blah
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4340 Dátum: 2009.05.22 péntek, 08:38:51 »

Egy korábbi témára visszatérve.

A FOrd-nál azt mondták, hogy az 5 ajtós kocsiknál a hátsó szélvédő üvegén  gyárilag rajta van az a gumicsik, ami nyitáskor meggátolja, hogy oldalra zúdóljon a víz.
Külön ez a gumicsík nem rendelhető.
De akkor az enyémbe miért nincs?Huh?

amiért az enyémben sem...

2007-es autókon még nem volt, de mivel rájöttek, hogy geb@sz van ... módosítottak...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4341 Dátum: 2009.05.22 péntek, 23:00:43 »

Jövő héten kedden viszem a kocsit a 60 ezres szervízre.
Mondták, nyugodtan vigyem a klimatisztító sprayt, majd pollenszűrő cserénél ők megoldják.
És tényleg le kell venni a gázpedált a pollenszűrő cseréhez.

Közben kaptam egy új katalógust, az INDIVIDUÁL felszereltségről.
Na, ez nem semmi.
Ha lesz alkalmatok nézzétek meg.
Naplózva
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4342 Dátum: 2009.05.23 szombat, 00:13:29 »

Jövő héten kedden viszem a kocsit a 60 ezres szervízre.
Mondták, nyugodtan vigyem a klimatisztító sprayt, majd pollenszűrő cserénél ők megoldják.
És tényleg le kell venni a gázpedált a pollenszűrő cseréhez.

Közben kaptam egy új katalógust, az INDIVIDUÁL felszereltségről.
Na, ez nem semmi.
Ha lesz alkalmatok nézzétek meg.

Nem mondtam én hülyeséget.... Én ma voltam a 60 ezresen 74e FT, mintha a fogamat húzták volna.......mert már volt gázolajszűrő csere is......


Egyébként az *** föl igazán, hogy elkérnek magáért a 60 ezres szervízért egy alapdíjat, meg minden ***ért elkérnek még plusz pénzt, pl pollenszűrő csere díj, légszűrő csere díj stb.....kb 30 ezer munkadíj volt a 74 ből, 1 óra hossza alatt meg is volt minden.....Jó az órabérük...... Ya és elvileg az alapdíjnál írva van, hogy másfél óra.......

Kértem akciós klíma tisztítást 699-ért, számlán 800FT-volt.....MOst nem az a 100FT, na de hát.......de nem a nettó, bruttó miatt......
MOndjuk csak a garancia miatt hordom hozzájuk......
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.23 szombat, 00:18:12 írta szisan86 » Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4343 Dátum: 2009.05.23 szombat, 08:42:12 »

Nem mondtam én hülyeséget.... Én ma voltam a 60 ezresen 74e FT, mintha a fogamat húzták volna.......mert már volt gázolajszűrő csere is......


Egyébként az *** föl igazán, hogy elkérnek magáért a 60 ezres szervízért egy alapdíjat, meg minden ***ért elkérnek még plusz pénzt, pl pollenszűrő csere díj, légszűrő csere díj stb.....kb 30 ezer munkadíj volt a 74 ből, 1 óra hossza alatt meg is volt minden.....Jó az órabérük...... Ya és elvileg az alapdíjnál írva van, hogy másfél óra.......

Kértem akciós klíma tisztítást 699-ért, számlán 800FT-volt.....MOst nem az a 100FT, na de hát.......de nem a nettó, bruttó miatt......
MOndjuk csak a garancia miatt hordom hozzájuk......


74 e?  wow1

Nálunk korábban úgy volt, ha bevitted szervízbe,  amennyi időt töltöttek a kocsival, azt beszorozták az órabérrel és kész.
Nekem megvan az összes szűrőm, olaj, stb... köszönet érte Wyctornak!

Kiváncsi leszek mennyi munkadíjat prezentálnak.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4344 Dátum: 2009.05.23 szombat, 08:48:37 »

Mijezaz orulet, hogy a gazpedalt ki kell venni a pollenszuro csere miatt ?  Ez ugye vicc ? wow1 wow1 wow1 vigyor3
Ha megsem, akkor ecceru megoldani az auto vedelemt. Csak magaddal viszed a gazpedalt, es maris nem tudjak ellopni a verdat. Ketlem, hogy a tolvajok gazpedallal a zsebukben rohangalnak  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4345 Dátum: 2009.05.23 szombat, 09:08:19 »

Nem mondtam én hülyeséget.... Én ma voltam a 60 ezresen 74e FT, mintha a fogamat húzták volna.......mert már volt gázolajszűrő csere is......


Egyébként az *** föl igazán, hogy elkérnek magáért a 60 ezres szervízért egy alapdíjat, meg minden ***ért elkérnek még plusz pénzt, pl pollenszűrő csere díj, légszűrő csere díj stb.....kb 30 ezer munkadíj volt a 74 ből, 1 óra hossza alatt meg is volt minden.....Jó az órabérük...... Ya és elvileg az alapdíjnál írva van, hogy másfél óra.......

Kértem akciós klíma tisztítást 699-ért, számlán 800FT-volt.....MOst nem az a 100FT, na de hát.......de nem a nettó, bruttó miatt......
MOndjuk csak a garancia miatt hordom hozzájuk......


Szerintem meg rossz helyre jársz. A kötelező szervíz 15 alatt kell, hogy legyen. Az összes szűrő (go is), olaj meg max 20.
Szóval...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4346 Dátum: 2009.05.24 vasárnap, 11:52:28 »

Szerintem meg rossz helyre jársz. A kötelező szervíz 15 alatt kell, hogy legyen. Az összes szűrő (go is), olaj meg max 20.
Szóval...

Beszkenneljem nektek a számlát? wow1
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4347 Dátum: 2009.05.24 vasárnap, 12:04:35 »

Beszkenneljem nektek a számlát? wow1

Ne. Keress jobb helyet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
szisan86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163


szisan86@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4348 Dátum: 2009.05.24 vasárnap, 22:42:36 »

Ne. Keress jobb helyet.

pl.?

Szegeden csak Ford Hovany......vagy van Bosch szervíz..... VAgy hivatalos márkaszervíz, vagy Bosch szervízelheti, hogy maradjon a gari......
Naplózva

Mondeo 2.0TDCi '07 Titanium
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4349 Dátum: 2009.05.24 vasárnap, 23:03:47 »

Az összes szűrő (go is), olaj meg max 20.


Ez nem igy van.
Én összeszámoltam mindent, nagyautonál is 28.e lett. /6 l olaj, olajszűrő, gázolajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő./
Kedden megmondom mennyi lett a szervízköltség.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.